Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

να το και το βανεσσακι!!!!ξεκινησα σχολειο σημερα!!!τα γνωστα, χιονια, αλυσιδες κτλ!!!το καλο ειναι οτι πηγα , υπεγραψα και απο αυριο θα μαθω σε ποιο σχολειο θα ειμαι!!!μαλλον πιο κοντα γιατι εχει παει αλλη καθηγητρια στη θεση μου και δεν εχει αλλο κενο εκει!!!

ωραιες ταρτουλες βλεπω και καρδουλες και ερωτες!!!!αντε βρε, να τους χαιρομαστε τους ερωτες μας!!!

ΒΡΕ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ, ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ????σιδερενιοι απο δω και περα και μαμα και γιος!!!!πως ειναι ο αντρικος μας????εσυ ?ποτε επιστρεφεις σχολειο????

επιστρεφω ξυπνησεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βανεσσάκι άσε, τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναζήσει... Τόοοσο χάλια... Εγώ σε δυο βδομάδες επιστρέφω στο σχολείο. Δε θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.................................

Μαρία-Γιώτα, άσε, κάθε μέρα παίρνει η πεθερά και του λέει να δώσω ξένο. Κάθε μα κάθε μέρα!!!!!!!!! Έχει λυσσάξει να δώσω ξένο!!!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχώς σ' αυτό δεν τον επηρεάζει. Για τα μπάνια και τις εξόδους, όμως... Του λέω ότι ο παιδίατρος είπε να τον κάνουμε κανονικά μπάνιο κι ότι στο νοσοκομείο τον έκαναν κάθε μέρα, και μου έλεγε ότι μαλακίες κάνανε στο νοσοκομείο, κι ότι δε γίνεται να κρυώνει το μωρό με τα μπάνια, και καλύτερα να είναι λίγο βρώμικο παρά άρρωστο. Του λέω "καλά, δεν ξέρει ο παιδίατρος και ξέρει η μάνα σου;" και μου είπε τα κλασικά, "οι παλιοί δεν ξέρανε;" "η μάνα μου τρία παιδιά μεγάλωσε" "τι θα πει ο παιδίατρος, ασθενείς θέλει!!!!!!!!!!!!!!!!!!". Τώρα πήρα τον παιδίατρο για να του πω ότι βγήκαμε, και τον ρώτησα για το μπάνιο του μωρού και μου είπε ότι ΦΥΣΙΚΑ θα τον κάνουμε και μπάνιο κι απ' όλα, και ότι δεν αρρώστησαν τα μπάνια το μωρό. Του το είπα και μουρμουρούσε. Αμάν πια, ό,τι πει η μάνα του, το τηρεί με θρησκευτική προσήλωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι μου, καλη αρχη!!!μακαρι να σε βαλουν καπου κοντα να μην ταλαιπωρεισαι...

αννα μαρια,τελικα ολοι οι αντρες το ιδιο χαιβανια ειναι...οτι πει η μανα..η μανα ξερει ...κι εγω καθε μερα τον κανω μπανιο αλλα οχι επειδη ειναι βρωμικος ..επειδη χαλαρωνει..του δικου μου του αρεσει πολυ το νερο..πλατσουριζει μεσα στο νερο και βγαζει και κατι κραυγες απολαυσης..δεν το ηθελε ο αντρικος το ξενο,ε?μολις χαλαρωσεις λιγο ξεκινα να βγαζεις με το θηλαστρο και δινε του μπιμπερο το γευμα που θα παιρνει οταν θα εισαι στο σχολειο για να συνιθιζει σιγα σιγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα κι εμενα μ αρεσει το μιλφειγ αλλα δεν ειναι για μενα αυτα...υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ξαναφαω γλυκο οταν χασω ολα τα κιλα...κι ολο σοκολατινες βλεπω σημερα γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Αγγελική, τη μέρα που πήγαμε στο νοσοκομείο, ο Αντρέας ξύπνησε κατά τις εφτάμιση και έφαγε ελάχιστα, παρ' όλο που είχε μείνει πάρα πολλές ώρες νηστικός, γιατί είχε δύσπνοια και δεν μπορούσε να αναπνεύσει καλά και να φάει. Το στήθος μου ήταν τούμπανο και είχε κοκκινήσει, έχει κάθισα και το έβγαλα με θήλαστρο. Έβγαλα 250 μλ περίπου και τα κράτησα στο ψυγείο. Την επομένη τα έφερε ο άντρας μου στο νοσοκομείο και τα έβαλα στο ψυγείο. Δεν τα έβαλα στην κατάψυξη, γιατί υποτίθεται θα τα χρησιμοποιούσα μια από εκείνες τις μέρες, και τελικά τα πετάξαμε... :( :( :(...

