Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Ναι! Εγώ είμαι!!! Στις δέκα παρά τέταρτο το πρωί! Συνήθισα στο ωράριο του νοσοκομείου και ξύπνησα απ' τις έξι κι τέταρτο... Φυσικά δε σηκώθηκα, μέχρι που άκουσα τον μικρό. Μιλάμε, κοιμήθηκε από τις εντεκάμιση-δώδεκα παρά και οκτώ και δέκα το πρωί ακούω μια κραυγούλα και λέω "ωχ, κάτι έπαθε!". Τρέχω, κοιτάζω, και χαζογελούσε!!! Άλλο παιδί φέραμε απ' το νοσοκομείο!

Λένα, σου ευχήθηκα στο φέισμπουκ, σου εύχομαι κι εδώ! Χρόνια πολλά και να τα εκατοστήσεις!!!!!

Αναστασία, κι εμένα κάθεται στο ριλάξ αρκετή ώρα, αλλά σε κάποια φάση θα βαρεθεί και θα θέλει αγκαλιά. Και στην αγκαλιά κάθεται, αλλά σε κάποια φάση θα βαρεθεί και θα θέλει βόλτες. Δε σημαίνει ότι έχει κάτι. Ο δικός μας την πρώτη φορά που πήγαμε στον παιδίατρο χάλασε τον κόσμο και ο γιατρός μας είπε ότι τώρα δεν έχει απολύτως τίποτα: ούτε πεινάει, ούτε κακά έχει κάνει, ούτε έχει πονάκια. Απλά τσαντίστηκε που του χαλάσαμε την ησυχία και είναι λίγο κλαψιαράκος και ιδιοτροπάκος. Είναι ο χαρακτήρας του τέτοιος.

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω, εσείς που δίνετε πιπίλα, πώς τη βλέπετε; Είναι τόσο θαυματουργή όσο λένε; Γιατί στο νοσοκομείο όταν έκλαιγε ο μικρός, το πρώτο πράγμα που με ρωτούσαν όλοι είναι αν παίρνει πιπίλα. Και όλοι μου έλεγαν ότι με το που θα του έδινα την πιπίλα θα κοιμόταν. Μου φαίνεται λίγο υπερβολικό αυτό, γιατί το μωρό ήταν άρρωστο και γκρίνιαζε, πόσο πια να το παρηγορήσει μια πιπίλα; Μια μέρα τους ζήτησα και μου έφεραν μία, αλλά την έφτυνε επανειλημμένως. Είναι τόσο θαυματουργή πια αυτή η πιπίλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αγγελική!

Σας είπα ότι όταν γύρισα χτες βρήκα το σπίτι μου όπως βρήκαν οι αρχαιολόγοι την Πομπηία; Όλα είχαν μείνει ίδια και ακίνητα στο χρόνο: η πυτζάμα μου όπως την είχα βγάλει, το ποτήρι στο κομοδίνο μου, τα φάρμακα του Αντρέα στο τραπεζάκι, το ταψί στο νεροχύτη... Μόνο ο άντρας μου και ο Βεζούβιος το κατάφεραν αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα!!!

Αννα μαρια εχεις κεφακια πρωι πρωι!!κεντας, κεντας!!!!καλα εσυ δεν πηγες καθολου σπιτι?να υποθεσω ουτε γι να κανεις ενα μπανιο με την ησυχια σου..πιπιλα ο δικος μου δεν παιρνει ιδιαιτερα..μια στις δεκα την κραταει κι αυτο για πολυ λιγο...ειδικα τωρα που εχει εμα με τα ουλα του πιπιλαει τα δαχτυλα του..κι οχι το μεγαλο δαχτυλο που πιπιλανε ολα τα μωρα αλλα το δεικτη και το μεσο μαζι...και να τρεχουν τα σαλια...

Γιωτακι μια χαρα περασες χθες..ηπιες και το κρασακι σου, εριξες και τον υπνακο σου..μου εχει τυχει κι εμενα πολλες φορες..κι ο αντρας μου να με περιμενει κατω..δεν ειδες ακομα περιοδο??Εμενα μου ηρθε μια φορα και αν παω με τον παλιο κυκλο(προ εγκυμοσυνης) εχω καθυστερηση....λενε πως ξεφουσκωνεις και βοηθαει να χαθουν πιο ευκολα τα κιλα..

