Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

τελος παντων μετα τα 5 αντε 7 που θα παει θα βρουμε ακρη.... ;)

Κατερίνααααααααα....πλάκα κάνεις, έτσι??? μετά τα 5-7?? [smilie=banghead.gif]

Φανή εσύ μην διαβάζεις :D !

Η Δώρα πού χάθηκε???

ΥΓ. η μέρα σήμερα ήταν φρίκη, γκρίνια γκρίνια γκρίνια και η μπέμπα κοιμήθηκε μόνο μισή ωρίτσα μες τη μέρα, τα νεύρα μου..... μάλλον θα χει θέμα με τα δόντια της, τί να πω :cry:

Φιλιά σε όλες, καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kαλημερα Στεφανια κ λιγα εγραψα.... ;) για τη μπεμπα το ειπεσ κ μονη σου μαλον δοντακι θα ειναι...αληθεια ποσα εχετε? :)

Δωρα ναι καλε που χαθηκες? ειστε καλα? :)

εμενα η μικρη εχει λιγο βηχα αυτες τις μερες οπως κ ο μεγαλος 3 η 4 μερες τον ειχε κρατησει χωρις να περνει καποιο σιροπι.......η μικρη με τον πατερα της περνανε τωρα την ιωση που ειχαμε εμεις πριν 10 μερες,εεε ολοι θα την περασουμε μην εχει κανεις μας παραπονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου περαστικά στην οικογένεια, όπως το λες, δεν θα μείνει κανείς παραπονεμένος :lol:

Για τα δόντια, ακόμα στα δύο έχουμε μείνει, αλλά σίγουρα ετοιμάζονται και άλλα γιατί πέρα από τη γκρίνια, όλο βάζει το χεράκι μες το στόμα.

άσχετο: θυμήθηκα Φανή που με είχες ρωτήσει πότε πάω δουλειά. Το Σεπτέμβρη γυρνάω και τη μικρή θα την κρατάει η μαμά μου, ευελπιστώ ότι τη μεγάλη θα την πάρουν σε κανένα παιδικό.

Οπότε κορίτσια, please, όταν είναι ο καιρός για αιτήσεις, πείτε το και μας μπας και δεν πάρουμε χαμπάρι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε βρε κοριτσια? Με ξεχασατε ή οχι ακόμα?

Εριξα μια ματια στις τελευταιες σελιδες... δεν μπορω με τιποτα να πω: "Σαν να μην περασε μια μερα"

Μου άρεσε ο τιτλος που βρηκα στο παλιο αγαπημενο μου θεματακι!

Μαλλον μου ταιριαζει κι εμενα... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσαρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Εγω δε σε ξεχασα ποτε!!!!!

Μου ελειψες θηριο μου!

Τι κανεις?

Τικερακι με εμβρυακι βλεπω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ αγαπη μου!!!!!

Λεγεεεε....... Που βρισκεσαι? Τι κανεις?

Ο Ιασωνακος τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη? καλημερα κ καλως ηρθες στην παρεουλα μας......οχι δε σας ξεχασαμε,ουτε εσενα ουτε τις αλλες κοπελες που δε γραφουν πια εδω..... ;) τι κανετε? ολα ολοι καλα? ο Ιασων? πολλα φιλακια κ οποτε εχεις χρονο γραψε μας νεοτερα...... ;)

εισαι εγκυος? αα ωραια με το καλο αντε σειρα σου καλε Φανη? :):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεεεερα!!!!!!!

Καλό μήνα!!!!!!!!

Τι κανετε?

Επιτέλους ήλιος βρε παιδι μου!! :D

Κατερινα ειπες κατι ή δεν ακουσα καλα? :lol::lol::lol::lol::lol:

Με κανατε "ανω-κατω" αυτες τις μερες, και θελετε να γκαστρωθω κι΄εγω να με πιασει μουρλα με δυο παιδια...??? :o Αμ! Δεεεε!!!!! Δε σας κανω τη χαρη... :lol::lol::lol::lol::lol:

Να κανετε εσεις οοοοοολες οι διπλομανουλες το τριτο, να μου πειτε πως ειναι....και μετα θα βαλω μπρος κι εγω τη μηχανη... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πως ετσι? Χωρις να ξερω ? :lol::lol::lol::lol::lol:

Ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση σημερα..! :D

Ελπιζω να ειναι ετσι χαρουμενος ολος ο μηνας! Τι να πω?

Σας φιλω οοοοοοοοολες!!!!!!!!!!!!!!!!

Την καλημερα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που σας ξαναβρισκω βρε κοριτσια!

Εξαφανιστηκαν κι αλλες ε?

Η δικη μου εξαφανιση ειχε να κανει με υπερκορεσμο κοινωνικης δικτυωσης... Δεν εγραφα πουθενα ουτε καν στο Fb ηθελα και να καταργησω τους λογαριασμους αλλα δεν το εκανα και μαλλον καλυτερα... οριστε 2 χρονια μετα, μου περασε. 2 χρονια... πως περναει ετσι ο καιρος βρε παιδι μου!

