Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Καλημέρα!

Με γειά το καινούριο μας θεματάκι!!!

Σαμάνθα, οι μάσκες είναι εισπνεόμενα φάρμακα που τα χορηγείς μέσω μιας μάσκας. Η μία πλευρά ακουμπάει στη μουρίτσα του μωρού και από την άλλη συνδέεις το φάρμακο και το πατάς για να ψεκάσει τη δόση. Εύχομαι να μη χρειαστούν σε καμιά σας!

Εγώ όμως που γνωρίζω από σοβαρότερα προβλήματα υγείας λόγω δουλειάς λέω "ας είναι αυτά μόνο που θα μας ταλαιπωρούν.."

Γεωργιάννα, τι τέλεια η φώτο του Διονύση με τον νέμο! Κούκλος!

Δάφνη, δεν την άρπαξε η Γεωργία, απλά είναι αλλεργικό το μωρό μου.. Όλα τα καλά πήρε από εμάς! Χι,χι! Είμαστε οικογενειακώς με ενοχλήσεις στο αναπνευστικό από αλλεργία!

Στέιση έχω δει το αντίστοιχο των ενηλίκων αλλά για άσθμα που έχει μια φίλη από πολύ μικρή, αλλά κατάφερε πολλά πράγματα παρότι είχε θεματάκια, και γυμναζόταν κανονικά και σκι έκανε και rafting και ότι μπορείς να φανταστείς...

πώς καταλαβαίνετε ότι πρέπει να την χρησιμοποιήσετε? για πόσο καιρό θα την χρησιμοποιεί? Τι περιέχει μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαμάνθα γέλασα πολύ με την περιγραφή σου!!!

Και γώ τον άντρα μου τον φωνάζω βροντόσαυρο :lol: Εχει κ αυτός δυνατά μπάσα κ πολλές φορές όταν πάει να μου μιλήσει τρομάζω :lol:

Ευτυχώς η Χριστίνα τον έχει μάθει.....φαντάζομαι πανικός στο σπίτι σας,ζωή παιδί μου φτου σας!!!

Γιώργο σκέτο γιαούρτι δικαιουστε λογικά,ρωτηστε κ τον γιατρό σας.

Ουτε εμένα τρώει σκέτα φρουτα όποτε της δινω την Νεστλε χωρίς ζαχαρη με τα φρούτα κ 100 μλ νερό,τα αλέθω κ ετσι τα τρώει.

Επίσης δοκίμασε αποχυμωτη να της τα δίνεις στο μπιμπερό,εγω της δίνω πορτοκάλι κ μανταρίνι κ το πίνει....για δοκίμασε!

Αναστασία μου κουραγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα, όταν βήχει έντονα τη χρησιμοποιούμε. Τα φάρμακα που εφάπτουμε στη μάσκα και τα εισπνέει είναι το Aerolin και το Flixotide. Τι δόση την καθορίζει ο γιατρός.

Το άσθμα όταν το ελέγχεις σωστά δεν σε περιορίζει στις δραστηριότητές σου. Έχει και ο άντρας μου και αθλείται κανονικά.

Σας παραθέτω κάποια αποσπάσματα από την Ελληνική Παιδιατρικά Εταιρία.

Τι είναι το άσθμα;

Το άσθμα είναι μια χρόνια νόσος των αγωγών που μεταφέρουν αέρα στους πνεύμονες. Οι “αεραγωγοί” αυτοί στενεύουν και το εσωτερικό τους φουσκώνει και ερεθίζεται.

Αναγνωρίζοντας το άσθμα

Είναι σημαντικό να μάθετε να αναγνωρίζετε τις πρώτες ενδείξεις ότι οι αεραγωγοί του παιδιού σας στενεύουν.

Στα μικρότερα παιδιά, πρώτες ενδείξεις μπορεί να είναι:

•Νυχτερινός βήχας.

•Γρήγορη αναπνοή ή δύσπνοια

•Θορυβώδης αναπνοή ή δυσκολία στην εκπνοή (συριγμός).

Ο βήχας μπορεί να είναι το πρώτο και συχνά το μόνο σύμπτωμα του άσθματος. Τα συμπτώματα μπορεί να διαφέρουν από άτομο σε άτομο, να εμφανισθούν γρήγορα ή να αναπτυχθούν με τον καιρό.

