Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις κοιλουμπιτσες και τις φρεσκομανουλιτσες ποπο συμμετοχη βλεπω παλι καλη.... τελεια!!

εγω δεν αντεξα σημερα πηρα τηλ τις φιλεναδιτσες με μαζεψαν και πηγα και λιαστηκα λιγακι κριμα τετοια μερα να πηγαινε χαμενη 8-)8-)8-) πφφφ και γυρισα πισω λες και δουλεψα οικοδομη χιχιιχχι

Κατ αρχην κατεριν@ ?????????οριστεεεεε???? καλα περιμενω την εμπειρεια σου να καραφλιασω!! δεν υπαρχεις απο την εγκυμοσυνη ως την γεννα με εχεις αφησει αφωνη τι να πω...

Νινακι μακαρι να μας περασετε εσεις γιατι πραγματικα περιμενω να γεννησεις επιτελους!!!ενθουσιαστηκες με την απιστευτη αμαντελεσοπινγκ ιδεα ψεκαστιρη της κικις ε ειμουν σιγουρη κι εγω ελιωσα στο γελιο...Ελινακι δυστυχως κι εμενα αρχισαν ολοι να περνουν τηλ για να ρθουνε στο μαιευτηριο και τα χω παιξει ουφφφφφ για πολυ κοσμο το βλεπω και θα μου σπασουν τα νευρα!!

Τζοανιτα ειναι απολυτος φυσιολογικο μη νιωθεις τυψεις ξερω πολλες κοπελες που το παθαν αυτο οι ορμονες βλεπεις η κλεισουρα η ανυσηχια να τα καταφερουμε και ολη η διαδικασια καμια φορα μας φερνουν σε αυτη τη φαση που βρησκεσαι τωρα (εγω το περιμενω οτι ισως να με πιασει και σε χειροτερο βαθμο)υπομονη σε λιγο θα ξεπεταχτειτε και ολα θα ειναι ομορφα!!

Ανθρωπακι πονηρουλα η νεφελιτσα κανει κολπακια και δοκιμαζει τη μανουλα αλλα σε βλεπω μια χαρα το χειριστηκες φτου φτου ευγε!!φλωριανα μου δεν πειραζει με το θηλασμο ολα καλα θα πανε!!οσο για τον μικρουλι σου μαλλον παλι κατι τον τρωμαξε μακαρι να βρει παλι τους ρυθμούς του να ηρεμησετε κι εσεις λιγακι,

Αγαθαπ να σου ζησει το μωρακι σου παντα γερο να ναι!!!ταλαιπωρηθηκες αλλα ολα καλα !!!καλη λοχεια

Εγω Φροσυνακι δεν ειμαι σιγουρη οτι θα αργησει η μικρη γιογκη να φανει!!νωμιζω θα ρθει κανονικα....αυτη την εντυπωση μου δινει.αφου θα χεις ρουμινγκ ιν λιγο το κακο θα ελεγχεις καλυτερα τα πραγματα!!

Αυτο με το μπανιο και τα ραμματα με προβληματισε πως στο καλο πλενεσε πανω απο τα ραματα και κατω απο τα ραμματα χωρις να πεσει νερο :?:o:o:o τεσπα.....παλι ακροβατικα βλεπω να κανω στην ντουσιερα

Τι αλλο ειπατε δεν θυμαμαι ηταν πολλα και ειχαμε ξεσυνηθισει στις πολλες πληροφοριες,

Καλα Κικι τελεια η κοιλουμπα σου χαχχαχαχαχαχαχαχα βαλε απο κατω σκαλωσια για να τη στηριζεις :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίν@ έχω μέινει άφωνη.......τι λες τώρα?????? :shock::o:shock::o

Οπωσδήποτε θέλουμε την εμπείρία σου μπαίνεις εδώ http://www.mammyland.com/forum/30 και γράφεις.... Μπράβο σου κορίτσι μου, πραγματικά θα ήταν η τέλεια εμπειρία.........

καταρχην να σας ζήσει, γερό και καλότυχο να 'ναι...... καλά μα πως ήταν προγραμματισμένο ή τελευταία στιγμή το αποφάσισες?

Σοφάκι πέτρα η κοιλιά :lol: απορώ πως στηριζεται ετσι από μόνη της...φοβερό ε?

καλά έκανες και πήγες βολτούλα, είχε τέλεια μέρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως είμαι ακόμη εδώωωωωωωω...... Αύριο θα μιλήσω με τη γιατρό μου να δω τι θα γίνει :o:o:o Μα να μην θέλει να βγει;;;;

Τζένη, είδες;;; Μαζί έλεγα τελευταία θα μείνω... :?:?:? Η Νεφελίτσα είναι εντάξει, ε;;; Για να δω και τον δικό μου... Αυτό είναι το μόνο που με φοβιζει, περισσότερο και από τον θηλασμό...

