Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ!


Recommended Posts

Αφροδίτη,μπράβο στην Αθηνά μας!!!κάθε μέρα ανακαλύπτουν κ κάτι καινούριο κ μας ξαφνιάζουν!!!εμβόλιο θα κάνουμε στο επόμενο ραντεβού το Μάρτιο!καλέ της έφαγα 100γρ,300 έβαλε το παιδί μου,7200 ήταν τον προήγουμενο μήνα.

Γαι μάσημα μου είπε καλύτερα όχι ψωμί,μπορεί να πνιγεί ακόμη κ με την κόρα γιατί μπορεί να κόψει μεγάλο κομμάτι.μου είπε αν θέλω να της βράσω καρότο κ να το κόψω μπαστουνάκια λεπτά ή μπανάνα πατημένη.

Γεωργιάννα,γιαούρτι μου είπε να της δίνω 4 φορές την εβδομάδα αντί για ρυζάλευρο,κανονικό γιαούρτι ενηλίκων 4%,θεωρεί το Ολυμπος καλό.επίσης μου είπε αν θέλω να της δώσω και φαρίν λακτέ (μου έδωσε δείγμα της frezylac να δοκιμάσω μιας κ της δίνω ήδη frezylac).ψάρι δυο φορες την εβδομάδα (την πρώτη φορά από 50γρ και μετά από 100γρ).και κρόκο αυγού 3 φορές την εβδομάδα ξεκινώντας την πρώτη μέρα από 1/3 του κρόκου,μετά από 2 μέρες το 1/2,μετά από 2 μέρες τα 2/3 και μετά από 2 μέρες ολόκληρο.

Αυτά μια χαρά το ζουζούνι μας!της έκανε χαρούλες κ έλεγε τι χαρούμενο μωρό που είναι!

Άλλη κουκουβάγια στη σειρά?!?!?! :lol::lol: κάθε φορά που επιστρέφω από τη δουλειά κ την έχει η πεθερά μου (δευτέρα-τρίτη) κ ακούει τον ήχο του αυτοκινήτου μου,της λέει η πεθερά μου"Μυρτώ ποιος ήρθε;" κ αυτή κοιτάει αμέσως την πόρτα κ μόλις ανοίγω κάνει παλαμάκια κ χοροπηδάει!!!!θα την φάω!!!σήμερα τελείωσε το πετρέλαιο κ εχει λιγο κρυο κ της έβαλα δυο υπνόσακους,τον κανονικό τον φλις από κάτω κ από πάνω τον αμάνικο.ελπίζω να μη σκάσει κ πει η μάνα μου ειναι τρελή :D ειχε 16,5oC στο δωμάτιό της,μπρρρρρ!

παω να αράξω να δω το νεο grey's anatomy!

καλη ξεκούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΗΝ ΑΓΓΙΖΕΤΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΦΑΓΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΕΛΤΑ!

ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΚΟΨΤΕ

ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!

Κατερίνα Μουντή

Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης Τροφίμων Διοικητικός

Τομέας Κοινοτικών Πόρων Υποδομών Διεύθυνση

Πληροφορικής Τμήμα ΙΙΙ.

Τηλ.: 210 2125332 210 2125332 210

2125332 210 2125332 FAX: 210 2019611.

ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ !!

ΔΙΑΛΑΛΗΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕ ΟΠΟΙΑ

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΑΣ

ΔΙΝΕΤΑΙ.

Α Ρ Κ Ε Τ Α

Α Ν Ε Χ Τ Η Κ Α Μ Ε !!!!!

ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!!!

ΣΑΜΠΟΤΑΡΕΤΕ

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ (ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ

ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΟΥΣ) ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΤΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΜΟΛΥΣΜΕΝΟ ΓΑΛΑ

ΣΕ ΔΕΛΤΑ ΚΑΙ ΦΑΓΕ!

Η επικίνδυνη καρκινογόνος ουσία

αφλατοξίνη

2

βρέθηκε σε ελέγχους κρατικών εργαστηρίων, ενώ είχε

περάσει απαρατήρητη από τους ελέγχους των εταιρειών.

