Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ..Κ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΕΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ..ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΙΟΛΑΣ!ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xaxaxaxaxaxaxaxaxa......etsi einai nansy!!!!!o antras mou ayto mou eipe xtes...ton leo piase oti mporeis giati meta bye bye...tha ta psaxneis!!! :lol: ante leo na erthei i anoiksi na foresoume kana ntekolte epitelous na gemisoun!!! ;) fantazomai pos einai mesa stin koilia otan kounionte..emeis vazoume ena xeri gia na to niosoume k esu fantazomai tha vazeis k ta 2 xeria gia na ta nioseis k ta 2 mazi!!!! :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα που ΔΕΝ τα έλεγες και πλούσια,έχουν γινει ζουμερά τα άτιμα!Οπως λές του τρέχουν τα σάλια!χαχαχ!Αλλα προτιμώ να μην παραγίνουν και χαλάσουν μετά.Οπως και η κοιλίτσα προτιμώ να μείνει.. μίνι!Πόσο φοβάμαι τις ραγαδες!!Δέν βάζω καμιά ιδιαιτερη κρέμα,την κλασική ενυδατική μου,που είναι αρκετα καλή.Δε νομίζω οτι σωζουν και πολλά οι κρέμες,ανακουφίζουν πάντως σίγουρα απο το τράβηγμα και τη φαγούρα.Νεράκι προσπαθω να πίνω αρκετό για να ενυδατώνεται το δέρμα απο μέσα.Εγώ που για να πιώ νερό έπρεπε να υπάρχει σοβαρος λόγος!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΤΕ!ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 17 ΚΙΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΣΕΧΑ.ΤΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ.ΜΕΤΑ ΕΤΡΩΓΑ ΨΗΤΑ ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΕΣ Κ ΜΗΔΕΝ ΓΛΥΚΑ!ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΕΚΛΑΙΓΑ!ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΑΜΕΣΩΣ Κ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΗΜΟΥΝ 7 ΚΙΛΑ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΗ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΜΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΥΡΝΑΣ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ Κ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ 40 ΜΕΡΣ ΘΑ ΜΑΙ ΛΑΜΠΑΔΑ!!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ με έκανες να χαμογελάσω με την δημοσίευση σου:) Άντε και στα δικά μας να γίνουμε λαμπάδες! Εγώ τώρα είμαι +2 κιλά, και όλοι μου λένε πρόσεχε και πρόσεχε, από τον 6ο και μετά αρχίζει η κατρακύλα...Για να δουμε αν θα έχουν δίκιο...Σχετικά με τη συζήτηση με τις ραγάδες, εμένα το πρόβλημα μου είναι πως δεν αντέχω τις ενυδατικές, νομίζω πως δε τις απορροφά το δέρμα μου..Ψευτοβάζω μία ειδική κρέμα μετά από το μπάνιο, και το βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα - σχεδόν πάντα ιδρωμένη - η κρέμα είναι εκεί, όχι μόνο δεν έχει απορροφηθεί, αλλά μου δημιουργεί μία απαράδεκτη αίσθηση. Έτσι ήμουν βέβαια ανέκαθεν με τις κρέμες. Κάνω το σταυρό μου για ραγάδες και εύχομαι να κληρονόμησα καλό δέρμα από την μαμά μου αλλιώς ραγάδες ώρα 0!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω η ακαματρα μανα! εβαλα το κοτοπουλακι στο φουρνο με πατατουλες καθαρισα και λιγο το σαλονι απο της μικρης τα παιχνιδια και τωρα ετοιμαζομαι να παω να την παρω... ποναω τρομερα τη μεση μου, το κολοκυθακι δε λεει να σταματησει το ποδοσφαιρο μεσα μου και δε λεει να ανεβει λιγο ψηλα να χτυπαει εκει κατω χερια και ποδια(ιδιαιτερα αν με χτυπησει με τα ποδια η θα κατουρηθω ή θα ποναω για κανενα 5λεπτο).

εμενα βυζι σε αυτη τη εγκυμοσυνη δε μεγαλωσε... στη σαντυ ειχα φτασει να φοραω το 6 αλλα τωρα τιποτα!

