Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Δαναη μου τα συλλυπητηρια μου! θα μπορεσεις να πας στην κηδεια της; να χαιρεσε που γνωρισε την δισεγγονη της.

Ανδρια εαν ειχες κυστη δεν θα εμποδιζε να ερχετε η περιοδος, εκτος και εαν ηταν μεγαλη σε μεγεθος. αυτο ομως θα το ηξερες. μην αγχωνεσε δεν εχει σταθεροποιηθει ακομη η περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΙΩΝΟΥΜΕ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΟς ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ,ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΈΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ.....

ΕΜΕΙς ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑς ΠΕΡΑΣΑΜΑ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΑ,ΜΠΑΝΙΑΡΙΣΜΑΤΑ.....

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΑς ΚΑΙ ΣΤΙς 7...ΤΟΤΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ , ΤΟΥς ΚΟΙΜΗΣΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.....ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΣΥΧΗ ΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!!

Καλή εβδομάδα :D:D:D:D

...it's the first day of the rest of your life.... όπως έγραψα και στο facebook :lol::lol::lol:

Εγώ δουλεύω χαλαρά σήμερα μέχρι να έρθει η ώρα να γίνει πάλι πανικός, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα, καλά να είμαστε και να τα βολέψουμε :D:D:D . Την Τετάρτη θα πάω και σε μια εταιρεία για να συζητήσω μια πιθανή συνεργασία για ένα έργο στην Αττική. Εννοείται ότι εγώ δεν θα πηγαίνω στο εργοτάξιο αλλά θα έχω την διαχείρηση (εδώ δεν πήγαινα στα καλά μου :lol::lol::lol: θα πάω τώρα που είμαι και έγκυος? ;);) ). Έχω πολλές ελπίδες ότι μπορεί να ανοίξει αυτό το έργο και θα είναι πολύ καλή περίπτωση...Το 2012 μπήκε καλά από δουλειές και εύχομαι να συνεχιστεί αυτό για 2-3 μήνες αφού από τον Μάιο και μετά θα παγώσουν αναγκαστικά...

Το Σάββατο πήγαμε στο Mall, γενικά δεν συμπαθώ τα πολυκαταστήματα, προτιμώ να στηρίζω τοπικές αγορές, έστω και στο κέντρο της ΑΘήνας, ΑΛΛΑ αργήσαμε και πήγαινε και για βροχή και αναγκαστικά κάναμε εκεί τα ψώνια/δουλειές μας...Η μικρή έδωσε ρεσιτάλ. 'Αρχισε να κοινονικοποιείται πολύ με άλλα μωράκια και παιδάκια κυρίως αγοράκια :lol::lol::lol: γέλια, χαρές, πειράγματα, φωνές...όπου στεκόμασταν μοίραζε χαμόγελα και ο κόσμος ερχόταν και την εβλεπε από κοντά...κάτι κοριτσάκια φωνάζαν τις φιλενάδες τους, κάτι μαμάδες τα παιδάκια τους για να την δουν...ένα περίεργο πράγμα....Στο τέλος την έβαλα στο πάρκινγκ του Mall στο τιμόνι του αυτοκινήτου όρθια και πατούσε κόρνες, άναβε φλασ, υαλοκαθαριστήρες....φώναζε από την χαρά της...ΟΔΗΓΑΡΑ η μικρή .... :lol::lol::lol::lol: Στον γυρισμό βέβαια από την κούραση και όλο αυτό το πάρε δώσε άρχισε να κλαίει και κολήσαμε και στην κίνηση στην Κηφισίας και πλάνταξε το παιδάκι.... :?:?:?:? Μετά γυρίσαμε σπίτι και ήταν πάλι μέσα στην τρελή χαρά....

Σήμερα της έδωσα αυγουλάκι κρόκο με λίιιιγο λεμονάκι και λαδάκι συν μισή φετούλα ψωμί και εκεί που το έφαγε σχεδόν όλο.....μου το έκανε εμετο :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:?:?:?:?:?:?:?:?

ενώ όλες τις άλλες ημέρες το έφαγε μια χαρά...Είχε να κάνει εμετό τουλάχιστον 5-6 μήνες.....Τι πιστεύετε? Είναι τυχαίο έτσι δεν είναι?

