Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΛΑΚΙ Η ΜΟΚΕΤΑ;


Recommended Posts

Επανηλθα παλι με τις αποριες μου...Τι πηρατε χαλακι ή μοκετα για το παιδικο δωματιο;Χαλακι βαμβακερο,μαλλινο ή ακρυλικο;Ακουσα οτι το μαλλινο προκαλει αλλεργειες στα μωρακια.Ισχυει αυτο;Θα εκτιμουσα την γνωμη σας...:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli μου σε ευχαριστω πολυ.Ειδα ενα χαλακι Guy Laroche(αν το γραψα σωστα)που μου αρεσε παρα πολυ ,ειναι μαλλινο αλλα η πωλητρια μου ειπε οτι τα μαλλινα προκαλουν αλλεργιες:( Σκεφτηκα να ρωτησω εσας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli μου σε ευχαριστω πολυ.Ειδα ενα χαλακι Guy Laroche(αν το γραψα σωστα)που μου αρεσε παρα πολυ ,ειναι μαλλινο αλλα η πωλητρια μου ειπε οτι τα μαλλινα προκαλουν αλλεργιες:( Σκεφτηκα να ρωτησω εσας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ πήγα τώρα κ κοιταξα για χαλί, κ μου ειπαν κ μενα οτι τα μαλλινα δημιουργούν αλλεργίες...βέβαια τα παιδικά, ειναι φτιαγμενα για παιδικά δωμάτια...έτσι πιστεύω....εγώ λέω να παραγγείλω αυτο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ πήγα τώρα κ κοιταξα για χαλί, κ μου ειπαν κ μενα οτι τα μαλλινα δημιουργούν αλλεργίες...βέβαια τα παιδικά, ειναι φτιαγμενα για παιδικά δωμάτια...έτσι πιστεύω....εγώ λέω να παραγγείλω αυτο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo oso exw akousei ta mallina dimiourgoun allegries genika, eite einai xalakia, kouvertakia eite rouxa. Mou to eixe pei i dermatologos mou gia emena tin idia omws epeidi pathainw allergies genikotera kai mou systise na ta apofevgw. Auto kata ti gnwmi mou omws DE simainei oti KATHE paidi tha petaksei kokkiniles i spinthourakia epeidi tha erthei se epafi me mallina!!! An kai den eimai eidikos pistevw oti exei na kanei me tin euaisthisia kathe paidiou kai fysika me tin poiotita tou malliou. Einai pantws liges oi pithanotites na proklithei kapoios erethismos. To vamvakero einai pio sigouro gia ta gonatakia pou tha trivontai epanw. (Egw eixa agorasei ena lepto strwmataki kai to entyna me diafora omorfa sentonakia...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo oso exw akousei ta mallina dimiourgoun allegries genika, eite einai xalakia, kouvertakia eite rouxa. Mou to eixe pei i dermatologos mou gia emena tin idia omws epeidi pathainw allergies genikotera kai mou systise na ta apofevgw. Auto kata ti gnwmi mou omws DE simainei oti KATHE paidi tha petaksei kokkiniles i spinthourakia epeidi tha erthei se epafi me mallina!!! An kai den eimai eidikos pistevw oti exei na kanei me tin euaisthisia kathe paidiou kai fysika me tin poiotita tou malliou. Einai pantws liges oi pithanotites na proklithei kapoios erethismos. To vamvakero einai pio sigouro gia ta gonatakia pou tha trivontai epanw. (Egw eixa agorasei ena lepto strwmataki kai to entyna me diafora omorfa sentonakia...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΜΟΚΕΤΑ ΑΠΟ ΒΑΜΒΑΚΙ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΧΑΛΙΩΝ! ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΑ ΜΟΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΜΟΚΕΤΑ ΑΠΟ ΒΑΜΒΑΚΙ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΧΑΛΙΩΝ! ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΕΓΑ ΜΟΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ!!

ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ!!!!!

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΛΙΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ

ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΥΦΑΣΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΜΑΛΛΙ..

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ..

ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ;;;

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΙΝΑ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΓΩ;;;;;

ΟΥΦ ΜΕ ΟΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ!!

ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ!!!!!

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΛΙΝΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ

ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΥΦΑΣΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΜΑΛΛΙ..

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ..

ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ;;;

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΙΝΑ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΓΩ;;;;;

ΟΥΦ ΜΕ ΟΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις δεν αλλαξαμε χαλι για την ωρα στρωσαμε αυτο που είχαμ,οταν με το καλο ερθει η μπουμπου και μεγαλωσει τοσο ωστε να καθεται σε αυτο θα αγορασουμε μαλλον ενα της Χαμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις δεν αλλαξαμε χαλι για την ωρα στρωσαμε αυτο που είχαμ,οταν με το καλο ερθει η μπουμπου και μεγαλωσει τοσο ωστε να καθεται σε αυτο θα αγορασουμε μαλλον ενα της Χαμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Φυσικά και όχι μάλλινο, γιατί όντως προκαλεί αλλεργίες. Σε όλα το βαμβάκι. Βέβαια 100% βαμβακερό δε νομίζω ότι υπάρχει αλλά 50-50 ακρυλικό και βαμβακερό προτείνεται από ειδικούς, όπως και για τις κουρτίνες. Αυτά ισχύουν όχι μόνο για τα βρέφη αλλά και για μικρά παιδιά, όπου ελοχεύει ο κίνδυνος των αλλεργιών και του άσθματος. Δε χρειάζεται να βάλεις μοκέτα, θεωρώ ότι τα κομμάτια είναι καλύτερα για να καθαρίζεται και πιο εύκολα, αφού θα χρειάζεται το μωράκι καθημερινό αέρισμα και καθάρισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα εχθές να αγοράσω αυτό που σας ειχα βάλει φωτο (Tom & Jerry). Το αγόρασα, το έφερα σπίτι κ τελικά ήταν μικρό.........:( :( :unsure:

Ξενέρωσα απίστευτα γιατί μου άρεσε πολύ κ δεν εχει κανένα άλλο χαλί μεγαλύτερη διάσταση που ηθελα...Τελικά παρήγγειλα μοκέτα σε λαχανί χρώμα όχι όμως απο τοίχο σε τοίχο, γιατι δεν θα με βολεψει πιστεύω κ την περιμένω άύριο...Για να δούμε...

Πολλά φιλιά...Πάντως πήρα μοκετα οχι μαλλινη...μου το είπαν κ οι ίδιοι...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ λαχανί μοκέτα πήρα! Με χρωματιστές πατουσίτσες πάνω. Οι παιδίατρος μου είπε καλύτερα να αποφύγω το μάλλινο χαλί για τη μία περίπτωση στις 100 που μπορεί το παιδί να παρουσιάσει αλλεργία. Πάντως από προσωπική μου εμπειρία τα χαλιά βγάζουν περισσότερο χνούδι από τις μοκέτες και αν ένα μωράκι είναι λίγο ευαίσθητο σε βρογχίτηδες και λαρυγγίτιδες δεν πρέπει να εισπνέει χνούδια. Δεν μου το ειπε η παιδιατρος, δικό μου συμπέρασμα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις βαλαμε μοκετα!αντιαλλεργικη η μη , θα δειξει! καλυπτει ολο το δωματιο! λεμε απο πανω να στρωσουμε ενα χαλακι ενετελως παιδικο στο σημειο που θα παιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερινα και εμεις μοκετα επιλεξαμε για το δωματιο του μικρου μας.Υπαρχει πολυ μεγαλη ποικιλια σε χρωματα και παιδικα σχεδια.Θα σου συνηστουσα να την επιλεξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...