Nέα αποκαλυπτικά στοιχεία από την απόρρητη εισήγηση της

Επιτροπής Ανταγωνισμού.

H συνωμοσία σιωπής

για την προστασία του καρτέλ. «Φρέσκο» γάλα, μολυσμένο

με την επικίνδυνη καρκινογόνα ουσία αφλατοξίνη Μ1 έχει

ανιχνευθεί σε δύο κορυφαίες εταιρείες από τα κρατικά

εργαστήρια ελέγχου, ενώ οι ίδιες οι βιομηχανίες στους δικούς

τους ελέγχους το είχαν βγάλει...καθαρό!

Το συγκλονιστικό αυτό στοιχείο,

που αποκαλύπτεται σήμερα από το «Π», έχει περιέλθει σε

γνώση και της Επιτροπής Ανταγωνισμού, κατά την έρευνά

της για το καρτέλ των γαλακτοβιομηχανιών, αλλά η υπόθεση

έχει καλυφθεί από πέπλο σιωπής από όλες τις αρμόδιες

αρχές, ακόμη και από τις δικαστικές.

Τα στοιχεία από την

απόρρητη εισήγηση

της Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού δείχνουν ότι σε

παλαιότερους ελέγχους το Γάλα που θα επεξεργάζονταν δύο

κορυφαίες βιομηχανίες για την παραγωγή του τελικού

προϊόντος ήταν άκρως επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία:

Στη σελίδα 154 της εισήγησης,

αναφέρονται στοιχεία που προκαλούν έντονες αμφιβολίες

για την αξιοπιστία του συστήματος αυτοελέγχου που είναι

υποχρεωμένες να εφαρμόζουν οι εταιρείες. Ειδικότερα,

αναφέρεται ότι ένα στα τρία (6 στα 18) δείγματα της

ΔΕΛΤΑ και της ΦΑΓΕ που είχαν ελεγχθεί από τα κρατικά

εργαστήρια του Ελληνικού Οργανισμού Γάλακτος είχαν

βρεθεί θετικά στην επικίνδυνη ουσία αφλατοξίνη Μ1.

Σημειώνεται ότι το 2006, μετά την έρευνα για το καρτέλ, η

ΦΑΓΕ αποσύρθηκε από την αγορά του φρέσκου γάλακτος.

Τα ίδια δείγματα είχαν εξετασθεί

από τις εταιρείες, στα δικά τους εργαστήρια αυτοελέγχου,

αλλά όλα είχαν περάσει το τεστ, χωρίς να διαπιστωθεί η

επιμόλυνση από την επικίνδυνη ουσία! Σχολιάζοντας αυτό το

εύρημα, σε υπόμνημά της προς την Επιτροπή

Ανταγωνισμού, η ΜΕΒΓΑΛ υπογραμμίζει μεταξύ άλλων ότι

«η αφλατοξίνη Μ1 είναι μία άκρως

επικίνδυνη καρκινογόνος ουσία,

η οποία τα τελευταία έτη ελέγχεται, ή εν πάση περιπτώσει θα

έπρεπε να ελέγχεται, από όλες τις γαλακτοβιομηχανίες».

Η κατάθεση του κορυφαίου στελέχους της Vivartia

(ΔΕΛΤΑ) σχετικά με τον έλεγχο της αφλατοξίνης

δεν εμπνέει ιδιαίτερη αισιοδοξία για την αποτελεσματικότητά

του.

«Υπάρχει μία ουσία που περνάει στο γάλα όταν οι

ζωοτροφές δεν είναι σωστές, όταν έχουν μεγάλη υγρασία, η

οποία λέγεται αφλατοξίνη», αναφέρει ο κ. Γιαννακάκος.

«Δεν κάνω αφλατοξίνες

τον Αύγουστο..

Θα κάνω μία φορά τον μήνα όταν η περίοδος είναι

συγκεκριμένη, π.χ. Σεπτέμβριος -Οκτώβριος», προσθέτει,

εννοώντας ότι την περίοδο αυτή είναι μεγαλύτεροι οι

κίνδυνοι, λόγω της αυξημένης υγρασίας.

