Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Καλα τα πηγαμε στο γιατρο, πηγαμε 69 ποντους και 7300! Καναμε και το εμβολιο μας και εδω και τρεις μερουλες φαγαμε και το μηλο μας, αυριο θα βαλω και αχλαδακι! Καλα ξετρελαινεται τι να σου πω...ή θα γκρινιαζει ή θα κανει πρρρρρ.... Δεν πειραζει τώρα ξερω, δεν ειμαι πρωταρα. Θα στρωσει που θα παει??? εμενα σημερα και οι δυο μου κανανε μυξουλες και δεν μου αρεσει...αυτα ειναι αρχες για βηχα, βροχιολιτιδες, εισπνοες κτλ...

Μαριλου αφου αντεξατε 2,5 κΑι χρονια χωρις αντιβίωση παλι καλα. Εμεις ο μεγάλος πηρε πρωτη φορα 6 μηνων για ουρολοιμωξη, μετα περυσι το χειμωνα σε 3 μηνες μου εκανε 5 φορες ωτιτιδα τις οποιες τις 4 πηραμε αντιβιωση και μια μονο γλυτωσαμε και ο μικρος πριν απο δυο βδομαδες μου εκανε και αυτος ωτιτιδα και πηραμε αντιβιωση. Κουραγιο με τον παιδικο, θα κουβαλαει συνεχεια ιωσεις. Αυτο το για το μαγειρεμα που λες τι ειναι? θα το γκουγκλαρω... Εγω εχω ατμομαγειρα απο τον μεγαλο που ειχα παρει.

Χριστινα τι εννοεις βαρεθηκε το γαλα? τρωει κανονικα τα στερεα και στο γαλα τσιναει?? θυλαζετε ακομα ή της δινεις ξενο? γιατι αν δινεις ξενο να αλλαζατε το γαλα.

Φιλακια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ax το πίνει το γάλα για βραδινό μες την νυχτα αν ξυπνήσει η το πρωι το πίνει.. Ξένο δίνω Νάντια αλλα επειδη κάναμε αμαν κ πως να της αρέσει κάποιο δεν θέλω να αρχίσω πάλι τις δοκιμές..αλλα μαλλον χρειάζεται.. κλαίμε πάω να την ηρεμήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου παντως θα σου ελεγα να την δοκιμασεις καινουργια και αν συνεχιζει και με τα καινουργια ετσι να μην την επιμεινες. Ρωτα και τον παιδιατρο... Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ κοιμήθηκε!!!!!!!!!!Αγορασα σήμερα το advace poy τρωει κ το γιαουρτάκι ,τα ήπιε κ τα 180 , ίσως κουράστηκε επι 2 ώρες ή ηταν η αλλαγή ,θα δούμε

Κ εμεις Νάντια στο μήλο ειχαμε πρόβλημα όταν βαλαμε κ άλλα φρούτα της άρεσε πολύ ,τώρα δεν τα τρώει καθόλου :x:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν ξέρετε, επειδη πήραμε ορθοπεδικά παπούτσια σαν μπαλαρίνες με χρατσ είναι πρεπει να πάρω κ μποτάκια για να ειναι όλο το ποδι μέσα κ ο αστράγαλος? γιατι τώρα της κάνει σημαδάκι στον αστράγαλο αν τα φοράει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?χαθηκα

εμεις καλα...εχουμε 2 πανεμορφα δοντακια...ολοισια κ κατασπρα :lol: περεπιπτωντος κ τον μεγαλου ειναι ολοισια κ κατασπρα γιατι τα πλαινουμε κ δεν τρωμε βλακειες :roll:

κ εμενα ο γιος μου δεν πηρε ποτε αντιβιωση...γενικα μονο αντιπυρετικα εχει παρει...

