Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΦΙΑ.......

ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΜΕ, ΑΛΛΑ ΣΤΝ ΠΡΑΞΗ...ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ..ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΝΝΟΩ...ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ Κ ΛΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑΣ, ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΝΙΓΜΕΝΗ Κ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΗΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΩΡΟ....

ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΝΙΩΘΩ ΤΡΕΛΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΑ Κ ΑΧΡΗΣΤΗ ΜΑΝΑ.....ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ Ε???ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΩΡΕΣ...

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΝΙΩΘΕΤΕ Κ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ.,..

ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ, ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΤΑ ΛΕΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ Κ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΑΣ Κ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ, Κ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΘΑΡΡΟΣ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΞΕΚΟΨΩ..ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλυκιες φρεσκομανουλιτσες κουραγιο!! Ολοι μας λενε ποσο δυσκολες ειναι οι πρωτες μερες.. τωρα εσεις το ζειτε κι εμεις ακολουθουμε!! Κουραγιο και με τους επισκεπτες και τα πεθερικα!! :o Η ιδεα με το οινοπνευμα στην εισοδο πολυ μου αρεσε!!

Κικη μια χαρα ο αντρουλης σου σημερα ειναι στα χαι του!! Εγω ιδιαιτερα υγρα δεν εχω ακομα.. Περιμενω και τα αποτελεσματα της καλλιεργειας, για να δουμε! :?

Σοφακι μην μασας... με τοσα εσωρουχα μιας χρησης εισαι καλυμενη!!! ;) Καλε λες να παιξουμε ξυλο στο Μητερα?? Δεν μου αρεσουν αυτα!! Εγω θα ζητησω roomIng in παντως μπας και εχω καλυτερο ελεγχο...

Εβιτα ο μπεμπης ειναι κουκλι στη μπανιεριτσα του..!!

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannita μ γλυκια καταλαβαινω ορμονες οι ατιμες ... προσπαθησε οσο μπορεις να μην τα σκευτεσαι...

εμενα οι μονες σκεψεις που μ ερχονται ειναι να μην παθει κατι το νινακι μ στην ιδεα κ μονο με πιανουν τα κλαματα ... αλλα προσπαθω να μην τα σκευτομαι οσο μπορω μην μας κοπει κ το γαλα ...

οσο για τα πεθερικα ναι βρε εννοειτε πως θα τους δεχτεις απλα λιγο προσοχη το μωρο πανω απ ολα παρεξηγηθουν δεν παρεξηγηθουν!!!!!!!!

οσο για τις θυλες εχεις παρει το σωστο νουμερο??? εγω με το που τις εβαλα τις δεχτηκε αμεσως ...

σοφακι τι να κανω η μανα επρεπε να δοκιμασω πρωτα το μπανιερο αλλα ευτυχως λατρευει το νερο κ καναμε κ το μπανακι μας

twiggy μου σε ευχαριστω πολυ. αντε καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι και εγώ πάλι!!!!!!!!

Λοιπόν Φροσύνα σήμερα είναι η τέλεια νοικοκυρά ο καλός μου.....μαγείρεψε, έβαλε σκούπα, τίναξε τα χαλάκια, σφουγγάρισε, έκανε μπάνιο, και μετέφερε και την κούνια από τα ΙΚΕΑ στο δωμάτιο μας!!!! ε? άψογος φτου φτου να μην τον ματιάσω :lol::lol: τώρα του χρόνου πάλι :lol::lol:

Κορίτσια υπομονή, όλες πρέπει να είμαστε έτοιμες για τα σπαγκανευάσματα των ορμονών.....

Ιοαννα μου μην αγχώνεσαι, είναι φυσικό να νοιώθεις έτσι το έχουν πολλές γυναίκες, ΄θα περάσει γρήγορα και να ξέρεις ότι είσαι η καλύτερη μανούλα!!!!!!!!

