Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Ευάκι τι ευχάριστα νέα μια χαρά είναι οι ζουζούνες, θα πάρουν και την άλλη εβδομάδα από 200γρ. περίπου μια χαρά είναι κούκλα μου....τώρα να προσέχεις να μην κουράζεσαι για να κρατηθούν όσο περισσότερο γίνεται, να χαϊδέυεις την κοιλίτσα να λες να είναι καλά κορίτσια και να περιμένουν λίγο ακόμα, εγώ κάθε μέρα τους το λέω ειδικά όταν αρχίζουν τα τρελά χτυπήματα .... :lol: τα απειλώ και λίγο, :oops: τους λέω άμα θέλετε να βγούμε μαζί να μην είστε μακρυά από την μανούλα...... :roll:

Μαράκι μια χαρά πήγατε βολτούλα ε? αχ ωράια !!! έχεις δίκιο με το άλλαγμα πρέπει να ξεχωρίζουν την μέρα από το βράδυ γιατί μετά το 'χασες το παιχνίδι......

Φροσάκι καλά λέει η Μαρία μήπως υπερβάλει λίγο η μαία, για πικνικ θα πάμε? σε βλέπω με το τοστ και το χυμό και να λες μισό λεπτό γιατρέ να τσιμπήσω κάτι ? :lol::lol: μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, άσε που σήμερα είδα εσένα ότι γένναγες... :lol::lol: για να δούμε θα πέσει μέσα το μέντιουμ?

Κατερινάκι κρατάς καλά ακόμα ε? Λες να τρέχεις με την λαγάνα και τον ταραμά αγκαλιά στο μαιευτήριο? :lol::lol:

Νάνσυ κάνε λίγο υπομονή, κι άλλες κοπέλες είπαν ότι έφεραν στο σπίτι ιώσεις, λίγη προσοχή και όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!!!

Έχετε δίκιο πάντως θα χαθούμε λίγο αλλά μετά θα πέφτουν βροχή οι απορίες..... α σε λίγο πάμε και για Νο5 ε? :shock:

Εγώ το βράδυ είχα λίγες καούρες πάλι και με έχει πιάσει μια αγωνία που δεν μπορώ να κοιμηθώ..... ουφ ουφ....

Α και πιο σημαντικό την Τρίτη έχω άφιξη αγελαδίτσας 3:-O μαζί με πεθερό, έτσι μία μέρα πριν μπω στο μαιευτήριο να με φουντώσουν λίγο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κικη μου καλο μεντιουμ!!! Λες να γεννησω πιο νωρις τελικα...? Κι ελεγα θα μεινω τελευταια ;) Για να δουμε.. το καλυτερο θα ειναι να γεννησω κοντα με το Ευακι :) Μια χαρα οι διδυμουλες ακουω!! τελεια... Καλα απο βδομαδα το ανοιγουμε το Νο5 χαλαρα!

Μαριαπαπα τι ωραια που βγηκατε βολτουλα!! Ετσι μπραβο.. πως του φανηκε του μικρου? Ωραιο αυτο που κανεις τη νυχτα και φυσικα τα καλομαθαινουμε στην αγκαλια στην αρχη!! Νομιζω αυτο το εχουν αναγκη και μαμα και μωρο!!

Νανσυ μου υπομονη, θα περασουν λιγο οι μερες και θα βγειτε καμια βολτουλα κι εσεις.. Ενταξει σημερα θα σου την εχει σπασει, τοσο ωραια μερα αλλα θα χαλασει παλι να δεις :P Περαστικα στον μεγαλο σου.. αχ ατιμος ο νομος του Μερφυ!!Α και να σου πω.. βγαλε το τικερακι, εχεις φτασει 42 βδομαδων!! χεχεχε :P