Αναστασακι μου, νομιζω η φραουλιτσα σου μια χαρα ειναι!!!ο χαρουλης μας ειναι πιο γκρινιαρης γιατι δεν μπορει να καθισει μονος του πανω απο δυο λεπτα...

Ο γιος μου φλερταρει το αι παντ...σας αφηνω για να τον βαλω να παιξει πιανο..

Θα σας βαλω φωτο μετα στην ομαδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μπριζολες πηρα για σημερα..θα τις κανω για τον αντρα μου βεβαια γιατι εγω δεν τρωω τετοια..για μενα σαλατιτσα και λεω να κανω και κανα ρυζι..ρυζοτο..βλεπουμε..εχω κατι γαριδες και μανηταρακια..κατι θα εμπνευστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, όχι, δεν πήγα καθόλου σπίτι. Μπάνιο έκανα εκεί. Ούτε απ' το θάλαμο δε βγήκα τόσες μέρες, μόνο όταν πήγα στα Επείγοντα...

Δεν τρως μπριζόλες;;;;; Καλά, τι τρως; Εμείς μάλλον ραβιόλες και θέλω και μπιφτέκι, αλλά πού θα το βρω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια,τρωω κι εγω κρεας καλε αλλα οχι μπριζολες,σουβλες κτλ..τρωω κοτοπουλο στηθος,φιλετο χοιρινο η βοδινο και κιμα ..μπιφτεκια εκανα προχθες..ραβιολες,ε?!χμ καιρο εχω να φαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, εμένα πετάχτηκε ο άντρας μου για κάτι δουλίτσες και έμεινα με τον Αντρέα, και όλο έκλαιγε. Ήθελε βόλτες, αλλά εγώ ακόμα ζαλίζομαι και δεν μπορώ... Τελικά τον κουνούσα με κάποιο τρόπο και ηρέμησε και τον πήρε ο ύπνος. Πολύς ύπνος ρε κορίτσια αυτό το παιδί από τότε που γυρίσαμε...

Τελικά πήραμε μπιφτέκια απ' το χασάπη, τα φτιάχνει αυτός, και τα ψήνω τώρα στο φούρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.........

αγγελικουλα γαριδες σαγανακι κανε...μιαμ...γινονται γρηγορα με φετα!Εγω εχω κοτοπουλο απο χθες... μολις την κοιμησα,για να δουμε ποοοοοσοοοο θα κοιμηθει....της εδωσα και σταγονες,θα πιασουν αραγε? παλι πονουσε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κακαρισεις θελεις να πεις... :lol::lol: η αληθεια ειναι οτι πολυ κοτοπουλο παιζει....πρεπει να αρχισω διατροφη σιγα σιγα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!

συμπεθέρα μην μου βάλεις απουσία!!!

τελικά κανονίσαμε τα βαπτίσια στις 7 Ιουλίου!!τώρα πρέπει να οργανωθούμε!!!

Αγγελικούλα ήθελα να τα κάνω 1 Σεπτέμβρη αλλά ο νονούλης μας προτιμούσε

Ιούλιο οπότε είμαι οκ!!Άντε αν είστε τονΙούλιο στη Λευκάδα να έρθετε στα βαπτίσια

της νυφούλας σας!!πότε είπες έρχεστε Αθήνα;

μόλις ξυπνήσαμε..........σας αφήνω για λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Αγγελικουλα μου χεις βαλει απουσια η ακομη?μην βαλεις καλε, εδω ειμαι εγω:-)

Αναστασουλα μου μηπως την ενοχλει το γαλα?οι κολιοι υποχωρουν σιγα σιγα η ακομη?

Αννα μαρια εγω πιπιλα εδωσα την τελευταια βδομαδα γιατι ητσν πολυ ανησυχη και νομιζαμε οτι απ την πεινα εκλαιγε ενω ηθελε πιπιλα για να ασχολειται με κατι!

Λενακι μου χρονια σου πολλα, τα γενεθλια σου ειναι!

Μαρακι ηπιες και το κρασακι σου και κοιμηθηκες με τον μπεμπουλη ε?ωραια:-)

Εμεις προσπαθουμε να συνηθισουμε το κσινουριο γαλατακι,δεν της πολυαρεσει η γευση!ευχομαι να το συνηθισει συντομα!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουσατε απουσια και μαζευτηκατε,ε???