καλωσοριζω το καινουργιο μας μελος.... μη αγχωνεσαι για τη αμνιοπαρακεντηση ειναι πλεον μια πολυ ασφαλης μεθοδος και 100% εγκυρη σε οποιαδηποτε ανωμαλια. εκανα το 2009 δεκεμβρη ημουν 26χρονων και φυσικα ηταν πεντακαθαρη και εχω μια κορακλα σκετη γλυκα.

νανσυ μου διαβαζα για τα διδυμακια σου και πολυ χαρηκα (και οχι μονο εγω!!!). αντε σε ενα μηνα θα ξεκαθαρισει το τοπιο!!!! κοριτσακι εχεις? ποσο χρονων ειναι?

λια μου αφου σου ειπε οτι θα φυγει ο γιατρος σου τι καθεσαι και σκας??? παντως το ποσοστο που εχεις ειναι αρκετα μεγαλο και απιθανο να εχεις συνδρομο νταουν. εμενα 1προς 5000 και το κολοκυθακι μου ειναι μια χαρα για συνδρομο νταουν. στη σαντυ ειχα 1προς 121 και εκανα την αμνιο για συνδρομο νταουν οχι εσυ που εχεις 1προς 10000.

καγκουρακι μου τι να πω μακαρι να μη σας συμβει αλλο τετοιο κακο... εχω περασει τετοια με σπασμενο σωληνα μεσα στη κουζινα και μαλιστα με καυτο νερο και ολο το ξημερωμα τραβιομασταν να βγαλουμε νερα και επιπλα εξω.

παω να παρω τη κοκοπικου... τη πασχαλιτσα χασαμε να μας πει τα νεα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxaxaxa nansu kala ta les!!nai re koritsia mhn treleneste gia ta kila entaksei mh ginoume sa mpales alla mhn trelathoume kiolas...na apolaysoume thn fash ayti mwre twra pou ti zoume ;) kai to lew egw ayto pou tha paw apo vdomada sto giatro kai tha me ksexesei sta sigoura giati ayto to mhna tis gourounies mou tis ekana full!!xaxaxaxaxaxaxax

lia mou na deis pou ola tha einai kala alla akoma kai kati na vlepei o giatros sou exetou empistosini kai tha sou pei ti na kaneis gia to kalytero :) kai mhn stenaxwriesai vre xazoula prin kataiksete kapou giati mpoei tsampa na stenaxwreis kai to sporaki sou :-*

pwpw re koritsia xthes hatn i mera tvn zhmiwn..apapa ola na einai kala kai na mhn ksnasimvoun se kamia mas giati einai megali talaipwria..

egw xthes mexri tis 1.30 to vrady parakalw ekana koulouria(typou thesallonikis...)kai afou mou efuge i psixi se vathmo na me piasei mesi mou kai na mhn mporw na perpatisw to apotelesma???enw vghkan super exw agorasei mia ladokolla apta carefour pou ta epsisa kai eixan kollisei ola panw ekei kai den ksekolagan... :(:(:( ti skata ladokolla htan ayti mou lete??,mhn thn parete pote!!!!ta nevra mou den sas exigw.....o antras mou veveia gia na me parigorisei mou elege oti den trexei tipota tha ta ksisei pao katw na fygei to xarti kiola mia xara... :?:?

thelw kiegw anoiksi kai kalokairaki kai syntoma....pffff den maresei o xeimwnas katholou omws!!!kai episi s zilevw pou oi perissoteres niwthete ta mwrakia sas thelw kiegw na arxisw na to niwthw syntoma....kai apisi sthn alli vdomada pou tha paw sto giatro na mporesoume na doume ti einai gia na stamatisw na lew "to" xaxaxaxaxaxax

oso gia to stithos...ponemeni istoria..hatn pou htan teras twra...na dw pou tha ftasei kai ti tha ginei meta...pfff.krema full kai amigdalelaio mpas kai to swsoume... sas filw prostoparon olessssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου....μολις ξυπνησα με πλακωσε το παπλωμα...!!!

