Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΟ


Recommended Posts

Κορίτσια, θα σας ζαλίσω πάλι με ερώτηση. Τελευταία μου συμβαίνουν το ένα μετά το άλλο! Μπήκα στον 7ο και έχουν αρχίσει τα προβλήματα. Όχι τίποτα, αλλά είναι η πρώτη φορά και φοβάμαι μήπως έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν το πάρω χαμπάρι! Προχθές το απόγευμα επί 3 ώρες με έπιασε ένας πολύ δυνατός πόνος χαμηλά στην κοιλιά (αριστερά) και αισθανόμουν τη μία μπέμπα να κλωτσάει ασταμάτητα. Από τον πόνο με έπιανε κρύος υδρώτας. Ο πόνος κράταγε δευτερόλεπτα και εμφανιζόταν έντονα (αλλά πολύ έντονα) κάθε 15 λεπτά. Όλα αυτά τα είπα στον γιατρό μου ο οποίος δεν θέλει πρόωρο τοκετό (δίδυμα). Μου είπε ότι οι πόνοι αυτοί είναι όπως της γέννας. Καταλαβαίνετε τί έπαθα! Όμως ακουγόταν και ένας θόρυβος στο έντερο (κάτι σαν γουργούρισμα). Αφού πήγα τουαλέτα με τη βοήθεια υπόθετου γλυκερίνης, στη συνέχεια ηρέμησα. Από εκείνο το βράδυ έως σήμερα είμαι με πυρετό (από τον ιδρώτα που πάγωνε την ώρα που πονούσα) αλλά το παλεύω. Πήρα βέβαια και τα spasmo-apoterl τα οποία μου είπε ο γιατρός και με βοήθησαν πάρα πολύ. Τελικά έμεινα με την απορία : ήταν όντως το έντερο? Να σας πώς ότι από την τρομάρα μου έχω φτιάξει ήδη τη βαλίτσα για το μαιευτήριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΣΟΥ.

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΡΕΜΟΥΣΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ.

ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΣΟΥ.

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΡΕΜΟΥΣΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ.

ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νόμιζα ότι όταν είναι να γεννήσεις πρώτα σου σπάνε τα νερά που λένε (???). Αν ήταν, έτσι κι αλλιώς, θα κράταγε 3 ώρες και μέχρι τώρα (2 ημέρες μετά) δεν θα με έπιανε τίποτα? Μακάρι να ήταν το έντερο. Έτσι πιστεύω κι εγώ. Προσεύχομαι συνέχεια να φτάσω μέχρι το "κανονισμένο" ραντεβού για την γέννα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νόμιζα ότι όταν είναι να γεννήσεις πρώτα σου σπάνε τα νερά που λένε (???). Αν ήταν, έτσι κι αλλιώς, θα κράταγε 3 ώρες και μέχρι τώρα (2 ημέρες μετά) δεν θα με έπιανε τίποτα? Μακάρι να ήταν το έντερο. Έτσι πιστεύω κι εγώ. Προσεύχομαι συνέχεια να φτάσω μέχρι το "κανονισμένο" ραντεβού για την γέννα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofou mou kane ipomoni!!! ego prin paro xampari oti eimai egkuos eixa tromero pono sto entero....ponousa toso pou kateliksa na kano kolonoskopisi!!!:S :S akoma ponao kapoies fores alla den agxonomai pia toso!!! oso gia ti balitsa.... idios me ta didimakia pote den ksereis ;) ego sou euxomai tipota aproopto na mi sumbei kai na geniseis stin ora sou glikia mou!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofou mou kane ipomoni!!! ego prin paro xampari oti eimai egkuos eixa tromero pono sto entero....ponousa toso pou kateliksa na kano kolonoskopisi!!!:S :S akoma ponao kapoies fores alla den agxonomai pia toso!!! oso gia ti balitsa.... idios me ta didimakia pote den ksereis ;) ego sou euxomai tipota aproopto na mi sumbei kai na geniseis stin ora sou glikia mou!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα γράφεις και εμένα για το εντεράκι σου μου φαίνεται...

Κάνε υπομονή κοπέλα μου! Οι μέρες περνάνε και γρήγορα θα κρατάς τα παιδάκια σου στην αγκαλίτσα σου και όλες αυτές τις αγωνίες και τα πονάκια θα τα θυμάσαι και θα ...χαμογελάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα γράφεις και εμένα για το εντεράκι σου μου φαίνεται...

Κάνε υπομονή κοπέλα μου! Οι μέρες περνάνε και γρήγορα θα κρατάς τα παιδάκια σου στην αγκαλίτσα σου και όλες αυτές τις αγωνίες και τα πονάκια θα τα θυμάσαι και θα ...χαμογελάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...