Εγω εκανα ενα μπανακι, ισιωσα και μαλλι και σε λιγο θα τον θηλασω μπας και κοιμηθει λιγο..

Αννα μαρια,δεν εχω παρει ποτε απο αυτα τα ετοιμα μπιφτεκια..εχω δει που πουλανε αλλα ο κιμας που βαζουν μεσα ειναι οτι να ναι..στην τελικη δεν ειναι και πολυ φασαρια να κανεις μπιφτεκια..τα ανακατευεις ολα μαζι και πλαθεις..εγω εκανα προχθες κι εβαλα και καταψυξη (γεια σου ρε Ευη!)

Συμπεθερουλα μου, τελεια ημερομηνια 7/7 !!!στην Φανερωμενη τελικα ε?!ο νονος ειναι απο την λευκαδα?εχεις καποιον εκει η οχι?ακομα δεν ξερω που θα ειμαστε φετος το καλοκαιρι και ποτε..εμεις συνηθως αυγουστο κανουμε διακοπες λογω και της δουλειας του αντρα μου..αθηνα θα ερθω συντομα και θελω να βρεθουμε να γνωριστουμε ..εχουμε εμβολιο 2/3 και θα μας εξηγησει για τα στερεα που θα ξεκινησουμε ..οποτε λεω για αρχες μαρτη(ελπιζω να υπαρχει ελλαδα ) ..

Βασω μου, τι γαλατακι σου εδωσε η γιατρος?φιλια στην μικρη ιωαννα..

Αναστασακι μου γαριδες με φετα ομολογω πως δεν εχω δοκιμασει ποτε(μου ξεφυγε) ,εχω δει βεβαια οτι παιζει ο συνδιασμος αυτος σε πολλες συνταγες..ελεγα να τις σβησω με λιγο ουζακι και να βαλω και ρυζακι να γινει ριζοτο..δεν θαντανκανω τωρα βεβαια γιατι αυτο πρεπει να φαγωθει κατευθειαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εμείς παίρνουμε απ' το χασάπη της γειτονιάς μας, που έχει ένα μικρό χασάπικο και είναι μερακλής. Είναι αρκετά καλά, φυσικά προτιμώ να φτιάξω εγώ, αλλά π.χ. τώρα που περπατάω και ζαλίζομαι, δεν είναι δυνατόν. Εδώ απλά τα έψησα και καταζαλίστηκα... Από σούπερ μάρκετ και τέτοια δεν έχουμε πάρει ποτέ.

Πω πω, τις γαρίδες δεν τις μπορώ καθόλου. Φυσικά θα τις φάω αν δεν υπάρχει κάτι άλλο, δεν είμαι ιδιότροπη, αλλά δεν έχω μαγειρέψει ποτέ στη ζωή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, εμενα γενικα μου αρεσουν τα θαλασσινα..τα προτιμω σε σχεση με τα ψαρια..ο χασαπης σιγουρα ειναι καλυτερος και περιποιηται τους πελατες του αλλα εγω δεν εχω εδω κοντα..

Καλε, η γιωτα που εξαφανιστικε σημερα??τρεχει για να κανονισει τα της βαφτισης?

Περιμενουμε κι απο το βανεσσακι νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα θαλασσινά βρίσκονται τελευταία στη λίστα προτιμήσεων!

Εσάς εκεί τι καιρό κάνει; Εδώ το πρωί είχε ήλιο, μετά φυσούσε, μετά έβρεχε, μετά ήλιο, μετά συννεφιά, τώρα ήλιο... Ό,τι να 'ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου τί κάνετεεεεε???....ουφφφφ.......δεν σας έχω διαβάσει καθόλου γιατι με την δουλειά και το μωρό δεν υπάρχει χρόνος για τίποτα άλλο....:(.....Άννα Μαρία μου καλώς ήρθες στο παρεάκι μας.....πώς είναι το αγοράκι σου?...,..να μου τον φιλήσεις...;)

χαμός.....δεν έχω δύναμη να γράψω κάτι άλλο..... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου να'μαι και εγώωωω....έκανα γενική όλο το σπίτι....βέβαια σταματούσα για να ταίσω τον μπεμπη...ευτυχώς έπαιζε και με άφηνε να κάνω τις δουλειές μου.