λια μου μη το σκεφτεσαι καν αυτο ειναι 1:1000000 καλε τελειος αριθμος......!!!

κοριτσια εμενα το στηθος μου εχει παρει το πολυ ενα νουμερο..!!! οι φλεβες ειναι παρα πολυ εντονες κ οι θηλες μου καπως ξερες...!!!!

βαζω μετα απο το μπανακι βαζελινι σε ολο μου το κορμι...!!!

Κοριτσια σημερα ξυπνησα με πολλα αγχη ενα απο αυτα ειναι το οικονομικο.....πως σκατα θα καταφερω να μαζεψω 2500 χιλαρικα σε 5 μηνες..??? εγω εχω τεβε κ δε με καλυπτει σε πολλα....βλακειες δηλαδη...!!! θα μου δωσει 800 ευρω αφου γεννησω...κ αν θα ισχυει κ μεχρι τοτε..!!! εσεις εχετε κανει τη καβατζα την οικονομικη...ειστε χαλαρες..!!!????

Αφηστε το αλλο..που στη φιλη μου ειπε μια αλλη κοπελα που γεννησε πριν κανα μηνα στο ιασω οτι εκεινη εδωσε 700 στο ιασω κ 1800 στο γιατρος της αφου πλεον ειναι συμβεβλημενο με τα ταμεια (τεβε, ικα).....μετα το πασχα ΟΜΩΣ θα ισχυει παλι οι παλιες "ΚΑΛΕΣ" τιμες του ιασω...π.χ 2000 ο γυναικολογος μου κ 2400 σε καισαρικη το ιασω...που θα τα εβρω ωρε τα 4400??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria giorgos gia na mhn agxwnesai oti eisai moni tha sou pw to eksis....egw den doulevw pou shmainei mhden eisodhma..o antras mou pernei 680 e kai twra pou tha meiwsoun kiallo den exoume idea posa tha pane....kai fysika den exoume kataferei na mazepsoume katholou leyta prostoparon afou meta vias vgainoun ta exoda to uspitiou(exoume mia dosi ston kotsovolo 100 kathe mhna gia ta hlektrika mas pou mas gonatizei...)oso gia ayto me ta tameia an htan na isxisei omono gia 2 mhnes giati na to kanoun???emena o giatros mou den mou exie pei kati tetoio...twra tina sou pw...rwta to giatro sou kalytera alla de nomizw na to ksanallaksoun edw alla nosokomeia akoma den exoun upograpsei kai einai stis diadikasies (vlepe rea..)na to kanoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω η ακαματρα μανα! εβαλα το κοτοπουλακι στο φουρνο με πατατουλες καθαρισα και λιγο το σαλονι απο της μικρης τα παιχνιδια και τωρα ετοιμαζομαι να παω να την παρω... ποναω τρομερα τη μεση μου, το κολοκυθακι δε λεει να σταματησει το ποδοσφαιρο μεσα μου και δε λεει να ανεβει λιγο ψηλα να χτυπαει εκει κατω χερια και ποδια(ιδιαιτερα αν με χτυπησει με τα ποδια η θα κατουρηθω ή θα ποναω για κανενα 5λεπτο).

εμενα βυζι σε αυτη τη εγκυμοσυνη δε μεγαλωσε... στη σαντυ ειχα φτασει να φοραω το 6 αλλα τωρα τιποτα!

καλωσοριζω το καινουργιο μας μελος.... μη αγχωνεσαι για τη αμνιοπαρακεντηση ειναι πλεον μια πολυ ασφαλης μεθοδος και 100% εγκυρη σε οποιαδηποτε ανωμαλια. εκανα το 2009 δεκεμβρη ημουν 26χρονων και φυσικα ηταν πεντακαθαρη και εχω μια κορακλα σκετη γλυκα.

νανσυ μου διαβαζα για τα διδυμακια σου και πολυ χαρηκα (και οχι μονο εγω!!!). αντε σε ενα μηνα θα ξεκαθαρισει το τοπιο!!!! κοριτσακι εχεις? ποσο χρονων ειναι?