Όπως είχε αποκαλύψει το «ΠΟΝΤΊΚΙ» την περασμένη

εβδομάδα, στελέχη των γαλακτοβιομηχανιών έχουν

ομολογήσει ότι διέθεταν στην αγορά ως το 2004 μεγάλες

ποσότητες ακατάλληλου γάλακτος, «παράνομου» με βάση

τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές ποιότητας.

Μάλιστα, ο κ. Γιαννακάκος είχε παραδεχθεί στα μέσα του

2007, όταν έδωσε την κατάθεσή του, ότι το σοβαρό

3

πρόβλημα ποιότητας του ελληνικού φρέσκου γάλακτος ήταν

και τότε υπαρκτό!

Μέ! χρι το 2004, «οι βιομηχανίες έπαιρναν ό,τι είχε έστω και

λίγο άσπρο χρώμα», έλεγε χαρακτηριστικά ο κ

Γιαννακάκος, ενώ η ΜΕΒΓΑΛ σε υπόμνημά της

ομολογούσε ότι είναι «εσφαλμένη εντύπωση ότι το ''εκτός

προδιαγραφών'' νωπόν γάλα, δηλαδή το''παράνομο'' γάλα -

πρώτη ύλη, δεν περνάει στο τελικό προϊόν και ως εκ τούτου

δεν ενέχει κινδύνους για την υγεία των καταναλωτών

(λ.χ. δηλητηριάσεις κ.ά.)».

Η αναφορά στην αφλατοξίνη,

που περιλαμβάνεται στην εισήγηση της Επιτροπής

Ανταγωνισμού, δημιουργεί πολλά και σοβαρά ερωτήματα:

Τι έγινε όταν διαπιστώθηκε ότι σε τόσο μεγάλο ποσοστό

δειγμάτων τα εργαστήρια των εταιρειών είχαν αποτύχει να

εντοπίσουν την αφλατοξίνη;

Τι έγινε όταν εντοπίσθηκε η ουσία;

Καταστράφηκε το γάλα πριν φθάσει στην κατανάλωση;

Σε ποιον βαθμό εντοπίζονται και καταστρέφονται έγκαιρα οι

ποσότητες με αφλατοξίνη;

Ποια είναι τα αποτελέσματα

των μεταγενέστερων ελέγχων

για την αφλατοξίνη;

Δεδομένου ότι η αφλατοξίνη δημιουργείται από κακή

ποιότητα ζωοτροφών, στις οποίες αναπτύσσονται μύκητες, τι

έχουν δείξει οι έλεγχοι στις ζωοτροφές;

Μήπως η εμφάνιση αφλατοξίνης στο ελληνικό γάλα

συνδέεται με φαινόμενα παράνομης πρόσμειξης με

εισαγόμενο γάλα, το οποίο προέρχεται από γειτονικές χώρες

(Βουλγαρία,Σκόπια), δεδομένου ότι οι έλεγχοι των

ζωοτροφών στη χώρα μας θεωρούνται σε γενικές γραμμές

επαρκείς, ενώ και τα επίπεδα υγρασίας είναι αρκετά χαμηλά;

Πώς έχει κινηθεί η Δικαιοσύνη

για την τιμωρία των υπευθύνων για τη μόλυνση του

γάλακτος; Έχει στα χέρια του ο προϊστάμενος της

Εισαγγελίας Πρωτοδικών όλα τα στοιχεία ή έχει κοινοποιηθεί

από την Επιτροπή μόνο το πόρισμα για το γάλα, που δεν τα

περιλαμβάνει;

Γιατί ως τώρα δεν έχουν κινηθεί οι δικαστές που έχουν στα

χέρια τους την «υπόθεση των κουμπάρων», στη δικογραφία

της οποίας περιλαμβάνονται τα επίμαχα στοιχεία;