Κική και Ευάκι σε λίγο θα με περάσετε κι εσείς... :o:o:o:o

Φροσύνα λες κι εσύ να μπεις στην 40η βδομάδα;;; Πάντως εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα γεννήσω πολύυυ νωρίτερα :shock::shock::shock:

Σοφία βολτίτσα;;; Κι εγώ πήγα στο άλσος να περπατήσω με τέτοια μέρα. Ωραία ήταν...

Agathap να σου ζήσει το μωράκι!!!

Φλωριάννα ευτυχώς που πέρασε η ίωση!!! Αυτά με τον βραδυνό ύπνο τα είχα κι εγώ με τον μικρό πριν κανένα δίμηνο και κράτησαν μία εβδομάδα. Τα ίδια ακριβώς και έλεγα ότι ήταν αντίδραση αλλά μάλλον ήταν από κάτι που είδε. Μετά σιγά σιγά επανήλθε, βέβαια εγώ από τότε του έκοψα τον μεσημεριανό ύπνο... Για να πέφτει ξερός και να μην έχει κουράγιο για ξεσπασματα νυχτιάτικα... Τώρα τον βάζω πάλι αλλά αυστηρά μία ώρα το πολύ. Μέχρι στιγμής είναι οκ. Δεν ξέρω όμως πως θα αντιδράσει με τον ερχομό του μωρού... :?:?:? Θα δείξει... Πάντως είναι φυσιολογικό και θα περάσει. Η αλήθεια είναι ότι με 2 παιδάκια τα πράγματα είναι ακόμη πιο δύσκολα... Τι να πρωτοκάνεις και τι να πρωτοσκεφτείς;;;

Από πόνους τίποτα που λέτε... Περιμένω...

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera koukles m ntav polu omorfes autes oi 2 meroules k emeis nmastan ata pe8erika m kai tis2 nmeres!!!!ola kala ap'oti diavasa aurio vradu exw giatro...emena kiki m m eixe pei tnv perasmevn evdomada oti me kovei gia 15 nmeres...1evdomada twra pia alla k pali me epifula3n m eipe mporei na einai perissotero mporei kai opoiadnpote stigmn!!!!

ta mwrakia stis photos einai trela!!!!!!!sofaki ola kala me to gampro m?????????kiki p einai n photo p lene???????????????????????????????????kala eleos me tis ragades kai tn fagoura kai tnv koilia m p an tn deite 8a sokaristeite!!!ka8e mera megalwnei axxxxxxxxxx emena gia tis ragades m eipa aquazol kai bepanthol mazi mpas kai swsoume kati twra p akoma einai kokkines!!!!filakia koritsakia m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα!!!

Κατεριν@ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ !!!!! :):):) Τι ωραια, εχεις κι εσυ το μωρακι σου αγκαλιτσα!! Καλη λοχεια σου ευχομαι και να ειναι γερος και καλοτυχος!! Μπραβο κοριτσακι που τολμησες τη γεννα στο σπιτι!! Σου βγαζουμε το καπελο... Μπραβο και στον γιατρο σου βασικα που ηταν εκει για σενα και πηρε την ευθυνη, λιγοι το κανουν.. ισως βοηθαει που εισαι επαρχια και τα νοσοκομεια ειναι ακομα πιο ο,τι να' ναι κι απο εδω. Εγω πριν ενα μηνα ειχα εδω μια φιλη που μενει Αμερικη η οποια γεννησε κι αυτη σπιτι και μου ελεγε τα καλυτερα και φυσικα πολλες απο τις κοπελες στη γιογκα θα το τολμησουν! Εμενα μου φαινεται πολυ καλη ιδεα αλλα φοβαμαι λιγο ,και η γιατρος δεν ειναι φουλ υπερ. Περισσοτερο επειδη ζουμε στην Ελλαδα δηλαδη και δεν υπαρχει οργανωση σε περιπτωση αναγκης, διαφορετικα ειμαι πολυ θετικη να γινεται ετσι φυσικα και ομορφα οπως και θα επρεπε και ειναι δηλαδη η γεννα!! Περιμενουμε την εμπειρια σου...

Σοφακι μπραβο που εκανες βολτα! Πραγματι εχουμε και τον σαμιαμιδα αυτη τη βδομαδα, τι καλα!!!

