Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα φουσκωμένες εγκυούλες μου και γλυκούλες μανούλες!!!!!!! εύχομαι όλες να 'ναι καλά!!!!!

Με καλά νέα ξεκίνησε η εβδομάδα....μπράβο σκιουράκι με το καλό να το πάρετε σπιτάκι σας τον μπέμπαρο να τον γεμίσετε φιλιά και αγκαλιές!!!!

Εβάκι να τα εκατοστήσεις!!!!! αχ αυτή η μάμα και τι δεν κάνει.....

Φλωριάννα υπομονή, ξέρω κάνουν πόνο και η μαμά μου είχε βγάλει από την γέννα και βέβαια της βγαίνουν τώρα ανα διαστήματα και πονάει πολύ η καημένη, διατροφή λίγο να προσέχεις χοιρινά, καυτερά, βάλε κανά παγάκι όταν σε πονάει πολύ βοηθάει και ξυλοκαϊνη βοηθάει αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη.... εμείς έχουμε με τον κούκλο την Τετάρτη το Ντόπλερ, :lol: ποιος ακούει τον καλό μου :lol:

Φροσύνα μια χαρά το λίκνο για αρχή είναι τέλειο..... καλά σοβαρά έκελισε στην Κολοκοτρώνη το κατάστημα, καλέ πόσο καιρό έχω να κατέβω κέντρο :roll: πω πω παλιά τα αλώνιζα σχεδόν κάθε μέρα σε όλα αυτά τα μαγαζιά .... τώρα που το θυμήθηκα είχε ένα ωραίο φτηνό μαγαζάκι με πιτζαμούλες και εσώρουχα δίπλα στα ΖΑΡΑ στην Σταδίου, τύπου ousho, έχεις δει εκεί για νυχτικιά?

Τζενάρα μπήκαμε στον μήνα μας...... κάτσε τώρα και περίμενε και απόλαυσε τα καψώνια του μπόμπιρα :lol:

Εβιτάκι βλέπω να είσαι η επόμενη μη σου πω σε κόβω αυτήν την εβδομάδα!!!!

Α Φροσύνα εγώ πήρα από τα jumbo σφηνάκια, τα είχε πάρει και η νύφη μου και η κουμπάρα και μια χαρά είναι της βόλεψε.....

Εμείς σήμερα έχουμε γενική με τον καλό μου..... έχει αδειούλα όλη την εβδομάδα και θα τον χωρτάσουμε λίγο μαμά και ζουζούνια γιατί τώρα τελευταία μας είχε λίγο παραμελήσει λόγω δουλειάς.... :(

Το πρωϊ φτιάξαμε τηγανίτες ;) και το μεσημέρι έχει γιουβετσάκι.....ορφανό χωρίς κρέας με λαχανικά ;)

Αυταααααα.......λοιόν θα τα πούμε αργότερα...μάκια πολλάπολλά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σκιουρακι με το καλο να παρετε το μπεμπακι στο σπιτακι σας!!!!

Ευάκι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

Κικη μου, φιλια στον κουκλο!!!!!!! Και καλά αποτελέσματα!! που ειμαι σίγουρη οτι θα τα εχεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα χρόνια σου πολλά!!!

Φροσύνα εγώ πήρα σφηνάκι στην κόρη μου το οποίο δε με βόλεψε ποτέ.. το δοκίμασα και στο γιο πάλι δεν.. τώρα δεν πήρα καν.

Κική αντε να δούμε τώρα τι θα κάνει ο σκατούλης κωλοτούμπας... πάντως σήμερα μου χει ρημάξει τα σωρικά.. πάνω κάτω... παντού με βαράει.

Ελενίτσα με το καλό!!!

Φλωριάνα υπομονήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Εμείς σήμερα μακαρονάδα...άντε τα λέμε μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ χρονια πολλα!!!! :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] ξεχαστηκα πριν... και με το καλο τα μωρακια σας!!

Κικη να χαρεις τον αντρουλη σου σημερα οσο περισσοτερο μπορεις!! Ναι πραγματι στα τζαμπο θα παω για σφηνακια εχεις δικιο.. Αυτο το καταστημα στη Σταδιου δεν το θυμαμαι, καλα μυαλο κι εγω ε? Θα περασω να δω τι εχει γιατι η νυχτικια απο το redoute μαλλον θα αργησει πολυ!Θα σας πω αν αξιζει..