χριστινα ο παιδιατρος η ορθοπαιδικος θα σου πει με σιγουρια για τα παπουτσια....καλε περπατατε μονες?εμενα περπαταει αλλα πιανετε απο αντικειμενα εδω κ κανα μηνα....μιλαμε λεμε μαμα μπαμπα γιαγια μαμ κ κατι αλλα που δεν μου ερχοντε στο μυαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Χρυσάνθη πάει περα δώθε με άνεση απο τότε που που έκλεισε τον 7ο τώρα πάει πολύ σίγουρα κ κρατιέται μόνο με το 1 χεράκι αλλα μόνη της οχι ακόμη ειναι πολύ μικρή κ είδη αυτα που κάνει ειναι παρα πολλά .Ο παιδίατρος συνέστησε τα παπούτσια(αν κ δεν περίμενε να τα βάλουμε τοσο νωρίς) μόλις την είδε είπε το καλό ειναι να τα βάλει πλεον για να πατάει το πόδι πιο σταθερά κ σωστα κάτω κ να μην γλιστράει ,

τα φοράμε καμια ωρίτσα το πρωι κ καμια ωρίτσα το απόγευμα για να μην την κουράζω ,δεν ξέρω αν κάνω καλά, κ αναρωτιέμαι αν επρεπε να πάρω μποτάκια για να αγκαλιάζουν τον αστράγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!

Όλες απουσία ε; χαχα!!!!

Τα νέα μας.... πήγαμε ξανά παιδίατρο 15 μέρες μετά την τελευταία επίσκεψη για να δούμε γιατί δεν παίρνει πολύ βάρος το μωρό, και αυτή την φορά δεν πήρε αλλά έχασε κιόλας λίγο. Πήγε 7.330γρ :cry::cry: Στις καμπύλες ύψους και κεφαλής είμαστε μια χαρά στην 75η θέση, αλλά στο βάρος κατεβήκαμε στην 10η δηλαδή την προτελευταία.... ουφ πολύ αγχώνομαι. Την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνουμε εξετάσεις ούρων, μην τυχόν και είναι ουρολοίμωξη, και αν βγουν καλές θα κάνουμε και αιματολογικές να δούμε μην τυχόν και είναι τίποτα θυρεοειδής. :cry: Ουφ... εγώ πάντως νομίζω ότι το παιδί δεν έχει τίποτα από αυτά.... απλά είναι κακόφαγο και σε συνδυασμό με την ενεργητικότητά του έχουμε αυτά τα αποτελέσματα. Ακόμα και στο στήθος τρώει παλαβά, ρουφάει σαν μανιακό 3-4 λεπτά και μετά τσουπ σηκώνεται και εξαφανίζεται και ζητά ξανά μετά από 2-3 ώρες.... Όταν πάω να του δώσω χωρίς να ζητήσει τις περισσότερες φορές μου δαγκώνει την θηλή :x Πλέον δεν τρώει τίποτα, τσιμπάει σαν το πουλάκι. Έχω δώσει τα πάντα μπας και φάει παραπάνω από 2 κουταλάκια αλλά τίποτα. Από το κακό στο χειρότερο. Να φανταστείτε έφτασα στο σημείο να δώσω χθες έτοιμο βιολ. φαγητό σε βαζάκι αλλά την 1η κουταλίτσα που έδωσα την έκανε ολότελα εμετό. Ήταν αηδία βέβαια και το πέταξα εννοείται. Το έδωσα μόνο και μόνο για να μην πω οτι δεν δοκίμασα τα πάντα. Μετά έδωσα με το δάχτυλό μου λίγο ρυζάκι από τα γεμιστά μας.... έφαγε 2-3 μπουκίτσες και μετά άρχισε το κλασικό που κάνει όταν δεν θέλει να φάει : μου χτυπάει το χέρι που κρατώ το κουτάλι, και έτσι αστραπιαία που το κάνει πέφτει όλο κάτω, πάνω του, πάνω μου ή όπου τύχει τέλος πάντων....

