Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!

για τις μπομπο συμφωνω με την αννα μαρια, δε βρισκω λογο να κανω διαφορετικες για τα παιδια κ τους μεγαλους.. μαλλον κ κατι σε γλυκο θα δωσουμε, θα το κανω εγω

τα προσκλητηρια θα τα κανουμε σε εναν φιλο μας

ευη βρηκατε σπιτακι ε? δηλ θα φυγετε ασχετα αν βρειτε δουλεια η οχι?

αγγελικουλα ο μικρος εκανε κ χτες κακα κ σημερα παλι αλλα ηταν σφιχτα.. γαμωτο δεν ξερω, αν συνεχιστει αυτο θα τον παμε σε γαστρεντερολογο

γιωταμαρια πως εισαστε?

εφη μια χαρα η μικρουλα! εμενα κοντεψε να γυρισει απο μπρουμυτα ανασκελα, ειχε παει πλαι κ ηθελε λιιιιιιιιιγο ακομα για να γυρισει τελειως!

για τις καμπυλες εμενα ειναι στο βαρος στο 50 κ στο υψος στο 90. ετσι ηταν κ ειναι κ ο αναστασης αδυνατος κ ψηλος. τωρα ειναι 3 χρονων κ ειναι 103 εκ.

χρυσανθη να χαιρεστε τον ακη σας! γερος κ πολυχρονος να ειναι!

εμεις τα γενεθλια θα τα κανουμε τελικα το ερχομενο σαββατο. εχω τρελαθει, ψαχνω ιδεες για διακοσμηση κ εχω χαζεψει!!!!! ελπιζω να προλαβω κ να μπορεσω να κανω οσα θελω κ να μη μεινω με την ορεξη!

αποφασισα να κανω υγιεινο μπουφε! ετσι κ αλλιως ο δικος μου κ τα παιδακια που θα ειναι δεν τρωνε γλυκα κλπ κ θα κανω πραγματακια με φρουτα κ λαχανικα. ελπιζω να βγουν πετυχημενα να σας βαλω κ φωτο!

πολλα φιλακια κ στα υπολοιπα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια, αυτή η μπομπονιέρα σωλήνας τι ακριβώς είναι;

Εγώ τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα για τη βάφτιση, μόνο στις μπομπονιέρες δεν έχω καταλήξει. Για τα παιδιά δεν δίνω τίποτα ξεχωριστό, το αποφάσισα. Είναι ηλίθιο. Θα πάρουν το κεραστικό που είναι μια χαρά γλυκό και θα το φάνε αυτό. Θα φάνε και φαΐ στο τραπέζι, θα έχει και επιπλέον γλυκά στο τέλος που θα φτιάξουμε εμείς, οπότε τι άλλο θέλουν;

Ο δικός μου είναι αρκετός καιρός που γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα. Από ανάσκελα μπρούμυτα ακόμα, αν και ο παιδίατρος που τον είδε που έκανε ακροβατικά, μου είπε ότι είναι σε φάση που το προσπαθεί.

Λένα, δηλαδή στον Αναστάση δε δίνεις ποτέ μα ποτέ γλυκό;

Κλείνω, ήρθε ο βάρβαρος και θέλει τον υπολογιστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα γενικα επειδη ειναι λουκουμας μονο κοπανιεται, δεν πολυπροσπαθει να γυρισει

ο αναστασης 3.5 μηνων ηδη γυρνουσε απο μπρουμυτα ανασκελα. γενικα κινητικα τα εκανε γρηγορα, στην ομιλια αργησε

αννα μαρια γενικα τρωει γλυκα αλλα λιγες φορες κ τα περισσοτερα τα κανω εγω, δηλ κεικ μελι αντε κ καμια μερεντα, λιγες φορες θα φαει κανενα κιντερ. γενικα δεν τα προτιμαει (ευτυχως)

δε μπορω να εχω δηλ σοκολατακια (ουτε καν τα ακουμπαει) καραμελακια κ τετοιες χαζομαρουλες, θα κανω κατι μαφιν κ κατι κεικ ποπ κ την τουρτα. κ φανταζομαι οτι θα φαει μονο την τουρτα.