Αύριο-μεθαύριο θα πρέπει να αρχίσουμε ένα γεύμα με μπιμπερό, γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!

Άννα Μαρία μας έλειψες πολύ!!!σιδερένιοι και οι δυο σας!!!τι περάσατε καλή μου....

σας στέλνω τα φιλιά μου και εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία ταλαιπωρία που

περάσατε!!

Βανεσσάκι καλή αρχή, εύχομαι να πας όσο το δυνατόν πιο κοντά στο σπιτάκι σου!!

Ευάκι κορμάρα η Μίλα!!και εμείς στην ίδια κατηγορία είμαστε άντε μισό κιλό παραπάνω!!

Μαράκι Γιωτάκι πολύ μου αρέσεις....με το φαγητάκι σου, με την τουρτίτσα σου!!!

τρελαίνομαι για τάρτα φράουλα!!

Κορίτσια έχω αρχίσει να αγχώνομαι για τα βαπτίσια, αφού αποφασίσαμε να τα κάνουμε

Αυγούστου τελικά μας είπαν ότι το Μοναστήρι που θέλουμε να πάμε δεν κάνει βαπτίσια

τον Αύγουστο...συμπεθερα η Παναγιά η Φανερωμένη!!τώρα θα κοιτάξουμε για Ιούλιο....

ουφ............

σας αφήνω και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα, εμάς τον ζύγισαν πριν μια βδομάδα που μπήκαμε στο νοσοκομείο και τον βρήκαν 5900 νομίζω. Τρεις μέρες μετά, την Παρασκευή, ήταν η μέρα ζυγίσματος και τον ζύγισαν πάλι και τον βρίσκουν εφτά κιλά και κάτι!!!!!!!!! Τους λέω "μα πώς είναι δυνατόν να πήρε τόσο βάρος σε τρεις μέρες;;; Πω πω, απ' τις κορτιζόνες θα είναι..........". Τον ξαναζυγίζουν και τελικά ευτυχώς ήταν 6010!!!

Δωράκι, κι εμένα μου λείψατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου στην Φανερωμενη θα βαφτησετε τελικα?τελεια θα ειναι...ειναι φανταστικα εκει περα...θα εχετε κι ολο τον Αη Γιαννη στο πιατο σας και την γυρα κι ολη την λευκαδα..αχ ποσο ζηλευω και ποσο μου λειπει..γιατι δεν το κανετε αρχες σεπτεμβρη βρε φιλεναδα?μου εχουν πει οτι δεν ειναι καλ τοσο καλα να βαφτιζονται μεσα στο κατακαλοκαιρο γιατι νομιζω πως πρεπει να μεινουν τρεις μερες μα το λαδι χωρις να τα λουσεις και οταν κανει πολυ ζεστη κοκκινιζει το δερματακι τους κι ερεθιζεται..εμεις λεμε για μαη..προς το τελος μαιου..

Αννα μαρια,εβγαλες 250μλ?!μπραβο βρε!!εγω δεν τα καταφερα καθολου με το θηλαστρο..μου αρεσει που αγιρασα μεχρι και σακουλες για το ψυγειο κι ειναι ακομα ολα μεσα στο κουτι τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ φιλενάδες.........