Παράγοντες ερεθισμού

Ορισμένες συνθήκες προκαλούν ή πυροδοτούν “κρίσεις” άσθματος ή το επιδεινώνουν. Μερικές από αυτές είναι:

1.Λοιμώξεις των αεραγωγών

2.Περιβαλλοντικοί παράγοντες ερεθισμού (στον αέρα που εισπνέετε εκτός ή εντός του σπιτιού)

◦Ο καπνός, του τσιγάρου ή άλλος

◦Η μόλυνση του αέρα

◦Ο ψυχρός και ο ξηρός αέρας

◦Οι απότομες μεταβολές του καιρού

3.Πράγματα στα οποία το παιδί σας μπορεί να είναι αλλεργικό (αλλεργιογόνα)

◦Το τρίχωμα των ζώων

◦Η γύρη

◦Το χώμα

◦Τα ακάρεα της σκόνης στο σπίτι

4.Άσκηση

5.Συναισθηματικό άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γιωργο τι ειναι αυτο με το κρεας που δινετε στο μικρο; δεν του φτιαχνετε σουπα με φρεσκα λαχανικα;

Αναστασια και εγω ειχα στον Αλεξανδρο και του εκανα. πολυ ταλαιπωρια!

Γωγω μου μια χαρα σε βρισκω σημερα! μακαρι να μου το ελεγε και εμενα ο ανδρας μου!!

Σημερα μαζευω το σπιτι, μαλλον κανω προσπαθειες!!!, γτ περιμενε την Κυριακη 2 φιλες μου με μωρα. Αχ περιμενω πως και πως να δω και λιγο κοσμο και να ξεσκασω λιγακι πριν γυρισω στην δουλεια.

Γιουλη περιμενουμε νεα σου απο την δουλεια.

το Νεμο τον ειχα απο τον Αλεξανδρο, τον ειχε στειλει η γιαγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Simera tin vgalame sto krevvati, poli gkrinia milame..Twra tin evala stin strata 8a piw sta grigora to neskafe mou k 8a paw na kanw hoover..

Anastasia to as8ma exei kamia sxesi me to fisima oxi den einai? I autoi pou exoun fisima einai pio epiripeis na paroun as8ma i ton ferneis ek' genetis panta? sorry an einai xazes oi erwtiseis mou :oops: aplws den 3erw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tελικα πολυ γρινια ολα τα μωρα!! ο δικος μου εχθες την νυχτα 4 φορες ξυπνησε. τελικα στις 4 ηθελε γαλα και κοιμηθηκε μεχρι στις 7 που πηγαμε σχολειο. μαλλον τα δοντακια μας και μας!! βγαινει οπου να ναι το 6 επανω και μαλλον υποφερει ο καιμενουλης!!

Δαφνη ο ανδρουλης μου απο την αρχη σ'ευτο το σπιτι κοιμοταν πιο πολυ στον καναπε παρα στο κρεβατι. εγω να σου πω απολαμβανω το διπλο κρεβατι μας αλλα μου λειπει μερικες φορες. ασε ροχαλιζει και προσπαθω να ακουω και τον Διονυση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Αναστασια κι εμεις μασκουλα 2 φορες εχουμε κανει aerolin....ζορι την πρωτη φορα ειδικα....ας ειναι ομως μονο αυτο και θα περασει.......εγω στην κορη μου ποτε δεν ειχα κανει,τωρα συνεχεια την ακουω .....

Αρχισα διαιτα....πινω τσαγια πρασινα,μπλιαχ και εβαλα το διαδρομο απο το μπαλκονι μεσα,πηρα και παπουτσια για βαδισμα και ξεκινω.....για να δουμε.....

Γεωργιαννα μου το ροχαλητο δεν παλλευεται με τιποτα,το εζησα τωρα στην αθηνα με τη μανουλα μου,ευτυχως ο πατερας μου δεν τον λες και με "βιονικο αυτι" κια σωζεται.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλεισαμε τον ογδοο μηνα... και θελω να σας γραψω συγκινητικα αλλα εχω ημικρανιαααα

θα επανελθω μετα...

πολλη γκρινιαααα μεχρι 9 μιση μηνων εχει ενα βαρβατι αλμα καλα κρασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο χαρηκα που βρηκες χρονο να μας γραψεις!υρελη φατσα ο μικρος σας!το μελι ξερω οτι απαγορευεται ρητα τον πρωτο χρονο!σας ειπε η παιδιατρος οτι ειναι οκ;;;

σημερα πηαγαμε κ εμεις στη γιατρο.ολα μια χαρα!επιτελους σπασαμε το φραγμα των 7 κιλων!!!7.200 + 71 εκ.οσπρια μετα το χρονο.σε ενα μηνα παλκσημερα ηταν τοσο κουρασμενη που ουτε τουμπες.ουτε βαρελακια θηλασε με τα ματια κλειστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,γιατί δεν βάζετε ενδοεπικοινωνία για να τον ακούτε άνετα;ο δικός μου όταν ροχαλίζει τον σκουντάω κ σταματάει ή του λέω να γυρίσει στο πλάι κ σταματάει.η αλήθεια ειναι ότι ειναι δύσκολο το ροχαλητό...

