Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Γεια και πάλι!

Σταυρούλα πολύ ευχάριστα τα νεα από τον παιδίατρο. Συνέχισε τώρα δυνατά με τον θηλασμό και μην φοβάσαι τίποτα. Όσο περισσότερο βάζεις το μωρό στο στήθος, τόσο περισσότερο γαλατάκι θα έχεις και θα χορταίνει σίγουρα. Και σίγουρα και ο δικός σου γιόκας σύντομα θα σε τρελαίνει από την αγάπη και τα φιλιά του. ;)

Μαρία ώστε έφτασε η μεγάλη μέρα;;!! Με το καλό να έρθει η μπεμπούλα και μια και είδα ότι στο τικεράκι την λες "πριγκιπέσσα" τότε αφιερωμένο το παρακάτω:

:x:x:x:x

Κατερίνα μεγεια τα σεντονακια και τα εσώρουχα.

Νενε κάνε άφοβα ανταυγιες, θα ανεβεις και ψυχολογικά με την αλλαγή.

Νάνσυ είσαι των άκρων τελικά :lol::lol::lol: Από τη μία είχες αγχωθεί με την διατροφή και τώρα χάνεις και κιλά κιόλας. Το αγοράκι το τρώει όλο του φαγητό ενώ η μικρή από τωρα προσέχει τη σιλουέτα της! :D

Μαξιμ ειδικος να σου πει σχετικά με μυωπία και φ.τ. είναι ο οφθαλμίατρος, αφού κανεις μια ειδική εξεταση (βυθοσκόπηση λέγεται). Μόνο αυτός μπορεί να κρίνει αν μπορείς να αντεξεις ένα φ.τ. και όχι ο γυναικολόγος.

Βικακι να χαιρεσαι τον αντρουλι σου! Καλοφαγωτη η τουρτίτσα =p~=p~=p~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λεω να σας βάλω φωτο των παιδικών υπνοδωματιων, τώρα που ο μικρός είναι λίγο ηρεμος.

Λοιπόν αυτό είναι το δωματιο του Αλέξανδρου. Το φτιαξαμε τον προηγούμενο μήνα και ευτυχώς η μετακομιση του εκεί ήταν πολύ καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!Να είστε πάντα ευτυχισμένοι...!Τουρτιτσα, ε?Μακάρι να μουν κοντα :D Όσο για τα μαθήματα,σε ευχαριστώ για την εμψύχωση!Τωρα για τις συσπάσεις, εγω δεν έχω καταλάβει ακόμα κάτι παρά μόνο κάποιες φορές που τεντώνει η κοιλιά. Μπορει όμως και κάποιες κινήσεις που θεωρώ κλωτσιές, να είναι συσπάσεις, δεν ξέρω...

Φωτεινή το δωμάτιο είναι πραγματικά τέλειο!!!Το φυστικί και το λιλά είναι τα αγαπημένα μου χρώματα, έτσι κι αλλιώς!!!!Τέτοιο φυστικί έχουμε στον τοίχο του παιδικού και στην ντουλάπα!Και όταν μεταφέρουμε εκεί την μπέμπα,θα το εμπλουτίσω με λιλά στοιχεία!Οπότε, έχω ξετρελαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασαμαρια μην παρεις σφουγγαρι γιατί αργει να στεγνωσει και είναι πιο επιφοβο για αναπτυξη μικροβίων. Εμενα είχε τεντακι μαζί με το μπανάκι αλλά ελάχιστα την χρησιμοποίησα γιατί έλεγε ότι αντεχει μεχρι 4,5 κιλά και εμένα γεννηθηκε 4300. Έτσι και αλλιώς τον πρώτο καιρό θα το πλένεις στο χερι σου.