Τζενακι σε εχει ρημαξει ο μικρος ε? αχχ θα ειναι υπεροχο αυτο το πλασματακι, ηδη εχει κλεψει την παρασταση με τα κολπα του !! ;)

καλο μεσημερι σε ολες , μιλαμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,

Ευακι χρονια σου πολλα μικρη μου να τα εκκατοστησεις !!! με υγεια και δυο τελεια υγιεστατα μωρακια και μια ζεστη ομορφη οικογενεια!! ελαααα καλεεεε που μεγαλωνεις.....

Φλωριανα μου υπομονη κοριτσακι μου ειναι ζορι κι αυτο αλλα κοντευεις ελα τελειωνουμε σχεδον

Ελενακι με το καλο να παρετε τον μπεμπη σας σπιτι !!πολυ ομορφα ξεκιναει η βδομαδα !!

Κικι μου πολυ θα σου αρεσε το ονειρο που ειδα, επηρεαστικα απο αυτα που ελεγες για την επαρχια και σε ειδα στο σπιτι σας καπου στην επαρχεια δεν θυμαμαι ποιο μερος οπου με ειχατε καλεσει με τον αντρουλι μου και μου εδειχνες την φαρμα σας με ζωακια κοτουλες πολυ πρασινο ηταν πολυ ομορφα !!

Τυχερουλα απολαυσε τον αντρουλι σου οσο μπορεις αλλα βλεπω αρχισατε το μαγειρεμα παρεουλα χαχαχαχα θα φτασει η κοιλουμπα σουυυυυ ουυυυυ...

Εγω ειμαι ξυπνια απο τις 4 μιας και με πιασανε κατι καουρες αστα και μετα υπνος γιοκ και τωρα κουτουλαω, αντε αυριο ερχετε το κρεβατακι μας ανηπομονω θα ανεβασω επιτελους και φωτο.... :D:D

Τζενακι ναι φανταζομαι κουραση εχεις και τη μαιμουδιτσα σου που θελει κι εκεινει την προσοχη της αυτα εχετε η δευτερομανουλες (ειναι δυσκολα) αλλα κι εσυ κοντευεις πια....

Εβιτακι τι καλα που σε βοηθαει η μανουλα τωρα το χεις αναγκη και κρουασαν ακουω και παστητσιο μια χαρα μην ανησυχεις για τα κιλα γιατι οπως ηδη καταλαβα θα τα χασουμε ολα με τον θυλασμο !!! απολαυσε το τωρα που χεις και δικαιολογια ;)

Φροσυνα μου μεγεια τα πραγματακια που ''ψωνισατε'' :lol::lol: μια χαρα και θυλαστρο?μην το συζητας καθολου ...εγω σφηνακι δεν πηρα ειπα να κανω αυτο με την κουβερτουλα που ελεγε η Μπουρικ (αληθεια που ειναι το Μπουρεκακι???τωρα που 'ναι σπιτι της φανταζομαι τρεξιμο που να προλαβει κι εμας)

θα ξαναμπω αργοτερα παω να καθαρισω λιγο το δωματιο του μπεμπη και να κανω χορω για το κρεβατακι πολλα πραγματα βρε παιδι μου δεν εχω που να τα βαλω ολο πατεντες σκεφτομαι αλλα ουφφφφ αν εχεις μικρο σπιτι ετσι ειναι .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΦΟΥΣΚΩΤΟΥΛΕΣ???

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΛΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ....ΠΗΡΑ Κ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟΣ...

ΠΗΓΑ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ.....3.5 ΚΙΛΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΓΑΙΔΟΥΡΑ!!!!!!!ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ....

