Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Γειά σας και πάλι!

Για βαφτίσεις λέμε ε; Εμείς είπαμε Κυριακή του Θωμά, 22 Απριλίου. Θα καλέσουμε τους πολύ στενούς μου συγγενείς και κάποιους φίλους. Από την οικογένεια του άντρα μου θα έρθουν 3-4 άτομα.

Αγγελική, 100 ευρώ το άτομο;;;;;;;;;;;;;; Και το σκέφτεσαι;;;;;;;;;;;;;;;; Τρέξε γρήγορα να κλείσεις!!! Πού θα ξαναβρείς τέτοιο κελεπούρι;;;;;; Βρε εγώ ρώτησα σε μια ταβέρνα και μου είπαν 16 ευρώ το άτομο και μου φάνηκαν πάρα πολλά!!!!!!!!!!!!!

Εμάς ο αδελφός μου θα είναι ο νονός. Δώρο στο νονό δεν παίρνουμε, δεν υπάρχει τέτοιο έθιμο. Τις αγορές θα τις κάνουμε εμείς, επειδή ο αδελφός μου θα είναι Φιλανδία και θα μπορέσει να έρθει μία-δύο ημέρες πριν τη βάφτιση.

Δεν έχω ιδέα τι πληρώνει ο κουμπάρος και τι οι γονείς. Νομίζω ο κουμπάρος πληρώνει εκκλησία, βαφτιστικά, λαμπάδα και μπομπονιέρες και οι γονείς προσκλήσεις και τραπέζι. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη... Τις προσκλήσεις, μια που είναι πολύ λίγες, σκέφτομαι να τις κάνουμε χειροποίητες, το ίδιο και τις μπομπονιέρες. Θέμα βάφτισης, διακοσμήσεις, φωτογράφους και τέτοια, τα θεωρώ περιττά.

Νάσια, "μα είναι δυνατόν;"!!!!!!!! Χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!! Ο δικός μου είπε σήμερα δύο άγου, αλλά φρόντισε να μην είμαι παρούσα σε κανένα από τα δύο... :(

Μαρία-Γιώτα-12, το βρήκα το γρομπαλάκι και του έκανα αρκετό μασάζ.

Κλείνω γιατί κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα Μαρία μου όποτε βρίσκεις ευκαιρία να του κάνεις μασαζάκι και τα αποτελέσματα θα είναι άμεσα!!!

Φιλάκια στον Αντρεάκο σου!!!!

Και εγώ θεωρώ πλέον αρκετά και τα είκοσι ευρώ το άτομο.

Γιατί για πολλά από αυτά δεν αξίζει να χαλάσεις ούτε ένα!!!!!!!!!! :lol:

Το πρωί πάμε για εμβόλιααααα!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα παθαινει καποιος που γραφει απ το αι παντ και με το ενα χερι..ψαχνω να βρω που πηγε το υπολοιπο μηνυμα..ε ρε γλεντια...

Γιωτακι..αυτο που ελεγα και πριν ειναι οτι αμα εχεις καποια "υποχρεωση" μπαινεις στο τριπακι να καλεσεις κοσμο και κοσμακι αλλα στην ουσια ποσους απο αυτους θες πραγματικα?δεν μιλαω για σενα συγκεκριμενα φιλεναδα, αλλα φανταζομαι θα εχετε κι εσεις αυτους τους συγγενεις που θα πουν..α, κοιτα, δεν μας καλεσαν, ενω εμεις ειχαμε καλεσει..τεσπα..α, κι αυτο που λες οτι αν καποιος γνωστος σου , εχει καποιο καταστημα με ειδη που χρειαζεσαι η παρεχει καποια σχετικη υπηρεσια , ειναι μεγαλο θεμα γιατι οι περισσοτεροι την πατανε..κι εμας εχει ο αντρας μου συγγενη που διοργανωνει εκδηλωσεις και παρεχει τα παντα (απο νυφικο,μπομπονιερες μεχρι και βαφτιστικα κτλ..) η κουνιαδα μου πηγε σε αυτον για ον γαμο της και στο τελος παρεξηγηθηκαν κιολας γιατι κατοπιν εορτης τα βρηκαν αλλου φθηνοτερα κι ο συγγενης-διργανωτης παρεξηγηθηκε..εγω βεβαια δεν θα τον χρησιμοποιησω καν..ουτε καν θα παω σε αυτον να ρωτησω για τιμες..

Αννα μαρια, η τιμη αυτη ειναι σε γνωστο ξενοδοχειο στην παραλια αλλα δεν θα του κανω την χαρη..κι εγω σκεφτομαι να κανω μονη μου μπομπονιερες και προσκλητηρια..μου αρεσει κιολας..και διακοσμηση σκεφτομαι να κανω μονη μου..δεν ειναι τιποτα δυσκολο..για φωτογραφο δεν ξερω τι τιμες παιζουν αλλα θα το ψαξω..