Ο Ιασωνας... :!::!::!: Οτι και να πω για το πως εξελιχθηκε αυτο τον καιρο θα ειναι λιγο... Οι τρεις λεξεις που τον χαρακτηριζουν ειναι αντιρρησιας εξυπνακιας πολυλογας... Χμ... ενταξει... ειναι ακομα κουκλος! Θα σας βαλω καμια φωτο. Ζησαμε και μια περιπετεια... λιγο μετα που σταματησα να γραφω, αλλα τα λεμε αλλη φορα τα ζορικα.

Η εγκυμοσυνη... (μαλλον θα ειναι αγορι κι αυτο :?:?:?:roll:) Ε, τι να πω? Περιπου οπως τα ειχα σκεφτει εγιναν τα πραγματα. Ο αδερφος μου με τη νυφη μου εκαναν μια μπεμπα (ειναι 15 μηνων τωρα η Σπυριδουλα) και ο Ιασωνας ενθουσιαστηκε τοσο που ζηταγε να εχουμε κι εμεις δικο μας μωρο - κοριτσακι στο σπιτι. Το συζητουσαμε ολο το καλοκαιρι που περασε... οτι δεν ξερουμε τι θα εχει μεσα η κοιλιτσα αγορι-κοριτσι, εξυπνο-χαζο, μελαχρινο-ξανθο (σαν το kinder εκπληξη), οτι θα κλαιει συνεχεια, οτι θα του παιρνει τα παιχνιδια... μηπως να παρουμε ενα σκυλο καλυτερα (πηραμε και σκυλο :| ) Αλλα το Ιασωνακι καθε μερα την ιδια κουβεντα ανοιγε... Τελοσπαντων τον Οκτωβρη εβγαλα το σπιραλ... και ναμαστε!

Κι αυτο με περιπετειες... Ειχα πεσει σε μια σκαλα και εμαθα εγκυμοσυνη και αποκολληση μαζι. Ευτυχως ηταν light η κατασταση κι εκατσα μονο ενα μηνα στο κρεββατι και μετα ολα καλα... Που λεει ο λογος δηλαδη.

Εγω... με Γιωργο, τον αντρα μου, τα ιδια καλα και κακα...

Επαγγελματικα... σαν ψυχολογος δεν καταφερα να βγαλω ουτε 1 ευρω. Περσι ομως αρρωστησε βαρια ο παππους μου και δεν μπορουσε κανενας αλλος να αναλαβει τη φροντιδα του. Ετσι εκανα το χρεος μου προς την οικογενεια και πηρα και μια πρακτικη ειδικοτητα μιας και ανακαλυψα οτι μου πανε τα νοσηλευτικα... και το εκανα επαγγελμα... και ηταν μια χαρα απο ολες τις αποψεις και κυριως την οικονομικη. Τωρα ομως εχω να δουλεψω απο τα Χριστουγενννα... λογω της καταστασης. Μονο κατι ενεσεις σε σπιτια (χαρτζιλικι δηλαδη), στο Νοσοκομειο τιποτα... με επικυρηξαν οταν εμαθαν για την εγκυμοσυνη και την αποκολληση και ο Γιωργος φωναζει και ολοι. Εχω ομως νεα επαγγελματικα σχεδια... ;)

Εχω παχυνει πολυ!!! :oops::oops::oops: Δε λεω κιλα γιατι ντρεπομαι :oops::oops::oops: και ο γυναικολογος με κραζει φυσικα... τι να κανω προσπαθω και να μην καπνιζω... αλλα ουτε κι αυτο το καταφερνω οσο θα ηθελα. Μεχρι 5 λεω αλλα με 7 τσιγαρα βγαζω τη μερα. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κανατε "ανω-κατω" αυτες τις μερες, και θελετε να γκαστρωθω κι΄εγω να με πιασει μουρλα με δυο παιδια...??? :o Αμ! Δεεεε!!!!! Δε σας κανω τη χαρη... :lol::lol::lol::lol::lol:

Να κανετε εσεις οοοοοολες οι διπλομανουλες το τριτο, να μου πειτε πως ειναι....και μετα θα βαλω μπρος κι εγω τη μηχανη... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πως ετσι? Χωρις να ξερω ? :lol::lol::lol::lol::lol:

Μπραβο βρε Φανη! Να μεινει και καποια πιστη σε αυτα που ελεγε!

Εγω (μη διαβαζετε οι αλλες) το εχω ηδη μετανοιωσει ελαφρως... Βλεπω την τρελα να ερχεται! Κι ενας δευτερος στυλ Ιασωνα...

Ηδη καταστρωνω σχεδιο αποδρασης απο τρελαδικο που εφτιαξα (1 αντρας/εφηβος, 1 μικρο παιδακι/δαιμονακι 1 σκυλι, 2 γατες, 1 καναρινι και ενα μωρο που θα εξελιχθει κι αυτο σε δαιμονακι) Μια δουλεια που θα με κραταει εξω απο το σπιτι 12 ωρες τη μερα θα ειναι οτι πρεπει... Και τα ξενα χερια που θα μου μεγαλωσουν το νεο μου βλασταρι... μια χαρα τα βλεπω! Βρε πως αλλαζει ο ανθρωπος...