Που λετε πραγματι αυτες οι πολυ εναλλακτικες μαιες, ενω εχουν καλες προθεσεις και λενε σωστα πραγματα.. τεινουν στα ακρα καπως. Σκεφτειτε αυτη γεννησε μονη της στο σπιτι χωρις αλλη μαια, μονο με τον αντρα της :o Δηλαδη σκεφτειτε το, εβγαινε το μωρο και το επιανε η ιδια με τα χερια της!! :shock::shock: Αυτο με τους χυμους το ελεγε γιατι λεει την ωρα του τοκετου ζεσταινεσαι πολυ και χρειαζεσαι κατι δροσερο και γλυκο. Καλα ας εχω νερακι και πολυ μου ειναι! Το αλλο που δεν σας ειπα ειναι που επεμενε πολυ για τη σταση την ωρα του τοκετου. Ειναι αληθεια πως η ξαπλωτη σταση που εχει καθιερωθει ειναι τελειως λαθος γιατι δεν βοηθαει και η βαρυτητα! Εμενα μαλιστα μου ειπε οτι ουτε η καθιστη μου κανει, πρεπει να ειμαι λεει στο πλαι γιατι εχω μακρυ κοκκυγα (ω ναι τον μετρησαμε!!) και στο καθιστο δεν εχει περιθωριο να κινηθει και να βοηθησει στο ανοιγμα! Καλα θα πεσει πολυ γελιο σας το λεω.. θα με κοροιδευουν στην αιθουσα!! :lol::lol:

Αυτα προς το παρον κουκλιτσες, παω να μαζεψω λιγο ηλιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...

ΑΝ Κ ΜΟΛΙΣ ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΤΗ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ Κ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!!

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΛΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΝΕΤ...

ΚΙΚΗ Η ΑΓΕΛΑΔΙΤΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΥΚΙΑ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ? ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΜΕ Κ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΑΚΡΙΑ Κ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΕΔΩ???

ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΦΡΟΣΥΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ-ΜΑΙΑ!!!!!! :mrgreen:

ΝΑΝ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΗΚΑ ΧΘΕΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ Κ ΞΕΣΚΑΣΑ ΛΙΓΑΚΙ...ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΕΒΑΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...ΚΑΝΤΟ Κ ΕΣΥ..ΑΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ, ΠΑΡΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ Κ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ..ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!! :lol:

ΕΒΑΚΙ Κ ΚΙΚΗ,,,,ΓΛΥΚΙΕΣ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ....ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΣΑΣ????????ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΤΙΣ 2 ΣΑΣ....ΔΙΠΛΗ ΧΑΡΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ ΘΑ ΝΙΩΣΕΤΕ.......... :cry:

ΝΙΝΑΚΙ ΕΠΛΙΖΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ....ΥΠΟΜΟΝΗ Κ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΓΑΛΑΝΟΣ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ!!!

ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΝΤΑΡΝΤΑΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΠΕΙΝΑΕΙ...ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΕΙ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΝΑΓΚΗΣ...ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ..ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!

ΦΡΟΣΥΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ, Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΨΥΧΟΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΗΣ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ...ΟΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Κ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣΩΣΤΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΑΜΕ....ΜΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΧ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΡΟ 'Η ΤΙ ΣΤΑΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ??ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ Κ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΥΓΙΕΣ!!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΙΕΣ.....ΘΕΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ............ :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια γεννησα και εγω στις 30/1 με καισσαρικη

καποια στιγμη που θα εχω χρονο θα γραψω και εγω την ιστορια μου...ολα καλα τωρα ειναι υπεροχη εμπειρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pappy να σας ζήσει κορίτσι μου!!!! περιμένουμε λεπτομέρειες!!!!!

Φροσύνα θα 'χουν να λένε στο Μητέρα για 'σενα..... :lol::lol: τι τρελόμαία είναι αυτή? χαράς το κουράγιο της!!!!

Ιωαννίτα έχεις χάσει επέισόδια με την αγελαδίτσα, δεν υποφέρεται, είμαι όλος και εγώ ένα λουλουδάκι ;) δεν μου γλυτώνει :lol::lol: υπομονή ......

Πως είναι η νταρντανούλα μας? φιλούδια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παππυ μας ΝΑ ΣΑ ΖΗΣΕΙ!!!! Και λεγαμε που εχεις χαθει? ;) Περιμενουμε νεα σου οταν μπορεσεις...