Νασιουκο, για δωρο που ελεγεσεγω εχω ακουσει οτι παιζει αρκετα το ρολοι..παντως κι εγω θα προτεινα κατι σε κοσμημα κι οχι βιντεοκαμερες κτλ..το κοσμημα θα μεινει..σε γυναικα ειναι ευκολο..σε αντρα ειναι το δυσκολο..

Βρε κοριτσια, τις προαλλες (μιλαμε τωρα οταν ημουν εγκυος) κοιταζα στο premaman κι ηθελαν καπου 90€μοο για πετσετες..και μου λεει η πωλητρια ..εχουν 50% ..καλα και παλι 45€ δεν ειναι πολλα για μια σπρη πετσετα?θελει ψαξιμο το πραγμα..μην μας παρουν και για αμερικανακια..

Ααααα, κοριτσια δεν σας ειπα..σημερα μεσιμεριατικα βρεθηκα με μια παλια μου φιλεναδα..με επισκεφθηκε μετα απο εναν χρονο και μια εβδομαδα ακριβως!!μιλαω φυσικα για την περιοδο!τελευταια περιοδο ειχα περυσι 7/1 και σημερα με θυμηθηκε..η αληθεια ειναι οτι χαρηκα γιατι ετσι χωρις περιοδο δεν ηξερα τι μου γινοταν..

Λετε να εχει σχεση με τα κιλα?βοηθαει να χανονται πιο ευκολα?με τον θηλασμο τι γινεται?επιρεαζεται?

Το γιωτακι αληθεια τι λετε να κανει?πηγαν σπιτακι τους χθες ο βραδυ..

Αναστασακι, μυριαμακι, εφακι,βανεσακι, κατερινακι,νιακι, ευακι, χριστινακι και ολα τα εις -ακι τα φιλια μου..

Η μαρια η σαραντοπουλου και η επιστημη εχουν καιρο να φανουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αναστασι εκανε τελικα κακα η μικρη? εμενα εκανε σημερα, βδομαδα κοντεψε να κλεισει χωρις χεσιμο!

κ εβγαλε πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πραγμα!

εμεις για τη βαφτιση δεν ξερουμε ακομα.. δεν ξερουμε ποιος ειναι ο νονος, θελουμε εναν φιλο του τολη αλλα ειναι αλεξ/πολη κ ο τολης δε θελει να του το προτεινουμε απο το τηλ. κ δε μας εχει προτεινει κ κανεις αλλος. αλλα θα θελαμε να την κανουμε μεχρι οκτωβρη

για τραπεζι δεν το συζηταω.. δεν ειχαμε κανει στον ανασταση τωρα δενυπαρχει περιπτωση..

αννα μαρια πως τα πατε με την τσιμπλα? ο δικος μου εχει πολυ πραγμα απο χτες, ουτε το ματι του δε μπορει να ανοιξει. του το καθαριζω με χαμομηλι κ θα περασει, κ ο αναστασης το ειχε

καπου πηρε το ματι μου για το τομπρεξ, κ εμενα στον ανασταση αυτο μου ειχε πει να βαζω ο παιδιατρος στην κλινικη αλλα οταν πηγαμε στον αλλο (που ειχαμε τοτε) μου ειπε οτι ειναι αντιβιωτικο κ να μη διανοηθω να το βαλω στο βρεφος για τοσο ασημαντο λογο! κ περασε μετα απο λιγο καιρο

εχουμε κ εμεις βραφικη ακμη.. του αντρεα του περασε γρηγορα? τον πλενω με χαμομηλακι, σημερα ειναι λιγο καλυτερα

αγγελικουλα καλωςτη δεχτηκες!! απλα ξεπρηζεσαι με την περιοδο, κ τις μερες που θα εχεις η ροη του γαλακτος θα ειναι λιγο πιο αργη, θα θελει να καθεται πιο πολλη ωρα στο μεμε

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia!!!!!!!kaloriziko to postaki mas!!!!!!!!!!!!mono eyxarista na akoume!!!!!!!!!

o mpempoulis kanei nani kai egw edw xalarwnw ligo mexri na ksaplwsw!!!!!!!!!

den sas eipa...kleisame kai thn ekklisia....7-7-11 stis 5 !!!thelame stis 6 alla epeidh stis 7 exei esperino einai tis agias kyriakhs tote...dn mporoume stis 6!!!ti na kanoume

exw na riksw treximooooooooooooo!!!!!!!

skeftika na periorisw para poly ta atoma etsi wste na kanw thn gamovaftish pio omorfh!!!

eeee sto katw katw ti na ton kanw ton poly ton kosmo???efoson me tous perisoterous den vriskomaste!!!!!!!!kalytera ligoi kai kaloi giati ta oikonomika dn einai katholou kala....opote as ginei kati omorfo pou na to eyxaristihoume toulaxiston emeis giati pote den menoun eyxaristhmenoi oloi stous gamous!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, άσε, εμείς είχαμε πάει στο γάμο σε διάφορους συνεργάτες των γονιών μου, και όχι μόνο δε μας έκαναν καλύτερη τιμή, αλλά ούτε καλή δουλειά έκαναν.