κατά τα άλλα καλά! Σας έπρηξα έ; Τον πόνο μου ήθελα να πω η καημένη :roll:

Χριστινάκι για τα παπουτσάκια που έλεγες νομίζω τα αθλητικά είναι τα καλύτερα.

Στον μεγάλο μου είχα πάρει αρχικά μποτάκια για τον ίδιο λόγο που ανέφερες, αλλά δεν είχε ελευθερία κίνησης και δεν τα πήγαινε καλά. Έτσι τώρα στον μπεμπούλη έβαλα κατευθείαν αθλητικά και είναι σούπερ! Το ιδανικότερο βέβαια είναι να είναι ξυπόλυτα εντελώς. Ετσι μπορούν και ισορροπούν καλύτερα και βοηθούν με τα δαχτυλάκια τους να έχουν καλύτερη την αίσθηση. Αλλά με τέτοιο καιρό θα πουντιάσουνε τα καημένα!

Χρυσάνθη μου με γεια τα δοντάκια σας!!!!! Και εμας τώρα έκανε και το 5ο δόντι την εμφάνιση του!

Πάω να θηλάσω γιατί νιαουρίζει λίγο!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνετε τις εξετάσεις κ θα πάνε όλα καλά θα δεις!Περνάνε φάσεις κ αυτά

Χαρά στο κουράγιο σας που θηλάζεται ακόμα

Πάντως την βλέπω όταν φοράμε τα παπουτσια περπατάμε πιο σταθερά χωρις αυτα βέβαια σκαρφαλώνουμε παντού

Τα αθλητικά που βρήκαμε ειναι όλα μεγάλα σε μεγεθος αλλα κ όγκο ,μοιαζει με την στρουμφίτα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρετω και εγω!!!

Χριστινακι οτι με εντυπωσιαζει η μπεμπα σου το ξερεις!! Μα να περπατατε με το ενα χερακι μονο!!!! Εμας να φανταστεις τωρα αρχισε να πιανεται και να σηκωνεται στο παρκο αλλα να πεφτει στον κωλο του αμεσως και μας φαινεται.... Αφου ο μεγαλος περπατησε οταν ηταν 14 μηνων!

Μαριλοο κουραγιο, ετσι κανει και εμενα.... Πολυ τζαναμπετης στις στερεες αλλα δεν σκαω, αφου τρωει βυζακι! Να φανταστεις τζαμπα κανω την φρουτοκρεμα, εγω την τρωω... Καντε την καλλιεργεια ουρων γιατι και εμεις ετσι στον μεγαλο και τελικα ειχε, πηρε αντιβιωση και ολα καλα! Και το χασιμο βαρους και την αποστροφη απο το φαι απο την ουρολοιμωξη εξηγούνται. Κανε την καλλιεργεια αμεσα! Μην την αφηνεις απο βδομαδα!

Ααα εμεις τελικα κανουμε εισπνοες... Οι μυξουλες μας γιρυσαν σε βροχιολιτιδα...λες και δεν ήξερα! Το καημενο βηχει σαν καπνιστης..καλα για δοντια ουτε για αστειο! Αα και την φρουτοκρεμα ουτε να την δει. Απο βδομαδα που θα παμε γιατρο και αρχισουμε λαχανικα ισως φαει... Φιλακια κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Χάθηκα κ εγώ..Δεν μου φτάνει το 24ωρο!Απορω πώς τα καταφέρνετε όσες έχετε 2 παιδιά και δουλεύετε κιολας! πραγματικά σας θαυμάζω!

Διάβασα λίγο τα νέα σας και έχω να πω ότι εχω πάθει πλάκα με την κόρη της Χριστίνας!!Μπράβο κοριτσάκι μου να την χαίρεστε !Από νωρίς άρχισε να σας «τρέχει»..