Ιωαννιτα μια χαρα η νταρντανουλα ομως, ειδες μπαινεις πιο συχνα απο ολες τις μανουλες και μας μιλας..Ναι εγω ειμαι η τυχερη της παρεας, εχω πεσει σε καλη πεθερα!! Εσενα δειχνουν χαρακτηρα?

Αχ βρε Κικη μου η αγελαδιτσα παλι θα ερθει? :evil: Μα παλι? Ελπιζω να μην σου κατσικωθει ε? Ειναι σειρα της μανουλας τωρα!!!

Εχουμε γιατρο στις 8.30 . θα σας γραψω αργοτερα ή αυριο το πρωι τα νεα μας.. Καλο βραδυ σε ολες! Λετε να μας κανει καμια εκπληξη το Νινακι? για να δουμε....φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά μπήκα να σας πω ότι σαν να έχουν ξεκινήσει τα πονάκια.... Δεν ξέρω αν θα συνεχίσουν και σε τι βαθμό αλλά ελπίζω να τα πάμε καλά μαζί, να συμφιλιωθούμε και σιγά- σιγά να πάμε προς το μαιευτήριο...

Στο μεταξύ οι αιμορροίδες μου είναι σε κακό χάλι :?:?:?:? Πονάω, υποφέρω... Φροσύνα εσύ με καταλαβαίνεις... Το έντερό μου γεμάτο, όταν θα μου κάνουν κλίσμα δεν θα ξέρω που θα είναι η λεκάνη... :o:o:o:o Ουφ, ουφ, ουφ...

Puppy να σου ζήσει το μωρό!!! Περιμένουμε νέα σου!!!

Ευάκι μια χαρά οι κοριτσάρες σου!!! Λίγο ακόμη κράτα και μετά είναι έτοιμες!!!

Κική η αγελαδίτσα θα μείνει σπίτι σου;;; :shock::shock::shock:

Φροσύνα κι εμένα τέτοια μου έλεγαν στη γιόγκα και όταν πήγα μαιεύτηριο παρόλο που είχα και εύκολο τοκετό δεν είχα κουράγιο να κάνω τίποτα. Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι δεν έβαλαν φάρμακο. Το μωρό μου το άφησαν αρκετή ώρα, λίγο πριν βγει ο πλακούντας. Και αν κάνεις επισκληρίδιο δεν είναι καθόλου καλό να φας ή να πιεις γιατι θα θέλεις να κάνεις εμετό. Εγώ που στην αρχή δεν ήθελα να κάνω σκέψου ότι με έπιασε ναυτία, δηλαδή αν είχα φάει κιόλας δεν ξέρω τι θα γινόταν. Περιμένουμε νέα από τη μικρη γιόγκι!!!

Θέλω να γεννήσω!!!! Σας το είπα;;; Ναι, θέλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινάκι μου πονάς ε? άτιμες αιμορραϊδες...... λες να μπεις μέχρι το πρωί? αχ μακάρι άντε να γεννήσεις να τελειώνεις βρε κορίτσι μου!!!!

Και εμείς θέλουμε να γεννήσεις επιτέλους ΑΝΤΕ ..... ο Ν θέλει παρέα!!!!

Η αγελαδίτσα ναι εδώ θα μείνει, δεν έχουμε και άλλους συγγενείς στην Αθήνα, ελπίζω όταν βγω από το μαιευτήριο να την κάνει γιατί θέλω μόνο την μαμά του τότε ;)

Φροσύνα περιμένουμε νέα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άτιμη καταθλιψαρα γιατί μου χτυπησες πάλι την πόρτα ρε γαμώτο??

Θέλω να χαρώ το παιδί μου κ την οικογένεια μου χωρίς να κλαίω...

:(:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοανίτα υπομονή!!! Δεν βλέπεις εδώ εγώ που στο τέλος θα καταπιώ το παιδί;;;

Σκέψου ότι όλες θα είμαστε στην ίδια φάση και είναι απολύτως φυσιολογικό!!! Μέχρι να το καταλαβεις θα έχει περάσει!!!!