σας φιλώ πολύ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη συλλυπητήρια για την γιαγιά σου. Το 1925 ήταν γεννημένη? Τότε γεννήθηκε η δική μου γιαγιά...Δεν έχει κανένα πρόβλημα υγείας και είναι πλήρως αυτοεξυπηρετούμενη, πάει στην αγορά, μαγειρεύει, πίνει κανένα κρασάκι που και που, ωστόσο κάνω και εγώ τις ίδιες σκέψεις με εσένα κάθε φορά που την αφήνω στα Ιωάννινα....

κάποιες στιγμές βέβαια σκέφτομαι ότι το κακό χτυπάει και νέους ανθρώπους που δεν πρόλαβαν καν να δημιουργήσουν οικογένεια και τότε η περίπτωση της γιαγιάς μου φαντάζει ιδανική....

Και πάλι συλλυπητήρια.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη εβδομάδα!

ειστε ολες εργαζομενες ,πλεον....καλα ειναι μου λειπει και μενα το σχολειο μου ,τα παιδακια μου,αλλα...προτιμω τα δικα μουυυυυυυυυυυυ....απλα καποια στιγμη βαριεσαι λιγο!

ειναι καποια μανουλα με κοριτσακι που θα ηθελε ρουυχαλακια;εχω καποια ακομα ,τα ειχα δωσει γιατι ελεγα πως δεν θα καναμε αλλο μωρακι,κρατησα τα unisex,αλλα εχω ακομη,εχω και 2 στολες,μια πριγκιπισσουλα και μια γατουλα και επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι...στειλτε μου μηνυματακι στο φορουμ.... και φυσικα χωρις παρεξηγηση!!!

Παω να παρω το κοριτσακι μου,σχολαει.....φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερουδια!!!

Γλυκερια μου ακομη εγω δεν ειμαι εργαζομενη!! την αλλη εβδομαδα!!

ασε πολυ θα ηθελα να καθομουνα στο σπιτι και αλλο, δεν βαριεμαι!!!

Πηγα το πρωι στο ικα να ανανεωσω το βιβλιαριο μου και δεν μπορω γτ χρειαζομαι 90!!! ενσυμα!!!!!!!!!! που ειναι ο μ...ας ο Λοβερδος που ελεγε περσι οτι βγηκε εγκυκλιος για να ασφαλιστουμε με 50 ενσυμα; ευτυχως 1 απριλιου θα εχω ενσυμα και θα ασφαλιστω! εχω και τα παιδια στ'ονομα μου. δεν μπορει να τα παρει και τα δυο ο ανδρας μου.

Σαμανθα νομιζω πως ηταν τυχαιο απο την στιγμη που της ειχες δωσει και αλλη φορα. αφησε την λιγες μερες χωρις αυγο και ετα ξαναπροσπαθησε.

Ανδρια περιμενε και αλλες μερες απο την στιγμη που λες οτι αποκλειετε για εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!!

δαναη μου τα θερμα μου συλληπητηρια.....

την γιαγια μου την υπερ αγαπω νομιζω οτι θα παθω καταθλιψη οταν την χασω...το σκεφτομε μερικες φορες κ δακρυζω...οταν μεναμε μαζι κ μαλωναμε ενοιωθα ασχημα μετα...μην παθει κατι κ φυγει ετσι...

πολυ ομορφο το φορεματακι που πηρες στην μυρτω!!!!!

καποια εγραψε για φακορυζο θελω την συνταγη!!!!!

ειρηνακι κ εγω της δινω φαβα κ φασολαδα τα χλαπακιαζει στην στιγμη!!! :lol::lol::lol: βρηκα την φωτογραφικη μηχανη την ειχε κρυψει το ζωντοβολο τωρα θελει φορτισμα κ θα βαλω φωτογραφια απο το τελειο σκουφι μας!!!!!

γεωργιαννα απο τωρα μπερμπαντης η μικρος ε? :lol::lol::lol: κ εμεις μαλωσαμε προχθες σημερα αρχισαμε να ξανα μιλαμε...μου την δινει οταν ειμαστε ετσι...με στεναχωρη η ολη φαση....ολο λεω κ εγω δεν θα παρω τηλ αλλα θα βρω προφαση να τον παρω παλι :D

γλυκερια μου ειπες για ρουχαλακια κ σκεφτομε πως για το καινουριο μρο πρεπει να τα αγορασω ολα απο την αρχη οχι λογω χρωματος αλλα λογο εποχης...με την ελενα πιασαμε ολο το καλοκαιρι με το σπορι θα πιασουμε ολο τον χειμωνα,εχω κ ενα προαισθημα οτι θα ειναι τσουτσουνακος ενταξει κ στην ελενα το ιδιο ελεγα :lol::lol::lol:

σαμανθα μακαρι να παρεις την δουλεια!!!!τι εννοεις για τον μαιο???γιατι θα παγωσουν???

