Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΡΕΝΟ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΠΟ ΟΙΝΟΗ (5 ΩΡΕΣ) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ (18 ΜΗΝΩΝ, ΤΡΕΛΑ) ΤΟΣΕς ΩΡΕΣ? ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΥΤΕ 5 ΛΕΠΤΑ! ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΣΤΑ INTERCYTI ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ? ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ Η ΝΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΑΠΟ ΤΗΣ ΦΩΝΕΣ !!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

δεν έχω ταξιδέψει με μωρό στο τρένο, μόνο αεροπλάνο, αλλά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μερικά αγαπημένα παιχνιδάκια μαζί ώστε να απασχοληθεί λίγο και βιβλία για να της διαβάσεις ή να τα ξεφυλλίσει μόνη της.....δεν νομίζω να τρέχει στον διάδρομο....κάτσε στο παράθυρο και βάλε την να βλέπει έξω, πιστεύω θα χαζέψει, θα αφαιρεθεί.....μετά επειδή είναι και μικρούλα, θα κοιμηθεί κιόλας και θα περάσουν οι ώρες :D

καλό ταξίδι.......αφού γυρίσεις γράψε μας πώς πήγε το ταξίδι :D:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγιούλα καλημέρα!!!!!!

Τι κάνετε; Πως είναι η Αγγελικουλα; Τρέλα ε; Αστα! και η δικιά μου μας έχει τρελάνει.

Λοιπόν με τρένο δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμα... Ομως το Πάσχα πήγαμε κι εμείς Θεσσαλονίκη με αεροπλάνο.

Πίστευα ότι και η δικιά μου δεν θα στέκεται πουθενά γι' αυτό δεν τόλμησα να πάω με τρένο.

Έπεσα έξω τελικά. Ταξιδέψαμε μια χαρά καθόταν δεμένη πάνω μου απλά ήθελε να την αποσχολώ με κάτι. Βέβαια οι ώρες δεν συγκρίνονται του αεροπλάνου με του τρένου αλλά αυτό για το παιδότοπο στο intercity ισχύει (ταξιδεύει μια φίλη απο την ομάδα μας πολύ συχνά και μας το έχει επιβεβαιώσει, αν θέλεις της λέω να μπει να σου γράψει λεπτομέρειες). Πιστεύω ότι δεν θα έχετε πρόβλημα. Εξήγησέ της ότι θα ταξιδέψετε και ότι πρέπει να βρίσκεται κοντά με την μανούλα, πάρτης και κανα παιχνίδι μαζί και όλα καλά θα πάνε.

Καλό ταξίδι να έχετε, καλά να περάσετε, πολλά φιλιά να της δώσεις της μικρούλας σου και μπες όταν γυρίσετε να μας πεις πως τα περάσατε ε; Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταξιδεψα με το τραινο για Θεσσαλονικη και εγώ μονη μου με την μικρή μου τώρα για το τεραήμερο της Πρωτομαγιας. Η δικια μου ειναι 28 μηνων βεβαια αλλά πολύ ζωηρή και δεν στεκεται πουθενα και ειχα και εγω τις ιδιες αγωνιες με σενα μιας και ειμαι ηδη 7μηνων εγκυος και δεν ήξερα τι θα αντιμετωπισω.

Επελεξα να ταξιδεψω ωρες που θα μπορουσε να μου κοιμηθει. Ετσι φυγαμε απο Αθηνα με των 18:15 και επειδη το πρωι ήταν στον παιδικο, δεν κοιμηθηκε κιολας μεσημερι ήταν κουρασμενη και έτσι απο τις εννια μεχρι τις δωδεκα το βραδυ που φτασαμε Θεσσαλονικη κοιμηθηκε. Ειχα μαζι μου βεβαια παραμυθια, μπλοκ ζωγραφικης και pυzzle και το θαυματουργο ipad του μπαμπα μας και ετσι την απασχολουσα το πρωτο τριωρο. Βεβαια της ειχα κανει και κηρυγμα οτι για να ξεκινησει το τραινο και να μας παει στη Θεσσαλονικη δεν θα πρεπει να σηκωθει απο την θεση της και ευτυχως επιασε και δεν σηκωθηκαμε για βολτα μεσα στο τραινο. Στην επιστροφή εφυγα με το πρωινο στις 5:00 οποτε παλι κοιμηθηκε μεχρι της οκτω παρα. Για παιδοτοπο δεν το ηξερα και δεν μου ειπε και κανενας τιποτα.