Νινακι και Ανθρωπακι , για σας υπαρχει κι αλλη δυσκολια.. με τα μεγαλα παιδια και τις ζηλειες.. αλλα πιστευω συντομα θα ειστε μια χαρα. Η κουμπαρα μου παντως εβαζα παντα το μεγαλο παιδι να την βοηθαει με το μωρο και αυτο αποφορτιζε την ατμοσφαιρα. Τωρα ειναι πολυ αγαπημενα τα αδερφακια..

Κικιτσα και Ευακι για να δουμε, μαζι θα γενναμε ή θα με προλαβετε? Λετε να μεινω τελευταια και καταϊδρωμένη?!!! :lol: Και η κοπελα στα μαθηματα ανωδυνου γενναει τελικα με καισαρικη την Πεμπτη, μονη εμεινα κι εκει να ξεφυσαω σαν τη χαζη! :?

Λεω να παω λιγο εξω για το περπατημα μου και μετα θα στρωθω γιατι εχω και λιγο δουλιτσα... Τα λεμε αργοτερα κουκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m oles kala??

katerin@ apisteutn empeiria bravo koritsi m p tolmnses kati tetoio!!!!!!egw tremw d 8a t suzntousa kan!!!!

elaaaaaaaa k edw vale kamia photo na doume ninaki!!!

kiki m me tetoies koiloubes p exoume siga mn glitwname tis ragades ase ka8e mera p pastwnomai stis kremes vlepw kai mia kainouria m'exei piasei apelpisia as m poun ligaki oi pio emepeires isxuei t oti oi kokkines mporei na fugoun n adika t paleuw??????????

ninaki2 egw pisteuw 8a eisai n epomevn!!!!!!!!!!ante pes mas nea ap't giatro...emeis stis 8.30 t vradu exoume!!!pantws koritsia ponakia k evoxlnseis exw kai ka8e fora p paleuw gia na gurisw pleuro stov upno ponaei...xm t "tetoio" m sorry kiolas polu polu sas sumvainei ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!

Παλι βροχουλα βρε θα μας τρελανει τελειως ο καιρος!!

Νινακι ασε το περπατημα δεν αποδιδει πιασε το σεξ θες δεν θες ξεσαλωσε αυτη την εβδομαδα !!!εδω ειναι που λενε σου χρειαζετε ενας μαυρος να ισιωσεις :lol::lol: ναι βολτιτσα βολτιτσα το ευχαριστηθηκα γιατι μετα την πεμπτη εχει κλεισουρα και τρελα!!!

Κικιτσα ετσι κι εγω πριν τις 11 00 δεν σηκωνομαι ακομα κι αν δεν κοιμαμαι ακριβως το ευχαριστιεμαι τωρα γιατι μεταααα!!

Φροσυνακι εμεινες μοναχη να ξεφυσας ε :lol::lol::lol::lol::lol: δεν πειραζει μια χαρα, λες να εισαι η τελευταια του ποστ τελικα??? εγω ελπιζω να εισαι μαζι η κοντα με κικι και ευακι να χεις παρεουλα στην αναμονη αλλα οπως και να χει εδω θα μαστε να ξεφυσαμε παρεα.....

Ευακι καλα ειναι ο γαμπρουλης σου μεγαλωνει μεγαλωνει!!!σημερα εχουμε τελευταια φορα γιατρουλη πριν τη μεγαλη συναντηση να δουμε ποσο πηγε και τι κανει.μην κανει κανα κουκου τσα πριν την πεμπτη...

το τετοιο σου πονει???χιχι ε απο την πιεση θα ναι εχεις και δυο κοριτσαρες εκει μεσα ....

Εμενα με εχει πιασει μανια καθαριοτητας τωρα παω να γλυψω την τουαλετα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βροχούλα, βροχούλα, βροχούλα....... αχ μελαγχόλησα κορίτσια......

τι μου κάνετε? εγώ σήμερα έτρεχα για εξωτερικές δουλειές με τον καλό μου και μετά πήγαμε σε ΄κάτι φίλους και είχα ξεχάσει το κινητό στο σπίτι και όλοι με έψαχναν νόμιζαν ότι γέννησα :lol::lol::lol:

με είχε πάρει και το Τζενάκι, να θυμηθώ να την πάρω το απόγευμα γιατί όλο ξεχνάω ..... έχω αρχίσει και κολλάω παντού στο σπίτι χαρτάκια για να θυμάμαι, αχ άτιμο Αλτσχαϊμερ..... :?

Βρε Ελίνα σε είδα στον ύπνο μου και δεν θυμάμαι πως, το μόνο που θυμάμαι ότι γέννησες....λες να είσαι η επόμενη?