Οι πόνοι πάνε και έρχονται, η γιατρός λέει ότι ήρθε η ώρα αλλά για να φύγω θα πρέπει να είναι οι συσπάσεις ανά τρίλεπτο. Περιμένω λοιπόν... Μάλλον η νύχτα μου θα είναι μεγάλη αλλά είμαι στο σπιτάκι μου. Μην φανταστείτε, δεν πονάω πολύ, πολύυυυ χαλαρά... Ευελπιστώ το πρωί να έχω το μωρό μου αγκαλίτσα!!!

Αν μπορέσω θα ξαναγράψω

πολλά φιλιά και καλό μας ξημέρωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmeraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ninaki exoume kanena euxaristooooooooooo??????

kiki m upomovn me tnv ageladitsa!!!!!emena einai polu kaln d exw parapono apla twra,m'exei pri3ei ka8e mera m leei pws na krataw ta paidia pws na ta ntunw klp....eee liga neurakia alla tns tn lew k me xioumor k t stamataei!!!!!!!

joannita m upomovn k esu koritsara m 8a perasei p 8a paei.....d pairneis gia arxn kanena vivlio sxetiko me tnv epilogxia na deis se ti fasn vriskesai klp?????

twiggy m ola kala me t giatrouln???

pappy m na sas znseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

Κατερινακι ελπιζω ο μικρος να σου εκανε τη χαρη και να ειναι ηδη στην αγκαλια σου... :)

Ιωαννιτα μου σε εχει παρει απο κατω μωρε? Ατιμες ορμονες... Οπως σου λενε και οι εμπειρες, φαση ειναι θα περασει.. σκεψου οτι εχεις πααααρα πολυ χρονο να απολαυσεις το μωρακι σου, μην εισαι αυστηρη με τον εαυτο σου! Συζητα το ομως με τον καλο σου, να νιωθεις καλυτερα! Κι εμεις φυσικα εδω ειμαστε οσο μπορουμε να βοηθαμε... Οκ κοριτσακι? Βγες και λιγακι στον ηλιο, κανει καλο!

Αχ Κικη , ευχομαι μολις επιστρεψεις η αγελαδιτσα να εξαφανιστει. Κι αν δεν το καταλαβαινει πες στον Βασιλη οτι δεν τους θελεις ολους πανω απο το κεφαλι σου , να αναλαβει αυτος! Ειπαμε θελουμε ηρεμια τον πρωτο καιρο ετσι δεν ειναι?

Ευακι ολα καλα? Κουραγιο με την πεθερουλα κι εσυ, νομιζω την εχεις ομως ετσι δεν ειναι?

Εμεις ολα καλα. Η μικρη γιογκι καπου στα 3400 :roll: και ακομα κολυμπαει ανεμελη!! Οποτε το πιθανοτερο ειναι οτι την παιρνουμε κι αυτη τη βδομαδα! Τα καλα νεα ειναι οτι ο τραχηλος μου ειναι μαλακουλης και οχι πολυ μακρυς , μου ειπε η γιατρος οτι αυτο ειναι πολυ καλο.. οπως και τα πονακια περιοδου που εχω.. Καναμε και κορδιοτοκογραφο (πλακα εχει αυτο, λιγο περιεργο)και ολα καλα, ειδε λεει και μια συσπασουλα που εγω φυσικα δεν καταλαβα :shock: (Κατερινα σου θυμιζει κατι??) Ετσι πολυ περπατημα τωρα και να το αποδεχομαι σιγα σιγα.. οτι ναι , θελω κι εγω να γεννησω!!! ;);)

πολλα φιλια σε ολες, θα μιλησουμε αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλάρες,

δύσκολη νύχτα πέρασα....πολλές καούρες :shock: στις 5 δεν με είχε πάρει ακόμα, ξυνίλες καούρες, το νινάκι το ένα έχει σφινωθεί κάτω από το στήθος στο διάφραγμα και με πέθανε όλο το βράδυ και δωστου οι κλωτσιές...ουφ ουφ άντε υπομονή 4 ολόκληρες μέρες μου έμειναν ακόμα, θα περάσουν......

Ιωαννίτα κάνε υπομονή κορίτσι μου, αυτές οι ορμόνες είναι πολύ άτιμες, όπως λέει και η Φροσύνα μίλα και με τον αντρούλη σου και την μανούλα σου, βγες και λίγο έξω θα σου κάνει καλό, και η μικρούλα εκεί είναι περιμένει την μανούλα μην αγχώνεσαι ;) και εμείς εδώ είμαστε όσο μπορο'ύμε θα σε στιριξουμε!!!!!!