παντα ζηταει κατι σε λαχανικο (αγγουρια, φασολακια κ τετοια) ευτυχωωωωωωωωως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν κοιμαται το βραδυ?Ξυπναει συνεχεια,ειμαι αυπνη 3 μερες...αναγκαζομαι να την βαλω στο κρεβατι μου και μολις δω οτι παει να ξυπνησει την χτυπαω στον πισινο απαλα και κοιμαται παλι....μεσα στον υπνο της βγαζει κραυγες και συνεχιζει να κοιμαται....να ειναι δοντια?Μεσα στην ημερα κανα 2-3 φορες βηχει χαλαρα αλλα φανταζομαι ειναι φυσιολογικο.Απο μυξουλες κατι λιγα...ουφ αντε παλι κουιζ!!!

Ευη τελειεςςςςςςςςς η μπομπο.....

Εμενα ακομα δεν γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα,προσπαθει απλα τεντωνεται και κοιταει πισω ψηλα.....

Εχει ωραιο καιρο αλλα ετσι οπως ειμαι που να βγουμε....ενα κρεβατι θελω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια.

Λένα μου, από μπρούμυτα ανάσκελα έχει καιρό που γυρνάει. Τώρα κάνει το ανάποδο. Και από τη στιγμή που το έμαθε δεν σταματάει. Άσε που διπλώνει και τα πόδια σαν να είναι έτοιμη να μπουσουλίσει. Αν ήξερε να κουνήσει και τα χέρια θα την έψαχνα στο σπίτι :lol:

Σήμερα θα βγούμε έξω για φαγητό. Θα πάμε εκεί που θέλουμε να κάνουμε το τραπέζι της βάφτισης για να δουμε και τιμές.

Τις τελευταίες μέρες τα κακά της είναι πιο ρευστά (συγγνώμη για την περιγραφή). Μου είπανε ότι μπορεί να είναι από τα δόντια. Εσείς τί ξέρετε; Ισχύει κάτι τέτοιο;

Πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κούκλες.....:)...βλέπω σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε όλες για βαπτίσεις εε?..μια χαρά..;)....εμείς έχουμε κλεισει τα πάντα...απλά έχω μια ανησυχία με την ποσότητα των γλυκών....πόσα πρέπει να παραγγείλω... :roll::roll::roll::roll: ...

αχχχ......κλαίει..... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς σήμερα λείπαμε τη μισή μέρα. Το μεσημέρι πήγαμε σε μια εκδήλωση στο ειδικό σχολείο, όπου έπαιξε μπάλα 5Χ5 μια ομάδα από μαθητές του σχολείου μας. Είχε παζαράκι με γλυκά, λουλούδια, κατασκευές των παιδιών του ειδικού σχολείου, σουβλάκια, λουκουμάδες, κ.λπ.

Ψωνίσαμε πασχαλινές λαμπάδες, μια πασχαλινή κατασκευή που είχε κι ένα dvd με παιδικές ταινίες, μια γλάστρα με κατηφέδες, φάγαμε σουβλάκια και λουκουμάδες και είδαμε την ομάδα μας στη μπάλα. Πήγαν τελικό οι τρελάρες, αλλά στα μισά του τελικού φύγαμε, γιατί άρχισε να φυσάει.

Μετά πήγαμε στη μάνα μου, και καλά για φαγητό, αλλά δε φάγαμε, αφού είχαμε σκάσει απ' το φαΐ στην εκδήλωση. Καθίσαμε με τη μάνα μου και κάναμε τις προσκλήσεις της βάφτισης, Η μάνα μου έκοβε, κι εγώ κολλούσα. Έγιναν πάρα πολύ ωραίες!

Μετά το απόγευμα ήρθε η κουμπάρα μου. Είχε πάει ένα ταξιδάκι στη Βιέννη και μας έφερε μια μικρή Σάχερ Τόρτε!!! Ε, να μη δοκιμάσουμε; Γενικώς, σκάσαμε σήμερα...

Ο Αντρίκος σήμερα ήταν πάαααααρα πολύ ήσυχος! Όταν ήμασταν στη μάνα μου τον τάισα και μετά όπως τον είχα καθισμένο στα πόδια μου, έκανε κακά. Επειδή όμως καθόταν και πιεζόταν το κωλαράκι του, έφυγαν τα κακά προς τα πάνω. Εμείς δεν το είδαμε, και λέμε ας πάμε σπίτι να τον αλλάξουμε (5 λεπτά απόσταση). Φτάνουμε σπίτι, τον βγάζω απ' το καθισματάκι, τον δίνω στον άντρα μου και τι να δω; Όλη του η πλάτη στο σκατό... Του βγάζω την πάνα και δεν είχε σχεδόν τίποτα μέσα, είχαν φύγει όλα τα κακά προς τα πάνω. Τον βάλαμε στο μπάνιο και τον τρίβαμε...