Αριάδνη θενκς για τα καλά σου λόγια. Και εμενα είναι τα αγαπημενα μου χρωματα για παιδικό υπνοδωμάτιο. Απλά στην πραγματικότητα είναι λαχανί και μωβ, όμως λόγω κακου φωτισμου στις φωτο φαίνονται κάπως διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini wraios sundiasmos xromaton laxani kai mob!!wraio to kanate!!!me to kalo na rthei kai i mpempoula sas!!!euxaristw gia tin apantisi to exw akousei kai gw gia ta sfouggaria oti gemizoun mikites an den stegnwsoun kala!!den xerw ti na parw!!maxim sumfwnw me tin cristi na pas sto giatro gia mia exetasi.ariadni egw tis suspaseis ts katalavainw otan petrwnei i koilia mou sfiggei gia deuterolepta i kai otan exw mono ponakia periodou

post-5713-13873939414442_thumb.jpg

post-5713-13873939414866_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ!ΜΠΡΑΒΟ Κ ΣΕ ΕΣΕΝΑ!

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΑΝΕΒΑΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΥΡΕΤΟ Κ ΜΠΟΥΚΩΣΕ!ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΧΕ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΝ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ.ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ!Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΡΧΗΣΕΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΑΝ ΑΡΧΗΣΕΙ ΒΑΣΤΑΤΕ ΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε;;;;κατ αρχην να μας ζησουν τα νεα μωρακια κ με τα καλο τα επομενα ........!!!!!!!!!!!απο την παρασκευη εχουμε γυρισει στο σπιτι μαζι με εναν κουκλο!!!ολα πηγαν μια χαρα και τωρα προσπαθουμε να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα!!!

θελω μια βοηθεια,απο που παω για να ανοιξω νεο θεμα να γραψω αναλυτικα τα νεα μου;;;;;;;;

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα,συγχαρητηρια,ενημερωσε μas αναλυτικα για την εμπειρια σου,καλη λοχεια κοριτσι μου...

Αριαδνη,να μην ανησυχεις δεν υπαρχει κανενας λογος,σε αυτη τη φαση μικρη περιμετρος κοιλιας το πιο πιθανον να ειναι μη καλη αιματωση,ωριμος πλακουντας(γι αυτο παει πισω η αναπτυξη)....ε και ισως να στο παρουν νωριτερα....ποσα κιλα ειναι τωρα το μπεμπε...Εμενα ειχε αλλα θεματα...

Φωτεινη,τι δωματιαρες ειναι αυτες????ποιος σου εχει ζωγραφισει το δωματιο του αλεξανδρου (το νεο)?

Μαχιμ,γιατι δεν σε χωρουσε αυτη η κουνια????Απο το ιντερνετ την ειχες δει?

Ναταλακι,γεννας?

Ελενα ,Μαρια τι γινεται????(μηπως απαντησατε και δεν εχω δει))))

Ρε Αλεκο....Που εισαι εσυ????

post-14553-13873939415275_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηρα την αντωνια τωρα κ τυο σηκωσε η αδερφη της . μολις μπηκε στο χειρουργειο..θα μου στειλει μνμ η αδερφη της..

φωτεινη τελεια τα δωματια!!!μπραβο..πολυ ωραια χρωματα!!

και ευχαριστω παρα πολυ για το τραγουδι!!!!!!!!!! :x:x:x:x

βικακι να χαιρτεσαι τον αντρα σου,να τα εκατοστισει!!!!!!! :ymparty::ymparty:

ανναααααααααα!!!!!!!!!!!!ανοιξες θεμα να το διαβασουμε?κ καλως μας ηρθατε!!!!

νανσυ καιρος ηταν πια!!!μαμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):)

νενε αυριο το μεσημερι πιστευω να αρχισουν οι πονοι..για να δουμε..

ναταλια περιμενουμε νεα σου!!

πηγα στο συνεργειο το αμαξι να κανω το φρεο για το αιρ κοντισιον..μετα πηγα στα τζαμπο κ πηρα τα τελευταια ψωνακια..ευχαριστηθηκα βολτα!!!μονη βεβαια αλλα δεν πειραζει!!!