Κατερινάκι που να 'σαι άραγε? μακάρι στο ΙΑΣΩ αγκαλίτσα με το ζουζούνι σου!!!!!

Ευάκι εγώ τις έδωσα πολύ θάρρος από την αρχή,, σαν φιλενάδες και πήγε να με καβαλήσει μετά..... αλλά τώρα ναι και εγώ της την λέω ...ΥΠΟΜΟΝΗ και μόνο ΥΠΟΜΟΝΗ ...εύχομαι κορίτσια να φύγει γρήγορα, έτσι κι αλλιώς τις είπε ο καλός μου να μην πάρει πολλές μέρες άδεια γιατί μπορεί να την χρειαστούμε αργότερα (ιδέα μου ήταν αυτό, για να μην παρεξηγηθεί)......

Φροσάκι μια χαρά η μικρή γιόγκι ε? 3400 το θηρίο? τη μικρή... μεγάλη γιόγκι και τσαχπίνα θα είναι!!!!! :lol: άντε πέρνουμε σειρά μία μία........ το πολύ σε δύο εβδομάδες θα έχει γεμίζει το ποστάκι μας με τα μωράκια μας!!!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif]

Ε, ναι λοιπόν θέλουμε και οι 4 που απομείναμε να γεννήσουμε επιτέλους!!!!!! ;);)

Θα τα πούμε αργότερα κούκλες...μάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα. Ο μπεμπούλης κοιμάται και ειπα να πω ενα γεια.

Κατερινα μακαρι να κρατάς το μωρό σου αγκαλίτσα!

Εμένα εχθες το βράδυ με τεντωσε το σκατούλι! απο τις 12μιση μεχρι της 3μιση αποφασισε οτι μωρε τι να κοιμηθουμε δεν τεντωνουμε λίγο την μαμα? Τι αγκαλιες τι θηλασμούς με το που το εβαζα στο πορτ μπεμπε ουα ουα. Αντε παλι απο την αρχη. Σε καποια φαση ειχε και λιγα πονακια αλλα εκανε κακα και ανακουφιστηκε. Παντως υπνος αργησε να τον παρει. Ε απο τις 3μιση και μετα ειναι μαμ κακα και νανι. Μαζευει δυναμεις για το βράδυ παλι φαινεται.

Τελικα ο λαος μας ειναι σοφός. δεν ειναι τυχαιο οταν λενε την εκφραση ανεστησε το παιδι της.

Αυτά και απο εμενα.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...............

ΗΠΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΟΟΟΟ.........ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΛΕΜΕ........ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.....!!!!!

ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΝΤΑΡΝΤΑΝΟΜΩΡΟ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ Κ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΑΛΕΡΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ...ΣΥΝΑΧΙ Κ ΦΤΑΡΝΙΣΜΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!

ΑΑΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ, ΧΘΕΣ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ (ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ) Κ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΡΕΦΟΖΥΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΥΓΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ...ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ!!!!!

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3850, ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΒΓΗΚΑΜΕ 3660, Κ ΧΘΕΣ ΔΗΛΑΔΗ 12 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΗΤΑΝ 4750......!!!!!ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΖΥΓΙΣΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΗΤΑΝ 140 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ...!!!ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΗΣ...!!!

ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΜΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ...!!ΠΛΑΚΙΤΣΑ...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΞΑΠΛΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας και παλι! Πηγαμε κι εμεις βολτουλα στο παρκο απεναντι, μαζεψαμε ηλιο! :) Ηταν πολυ ωραια, μετα μαγειρεψαμε και αραζουμε στη βεραντουλα μας... τα 2 μας!! Ετοιμαζομαστε ψυχολογικα για την μεγαλη αφιξη!! ;);)

Κικη μου χαλια βραδυ ε? Αντε μωρε υπομονη λιγες μερουλες, ελπιζω μεσα στη βδομαδα να καταφερεις να ξεκουραστεις λιγακι ,να εισαι φρεσκια την Πεμπτη!!