Αν πας μονη σου επελεξε ωρες που μπορει να κοιμηθει, παρε τα αγαπημενα της παιχνιδια μαζι και ευχομαι να τα καταφερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κάνω ταξίδια Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Αθήνα με τον μικρό μου κάθε 2-3 μήνες από τότε που ήταν 2 μηνών (τώρα είναι 15) Στην αρχή καλά ήταν,την περισσότερη ώρα κοιμόταν,αργότερα όμως ανακάλυψα ότι συνήθως έχει σε ένα βαγόνι Α θέσης παιδότοπο,ένα δωμάτιο με μαξιλάρια κάτω και γύρω γύρω στους τοίχους,3 καθίσματα για μεγάλους και διάφορα μαξιλάρια σε διάφορα σχήματα και εκεί δεν καταλαβαίνω πως περνάει η ώρα,όταν κλείνεις εισιτήριο να τους πεις ότι θέλεις να έχει παιδότοπο...Αλλιώς βόλτες στους διαδρόμους σε όλο το τρένο!!!Σου βάζω και φώτο να δεις πως είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου εχω λιγουλακι αγχος...αναστασια μου τι κανεις βρε κοριτσι...μας τρελενουν δεν λες τπτ!! οσο για την φωτογραφια annoula ευχαριστω πολυ οντως ειναι πολυ ομορφα..πιστευω να περασουμε καλα και να εχουμε ενα ησυχο ταξιδακι. εννοειτε θα σας γραψω πως ταξιδεψαμε και πως περασαμε!! θα εχω και την τσαντα της κοντα για κρεμουλες-γαλατακι-φρουτακια οποτε δεν θα χρειαστει να βγω απο το βαγονι!! αχχαχαχα με φανταζεστε μετα που θα την παρει ο υπνος εκει μεσα να ξεραθω κ γω διπλα της??? καλε ποιος θα μας δει φαρδιες-πλατιες ξαπλα χαμω να κοιμομαστε!!! αχχαχαχα το σκεφτομαι κ γελαωωωω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγιούλα καλημέρα!!!!!!

Τι κάνετε; Πως είναι η Αγγελικουλα; Τρέλα ε; Αστα! και η δικιά μου μας έχει τρελάνει.

Λοιπόν με τρένο δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμα... Ομως το Πάσχα πήγαμε κι εμείς Θεσσαλονίκη με αεροπλάνο.

Πίστευα ότι και η δικιά μου δεν θα στέκεται πουθενά γι' αυτό δεν τόλμησα να πάω με τρένο.

Έπεσα έξω τελικά. Ταξιδέψαμε μια χαρά καθόταν δεμένη πάνω μου απλά ήθελε να την αποσχολώ με κάτι. Βέβαια οι ώρες δεν συγκρίνονται του αεροπλάνου με του τρένου αλλά αυτό για το παιδότοπο στο intercity ισχύει (ταξιδεύει μια φίλη απο την ομάδα μας πολύ συχνά και μας το έχει επιβεβαιώσει, αν θέλεις της λέω να μπει να σου γράψει λεπτομέρειες). Πιστεύω ότι δεν θα έχετε πρόβλημα. Εξήγησέ της ότι θα ταξιδέψετε και ότι πρέπει να βρίσκεται κοντά με την μανούλα, πάρτης και κανα παιχνίδι μαζί και όλα καλά θα πάνε.

Καλό ταξίδι να έχετε, καλά να περάσετε, πολλά φιλιά να της δώσεις της μικρούλας σου και μπες όταν γυρίσετε να μας πεις πως τα περάσατε ε; Φιλιά!

θα της δωσω τα φιλακια σου ευχαριστω....και ναι σε παρακαλω αν μπορει η φιλη σου να μου πει λεπτομεριες ...φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...