Καλώς τη δέχτηκες τη φιλενάδα! Μήπως το χτεσινοβραδινό ήταν προεόρτια της περιόδου;

Λένα, φαινόταν να περνάει η τσίμπλα, αλλά απ' όταν άρχισα να του κάνω μασάζ, νομίζω βγάζει πιο πολλή. Είτε καθαρίζει ο πόρος, είτε κάτι κάνω λάθος. Τις σταγόνες λέω να τις σταματήσω, να δούμε πώς θα εξελιχθεί.

Η νεογνική ακμή του πέρασε, αλλά τώρα έβγαλε νινίδα, και στο κεφάλι και στα μάγουλα και πίσω απ' τα αφτιά. Στο κεφάλι τον πλένουμε με ένα σαμπουάν, και στο πρόσωπο βάζουμε μια αλοιφούλα. Τώρα μου φαίνεται πέρασε και θα τη σταματήσω.

Χριστίνα, μην το συζητάς! Κάλεσε μόνο όσους πραγματικά θέλεις να έρθουν. Εγώ τι να πω, που κάλεσαν οι δικοί μου, δεν ξέρω κι εγώ πόσους, χίλιους, χίλιους πεντακόσιους, δύο χιλιάδες, δεν κάνω πλάκα, ήταν ό,τι χειρότερο... Της αγίας Κυριακής είναι στις 7/7 και ο εσπερινός γίνεται την προηγούμενη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, 7/7 του 12 προφανως εννοεις φιλεναδα..μου αρεσει το 7 σαν νουμερο..κι εμεις παντρεφτηκαμε 7/6/07 ..καλυτεραννα καλεσεις λιγους και καλους,μαυτους που διατηρειτε επαφη..κι εγω συμφωνω οως θα ειναι πιο ομορφα ετσι..για νυφικο και τετοια ειδες τιποτα?τι σκεφτεσαι?τι στυλ σου αρεσει?

Αννα μαρια, εινα κατι υπουλους πονους στην μεση αυτες τις μερες αλλα υπεθεσα οτι ειναι επειδη εχω ξεσκιστει στις δουλειες..δεν εχω βαλει και τον πωπο μου κατω ..ολη μερα τρεχω σαν τον αειμνηστο βεγγο..αλλα δεν περιμενα να κανω εμετους..και ξερεις ποια ειναι η πλακα?οτι ειχα μπει να κανω ενα μπανακι για να αλευρωσουμε κεφτε..ξερεις..ειχαμε βαλει και το μωρο για νανι, εξω εβρεχε και ειχαμε κανει ατμοσφαιρα και μειναμε στα κρυα του λουτρου...βλεπω λοιπον και λεω..δεν ειναι δυνατον..τετοια γκατεμια?ο αντρας μου νομιζε οτι του κανω πλακα..ακομα θυμαμαι την εκφραση του οταν οταν του το ειπα..

Λενακι, εκανε κακα ο μικρος δημητρακης(σωστα?) ?σορυ που ρωταω αλλα πως ηταν?εμας μετα απο τοσες μερες δεν εχουν εκεινα τα ασπρα που ειναι σαν σπορακια..και καλα λενε πως ειναι το λιπος απο το μητρικο γαλα..πραγματικα δεν ξερω τι να κανω κι εγω..κανει καθε πεντε μερες εμενα..ελπιζω ν στρωσει οταν ξεκινησουμε φρουτακια..ευχαριστω για τις πληροφοριες για την περιοδο φιλεναδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai tou 12 lathos ekana..xaxaxaxaxa egw exw meinei sto 11!!!!!!!!!!

nyfiko tha hthela ayta pou einai konta mprosta kai makria pisw alla ama den paw na koitaksw kai na dokimasw den kserw sigoura...nomizw pws den tha mou phgainei tipota etsi kontoula pou eimai...:P:P:P:P

kalytera ligoi kai kaloi...dne aksizei sthn epoxh pou vriskomaste me ta oikonomika..kalytera na pane ta lefta kapou alou....