η Μυρτώ χθες κοιμήθηκε από τις 20.30 περίπου κ το πρωί ξύπνησε στις 8.30!!!μου φαίνεται ότι την άκουσα μεσα στον ύπνο μου (που έβλεπα ότι με κυνηγούσε μια καμηλοπάρδαλη!!!! :lol::lol::lol: ) γύρω στις 6.30 αλλά μετά ξανακοιμήθηκε.

Αναστασία,πως είναι το πόδι σου;

Αφρο,χαρούμενα μηνογενέθλια :ymparty::ymparty::ymparty:

παω να χαλαρώσω στον καναπέ!!!κατεβάζω κ το νεο grey's anatomy!γωγώ πώς σου φάνηκε το τελευταίο επεισόδιο του πειρασμού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο χαρουμενα μηνογενεθλια!!! σημερα προσπαθουσα να θυμηθω ποιος εχει μηνογενεθλια!!!! αχ μεγαλωνουν τα ζουζουνια!! ο δικος μου την κυριακη κλεινει τους 9 μηνες ζωης. δεν μπορω να το πιστεψω οτι και αυτος μεγαλωνει τοσο γρηγορα!!!!

Δαναη εχω ενδοεποικινωνια αλλα δεν θελω να την βαλω στο δωματιο, ειναι πολυ μικρη η αποσταση. ασε τον σκουνταω και πολλες φορες δεν καταλαβαινει τπτ. μια χαρα ειμαι στο κρεβατι μοναχουλα μου, δεν με χαλαει!!!!! :lol::lol::lol::lol: υπαρχουν λιγες νυχτες που νιωθω την απουσια του.

Τα κοριτσια που δινετε ξενο τι μπιμπερο εχετε παρει; θυμαμαι η Ανδρια και η Αναστασια τι χρησιμοποιουν. θελω να παρω πλαστικα μπιμπερο και δεν ξερω τι να παρω.

ο μικρος κοιμηθηκε κατα τις 10 για να παιξει με τον μπαμπα του. παω και εγω να ξαπλωσω!!

Δαναη μια χαρα η Μυρτω με την αναπτυξη. και ο δικος μου οσπρια μετα το χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργι χαρηκα πολυ που διαβασα νεα σου!! Ο μπεμπης τι καλος!

Γιουλη τι εγινε με τη δουλειά σου/ Ολα καλα ελπιζω:

Δαναη ειδες με το βαρος πουα νησυχουσες; εμεις την αλλη πατασκευη εχουμε παιδιατρο..

εχω να σας πω κατι.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΦΑΦΟΥΤΕΣ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΝΤΑΚΙ!!! 2 ΜΕΡΕΣ τωρα εχει αποκορυφωμα γκρινιας κ κυριως αγκαλιτσας ... σημερα εκει που εκλαιγε ειδα ενα διαμαντακι μεσα εκει... ενα μικρο σπυρακι λευκο... ειναι δοντι!!!!!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη

Κοιριτσια διαβασα για τα οσπρια σας..εμεις τρωμε κανονικα κ φακες κ φαβα κ φασολαδα... φασολαδα χλαπακιαζουμε αγαπαμε!!! Ο καθε παιδιατρος τελικα λεει τα δικά του..

Αναστασια εχει ασθμα η μικρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

METAMESONYKTIA.....

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ,ΕΓΩ ΕΧΩ AVENT,ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ.ΝΕ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙς ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ CHICCO,ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗς AVENT.EIXA KAI 2 ΑΘΙΚΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΧΡΙ300 ΜΛ ΝΟΜΙΖΩ.

ΕΜΕΙς ΟΣΠΡΙΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕς ΣΤΟΝ 9ο ΜΗΝΑ,ΛΙΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΜΕΣΑ.ΚΡΕΑς ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 10ο ΨΑΡΙ ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ,ΓΙΑ ΤΑ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚ Α.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΕΙΡΗΝΗ!!!!!

ΑΦΡΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟς,ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΙ,ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς,ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΚΑΙ ΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ,ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ......ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΩΡΕς...ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ....

ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Ο ΝΥΣΤΑς ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΙΜΠΗΣΕ ,ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συνεχίζεται η γκρίνια μας και η αϋπνία μας... Έσκασε μύτη το τρίτο μας δόντι, αλλά μάλλον ετοιμάζεται και το διπλανό και γενικώς πολλή ταλαιπωρία! Ο παιδίατρός μας δεν ανησύχησε που ο Άρης είναι στα ίδια κιλά με τον προηγούμενο μήνα, αφού μεγάλωσε η κεφάλα του και πήγαμε και 71 εκ. κι εμείς! Οπότε δε κάνουμε τίποτα διαφορετικό...

Όσπρια κι εμείς έχουμε ξεκινήσει καιρό τώρα, τρώμε φακόρυζο και φάβα! Σήμερα έφαγε και λίγο μπακαλιαράκι, το ψάρι άνετα από τον όγδοο είναι η οδηγία που έχουμε. Αυγό στο δέκατο.

Το μέλι είναι σαφέστατα απαγορευμένο τον πρώτο χρόνο!

Άφρο χαρούμενα μηνογενέθλια!!!

Αχ τσιρίζει απίστευτα... Φιλιά σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μου στείλανε αυτό... Πολύ παίζουν αυτές οι νιτροζαμίνες, πως τις λένε, τελευταία...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕ ΜΩΡΑΚΙ

Ανάκληση πιπίλας από τον ΕΦΕΤ

NAFTEMPORIKI.GR Πέμπτη, 19 Ιανουαρίου 2012 12:08

... Την ανάκληση πιπίλας, προέλευσης Ουγγαρίας, στην οποία παρατηρήθηκε μετανάστευση Ν-Νιτροζώσιμων ουσιών σε επίπεδα υψηλότερα από τα νομοθετημένα όρια, ζήτησε ο ΕΦΕΤ

Συγκεκριμένα, πρόκειται για πιπίλα ορθοδοντική, με την εμπορική επωνυμία «ΜΑΜ Αir» 6+ από φυσικό Latex, με δύο τεμάχια ανά συσκευασία και αριθμό παρτίδας LC 77183 που διακινήθηκε από την επιχείρηση «JUMBO S.A.».

Καλούνται οι καταναλωτές - γονείς, οι οποίοι έχουν προμηθευτεί το προϊόν να μην το χρησιμοποιήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!επιτέλους Σάββατο!!!χαλαρά!!ο κώστας πήγε στο μάθημα,η μικρή ξύπνησε στις 7.30,έφαγε κ τώρα τραγουδάει στο κρεβάτι της,μπορεί και να την πάρει ο ύπνος.με τον κώστα κοιμηθήκαμε στις 22.30!!!!αχ,χόρτασα ύπνο!

αν κ σήμερα βρέχει θα πάρω τη μικρή κ θα κατέβουμε βόλτα για ψώνια κ καφέ με τη νονά!όλη την εβδομαδα η καημένη την έβγαλε μέσα.

Ειρήνη,με γεια το δοντάκι!!!!!άντε κ στο επόμενο!!!

παω να φαω πρωινό κ να σιδερώσω στην πρέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη,ευχαριστούμε για τις ενημερώσεις.προς το παρόν μπιμπερό γιοκ..φανταζομαι ότι όταν αποθηλαζει κ ειναι μεγάλη θα πίνει γάλα από το ποτήρι,έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σήμερα η Γεωργία ξύπνησε με κλάματα στις 7 ! Κλαψούριζε με κλειστά μάτια και δεν την παρηγορούσε τίποτα.. Λέτε να έβλεπε όνειρο?

Να σας απαντήσω και για το άσθμα.

Ειρήνη, η Γεωργία φαίνεται να έχει όντως βροχικό άσθμα.

Σαμάνθα, όταν βήχει χρησιμοποιούμε τη μάσκα. Η ίδια δεν περιέχει κάτι, αλλά τα φάρμακα που εφάπτουμε στο πίσω μέρος. (Aerolin & Flixotide)

Άντρια, το άσθμα είναι νόσος του αναπνευστικού, ενώ το φύσημα είναι ένας ήχος που ακούγεται από τις βαλβίδες της καρδιάς. Δεν σχετίζονται μεταξύ τους.

Δανάη, το γόνατό μου είναι πολύ καλύτερα. Ευχαριστώ ;)

Άφρο, χαρούμενα μηνογενέθλια!