Σήμερα είμαι λίγο στο τρέξιμο γιατί εχθές πήγαμε παιδίατρο, η μπεμπίκα "έφαγε" τρία εμβολιάκια (το ένα ήταν πόσιμο) και το πρωί ανέβασε πυρετό 38.2.......αγχώθηκα γιατί δεν ξέρουμε και αν είναι από τα εμβόλια επειδή είναι και φουλ μπουκωμένη η μυτούλα της κι έχει μυξούλες η καημενούλα (πάλι! τί κακό κι αυτό να μην μπορούμε να ησυχάσουμε λίγο από τα συνάχια γμτ :evil: ) Της έδωσα αντιπυρετικό αλλά νομίζω ότι όσο βραδιάζει μάλλον θα ξανανεβάσει :(

Κατά τα άλλα, είμαστε 65 εκατοστά και κιλάκια 6430 (έβαλε 300 γρμ. μέσα σε 13 μέρες)!!!!! Η παιδίατρος μας είπε ότι είναι πολύ καλή και η νοητική της ανάπτυξη είναι για μεγαλύτερο μωράκι.......αααα και επίσης μας είπε ότι είμαστε πολύ όμορφο κοριτσάκι :-p:-p

Άννα Μαρία μου επιτέλους καλώς μας ήρθες πάλι κοριτσάρα!!!!!!!!! Περαστικά σας και σιδερένιοι και οι δύο!!!!!!! Άλλη φορά ούτε συνάχι να μην σας ξαναβρεί!!!!!!!!! Τί ταλαιπωρία.........τουλάχιστον τώρα είστε στο σπιτάκι σας και πιστεύω ότι θα συνέλθετε πολύ γρηγορότερα!!!!!

Γιωτάκι μου θέλω κι εγώ απ'αυτή την τάρτα με τις φράουλες!!!!!!!!!!!!!!!! Θα το γιορτάσετε σήμερα ε?????????? ;))[smilie=love3.gif]

Δωράκι μου φιλενάδα νομίζω έχει ποδόσφαιρο αυτή τη στιγμή..............προετοιμάσου ψυχολογικά!!!!!!!!!! [smilie=boxing.gif]:lol::lol::lol::lol: Μήπως δεν κάνουν βαφτίσια τον Αύγουστο επειδή είναι νηστεία μέχρι τον 15αύγουστο και θεωρείται πένθιμη περίοδος??????? Το λέω επειδή το ίδιο ισχύει και την σαρακοστή του Πάσχα.........δεν ξέρω κιόλας μπορεί να λέω βλακείες!!!!

Αγγελικάκι μου η μάνα πάντα ξέρει.................εμείς (οι μάνες) συγκεκριμένα :mrgreen::mrgreen:

Βασούλα μου οι πορτοκαλί βλέννες δεν ξέρω τί μπορεί να είναι αλλά αφού η παιδίατρος τα είδε και σας καθησύχασε......έχω ακούσει ότι μπορεί να παρατηρούμε διάφορα όταν η διατροφή του μωρού είναι μικτή, δηλαδή θηλασμός και συμπλήρωμα!!! Εγώ πριν καιρό ήμουν σίγουρη ότι έβλεπα ελάχιστο αιματάκι στα κακάκια της μπέμπας, έκανα δύο φορές μάγιερ κοπράνων που ανιχνεύει ακόμα και την αιμοσφαιρίνη που δεν φαίνεται με γυμνό μάτι (μάλιστα έδειξα στην μικροβιολόγο από που να πάρει δείγμα) και βγήκε αρνητική!!!! Αχχχχχχχ όλο κάτι θα βρίσκουμε για να ανησυχούμε για τα βλαστάρια μας!!!!!

Αναστασάκο μου έχεις ρωτήσει τον παιδίατρό σας γιατί μπορεί να έχει τόση γκρίνια η φραουλίτσα???? Εγώ πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό...και η δικιά μου είναι πολύ γκρινιάρα, αλλά αν νιώθεις ότι το ενοχλεί κάτι το μωρό γιατί δεν το συζητάς με τον γιατρό που την παρακολουθεί????

Αχ είμαι πολύ down σήμερα........νιώθω ότι θέλω να βάλω τα κλάματα!!!!!!!! Δεν ξέρω γιατί.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εκείνη τη μέρα έμεινε το στήθος μου κανένα δεκάωρο και βάλε χωρίς θηλασμό... Τώρα αν πάω να αρμεχτώ δεν ξέρω τι θα βγάλει... Την πρώτη φορά που έβγαλα, μάζεψα 60 μλ, αλλά σταμάτησα από μόνη μου, για να δοκιμάσουμε πρώτα να του δώσουμε λίγο με μπιμπερό και να μην πετάξουμε πολύ γάλα αν δεν το πίνει.