λια μου αφου σου ειπε οτι θα φυγει ο γιατρος σου τι καθεσαι και σκας??? παντως το ποσοστο που εχεις ειναι αρκετα μεγαλο και απιθανο να εχεις συνδρομο νταουν. εμενα 1προς 5000 και το κολοκυθακι μου ειναι μια χαρα για συνδρομο νταουν. στη σαντυ ειχα 1προς 121 και εκανα την αμνιο για συνδρομο νταουν οχι εσυ που εχεις 1προς 10000.

καγκουρακι μου τι να πω μακαρι να μη σας συμβει αλλο τετοιο κακο... εχω περασει τετοια με σπασμενο σωληνα μεσα στη κουζινα και μαλιστα με καυτο νερο και ολο το ξημερωμα τραβιομασταν να βγαλουμε νερα και επιπλα εξω.

παω να παρω τη κοκοπικου... τη πασχαλιτσα χασαμε να μας πει τα νεα της!

2 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ta oinomika einai ena thema pou tsouzi polu... egw den douleuw katholou k ontras mou exei ena eisodima 720 to dimino oi goneis mas voithane gia ta upoloipa... emeis mono to spiti kaluptoume me auta ta dika mas... mariagiorgos polla den einai 2 xiliarika ston gatro egw tha dwsw 1000 k pali polla mou fenontai.... k mazi me kliniki upologizame gurw sta 2500 xiliarika... ama den isxuei o nomos tote alliws mono xilia eutuxos i giatros einai gnwsth oikogeniaki k den mas pernei lefta gia episkepseis mono tous megalous uperixous plirwnoume.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονεμένη η ιστορία με το οικονομικό..Εγώ εκ πεποιθήσεως είπα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, εκεί να δούμε τι έχει να γίνει..Προστοπαρόν προσπαθώ να βγάλω άκρη με το νέο ταμείο το ΕΟΠΥΥ..Προέρχομαι από ταμείο ΤΕΒΕ, κάτι μου λέει πως ούτε επίδομα θα πάρω ούτε τίποτα.. Τουλάχιστον ελπίζω να μη πληρώσω πολλά στο νοσοκομείο.. Πότε λέτε είναι η κατάλληλη εποχή για εμάς τις καλοκαιρινές να αρχίσουμε να αγχωνόμαστε και να συλλέγουμε πληροφορίες..? Σκέφτομαι μήπως σε κανένα 2μηνο αρχίσουν και ξεκαθαρίζουν τα πραγματα γιατί προστοπαρόν γίνεται χάος :geek::geek: Μόνο το μωράκι που περιμένω με παρηγορεί..Και ο αντρούλης ο λατρεμένος, χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το μοναδικο θεμα που δεν με αγχωνει αυτο... θα γεννησω σε δημοσιο με καισαρικη (που σημαινει 0εξοδα) θα παρω τετρακλινο για να μη πληρωσω τιποτα και φυσικα αν θελησει ο γιατρος μου να παρει λεφτα καλως (στη σαντυ του ειπε του αντρα μου κρατα τα να παρεις κατι για το μωρο και δεν πηρε ευρω!). αυτο που με φοβιζει ειναι τα επιδοματα που θα παρουμε απο το ΕΟΠΥΥ γιατι καλα πηρα τοτε στη σαντυ ενα 4000ευρω τωρα αμα παρω κανενα 1000ευρω ζητημα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου....μολις ξυπνησα με πλακωσε το παπλωμα...!!!

λια μου μη το σκεφτεσαι καν αυτο ειναι 1:1000000 καλε τελειος αριθμος......!!!

κοριτσια εμενα το στηθος μου εχει παρει το πολυ ενα νουμερο..!!! οι φλεβες ειναι παρα πολυ εντονες κ οι θηλες μου καπως ξερες...!!!!

βαζω μετα απο το μπανακι βαζελινι σε ολο μου το κορμι...!!!