Αληθεια βρε διπλο-μανουλες ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ? Μιληστε αφοβα... πιο φρικιασμενη απο οτι ειμαι δε γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα τι θες να σου πουμε κοριτσι μου? εμενα το δευτερο ειναι κοριτσακι η Λενια,ειναι 15 μηνων οσο κ η ανιψουλα σου αρχες δεκεμβριου γεννησα,ως το χρονο ειματαν σχετικα καλα,ειναι πιο γκρινιαρα,πιο απαιτιτικη σε σχεση με τον μεγαλο μου,κανει πραγματα πιο νωρις απο το μεγαλο,ειμαστε στη φαση των ακροβατικων τωρα...η αλιως σκαρφαλωνο οπου βρω με σκοπο να σπασω τα μουτρα μου......ευτηχως ειναι ο αντρας μου στο σπιτι κ με βοηθαει στο αλαξε,ταισε μερικες φορες κ κανει ο καημενος τον καραγκιοζη.............ο μεγαλος χτυπαει 12ωρα κ βαλε ορθιος αφου δεν κοιμαται μεσημερι κ η μικρη 2 ωρες περιπου το μεσημερι κ ολη μερα ορθια....ευτηχως κοιμουντε τα βραδυα......καθε προσπαθεια μας να παμε εκτος ειναι αθλος ο ενας παει εδω κ η αλλη εκει.....αλλα τι στο καλο θα μεγαλωσουν που θα παει ? :|

με το μεγαλο εχω ενα θεμα ριξε μια ματια στην ομαδα κ τα λεμε ;)

Φανη δε γραφω κατι που δεν το ξερεις οποτε δεν πιστευω να τρομαξεις.... ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, εκανα τη βολτα μου απο την ομαδα το πρωι και εγραψα τη δικη μας ιστορια που οπως καταλαβαινεις ειναι πολυ σχετικη... αλλα δεν την ειδες.

Η μονη διαφορα που βλεπω τωρα που τα ξαναδιαβασα ολα ειναι οτι εγω το ξεκινησα το πανηγυρι απο τον Ιουνιο του 11... Οργανωμενα απο Σεπτεμβριο/11. Εχει περασει πια 1μισης και πλεον χρονος και εχει ξεκαθαρισει το τοπιο.

Να τη χαιρεσαι τη μικρουλα Λενια! Πρεπει να το πω... εισαι τυχερη που ειναι κοριτσακι για πολλους λογους!!!

Τρεχεις σαν τρελη με δυο μικρα ε? Ο πρωτος χρονος της μικρουλας σου πως περασε? Ψοφησες κυνηγωντας ταυτοχρονα και τον μεγαλο? Τωρα σου φαινονται καλυτερα τα πραγματα? Απο πλευρας κουρασης εννοω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη καλημερα τωρα διαβασα οτι εγραψες κ σου απαντησα...... ;)

τωρα τρεχω πιο πολυ κ να πω την αληθεια οχι μεσα στο σπιτι μας αλλα οταν παμε καπου αλλου,στο δικο μας δεν υπαρχει πλεον βαζο,τασακι,η κατι αλλο επικυνδινο τα εχω μαζεμενα ολα,κ ετσι πεζουν ανετα,πανε παντου ανεβενουν στα κρεβατια.........εγω μαζευω αυτα πετανε.....δεν εχω παραπονο κραταω κ τη γραμμη μου.........αχ τι να πω? ας ειναι καλα......... :lol:

τον πρωτο καιρο ειχα μεγαλο ζορι με το μεγαλο γιατι μ εβλεπε ο καημενος συνεχεια με το μωρο αγκαλια,αλλα μη ξεχναμε τοτε ηταν 2μισι,κ εσενα μετα που θα γεννησεις θα παει σχολειο,κ πιστευω να μη ζοριστει τοσο.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!

Εχεις δικιο Κατερινα θα παει προνηπιο το Σεπτεμβρη κσι μαλιστα ολοημερο. Θα τον μαζευουμε απο το σχολειο στις 4 ταισμενο και αν ειμαστε τυχεροι και κοιμισμενο. Οσες γνωστες μου εστειλαν τα παιδια τους ειναι πολυ ευχαριστημενες και ειναι και το πιο κοντινο Δημοτικο/νηπιαγωγειο στο σπιτι μας.

Δειχνει και να νοιαζεται πολυ για το μωρο απο τωρα, ρωταει ολη ην ωρα αν μεγαλωσε, τι τρωει, ποτε θα βγει απο την κοιλιτσα, και δεν φανηκε να στενοχωριεται οταν του ειπα οτι ειναι αγορακι μαλλον. Τον ακουω και στα παιχνιδια του που τα λεει... Εχει πολυ πλακα ο ατιμος!