Αναστασία, πώς αντέχεις; Ζήτα βοήθεια, δε γίνεται αυτό το πράγμα... Θα καταρρεύσεις τελικά.

Λένα, και τα ξαδέλφια μου έτσι ήταν! Ζητούσαν φασόλια μαυρομάτικα, ελιόψωμα, γεμιστά, τέτοια πράγματα. Η ξαδέλφη μου, ειδικά, μπορεί να ήταν σε πάρτι με οκτακόσια γλυκά στο τραπέζι και να μη ζητούσε καθόλου γλυκό. Τώρα, όμως, τις τρώνε τις σοκολατίτσες τους και τα τζανκ φουντ τους, αλλά νομίζω όχι σε υπερβολικό βαθμό.

Έφη, κι ο δικός μου κουνάει χέρια-πόδια και προσπαθεί να μπουσουλήσει, αλλά είναι πάρα πολύ μικρός ακόμη.

Λυδία, εμείς θα έχουμε 60 μεγάλους και 18 παιδιά και παραγγείλαμε 85 γλυκά. Αλλά κάποιοι καλεσμένοι ίσως προστέθηκαν και μπορεί να τα κάνουμε ενενήντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

α ρε αναστασι παλι σε ταλαιπωρει το φραουλοπαιδο?? ουτε ο αναστασης τετοιες αυπνιες!

εφη οταν ο αναστασης εβγαζε δοντι (αυτο το ειχαμε σε οοοολα κ στα 20) αρχισε κ ειχε μυξες, μετα τα σαλια ετρεχαν ποταμι κ επειδη καταπινει τις μυξες κ ειχε πολλα σαλια εκανε κ πολυ μαλακα κακα, σχεδον διαρροια. οποτε ναι, μπορει να ειναι κ απο δοντι

αννα μαρια :lol::lol::lol::lol::lol: ειχατε σκατοδουλειες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

για τα γλυκα παντως πολυ το χαιρομαι που δε ζηταει συνεχεια κ να γινομαι "κακια" να του τα απαγορευω.. βεβαια ειχα αργησει πολυ να του δωσω να δοκιμασει.. εφαγε πρωτη φορα 1.5 χρονων κ μεχρι 2 ειχε δοκιμασει μονο σοκολατα υγειας

μικι καλες ετοιμασιες!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαιμκιμεγω κουκλιτσες μου..

Απ οτι διαβαζω ολα τα μωρακια ειναι καλα..

Εμεις ειχαμε μπουκωμενη μυτουλα και μυξουλες σημερα..πυρετο δεν εχει βεβαια αλλα ρωτη φορα μου το κανει αυτο με τις μυξες.,κατα τα αλλα συνεχεια αγκαλια θελει..τις τελευταιες μερες καταφερνω να τον βαλω νορις για υπνο αλλα μου ξυπναει συνεχεια το βραδυ..

Αναστασια δεν λεει να ηρεμησει η μικρη,ε?σε καταλαβαινω..μια απ τα ιδια..

Αννα μαρια το παθαμε κι εμεις μια φορα αυτο ..ειχαμε σκατοπλυμμηρα..γεμησε η πλατη,εφτασε μεχρι τον αυχαινα του,εβαλε και τα χερια μεσα στην πανα..ασε..σκατα!

Κοριτσια ο δικος μου ακομα δεν γυριζει μονος του..τον βαζω μπρουμητα και κανει πως κολυμπαει...εχει πλακα..ειναι πολυ υπερκινητικο αυτο το παιδι..

Λενακι,μια χαρα ο μικρος αναστασης..εχει αποκτησει καλες διατροφικες συνηθειες..μακαρι να τα καταφερω κι εγω να περασω τετοιες συνηθειες στον δικο μου..

Γιωτακι,τι κανετε φιλεναδα?πηγατε βολτιτσα σημερα?

Δωρακι τι γινεται γλυκια μου?πως ειναι η μικρη?

Λυδιακι,ευη,εφη,βασουλα...τα φιλια μου στα ομορφα μωρακια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα δε θυμαμαι, δοντακι εχει βγαλει ο χαρουλης?