Όσο για το οινόπνευμα εννοείται στην είσοδο ένα μεγάλο μπουκάλι.....αν και σκέφτομαι να αυτοσχεδιάσω και να φτιάξω κάτι που να μπαίνει πάνω από την πόρτα εισόδου, οπότε όταν ανοίγει να πέφτει πάνω στους επισκέπτες μια ικανοποιητική ποσότητα απολυμαντικής ουσίας....έχω πάρει ένα μπουκάλι από αυτά που έχουν στα νοσοκομεία ταχείας δράσης εξόντωσεις μικροβίων ;) και εννοείται ότι θα τους κυνηγάω, μην σας πω θα βάλω και σε ψεκαστήρι !!!! αυτό πολύ μου άρεσε!!!!!

Καλά Εβιτάκι πέθανα στα γέλια όταν είδα τον μπέμπη στην μπανιέρα..... τρελή φατσούλα!!!!!!

Άντε τα προξενιά παν και έρχονται...... :lol:

Σοφάκι η Φροσύνα ξέρει γιατί έκανε τόσο καιρό γιόγκα, για να είναι fit να παίξει μποξ με τις μαίες.....έμπεινε Φροσύνα!!!!!! :lol:[smilie=naka.gif]

Ιοάννα στο θέμα παιδιού δεν θα μασάς ότι σε εννοχλεί θα το λες, είπαμε παππούδες είναι εννοείται ότι έχουν χαρά και να ρθουν να το δούνε, αλλά να προσέχουν για να μην τρέχουμε μετά αυτό θα λες και άμα σου κάνουν μα και μου θα λες ο παιδίατρος είναι αυστηρός και επιμένει και τέλος....... άντε μην τα πάρω τώρα, ήρθε ο άλλος με το κόψιμό του στο παιδί..... μην πω καμιά κουβέντα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έχω πεθάνει, έχω λιώσει η εγκυμονούσα που δεν λέει να γεννήσει... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλά έχετε απόλυτο δίκιο με τα απολυμαντικά και τα πεθερικά που δεν καταλαβαίνουν :evil::evil::evil: Εγώ στο πρώτο ήμουν από την αρχή κάθετη και δεν με ενδιέφερε αν θα παρεξηγηθω ;) Τώρα ήδη ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και το εφαρμόζουν ακόμη στον μεγάλο. ΤΕΛΟΣ! Σε αυτό είμαι ανένδοτη και αν χρειαστεί κάνω και καυγά :evil::evil::evil::evil: ¨Οποια με χρειαστεί παρακαλώ να με καλέσει :shock::shock::shock:

Φροσύνα η μικρή γιόγκι είναι τέλεια!!! Και δώστης το χρόνο της, δεν βλέπεις εδώ ο δικός μου :o:o:o Αύριο μπαίνω στην 40η βδομάδα :shock::shock::shock::shock:

Κική έμπαινε κι εγώ μαζί σου!!!

Ιωαννα αυτό που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικό, το νιώθουν σχεδόν οι περισσότερες και φυσικά το ένιωσα και στο πρώτο μωρό και είμαι σίγουρη ότι θα το νιώσω και τώρα γιατί είναι και χειμώνας και είναι λίιιγο πιο δύσκολα... Είναι λίγο η κλεισούρα, λίγο οι ορμόνες, λίγο αν τα καταφέρνεις, ένα τουρλού δηλαδή... Αλλά έχω να σου πω ότι περνάει εύκολα και μετά ποιος μας πιάνει... Υπομονή και τα μωρά μας να έχουν την υγειά τους, είναι ο,τι πολυτιμότερο υπάρχει στη ζωή μας!!!! Σε λίγο καιρό θα δεις πως θα έχεις αλλάξει και να σου πω πάρε το μωρό και βγες μια βόλτα ή αν το έχεις θηλάσει άστο σε κάποιον δικό σου και βγες με τον άντρα σου. Βοηθάει πολύ ;););)

Σοφία θα μας φάτε λάχανο αλλά υπάρχει και περίπτωση να γεννήσουμε μαζί ;););)

Ελινάκι αν γεννήσεις μέσα στην εβδομάδα μάλλον θα είμαι κι εγώ στο Ιασώ ;);) Να συναντηθούμε.

Εβίτα δεν έχω λόγια... Κουκλάκι!!!

Κική κι εγώ από την 37η εβδομάδα και μετά έχω περισσότερα υγρά. Είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας ευχαριστώ κορίτσια μου ..μου δίνετε πολύ δύναμη...ελπίζω να περάσει γρήγορα..