Ας ελπισουμε να μη δημιουργησει καταστασεις με το μωρο...

Εσεις οι υπολοιπες... Χρυσα? Πως την ειδε ο Χ, οταν γεννηθηκε ο μικρουλης σου? Ζηλιες? Αλλαγη συμπεριφορας?

Γεια σου βρε Φανη! Καλα εκανες που κρατηθηκες μακρια απο τετοιες αγωνιες... Σε 2-3 χρονια δεν ξερω πως θα το βλεπω... Τωρα παντως το βλεπω γολγοθα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεεεερα!! Περα ως περα!! :D

Τι κανετε?

Εμεις σπιτι...μοναχουλες...Λειπει για δουλειες ο μπαμπας ..

Πως περασατε το Σ/Κ?

Πειτε ρε κοριτσια λιγο...

Η Αναστ. βαριεται πολυ ευκολα τα "παιχνιδια" της..

Ζυμαρια-πλαστελινες-παζλ-μπογιες... 10 λεπτα και μετα αλλα...

Εδω και 1 μηνα περιπου ζηταει επιμονα να της δειχνω πως γινονται τα γραμματα και θελει λεει να μαθει να διαβαζει μονη της τα παραμυθια οπως εγω... :shock:

Δε θελω να μπει απο τωρα σ΄αυτη τη διαδικασια.. Δεν ειναι καν στο νηπιαγωγειο.. :oops:

Σημερα μου ξεφουρνισε ολοκληρο το "πατερ ημων"... :o:shock::shock:

Κανω κατι στραβα? Μηπως επειδη της διαβαζω πολλα βιβλια της κανω κακο?

Δειχνει ενθουσιασμενη που ξερει να γραφει ολα τα γραμματα της ΑΒ αλλα φοβαμαι μη βαρεθει στην πορεια.. :(.... Πφφφφφφ...... Προβληματα που εχω μεσημεριατικα.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε?εχω μερες να μπω.....

αγελικη καλωςηρθες χαθηκες επαθα ενα σοκ οταν σε ειδα...με το καλο κιολας κ για το 2 σπορακι..δεν θα καταλαβεις πως θα περασει ο καιρος η ντινα μας(ζαιρα)εκανε πρωτη την αρχη με τ2 σπορακια κ μετα πηγα εγω ο γεωργια μου ειναι 20μ κ ειναι μεγαλο μουτρο κ εκεινη εχει κ μεγαλο δασκαλο ανταρτης εκεινος....

για τις αποριες που εχεις σιγουρα τωρα με 2 θα εχεις μεγαλο αγωνα παντα ο πρωτος χρονος ειναι ο πιο δυκολος μιας κ το μωρο ειναι μωρο κ θελει φροντιδα κ το πρωτο χανει την πρωτια..εμενα επειδη ειχα 2 χρ ακριβως διαφορα δεν ειδα ιδιατερα ζηλιες στην αρχη καθολου ολα ξεκινησηαν οταν αρχισε να μπουσουλαει η μικρη κ τον πειραζε κανα 4μηνο τωρα παιζουν μαζι κοιμουνται μαζι μαλωνουν αγαπιουνται απλα εσυ μπορει να τα εχει πιο εντονα μιας ειναι πιο μεγαλος κ καταλβαινει πιο πολλα για να καταλαβεις οτανγεννησα αντι να δει τη μικρη ετρεχε στο 3οροφο νοοσκ.κ τον κθνηγουσε ο αντρας μου χαχαχαχ.....ολα καλα θα πανε απλα πρεπει να βρεις ρκετη υπομονη κ ελπιζω το μικρο σου να ειναι ησυχο με τον υπνο να μην σε ξενυχταει γιατι εμενα 4 μηνες ηταν σαν να μην ειχα μωρο αλλα μετα για ενα χρονο καθε βραδυ δεν κοιμομασταν ειλικρινα κοιμοταν γυρω στις 2 κ ξυπνουσε μετα κ 10 φορες μερχι να παμε 6 το πρωι ασε καθε μερα αυτο τα κοριτσια ισως θυμοντουσαν την απελπισια μου....δυσκολη φαση ο μγαλος μου παει παιδικο οποτε κ εσενα οταν γεννηθει θα πηγαινει νηπιαγωγειο οποτε μεγαλη υποθεση για εσενα ενω εγω ενα χρονο την εβγαλα με το μωρο κ τον μεγαλο στο σπιτι υπηρχαν μερες που ημουν μονη μου υπηρεσια ο αντρας μου κ εγω να κουναω με το ποδι το μωρο στο ριλαξ κ να ταιζω τον μεγαλο γαλα τοτε το πειναμε αγκαλια μετα απο ΄λιγο ομ,ως πολλα κοπηκα αναγκαστικα αλλα δεν γινοταν με 2 να κανω τα κεφια στο μεγαλο....

οταν θυμηθω κατι ακομα στο λεω....