Ο δικός μου πέρασε ένα τεράστιο άλμα που κράτησε 1 ολόκληρο μήνα αμέσως μετά την βαφτισή του! Έβγαλε και δοντάκι κ μας έπεσαν όλα μαζί! Ξυπνούσε συνέχεια το βράδυ και ήθελε να είναι κολλημένος στο στήθος! Είχε όλη μέρα γκρίνια και ήταν κολλημένος επάνω μου!Έκανα να κοιμηθώ σερι πάνω από 2 ώρες χωρίς υπερβολές 20 μέρες!Στην δουλειά ήμουν σαν ζόμπυ καθυστερούσα να πάω και σπίτι..Ευτυχώς με το που μπήκαμε στην 37η εβδομάδα ως δια μαγείας ηρέμησε. Άρχισε να κοιμάται πέρα από το βράδυ και την ημέρα που πάνω από 10 λεπτά δεν κοιμόταν ποτέ! Βέβαια ακόμα ξυπνάει κάποιες φορές και θέλει να φάει,τουλάχιστον όμως δεν γκρινιάζει κ δεν μένει ξύπνιος!

Δεν περπατάει και δεν μποσουλάει! Προχωράει όμως με τον ποπό του!Το φρούτο και το μεσημεριανό το τρώει με μεγάλη ευχαρίστηση! Στο 3ο γεύμα δεν έχουμε περάσει πλήρως! Έχει φάει όμως γιαουρτάκι παραδοσιακό και του άρεσε (ευτυχώς)..

Όπως είπα κ πιο πάνω έχουμε μόνο ένα δοντάκι το οποίο βγήκε μετά κόπων και βασάνων που λένε!

Μαριλού μου καλά αποτελέσματα σας εύχομαι!!

Χριστινάκι καλό είναι μέσα στο σπίτι να την έχεις ξυπόλητη όταν περπατάει! Εμας τουλάχιστον έτσι μας είπε ο γιατρός αν κ εμείς θα αργήσουμε πολύ ακόμα απ’ότι φαίνεται..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μπραβο το κουράγιο σου κ θηλάζεις κιόλας Χρύσα.

Μπουσούλισμα ειναι κι αυτό, ποπουδίσιο! :lol: (η αδερφή μου πήγαινε με τον ποπό κ πήγαινε σφαίρα :D )

Κορίτσια οταν τα παιδια σας ειναι νευρικά τι κάνετε? Σηκώνει χέρι κ θέλω να το κόψει , την μαλώνω όταν το κάνει κ ξέρετε τι κάνει? κου πε πε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει πολύ πλάκα κ αυτό..Μην φανταστείς ότι το κάνει συνέχεια όμως..Λίγο τεμπελάκος νομίζω μου βγήκε!Άσε που στις αρχές είχε χτυπήσει όταν τον άφηνα κάτω κ απο τότε δεν ήθελε με τίποτα να καθεται στο πάτωμα!Τωρα αρχισαμε πάλι να καθόμαστε μαζί και να παίζουμε!

Οταν είναι πολύ νευρικός ο μικρός τον παίρνω αγκαλίτσα τον φιλάω,του τραγουδάω,γενικότερα του κάνω χαζά!Αν δω ότι δεν ηρεμει κ γκρινιάζει τον βαζω να θηλάσει κ ηρεμούμε όλοι!! ;):oops:

Ο δικός μου το σηκώνει το χέρι μόνο για να χαιρετήσει και για να κάνει παλαμάκια!Αυτα ξέρουμε μέχρι στιγμής! :lol::lol::lol:

Α..δεν θυμαμαι αν σας ειχα πει που έλεγε μπαμπα και μπαπού (φανταζομαι απο το παππού) αλλα το έκοψε κ αυτο εδω κ 2 εβδομάδες..Εσας λένε τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις λέμε μαμά, μαμ κ που κ που μπαμπά, τον παπού τον λέει πα πα επειδη ετσι της κάνει

Εχει πλάκα που ωρες ώρες πετάνε λέξεις!Κανα δυο φορές εχει πει ναι ,νινί οταν νευριάζει κ λέει τα δικά της λεει αντε