Σοφάκι έτσι φούσκωνε και εσύ ύπνο, εγώ σήμερα τον έχασα ρε γαμώτο γιατί έφυγα από τις 9....... και τώρα έχω υπερένταση...... θα ΄δοκιμάσω όμως μήπως με πάρει.... ;)

Λες να τις χρειάζεται ένας αράπης τις Κατερίνας? :lol::lol:=))=)) πολύ γέλασα...... Κατερινιό βουρ στον πατσά και άσε το περπάτημα!!!!!

Ευάκι και εγώ βάζω 2-3 φορές την ημέρα κρέμα, τουλάχιστον μου ψιλοπέρασε η φαγούρα και καινούργιες δεν βλέπω...... πάντως μετά την γέννα σιγά σιγά ανοίγουν σαν χρώμα δεν φαίνονται πάρα πολύ όπως τώρα, αλλά να ξέρεις και όταν γεννήσεις πρέπει να συνεχίσεις να βάζεις κρεμούλες να τις απαλύνει λίγο, η μόνιμη λύση είναι μόνο το λεϊζερ, αλλά που άτιμη φτώχεια..... :(:cry: εγώ δεν έχω καθόλου πονάκια....μόνο όταν με χτυπάνε χαμηλά και νοιώθω πολύ πίεση στην κύστη, αλλά κατα τα άλλα τίποτα....

Φροσάκι πιστευω ότι περίπου θα πέσουμε σε κοντινές ημερομηνίες οι τρεις μας...εσύ , εγώ και Έυα!!!!! μακάρι μωρέ να μην μείνει καμία μας μόνη......

Πάω να την πέσω λίγο θα τα πούμε αργότερα γοργόνες μου!!!! Μάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...αχ δεν προλαβαινω να σας διαβασω..

εμεις ειμαστε καλα..μεγαλωνουμε κ πινουμε το ωραιο γαλατακι της μαμας....ξυπναμε κ μια φορα μεσα στην νυχτα κ καθομαστε κ κοιταζουμε το ταβανι....γενικαα ειμαστε της αγκαλιας....μας αρεσει πολυ...να πω την αληθεια μου κ μενα μου αρεσει η αγκαλιτσα...την εχω αγκαλια κ νιωθω οτι ειμαι η πιο ευτυχισμενη μανουλα του κοσμου..ετσι ειχα κ τον γιο μου....οταν κοιματε εγω κανω γρηγορα γρηγορα ολες τις δουλειες..τρεχω δηλαδη...παιζω ταυτοχρονα κ με τον μεγαλο...ενας χαμος...αφου οταν ξαπλωνω το βραδυ ειμαι κομματια.... :?

αμα η μπουκιτσα μου πειναει κλαιει κατα τα αλλα ειναι ησυχη οπως ηταν κ ο γιος μου...η μονη διαφορα ειναι οτι ο γιος μου δεν ειχε κλαψει μεχρι 10 μηνων :P ...

ο γιος μου την λατρευει κ με βοηθαει οταν την κανουμε μπανιο...ειναι πολυ ησυχος κ δεν την ενοχλει καθολου..γενικα ηταν ησυχος απο μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη εκτος απο Αλτσχαιμερ μαλλον εχεις αποκτηση και τρελη διαισθηση!! :):) Αντε το Ελινουλινι με το καλο αυριο θα παρει αγκαλιτσα τη μπεμπα της!!

Σοφια καλα κανεις και χουζουρευεις οοοοσο μπορεις!! Περιμενουμε τα νεα απο τον γιατρο και τον σαμιαμιδα!!

Χρυσανθη τι ωραιες οι αγκαλιτσες σας... Και ο μικρος σου κυριος!! Καλη δυναμη και παντα γεματη αγαπη απο τα ζουζουνια σου! Πολλα φιλια κι απο εμας..

Νινακι κανενα νεο?!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!!

κατερινακι να σου ζησει το μωρακι σου!!! γερο και τυχερο να ειναι!!!!!! μπραβο σου παντως!!!! πρεπει να ειναι τελεια εμπειρια!!!!!!!

ελινακι με το καλο αυριο να παρεις αγκαλιτσα το μικρο σου!!! ολα καλα να πανε και να εχεις μια ομορφη εμπειρια!!!!