φανη μου δεν πειραζει αν θελει βαζε την να μαθαινει γραμματα κ η ανηψια μου που ειναι 6 μηνες πιο μεγαλη γραφει εδω κ καιρο γραμματακια κ τα λεει ολα κ το πατερημων κ χιλια δυο αλλα ειναι στο παιδι...απλα μην την πιεζεις γενικα γιατι αμα βαλεις πεισμα ξερεις πως γινεσαι....εγω προσωπικα θελω τωρα το πασχα να παω να του παρω μερικα επιτραπεζια της ηλικιας του για να παιζουμε γιατι κ εμεις ετσι ειμαστε.....περιττο να σου πω οτι τα κινητα τα ανροιντ ο γιος μου τς ξεφτιλιζειθ εδω κ μηνες κανει πραγματα πιυ ουτε εγω μπορω οπως κ ξερει να χρησιομποιει υπολογιστη για να παιζει παιχνιδια φυσικα τον αφηνω με μετρο λογο οτι ειναι παρα πολυ μικρος αλλα οτι εχει χεδη με τεχνολογια ειναι χακερ περιττο εξελιγμενα παιδια...

κατερινα μου καρτα γερα υπομονη....κανα 3μηνο κ μετα θα εισαι λιγο πιο λασκα με τη μικρη

σουσου μου τα φιλια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..χαθηκα παλι....ποσες μερες ειχα να μπω κ γραψατε ενα σωρο τι να πρωτοδιαβασω.....

Εμεις γενικως αλλες μερες καλα κ αλλες οχι οπως τα ξερετε, ο μικρος πολυυυυυυυυ γκρινια με τα δοντια ο καημενουλης δεν ξερει τι να βαλει στο στομα του...αυριο εχουμε κ εμβολιο..

Διαβασα ειχατε αρρωστουλικα τα μικρα περαστικα ευχομαι σε ολες γιατι δεν καλοθυμαμαι απ οσα διαβασα λιγο βιαστικα...

Στεφανια εμεις απο φαγητο παμε καλα ευτυχως ο μικρος τρωει αλλα κ αυτη η κατασταση με το γαλα μου την εχει δωσει καθε λιγο πινει..

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια ξυπναει κ τη νυχτα τι φρικη λετε να παειι πολυ αυτο;;;μα να μη το κανει νεογεννητο κ να το κανει τωρα;;;

Φανη γιατι δε θες να τη μαθεις γραμματκια κ αριθμους αφου στο ζηταει; εμεις απ το καλοκαιρι γραφουμε πολυ τον αρεσει, τωρα τελευταια πηραμε κ πλαστικα γραμματακια κ αριθμους κ παιζουμε κ μ αυτα...

Αγγελικη χρονια κ ζαμανια..χαθηκες.....με το καλο το δευτερο μωρακι σου ο δικος μου μπεμπινος ειναι 7 μηνων τωρα...

Ιφι, ειδα τις φωτο με τα μικρα καρναβαλακια κουκλια κ η μικρη πολυ μεγαλωσε...

Εμενα ντυθηκε πυροσβεστης!!!!!!!!μόνο σωματα ασφαλειας διαλεγει το νουμερο τ αλλα ουτε γυρανει να τα δει, ολη μερα στο τηλ τρεχει για φωτιες σκετο τσιρκο σας λεω...

αντε κοριτσια ν ανοιξει λιγο ο οκαιρος τον βαρεθηκα τον παλιοχειμωνα.......ουφ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!!

Τι κανετε?

Ιφιγενεια δε με ανησυχει το γεγονος οτι ζηταει να μαθει, φοβαμαι μη ΒΑΡΕΘΕΙ και αυτο.. :roll:

Επιτραπεζια-παζλ-παραμυθια-πλαστελινες... τα εχει παιξει και ευτυχως τα παιζει ακομη πολυ....

Αλλα οχι για ωρα.. Βαριεται, και μετα ζηταει αλλα πραγματα να κανει.

Δωρουλα χαθηκες.. εμβολιο..? μπρρρρρ..... ανατριχιασα... :oops::oops::oops:

Τι να σου πω για το ξυπνημα? Ειλικρινα... ειμαι η πιο ακαταλληλη να σε βοηθησω, μιας και εχω παιδι που ξυπναει ακομη...Ναι ναι! Ακομη ξυπναει! Ζητημα να εχει κοιμηθει σερι 10 φορες στη ζωη της...

Υ-ΠΟ-ΜΟ-ΝΗ! :D

Μιλησα σε φιλη ψυχολογο.....Ετσι για να ακουσω μια αλλη γνωμη περι του θεματος..και οχι μονο.

Μου εδωσε πολυ ωραιες ιδεες για γλωσσικες ασκησεις-δραστηριοτητες οπτικοκινητικων χειρισμων-ασκησεις λεπτης κινητικοτητας-ασκησεις μνημης..Πραγματα που δεν ειχα σκεφτει ποτε ν κανω με το παιδι. :roll: Αφου βαριεται τα ιδια και τα ιδια, πρεπει να βρισκω παντα κατι καινουργιο..