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ..ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 9ο?ΣΤΗΝ 36η 'Η ΣΤΗΝ 37η?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΨΙΛΟΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...ΘΑ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Κ ΤΗΝ 37η Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΒΓΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες και μανουλες,εμεις εδω,εχω τη γιαγια μου παλι εδω και μαγειρευει οποτε εκατσα να σας γραψω!!Ποσα γραψατε παλι ομως??Κατι συγκρατησα για αιμοροιδες,ευτυχως τις γλιτωσα,σε αντιθεση με ραγαδες που τελικα μετα τη γεννα(προχθες τις ανακαλυψα)εκανα 2 ευτυχως στο πλαι στην κοιλια κι οχι στη μεση.Χοανιτα για θερμαντηρα δεν ξερω,δεν πηρα,αλλα ο αποστειρωτης που πηρα δεν με βολεψε καθολου,αν παρετε παρτε εναν που να αποστειρωνει σχετικα γρηγορα,εμας κανει 25 λεπτα και μεχρι να αποστειρωσω τις ψευδοθηλες μπορει η μπεμπα να χει πεινασει ηδη και τρεχω και δεν φτανω..κατα τα αλλα,μπιμπερο,θερμος,κλπ δεν χρησιμοποιω πλεον μια που το κοψαμε τελειως το συμπληρωμα,τρωμε μεμεδογαλατακι,παντα ζεστο και φρεσκο..και το καλυτερο,δεν βρωμανε τα κακακια πλεον,δεν μου συγκαιγεται οπως με το συμπληρωμα και χανω και κιλα :D Πολυ με βολεψε,το λεω..ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 70(5 επιπλεον απο οσα ημουν παντα ομως)και τωρα ειμαι 69,και κατεβαινουμεεεε!!!!!!Ααα,και αν καταλαβα,37+2 θα γεννησεις ε???Τοσο γεννησα κι εγω,εκτακτα βεβαια,δεν μπορουσαμε να κανουμε αλλιως,αλλα μια χαρα βγηκε η μικρη μου 50ποντους και 3100,μια κοπελα που βγηκε πριν απο μας γεννησε στις 40 εβδομαδες και το μωρο της ηταν 2800 και 48 ποντους,οποτε ολα ειναι σχετικα..και για την επισκληριδιο που με ρωτησες,το γραφω οντως στην εμπειρια μου αλλα ναι,εκανα και ηταν τελειαααα,δεν καταλαβα πονους καθολου,στην αρχη λιιγα πονακια περιοδου(σκεψου στην περιοδο πονουσα πιο δυνατα),περπατουσα,καθομουν και περνουσαν κιολας,κι ετσι πηγαμε μεχρι διαστολη 3 προς 4,ασε που με το που εκανα την επισκλ. η διαστολη απο 4 πηγε 10 σε 3 ωρες περιπου.Τα δικα μας νεα ειναι οτι εχουμε εξελιχθει σε μεγαλα ζουζουνακια,τρωμε πλεον κανονικα και περισσοτερο καθε μερα,μας χαμογελαει φαφουτικα κι εχει πολλη πλακα,γουργουριζει κι αν νευριασει(μετα το μπανιο που τη ντυνω παντα)δεν κλαιει απλα,γκαριζει και με το που την παιρνω αγκαλια ηρεμει και με κοιταει με τις ματαρες της και λιωνω..σημερα ειχαμε και πλακα γιατι της αλλαζα πανα και πηγα να την πλυνω(με τα μωρομαντηλα συγκαηκε κι εγινε χαλια,οποτε σε καθε αλλαγη την πλενω),γυρναμε στην αλλαξιερα και πριν προλαβω να την ακουμπησω μου τις αμολησε στο πατωμα,πανω μου,στην πετσετα της,παντου,απο λαμινειτ το πατωμα εγινε μουσταρδειτ :lol::lol: ,μετα την ξαναπλυνα και πριν την ακουμπησω αποφασισε να κανει και τσισακια,παλι στο πατωμα..σε 3 λεπτα την επλυνα 3 φορες,εκατσα και γελουσα μονη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ROSE_D ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΑ ΖΗΣΩ.....

Ο ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙ ΣΕ 8 ΛΕΠΤΑ...ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ..ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙΣ?Η ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΕΣ Κ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ..

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΤΑ ΕΧΑΣΕΣ ΚΙΟΛΑΣ ΟΛΑ???ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΟΝΑΜΕ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ..ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 4 Ε? ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ??ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΠΗΓΕΣ 0-4 ΔΙΑΣΤΟΛΗ?ΕΣΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗ?

ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...Κ ΕΣΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΣ ΑΥΤΟ Τ ΑΓΧΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ψώφισα, μία ωρίτσα έκατσα όρθια και τα έπεξα.... έβαλα΄το φαί και ξεσκώνησα λίγο και κουράστηκα ρε κορίτσια, πωπω τεμπέλα έχω γίνει..... ο αντρούλης ακόμα μαζεύει, πετάει ότι σαβούρα είχαμε μαζέψει, κάτι cd και κάτι περιοδικά που μαζέυαμε φάγανε σουτ :lol: σκουπιδαριό είχαμε γίνει.....