Νάσια, κι εσείς με κρυώματα ε; Κι εμένα είχε ανεβάσει πυρετό την Δευτέρα το βράδι, 38,9 από το κωλαράκι και του έδωσα ντεπόν και του έπεσε. Αλλά το πρόβλημά μας δεν ήταν ο πυρετός ήταν τα βρογχικά.

Βαφτίσεις κάνουν σε περιόδους νηστείας. Μια φίλη μου βάφτισε πέρσι Κυριακή των Βαΐων! Γάμους δεν κάνουν, γιατί σου λέει, περίμενε και θα παντρευτείς μετά. Ενώ η βάφτιση είναι άλλο πράγμα, βάζεις έναν άνθρωπο στην Εκκλησία, δεν υπάρχει λόγος αναβολής. Τώρα μπορεί να βρεθεί παπάς ή μητροπολίτης και να πει ότι δεν κάνουν...

Καλά ακούστε τι γίνεται. Έχω την πεθερά να παίρνει κάθε μέρα τον άντρα μου και να του λέει ότι το μωρό είναι καλύτερο να κρυώνει παρά να ιδρώνει και έρχεται τώρα η μάνα μου και λέει (χωρίς να ξέρει τα της πεθεράς) ότι το μωρό είναι καλύτερο να ζεσταίνεται παρά να κρυώνει. Χαμόοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέω για τον πυρετό τη Δευτέρα το βράδι, εννοώ πριν μια βδομάδα, μια μέρα πριν κάνουμε εισαγωγή στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταλαιπωρηθήκατε πολύ βρε Άννα Μαρία μου.......εδώ όλες είχαμε την έννοια σας συνέχεια, κάποια στιγμή μπήκε ο άντρας σου στον τοίχο της ομάδας και μας είπε πώς πάτε (ας είναι καλά ο άνθρωπος γιατί είχαμε αρχίσει να ανησυχούμε)!!!!! Απίστευτο δεν είναι να νοιάζεσαι τόσο πολύ κάποιον που δεν τον έχεις γνωρίσει ποτέ (καταλαβαίνεις με ποιά έννοια λέω ότι δεν έχουμε γνωριστεί ποτέ γιατί στην ουσία έχουμε περάσει πάααααρα πολλά όλες μαζί παρεϊτσα!) Και δεν φτάνει όλο αυτό το "πακέτο" που έφαγες....έχεις και την πεθερά και την μαμά σου με τις αμπελοφιλοσοφίες τους!!!!!!!!!! Αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις, λέγε ναι και μετά κάνε το δικό σου........δεν γίνεται αλλιώς!!!!

Κι εγώ από τον πωπό την θερμομετρώ...το πρωί είχε 38.2 αλλά μάλλον είναι από τα χθεσινά εμβόλια! Τρία έκανε, από ένα στο κάθε μπουτάκι και ένα από το στόμα......Πρίν καμιά ωρίτσα είχε 37.6 και πιθανότατα να ξανανεβάσει, ελπίζω να βγώ ψεύτρα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, εγώ τι να πω που σας σκεφτόμουν ότι θα είχατε έγνοια και δεν είχα τρόπο να σας ενημερώσω; Έσκαγα... Μέχρι που είπα στον άντρα μου να μπει και να σας γράψει... Αλλά πώς κατάφερε και βρήκε την ομάδα;;;; Εγώ του είπα να γράψει στο ποστ μας. Απορώ πώς κατάφερε και εισχώρησε στα άδυτα των αδύτων! Πάλι καλά που δε μπήκε και στις πεθερές!

Μετά μου έστειλαν μήνυμα και δύο κοπέλες από άλλα ποστ και ενημέρωσαν εκεί, γιατί αυτά δεν κατάφερε να τα βρει ο άντρας μου (προφανώς ούτε και το δικό μας κατάφερε να βρει, αφού μπήκε στην ομάδα).