Όσο για την βόλτα έχουμε κ τον σαραντισμο..βέβαια θα πάρω κ μισό σαραντισμο αλλά μέχρι τότε λέω να μην βγω αν δεν υπάρχει λόγος..

Εσείς τι κάνατε οι μανούλες κ τι θα κάνετε οι εγκυουλες ?

Θα κρατήσετε τις 40 μέρες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannita εγω να σου πω την αληθεια δεν το κρατησα... στην αρχη πηγεναμε στο νοσοκομειο για να κοιταξουμε τον μπεμπη γιατι ειχε ικτερο κ μολις πηγα 7 ημερον πηγα στη δερματολογο για να μ δει τις ραγαδες αλλα επειδη δεν φευγουν με καποια κρεμα πηγα κ σε εναν γνωστο μασ κ εκανα κ λειζερ .. μιλαμε οτι να ναι εγω :lol::lol::lol: αλλα τωρα σπιτι .

σημερα ηρθε ο παππας κ μας εδωσε μιση ευχη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλιστα....κ για πες για το λέιζερ....έφυγαν η θέλει καιρό?

Με κρέμα δεν έφευγαν για ποιο λόγο? Τι σου είπε η δερματολόγος?γιατί εχω κ εγώ αρκετές..όχι στην κοιλία βέβαια αλλά στα πλαινα κ στους μηρούς πάλι στα πλαινα...αλλά κ παρά πολλές στο στήθος..βέβαια θα γίνουν λευκές σιγά σιγά αλλά θα το προτιμούσα να φύγουν τελείως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβιτάκι μου το ρίξαμε έξω σήμερα με το ίντερνετ ε? :lol::lol: άντε κορίτσι μου έτσι να μην σε χάνουμε....μείναμε λίγες και πλέον μία με δύο σελίδες την ημέρα με το ζόρι της γεμίζουμε........ άντε μανούλες να μπαίνετε να μαθαίνουε νέα σας......

Εγώ κορίτσια λέω να της κρατήσω κανονικά της 40 μέρες, εκτός εαν χρειαστεί να βγω για κάτι επείγον, αλλά θα έχω και την μαμά εδώ οπότε δεν αγχώνομαι...... ;)

Κατερινάκι εσύ είσαι δικιά μου!!!! ΖΗΤΩ ΤΟ ΝΤΕΤΟΛ!!!!!! :lol::lol:

Αχ αχαχ πονεμένη ιστορία οι ραγάδες.... και εγώ κορίτσια την τελευταία εβδομάδα έκανα πολλές στο κέντρο της κοιλιάς, ενώ είχα λίγες κάτω από το στήθος και λίγες δεξιά στην κοιλιά...... η σημαδεμένη έχω γίνει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...μιας κ είμαι ξύπνια από τις 4 κ από εκείνη την ώρα θηλαζω την μπεμπα ανά μίση ώρα, είπα να μπω λίγο να περάσει η ώρα γιατί από τη νύστα θα μου πέσει το μωρό απτα χέρια!!!!!!

Ας βάλω κ καμία φωτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλε τ´ι όμορφα μπουμπουκακια είναι αυτα που κάναμε;; Μπράβο μας. Μανουλες κουράγιο!!! Οι πρώτες μερες είναι δύσκολες, θα στρωσουμε μετα!!! Και οι υπόλοιπες εγκυόυλες με το καλο να έρθουν και σε σας τα κουκλιά σας!!!!

Εμεις επιτέλους είμαστε καλα!!! Νομίζω ότι αναρρωσαμε απο τις ιώσεις!!! Αν και τον αντρουλη μου κάτι τον τριγυρναει μου φαινεται :shock: . Αλλα ο καλός μου με βοηθάει πολυ με τα παιδιά. Ταιζει την μπεμπα κι εγω βγάζω γάλα... Πολυ δουλεια με δυο ζουζουνια, αλλα καλα να είναι μωρέ και όλα θα γίνουν!!!!

Δεν έχω διαβάσει και Πολλά απο όλα αυτα που έχετε γράψει :oops: αλλα είπαμε πολυ δουλεια και κούραση με δυο παιδάκια!!! Πάντως να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι πολυ και τώρα που ψιλοισιωσαμε απο τις αρρώστιες θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά!!!