:lol: .....

Σοφάκι μακάρι να γίνει το όνειρο σου γρήγορα πραγματικότητα και εννοείται μετά καλοκαιρινές διακοπές θα κάνεις στην πανέμορφη Πρέβεζα!!!! άσε που χθες σκεφτόμουνα, μόλις ανοίξει ο καιρός και τα βγάζουμε τα ζουζούνια βολτούλα με τα καρότσια, μπορούμε να συναντιόμαστε στο πάρκο του Τρίτση, μ'αρέσει πολύ εκεί όλο πράσινο όλο παιδάκια και εμείς θα πίνουμε το καφεδάκι μας!!!!!

Μιμή μου τι ωραία που μας τα περιγράφεις!!!! αχ ανυπομονούμαι όλες να ζήσουμε και εμείς τέτοιες στιγμές!!!!

Αποστειρωτή κορίτσια ποιον έχετε πάρει? έχω δει έναν της NUK και επειδή μου είπαν τα καλύτερα σε σχέση με της chicoo, παίρνει και 6 μπουκαλάκια ενώ άλλα παίρνουν 5.... α έχω και έναν που γίνεται και ατμομάγειρας μετά, βολευει η βλακεία είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares m egw pareiggeila kapoia formakia kai apo'dw http://jojobebe.com/el/catalog/1einai

Natural Bamboo and Organic Cotton Baby Clothing 0-24 months

exei kapoia wraia kai pnra 2 kommatia na ta dokimasw opoia 8elei as ri3ei mia matitsa

kiki emeis gia aposteirwtn prepei na t psaksoume kala gt m eipe mia filn m oti lene xwraei 6 mpoukalia px alla an valeis kai ta kapakia tous kai tis pipiles tous d ta xwraei

n vufn t kalou m eixe kai atmomageira ok euxaristnmevn alla xwraei liga

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ Σ ΚΙΚΗ......ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ...

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ...

Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ nuk ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ....ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙ ΣΕ 8 ΛΕΠΤΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΑ...ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ.....ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 2 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ....ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ...ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΕΣΕΙΣ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVATSI Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΑΕΙ 6 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΑ ΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΑ...Κ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΤΟΥΣ Κ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΟΥΣ......ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Ευχαριστω πολύ για το κουραγιο που μου δινετε να ξεπερασω τον πονο μου :?:? . Πραγματικα ειναι τρελός πόνος... θυμαμαι οταν γεννησα τον γιο μου, την πρωτη νυχτα εκλεγα απο τους πονους και οχι απο τα ραμματα... αλλα απο τις αιμοραϊδες!!!! Αφου ελεγα στον γιατρο οτι θα μπορουσα να γεννησω 10 παιδια ταυτοχρονα απο αυτον τον πόνο :shock::shock: Το τι παυσιπονο και τι ενεση voltaren ειχα κανει δεν λεγεται... και ξερετε τελικά με τι μου περασε;; Με panadol extra!!!! Βεβαια δεν ξερω αν περασε στην πραγματικοτητα με αυτο ή απλα μετα απο τοσα φαρμακα επεσα σε νιρβανα και δεν καταλαβαινα τιποτα :shock::shock: !!! Ελπιζω να την γλυτωσω αυτη τη φορα, που δεν το βλεπω.... και φυσικά ευχομαι σε καμια σας να μην το περασει αυτο!!!!

Ροζε μου, μια χαρα η μικρουλα!!! Αντε βρε παντα τετοια :lol::lol: και ας σφουγγαριζεις!!!!

Εγω αποστειρωτη είχα και εχω της avent. Περνει 6 μπουκαλια με όλα τους τα συμπραγκαλα και αποστειρωνει μονος του καθε καποιες ώρες ή οταν ανοιξεις το καπακι για να βγαλεις 1 μπουκαλι ας πουμε το ρυθμιζεις να ξανααποστειρωσει τα υπολοιπα για να μην τα κρατας στο ψυγειο. Βεβαια χωραει βασικα της avent μπουκαλια αν βαλεις αλλης μαρκας επειδη ειναι πιο ψηλα και πιο λεπτα, θα χωρεσει λιγοτερα. Δεν ξερω εμενα με ειχε βολεψει πολυ γιατι δεν τον ειχα θηλασει ιδιαιτερα τον μικρο και αποστειρωνα συνεχεια. απλα πρεπει να εχεις ολα τα προϊοντα της ιδιας μαρκας.