to mono sigouro einai oti tha vrw enan telio fwtografo giati epeidh latrevw tis fwtografies kai exw ena kolima thelw na einai para poly omorfes...sthn ousia mono oi fwtografies menoun ws anamnhsh!!!!!!!!einai poly akrivoi oi fwtografoi kai eidika ayto pou skeftomai na kanw alla ta dinw!!!!!!!!!!!thelw na kanw kai ayto pou lene fwtografish thn epomenh mera pou pas se ena meros pou sou aresei kai sas fwtografizoun....thelw na paw sthn thalassa na vgaloume!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου σου αρεσει τοσο η φωτογραφια τοτε να το κανεις..εδω στην κυπρο τα πιο πολλα ζευγαρια ετσι το κανουν αλλα συνηθως γινεται την ιδια μερα..πχ, εχουν την εκκλησια πολυ νωρις για τα ελληνικα δεδομενα(3,4 ) και την δεξιωση κατα τις εφτα οποτε στο ενδιαμεσο πανε και κανουν την φωτογραφηση..εχω δει αρκετες με παραλια..ωραια ειναι αλλα πρεπει να εχεις καλο φωτογραφο..εγω μισω τις στημενες φωτο χωρις συναισθημα..ξερεις τι αλλο θα μου αρεσε εμενα?ακουγεται λιγο παλιομοδιτικο βεβαια αλλα αν βρεις αστερι φωτογραφο γινεται τελεια..φωτο με φοντο διαφορες πολεις πχ..να ανοιγει το ζευγαρι την σαμπανια κατω απο τον πυργο του αιφελ η στα champs elysse ..η παλι να καθεσαι με το νυφικο στην fontana di trevi στη ρωμη και να κρατας τα γοβακια σου..εχει ωραια θεματακια αλλα αν ομφωτογραφος ειναι για τα μπαζα θα φαινεται σαν εκεινες τις στημενες φωτο που βγαζανε παλια με φοντο τροπικες παραλιες και να στηνεται η αλλη φορωντας χειμωνιατικα..δεν σε φοβαμαι ομως εσενα..θα βρεις καλο φωτογραφο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....ναι καναμε κακα αλλα ηταν αρκετα ρευστα και γεμισε ολο τον κοσμο....απο το γαλα πρεπει να ειναι γιατι φανταζομαι αν ξανα δω ετσι πρεπει να παρω τον παιδιατρο.Χθες κοιμηθηκαμε απο τις 12.30 μεχρι 6 το πρωι..... :D μακαρι να κρατησει αυτο το προγραμμα να κοιμηθουμε λιγο!!! Τωρα ξανα κοιμαται αλλα κουνιεται αρκετα,να δουμε ποσο θα κρατησει!

Εξω εχει μειον,ουτε δαχτυλο απο τρυπα δεν μπορεις να βγαλεις!!!Κι εγω δεν θελω πολυ κοσμο στα βαφτησια,τα οικονομικα ειναι δυσκολα και αλλωστε γιατι να ερθει η σαρα και η μαρα....εδω εχουν την νοοτροποια οποιος φερνει δωρο πρεπει να τον καλεσουμε.....δεν σφαξανε....οποιους θελω θα πω!

Χθες το απογευμα με πηρε τηλ το πρωην αφεντικο και μου ελεγε για δουλεια...δεν ξερω τι να κανω...που να αφηνω την μικρη.....ειναι νωρις ακομα νομιζω...καρτα ανεργιας εχετε κοριτσια?

Μαγειρευετε εσεις?εγω δεν μπορω καθε μερα,η μικρη εχει μαθει αγκαλιες και ησυχια και δυσκολευομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου, τι κάνετε σημερις??Πωπω οντως πολύ κρύο!!!Κ πολυ υγρασια που ειναι χειροτερο νομιζω!!

Αναστασια μου του εδωσε η μικρη κ καταλαβε ε??Ε μαζευε μαζευε λογικο ηταν.Εγω οσον αφορα τη δουλεια εχω παρει το εξαμηνο του ΟΑΕΔ.Θα επιστρεψω καλοκαιρι στη δουλεια.Ετσι οπως ειναι τα πραγματα βεβαια νομιζω οτι οταν θα μπορει να με διωξει, γιατι βασει νομου μπορει 18 μηνες μετα τη γεννα, θα το κανει.Ε λεω τοτε αν ολα πανε καλα να κανουμε κ δευτερο παιδακι κ μετα να ψαξω μια κ καλη για δουλεια.Θελω να πιστευω οτι 2 χρονια μετα θα εχουν φτιαξει λιγακι τα πραγματα..Οσο για το μαγειρεμα το εχει αναλαβει αποκλειστικα η μανουλα μου.Κ οχι μονο μου κανει κ το σιδερο.Δεν ξερω πως θα τα καταφερνα χωρις εκεινη.Βεβαια θα μου πεις οτι οταν δεν εχεις βοηθεια προσαρμοζεσαι στις συνθηκες κ τα προλαβαινεις ολα.Εγω ρε κοριτσια αρχισα να θεωρω τον εαυτο μου πολύ ανικανο.Σας διαβαζω που κανετε δουλιτσες καθε μερα κ σας καμαρωνω.Ολη μερα σχεδον ειμαι πανω απο το μικρο.Θέλει τραγουδακια, να παιζουμε παιχνιδακια γενικα ειναι λιγη η ωρα που παιζει μονος του.Κ απο υπνο τη μερα ριχνει 2-3 μισαωρα.Τι να προλαβω να κανω?Αφηστε που πιναω παντου.Ειδικα οταν ξαπλωνω να κοιμηθώ αισθανομαι σαν γρια απο τους πονους!Ενταξει κ το να σηκωνεις 7 κιλα καθε τρεις κ λιγο μαλον βοηθαει στα αρθριτικα!! :lol: Μου εχει λειψει βεβαια να κουμανταρω εγω το σπιτικο μου.Να μαγειρευω κ γενικα να νοικοκυρευω.Που θα παει θα βρω τους ρυθμους μου..