Κοριτσια σημερα ξυπνησα με πολλα αγχη ενα απο αυτα ειναι το οικονομικο.....πως σκατα θα καταφερω να μαζεψω 2500 χιλαρικα σε 5 μηνες..??? εγω εχω τεβε κ δε με καλυπτει σε πολλα....βλακειες δηλαδη...!!! θα μου δωσει 800 ευρω αφου γεννησω...κ αν θα ισχυει κ μεχρι τοτε..!!! εσεις εχετε κανει τη καβατζα την οικονομικη...ειστε χαλαρες..!!!????

Αφηστε το αλλο..που στη φιλη μου ειπε μια αλλη κοπελα που γεννησε πριν κανα μηνα στο ιασω οτι εκεινη εδωσε 700 στο ιασω κ 1800 στο γιατρος της αφου πλεον ειναι συμβεβλημενο με τα ταμεια (τεβε, ικα).....μετα το πασχα ΟΜΩΣ θα ισχυει παλι οι παλιες "ΚΑΛΕΣ" τιμες του ιασω...π.χ 2000 ο γυναικολογος μου κ 2400 σε καισαρικη το ιασω...που θα τα εβρω ωρε τα 4400??????

αστα να πανε mariagiorgos,εμεισ δεν εχουμε και δικο μασ σπιτι και τρωμε μεγαλο παλουκι.ετσι ξενοικιασαμε(ειχαμε κ πολυ μεγαλο σπιτι)και αποφασισαμε να μεινουμε μεχρι να γεννησω στουσ δικουσ μασ.ετσι θα μαζεψουμε τα χρηματα για την γεννα και βεβαιωσ οι υπολοιποι πρεπει να μασ παρουν τισ κουνιεσ και ολα που θα χρει:αζεται το μωρο>αστα να πανε<πολυ πιεση>

και γω στο ιασω ειμαι,χθεσ μιλαγα με την γιατρο μου και μου πε οτι μαλλον θα ισχυει 680ε για την κλινικη και 2000ε τα στανταρ τησ γυναικολογου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia oi times pou lete gia gunaikologous polu mou fainetai....egw pou eixa rwtisei ti maia prin allaksei o xronos pou den eixan allaksei akoma ola, mou eixe pei h kliniki peripou 1000 (kai an pas se diklino pio ligo nomizw 800) kai o gunaikologoes 1200 alla mou leei mporeis na tous zitiseis na sou kanei kai kaliteri timi, diladi egw upologiza kanena 1000. Kai auta isxuan to 2011 twra an kanoun kai tis klinikes dwrean opws lene gia autous pou exoun ika kai tebe tote mono to giatro plirwnw.

Autes oi times pou akouw kai lete gia 2000 kai 2400 mou fainontai uperbolikes!! Exete psaksei kai allou??

Oi autes einai standar times stin Athina???

Kai opws leei kai h Aleka to nosokomeio den tha sas kostisei sxedon tipota...ena fakelaki ap'oti kserw kai auto an thelete kiolas. Kai sto fakelaki mi fantasteitai oti bazoun kanena 500riko....100-150 kai polla lew.

Opoies exete sobaro problima me auto to thema giati den koitate ta nosokomeia konta sas ti paizei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπου 2000 χιλιαρικα παιζουν εδω οι τιμες στην αθηνα....το ιασω ειναι ιδιωτικο γι αυτο το πληρωνουμε...σκεφτηκαμε να αλλαξω γυναικολογο κ να παω στο αττικο σε δημοσιο..αλλα πως να αλλαξω τωρα στον τεταρτο τον αγαπω τον γυναικολογο μου...ΤΣΕΒΟΥΛΑ κ εμεις το σκεφτηκαμε αυτο γιατι κ εμεις στο νοικι ειμαστε,....αλλα δε παιζει...με τοσα νευρα που εχω λογω εγκυμοσυνης δε μπορω να φανταστω τη συγκατοικηση με πεθαρικα κ το ιδιο κ ο αντρας μου...!!!

ΒΟΥΒ κ εγω τεβε εχω..ουτε που ξερω τι δικαιουμε...!!!