Μιλησαμε για ΟΡΙΑ και σταθερη συμπεριφορα απο μερους μου.. Πολυ ωραια.. το χαρηκα πολυ.

Μου αρεσε ο ορος ΣΥΝΕΠΕΙΑ και οχι η λεξη τιμωρια.Οτι καθε μας πραξη καλη ή κακη εχει και την αναλογη συνεπεια. Στην πραξη το χανουμε λιγο νομιζω... αλλα θα βελτιωθουμε. Ειμαι σιγουρη. Θα την "δουλεψω" σκληρα! :D Θα διαμορφωσουμε σωστες βασεις χαρκτηρα.. Ταρακουνηθηκε το κεφαλι μου... τα εχω δει λιγο αλλιως απο χθες μετα την κουβεντα...Με επιασα αδιαβαστη... :oops::oops:

Σας επρηξα πρωινιατικα... Διωξτε με.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :D , τί κάνετε?

Εμείς όλα καλά, δόξα τω Θεώ για την ώρα επικρατεί ηρεμία και από τις δύο τσούπρες μου, οπότε όλα οκ :D αχ, και το μεγάλο νέο :lol: βάλαμε πετρέλαιο επιτέλους, μόνο εμείς στην πολυκατοικία, ζεστάθηκε το κοκκαλάκι μας καλέ!!!(τα σκάσαμε όμως τα 645 ευρουλάκια :cry: )

Φανή μου φαίνεται ότι βασανίζεσαι άνευ λόγου βρε παιδί μου! γιατί τόση σκέψη για το αν πρέπει να της μάθεις να διαβάζει, αφού το θέλει το παιδακι σου? απ' ό,τι κατάλαβα συμφωνεί και η ψυχολόγος, έτσι δεν είναι?

Ίφι, χάκερ ο μεγάλος σου , ε? :D μπράβο του!Έτσι, να μας ξεπερνάνε τα πουλάκια μας, αυτό είναι το φυσιολογικό.

Δώρα μου και μένα πια τρώει απ' όλα η μικρή, όλα έγιναν ξαφνικά, άρχισε να τρώει το σκατουλάκι μου και τώρα δεν έχουμε κανένα θέμα ;)

Αγγελική καλωσήρθες, με το καλό το σποράκι σου!

Κατερινάκι, τί κάνεις, όλα καλά?

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααα

τι έχουμε???? reunion ????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καταρχας Αγγελικήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

πόσο χαίρομαι και για τα καλά νέα και για την παρουσία σου...

ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσες φορές σε σκεφτόμουνα!!!!!

εγώ σου εύχομαι να είναι κορίτσι........εγώ η έμπειρη...

εμένα δεν ακούνε ΤΙΠΟΤΑ..... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

το σπίτι μας είναι μονίμως ένα μπουρδέλο, ναι ναι όπμως το λέω μπουρδέλο :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

μόνο εγώ τα κουλαντρίζω λίγο κανένας άλλος....

τη μάνα μου χεσμένη τελείως....τον πατέρα τους δεν τον ακούνε Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ.

πχ εγώ σχολάω στις 4, το αργότερο 5 είμαι σπίτι , τα παιδιά επιστρέφουν περίπου στις 4 και αυτά..

πότε προλαβαίνουν να τα κατεβάσουν όλα κάτω????? ταψιά, μαξιλάρια παπούτσια, κολλημένα μακαρόνια μπουφάν τσάντες όλα σκορπισμένα μέσα σε ένα σπίτι...

και κάθε μέρα μου πέρνειως το βραδυ για να συμμαζέψω μόνο να συμμαζέψω, όχι να καθαρίσω....αλλά από χτες εχω βάλει τις φωνές και στη γιαγιά

τι να πεις τσ τσ τσ άντρες πεταμέαν λεφτά...

το χα πει ότι ήθελα κορίτσια εγώ, το χα πει..

αλλά παρόλα αυτά άνετα έκανα και άλλο

μαρη Φανή τι άγχη είναι αυτά....????

μόλις κάνεις το δεύτερο θα δεις ότι δε θα ξαναβαρεθεί ποτε η Αναστασία ;);););););) (τα χαβά μου εγώ)...και δεν θα χρειάζεται να σκαρφίζεσαι τπτ για να περάσεις την ώρα της επικοδομητικά γιατί θα έχει το αδερφάκι της.....

τα χουμε ξανακουβεντιάσει αυτά.όλες οι δευτεομανούλες μπορούν να το επιβαβαιώσουν...εμένα δεν χρειάζεται πια να ασχοληθώ τόσο με κανένα από τα δύο....παίζουν μαζί κρυφτό, κυνηγητό, παζλ, με τα αυτοκίνητα βλέπουν ταινίες, τσακώνονται αγαπιούνται (αυτές οι αγκαλιές τους είναι το κάτι άλλο) και πολλά πολλά άλλα....