εχω την εντυπωση οτι καποια ξεχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim me to kalo koritsi mou, perimenoume nea...

nene o giatros mou mou eipe na pigaino se kathares paralies kai an mpo na min katso pano apo 10 lepta kai fusika na allakso kateuteia magio! kai na min katso ston ilio!!!

nansoula teleia ta didumakia sou :):) kai sta kila polu kala einai ;) mprabo koritsaki mou, eides pou adika agxothikes... kai ego tha do ta dika mou aurio to proi elpizo na einai ola kala...

maraki aurio einai i megali mera????????? ante me to kalo koritsi mou...

fotini i ''prigkipessa'' einai to agapimeno mou tragoudi ;) kala fotini teleio to domatio, mou aresoun polu ta xromata! mprabo sou...

bikaki na xairesai ton antrouli sou...

anna mou na sou zisei kai pali o kouklos! geros, dunatos kai eutuxismenos na einai panta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αντωνια μολις γεννησε!!!!!!!3700 και 52 εκατοστα!!!!!!!!!!κ το μωρο κ η αντωνια ειναι μια χαρα!!!!!!!!!! :):):)

αντωνια μου να σας ζησει το μωρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλη λοχεια να εχεις !!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια???Εγω μονη σαν το λεμονι παεριμενω τον αντρουλη μου να γυρισει απο τη δουλεια.

Kangoro,λες να συναντηθουμε στο Ιασω???Λιγο δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις.\

Αντωνια να σου ζησει το μωρακι...

Delphine,ολα καλα θα πανε αυριο.....Με το καλο....

Βεβουλα,που να τις βρεις τις καθαρες παραλιες στην Αθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!να Σας ζησουν τα μπεμπακια σας κουκλιτσες μου,Αλεκα,Κικιτσα,Αννα....σας στελνω τις καλυτερεςς μου ευχες.Ελπιζω εστω με τις λιγες σελιδες που προλαβαινω να διαβαζω να μην χανω σημαντικα γεγονοτα :?

Απο οτι ειδα πρεπει να ηρθαν και καινουριες εγκυουλες....με το καλοο λοιπον!!

Εμεις σημερα ξανακαναμε το ντοπλερ με τον καινουριο μας ιατρουλη για να δουμε πως παει το αμνιακο υγρο,Δοξα τω Θεο ολα κυλαν ομαλα.Η μπουμπου μου εφτασε τα 2620γρ και ειναι πολυ ψηλη.Δεν μας αφηνει να την δουμε ακομα,ολο τα χερακια της μπροστα στο προσωπακι της βαζει.

Εμενα η κοιλια μου ειναι σχεδον ολη μερα σκληρη αλλα ο γιατρος μου ειπε ολα οκ,δεν μου δωσε τιποτα να πινω αφου λεει οτι εχω τις φυσιολογικες συσπασεις.

Αχ φρεσκομανουλιτσες μου δωστε ενα απαλο φιλακι στα μπουτακια τους κι απο εμενα

Σας φιλω ολες γλυκιες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia!!!

pwpw grapsate polla, de kserw an tha ta diabasw ola twra, tha sas pw ta nea mou prwta.

Pigame giatrouli, h mpempa stin idia thesi, 3350 gr. Pali mou ebale daxtulo...kai ponaei kiolas, mou eipe oti o traxulos den einai etoimos opote den gennaw suntoma, einai leei skluros akoma :?

Opote perimenw. Mallon tha faw olo to mina...elpizw na min to kseperasw kiolas giati den ti paleuw me ti zesti, simera sikwthika stis 5 kai irtha ston kanape pou eixe pio polu drosia...xalia o upnos me liga logia.

Ta ugra auta ta kitrina mou eipe oti einai apo ton traxilo kai einai fusiologiko...tha bgoun polla tetoia stin genna.

Auta einai ta nea mas. A mou eipe na paw tin Paraskeui na kanw nst gia na doume ti lene oi suspaseis giati twra tha eprepe na exw suspaseis.

Ariadni nst egw ekana kamia bdomada meta pou mpika sto mina mou. Kai otan sklirainei h koilia sou auti einai suspasi...apla xwris pono...twra einai fusiologiko na exoume suspaseis xwris pono...otan tha exeis pono tha eisai polu konta sti genna...egw ton rwtisa pws tha katalabw oti arxisan oi suspaseis gia genna kai h apantisi itan "den uparxei kamia periptwsi na min to katalabeis giati exei pono". :?