Νανσυ τεντωνομαστε ε? Αντε μωρε ο μικρουλης.. να του δωσεις πολλα φιλια!

Ιωαννιτα ειδες ο ηλιος ο γιατρος?? ;);) Νομιζω θα σε κρατησει καποιες μερες τωρα, μια χαρα! Καλα η νταρντανα μας φτου φτου ετσι? Ολοκληρο παιδι θα γινει πριν το καταλαβετε!! ;) Να ειναι καλα μωρε η μπουμπου!!

πολλα φιλια, το Κατερινακι δεν φανηκε οποτε συμπεραινουμε οτι ειναι αγκαλια με τον μικρο της :):)

Θα της στειλω ενα μηνυμα αυριο να μαθω νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις μου έστειλε μήνυμα το Νινάκι μας....γέννησε το μεσημέρι στις 14:05, εύκολα, ο μπεμπούλης 3500γρ. και κατάξανθος!!!!! θήλασε αμέσως!!!! μόλις μπορέσει θα μπει να μας γράψει λεπτομέρειες!!!!!!

έχετε όλες πολλά φιλάκια!!!!!

Να τους ζήσει και να 'ναι γερός και καλότυχος ο μπεμπούλης!!!!

Και τώρα μείναμε 3 :shock: πωπω !!!!! άντε με το καλό και εμείς οι υπόλοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Γεννησε η Κατερινα μας? ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΕΙ ο μικρουλης ξανθος αγγελος!!! :):) Θα περιμενουμε νεα τους...

Κικη και Ευακι τρεις και ο κουκος μειναμε!! :lol::lol: Αντε να δουμε... Με το καλο κι εμεις, εγω αρχισα να μιλαω σχετικα στη μικρη.. να ετοιμαζεται!! χεχε

Ανεβηκαμε παλι στα πεθερικα για δυο μερουλες, θα περασουν και κατι φιλοι να μας δουν, οποτε χαλαρα και οικογενειακα. Εσεις θα πεταξετε αετο? :P Καλα να περασετε ο,τι κι αν κανετε.. Κικη μου κοιμηθηκες καλυτερα εχθες?

φιλακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmeroudia koritsakia m ninaki na s znsei o kouklos ta kalutera euxomai!!!

koritsia exw faei frikn m'exei piasei treln fagoura se oooolo m t swma na favtasteite ap't ksisimo exw vgalei mikra mikra spurakia konteuw na trela8wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww kai d ftanoun auta einai kai oi kaoures kai oi 3iniles p me pe8ainoun opws kai oi ponoi ka8e fora p oi tsoupres kouniounte panagia mmmmmmmmmmmmm

pote pote 8ee m 8a'p8ei n wra va gevvnswww?????ax ax ax

polla polla filakia se ooooles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Αχ Φροσύνα ναι 3 μείναμε και δεν γεμίζουμε πλέον τις σελίδες ......

Άντε σειρά μου, μετά εσύ και η Εύα!!!! δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά πάλι, θα ξαπλώσω όμως το μεσημέρι οποσδήποτε ;)

Εμείς πήγαμε το πρωί εκκλησία να κοινωνήσω και κουράστηκα αρκετά, πονούσαν και τα πόδια...... ουφ αυτά τα πόδια :?:roll: τώρα έχει μαγειρική γκαστρωμένες πατάτες σήμερα..... μου ταιριάζουν :lol::lol::lol: και μετά ύπνο, όσο γίνεται περισσότερο..... αύριο σπίτι, θα έχει και κρύο δεν είμαστε για πουθενά....αρχίζει και η άδεια του Β. οπότε θα κάνουμε και λίγη καθαριότητα να είναι καθαρό το σπίτι όταν μπω στο μαιευτήριο......

Φροσάκι καλά να περάσετε στην πεθερούλα, θα κάνεις και μάθημα?

Νάνσυ πως είστε σήμερα? εύχομαι να ήταν πιο ήρεμος ο μικρούλης!!!!

Ιωαννίτα νταρντανούλα η μπουμπού ε? :lol::lol: φαντάζομαι δίπλες που θα 'έχει στα μπουτάκια...πωπω τρελαίνομαι!!!!!!