Αγγελικη μου να σε ρωτησω εσεις που ταξιδεψατε προσφατα.Ο Χαρουλης σου ειχε δικη του θεση, πχ βαλετε το πορτ μπεμπε σε μια θεση ή ηταν ολη την ωρα στην αγκαλια σου?Κ ποσα κιλα δικαιουται το μωρακι?Σκεφτομαστε να παμε εξωτερικο το Πασχα σε συγγενεις κ σκεφτομαι πως θα κουβαλαω καροτσια κλπ.Σε επισκεφτηκε η παλια γνωριμη ε?Εμενα ακομα..Να πω την αληθεια δεν θελω μια χαρα ειμαι κ ετσι.Απλα κ μεις προσεχουμε τωρα γιατι μας ειπε ο γιατρος οτι πρωτα θα εχω ωορηξια κ μετα περιοδο κ γι αυτο ειναι ευκολη μια ενδεχομενη συλληψη.

Αννα Μαρια κ μενα κατεβηκε η νινιδα στα μαγουλακια κ πισω απο το ενα αυτι συγκεκριμενα.Αλλα εμας παρα το λαδακι στο κεφαλι κ την κρεμουλα στο προσωπακι μικρη βελτιωση εχει..

Χριστινα μου αφου σου αρεσει η φωτογραφια μπες στο site wedpro.gr και θα δεις μια ομαδα φωτογραφων που ασχολουνται με φωτογραφισεις γαμων κ βαφτισεων.Ο καθενας εχει δικο του site.Το ειχα ψαξει οταν κοιταζα για το δικο μου γαμο και μου αρεσε πολυ η δουλεια του Αλεφαντου κ του Μιχαλα.Ειναι βεβαια απλησιαστες οι τιμες τουλαχιστον για μενα αλλα αν θελεις να διαθεσεις νομιζω αξιζει τον κοπο.Εχω φιλη που εβαλε εναν απο αυτους κ η αληθεια ειναι οτι οι φωτογραφιες δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που εχουμε συνηθησει να βλεπουμε.

Κοριτσια εσεις τα μωρακια σας τα εχετε μαζι σας το βραδυ?Εμεις λογω γοπ το εχουμε ουτως η αλλως μαζι μας κ ακουσα εναν παιδιατρο στην τιβι να λεει οτι ειναι καλο τον πρωτο χρονο το μωρακι να κοιμαται στο ιδιο δωματιο με τους γονεις αλλα οχι στο κρεβατι τους.Θα ρωτησω κ τη δικη μου γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα κοριτσάκια ...

θα σχολιάσω στα γρήγορα γιατί φεύγουμε για εμβόλια.

Αγγελικούλα μου γλυκιάααααα ήρθε η περιοδος άντε μπράβο..

Εμένα δεν έχει κάνει εμφάνιση, και μου έχουν μείνει 4 κιλά ακόμα.

Νομίζω ότι με το θηλασμό φεύγουν δυσκολότερα τα κιλά.

Συμπεθέρα μου επιτέλους ξαλάφρωσε η φραουλίτσα σου!!!!!!!! Μπράβο, χαρά η μανούλα της που τα έκανε ε;; φαντάσου εγώ του χειροκροτάω κιόλας!!!!!

Λενάκι μου φιλάκια πολλά στα παιδάκια σου!!!

Χριστινακι εγώ στο γάμο είχα καταπληκτικους φωτογράφους , 1455 φωτο με έβγαλαν και δεν ήξερα ποιες να διαλέξω , άσε που κάνουν τέτοιες φωτογραφίσεις που θες!!!!!!

Κατερινούλα ακόμα θέμα με γοπ ε;;;και εμείς ρε γμτ...

Θα μπω αργότερα ....πάω να ετοιμάσω τον μπεμπούλη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι εμβολια σημερα??Αντε θα μαθετε κ νεακια για την αναπτυξη του!

Οσο για τη γοπ.Δυστυχως ακομα.Φαντασου οτι βγαζει γουλιες ακομα και 3 ωρες μετα, δηλ λιγο πριν το επομενο γευμα..