Το θέμα είναι ότι στη μάνα μου εγώ ξέρω να βάζω όρια. Ο άντρας μου όχι μόνο δε βάζει, αλλά της δίνει συνεχώς δικαιώματα. Τουλάχιστον η μάνα μου όλο αυτόν τον καιρό ήταν όλη μέρα στο νοσοκομείο και βοηθούσε, ενώ ο άντρας μου τις πρώτες μέρες ερχόταν σαν επισκέπτης... Ευτυχώς απ' όταν έπαθα τη γαστρεντερίτιδα, έμενε εκεί κάθε βράδι πάνω σε μια καρέκλα. Αλλά ρε κορίτσια, έχει γίνει πάρα πολύ αντιδραστικός... Ό,τι του πω, θα φέρει αντίρρηση και δε θα το κάνει. Δε γίνεται να του πω κάτι και να πει με τη μία "εντάξει". Και το θέμα είναι ότι τελικά κάνει αυτό που θέλω εγώ, αλλά αφ' ότου μου κάνει τα νεύρα κουρέλια.

Έχει αλλάξει πάρα πολύ απ' όταν τον γνώρισα. Τότε ήταν ήρεμος, ευγενικός, καλό παιδί, κοινωνικός, είχε παρέες, ενδιαφέροντα, έβγαινε, πήγαινε εκδρομές, ήταν δραστήριος. Τώρα έχει γίνει νευρικός, όλο φωνάζει, έχει κλειστεί μέσα στο σπίτι μπροστά από έναν υπολογιστή, δεν έχει φίλους, δεν έχει ενδιαφέροντα, δε δουλεύει, ούτε και ψάχνει για δουλειά, ενώ παλιά ήταν φοιτητής και δούλευε και πολύ μάλιστα. Νομίζω ότι όσο κλείνεται στο σπίτι βγαίνουν στην επιφάνεια τα κακά στοιχεία της ανατροφής που του έδωσαν οι δικοί του και που πήρε γενικώς από το προβληματικό περιβάλλον της οικογένειάς του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ντε..........πως κατάφερε και μπήκε στην ομάδα?????? Λες να διάβασε και τα "μαγειρέματα"????? :lol::lol: Ωχχχχχ θα λέει πώπωωωωω τί σούρνουν αυτές εκεί μέσα!!!!!!!!!!!!! :o:o:o Έτσι ένοιωσα κι εγώ όταν πήγαινα να γεννήσω.........είμασταν στον δρόμο για Θεσ/νίκη, εγώ να κοιλοπονάω κάθε 3-4 λεπτά και έστελνα μηνύματα στην Μύριαμ να σας ενημερώσει :lol:

Κι ο δικός μου ο άντρας έχει αλλάξει πάρα πολύ μετά τον ερχομό των παιδιών........κι εμένα τα ίδια, πολύ αντιδραστικός και μια γλώσσα παντόφλα ενώ το παραδέχεται ότι έχω δίκιο σχεδόν σε όλα.....γκρινιάζει, φέρνει σε όλα αντίρρηση, μουρμουρίζει!!!! Γενικά ο ερχομός ενός παιδιού αλλάζει όλες τις ισορροπίες σε ένα ζευγάρι αλλά δεν περίμενα τέτοια τεράστια αλλαγή!!!!! Αφού καμιά φορά μου 'ρχεται να τον ταρακουνήσω και να του πώ "ποιός είσαι εσύ και τί έκανες στον άνθρωπο που γνώρισα πριν 6 χρόνια".......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον γνωρίζω 13 χρόνια... Δεν άλλαξε τόσο με τον ερχομό του Αντρίκου, αλλά με τον ερχομό μας στην Κύπρο... Είχε ατυχίες με τις δουλειές που βρήκε, μετά δεν έβρισκε με τίποτα, απογοητεύτηκε πάρα πολύ από κάποιους φίλους που έκανε, είχε πολλές ελπίδες για τον σκακιστικό όμιλο, αλλά τελικά απογοητεύτηκε κι από εκεί, κι έτσι κλείστηκε στο σπίτι και στον υπολογιστή... Σιγά σιγά εθίστηκε και τα πράγματα είναι άσχημα...

Μπα, αποκλείεται να μπήκε στις πεθερές!!! Ευτυχώωωωωωως που αλλάξαμε το όνομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω..

Αννα μαρια ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει..ουτε να ζεσταινεται πρεπει ουτε να κρυωνει..παν μετρον αριστον..γενικα υπαρχει αυτη η αντιληψη για την θερμοκρασια ..πρεπει να ειναι στο φουλ..εχω διαβασει οτι δεν κανει να υπερθερμαινονται γιατι πεφτουν σε βαθυ υπνο..εγω ελεγχω την θερμοκρασια μεσα στο σπιτι..πχ, δεν αφηνω να παει πανω απο 25 βαθμους..και συνηθως του φοραω αλλα ρουχα το βραδυ που θα κανει μπανιο (βελουτε φορμακι) και το πρωι που θα ξυπνησει βαζω κατι πιο ελαφρυ και ζακετουλα αν κρυωσει..