Φιλακια σε ολες, πάω γιατι ξυπνάει η μπεμπα για μαμ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ιωαννιτα κ μπέμπα να σας ζήσει η κουκλίτσα σας! Να είναι γερή, δυνατή κ καλότυχη! Είναι μια γλύκα!

Ευχαριστώ κ για τις ευχές σας κορίτσια, δεν εχω προλάβει να σας γράψω απο τοτε. Τελικα κολλησα κ εγω κ εκανα κ βήχα δυνατο κτλ κ εχω ταλαιπωρηθεί πολυ, γιατι καθε φορα που φτερνιζόμουν ή εβηχα πονούσαν τα ραμματα :( . Εχω κ αγχος μήπως κολλήσει ο μπεμπούλης, είμαι συνέχεια με μασκα κτλ. Ο Νικολάκης είναι συνέχεια κολλημένος στο βυζάκι της μαμας, περιμένω να στρώσουν τα πράγματα με το βυζι, να σκληρήνει κ η θηλθ γιατι αακόμα είναι ευαισθητη.Ευτυχώς ο αντρούλης μου εχει παρει αδεια απο την μερα που γεννησαμε κ βοηθάει πολυ την κατάσταση. Απο την κλινικη εφυγε μονο για 2 ωρες απο κοντά μας για να δει την κορούλα μας στο σπίτι.

Ο μικρός είναι μια γλύκα (οπως ολα τα μωράκια μας) οταν μπορέσω θα σας βάλω κ φωτο.

Φλωριάννα μου είναι πράγματι ζορικα οταν εχεις δυο μικρούλικα. Υπομονη θα στρώσουν τα πράγματα κ για εμας. Σχετικά με τις αντλήσεις που κάνεις εχεις νοικιάσει νοσοκομειακο θηλαστρο? Μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία εφόσον κάνεις προτοκολλο αντλήσεων (κάθε 2,5 με 3 ώρες), πρέπει να εχεις νοσοκομειακο θήλαστρο (κατα προτιμηση διπλής αντλησειςω. Αν θέλεις βαζε λίγο τον μικρούλη στο βυζάκι να σε μυρίζει κ μην εγκαταλείπεις την ελπίδα να πιάσει το βυζι, γιατι η αλήθεια είναι οτι κ οι αντλήσεις είναι μεγάλη ταλαιπωρια (το εχω περάσει). Η κορη μου πάντως επιασε κ θηλασε κανονικα μετά τον μήνα (γιατι εχω εισέρχουσες θηλές κ υπήρξαν κ διαφορα άλλα θεματα) κ εκανα κ εγω πρωτοκολλο για να πίνει η μικρή μου γαλατάκι απο την μανούλα. Αλλα την προσπαθούσα παράλληλα κ με το βυζι. Τελικα επιασε μετά τον μήνα κ θηλασε κανονικα απο το στήθος κ σιγα σιγα η αντλήσεις εγιναν θηλασμοι κ μετα ουτε να δω το θηλαστρο δεν ηθελα. Απλα στο αναφέρω γιατι κ εγω τοτε πιστευα οτι δεν θα θηλάζαμε απο το στήθος ποτε, αφου ειχε μαθει κ με το μπιμπερο, αλλα να που ειχε γίνει κ τελικα αποθηλάσαμε μετα απο 18 μήνες.

Νινάκι 2 ήταν που θα γεννούσαμε μαζι :lol: >>>>!!!! ΑΝΤΕ καλε γέννα περιμένουμε :lol: !!!!!!

κικη θέλω φωτο απο κοιούμπα στο facebook!!!!!!!

twiggi η μικρή γιογκη είμαι σίγουρη οτι θα βγει μετα την 40η εβδομάδα! Κατι μου λεει οτι δεν θα θέλει να βγει απο την φωλίτσα της!