ότι κάναμε δηλ εμείς "στη γειτονιά"

μου λεγε μια φίλη μου σήμερα ότι στενοχωριέται πολύ γιατί δεν κάνει άλλο παιδί για πολύ σοβαρούς λόγους - υγείας, ενώ ήθελε τόσο πολύ γιατί βλέπει το παιδί της που είναι τώρα 5 χρονών και αγόρι και όλα τα παιχνίδια του έχουν αδερφάκι, το αυτοκίνητο, το κουκλάκι, το τάδε το τάδε.....

νέα άλλα δεν πρόλαβα να διαβάσω...άλλωστε έχω μείνει μεταξεταστέα με τόσες απουσίες ;);););)

ίσως τα πούμε και αργότερα αλλά πρέπει να ποτίσω και τη φάρμα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Ζαιρα........ το βιολι σου εσυ........... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λεγε οτι θες λεεεεεεεεεεγε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: (εγω θα σ΄αγαπω) :lol:

Πες τα νεα σου και ασε τα κολλημενα μακαρονια.... Μια χαρα ειναι.... :lol::lol::lol:

Στεφανια... δε θελω να ακουγομαι σαν μανα που βασανιζεται..ειλικρινα.

Επειδη η Αναστ. μεγαλωνει μονη της, προσπαθω να γεμισω το χρονο της με πραγματα επικοδομητικα.

Οχι-οχι... προς θεου δε θελω να μαθει να διαβαζει... Δε θα μπουμε ΚΑΝ σ΄αυτη τη διαδικασια...

Σημερα τα βροντιξα και εφυγα απο την δουλεια..(απο το νετ).

Δεν αντεχα αυτο το ωραριο αλλο. Ουτε την φασαρια-ουτε τους πελατες-ουτε τιποτα... εχω τρελανει το παιδι μου απο σπιτι σε σπιτι να σερνεται με την κουβερτα και τις πυτζαμες... :(:(:(

Τελος παντων...

Εχει ο θεος.

Σας φιλω ολες.

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....πως ειστε;εκανα το μπεμπινο μου σημερα εμβολιακι κ ολη τη μερα ο καημενουλης ειχεε γκρινια ευτυχως δεν εκανε ακομη πυρετο...

Φανη τι εγινε δλδ με τη δουλεια;εφυγες; κ επειδη δεν καλοθυμαμαι που δουλευεις;εγω για ενα περιπτερο θυμομουν..

Στεφανια, εστρωσε η μικρη με το φαγητο ειδες, κ μενα τρωει αλλα ρε παιδι μου αυτο με το γαλα δε το καταλαβαινω κ ο παιδιατρος δεν λεει κατι συγκεκριμενο τι να πω, απλως υποθετω οτι τον ενοχλουν τα δοντια κ γι αυτο γκρινιαζει κ βρισκει ανακουφιση στο γαλα..

ΕΝ τω μεταξυ δεν θυμαμαι αν σας ειπα για την βαπτιση,ξεκινησα ετοιμασιες πρωτα ο Θεος κανονισαμε για 12 Μαϊου, μετα το Πασχα..Το θεμα που διαλεξα ειναι τα πολυαγαπημενα μου Στρουμαφακια!!!!!θα προσπαθησω να κανω μονη οτι μπορω για να μου βγει οιονομικα οσο γινεται η ολη υποθεση....θα σας ενημερωνω σχετικα... φιλια σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..τι βλεπω αντε ολες μαζευτηκαμε τι καλα........Ζαιρα κ εμεις το δικο μας σπιτι τα ιδια κ χειροτερα,αυτα πετανε εγω μαζευω φωναζω καμια φορα τα μαλωνο μετα το μετανοιωνω,βαρεθηκανε κ αυτα ολο το χειμωνα μεσα,θελουν να ξεδωσουνουν........ ;)

Φανη βρισκω πολυ σωστα αυτα που ειπε η ψυχολογος,κατα καποιο τροπο αυτο ελεγα κ εγω οχι τιμωρια,αλλα με αλλο τροπο δειχνουμε οτι δε μας αρεσει αυτο που κανουν κ σε καμια περιπτωση δεν ανοιγουμε συζηρηση για το πως κ το γιατι..ασε που δε θα βγαλουμε κ ακρη....... :roll:

Δωρα σου κανει παντα πυρετο μετα το εμβολιο? εμενα μια φορα ο μεγαλος πολυ μωρο κ απο τοτε ολα..οκ.....αντε με το καλο οι ετοιμασιες για τη βαπτιση..τα στρουμφακια ωραια μου ακουγοντε τ'ονομα του μπεμπη? κατι απο Σ ειχες πει Στεφανος? νομιζω? :)

Στεφανια εδω ειμαστε μια χαρα κοπελα μου :D σημερα εχουμε ετοιμασιες αν δε βρεχει θα τους ντυσω καρναβαλια να τα παω στη γειτονεια μας που εχουν γλεντι με μασκαραδες,τον εναν γατο,κ την αλλη κουνελακι,αλλα χωρις καπελα,δεν τα θελουν κ οι δυο τα πετανε απο το κεφαλι τους,κ την κυριακη το απογευμα ξανα σε παρομοιο παρτυ........... ;) θα σας βαλω κ φωτο εσεις τι θα κανετε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Τι κανετε?