Εκει που νευριαζω πολυ ειναι με υον αντρα μου στο αυοκινητο που βαζει την θερμανση..πρωτον δεν κανει να βαζεις κληματιστικο αυτοκινητου οταν εχεις βρεφος μεσα και δευτερον, υποτιθεται το μωρο φοραει το μπουφανακι του οταν θα βγει απο το σπιτι για να μπει στο αυτοκινητο,για μια αποσταση δεκα λεπτων δεν θα του το βγαλω μολις μπει αλλα οταν θα κατεβουμε θα βγει απο το ζεστο κατευθειαν στο κρυο..αλλα ο αντρας μου επειδη συνηθως κρυωνει σκεφτεται την παρτι του..

Νασιουκο μου κανατε τα εμβολιακια σα?!καλε εσεις ειστε πανυψηλες!!φτου φτου..εισαι νταουν ε?γιατι βρε φιλεναδα?μηπως σε πειραξε καμια μπαμια παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κι εμείς το βράδι αν δούμε ότι κρυώνει μπορεί να του φορέσουμε βελουτέ φορμάκι ή ζακετάκι. Αλλά τον κρατάμε τυλιγμένο και με κουβερτούλα. Καλά, στο νοσοκομείο ήταν σαν φούρνος. Πήγαινα να σκάσω. Η Παλαιστίνια που ήταν στο δωμάτιο τις δύο πρώτες μέρες έντυνε το μωρό με βελουτέ φορμάκια. Το έβλεπα κι έσκαγα! Εμείς τις πρώτες μέρες τον είχαμε μόνο με μακρυμάνικο ζιπουνάκι και με ένα σεντονάκι. Σκάγαμε! Μετά κάπως έπεσε η θερμοκρασία και του βάζαμε και φορμάκι... Αφήστε που μέχρι να βγούμε απ' το νοσοκομείο άρχισαν τα ρούχα να μην του κάνουν (άσχετο).

Στο αμάξι εμείς δεν έχουμε βάλει ποτέ μας κλιματιστικό με το μωρό, και συνήθως ανοίγουμε και λίγο ένα παράθυρο για να ανακυκλώνεται ο αέρας, τη μέρα που κάνει ζέστη μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου τι ταλαιπωρια που περασες κοριτσακι..

παλι καλα γυρισατε σπιτακι σας.. αγυριστα κοριτσι μου, μακρια απο ολες μας

τωρα ο μικρος πως ειναι? εσυ? πως νιωθεις?

πω πω... σε διαβαζω κ εχω ψυχοπλακωθει :(

σε 2 βδομαδε γυρνας ε?

πω πω οτι ναναι η μανα σου κ η πεθερα ε?

κ εγω μαλλον σε ενα μηνα θα γυρισω.. κ θα παρω την αδεια ανατροφης το σεπτεμβρη

νασια τι κανεις κοριτσακι?

σημερα εχω γενεθλια.. ο αναστασης μας (μαλλον με) εχει πηδηξει κανονικα τωρα που εκοψε την πιπιλα

ολη μερα κλαιει ουρλιαζει κ οριεται

ειμαι στο τσακ να του την ξαναδωσω κ ο τολης δε θελει ουτε να το ακουσει

βανεσσακι ποτε θα ξερεις που θα εισαι?

αγγελικουλα τι κανεις κοριτσαρα?

παν μετρον αριστον, ουτε να κρυωνει πρεπει το μωρο ουτε να ζεσταινται

αννα μαρια σιγουρα τον επηρεαζει το θεμα της δουλειας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι κοριτσαρα μου χρονια σου πολλα !! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Να ζησεις , να τα εκατοστησεις και να εισαι παντα ευτυχισμενη με την οικογενεια σου!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, ασε , μεγαλωνουν καθε μερα και τα φορμακια δεν μας κανουν!εμεις να φανταστεις φοραμε ρουχα για 6-9 μηνων..