πως τα πας με την εγκυμοσυνη???για μενα αρχισαν τα οργανα με ενοχλει το απορρυπαντικο που πλενω τα ρουχα της ελενας μερικες φορες δεν μπορω ουτε αγκαλια να την παρω τι φταιει κ αυτο το καημενο???θα λεει η μαμα μου δεν με αγαπαει :( τι απορρυπαντικο να παρω να μην μυριζει?????

βασιλικη μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!!καλε τι κατακλυσμος ειναι αυτος απο μωρακια????να σας ζησουν τα ανηψακια!!!!συντομα θα παρουν βαρος κ πανε κοντα στην μανουλα τους!!!!

αντρια αφου δεν ειναι σπορακι μαλλον ακομη ο κυκλος σου δεν εχει σταθεριποιηθη ακομη...πιστευω θα ερθει κ μενα εκανε μηνες να ερθει στα καλα του κ ετσι οιπως ηρθε ετσι ξανα πηρε το μπουλο :lol::lol::lol: τι εγινε με την συνεντευξη???πηγες???

δαφνη κουραγιο 3 μπομπιρακια κ ηρθατε οφ ε? :lol::lol: κουραγιο κουραγιο!!!!!

σαμανθα εσυ εδωσες αυγουλακι????κ εγω πρεπει να αρχισω ψαχνω να βρω φρεσκα ολοκληρο ποτε αρχιζουμε να δινουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Adia8etisa YIOUPI...Einai i 1i k monadiki fora pou xairome pou adia8etisa :lol::lol:

Soula mou den nomizw na min sta8eropoii8ike o kiklos mou giati SXEDON POTE den eixa ka8isterisi k meta ton 8ilasmo ir8e kanonikotata, o kiklos mou einai 28 meres k etixe na er8ei k 27i mera arga to vradi mipws k xasei to traino :D alla gia kriwma mou fenetai auti tin fora giati ponaw poli alla roi paaaaara poli ligi enw emena mou paei potami..Denpeirazei 8a perasei k auto tipota pio sovaro min mas vrei :)

To interview einai avrio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Σούλα τον Μαιο αναγκαστικά θα παγώσουν οι δουλειές λόγω του ότι θα γεννήσω :lol::lol::lol:

όχι δεν εχω κάποιο σενάριο καταστροφολογίας της χωρας για τότε :lol::lol::lol::lol: έτσι και αλλιώς κατεστραμένοι είμαστε .... :?:?:?

άσε έχω ΦΟΒΕΡΕΣ τυψεις που δεν μπορώ να την παίξω και να την σηκώσω όπως πριν μάθω ότι είμαι έγκυος....ΦΟΒΕΡΕΣ τυψεις σου λέω...Και επίσης με ενοχλεί πάρα πολύ όταν την ταίζει η γυναίκα που την κρατάει...και όταν την αλλάζει....ενώ αν πχ ήταν η μαμά μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα....Αλλά θα σου πω να προσέξεις ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολύ στο 1ο τρίμηνο για να δέσει το μωράκι σου...κάνε μια θυσία...Ο γιατρός μου είπε πάντα όταν είναι ο άντρας μου σπίτι να την παίρνει εκείνος...

Εγώ μπήκα στον 6ο μήνα και νιώθω καλά, μου έχουν περάσει και οι αναγούλες οι οποίες δεν είχαν καμία σχέση με την πανωλεθρία που είχα πάθει όταν ήμουν έγκυος πέρυσι.....

Γεωργιάννα που εργάζεσαι? Τελικά ποιος/οι θα κρατάνε τον μικρό? Για παιδικό δεν τα σκέφτεσαι καθόλου? Εγώ σκέφτομαι για την δικιά μου από Σεπτέμβρη...