ΜΑΧΙΜ & ΧΤΙΝΑΚΙ κ εμεις που δουλευουμε κ οι δυο παιρνουμε 1500 ευρω....αλλα εχουμε το νοικι...κ οτι αγορασουμε να ανοιξουμε το σπιτι μας.(ΔΟΣΕΙΣ)..κ ετσι φτανουν για να περναμε αλλα οχι κ να ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι

Το στήθος φουσκώνει πολύ και που να το δείτε μετά και με τον θηλασμό και εγώ που δεν έχω πολύ ευχαριστήθηκα ρούχα που στρώναν ωραία πάνω μου οσο θήλαζα, μετά ξεφουσκώσαν βέβαια αλλά τώρα πάλι είμαστε σε καλό δρόμο ;) . Ο θηλασμός βοηθάει όντως να φύγουν τα κιλά της εγκυμοσύνης εγώ είχα πάρει 13 στην πρώτη και μετά έχασα 15 και σχετικά σύντομα θυμάμαι στο τρίμηνο πάνω έμπαινα στα τζην μου.

Maxim βάζε κρεμούλα οχι μόνο στην κοιλίτσα αλλά και σε στήθος, μέση, γλουτούς. Τώρα που είναι ακόμα κοκκινες μπορει και να φύγουν.

Κοριτσάκια το οικονομικό όντως μεγάλο πρόβλημα, ειδικά στις μέρες μας αλλά και νομιζω τα τελευταία χρόνια έχει παρα γίνει το κακό με τα έξοδα των μαιευτηρίων. Εμεις ευτυχώς δεν έχουμε θέμα με ενοικια ή δάνεια και προσπαθούμε και βάζουμε κάτι στην άκρη κάθε μήνα. Αυτό που σκεφτόμαστε είναι επειδή έχουμε δύο αυτοκίνητα και εγώ τώρα δεν δουλεύω μήπως δώσουμε το ένα και αργότερα ανάλογα με τις ανάγκες μας βλέπουμε. Ελενα εδώ στην Αθηνα σε ιδιωτικό το να σου ζητήσει ο γιατρός 2000 θεωρείτε καλή τιμή σκέψουν πριν δυο χρόνια που γέννησα πολύ γιατροι στην Αθήνα ζητούσαν οσα και το μαιευτήριο και καταλαβαίνεις ανάλογα με το δωμάτιο πήγαινε και η τιμή. Εγώ ήμουν σε δίκλινο και η κοπέλα δίπλα μου μου είπε οτι θα έδεινε 3500 στο μαιευτήριο και άλλα 3500 ζήτησε ο γιατρός.

Αυτά τώρα τι θα γίνει μέχρι το καλοκαίρι άγνωστο πάντως και μένα κάπου πήρε το αυτί μου οτι ίσως το πάρουν πίσω γιατι λεει τα ασφαλιστικά ταμεία αργούν να πληρώσουν τα νοσοκομεία και μπορεί και να μην υπάρχουν τα χρήματα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna31 καλησπέρα, βλέπω πως είμαστε στην ίδια εβδομάδα, με ίδια πιθανή ημερομηνία τοκετού, και επίσης Παρασκευή πάω και εγώ για Β επιπέδου. Εγώ περιμένω κοριτσάκι σύμφωνα με τελευταίο υπέρηχο την 16η εβδομάδα. Το μωράκι σου κουνιέται και το βραδάκι? Εγώ το καταλαβαίνω τοο πρωί όσο χουζουρεύω και το βραδάκι που μαζεύομαι σπίτι. Για το φαγητό γιατί ανησυχείς? Εγώ τα γλυκά τρέμω...μου αρέσουν τόσο όμως....!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? Εϊμαι σχετικά νέα στο φορουμ και δεν έχω μάθει ακόμα τα ονόματα σας...Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα σε όλες που κάνουν εξετάσεις αυτη την εβδομάδα, να χουχουλιάζουμε όλες οι γκαστρούλες στα ζεστά γιατί κάνει πολύ κρύο, και να νιώθουμε τα μωράκια μας πυκνά συχνά! Φιλάκια σε όλες

Καλησπερά κοριτσακι μου!αντε να ερθει η παρασκευη να δουμε τα καμαρια μας.εμενα αρχες γεναρη στον υπερηχο που μου εκανε ο γιατρος μου ειπε αγορακι,τωρα θα δειξει αν οντως ειναι ετσι,γερο να ειναι και οτι να ειναι.