Delphinaki me to kalo aurio...ante epitelous giati tha bgei kai tha milaei kiolas to mwro sou xaxa

Nansouli mia xara kai ta mpempakia sou!! pirna baros eides...Lia...tha prepei na anametrithoume se skliri maxi koilia me koilia gia na pareis ti Nansy...me liga logia...panw aptin koilia mou!!! xixi

Bikaki na xairesai ton Antrouli sou!!! Na eiste panta eutuxismenoi me ton kouklo sas kai suntoma me to neo mwraki!!!

Fotini ta dwmatia einai kai ta duo teleia....kai auto to mikrouli ekei to agoraki parolo pou de koitazei to fako prepei na einai mia gluka!!! Na sou zisei!

Kokona mou na sou zisei!!!!!!!!!!!!!! Kali loxeia!!!

Anna mou kai pali na sas zisei, perimenoume na doume tin istoria sou!!!

Telika sas diabasa oles , misi wra mou pire!!! Den leei na leipeis oli mera apo auto to postaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mpika apo to kinito prin k eida oti enoimerwses gia tin antwnia kali loxeia euxomai...

den exw diavasei tpt tha ta dw meta.. emeis mia xara pige i eksetasi o mpempis apo to ena pleuro pige sto allo dld ta idia pali... k ama den vgei monos tou 6 to prwi tin paraskeui mpainw gia proklisi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nene να τις κανεις τις ανταυγιες θα ανανεώσεις κιόλας αλλάζει και η διάθεση. Όσο για την θάλασσα συμφωνω με τα κορίτσια σε καθαρή θάλασσα και να μην μείνεις με το βρεγμενο μαγιω. Λες να βρεθούμε στο Ιασω, όπως λες ποτε δεν ξέρεις ποτε θα θέλουν τα μωρακια να εμφανιστούν.

Νανσυ μια χαρα τα μωρακια σου να τα κρατησεις ό σο περισσότερο και όλα θα πανε καλα κοριτσάκι μου. Περαστικα στην μικρούλα σου, ελπίζω αυριο να είναι τελείως καλα.

Βικακι να χαίρεσαι τον Μπιλακο σου να είστε πάντα ευτυχισμένοι με τον Αντωνακη και την μικρούλα που έρχεται.

Νατασσα καλύτερα να έχει πανάκι η πετσετακι για το μπανακι, θα μπορείς και να το πλενεις αν βγαίνει, το σφουγγάρι και εγω θα το απέφευγε.

Φωτεινή τα δωμάτια τέλεια, μου αρέσουν πολυ.

Άννα να σου ζήσει το κουκλι σου, περιμένουμε λεπτομερείς.

Beboula με το καλο να δεις και εσυ αυριο τα αντρακια σου.

Αντωνία να σου ζήσει ο μπέμπαρος, καλοτυχος ευτυχισμένος δυνατός. Καλη λοχεια, καλούς θηλασμους και καλη προσαρμογή πίσω στο σπίτι με το κοριτσάκι σου.

Έλενα υπομονη έχεις καιρο ακόμα απο κιλακια πάντως σούπερ.

Tsevoula μεγάλωσε η μπεμπουλα σου, μια χαρα και ψηλή.

Ναταλια Τι εννοείς απο την μια πλευρά πήγε στην άλλη, αν δεν έρθει πιο νωρίς θα τον έχεις και εσυ τον κουκλο σου αγκαλιτσα την Παρασκευή.

Αυτα Κοριτσαρες ελπίζω να μην ξέχασα καμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, το ξέρω ότι αυτό μάλλον ευθύνεται αλλά δεν μου αρέσει να σκέφτομαι ότι θα μου το πάρουν νωρίτερα, ήθελα να κυλήσουν φυσιολογικά...

Ελενα τέλεια η μπουμπου..Σόρυ κορίτσια δεν θυμάμαι τίποτα αλλό, στενοχωρήθηκα και με κάτι τώρα το απόγευμα και δεν έχω πολύ όρεξη.