εμεις ολα καλα!!!! ο μικρος ξαναεπιασε το στηθος και τρωει ολο λαιμαργια!!! φαση ηταν που του περασε! ειναι πολυ καλος ο μπεμπακος μου! δεν κλαιει σχεδον καθολου το καλο μου μονο οταν τον αλλαζουμε αλλα και αυτο το συνηθιζει σιγα σιγα...! ειμαστε το κλασσικο μαμ κακα και νανι! ολο τον αγκαλιαζω και τον φιλαω!!!! σημερα θα κανουμε και το πρωτο μας ολοκληρωμενο μπανακι! αφου μας εχει πεσει ο αφαλος, περασε και μια εβδομαδα να επουλωθει ειμαστε ετοιμοι για μακροβουτια!!!!! :lol::lol::lol: μεσα στην εβδομαδα λεω να τον παω και την πρωτη του βολτιτσα, με το αυτοκινητο για να ξεσκασω και εγω λιγακι! για περπατημα πιο μετα...!

ποσες μεινατε κοριτσακια??? ποσο εχετε ακομα?

καλο βραδυ κοριτσακια!!!!!! χαδακια στις κοιλιτσες....! και φιλακια στα μωρουλακια!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου καλησπερα!!!

Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο,με εξετασε κολπικα και μου ειπε οτι εχω πολυ καλες προυποθεσεις για να γεννησω ευκολα και γρηγορα και κατα 99,9 φυσιολογικα!Οποτε κλεισαμε ραντεβου για αυριο το πρωι...Αχ,εχω πολυ αγωνια και ανυπομονησια!!!Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και αυριο τετοια ωρα να κραταω το μπεμπουλινι μου αγκαλιτσα!Κικι μου με ειδες στον υπνο σου ε?χαχαχα Αντε μεσα επεσες!Τωρα ετοιμαζομαστε για να ειμαστε ετοιμοι για αυριο!Πιστευω να μπορεσω να κοιμηθω για λιγο....

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Μαλλον θα σας ενημερωσω απο το fb!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΛΙΝΑ ΜΟΥ..........ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΕΥΚΟΛΑ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ....

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ.....!!!!!ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΒΕΒΑΙΑ....

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ....ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!

ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΠΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ....ΑΝΑ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΘΗΛΑΖΕΙΣ???ΜΠΗΚΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ???

ΚΙΚΗ Κ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΟΜΩΣ!!!!!!ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ..ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....

ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ.....ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: βρε κορίτσια μέντιουμ έγινα ε? :lol::lol: πολύ γέλασα.....

Ελινάκι σου εύχομαι με έναν πόνο, με το καλό κορίτσάκι μου, γίνε κοκετούλα να είσαι έτοιμοι για αύριο!!!!! περιμένουμε νέα σου!!!!!

Μαράκι μπράβο που τα καταφέρατε πάλι με τον θηλασμό!!!! πες μας και εμπειρία από το πρώτο μπανάκι!!!! κάναμε μακροβούτια? μια χαρά, δώστου και από τις θείες του mammy πολλά φιλάκια :-*:-*

Χρυσάνθη μια χαρά τα καταφέρνετε και εσείς ε? μπράβο κορίτσι μου!!!

Ιωαννίτσα πως τα πήγατε με τον παιδίατρο?

Εγώ κοιμήθηκα μία ωρίτσα και μετά ήρθε μια ξαδερφούλα για καφέ και πέρασε η ώρα!!!!

Αύριο έχω ΙΚΑ πρέπει να πάω στον ΩΡΛ γιατί με ταλαιπωρεί πολύ το αυτί μου, είναι συνέχεια βουλωμένο, οπότε να πάω να το δω τώρα μην έχω μετά τρεχάματα με τα μωράκια...... ;)

Αυτά από 'μενα....άντε σιγά σιγά γεμίζει η λίστα με γεννητούρια ...λίγες μείναμε.....

Καλό βράδυ κουκλίτσες και όνειρα γλυκά και προφητικά χαχαχα :lol::lol: φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Ελινάκι με το καλό αύριο κοριτσάκι!!! Να πάνε 'ολα καλά!!!

Σοφία τι να κάνω;;; Δεν μου κάθεται ο καλός μου... :?:?:? Με αυτή την κοιλιά μπορεί κι εγώ να μην καθόμουν... Τι να πω, που να βρω και τον μαύρο τώρα;;; Δεν μπορώ να τρέχω... :lol::lol::lol:

Πήρα σήμερα και τη γιατρό μου, μου είπε να πάω Τετάρτη να με ξαναδεί και το θέμα μας είναι ότι σύμφωνα με την περίοδο είχα ΠΗΤ 28 Φεβρουαρίου, στην αυχενική μου έβαλαν ότι ήμουν μία εβδομάδα παραπάνω κι έτσι μου έδωσαν 19 Φεβρουαρίου οπότε τώρα παίζεται... Πάντως η γιατρός μου είπε ότι μόλις με ξαναεξετάσει κολπικά, κάνουμε υπέρηχο για νερά και πλακουντα και καρδιοτοκο, και είναι όλα καλά θα μου δώσει περιθώριο μέχρι Παρασκευή... Μετά ανάλογα πράττουμε. Ελπίζω να κάνω διαστολή μέχρι τότε... Ουφ...