Αλλα κάνουμε παρέα με την ξαδέρφη της που ειναι 27μηνών κ ψιλο μιλάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα ,και εγω χαμενη ειμαι για καιρο.Ειμαι Γερμανια,τη Δεθτερα γυριζουμε.Ο μικρος εξτασιασμενος γιατι ειμαστε συνεχεια βολτουλες και παντα βλεπει καινουριο κοσμο.Με το κρυο δεν καταλαβαινει τιποτα.Φορμουλα εξοδου και κασκολακι στη μυτη και φυγαμε.Ολοι αρρωστησαμε μολις ηρθαμε εκεινος μια χαρα!!!Στο αεροπλανο αψογος.Μολις απογειωθηκαμε κοιμηθηκε και τον ξυπνησα 10 λεπτα πριν την προσγειωση να τον θηλασω,τετοιο ταξιδι ουτε μονοι μας δεν ειχαμε κανει τοσο ησυχα!!!Χρυσα τα δικα μας μου φαινεται μοιαζουν πολυ.Και εγω εχω να κοιμηθω κανονικα κανενα 2μηνο.Δεν μπορω να πω οτι ειναι κολλημενος επανω μου ομως οταν ξυπναει μεσα στη νυχτα μονο αν σηκωθω και τον θηλασω ησθχαζει και κοιμαται αλλιως με τον αντρα μου πλανταζει πιο πολυ στο κλαμα.Δοντι τιποτα ακομα.Ποτε θα κοιμηθουμε σαν ανθρωποι ακομα απορω.Επισης ουτε εμενα σηκωνεται η μπουσουλαει απλα κανει ολη μερα θορυβο-ππρρρρρρρρρρ,μαμαμαμαμαμαμαμ,μπαμπαμπαμπαμπα,αι μπουμπου,νταντανταντα,μαμ μαμ μαμ,γκιγκιγκι-και τετοια αλλα δεν θεωρω οτι εννοει κατι!!!!χα,χα!!πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Mumbasha mου το κανατε το ταξιδάκι σας με το αεροπλάνο ε?Με το καλό να επιστρέψετε!Μπραβο στον μικρό σου που ήταν ήσυχος!Κ εμεις πήγαμε Αθηνα την προηγούμενη εβδομάδα και κατα την απογείωση γκρίνιαξε!Μαλλον ομως εφταιγα εγώ!Μου ειχαν πει την ώρα της απογειωσης κ της προσγειωσης να τον θηλάσω κ μετο που ξεκινησε το αεροπλάνο αρχισα να τον ταίζω!ΈΛα ομως που το αεροπλάνο έκανε πόση ώρα μέχρι να παρει θέση κ περίμενε κιολας μεχρι να πάρει σειρά... :?:?:? Αυτος χόρτασε κ μετά όταν έπρεπε να φαει δεν ήθελε!Επεμενα εγώ λίγο γιατί αγχώθηκα και τον άγχωσα κ αυτον!Στην επιστροφή ήταν κύριος!!

Ααααα εχουμε κ 2ο δοντακι! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σασ!!! Σασ φιλω ολεσ γλυκά!

Βλέπω βγαλανε τα περισσοτερα δοντάκια. Εμεις τπτ, πηγαμε και σημερα στη γιατρο και καναμε εμβολιο και δεν εχουμε πλεον ακροαστικα, αρα σταματησαμε τις εισπνοες. Εχει και κατι ασπριλες στο στομα και τελικα είναι μυκητας, θα βαλουμε κρεμουλα 4 φορες την μερα :(:(

Δεν ψηλωσαμε αλλα εβαλε 270 γρμ! Απο αυριο ξεκιναμε και λαχανικα! Παταει στα ποδαρακια αλλα βηματα δεν ριχνει ακομα, και δεν μπουσουλαμε. Μονο πεφτει μπροστα οταν καθεται!! Γελαει ολη την ώρα και τον λατρευω!!!!τον κανω οσες αγκαλιτσε προλαβαινω ακομα πριν αρχισει και με σπρωχνει σαν τον μεγαλο μου και λεει " μαμα αφησε με", χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha καλή επιστροφή να έχετε