Μεγεια σε οποιες αγορασαν και καινουρια πραγματακια!!!

Εγω εψαχνα κανενα site με αυτοκολλητα για τοιχους με παραστασεις της disney για να βαλω μεθαυριο στα δωματια των παιδιων οταν τα φτιαξουμε. Θυμαστε εσεις τιποτα απο αυτα που βαλατε στα δικα σας; Το προβλημα ειναι οτι θελω να πιανει μεγαλη επιφανεια στον τοιχο, δεν θελω να ειναι μικρουλια, καταλαβαινετε... αν θυμοσαστε κανενα site πειτε μου. Βρικα μονο ενα απο αμερική αλλα δεν ξερω αν στέλνουν στην Ελλαδα. Μπορει να παω να κοιταξω και σε καταστημα με ταπετσριες,να δω αν θα βρω τιποτα.

Αυτα για την ωρα. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο joannita αυτόν έλεγα και εγώ, χωράει και μεγάλα μπουκάλια Εβάκι, έχει χώρο και για τα καπάκια και θηλές γι'αυτο επέλεξα αυτόν..... και σε λίγο χρόνο 8 λεπτά.....μπιμπερό παίρνει και άλλες μάεκες ενώ τις chicco πχ μου είπαν παίρνει αποκλειστά και μόνο μπιμπερό της ίδιας μάρκας......

Με το καλό και εσύ κοριτσάκι μου ...είδες πόσα πολλά έξοδα? άσε και εγώ με το Εβάκι τα έχουμε εις διπλούν ...... ευτυχώς έχω πάρει από τον αδερφό μου αρκετά πράγματα και μας έστειλε η μαμά μου που μένει Γερμανία μία κούτα με ρούχα, η πεθερά ανέλαβε κούνιες και ο κουνιάδος θα μας πάρει το καρότσι..... Την Πέμπτη που θα μας φέρουν τις κούνιες θα σας βάλω και φωτό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ροζε πολυ γελιο με τη μικρουλα σου!!! :) Λερωσε παντου ε? Μια χαρα τα πατε ομως μπραβο! Θηλαζει κι αποκλειστικα, τελεια!! να τις δωσεις φιλακια....

Κικη ωραιο το ξεκαθαρισμα, αλλα με το μαλακο ε? Ωραια να ερχομαστε στην Πρεβεζα να σας βλεπουμε!!!Προς το παρον, πολυ ωραια ιδεα για το παρκο Τριτση.. μου αρεσει πολυ. Επίσης μπορειτε να ερχεστε και στο Π.Αρεως καμια φορα, τωρα που το φτιαξανε καπως και ειναι πιο ευχαριστο!!!

Εμενα μου εδωσε εχθες η φιλη μου εναν αποστειρωτη της Mothercare , ηταν πολυ ευχαριστημενη.. Ροζε μου ειπε οτι γενικα οσο πιο πολυ νερο βαζουμε τοσο πιο πολυ αργει να τελειωσει...Δοκιμασε το με λιγοτερο νερο οταν βαζεις τις ψευδοθηλες ...

Σοφακι αστα κι εγω σημερα προσπαθουσα να "κρυψω" αυτα κομματια της κουνιας που τελικα δεν θα στησουμε ακομα !! Τελικα τα βολεψα πισω απο τον καναπε και το κρεβατι, ουφ παει κι αυτο!Με το καλο να ερθει η κουνια να μας στειλεις φωτος...

Ιωαννιτα πραγματι ειναι πολλα τα εξοδα, ευτυχως ψαχνοντας βρισκεις προσφορες , εμας μας εδωσαν και πολλα απο τα βασικα, οπως καροτσι, καθισμα κλπ. Τι να κανουμε, ειναι πολλα τα πραγματα και μαζεμενα..Αλλα οπως λεει και μια φιλη, μετα κανεις τρελη οικονομια απο την πολυ κλεισουρα!!! :? Μια λυση και με τις πανεςς να βρουμε και ειμαστε οκ!