Μαρίαπαπα σούπερ με το θηλασμό ;) Και να πας βολτίτσα να ξεσκάσεις!!!

Κική εντάξει το αυτί;;;

Φροσύνα και αύριο πάλι για περπάτημα θα πάω, ελπίζω να μην βρέχει...

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε ο παιδίατρος...την βρήκε μια χαρά την κοκονα μου..ολόκληρη κοπέλα λέει...μόνο

Που δεν τη ζύγισε γιατί δεν είχε μαζί του τη ζυγαριά αλλά λέει δεν είναι απαραίτητο σε ένα τέτοιο μωρό..

Δόξα το θεό όλα καλά....μόνο ένα μικρό αιμαγγειωμα έχει στο μετωπακι της που το είδαμε σπό τη μέρα που γεννήθηκε αλλά όπως κ ο παιδίατρος στο νοσοκομείο έτσι κ αυτός είπε ότι θα φύγει...

Κ μου είπε κάποια πράγματα για το θηλασμό κ για τον ύπνο που θα προσπαθήσω να εφαρμόσω...πχ. όταν κλαίει να την σηκώνω μετά σπό 2 λεπτά όχι κατευθείαν..επίσης να Θηλαζει ανά 3 ώρες κ όχι νωρίτερα...

ήταν δηλαδή αντίθετος με αυτό που μου είπαν οι μαίες να τη θηλαζω οπότε ζητάει...

Είναι λόγο δύσκολο να το αφήνεις να κλαίει αλλά θα το προσπαθήσω...κ θα σας πω υα αποτελέσματα αν είναι να το εφαρμόσετε κ εσείς..θα σας πω περισσότερες λεπτομέρειες αύριο γιατί δεν βλέπω από τη νύστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα.....

Πως αλλαζει ο άνθρωπος αν έχει κοιμηθεί καλά το βράδυ!!!!!

Η νταρντανουλα μου χθεε κοιμήθηκε 12-8 κ ξύπνησε μόνο μια φορά στις 4!!!!

Έτσι, ξεκουράστηκε κ η μαμα κ ο μπαμπάς κ όλοι....

Τελικά μάλλον λειτούργησαν οι συμβουλές του παιδίατρου..με το που έφαγε στις 12 την έβαλα κατευθείαν στην κούνια της χωρίς αγκαλιές κ κοτνηματα...φυσικά κ έκλαιγε..αλλά αφού ήμουν σίγουρη ότι δεν πεινάει, δεν πονάει κ είναι καθαρή, την αφησα μα κλαίει..τελικά μετά απο2-3 λεπτά την πήρε ο ύπνος για τα καλά κ ξύπνησε στις 4!!!!

Στις 4 έκανα ακριβώς το ίδιο...μας άκουσε όλη η πολυκατοικία βέβαια .....αλλά κ πάλι κοιμήθηκε μόνη της κ ξύπνησε στις 8..

Θα ξαναμπώ μέσα στη μέρα να σας πω πως θα υα παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m

elinaki me t kaloooooooooooo mporei k na krataei tn mpoumpa tns agkalitsa koritsia twra e?????mia xara!!!

kiki ti ginetai me t auti?????

maria teleia me t 8nlasmo bravo

joannita k eseis mia xaroula ex8es e????ola ta ninakia 8eloun programmataki telika!!!!!

twiggy tuxaia exw piasei ena kanali kai deixnei giogka prin ton toketo kai se skeftnka !!!!!!!!!!!!

ex8es pngame giatro emeis ola kala eimaste etoimoi gia gevva pali m eipe oti ana pasa wra k stigmn mporei na me piasoun oi ponoi n va spasoun ta nera,an mexri tnv paraskeun einai ola ok kai d exei prokupsei kati tetoio 8a pame mia nosokomeio gia na doume kila klp ax panagitsa m makari ola na'nai kala kai na ginoun opws 8elei o 8eos!!!!!

subethera ola kala??????????????????etoimazesai?????????psuxologika pws eisai????????????

makia se oles paw na ftia3w nuxakia na eimai ka8e mera etoimn prepei twra pia kai ta leme pali meta maaaaaaaaakia polla se ooooooooooooooooooles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Σημερα αναμενουμε τη μικρη της Ελινας.. :):):) Ολα καλα να πανε...

Μαριαπαπα μπραβο που τα καταφερες με τον θηλασμο, ελπιζω απο εδω και περα ολα να ειναι υπεροχα και να απολαμβανετε ο ενας την παρεα του αλλου χωρις προβληματα!!