Σκάνδαλο στην Κύπρο

την ώρα που στην Ελλάδα ουδείς διανοείται να συζητήσει για

μολυσμένο γάλα για να μην θιγούν οι εταιρείες (ακόμη και το

αποκαλυπτικό δημοσίευμα του «Π» «θάφτηκε» από τον

Τύπο και τα ΜΜΕ,

λέξη δεν γράφτηκε,

λέξη δεν έβγαλε κανένα κανάλι ),

στην Κύπρο ξεσηκώθηκε θύελλα αντιδράσεων πριν από

μερικές εβδομάδες, όταν διαπιστώθηκε εκτεταμένη μόλυνση

φρέσκου γάλακτος από αφλατοξίνη.

Μεγάλες ποσότητες γάλακτος, αλλά και παγωτού,

καταστράφηκαν πριν φθάσουν στους καταναλωτές, αλλά

παρά την αντίδρασή τους αυτή, που στην Ελλάδα θα ήταν

αδιανόητη, οι αρχές επικρίθηκαν για καθυστερημένες,

σπασμωδικές αντιδράσεις και έλλειψη συντονισμού, ενώ

χρειάσθηκε να παρέμβει και ο ίδιος ο Πρόεδρος της

Δημοκρατίας για να αντιμετωπιστεί η κρίση.

Σημειώνεται ότι οι αφλατοξίνες

είναι οι πιο ευρέως γνωστές και οι πιο εντατικά

ερευνημένες μυκοτοξίνες στον κόσμο.

4

Έχουν συνδεθεί με διάφορες ασθένειες όπως η

αφλατοξίνωση στα εκτρεφόμενα ζώα, τα κατοικίδια ζώα και

τους ανθρώπους,

ενώ έχουν αποδεδειγμένη

ισχυρή καρκινογόνο

επίδραση σε ευαίσθητα πειραματόζωα και οξύτατα

τοξικολογικά αποτελέσματα στους ανθρώπους.

Ενοχοποιούνται για καρκίνο

στο συκώτι,οξεία ηπατίτιδα,

αλλά και για γενετικές μεταλλάξεις.

Μάλιστα, η αφλατοξίνη Μ1

δεν καταστρέφεται ούτε με τη θερμική

επεξεργασία του φρέσκου γάλακτος.

TA ΚΕΡΔΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ Μ.Μ.Ε. ΑΠΟ ΤΙΣ

ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ

ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ Ή ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

==============================================

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου ευτυχως αυτο το μνμ το ειχα διαβασει πολυ καιρο τωρα. Ομως προχθες ειχε βαλει και η Δαφνη στο φατσοβιβλιο και για τις εταιριες Ολυμπος, μεβγαλ. δεν ξερω πια τι να παρω!!!!

Η νουνου ειναι Ολλανδικη εταιρια. Μεχρι τωρα προτειμουσα Ολυμπος και Μεβγαλ επειδη ειναι ελληνικες, αλλα μετα το αρθρο εχω πολλλλλλες αμφιβολιες.

Εγω γιαουρτι δινω σπανια.

Γιουλη μην ανυσηχεις πολλα παιδια κοβουν το γαλα. μιλα με τον γιατρο σου να δεις τι μπορεις να κανεις. μηπως το βαρεθηκε; ή δεν του αρεσει πια;

Ανδρια με γεια τα παπα σας!!!!!

sorry αλλα κοιμαμε ορθια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙς ΠΙΝΑΜΕ ΟΛΥΜΠΟΣ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η GREEN PEACE; ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΠΙΑ,ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟς 4 ΧΡΟΝΙΑ NESLAC MOY ELEGE GIA TH MARIETTA,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΙΚΩ ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩς ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΝΕΣΛΑΚ.......

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ...ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΗΣΥΧΩ......ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγια ο νεος τιτλος!δεβ διαβασα τιποτα γιατι παλι θα τα διαβασω κατι θα γινει και θα κλεισω χωρις να μιλησω..εχω τρεχαματα με την δουλεια..εκανα το χαρτι το εστειλα με δικαστικο επιμελητη και αυτος ακομα αρνειτε να μου δωσει τα λεφτα μου.... παω να διαβασω και να σχολιασω αν προλάβω.. ειμαι εδω παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου σε νοιωθω..αποχωριζεσαι τη νφιλεναδα σου... αλλα ειναι για καλο δεν ειναι ? Τωρα θα δοκιμαστει η φιλια σας και ειμαισ ιγουρη οτι θα αποδειξετε η μια στην αλλη την αγαπη σας

γεωργιαννα μεγια τα παππουτσακια! καλοφορετα

γιουλη μηπως σταματησε το γαλα επειδη του λειπεις; το εχω διαβασει σαν το αλμα του αγχους αποχωρισμου..το παιδι μπορει να δειχνει αποστροφη για φαγητο / γαλα / θηλασμο.

δαφνη ευχαριστουμε για το ποστ ...πλεον δεν ξερεις τι να τρως και τι να πινεις... εγω κανω τον σταυρο μου και την δινω μεβγαλ η ροδοπακι..τι να δινεις πια δε ξερεις..μου φαινετε θα αρχισω να κανω γιαουρτι με μητρικο γαλα!!

Γωγώ η μικρη ζηνα ειναι πολυ ανεπτηγμενη!!! φτου φτου... φορτισε και τις μπαταριες της τωρα καημενη μου τρεχααααα χαχα

Σουλιτσα αυχενικη;;

Γιωργο μου να ερθει ευκολα ευχομαι το 2ο νινακι σας !!

Ξεχσασα κανεναν; αν ναι ! Αντρια καλη αρχη με την δουλεια...

εγω εχω ζορια...δε μου δινει τα λεφτα μου , κανονικα γυρνουσα πεμπτη στη δουλεια...τα χω παρει ασχημα γιατι ουτε με την επισχεση εργασιας μπορεσα να τον αγχωσω και δεν ξερω πως θα ζησουμε εδω στο σπιτι τωρ απου τελειωνει το επιδομα... στειλτε μου θετικη ενεργεια!!

Σμουτς :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παρεουλλα με τα ομορφα νινακια σας!!! [smilie=grommit.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_sunny.gif]

σας ευχαριστω για τις ευχες σας και εγω παρακαλω να ερθει γρηγορα το 2ο μωρακι! [smilie=love5.gif]

.........καλοφορετα τα νεα παπουτσακια σας! ασε θα σας βαλω και εγω φωτο με τα παπουτσακια μας . πηραμε 2 ζευγαρια ορθοπεδικα που να πηγαινουν με τα ρουχαλακια του , στην τιμη του ενος 50 ευρω και τα δυο - Pablosky , πετυχαμε εκτπωσεις! ;);) ( http://www.zappos.com/pablosky-kids-boys-shoes~7 )

παιδια στα jumbo πηγαμε πριν 3 εβδομαδες αγορασαμε πολυ ομορφες και βολικες φορμουλλες .φορμουλλα πανω και κατω μονο 11.99 . παρα πολυ βολικες στο βαλε -βγαλε παρα το φορμακια με ολα αυτα τα κουμπια.....τα μωρακια μας εχουν μεγαλωσει !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα!

Γιώργο καλή επιτυχία, εύχομαι γρήγορα να έρθει το 2ο παιδάκι σας!

Αχ εγώ είμαι λίγο πτώμα, ο Άρης περνάει φάση δύσκολη, δε κοιμάται καλά τη νύχτα. Δε ξέρω τι καινούριο σύστημα είναι αυτό αλλά μ'έχει λίγο τσακίσει...