Λενακι, νομιζω πως ειναι καιρος να κοψει την πιπιλα ο αναστασης..κοντευει τριων..φανταζομαι σας δυσκολευει πολυ αλλα ειναι για το καλο του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες

Αννα Μαρια σιδερενιοι να ειστε,μας ανυσηχησατε καλε!!!!

Εμεις τα ιδια....απο τις 21 μεχρι τις 12 κλαμα....μετα κοιμηθηκε μεχρι τις 5....και μετα 7.30 μεχρι τωρα ακομα,για να δουμε....

Λενακι χρονια πολλα κοριτσαρα οτι επιθυμεις!!!!

Αγγελικουλα εσυ με ρωτησες αν κλαιει συνεχεια?οχι μην ειμαι αχαριστη...και στο ριλαξ καθεται,και στο παρκοκρεβατο.....απλα αν την αφησεις πολυ γκρινιαζει....το χερι και ομως μου εχουν πιαστει ασχημα.....σημερα νιωθω πολυ κουρασμενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!!!!

Ο μπουμπούκος μου παίρνει έναν υπνάκο..... [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Κοιμήθηκε μια χαρά το μαναράκι μου από τις 22.00 μέχρι τις 6.30 το πρωί!!!!!!!!!

Αλλά χτες δεν άντεχα, νύσταζα....ήπια δυο γουλιές κρασί και με πειραξε και αντι να κοιμηθώ με τον άντρα μου χα χα χα με πήρε ο ύπνος με τον γιο μου!!!!!!!!!!

Δεν είχα δυνάμεις να τον κρατήσω λίγο αφού έφαγε και τον έβαλα για λίγο διπλα μου με την σκέψη ότι σε πεντε λεπτά θα τον σήκωνα.......τελικά κοιμηθήκαμε, ήρθε και ο άντρας μου που είχε κατέβει λίγο στη κουζίνα και μας είδε και τους δυο [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Κατά τις 1 τον έβαλα στο κρεβάτι του ........

Λενάκι χρόνια πολλά για χτες!!!!!!! Να τα εκατοστήσεις!!!!!! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Αγγελικούλα εγώ στον ύπνο του βάζω βαμβακερά, και η θερμοκρασία είναι στους 20.5, ούτε ιδρώνει ούτε και κρυώνει...

Άσχετο όταν αδιαθετείς χάνεις και κανένα κιλο;;;;;;;; χα χα μου έχουν μείνει 3 αλλά ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει...όσο για την τάρτα μια κουταλίτσα δοκιμασα, :whistle::whistle:

Άννα Μαρία μου ευτυχώς που δε μπήκε στην ομάδα ο άντρας σου!!!!! Καλά που είχαμε αλλάξει τον τίτλο...αν είχαμε τον παλιό σίγουρα θα έμπαινε σε πειρασμό......ουφφφφφφφφφφφ, όχι τιποτα άλλο θα είχες μουρμούραααααααααα...........

Αναστασία μου μήπως απλά η μικρή σου έχει μαθει στην αγκαλιά ρε συμπεθέρα και άδικα ανησυχείς ότι κάτι έχει;;;;

Νάσια μια χαρά η κοράκλα σου!!!!!!!! Εμείς πάμε Παρασκευή παιδιατρο..για να δούμε...

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε συμπεθερα,ισως απλα να ειναι γκρινιαρα τι να πω....αλλα και 3 ωρες γκρινια μου φαινεται παραξενο....χθες δεν ειχε κανει κακα,εκανε....γκρινιαξε παλι και μετα κοιμηθηκε....μηπως την ζοριζει αυτο,δεν ξερω.....ας πιασουμε τους 4 μηνες και ισως αλλαξω γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ίσως ταλαιπωρείται το μαναράκι σου με τα κακάκια του;;;

Πριν καμιά βδομάδα ο μπέμπης επί 2 μέρες από τις 10 ώς τις 1 που κοιμόταν τελικά ...έκλαιγε....τα έκανε και κοιμόταν, κάτι τον ενοχλούσε.........αλλά μπορώ να πω ότι έφταιγε αυτό γιατί δε το κάνει κάθε μέρα...

Μακάρι να της περάσει της φραουλίτσας γιατί και εκείνη ταλαιπωρείται αλλά και εσύ...........!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...