φιλια σςε ολες ξυπνησ ε το βαμπιράκι μουχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Τι κανετε?Τι ομορφη μερα η σημερινη....μπορει να παμε καμια βολτιτσα αργοτερα με τον αντρουλη μου!Με τις επισκεψεις απο συγγενεις και φιλους ειναι ενα θεμα,και εμενα ενα σωρο ατομα μου εχουν πει μολις γεννησω να τους ειδοποιησω να ερθουν αλλα δε θελω ο καθε ενας να το πασπατευει γιατι θα εκνευριστω :evil: και ειδικα χωρις τις καταλληλες προυποθεσεις!Σοφακι και εγω δεν πινω πολυ νερο τωρα τελευταια και ισως γιάυτο...Νinaki 2 ναι να το κανονισουμε να συναντηθουμε,στειλε μου με πμ το κινητο σου,θα σου στειλω και εγω το δικο μου!Εγω δε ξερω ακομα ποτε αλλα μαλλον μεσα στη βδομαδα!Εσυ?Θα μπεις με προκληση?Α,να ρωτησω 3 νυχτες δε μενουμε στο μαιευτηριο η΄4?Γιατι μπερδευτηκα....

Ιωαννα μου πολυ γλυκα η μπουμπου!!!Αnthropaki μου να σας ζησει!!!Καλη λοχεια κοριτσια!

Φιλακιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.... τι ωραια μερα ε??? οσες μπορειτε να πατε καμια βολτιτσα...

joannitaKAImpempa η δερματολογος μ εγραψε καποιες κρεμες που βοηθανε απο οτι λεει αλλα δεν φευγουν τελειως γιυτο αποφασησα να κανω λειζερ τωρα που ειναι νωρις ακομα.. καθε μηνα 1 φορα θα πηγαινω συνολο 6 συνεδριες μ ειπε αλλες 5 δηλαδη + κρεμα . θα δειξει . ειναι γνωστος μας αυτος κ γιαυτο αλλιως που με αυτη τη κριση αλλα εξοδα ... πολυ ομορφη η εικονα μπαμπα κορης :)

kiki78 μου πηρα τα πανω μ τωρα κ να μαι παλι ... πως ειναι τα νινακια κλοτσανε???

ΦΛΩΡΙΑΝΑ μου λιγο ζορι τωρα στην αρχη ... μετα θα τα καμαρωνεις ... πολλα φιλιααααααααααααααα

anthropaki μου πολλα περαστικουλια κ περιμενουμε φωτο ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθρωπακι προσπαθω και με τον θηλασμο, αλλα τίποτα η μικρα... Άντε να πειει δυο γουλιες :? . Βγάζω πρώτα με το θηλαστρο λίγο για να βγει η θηλη και μετα τη βάζω στο στήθος. Καλα έχω γίνει κομμάτια με αυτο το θέμα... Να σκεφτείτε ότι με πήρε εχθές ο ύπνος την ώρα που την είχα στον ώμο μου να ρευτει και ξαφνικά ξυπνάω και αντιλαμβάνομαι ένα μωρο να κρέμεται στον ώμο μου :shock: , πάλι καλα που δεν μου επεσε :? . Τ´ι να πω υπομονη!!!!!! Εσυ πως τα πάς με τη μικρούλα;; Πως αντέδρασε με τον ερχομό του μικρου;

Καλα κοριτσια ο μεγάλος εκει που τα πήγαινε μια χαρα με το μωρο, απο προχθές δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί στο κρεβάτι του :shock: , έχουμε υστερίες και κλάματα κάθε βραδυ :shock: και τελικα αφού κοιμηθει στο κρεβάτι του απο την εξάντληση κατα τις δώδεκα, όταν ανοίξει τα ματιά του κατα τις πέντε αντί να ξανά κοιμηθεί στο κρεβάτι του έρχεται στο δικό μου :shock::shock: !!!! Φοβάται λεει μην έρθει κανένας κακός το βράδυ στο δωμάτιο του!!!! Τ´ι να τον κανω βρε κοριτσια;; Τ´ι να του δώσω αρκουδακια να τον φυλάνε, τ´ι να του λέω ότι δεν πρόκειται να μπει κ´ανεις μέσα στο σπίτι... Τίποτα!!! Τα έχουμε δει όλα με τον άντρα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυούλες και ταλαιπωρημένες μανούλες.......

υπομονή μανούλες, σιγά σιγά θα μπουν σε ένα πρόγραμμα τα ζουζουνάκια!!!!!