Επίσης δε κάθεται με τίποτα στο πάρκο, ουρλιάζει σαν τρελός! Νομίζω πως θα αποδειχτεί η πιο άχρηστη αγορά μας. Δεν έχει κάτσει ποτέ πάνω από 3 λεπτά. Αισθάνεται εγκλωβισμένος, παρατημένος, δε ξέρω τι. Το έχω στο σαλόνι με τη λογική αν θέλω να μαγειρέψω ή να κάνω άλλη δουλειά, να τον αφήνω λίγο εκεί μέσα για να είναι ασφαλής. Το ταρζανάκι μου όμως δε γουστάρει. Και το κακό είναι πως όταν τον αφήνω στο πάτωμα, πάει και κάνει επίθεση στο Μαμπρούκ, έχει βάλει στο μάτι το κρεβάτι και το μαξιλαράκι του σκύλου και θέλει να κάτσει εκεί! Ο άλλος ο κακομοίρης μόλις βλέπει τον Άρη να έρχεται, σηκώνεται και βγαίνει από το κρεβατάκι του. Αλλά δε γίνεται δουλειά έτσι! Αχ! Εσάς κάθονται στο πάρκο? Αναρωτιέμαι αν πρέπει να το προσπαθήσω ή να το πάρω απόφαση και να το στείλω στο πατάρι...

Συγγνώμη που δε σχολιάζω πολλά, ήθελα να σας πω τον πόνο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις γυρισαμε απο το γιατρό...μαλλον μια νεα ελαφρυα γαστρεντεριτιδα,ευτυχως χωρις απωλειες σε βαρος,ειμαστε 11,100κλ με 79 εκ,εχει κοψει ομως στα μαγουλακια....σημερα δεν εχει κανει ακομα ......για να δουμε!γαλα ειδικο για τα κακακια 250γρ 16 ευρώ.......σοκ,τωρα το πινουμε 3 εβδομαδα και παμε για αλλη μια!

Εγώ Δάφνη αν δεν καθότανε δεν ξέρω τι θα εκανα...κλαίει βεβαια στην αρχή αλλά δεν τον βγάζω,καθεται καμμία ώρα όρθιος και μετα ανγκαστικά πέφτει.....οταν με δει στον οπτικο του οριζοντα με φωναζει ,ευτυχως η κουζινα με το παρκο δεν εχει οπτικη,ετσι κανω τις δουλειες μου,για προσπαθησε πάντως, γιατι καλα τωρα δεν περπατανε μετα θα πρεπει καπου με ασφαλεια να τον αφήνεις ,εστω για να πας τουαλεττα και πραγματικα μονο στο παρκο ελεγχεται το παιδι οταν περπαταει, ολα τα αλλα ειναι ,εν δυναμει "παγιδες".

καλο μεσημέρι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Επεστρεψα και εγω πτωμα!!!!

Δαφνη ο δικος μου ειναι οπως της Γλυκεριας. Στην αρχη εκλαιγε μετα ξεχνιοταν και επαιζε. ετσι και μ'εβλεπε χαλουσε τον κοσμο. Πολλα παιδια δεν καθονται στο παρκο. Δοκιμασε να φευγεις και να μην σε βλεπει.

Τα παπουτσακια μας ειναι για πιο μετα. Η αδελφη μου παντα μου στελνει πιο μεγαλα νουμερα οπως και στον Αλεξανδρο. Ειναι μεγαλη βοηθεια που εχω απο τους δικους μου για τα παιδια.

Ειρηνη το μονο που μπορω να σου πω ειναι υπομονη. και μηπως βρεις κατι αλλο.

Γλυκερια περαστικα σας!! την παιρναει ελαφρια; πιο ψιλος ειναι ο Λευτερακης απο τον Διονυση με τα ιδια κιλα!!!!!!

Εχθες κοιμονουνα απο τις 10 και κατι, θα αργουσε ο ανδρας μου και εγω πηγα για υπνο. συκωθηκα 6.30 για να μαζεψω την κουζινα λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna an8rwpos eisai k oxi mixani poso na ante3eis k esi, kala ekanes k piges gia ipno ligo nwris..

Eirinaki 3erw pws niw8eis me to 8ema twn xrimatwn ta pername k emeis ok twra me tin douleia pou 8a 3ekinisw egw pistevw 8a xalarwsoume ligoulaki, euxomai sintoma na vreis kati pou sou aresei..