Ανδιούλα μου καλή επιτυχία αύριο!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα μου αν ειναι αγορακι μεινε ησυχη θα στα στειλω εγω γιατι εχω ολα τα νουμερα....κανε εσυ το αγορακι κι εγω ειμαι εδω.....η μαριεττα γεννηθηκα νοεμβριο ο μπεμπης απριλιο,αλα λογω μεγεθους αυτα που φοροσε η μαριεττα οταν χρονισε τα φοραει ο μικρος τωρα....γι αυτο μην το σκεφτεσαι τα αγορια εχουν αλλη αναπτυξη σαν βρεφη,στο δημοτικο τους τρωνε τα κοριτσια και στη β γυμνασιου φορτσαρουν τα αγορακια......και μετα αντε πιαστα!!!!!!

γεωργιαννα αυτοι θελουνε σκοτωμα,ακου δεν στο ανανεωσαν,με δυο μικρα παιδια,αφου ησου σε αδεια δεν πιανεται;

εμεις αυγο στον 11 και ηταν καθετος ο γιατρος!

σας αφηνω να πλυνω κατι κοτουπουλα που εφονευσε η πεθερα μου για τον εγγονο,καλη ορεξη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristw Elenaki mou..Esteila k stin etaireia pou doulevei mia poli kali mou fili einai i logistria tous k 8eloune grammatea, euxomai na pei kamia kali kouventa k na me piasoun :) den 8elw meso alla allo na pas sistimeni apo kapoion k allo na pas teleiws agnwsti..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ απο μένα!

Δαναη συλληπητηρια για την γιαγιάκα σου....δεν ξερω τι να πω ,όντως μακάρι να παρουμε τα χρονια της κ να εχουμε υγεία,η αλήθεια όμως ειναι πως μας λειπουν...ειναι οι ιστοριες τους,οι πολυτιμες συμβουλες τους παρεα με ελληνικό καφε...κτλ....Εγω την έχασα στα 56 την μία κ την άλλη δεν την γνώρισα ποτέ,δυστυχώς.

Αφροδιτη δεν μας ειπες,τι ελεγε η εκθεση?Αξιζε,ειδες κατι?

Εγω σκεφτηκα να παρω προσκλητηρια απο το χαμογελο του παιδιού,αλλα κατω απο 1.20 ευρω δεν έβρισκα,ειναι ακριβα.Δεν μπορουμε αυτη την στιγμη να τα διαθεσουμε,οσο κ να το θελουμε :( Γνωριζετε καποια αλλη παρόμοια οργανωση?

Διάβασα που λετε στο περιοδικό mommy πως το ΟΧΙ δεν είναι ο καλυτερος τρόπος να μαθαινουμε στο παιδί τι δεν πρεπει να κάνει γτ το πολύ ΟΧΙ το ενσωματώνει κ αργότερα θα το χρησιμοποιει συνεχως,οποτε θα μας γυρίσει μπουμερανγκ!Καλυτερα λοιπόν να λέμε πχ στοπ κ αργότερα που θα μεγαλώσει κ θα μας ζητάει κάτι π.χ "Να φάω μπισκότο?"η απάντηση θα είναι "ναι,μετα το βραδινό σου"

..........ωστε να αντιλαμβανεται καλυτερα το τι πρεπει κ τι δεν πρεπει κ να μην ειναι συνεχώς αρνητικό στο κάθε τι....

Αφηστε κορίτσια ξεκινησε να ανεβαίνει κ στον καναπέ........

Σας αφηνω να δω το φαγητό.

Ελενα πηγες 6 μηνών ε?Φτου σου κοριτσακι μου,εχεις δικιο για την αγκαλια κτλ αλλά καλά λεει ο γιατρός κάνε υπομονη κ μετά θα εχεις κ τα 2 :lol: Να εισαστε υγιεστατοι όλοι οικογενειακως,βασικός κανονας για χαρουμενη οικογενεια!

Δαναη στειλε κανα πορτοκαλι εμένα κ προτεινε καμια σειρα να κατεβάσω να κολλησω κ εγώ,καμια αλλη τουρκικη παρομοια με τον Πειρασμό εχεις να προτεινες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis ir8ame apo tis prwtes voi8eies epese i mikri apo ton kanape k xtipise sto kefalaki tis, sigkekrimena to metwpo tis sta de3ia konta sta mallakia tis evgale karoumpalo fouskwse k kokkinise molis tin eida mproumita sto patwma exasa tin misi mou zwi, eklaiga k egw mazi tis k tis evala voutiro (kala ekana? panw ston paniko mou den 8imoumouna tis simvoules sas)..Pira prwta tin paidiatro k den mou to apantise k meta pira ton andra mou k ton mpampaka mou tous enimerwsa k otan ekleisa to til tin 3ana pira k mou eipe : "Den 8a einai kati stamatas na klais k den einai tipota poses fores 8a pesoun akomi alla afou eisaste konta sto nosokomeio pigenete gia aktinografies gia na eimaste sigouroi"..Eutixws den itan tipota..Sorry an sas grafw ligo mperdemena alla kratw tin mikri agkalia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριά ευτυχώς δεν ήταν κάτι,ναι φυσικά τα παιδιά μας θα πέσουν κ θα χτυπησουν αλλά αν ειναι να χανουμε τον ελεγχο κ τα παιδιά μας αναστατωνονται περισσότερο κ εμείς δεν μπορουμε να σκεφτουμε λογικά πανω στον πανικο μας.....ψυχραιμια!!!