Φλωριανα δες λιγο κι αυτο το σιτε http://www.etsy.com/search/handmade?sea ... =GR&page=3

και επισης σου ευχομαι αυτη τη φορα να μην ταλαιπωρηθεις με αιμορροιδες και να θηλασεις πολυ πολυ!! ;)

Α θυμηθηκα και αλλη ερωτηση για τις μανουλες.. Η ενυδατικη κρεμα για τα μωρα που πασαρουν ειναι απαραιτητη γενικα για το δερματακι τους ή μπορουμε και να την αποφυγουμε?

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.sticky.gr/?gclid=CPjNsLq45q0CFcGFDgodfSFjLA

floriana m des k edw k epeidn k egw kati megalo psaxnw oti allo vreis pes m

geia s re kiki kormara!!!!

kala roze polu gelio xaxxaxaxaxaxa na'nai kala panta kai na s kanei zouzounies xaxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα δες και εδώ http://showroom.girgiris.gr/main.php?g2 ... &g2_page=1 και http://houseart.gr/wallsticker.php?cat_ ... ce=message

Φροσύνα μάλλον σε βλέπω να ανηφορίζεις εσύ σε μας, γιατί με τα 2 να έρχομαι Πεδίο του Άρεως μμμμμ μπελάς θα είναι..... :lol: εδώ εδώ σε μας στου Τρίτση έχει και λιγότερο καυσαέριο ;)

Εβάκι είδες που έχει φτάσει η κοιλιά? με τραβάει μπροστά ρε, σαν πάπια περπατάω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες.........

αχ!!!!!!!!!!!εχω χαθει....ολο επισκεψεις και δουλειες ειμαι.......μου λειψατε ελπιζω να μην εχω χασει καμοια γεννα...........

η μικρουλα καλα ειναι.........οσο παει και καλυτερευει.......εχουμε και παιδιατρο αυτη τη βδομαδα...........

φιλακια............ελπιζω το βραδυ να ειναι ησυχη και να μπω να διαβασω νεα σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για τα site εχουν πολύ ωραία πραγματακια!!!

Ευακι αν βρω κι εγω κατι άλλο θα σου πω...

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanitta οταν πηγα στην κλινικη ειχα διαστολη 1,μετα απο καμια ωρα ειχε παει στο 2 αλλα επειδη επρεπε να κανουμε εξετασεις για να δουμε αν θα μπορουσα να γεννησω την ιδια μερα ή θα περιμεναμε την επομενη(εκανα ενεσεις και την τελευταια την ειχα κανει την ιδια μερα το πρωι)περιμεναμε οποτε η διαστολη προχωρησε κι αλλο,λιγο πριν την κανω ηταν στο 3 και λιγο μετα που με εξετασε η μαια ειχε παει ηδη στο 4,απο κει και μετα δεν πηρε πολλη ωρα,αλλα δεν ειχα και πονους που να μην αντεχονται ετσι κι αλλιως για να την κανουμε πιο νωρις..η διπλανη στην αλλη αιθουσα τοκετων την εκανε πολυ μετα απο μενα αλλα πονουσε πολυ και ειχε και μικροτερη διαστολη,μετα που την εκανε σταματησε να ποναει και προχωρησε κι η διαστολη της απο ο,τι καταλαβα γιατι ενω ειχε αρκετα μικροτερη διαστολη γεννησε 2-3 ωρες μετα απο μενα μονο..στον αποστειρωτη αποστειρωνω τις ψευδοθηλες αλλα πρεπει να περιμενω 25 λεπτα για 4 θηλες μια σταλια κι ειναι λιιιιγο μαρτυριο αυτο,κι εγω της νουκ εχω,αυτον που γινεται κι ατμομαγειρας ομως μετα.Twiggy εγω ενυδατικη πηρα της φρεζυ παλι,ολη η σειρα απο εκει ειναι και ειναι πολυ καλη,την χρησιμοποιω αλλα νομιζω θα μπορουσαμε να ζησουμε και χωρις αυτην..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.. βροχερη μερα εδω στην Αθηνα!

Μπουρικ μας ελειψες.. φιλια στη μπουμπου.. Και η Μαντι μας χαθηκε, η μικρη της θα την εχει αποκλειστικοτητα φαινεται!!

Κικη ετσι ειναι οπως τα λες, καλα να ειμαστε και θα κανουμε ωραιες βολτες με τα μικρουλια!!