Τζένη θα βάλω σήμερα μια καινούργια φωτο....καλά θα πάθεις πλάκα :lol::lol:

δεν την γλυτώσατε την ιωσούλα ε? πότε κόβεις τα ράμματα? κολλημένος στο βυζάκι ο μικρός? αχ μωρέ η ψυχούλα !!!!!!! περιμένουμε φωτό!!!!

Εβίτα πολύ κλωτσιά με έχουν πελεκήσει όπως λένε στο χωριό μου :lol::lol:

Φλωριάννα μπράβο σου που δεν τα παρατάς με το θηλασμό ....πωπω σε πήρε ο ύπνος ε? να προσέχεις κορίτσι μου.... ο μικρούλης άρχισε τελικά της ζήλιες... θέλει τον χρόνο του τώρα, θα 'ναι λίγο δύσκολο.....

Έλινάκι καλή βόλτα, όντως είναι ευκαιρία σήμερα με τέτοια μέρα.....!!!!!!

Ιωάννα πολύ γλυκιά η φωτό μπαμπάς και κόρη!!!!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες κάνατε καισαρική, πότε σας είπαν ότι κόβουν τα ράμματα? και όταν είσασταν νοσοκομείο λογικά δεν κάνει να κάνετε ολόκληρες μπάνιο ε? ούτε μαλλιά λούσιμο? μόνο τοπικά επιτρέπεται για να μην βραχεί η περιοχή της καισαρικής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ` μαι κι εγώ!!!! Δεν πρόλαβα νωρίτερα να σας γράψω λόγω αυξημένων υποχρεώσεων όπως καταλαβαίνετε... :D:D:D Εν τάχει σας λέω ότι γέννησα τελικά τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου στις 17:40 το απόγευμα τη μπουμπού μου που ήταν τελικά 3260γρ. Ξεκίνησα με πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό , φτάσαμε σε διαστολή 10 κάναμε μερικές εξωθήσεις αλλά η μπουμπού δεν κατέβαινε και τελικά δε γλίτωσα την καισαρική μετά από 10 ολόκληρες ώρες...Θα σας γράψω αναλυτικά την εμπειρία μου με την πρώτη ευκαιρία. Τώρα όλα μου φαίνονται μακρινά και δίνω τη μάχη του αποκλειστικού θηλασμού :roll::roll: :roll

Μαράκι να μας ζήσουν τα μωράκια μας!Έχουμε μαζί γενέθλια τελικά...Ευχαριστώ όλες για τις ευχές , αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες...Θα τα ξαναπούμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.......ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΣΤΙΣ 8 ΗΜΕΡΕΣ,,,,,,ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ.......ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΖΗΛΕΙΑ....ΚΑΤΙ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΕ.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ...ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΗΣ ΦΛΩΡΙΑΝΝΑΣ.....ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.... ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΦΕΡΩ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΕΚ ΑΠ ΤΩΝ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ.......ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΓΕΥΜΑΤΑΚΙΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 10ΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.....ΑΑΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΑ....ΕΙΝΑΙ 60 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΚΑΝΑ 20 ΤΑ ΜΑΡΑΦΕΤΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ.....ΑΥΤΑ....ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίκη μου για τις ερωτήσεις σου..εγώ έκανα κανονικά ντους στο νοσοκομείο από την δεύτερη κιόλας μέρα.απλά έκανα με την γάζα κολλημένη στην τομή κ απλά μετά μου έκανε η μάνα μου αλλαγή..νοσοκόμα βλέπεις...!!

Τα ραματα (ένα ήταν βασικα) μου το έβγαλε ο γιατρός μου την έβδομη μέρα μετά την καισαρική..πηγα στο νοσοκομείο κ μου το έβγαλε ...κ από τότε δεν εχω ούτε γάζα ούτε τίποτα κ κάνω κανονικά μπάνιο..θέλουμε τρέλα φωτό της κοιλιάς..

Φλωριανα χαρά στο κουράγιο σου...εγώ με ένα μωρό κ με κανονικό θηλασμό κ όχι θηλαδτρο κ τα εχω δει σκούρα..σήμερα το πρωί..αφού από τις 4 ήταν ξύπνια, ήμουν έτοιμη να της δώσω ξένο μπας κ ηρεμήσει..δεν άντεχα να τη βλέπω έτσι..αλλά το μετάνιωσα κ δεν της έδωσα..αλ :cry: λά δεν ξέρω για πόσο θα αντέξω..