Εμενα μου επεσε απο το καρεκλακι του φαγητου κ κατευθειαν της εριξα νερό στο προσωπο κ την ηρεμησα,της περασε αμεσως.Περριτο να σου πώ ,πως ετρεμαν τα χερια μου απο τον φόβο μου,αλλά εκανα τον καραγκιόζη για να φανω ψυχραιμη...αστα σοκ επαθα!Στην δικη σου περιπτωση επραξες τελεια που την πηγες στο νοσοκομείο,καλυτερα να εισαι σιγουρη μην εχει συμβει κατι υπουλο στο παιδακι σου....αλλά ας προσπαθησουμε να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο ηρεμες.....για να νοιωθουν κ αυτα ασφαλεια.....τελος καλο,ολα καλα.Βουτυρο εβαλες τελικά?Εγω ειχα βαλει κ δεν ειχε κανει σημαδακι...τυχαιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη μου συλληπητηρια! Τα χρονια της να παρουμε! θα ανεβεις για την κηδεια;

σουλα βνα μη νοιωθεις τυψεις.. της δινεις τοση αγαπη ! Περιμενουθμε φωτογραφια!!!

Ελενα μπηκες στον 6ο/ ποπο σαν χθες μουθ φανηκεοτι μας το ειπες!! αντε με το καλό!

φακορυζο κ εγω θελω συντανγη...δαφνη δωσε μας τα φωτα σου!!!

κοριτσια για τους ξαυγαδες αφηστε το... πολλα ζευγαρια μαλλωνουν κ ενα απο αυτα ειμαστε κιε μεις..ειναι η κουραση κ το καινουριο...ολα θα περασουν πιστευω!

Εμεις σημερα σηκωθηκαμε απο το παρκο μας!! αμε!! επιτέλους!! ενοιωσα πολυ περιφανη για το παιδακι μου.. εβγαλε μαλλον κ 2ο δοντι..κατι φανηκε διπλα στο 1ο... ολη μερα να θηλαζει θελει παλι σημερα! Κ εχω ποση δουλειαμε τα σκουφακια κ τα κανουμε ολα αγκαλιτσα!

Αντρια μπορει να κρυωσες κ για αυτο να αργησε να ερθει η περιοδος...εμενα ακομα αφαντη... κ εχουν περασει 9 μηνες σχεδον... καμια αλληχ ωρις περιοδο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τα συλληπητήρια!

γωγώ δεν έχω να σου προτεινω αλληξ τουρκικη σειρα...

ανδρια,ευτυχως ολακαλά,συμφωνώ απόλυτα με ο,τι σου εγραψε η γωγ περί ψυχραιμίας!

ειρήνη,συγχαρητήρια για το νεο κατόρθωμα!!η δικια μας μου φαινεται θα ειναι η τελεταια που θα σηκωθει.οχι δεν θα ανεβω,η κηδεια εγινε κοιλας σημερα το μεσημερι.θα τη χαιρετησω το μαρτη πουθ θα ανεβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια περαστικά της Βικτώριας, ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό. Όπως είπαν και τα κορίτσια θέλει πολλή ψυχραιμία για να μη τρομάζουν τα ίδια τα μικρά μας. Γουλίτσες έβγαλε και ο Άρης τις προάλλες που χτύπησε το κεφάλι του στο τραπεζάκι. Το μόνο που έκανα (επειδή ήταν βράδυ) ήταν να τον μισοξυπνάω κάθε τόσο να βεβαιωθώ πως αντιδρά οκ.