Θα τα πούμε αύριο, φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena mia xara i mpempa sou 3350 teleia mpravo....

kangouro ennow oti apo deksia pou itan olo tou to swma twra einai apo aristera mou eipe oti einai kalo pou gurise k oti mporei na parei thesi se duo meres...

anna mou k pali na sou zisei den kserw apo pou anoigeis post na se voithisw....

ariadni mou min stenaxwriesai k xaliesai ola kala tha einai.....

koritsia me tin giatro mou pou milisa simera mou eipe oti den tha exoume provlima giati den exw polu exw -2.75

k sta duo...sas euxaristw gia ton diafotismo...

fwteini polu wraia ta dwmatiakia tou k apo xrwmata teleia k o mikros fainetai glukas...

bikaki na xairese ton antra sou k na eiste panta eutuxismenoi...

nene nai sto internet to eixa dei k den mo xoraei gt to spiti pou menoume twra den exei deutero dwmatio gia ton mpempi k stin krevatokamara den xoraei... otan metakomisoume me to kalo skeftomai na parw teteio....

natasa egw pira apo ta jumbo ena pou exei kati mpilakia mesa aspro den kserw ama einai kalo pantws gia to sfouggari den to sunistw oute egw...

den mporw na thimithw alla...

euxomai sto maraki me to kalo aurio k kali leuteria ....

sas kalinuxtw fouskitses mou k oneira gluka k aponeireuta gia kapoies kapoies... :lol::lol:

twra pou eipa fouskitsa ti na kanei auti arage exei kairo na fanei alla den thimamai poso vdomadwn itan peripou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Αύριο είναι η τελευταία μέρα δουλειάς! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι στο σπίτι δεν ξεκουράζομαι και ιδιαίτερα αλλά όσο να' ναι δε θα χρειάζεται να βγαίνω μέσα στον καύσωνα και να ταλαιπωρούμαι..Επίσης δε θα χρειάζεται να αφήνω τον Πανούλη μου..Το πόδι μου το αριστερό ΧΑΛΙΑ. Πάααρα πολύ πρησμένο :evil::evil::evil: Η κοιλιά μου μέσα σε μια μέρα νιώθω ότι μεγάλωσε πάρα πολύ. Νόμιζα πως είναι η ιδέα μου αλλά μου το είπε στο άσχετο και ο άντρας μου. Είναι δυνατόν μέσα σε 1 μέρα;;;; Έχει τύχει σε καμία; Η μόνη εξήγηση είναι ότι άλλαξε θέση η φραουλίτσα και πετάχτηκε η κοιλίτσα..Τι να πω :?:?:? ;;;

Αλεκάκι μου δεν μας ξεχνάς!!!Πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σου! Με το καλό να επιστρέψετε και στο σπιτάκι σας!!

Νενέ μου κι εγώ τελευταία στιγμή ετοίμασα τη βαλιτσούλα μου στην 1η εγκυμοσύνη..Πάλι καλά που πήρα όλο το μήνα :lol::lol::lol:

Αριάδνη μου εγώ θα ξαναπάω στο γιατρό όταν θα είμαι 32 εβδομάδων και μου είπε ότι θα κάνω nst.Από εκεί και πέρα δεν ξέρω κάθε πότε θα μου κάνει..Συγχαρητήρια για το μάθημα!!!!! Είσαι αστέρι!

Αχ βρε Μαράκι, κάθε φορά που νιώθω ότι δεν αντέχω άλλο και ότι παραβάρυνα, σκέφτομαι εσένα που έχεις ξεπεράσει τις 40 εβδομάδες και παίρνω θάρρος :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου δυστυχώς σε αυτό το καφεδάκι δε θα τα καταφέρω να παρευρεθώ :(:(:(:( Δεν μπορεί την Πέμπτη το Καρολινάκι και εγώ δεν μπορώ ούτε Τετάρτη, ούτε Παρασκευή..Κρίμα..Ελπίζω να μην καθυστερήσει το επόμενο καφεδάκι...

Σταυρούλα μου τι κάνει το μικρό σου το αγοράκι;;; Πώς τα πας με το θηλασμό;; Εγώ Σταυρούλα μου μετά από το φυσιολογικό τοκετό ήμουν περδίκι και δεν πήρα ούτε ένα παυσίπονο..

Μαράκι μου τώρα διάβασα πως αύριο γεννάς!!! Με το καλό κοπέλα μου! Θα περιμένουμε πως και πως τα νέα σου!! Εύχομαι όοολα να πάνε τέλεια και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου μα καθόλου!!!