Ιωαννιτα η νταρντανα μας μια χαρα ετσι? Παντως, με ολο το θαρρος, αυτα που σου ειπε ο γιατρος δεν ειναι και πολυ σωστα συμφωνα με την Πατσουρου και τους συμβουλους θηλασμου (ειδικα αυτο που αφηνουμε το μωρο να πλανταζει ειναι πολυ παλιας σχολης!!) αλλα αν εσενα δουλευει με τη μικρη και εσυ νιωθεις πιο σιγουρη ετσι, τοτε οκ! Καλους θηλασμους να εχετε!! :)

Ευακι εφτασε κι εσενα η ωρα??!! Αααα χαμος. σαμιαμιδας και νυφουλα θα γεννηθουν πολυ κοντα! ;);) Καλο γιατρο και περιμενουμε νεα.. Κανε καμια ασκησουλα να μην ποναει η μεση!! :)

Κατερινα δεν σου καθεται ο αντρας ε? Δεν πειραζει περπατα εσυ και πραγματικα σου ευχομαι να εχεις διαστολη μεχρι την Παρασκευη.. μην σου κανουν προκλησεις κλπ . Περιμενουμε νεα!

Εγω σημερα δεν ξερω αν θα προλαβω να περπατησω πολυ γιατι πλακωσε δουλεια, αλλα πρεπει να την τελειωσω σημερα οποτε μετα θα ειμαι free! Το πρωι σηκωθηκα με πονακια περιοδου και με επιασε κατι τις!!Λετε να εχω κανενα ξαφνικο? :o Να κανονισω κι εγω καμια αποτριχωση μην παω σαν την αρκουδα :lol::lol:

Σας φιλω, μιλαμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΦΡΟΣΥΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ...ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ, ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΣΟ Κ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΦΙΛΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΧΙΛΙΕΣ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟ, Κ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η Χ ΜΑΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΕΡΔΕΥΟΤΑΝ..Κ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΤΡΩΓΕ ΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΑΝΑ 5 ΩΡΕΣ...ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑΣ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ...ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ Η ΓΑΛΟΥΧΙΑ...

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΕΧΩ ΤΡΕΛΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, Κ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ (ΜΙΑ Κ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ) Κ ΕΠΙΣΗΣ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ...

ΕΠΙ ΛΕΞΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ: ΑΝ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΗΛΑΖΕ ΤΟ ΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΟΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗΝ ΜΑΣ Κ ΕΣΕΝΑ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΖΕΙΣ 20 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ??Κ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΕΣΥ?ΕΝΩ ΑΝ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙΣ ΑΝΑ 3 ΩΡΟ ΘΑ ΕΙΣΤΕ Κ ΟΙ 2 ΚΑΛΑ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ..

Κ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ...Κ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΧΘΕΣ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ......ΕΓΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ....

ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννιτα μου μια χαρα ειστε, δεν ηθελα και εγω να σε μπερδεψω προς Θεου.. Απλα ξερεις κι εμενα με προβληματιζει που υπαρχουν τοσες διαφορετικες αποψεις για το θεμα.. δεν επρεπε να ειναι πιο απλη υποθεση?? :? Αναρωτιεμαι δηλαδη τι θα βρω μπροστα μου..Εγω αυτο που εχω κρατησει παντως ειναι οτι κανουμε ο,τι μας δημιουργει ηρεμια και ασφαλεια, οποτε εισαι σε καλο δρομο! Αν νιωθεις εμπιστοσυνη στον γιατρο τοτε κανεις ο,τι σου λεει κι αυτος και το ενστικτο σου! Ισως και η (υπερ)πληροφορηση τελικα να μην βοηθαει παντα. Βρειτε τον ρυθμο σας και τιποτε αλλο δεν μετραει... Μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια ειναι τα πιο δυσκολα φανταζομαι.. πολλα φιλια στη μπουμπου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλημερα κοριτσακια μου!!

Ιωαννιτα χαιρομαι που βρηκατε το προγραμματακι σας για να ηρεμησεις εσυ και να βρεις τον εαυτο σου πανω απ ολα, αυτο με το τριλεπτο να αφηνεις λιγο το μωρακι να κλαιει το εχω ακουσει κι εγω αλλα οπως λει ποιο πανω η Φροσυνα τελικα οτι κραταει ηρεμη και σε προγραμμα εσενα και τη μικρη σου παιζει ρολο!!οποτε μια χαρα σε βρισκω αφου βοηθησε αυτο το συστηματακι!!