Δε μπήκα γιατί η ομάδα μας είναι ξελογιάστρα και δε θα έκανα τις δουλειές μου!!!!!! Αλλά από ότι είδα δεν έχασα και πολλά......... :(:(:(:(:(

Σε λίγο θα έρθει ο αδερφός του φίλου μας για να μας δείξει τη δουλειά του και να μας δώσει και προσφορά (ο φωτογράφος)

Άννα Μαρία μου τι κάνει ο Αντρίκος σου;;

Πάντως εμένα δε τη θέλει συνέχεια τη πιπίλα, όταν θέλει να κοιμηθεί μόνο....γιατί το στήθος του το έχω κόψει ....για ύπνο, το έχουμε μόνο για φαγητό.

Εσύ ξεκουράστηκες καθόλου;;;

Αγγελικούλα τελικά χτες το έριξα στον ύπνο....χα χα χα

Φιλενάδα τρελαίνομαι για θαλασσινάααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δωράκι 7 Ιουλίου τελικά;;Άντε με το καλό!!!!!!!!!

Βασούλα τα φιλιάααααααα μας!!!!!!!

Λυδιά μου φιλάκια πολλά και καλή ξεκούραση!!!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalisperaaa!

aggelikoula m to gala to kainourio einai to alfare!kai einai kai 26 euro to koutaki parakalw:)kala na to xei O THEOS KAI H PANAGIA to mpempaki mas kai den peirazei!

kai simera p ipiame apokleistika apo auto to gala eixan parakseno xrwma ta kakakia tis kai mas eipe i paidiatros oti tha to pathaine alla tin xanapira til k me diavevaiwse!gia na doume!

zoume oli mera me to agxos!

makari na ta xei kala O THEOS KAI H PANAGIA ola ta mpempakia mas!

filakia se oles kai sta mpempe!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, 26 ευρώ το κουτί ε; Χρυσάφι έχει μέσα αυτό το γάλα; Και πόσο καιρό κρατάει ένα κουτί;

Λυδιάκι, κάνε μια στάση, πιές ένα νες καφέ φραπέ.

Γιωταμαρία, εγώ δεν κάνω και τίποτα όλη μέρα. Κάθομαι, έκανα ένα φαΐ της πλάκας και δίπλωσα κάτι ρούχα.

Πριν πήρε τηλέφωνο η πεθερά (δεν έχει νόημα να το γράψω στην ομάδα, αφού ο άντρας μου δε θα το δει αυτό και θα δει την ομάδα!!!) κι άρχισε να με πρήζει να μην κάνουμε ΚΑΘΟΛΟΥ μπάνιο το μωρό μέχρι να αναρρώσει!!!! Της λέω "όχι, ο γιατρός μας είπε να το κάνουμε μπάνιο κανονικά κι ότι δεν αρρωσταίνει απ' το μπάνιο το μωρό" και επέμενε να μην ακούω το γιατρό και να ακούω λίγο τους μεγαλύτερους, γιατί οι γιατροί θέλουν να αρρωσταίνει ο κόσμος για να έχουν πελάτες. Ρε παιδιά έλεος!!! Μου είπε περίπου εφτά με δέκα φορές να μην κάνουμε μπάνιο το μωρό!!!!!!

Και μετά μου λέει "δεν παίρνει ξένο γάλα ε;" και της λέω "μα δε θέλουμε να δώσουμε ξένο". "Α", μου λέει 'επειδή θα αρχίσεις δουλειά, κι εγώ δούλευα και ξέρω πως είναι, για να ξεκουράζεσαι", κι ευτυχώς δεν το συνέχισε για το ξένο.

Μετά έλεγα στον άντρα μου για το μπάνιο, και για κάποιο πάρα πολύ περίεργο λόγο τα θεώρησε υπερβολικά αυτά που έλεγε η μάνα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν πια με αυτό το μπάνιο ........Σε έπρηξαν ρε φιλενάδα!!!!!!!

Δε παθαίνει τίποτα από το μπανιο, ίσα ίσα χαλαρώνει και αυτό.......ναι να μείνει άπλυτο να σου παρουσιάσει άλλα πράγματα από την απλησιάαααααα!!!!!

Καλά γέλασα πολύ με την ατάκα σου........ (δεν έχει νόημα να το γράψω στην ομάδα, αφού ο άντρας μου δε θα το δει αυτό και θα δει την ομάδα!!!) !!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...