Tin Pempti to prwi 8a pame me tin mama mou sta e3wterika iatreia na tis dei3w pou prepei na plirwnei, pou vrisketai i paidiatros (emas gia na mas valoun emvolio mas rwtane an tin eide i paidiatros k an exei mina k panw den mas to vazoun) k pou pas gia emvolio gia na 3erei tin diadikasia otan 8a prepei na pernei tin mikri gia ta emvolia tis otan egw 8a eimai douleia..Fisika skeftika na pernw tin mikri 1-2 meres prin to emvolio stin dikia mas paidiatro k i mama mou na exei mono to emvolio giati einai megali talaipwreia, twra na dw pws 8a to kanonisw giati i mama mou 8a exei k ton mikro Evgenio me to kalo :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ξαναδιάβασα το post της Δάφνης κ αναφέρει κ το όλυμπος!αλήθεια τι να αγοράσει κανείς;;;Δάφνη,εσύ τι γιαούρτι του δίνεις;μήπως να πάρω κανένα αγνό;τη Μυρτώ τη βάζω ελάχιστα στο πάρκο.μπορεί να κάτσει για λιγο αλλα βαριέται.

παω για μπανάκι τη μικρή!θα ξαναμπω αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου κράτα γερά...μπορεί να είναι σαν την ίωση που πέρασε κ η Χριστίνα,αν ναι ,κανε υπομονή 3 μέρες ειναι το βαρυ...ντουζάκια χλιαρά να την κάνεις κ κάθε 5 ωρες depon...αν εχει κ μυξουλες,υγραντηρα η κατσαρολα με νερό που βραζει για ατμο....να αναπνεει...

Αχχ το μαναράκι μου,περαστικούλια!!!Αφρο καλή δυναμη,να μην ανυσηχησεις γτ εγω ειχα χεστ...λιγο πάνω μου σαν 1η φορά!Θα περασει.

Ειρήνη απο το τουριστικό γραφειο δεν σε πληρωνουν?Μα τι γινεται επιτελους?

Κανε υπομονη κ εχε το νου σου για αλλη δουλιτσα κ όλα θα στρωσουν σιγα σιγα...

Συγνωμμη αλλα μου εχετε προκαλεσει αναστατωση με το γάλα,η μικρή ενταξει πίνει ακόμα humana...εγω όμως πίνω 2 φορές την ημέρα γάλα όλυμπος η Δελτα....τωρα τι να πέρνω???

Ασε που βρίσκω στον φουρνο μόνο Δελτα η ADVANCE το οποιο δεν μου αρεσει :(

Δαφνη σχετικά με το πάρκο...τον αφήνεις να το πάρει αποφαση κ να παίξει η τον πέρνεις αμεσως μολις κλάψει?

Μην μαζεψεις απο τωρα το πάρκο,κατι μπορει να τυχει κ να αναγκαστεις να τον αφήσεις...σωτηρια ειναι με ασφαλεια...

Καλά αλλά να αφηνει ο σκύλος το σπίτι του με το που βλεπει τον Αρη μου θυμησε τον Ντενις ο τρομερος :lol::lol::lol:

Αντριά καλή αρχή!!!Γεωργιάννα να ξεκουραζεσαι για να αντεχεις!

Σημερα με πήραν τηλ για την δουλειά,τελικά απο 1η του μηνός ξεκινάω!

Δεν ειναι φοβερό ποσό 300 ευρω αλλά θα δουλευω 20 ωρες την εβδομαδα με ασφάλεια κ εξτρα χρηματα όταν καλύπτω ρεπο κ αδειες....οι ωρες κ ο χρόνος που θα αφιερωνω στην κορούλα μου όμως εχει ανεκτίμητη αξία :D Γι αυτο ειμαι πολυ χαρούμενη,θα ενεργοποιηθω κιόλας :D

Παω να δώ μια ταινεία,να χαλρωσω γτ αυριο εχει λαικη...μπλιαξξξ κ πρεπει να μαγειρεψω γεμιστά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro mou perastika sas min talaipwri8ei allo i mikroula sas...

Gwgw mou k egw 1i Martiou 3ekinaw kali arxi k se sena..