Ειρήνη και Σούλα... φακόρυζο... ο λόγος είναι πως ο συνδυασμός των φακών με το ρύζι βοηθάει ν'απορροφηθεί καλύτερα ο σίδηρος που έχουν οι φακές. Να πω πως ο Άρης δε τρώει ακόμα κρεμμύδια κλπ. οπότε βάζω τις φακές να βράσουν με λίγο καροτάκι και μετά από ένα τεταρτάκι προσθέτω ρύζι και σήμερα έβαλα και λίγη ντομάτα χωρίς σπόρια. Τα περνάω λίγο στο μούλτι, να μη γίνουν τελείως κρέμα αλλά να μην είναι κι ολόκληρα. Σερβίρω με φρέσκο λαδάκι και λίγες σταγόνες λεμόνι. Αν οι μικρές τρώνε κρεμμύδι, μπορείτε να βάλετε.

Φακόρυζο έφαγε σήμερα ο Άρης, μαζί με 4-5 μπουκίτσες μπακαλιάρο βραστό.

Λέω να βγω μια βόλτα να πάω να πάρω πάστες από τον Ασημακόπουλο, έχω πολύυυυ καιρό να φάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μεγιά κ το 2ο δοντάκι σας!!!Αρχισε να στεκεται κ στο παρκο?Τωρα θα πεφτει κ θα θυμωνει λογικά μεχρι να μαθει να πεφτει κ να σηκώνεται...θυμαστε η δικιά μου τι σας ελεγα?

Δεν ηθελε με τιποτα να πέφτει,τσαντιζόταν κ εκλαιγε :lol: Τωρα ποιος την πιάνει :D

Αντρια έτσι ειναι,με την εμπειρία τα αποκτάς όλα....ειμαι σίγουρη πως αυριο θα ειναι καλά η μικρουλα σου...

Εγω τις φακές τις δίνω με πατατα κ καρότο.....

Εχτες εφαγε σπανακόριζο κ σημερα φασολακια με πατατα,καροτο κ μοσχαρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

¨Ανδρια καλά έκανες και πήγατε στο νοσοκομείο.

Η παιδίατρος μου έχει πει ότι σε περίπτωση που πέσει πρέπει να παρατηρήσω εάν έχει τις αισθήσεις της και να την ξυπνάω μέσα στην νύχτα για 1-2 νύχτες. Πώς έπεσε από τον καναπέ? Την είχες βάλει να κάθήσει εκεί? Την αφήνεις στον καναπέ γενικά? Εγώ φοβάμαι να την αφήσω...την βάζω, στο πάρκο, στο κάθισμα φαγητού ή στην στράτα...άλλοι έχω παρατηρήσει ότι την αφήνουν πχ η μαμά μου...

Και εγώ προσπαθώ να ΚΑΤΑΠΙΝΩ την γλώσσα μου όταν γίνεται κάτι...θα πρέπει να το κάνουμε συχνά πυκνά στο μέλλον!

Γωγώ δεν είμαι 6 μηνών αλλά στον 6ο!! :lol::lol::lol: Μη με αγχώνεις :lol::lol::lol::lol: Δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα και πρέπει και να μετακομίσουμε...

Θέλω και εγώ να μάθω να δίνω φακές...τις πολτοποιείς? Πώς ακριβώς τις μαγειρεύεις? Γιατί εγώ δεν τρώω φακες και φασόλια και δεν ξέρω να τα φτιάχνω....Και σπανακόριζο θα φτιάξω!

Κορίτσια πείτε και άλλες ιδέες!

Ειρήνη με γεια τα δοντάκια σας!!!!!!!! Τα 2 κάτω έβγαλε?

ααα και σήμερα πάγωσε το αίμα μου, της έδινα το απογευματινό της, δηλαδή το μεσημεριανό ξαναζεσταμένο γιατί δεν το είχε φάει όλο και είχα αρκετή ποσότητα ....και βλέπω 2 κοκκαλάκια μέσα παραλίγο να τα δώσω...Η γυναίκα που την κρατάει τα άφησε μέσα...Ήταν με κουνέλι το οποίο έχει μικρά κοκκαλάκια που δεν φαίνονται...

και μετάααααααα είχαμε παει με το αυτοκίνητο για κάτι δουλειές και.........παραλίγο να μας τρακάρουν...φοβήθηκα πάρα πολύ...ένας μ@λ@κ@ς έτρεχε στα στενά με μεγάλη ταχύτητα...ουφφφφφφφφφ....ευτυχώς κλώτσησε πριν από λίγο το νινι και μου έφυγε το άγχος....

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...