Εμεις εχθες περασαμε μια τελευταια βολτα απο ΙΚΕΑ και πηραμε καποια πραγματακια, τσεκαραμε και τις κουνιες να εχουμε μια ιδεα.. αλλα τα καλα νεα ειναι οτι στο baby avenue που θα παρουμε το στρωμα μας ειπαν οτι μπορουν να μας βρουν βιδες για την κουνια που μας εδωσαν και εχουν χαθει, οποτε σωθηκαμε ! Ειναι και κατασκευαστες αυτοι οποτε θα μας διευκολυνουν, μια χαρα ησυχασαμε και με αυτο το θεμα!

Οι ετοιμογεννες τι κανουν? Αντε να δουμε ποσα μωρακια θα εχουμε αυτη τη βδομαδα :):)

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκωκοιλιτσες μου!!!

Τι κανετε?Βροχερη μερα η σημερινη...χθες ειχα παει το πρωι με τη γιαγια μου στο Ηρα και μου πηρε σεντονακια,κουβερτουλες,μπουρνουζοπετσετες,ρηλαξ,σαλιαρες και πανουλες αγκαλιας...πολυ ομορφα ολα,εχω οποτε 1-2 πλυντηρια ακομη :oops: πανω που ελεγα οτι τελειωσα!

Σημερα εχουμε και υπερηχο,αντε ανυπομονω να δω τη μπεμπουλα :x:x:x

Αποστειρωτη εγω πηρα ενα καινουργιο της chicco,με 6 θεσεις που αποστειρωνει συνεχεια για 24ωρες το 24ωρο,μου ειπε αυτη που τον πηρα οτι ειναι πολυ καλος,τωρα θα δειξει...

Εσεις μια χαρουλα απ'οτι σας διαβασα για λιγο γιατι εχετε γραψει παλι...δε σας προλαβαινωωω!!!

Σημερα μπριζολιτσες με πατατες στο φουρνο!

Φιλακιαααα πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκίτσες κ φρεσκομανούλες!!!

Σκιουράκι υπέροχα τα νεα σας!!! Πως ήταν το πρώτο βράδυ στο σπιτάκι σας? χαδάκια στα πατουσάκια του!!!

Ευακι Χρονια πολλα για εχτές !!! Τωρα το ειδα, γιατι εχτές δεν προλαβα να γράψω..Πως περάσατε?

Πως εισαι σήμερα?

Φλωριάννα, εχω ακούσει οτι ειναι φοβερη η ενόχληση απο τις αιμοραιδες. Η αδερφή μου ειχε παλια μεγάλο θέμα.. Υπομονη βρε κοριτσάκι, εχω ακούσει πολυ καλα λόγια για το βαλσαμόλαδο, δεν ξέρω εαν το εχεις δοκιμάσει..

Τwiggi εγω ποτε δεν χρησιμοποιησα σφηνάκια κ πραγματικα θεωρω οτι ειναι ψιλο αχρηστη αγορα.

Μια τυλιγμένη κουβερτούλα ή πετσετούλα κάνουν ακριβώς την ιδια δουλεια. Αλλωστε την περισσότερη ωρα τα μωράκια είναι σε ιπτια θέση κ συνήθως μετα το φαγητό τα βαζουμε λίγο σε πλάγια.

Βρε κορίτσια εγω στην μικρη που ειχα παρει ενα αποστειρωτη κ για κανα μηνα που ειχαμε το θηλαστρο κ θηλές τον δουλευα φουλ, νομίζω οτι εκανε 10 λεπτα κ επερνε 8 μπιμπερο. Να ανεβω στην αποθηκη να δω ποιος είναι, να σας πω.

Γιωτούλα τρέχεις κ δεν φτάνεις φαντάζομαι..τι εγινε με την δουλεια τελικά? Φιλάκια στην μπουμπου σου!!!!

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα το εγραψε, πάντως εγω ενυδατικές δεν εβαζα στην μικρή, παρόλο που ειχα αγοράσει διάφορες πριν γεννήσω..Εαν δεν υπάρχει καποιο προβλημα, δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να γεμιζουμε χημικα τα μωρούλια μας..

ροζε χαιρομαι που εφτιαξαν τα πράγματα με τον θηλασμο!!! φιλάκια στην μπεμπούλα σου κ καλούς θηλασμου!!!

Καλημέρες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...