Παντως εγω ειμαι απ τις τυχερες.Τρωω πιο πολυ απο πριν κ δεν παιρνω κιλα κ το αποδιδω στον θηλασμο, δεν εχει αλλαξει κατι αλλο.Και οτι κιλα ειχα παραπανω μετα τη γεννα τα εχασα πολυ γρηγορα.Στις 10 ημερες εβαζα τα παλια μου ρουχα.Εχει να κανει με τον καθε οργανισμο μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα μου τι κανεις?Ασε κι εγω το ιδιο ειμαι,χωρις βοηθεια δεν γινεται.

Πως ειστε ρε κοριτσια ψυχολογικα,εγω ακομα στον κοσμο μου....την μικρουλα μου δεν την αλλαζω με τιποτα,αλλα εχω μια ταση φυγης,γιατι?πνιγομαι μεσα στο σπιτι....με οποιον ερχεται να μας δει γιατι μετα αυτος μπορει και φευγει ενω εγω μενω εδω.....να μπορουσα να την επαιρνα και να εφευγα..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου..τι κανετε?πως ειναι σημερα τα μωρακια μας?

Ανστασακι, κανατε κακακια?μπραβο σας..το γαλα της δινεις τωρα?κρυο κανει κι εδω αρκετα..ασε που βρεχει συνεχεια ρε γμτ..θελω να ανοιξω να αεριστει το σπιτι, να πλυνω ρουχα του μωρου κτλ..αλλα εδω και δυο μερες βρεχει συνεχεια..για φαγακι σκεφτομαι κανα σπανακορυζο..ποιοις καθεται νε πλυνει τι σπανακι σκεφτομαι αφου ειναι γεματο χωματα μετα απο τοσες βροχες τον τελευταιο καιρο..σε πηρε το πρωην αφεντικο για δουλιτσα διαβαζω..τι σκεφτεσαι να κανεις?απο την μια εινΙ λιγο νωρις(κατα την γνωμη μου) κι απο την αλλη δυσκολοι καιροι ρε φιλεναδα..κι εγω οταν θα ξεκινησω δουλεια θα τον παω σε βρεφικο σταθμο..θα φροντησω να βρω κατι καλο..γιατι δεν εχω μι εγω που να τον αφησω..

Κατερινουλα,τι κανετε?ταξιδακι ε?για που με το καλο?στο ταξιδι με αεροπλανο πανω κατω ισχυουν τα ιδια σε ολες τις εταιρειες..εμεις πληρωσαμε 11€ για το μωρο,δικη του θεση δεν ειχε,μου εφεραν μια ζωνη και τον εδεσα πανω στην δικη μου ζωνη..το καροτσι το παιρνεις κανονικα μεχρι την φυσουνα η την σκαλα του αεροπλανου, εκει το παιρνουν και το βαζουν κατω στις αποσκευες και μολις φτασετε στον προορισμο σασ σι αποχαιρετησεις την αεροσυνοδο σε περιμενει στην πορτα του αεροπλανου το καροτσι..για το βαρος που δικαιουσαι ρξαρτατι απο την εταιρεια..10-20 κιλα ειναι και για το μωρο..το καροτσι δεν θεωρειται επιπλεον βαρος αλλα περναει κανονικα στα x-rays για ελεγχο..επισης οταν κλεινει πρεπει να ειναι ενα κομματι κι οχι δυο..α, οταν θα κανετε τσεκ ιν πες στην κοπελα εκει στον γκισε αν μπορουν να μην βαλουν αλλο ατομο διπλα σας, συνηθως αν δεν ειναι γεματο το αεροπλανο το κανουν..και οταν ταξιδευεις με μωρο σε βαζουν στα καθισματα πισω απο τους vip που εχει πιο πολυ χωρο μπροστα..οσο για την θεση, μετα τα δυο χρονια καθεται σε δικη του θεση νομιζω..

Γιωτακι,4κιλα δεν ειναι τιποτα..οντως ο θηλασμος δεν βοηθαει ιδιαιτερα στο χασιμο βαρους..αυτη η ατιμη η προλακτινη φταει..μου βγηκαν τα μαρια να ιαβαζω τοσες μερες..γι αυτο αργει να ερθει η περιοδος οταν θηλαζεις..εμενα σημερα δευτερη μερα, ξεκινησαν οι γνωστοι πονοι..

Αχ κοριτσια κι εγω εχω θεμα με τον μικρο που θελει συνεχεια την αγκαλια μου..ειναι πανω απο 7κιλα πλεον και εχουν γινει κομματια τα χερια μου..καλα για την πλατη δεν το συζητω..δεν ειναι οτι δεν θελω να τον κρατω αγκαλιτσα, ισα ισα τωρα που με αγκαλιαζει κι αυτος γυρω απο τον λαιμο μου αρεσει κιολας αλλα ειναι βαρυς και θα βαρυνει κι αλλο..μετα απο καποια ωρα μουδιαζουν τα χερια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου..τι κανετε?πως ειναι σημερα τα μωρακια μας?