Molis ekana moni mou apotrixwsi (xeria, koilia, mesi, fridia, moustaki) k ponesa paaaara poli giati eimai me periodo k epireazei auto alla exei 2 mines na ta kanw k den pigene allo, podia k bikini molis teleiwsei i periodos mou..Avrio exw interview to apogeuma sto nipiagwgeio pou ekana aitisi tin perasmeni evdomada..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ξαναδιάβασα το post της Δάφνης κ αναφέρει κ το όλυμπος!αλήθεια τι να αγοράσει κανείς;;;Δάφνη,εσύ τι γιαούρτι του δίνεις;

Συγνωμμη αλλα μου εχετε προκαλεσει αναστατωση με το γάλα,η μικρή ενταξει πίνει ακόμα humana...εγω όμως πίνω 2 φορές την ημέρα γάλα όλυμπος η Δελτα....τωρα τι να πέρνω???

Άσε που βρίσκω στον φουρνο μόνο Δελτα η ADVANCE το οποιο δεν μου αρεσει :(

Δε ξέρω κι εγώ τι να πω, το Όλυμπος το είχα κι εγώ για καλό. Είναι και η μόνη εταιρεία που έδωσε επίσημη απάντηση στη Greenpeace, οι άλλες τσιμουδιά δε βγάλανε. Τι να πω ρε κορίτσια, δε μας σώζει τίποτα τελικά. Για την ώρα εγώ στον Άρη δίνω το κατσικίσιο βιολογικό της ΕΒΟΛ, το βρίσκω στο Σκλαβενίτη. Βέβαια δεν υπάρχει όλο το χρόνο κατσικίσιο γιαούρτι και γάλα. Επίσης του έχω πάρει και γιαούρτι του Ασημακόπουλου εδώ που έχει πρόβειο και είναι εξαιρετικό αλλά πανάκριβο!! Προς το παρόν πάντως αποφεύγω το αγελαδινό.

ψηνομαστε 39.6...

Περαστικά στην Αννούλα μας και υπομονή Αφροδίτη μου, θα περάσει κι αυτό! Μη σε παίρνει από κάτω, κράτα γερά!

Άντρια και Γωγώ καλή αρχή να έχετε την άλλη βδομάδα στις δουλειές σας!! Μπράβο!

Γλυκερία περαστικά και σε σας!

Ειρήνη τι να πω, πολύ κάθαρμα ο τύπος, ελπίζω να βρεις καμιά άκρη και μακάρι να βρεις άλλη δουλειά γρήγορα!

Για το πάρκο που λέτε, τον αφήνω (σήμερα, ας πούμε, τον άφησα μισή ώρα για να μαγειρέψω) και δε ξεχνιέται, το πολύ να παίξει για 3 λεπτά και μετά ουρλιάζει! Σπαράζει! Με λυγμούς! Να μη με βλέπει τελείως και να μη μ'ακούει είναι αδύνατον γιατί το σαλόνι, η κουζίνα και η τραπεζαρία είναι ενιαίος χώρος. Θα το παλέψουμε κι άλλο και θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Γλυκερία μου,ξέχασα να σου γράψω περαστικά!πώς είναι ο μικρός;τι είπε ο γιατρός;

Δαφνη,ευχαριστώ για την απάντηση.η δικιά μας παιδίατρος όμως μας είπε αγελαδινό.ούτε κατσίκι τρώει ούτε αρνί ακόμα,μετά το χρόνο.ουφφ θα ψάξω σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.olympos.gr/etaireia/etairika ... reenpeace/

αυτη ειναι η απαντηση του ολυμπου, δαναη ο ΠΟΥ δε συνιστα φρεσκο αγελαδινο πριν το 12ο μηνα.

λοιπον εχουμε ακομα λιγο πυρετουλη, ευχαριστω γωγω για τα λογια σου εχω την κρυαδα την περασα με το αιφνιδιο εξανθημα και το νοσκομειο ειχαμε σηκωσεθ οανω απο 40...

αχ σας ετχαριστω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...