Γεωργιάννα, μην κάνεις πολλές δουλειές! Ότι βλέπει η πεθερά :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, αυτό το φορμάκι εξόδου που φοράει είναι δικό μου!

Η μαμά μου έχει κρατήσει πολλά ρούχα μου. Συγκινήθηκε όταν είδε να το φοράει η εγγονή της!

Ά! Δε σας είπα και τα νέα από τον παιδίατρο. Δεν ψηλώσαμε αλλά ..... πήραμε 850 γρ :o

( σε 1 μήνα και 10 μέρες )

Μα που θα πάει αυτό το παιδί? Μία ψηλώνει πολύ και μία παίρνει πολύ βάρος.

Αγχώθηκα λίγο, αλλά στην καμπύλη είμαστε στο 75% στο βάρος και πάνω από το 100% στο ύψος, οπότε εξισορροπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δεν τρώει πολύ! 'Ετσι νομίζω δηλ.

Πρωί: 180γρ γάλα

Φρουτόκρεμα: 1 αχλάδι + μισή μπανάνα + 1 δαμάσκηνο

Μεσημέρι: 250 γρ περίπου φαγητό

Απόγευμα: 150γρ νερό + τη σκόνη κρέμας (ρυζάλευρο ή δημητριακών)

Βράδυ : 180 γρ γάλα

Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ειρηνη με γεια το δοντακι!!! Τωρα περιμενουμε την Χριστινα!

Απο τωρα ψαρι; δεν ειναι πολυ νωρις; οπως και οσπρια θεωρω οτι ειναι μικρα. η γνωμη μου ετσι! εμεις παμε τον αλλο μηνα παιδιατρο.

Αναστασια και να ηθελα να κανω πιο δυσκολες δουλειες ή γενικη δεν προλαβαινω! και ετσι οτι βλεπει η πεθερα και εαν. εχω να ετοιμασω και μια τουρτιτσα που θελω για γλυκο για τις φιλες μου για αυριο.

Να σου πω η Γεωργια προσπαθει να φτασει τον Διονυση στο βαρος;;;

θα τα πουμε μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία είναι σχεδόν ίδιο με το γεύμα της Χριστίνας,εμείς πίνουμε ποιο πολύ γάλα...260 το πρωί κ 180 το βράδυ περίπου....μια χαρά ειναι τα φαγητά της.

Γεωργιάννα avent με κλειστα μάτια!!!Το gold όμως.....

9 μηνων το σκαθαράκι σου ε?Πως μου ήρθε,δεν ξερω....Να σου ζήσει!!!

Δοντακιά εμεις γιοκ ακόμα!Μονο εμεις απομείναμε?

Δανάη συνταρακτικό επεισόδιο,μου άρεσε πολύ!Εγώ νομιζα πως όλα αυτα θα διαδραματιζοταν στον γάμο με τους καλεσμένους...αλλά κ πάλι,ωραίο τέλος,θα προτιμούσα χωρίς θανάτους αλλά.....

Ειρήνη μεγιά το διαμαντακι!!!

Εχω την νονά στο σπίτι κ παίζει με την Χριστίνα κ εγώ προσπαθω να σκεφτώ τι θα μαγειρέψω πριν μου χαλάσουν τα λαχανικά που εχω ψωνίσει...αλλη φορά πρεπει να συγκρατιεμαι στην λαικη,παρασύρομαι κ ψωνίζω πολλά,οποτε θα τα μαγειρέψω να τελειώνουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα τελειωσα απο την κουζινα τα μαγειρεματα και λιγο συμμαζεμα, το απογευμα τα υπολοιπα!! Εβαλα ενα κομματιιιιι τουρτας και καθομαι να χαλαρωσω λιγακι οσο ο Διονυσης κοιματε.

Καλα λετε τα μπιμπερο της Avent αλλα εχουν ευθεια πιπιλα και ο δικος μου μονο την πιπιλα που μοιαζει με την θηλη θελει!!! αρα παλι θα καταληξω στην Νουκ, ηθελα να παρω κατι αλλο.

Γωγω μου οπου να ναι θα μας γραψεις και εσυ για το δοντακι της Ζηνας. οποτε λεω για την κορη σου μου εχει κολησει το Ζηνα και οχι Χριστινα.

Τι εγινε μα τα παρατσουκλια; ο Αλεξανδρος συμφωνει με το Σοφερ!!!!! τον Διονυση θα τον λεμε Βατραχακι. τι λες Γωγω; ετσι τον φωναζα εγω οταν ηταν νεογεννητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...