Νάνσυ μου μια χαρούλα είναι τα μωράκια σου στο βάρος!!! Εσύ πάλι θα αρχίσεις ξανά να τρως σαν άνθρωπος!!!Περαστικά στην μικρούλα σου...Εύχομαι αύριο κιόλας να είναι περδίκι!!

Ναταλάκι μου έχω εγώ μυωπία. Πέντε βαθμούς. Στην πρώτη εγκυμοσύνη το είπα στο γιατρό αλλά δεν μου είπε να πάω σε οφθαλμίατρο. Γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν μια χαρά αν εξαιρέσεις ότι πήγα στο ένα μάτι σχεδόν 5.5..Τώρα αποφεύγω να το πω στο γιατρό γιατί σίγουρα θα με στείλει σε οφθαλμίατρο και σκυλοβαριέμαι..Από την άλλη αν δει στη γέννα ότι φοράω γυαλιά θα με κράξει..Ελπίζω να ξέρεις ότι στη γέννα δεν κάνει να φοράμε φακούς ε;;;;

Βικάκι μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Στο fb σου έκανα αίτημα φιλίας! Περιμένω την αποδοχή!!!!

Φωτεινή πολύ όμορφο το δωμάτιο της μπεμπούλας σου!!!!

Αννα να σου ζήσει το μωράκι σου! Καλή λοχεία!!!!

Αντωνία να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! 3700;;;Μπράβο σας!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!Πολύ μου αρέσει αυτή η on line ενημέρωση!!!!

Ελενάκι όντως δε λέει να λείπεις όλη μέρα από το ποστάκι..Εγώ που γράφω κάθε βράδυ δεινοπαθώ να τα διαβάσω όλα :?:?:lol::lol: Μεγάλη είναι η μπεμπούλα σου!!! Τώρα λοιπόν που ξέρεις ότι θα αργήσεις να γεννήσεις μπορείς να χαλαρώσεις και να μην αγχώνεσαι!

Ναταλάκι ο γιος μου δεν έβγαινε με τίποτα κι έτσι είχα κλείσει ραντεβού για πρόκληση Σάββατο. Την Παρασκευή πήγα μαζί με την κολλητή μου και τη μαμά μου για περπάτημα γρήγορο και εξοντωτικό για αρκετή ώρα..Σάββατο ξημερώματα με έπιασαν οι δικοί μου οι πόνοι. Προτείνω να το δοκιμάσεις!

Σήμερα αγόρασα στη φραουλίτσα το ρουχαλάκι με το οποίο θα τη βγάλω από το μαιευτήριο πρώτα ο Θεός..Είναι πολύ όμορφο! Είχα συνηθίσει με τα αγορίστικα και μου φαίνεται πολύ περίεργο...

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες και μανούλες!!!!

Δυδτυχώς έχει αρκετή ώρα που ξύπνησα και δεν μπορώ να κοιμηθώ πάλι... :x:x:x

Εστε υπομονή με τις αιμορροΐδες...πιστεψέ με σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Και όταν είχα γεννήσει τον μικρό μου είχα βγάλει, αλλά δεν είχα πόνο από τα ράμματα...αφού έλεγα στον γιατρό γέννησα και δεν πονάω...αλλά πονάει ο κώλος μου :x:x εμένα μόνο με κρεμούλα μου πέρασε.Τώρα δυστυχώς περιμένω πάλι τα ίδια...

Φωτεινή τέλεια τα δωμάτια!!!

Αντωνία γερό και δυνατό το μωράκι σου!!!

Πολλές γέννες αυτή την εβδομάδα!!!!Cristi κανονικά θα έπρεπε να έχω σταματήσει από την δουλειά, αλλά πηγαίνω να τελειώσω κάποιες δουλειές γιατί είμαι μόνη μου στο γραφείο :evil: Ελπίζω την άλλη εβδομάδα να σταματήσω...όχι τίποτα άλλο να ετοιμάσω τα πραγματάκια μου γιατί δεν έχω κάνει τίποτα :cry::cry:

Πάω να προσπαθήσω να κοιμηθώ...γιατί το πρωί στο γραφείο θα σέρνομαι! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...