μια φορα σε ενα καλο χεσιμο του μικρου, ειχε χεστει μεχρι το σβερκο, ειχαν πασαλειφτει τα μπουτια του, κ οπως κλωτσουσε μπηκαν κ τα πατουσακια μεσα, τα χερια, πασαλειφτηκε στα μαλλια στα μουτρα του, λερωσε κατι ρουχαλακια που ειχα παραδιπλα, για το σελτεδακι δεν το συζητω καν... οπως ηταν τον εβαλα κατω απο τη βρυση!

σημερα παλι δεν εκανε κακα.. κ γκρινιαζε πολυυυυυυυυυυυυυυυυ

αγγελικουλα εμεις απο οταν αρχισε να τρωει ο αναστασης βελτιωσαμε σε παρα πολλα κ τη δικη μας διατροφη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι, δοντι ακομα δεν βγαλαμε..και δεν φαινεται να ερχεται συντομα μας ειπε η παιδιατρος..αλλα ταλαιπωρειτε πολυ το μαναρακι μου..πιανει με μανια τα χερια μου και τα βαζει στο στομα του και τα δαγκωνει..για να μην πω οτι μετα τον θηλασμο μου ριχνει κατι δαγκωνιες στο στηθος...ποναω πολυ αλλα σφιγγω τα χειλει μου η ερμη..

Αυτα πανε και κληρονομικα πολλες φοορες..εγω εβγαλα δοντι 14μηνων κι ο αντρας μου 6 .

Εγω ετσι κι αλλιως λενιω μου ειμαι οπαδος της υγιεινης διατροφης,ο αντρας μου οχι..πχ σηκερα εκανα κεφτεδες..ο αντρας μου τους ηθελε τηγανητους κι εγω για μενα τους εβαλα σε αντικολητικο στο φουρνο.

Ασε, τσακνομαστε απο τωρα για το τι θα τρωει ο μικρος..

Καθε ποτε τα κανει τωρα ο δημητρακης?μεγαλο αγχος παντως..σε καταλαβαινω απολυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα, σημερα δεν εκανε.. εκανες χτες, προχτες κ παραπροχτες ομως. αλλα ηταν σφιχτα αρκετα

κ πριν απο αυτες τις φορες ειχε να κανει μια βδομαδα

ελπιζω οταν ξεκινησουμε στερρες να βελτιωθει λιγο η κατασταση

ο αναστασης ειχε βγαλει το πρωτο του 8 μηνων!

τα δικα μυο κ του αντρα μου δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω εχω γινει πουρες ολη μερα να στελνω τα cv και να ειμαι και στο ιντερνετ παραληλα...απο κακα καλα αμα δεν φαει ακτινιδιο κοριτσια μιλαμε πετρα και ποναει εστω μια μερα να μην φαει λεμε...μολις φαει κανει και 3-4 φορες ..λενε οταν βγαζει δοντια μπορει να ειναι ρευστα αλλα εμενα τα κανει ρευστα με το ακτινιδιο οποτε δεν ξερω..παντως φαφουτα ειναι αλλα απο 3.5μηνων γυρανει μπορυμιτα ανασκελα καθετε δεν θυμαμαι απο ποτε αλλα νωρις και ορθια αμα την κραταμε δεν στεκεται γιατι χοροπηδαει χαχα...επισης κανει γιογκα και για αυτο την φωναζω MILA YOGAVIC και κανει νομιζω μαθηματα του Αντρεα χαχχαχα...αχ αυτα απο δουλειες ολο στελνω και αν μου απαντησει κανεις δεν θα ξερω ποιος ειναι χαχα τεσπα να δουμε τι θα γινει μου απαντησαν για το ελληνικο σχολειο σημερα ειναι 80λιρες το εξαμηνο 2 φορες την εβδομαδα και τα μαθηματα ειναι ελληνικη γλωσσα ελληνικη και κυπριακη ιστορια και γεωγραφια ελλαδας και κυπρου κανουν και παραδοσιακους χωρους και φυσικα γιορτες εθνικες και τετοια και στην εκκλησια ερχονται και σερβοι...σπιτι να δω σε ποια περιοχη τελικα να παω..δεν ξερω..ρωτησα και την δασκαλα στο σχολειο και περιμενω απαντηση εχω πεθανει στο ανχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Το ΣΚ ειμασταν συνέχεια έξω με τον μπεμπούλη μιας και ο αντρούλης μου ήταν ως το βράδυ στην έκθεση.

Αγγελικούλα μου και ο δικός μου πρώτη φορά εχει έτσι μυξούλες, πήγα χτες φαρμακείο και του πήρα θαλασσινο νέρο και κοιμήθηκε καλά! Αν θες πάρε και εσύ να του βάλεις, κάνει δουλειά, καλύτερα από τον ορό δε το συζητώ!