Δεν μου λέτε ξέρετε αν τα πονακια τους αρχίζουν από τόσο νωρίς???γιατί μου δίνει την εντύπωση ότι πονάει..εκεί :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκοκοιλιτσες και εσεις γλυκιες μανουλες, τι ωραια που μπαινετε και μας λετε τα νεα σας.. Ειναι καλο να προετοιμαζομαστε κι εμεις, τι μας περιμενει!! :shock:

Φλωριανα μου επιτελους συνηλθατε απο τις βρωμοιωσεις κλπ να ηρεμησετε λιγο! Ανθρωπακι γλυκα ο μικρος ε? Ιωαννιτα πολυ τρυφερη η φωτο με τον μπαμπα... Εβιτα να μας πεις το αποτελεσμα με το λειζερ, ελπιζω να μην χρειαστουμε οι περισσοτερες βεβαια.. Μπραβο σας που προσπαθειτε ολες με το θηλασμο παρα τις δυσκολιες, ειμαι σιγουρη πως τελικα θα πανε ολα καλα και θα μας δινετε συμβουλες κι εμας!!

Αγκαθαπ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!! :):) Ταλαιπωρηθηκες λιγο κοριτσακι ε? Τι να κανουμε συμβαινουν αυτα, τωρα απολαμβανεις τις αγκαλιες με τη μικρουλα, αυτο μετραει!! Καλη λοχεια σου ευχομαι..

Κικη ελιωσα με το απολυμαντικο ψεκαστηρι :lol::lol: Η Κατερινα πρεπει να ειναι πολυ περηφανη για σενα, ετσι δεν ειναι Νινακι?!! :P Αντε ερχεται η σειρα σου, μαζι με το Ελινουλινι θα μας φερετε τα νεα!! Με το καλο κοριτσια! Να δουμε τι θα γινει με σενα Κατερινα γιατι κατι μου λεει οτι κι εγω ετσι θα περιμενω και θα περιμενω....Και μετα θα εχω και το ξυλο με τις μαιες μην το ξεχναμε χαχαχα :lol:

Αυτο με τις 40 μερες κι εγω θα ηθελα να το κρατησω αλλα επειδη με ξερω δεν νομιζω να το καταφερω. Δεν την μπορω την κλεισουρα και την ακινησια.. Αλλα θα δουμε πως θα μας βγει..

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα μου, ειναι πράγματι δυσκολο εχεις δίκιο. Δεν μου ειπες τελικα εχεις νοσοκομειακό θηλαστρο η περιστασιακής χρήσης?

Ο μικρος σας είναι λογικο να βγάλει κάποια αντιδραση (να το χαιρεσαι γιατι είναι φυσιολογικο, είναι κουραστικο αλλα μην μασας θα περάσει. Η Νεφελίτσα ακόμα δεν εχει δειξει κατι κατι πολυ εντονο αλλα το περιμένουμε κ εμεις. Κανει βεβαια κατι δοκιμές, να δει τι γινετε, πχ εχτές ενω θηλαζα κ ειχε πεταχτει ο αντρας μου σε μια δουλεια, ηθελε εκεινη την ωρα να της φτιάξω γάλα (δεν πινει ποτε εκεινη την ωρα γάλα).. Σηκώθηκα με τον μικρο στο βυζι κ της εφτιαξα γάλα, θηλάζοντας παράλληλα κ μετα ήταν μεσα στην τρελή χαρα.. Και το βράδυ ηρθε στο κρεβάτι μας κατα τις 5 που θηλαζα το μικρο κ την κοιμήσαμε εκει.. Είναι λογικο να αντιδρουν με διαφορους τρόπους, σιγα σιγα ολα θα στρώσουν..

Κικι μου περιμένω φωτο με αγωνια! Εχτές εκοψα τα ράμματα, αλλα όταν βήχω με πονάνε τα εσωτερικα ραμματα (ειδικα τις προηγούμενες ημέρες) σημερα είναι καλύτερα (οχι ο βήχας αλλα η ενοχληση στην κοιλια όταν βήχω). Την πρώτη φορα που γεννησα δεν με αφησε να κανω μπάνιο ολοκληρη τις πρώτες ημέρες. Σε αυτη την γέννα, την 4η ημέρα εκανα μπανιο κανονικα, αλλα μετα κανεις αμέσως αλλαγη την γαζούλα.