Πηγα λαικη, ψωνισα... και τωρα σπιτι.. στη μοναξια μου..!! :D

Σημερα θα μαγειρεψω κοτοπουλο με πιπεριες στην κατσαρολα και πιλαφακι..

Ποιος βγαζει εξω ψησταρια να τσικνισει?? Βαριεεεεεεεεμαι!!! :lol:

Δε βοηθαει και ο καιρος.. ετοιμαζει βροχουλα παλι..!!

Στεφανια........... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:...........για το πετρελαιο....!!!!!!!!!!!!

Βρε κοριτσια ακομη δε μπηκε το επιδομα πετρελαιου, απο τις 10 Γεναρη.! ειναι δυνατον?

Μας κοροιδευουν μες στα μουτρα για να γεμισουμε του λεβητες και μετα μη τον ειδατε? :evil:

Δωρα.. δουλευα 2-3 φορες την εβδ. σε ιντερνετ καφε... αλλα δεν ειμαι πια γι΄αυτα..δεν εχω τις ιδιες αντοχες και την ιδια υπομονη οπως πριν 10 χρονια και εκανα να παρω ρεπο και 5 μηνες..

Στο περιπτ. παω καθε Σ/Κ και απο Μαιο θα πηγαινω καθε μερα.. Το καλυτερο μου! :D

Κατερινακι... καλα να περασετε!!!!!!!!

Θα περιμενουμε φωτο εννοειτε!!!!!!!!!!!!! :D

Εγω δεν ξερω αν τη ντυσω. εχουμε μια στολη απο δυο χρονιες πριν την οποια την εβαλε μια φορα μονο και περσι την τσιμπουσε ελεγε και δε την εβαζε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! :o

Φετος δε την αγοραζω.. αμα την χωραει ας βαλει αυτη.. αμα οχι θα την ντυσω γυφτακι.. :lol::lol: .

Σιγα το πραμα!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σας φιλω ολες!!!

Καλα μαγειρεματα.............!!!!!!! Φιλιαααααααα!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κούκλες :D

Τσικνοπέμπτη σήμερα, τί καλό θα μαγειρέψετε οι υπόλοιπες(εκτός από τη Φανή εννοώ, που μας είπε :P )?

Εγώ πήγα και ψώνισα το πρωί αρνάκι να το κάνω στο φούρνο με πατατούλες baby, δεν τις έχω ξανακάνει, ελπίζω να είναι καλές. :roll: Πάντως σπίτι θα το τσικνίσουμε, όπως κάθε χρόνο.

Δώρα με το καλό η βάφτιση, και μεις σκεφτόμαστε για τέλη Μαΐου.

Κατερίνα μου ,ωραία, θα το γλεντήσετε σήμερα! εγώ γενικά δεν είμαι και πολύ των απόκρεων, νομίζω σας το έχω ξαναπεί. Αλήθεια, Κατερίνα εσύ που είσαι μέσα στα πράγματα ;) ξέρεις πώς γίνεται αν θέλω να βαφτίσω σε άλλη ενορία και όχι στη δικιά μου?

Φανή μου τόσος καιρός για το επίδομα? :shock: εμ βέβαια, όταν είναι για να μας τα πάρουν οι άχρηστοι, τότε τα θέλουν άμεσα τα λεφτάκια μας :evil:

και γω έκανα αίτηση εχθές, για να δούμε :roll:

Φιλάκια, καλά τσικνίσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα..εμεις τσικνισαμε ηδη....εψησα λουκανικα στο φουρνο,γιατι ποιος αναβει φωτια? κ αστρακι με μοσχαρι για τα παιδια,ο παναγιωτης εφαγε κ το λουκανικο του κ ειναι οκ......τωρα ομως βρεχει κ μαλον μας βλεπω μεσα,κ ειχαμε σκοπο να τρυγιρησουμε αποψε,εγω με τα παιδια κ τις φιλες μου........ ;)

Φανη κ εγω δεν πηρα στολες,της μιας φιλης μου το παιδι ειναι ενα χρονο πιο μεγαλο απο το δικο μου κ εδωσε τις παλιες τις δικες του.....το κουνελακι μας το εδωσε μια γνωστη το διορθωσα λιγο,κ του δικου μου το ζορο την εδωσα σε αλλη φιλη που εχει πιο μικρο αγορι..... ;) ειπαμε να μην δωσουμε ενα σωρο λεφτα για μια μερα... ;)

Στεφανια ρωτησα τον αντρα μου κανει αλλα νομιζω θα ζητησεις χαρτι απο την ενορια σας........... :) ααα τι καλα που βαλατε πετρελαιο..να σε ρωτησω ειναι σιγουρο πως δε θ'αναψουν κ αλλοι? μηπως σας κανουν καμια λαδια? :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...