Συμπεθέρα πολύ δύσκολη η φραουλίτσα σου, εμένα ο δικός μου από τότε που τον έβαλα στο κρεβάτι μας, το βράδυ τον ταίζω και κοιμάται ξερός!!!!!! Όλοι μου λέγανε ότι έκανα λάθος -εννοείται- αλλά και εγώ δε μπορούσα άλλο να τον κοιμίζω τόσες ώρες.... Τελικά είναι 3 μέρες τώρα που επεστρεψε στην κούνια του και ξέρεις γιατί;;;;;;;;;; ΤΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΑ!!!!!!! Και όμως με αυτή δε κοιμόταν, από τότε που την έβαλα για να μην χτυπήσει δε κοιμήθηκε στη κούνια παρά μόνο δίπλα μου, τώρα κοιμάται στην κούνια του!!!!

Εφούλα μου δε ξέρω να σου πω για τα κακάκια σε σχέση με τα δόντια... :(

Λενάκι μου περιμενω φωτό από τις δημιουργίες σου για το πάρτι!!!!!!!

Λυδιάκι και εμείς έτοιμοι για την βάπτιση περιμένω τον ζαχαροπλάστη μας μήπως μου βρει κυπελάκια με θέμα πειρατικό για να είναι ασορτί! :lol::lol::lol:

Ευούλα καλά πόσες φραουλίτσες για την συμπεθέρα μου;;; Καλές ιδέες της έδωσες!!!

Πώς πάει η αποστολη των βιογραφικών;;

Άννα Μαρία τα τελειώσατε τα προσκλητηρια;;

Θέλουμε φωτόοοοοοοοοοοοοοο από τις δημιουργίες σου!!

Φιλάκια σε όλα τα μωράκιααααααααα!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας

Χθες βγηκαμε βολτουλα τελικα οικογενειακός,ηταν αρκετα καλη αν και εδειχνε την κουραση της!Την ανελαβε ο αντρας μου μετα και κοιμηθηκα,ξεκουραστηκα.Νομιζω μπηκε παλι στο προγραμμα της,αλλα μεχρι να χαλαρωσει θα κανουμε εμβολιο και θα αρχισει παλι τα τρελα της.Κι εμενα εχει σαλια,ρευστα κακα...λετε να ειναι δοντια?Γιατι γκρινιαζει οταν ειναι να κανει κακα,ποναει ή θυμαται τους κολικους με τα εντερα της? :roll: Ζορι τελικα η δυσκοιλια,εδω εμενα κανει 1 φορα την ημερα,που να μην εκανε! :?

Ευη κανει να τρωει ακτινιδιο?Νομιζω αλλεργιογονο ειναι!

Κι εγω μια φορα την ειχα αγκαλια και εκανε κακα κι εγινε......μεχρι απανω....την εβαλα κατευθειαν για μπανιο!

Συμπεθερουλα,εγω δεν την εχω γυρω γυρω σαν πι,αλλα στις 3 μεριες στο κρεβατι,δηλαδη εχει οπτικο πεδιο μπροστα της.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τις μανουλες με τα ομορφα μωρακια!

Πολυ κινηση βλεπω...θα το ριξουμε το μαμμυ :lol::lol:

Καλοκαιριαζει και βολταρετε,ε?δεν πειραζει..εμεις σπιτι προς το παρον ειχα κατι δουλιτσες(σιδερωμα) και επρεπε να γινουν..σε λιγο θα μου εκανε μηνυση ο καναπες για τα ασιδερωτα που εχει πανω του..

Ρε κοριτσια ο δικος μου παντα κανει ρευστα κακακια..ποτε δεν εκανε διαφορετικης μορφης κακα..

Εδω γυρω θα ειμαι..ανοιξτε και κανα αλλο ποστακι..θελει ο μικρος το αι παντ..σας αφηνω..φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

καλε ναι κανει ακτινιδιο μια χαρα...πρεπει να τρωνε ακτινιδιο γιατι ειδικα με τις σουπιτσες που εχει μεσα πατατα και σκληραινει τα κακα πρεπει να δωσουμε ακτινιδι να βοηθησει απο δουλειες εσω στειλει εεενα σωρο βιο απο μια δουλεια ηρθαν σε επαφη μαζι μου καλη αρχη ηταν αυτο για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...