Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΛΛΑΓΗ ΔΟΝΤΙΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑ


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα..μηπως ξερετε με ποια σειρα η αν υπαρχει σειρα που αλλαζουν τα δοντακια τους?Ο γιος μου ειναι 5μιση ετων και ξεκινησαν να κουνιουνται τα 2 κατω τωρα ομως κουνιουνται 4 αλλα ολα κατω,τα μπροστα και τα διπλανα τους...νομιζα οτι μετα τα 2 κατω ειναι τα 2 πανω....για πειτε μου αν ξερετε κατι!Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κατω ξερω και εγω και μετα τα πανω. πολυ αργοτερα τα διπλανα. ετσι αλλαξε ο γιος μου. ειναι 8 χρονων και ακομη τα πιο μεγαλα δεν τα αλλαξε. Οδοντιατρο δεν τον πας; καλο ειναι οι τραπεζητες να τους "ντυσεις" γτ θα ειναι για μια ζωη! και φθωριοση καθε 6 μηνες πρεπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα τα 2 κατω και μετα τα 2 πανω.

ντυνουν τους τραπεζιτες που ειναι μονιμα δοντια, δεν θυμαμαι πως λεγετε. αλλα ο οδοντιατρος γνωριζει. το αποτελεσμα ειναι τα δοντια αυτα να μην χαλανε ευκολα. ο δικος μου τα ειχε βγαλει Αυγουστο και Νοεμβρη ειχαν χαλασει ηδη, φαντασου μετα απο μερικα χρονια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωω τι λες τοσο γρηγορα χαλασαν?περιμενω να δω τι θα γινει με τα 4..πολλα μου φανηκαν ..ξερω γω δεν θυμαμαι κιολας απο εμενα..πανε πολλα χρονια..και αν ρωτησω τη μανα μου σιγα μην θυμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

διάβασε το παρακάτω σάιτ για να πάρεις μια ιδέα:

http://www.dental-blog.gr/basikes-gnwse ... ntiwn.html

επίσης να πω ότι δεν εμφανίζονται πάντα με την σειρά που γράφει, παράδειγμα η κόρη μου που τα έβγαλε άλλα αντ΄άλλων :roll::roll::roll: , ίσως και το πέσιμο να διαφέρει από παιδί σε παιδί!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για το λινκ παω τωρα να διαβασω ..απο οτι ειδα στα παιδακια στο σχολειο οπως τα λες οπως να ειναι πεφτουν σε αλλα 2 πανω ενα κατω οτι να ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...