Ανστασακι, κανατε κακακια?μπραβο σας..το γαλα της δινεις τωρα?κρυο κανει κι εδω αρκετα..ασε που βρεχει συνεχεια ρε γμτ..θελω να ανοιξω να αεριστει το σπιτι, να πλυνω ρουχα του μωρου κτλ..αλλα εδω και δυο μερες βρεχει συνεχεια..για φαγακι σκεφτομαι κανα σπανακορυζο..ποιοις καθεται νε πλυνει τι σπανακι σκεφτομαι αφου ειναι γεματο χωματα μετα απο τοσες βροχες τον τελευταιο καιρο..σε πηρε το πρωην αφεντικο για δουλιτσα διαβαζω..τι σκεφτεσαι να κανεις?απο την μια εινΙ λιγο νωρις(κατα την γνωμη μου) κι απο την αλλη δυσκολοι καιροι ρε φιλεναδα..κι εγω οταν θα ξεκινησω δουλεια θα τον παω σε βρεφικο σταθμο..θα φροντησω να βρω κατι καλο..γιατι δεν εχω μι εγω που να τον αφησω..

Κατερινουλα,τι κανετε?ταξιδακι ε?για που με το καλο?στο ταξιδι με αεροπλανο πανω κατω ισχυουν τα ιδια σε ολες τις εταιρειες..εμεις πληρωσαμε 11€ για το μωρο,δικη του θεση δεν ειχε,μου εφεραν μια ζωνη και τον εδεσα πανω στην δικη μου ζωνη..το καροτσι το παιρνεις κανονικα μεχρι την φυσουνα η την σκαλα του αεροπλανου, εκει το παιρνουν και το βαζουν κατω στις αποσκευες και μολις φτασετε στον προορισμο σασ σι αποχαιρετησεις την αεροσυνοδο σε περιμενει στην πορτα του αεροπλανου το καροτσι..για το βαρος που δικαιουσαι ρξαρτατι απο την εταιρεια..10-20 κιλα ειναι και για το μωρο..το καροτσι δεν θεωρειται επιπλεον βαρος αλλα περναει κανονικα στα x-rays για ελεγχο..επισης οταν κλεινει πρεπει να ειναι ενα κομματι κι οχι δυο..α, οταν θα κανετε τσεκ ιν πες στην κοπελα εκει στον γκισε αν μπορουν να μην βαλουν αλλο ατομο διπλα σας, συνηθως αν δεν ειναι γεματο το αεροπλανο το κανουν..και οταν ταξιδευεις με μωρο σε βαζουν στα καθισματα πισω απο τους vip που εχει πιο πολυ χωρο μπροστα..οσο για την θεση, μετα τα δυο χρονια καθεται σε δικη του θεση νομιζω..

Γιωτακι,4κιλα δεν ειναι τιποτα..οντως ο θηλασμος δεν βοηθαει ιδιαιτερα στο χασιμο βαρους..αυτη η ατιμη η προλακτινη φταει..μου βγηκαν τα μαρια να ιαβαζω τοσες μερες..γι αυτο αργει να ερθει η περιοδος οταν θηλαζεις..εμενα σημερα δευτερη μερα, ξεκινησαν οι γνωστοι πονοι..

Αχ κοριτσια κι εγω εχω θεμα με τον μικρο που θελει συνεχεια την αγκαλια μου..ειναι πανω απο 7κιλα πλεον και εχουν γινει κομματια τα χερια μου..καλα για την πλατη δεν το συζητω..δεν ειναι οτι δεν θελω να τον κρατω αγκαλιτσα, ισα ισα τωρα που με αγκαλιαζει κι αυτος γυρω απο τον λαιμο μου αρεσει κιολας αλλα ειναι βαρυς και θα βαρυνει κι αλλο..μετα απο καποια ωρα μουδιαζουν τα χερια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το almiron της δινω ,απλα μην μας κανει αλλο προβλημα με τα κακα φοβαμαι!!Αντε να γινουμε 3 μηνων να καθεται καλυτερα και να μπορω να κανω καμια δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου σ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Καλο που δεν λογαριαζουν το καροτσι στο συνολο των κιλων.Εμεις που θα χρειαστουμε ομως κ καθισματακι αυτοκινητου??Ολοκληρη μετακομιση...Του βγαλατε διαβατηριο??