Ευάκι υπομονή, βάλε λίγη bepanthol κάνει καλό ανακουφίζει και εγώ έχω σήμερα λίγη φαγούρα μπροστά στην κοιλιά....... ουφ έλα τον φάγαμε τον γαϊδαρο, λίγη υπομονή ακόμα....και εγώ έχω και ξινίλες και καούρες, το βράδυ ΄βέβαια είχα λιγότερες με βοηθάνε τα μακαρόνια με τυράκι γκούντα.....

Εύχομαι να περάσετε όμορφα και σήμερα και αύριο!!!!!! φιλάκια πολλά στις 2 φουσκωκοιλίτσες και πολλά πολλά ρουφηχτά φιλάκια στα πατουσάκια μανούλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ ΤΙ Μ ΚΑΝΕΤΕ??? ΠΠΩ ΠΩ ΓΕΝΗΣΑΜΜΕ ΣΧΕΣΔΩΝ ΟΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΑΝΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΟΣΕΣ ΜΕΙΝΑΤΕ ΟΙ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ Η twiggy ΕΜΕΙΝΕ??? ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ .. ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕΕΕΕ

ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΕΡΩΤΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ Μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο εμενα.

νινάκι να σου ζησει το μωράκι σου!

καλέ κορίτσια γεννησαμε σχεδόν όλες. μετρημένες στα δαχτυλα πια εισαστε, αντε να περνετε σειρά.

Ειναι πρωτη η κικη εκτός και αν μας κανει την εκπληξη η φροσύνα!

με το καλό κοριτσια και μην ξεχνάτε τα καλύτερα έρχονται!

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Καταρχην κουκλιτσα η μικρη σου Ιωαννα μου!Με το καλο και στις υπολοιπες να υποδεχθειτε τα παιδακια σας!Θα σας γραψω οτι προλαβω απο την εμπειρια της γεννας....

Μπηκα οπως σας ειχα πει με προκληση την τριτη πρωι στο Ιασω,με ετοιμασαν,μου εσπασε ο γιατρος καποια στιγμη τα νερα και μετα ξεκινησε το παρτι...οι πονοι αρκετα δυνατοι και οσο προχωρουσε η ωρα δυναμωναν,ως που μου εκαναν επισκληριδιο και μετα απο εκει και μετα δεν ενιωθα σχεδον τιποτα απο πονους,θαυματουργη,εκανα 3 δοσεις!Η διαστολη μου ευτυχως δεν αργησε να γινει 10,μονο για λιγο ειχε κολλησει στο 7-8 και αγχωθηκα!Στις 14:10 βγηκε εξω η μπεμπα,αρκετα μεγαλη για το σωμα και τα 7 κιλα που ειχα παρει,52 εκατοστα και 3230!!!Πολυ ψιλη μου ειπαν ολοι,για κοριτσακι!Απο το Ιασω εμεινα σουπερ ευχαριστημενη,εμεινα τελικα σε λουξ,και εμεινε και ο αντρουλης μου ολες τις μερες,τα φαγητα τελεια,μου εφερναν καθε μερα μενου να επιλεγω εγω τι θελω και οι ποσοτητες για 2+ ατομα,οι μαιες πολυ καλες!Το μονο μου θεμα ηταν οτι την 3 μερα κατεβασα αποτομα γαλα και το στηθος μου πρηστηκε υπερβολικα πολυ,με αποτελεσμα να μη μπορει καθολου να πιασει στηθος το μωρο και αρχισα να χανω τις ελπιδες για θηλασμο,αλλα με πολυ,κοπο,πονο και μασαζ απο εμενα και τις μαιες απο χθες που γυρισαμε το μωρο πιανει μια χαρα το στηθος και τρωει,εχει μαλακωσε πολυ!Εσεις καθε ποτε το θηλαζετε?Απο ενα μαστο το γευμα η' 2?Το βραδυ αν κοιμαται το ξυπνατε?Εγω προσπαθω καθε 3-4 ωρες περιπου!Α,και απο ποση ωρα στο γευμα?

Αντε με το καλο και στις υπολοιπες!!!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...