Ελινάκη ευχαριστώ για τις ευχές! Αντε εφτασε ο καιρος να αγκαλιάσετε κ εσεις το μωρούλι σας!

Ο μικρος ριχνει κατι καλους υπνους σήμερα κ λίγο χαλάρωσα κ εγω... αααα κορίτσια εχει πολλα πολλα μαλλάκια κ τρελαινομαι να τον χτενίζω :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκεί που κοιμάται ξυπνάει κ τσιριζει...για κανα 5λεπτο...

Θέλει πολύ υπομονή κορίτσια ο θηλασμός..δύσκολο πράγμα τελικά..αλλά το παλεύω ακόμα όσο μπορώ για το μωρό μου για το καλό που του κάνει το γαλατακι μου..

Αγαθαπ να σ ζήσει......κρίμα για την καισαρική μετά απο τέτοια ταλαιπωρία...

Σήμερα πόσο πολύ ήθελα έναν καφέ στον ήλιο κ ένα τσιγαρακι...

Αλλά δεν πηγα τελικά γιατί φοβήθηκα μην ξυπνήσει η μπεμπα κ δεν ξέρει η μάνα μου τι να την κάνει...είναι βέβαια εδώ η καημένη κ κάνει τα πάντα αλλά δεν έχει βυζί με γαλατακι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.....

Τζένη περιμένω τον καλό μου να γυρίσει από την δουλειά να με βγάλει φωτό ;) και θα την βάλω!!!!

Πολύ χαιρόμαστε που μας λέτε τα νέα σας, προετοιμαζόμαστε και εμείς έτσι....ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

Φροσύνα γελάς ε? είναι πολύ καλή ιδέα πάντως, όποιος δεν ακούει για την απολύμανση θα τον κυνηγάω στο σπίτι με το ψεκαστήρι!!!! :lol::lol: ξέχασες και το Σοφάκι που μάλλον θα μπει την Πέμπτη, οπότε θα έχουμε μάλλον 3 γέννες αυτήν την εβδομάδα!!!! λες να γεννήσουμε εγώ και το Ευάκι πριν από 'σενα? :lol::lol: πιστευω να μου πει την Τετάρτη που θα πάω περίπου πότε θα μπούμε.......

agathap να σου ζήσει το μπεμπάκι, γερό και καλότυχο να 'ναι!!!!! πάντως πολλά μωράκια πέσανε την ίδια μέρα στα γεννέθλια ε?

Σκιουράκι δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι για το θηλασμό, η προσπάθεια μετράει.... ;)

Ιωάννα πολύ ξενύχτι ε?

Τζενάκι η μαϊμουδίτσα πονηρούλα ε? :lol::lol: φυσικό να ζηλευει λίγο , πάλι καλά που δεν σου ζητάει βυζάκι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou geia sas!! Ti perimena me poli poli xara auti ti stigmi!!! Gennisa xthes , stis 2 το mesimeri!!!

To mwro mas einai3200 gr k einai poli poli kaloulis opws itan k sti koilitsa mou!!! Ftou ftou na mi to matiasw!!!!

Tha sas trellanw entelws an sas pw oti ekana toketo sto spiti ( sas eixa pei oti o giatros mou einai o kaliteros treloulis giatros tou kosmou???? ) gennisa sto spiti , xwris episklirideio (αpisteuto???) me tin anektimiti stiriksi k voitheia tou antra mou!!!

Peite mou se poio simeio tou forum na sas grapsw analitika tin empeiria mou!!!!!

To teleio einai oti de mou ekane kanena ramma ( tromeros o giatros...) k meta ti genna wkana to mpanio mou, vaftika (kiria panw apo ola) κ kikloforousa to spiti san na eixe gennisei allos anthrwpos!!! Me vlepoun goneis k petherika k de to pisteuoun!! Tha sas ta grapsw ola analitikotata!!!

Eimai pantws poli kala,swmatika k trel eutixismeni....

Tha sas anevasw foto sto facebook....

Sas stelnw se oles tin agapi mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...