Κοριτσακια μου εχετε δηλωσει ονομα?Μου ειπαν οτι μπορεις να δηλώσεις ονομα πριν να το βαφτισεις και οτι θα μπορουσαμε να το εχουμε κανει απ την αρχη που πηγαμε στο ληξιαρχειο.Το σκεφτομαι γιατι με ενοχλει αυτο το ΑΡΡΕΝ που μας ακολουθει παντου..Θα μου πειτε οτι η βαφτιση δεν αργει, Αυγουστο σκεφτομαστε εμεις αλλα δεν μου αρεσει που δεν εχει ονομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρειται απο τα καλα αλλα εξαρταται κι απο το καθε μωρο..δεν βγαζεις ακρη με αυτα τα γαλατα..αλλοι λενε ετσι..αλλοι αλλιως..

Εγω εχω βρει λιγο την ησυχια μου με το μουσικο περιστρεφωμενο..τον βαζω στο κρεβατακι του και μολις το αναψουμε γελαει και το χαζευει ..ταν τελειωσει η μουσικη ξεκινα το κλαμα αλλα ευτυχως εχει τηλοκοντρολ αυτο το μαραφετι και το παταω και ξεκιναει..καμια φορα βεβαια μπορει να αναψει και το air condition η η τηλεοραση αλλα ας οψεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα, εμεις οταν τον δηλωσαμε στο ληξιαρχειο δηλωσαμε και το ονομα του, οποτε μας εβγαλαν και πιστοποιητικα γεννησεως κατευθειαν με το ονομα του..διαβατηριο βγαλαμε γιατι πλεον τα παιδια πρεπει να εχουν δικο τους διαβατηριο..πληρωσαμε 45€ και ισχυει για πεντε χρονια..βεβαια στην φωτο ειναι 2 1/2 μηνων μωρο και δεν νομιζω του χρονου να μοιαζει ουτε κατα διανοια αλλα δεν φανταζομαι να εχουμε προβλημα..

Εγω θα ταξιδευω συχνα οποτε θα το χρησιμοποιουμε και συχνα..σκεφτομαι να ερθω ξανα μεχρι υο τελος φλεβαρη αθηνα..

Το καθισμα αυτοκινητου εμεις δεν το πηραμε μαζι μας..ειναι ογκολιθος ρε γμτ..που να το εβαζα κι αυτο?αν το εδινα κατω στις αποσκευες φοβηθηκα μηπως το σπασουν και μετα τρεχα γυρευε..ετσι κι αλλιωσ δεν μετακινηθηκαμε ιδιαιτερα με το μωρο..μονο απο και προσ αεροδρομιο και τον κρατησα πανω μου..ειχε ερθει ο θειοσ μου να με παρει και ηταν ιδιαιτερα προσεκτικοσ στην οδηγηση..ειχαμε ηδη δυο βαλιτσες και μια χειραποσκευη και το καροτσι και την τσαντα αλλαξιερα και σακακια παλτα κ τλ..κι αν παρεις και τιποτα απο τα αφορολογητα αλλες τσαντες κι εκεινες..καλα και το καροτσι μην νομιζεις οτι το χρησιμοποιησαμε κιολας με το κρυο που εκανε στην αθηνα εκεινες τις μερες..την επομενη φορα που θα ταξιδεψω λεω να τον βαλω σε μαρσιπο και να μην παρω καριτσι αφου θα ταξιδευω μονη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας θα εχει μεγαλωσει αρκετα μεχρι τοτε κ οι συγγενεις ετοιμαζουν βολτιτσες με αμαξι.Θα ειναι απαραιτητο το καθισματακι.Σκεφτομαι βεβαια οτι μεχρι τοτε μπορει κ να μην χωραει ετσι οπως παει οποτε μηπως παρουμε ενα απο εκει κ το εχουμε μονο στην επιστροφη.Απ την αλλη σκεφτομαι βεβαια κ ποσο να αντεξει ενα μωρο εξι μηνων σε μεγαλης διαρκειας βολτουλες, εχουμε κ την γοπ...Θα δειξει..

Εσας εχει ονοματακι επισημως ε?Τι ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα, θα μεινετε πολλες μερες?υπολογησε οτι αν ειναι τωρα 7κιλα ο μικρος μεχρι το πασχα , θα ειναι 9-10 κιλα , ολοκληρος αντρας!εμεις το καθισμα αυτοκινητου το εχουμε μονιμα στο αυτοκινητο και δεν το κατεβαζουμε πλεον με αυτο γιατι δεν σηκωνεται..μονομοταν παμε παιδιατρο κι εκει δλδ ο αντρας μου τον κουβαλαει..αν το καθισμα αυτοκινητου μπαινει στο καροτσι τοτε κατι γινεται..αλλα και παλι να αγορασεις καθισμα εκει δεν ξερω αν βολευει αφου το επομενο καθισματακι θα ειναι εκεινο που μενει μονιμα με την βαση του στο αυτοκινητο και ειναι και για πιο μεγαλα παιδακια..αυτο που εχουμε εμεις τωρα ειναι για 0-13κιλα..αλλα οπως λες κι εσυ σε λιγο δεν θα χωραει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...