Η αληθεια Φροσυνακι ειναι οτι υπαρχουν τοσο διαφορετικες πληροφοριες αποψεις που κι εγω τα χω παιξει!!τι να πω ο θεος μαζι μας :lol::lol::lol: τα πονακια περιοδου δεν ειναι τιποτα τα εχω απο τον 8ο οποτε....

Κικιτσα βουλωσε το αυτακι σου?? αν δεν εχεις κατι αλλο πυρετο κλπ μηπως ειναι αυτο που εχω εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης??δηλαδη απλα βουλωμενο αυτι απο την ρυνιτιδα και την μορφολογια του διαφραγματος??κι εγω ετρεχα σε τοσους ΩΡΛ και τελικα εφυγε μονο του ξαφνικα στον 8ο.

Μαρακι τι καλα που τα καταφερνετε παλι και θηλαζετε φτου φτου φτου να πανε ευχομαι ολα ετσι απο δω και στο εξης!!

Ελινακι ευχομαι ηδη να εχεις την μικρουλα την κουκλα σου ακγαλιτσα!!ολα καλα να πανε !!

Συμπεθερα βιαστικη τη βλεπω τη νυφουλα μου να συναντησει το αμορε !!και την αδερφουλα της χιχιχιχιχι αυτη θα χει βαλει καποιον αλλο στο ματι!!Ο σαμιαμιδας καλα ειναι (κιλακια δεν μας ειπε μιας και περασαν μολις 5 μερες απο την τελευταια μετρηση και Πεμπτη θα κανει εμφανηση κατα τις 9 30 το πρωι με το καλο!!! Απο τις 6 00 θα μαστε εκει και θα κανουμε εξετασεις χαχαχαχααχ ελεγα πως θα ξυπνησω μετα σκεφτηκα αραγε θα κοιμηθω καθόλου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .Ελπιζω παντος και ευχομαι οι μικρουλες σου να μεινουν οσο ποιο πολυ γινεται στην κοιλιτσα !!

Νινακι τιποτα ε? σαν τον δικο μου και ο δικος σου , δεν φταιει η κοιλια ειναι φοβιτσιαριδες για τα μωρακια μην τα τραυματισουν σιγα καλε του λεω ποσο τον εχεις πια????ειπαμε...... :lol::lol::lol::lol::lol: ,αλλα αφου η πητ σου βαση περιοδου ηταν 28/2 νωμιζω τελικα εισαι νορμαλ!!δηλαδη ιδια πητ ειχαμε τελικα....παρα μια μερα.Μακαρι μεχρι παρασκευη να χεις φυγει τουρμπο για μεαιυτηριο!!

Τι αλλα τι αλλα δεν θυμαμαι μαμωτι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες τι μου κάνετε?

κανά νέο από Ελίνα? λογικά πρέπει να έχει γεννήσει!!!!!!!

Ευάκι γιατί σου είπε ότι είσαι έτοιμοι? έχεις πόνους? είδε αυτός κάτι? το λέω γιατί άμα αντέχεις ακόμα γιατί να μην περιμένεις λίγο ακόμα, να πάρουν και λίγο ακόμα βάρος....α σου είπε τίποτα για ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονάκια? έγώ έχω αύριο και θέλω να τον ρωτήσω τον δικό μου αν χρειάζεται να τις κάνουμε ....... πωπω έχω αγωνία και εγώ για αύριο, έχω Ντόπλερ, να δούμε τι θα μας πει.......

Φροσάκι έχει πέσει δουλειά ε? τέλειωσέ τα τώρα για να είσαι μετά ήρεμη, γιατί θα έχει αποκλειστικότητα η γιόγκι!!!!! πονάκια περιόδου έχω ακούσει από πολλές που έχουν, εγώ ακόμα τίποτα.....

Ιωαννίτα μια χαρά η μικρούλα καλά τα καταφέρνετε, μπράβο!!!!!

Σοφάκι την Πέμπτη γεννάς ε? πωπω πότε πέρασε ο καιρός, δεν το πιστεύω βρε κορίτσια, πότε κάναμε την β-χοριακή, πότε κάναμε αυχενικές, β' επιπέδου κλπ.... και τώρα φτάσαμε στο τέλος, απίστευτο.....

Εγώ πήγα στο ΙΚΑ ΩΡΛ και μια χαρά μου το ξεβούλωσε, μου έκανε μια πλύσει και μου είπε να μην πειράξω τώρα ήταν λίγο ερεθισμένο επειδή το πάταγα και βούλωνε και μετά το πίεζα και εγώ για να το ξεβουλώσω, τώρα όμως μια χαρά!!!!!

Πάω να φάω τα γιουβαρλάκια μου και τα λέμε αργότερα!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...