Μπράβο για το 2 δοντάκι!Αντε σειρά εχουν τα πάνω τώρα,αχ τι τραβάνε

Κ μεις πολύ ανήσυχες είμαστε οτι βρει το δαγκώνει κ εχει λιγο γκρίνια

Περαστικά Ναντια ,τώρα που θα αρχίσετε κ το φαγάκι ποιος σας πιάνει! :lol::lol:

Εδω κ 3 μέρες δεν τρώει ουτε φαρίν λακτέ ουτε μπισκοτόκρεμα μόνο στον τραχανά ανηγει το στόμα το απογευμα :?

Ξεκινήσαμε εδω κ λίγες μέρες τον κρόκο κ ξετρελάθηκε!μαμ φωνάζει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τί ωραία που μαζευόμαστε πάλι!

Χριστινάκι ξεκινήσατε αυγό?Μαλλον κ εμεις πρέπει να ξεκινησουμε!Κ ψάρι νομίζω!

Έχουμε να πάμε πολύ καιρό στον γιατρό κ θα κάνουμε αλλο τόσο..Πρέπει όμως να τον πάρω ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσω καποια πράγματα για την διατροφη που θέλω!

Τον τραχανά τον τρώει σκέτο η μικρή σου?Ο δικός μου σκέτο ούτε να τον δει,μόνο με λαχανικά τον τρώει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ξεκινήσαμε αυγό αλλα μόνο κρόκο μέρα παρα μέρα μαζί με το φρούτο

Ο Τραχανάς ειναι της μαμάς μου κ μεις βάζουμε λίγο γάλα,κανονικό απο το δικό μας αφου πέρνει βράση δεν χρειάζεται άλλο ειπε ο παιδίατρος, και το τρώμε σαν κρεμούλα το απόγευμα, τον κάνω πηχτό,βάζω 2 πιατάκια νερό κ 1 φλιτζανάκι του καφέ τραχανά, μόλις βράσει ρίχνω κ λίγο γάλα κ ανακατεύω μέχρι να πήξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμ με γάλα ε?Πρώτη φορά το ακούω αυτό!

Η μαμά μου όταν τον κάνει βαζει γιαούρτι πρόβειο και τον τρώμε σκέτο!(δεν έχει ούτε αυγό μέσα).Εκανα παραγγελία στου μικρού να μην βαλει ούτε αλατάκι!Πολλές φορές του τον δίνω για μεσημεριανό μαζί με καρότο και κοτόπουλο!τρελαίνεται!!Σκέτο όμως δεν τον θέλει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικός μας δεν εχει αυγό βάζουμε γάλα μεσα αλλα δοκίμασε το αν θες κ ετσι

Για μένα βάζω βούτυρο οταν το φτιάχνω κ το τρωω με φέτα κ ψωμί μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δοκίμασα εχθες να του δώσω τον τραχανά με λίγο γιαουρτάκι πρόβειο που του αρέσει αλλα δεν το έφαγε..Η αλήθεια ειναι πως δεν τον αλεσα τον τραχανά..Μα τί να αλέσω?είναι μικρά και μαλακα΄τα κομματάκια..Ισως ομως να τον ενοχλούσε η υφή τους για τι έδειχνε να αναγουλιάζει..Την επόμενη φορα θα τον αλέσω και θα τον προσφέρω με κανενα λαχανικό!

Κ εγώ Χριστινάκι όπως τον κάνεις εσύ τον τρώω για πρωινό!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έφαγα τουλάχιστον 1 ώρα στον ΟΑΕΔ για 73 ολόκληρα €, οικογενειακό επίδομα

Τελικά γυρίζω στην δουλειά 14 Δεκ ουφ πέρασε ο καιρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...