εμενα κουνιεται το πρωι μετα απο κανα μισαωρο απο την ωρα που θα παω στο γραφειο.κουνιεται και καμια φορα οταν ειμαι το μεσημερι στο αυτοκινητο και γυριζω σπιτι.το βραδυ καποιες φορες τον νιωθω!

το φαγητο και τα γλυκα ειναι μεγαλες αμαρτιες αλλα προσπαθω να μην κανω υπερβολες !!!αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia ti kanete eiste oles kala ?

vre koritsia agxo8ika me afftes tsi times pou grafete popoooo :o:o o 8eos na valei to xeri tou n amporoume na ta dosoume afta ta lefta gai na feroume ta ninakia mas ston kosmo

eyxomai pados se oles na pane ta pragmata poly kalytera ap'oti ypologizoun sto oikonomiko komati k etsi naxaroune pio anemela to moraki tous !!!!

filakia polla koritsia kalo vradi na exoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia pou eiste oles?? Polu isixia exei to postaki!

Gurisa apti douleia kai nomiza oti tha diabazw mia wra alla den exete pei polla!

Kangaroo den kserw pantws an imoun Athina afou lete oti toso einai oloi oi giatroi egw

sigoura tha skeftomoun nosokomeio. Edw ksekinisa apo kliniki kai me to giatro pou exw twra

giati otan ksekinisa ton Oktwbrio tote isxue oti tha mas ebgaine h kliniki kai o giatros mazi peripou 3000 kai toso tha pername sunolika pisw apo to Ika...twra bebaia allazoun ta pragmata...alla kai pali edw den pernei tosa polla o giatros, pou sugkrinw diladi apo auta pou lete eseis. Telos pantws ti na pw....h Ellada apto kako paei sto xeirotero genikotera....sto telos tha einai daktilodeiktoumenos autos pou apofasizei na kanei oikogeneia!!

Kokona tin ebala tin klwsti simera! Gia na doume it tha ginei...pantws kalo fainetai...apla skeftomai na tin allazw mia fora to mina...h toulaxiston kathe pou tha pigainw sto giatro gia na min ti blepei kai autos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εσεις που θα γεννησετε σε ιδιωτικες μονο κουραγιο μπορω να πω..... και τα χρηματα θα βρεθουν και θα καλυψετε και ολες τις αναγκες του μωρου σας....

μολις εκανα το μπανακι μου, εβαλα και τις κρεμουλες μου αλλα δε με βλεπω παλι να κοιμαμαι νωρις ξυπνησε το κολοκυθακι μου και αργησει και με βαραει.... εχετε δει πως κανει η κοιλια σας οταν κουνιεται??? εκει ειναι το υπερθεαμα! εγω εχω ακομη μια βδομαδα μεχρι να δω το κολοκυθα μου εχω δρομο!

αννουλα μου αφου σου ειπε στο 4ο αγορι, αγορι ειναι!!!! οσο για τα φαγητα μολις εφαγα γιαουρτι με μαρμελαδα για να μη φαω μια παστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!k ego molis ekana to mpanio mou k etoimazomai gia nani.. ayrio exoume epitelous b epipedou..an k gia na po tin alitheia me psiloagxose o kolokairos giati mas erikse para ma para polu xioni k einai polu xalia o dromos..eyxomai na stamatisei tin nuxta ( giati sunexizei akoma na xionizei) k na mporesoume siga siga na pame ayrio..( meno ekso apo tin thessaloniki)misi ora einai i diadromi kanonika stis kales tou kairou!!ean anavlithei k ayrio logou kairou,e totes ti na po :cry::cry::cry: eyxomai na einai gia kalo!kalinyxta koritsia!!!!makia!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Είχα να μπω λίγες μέρες λόγο φορτιστή στο λαπ τοπ, αλλά έχετε γράψει πάρα πολλά...σας διάβασα όλες αλλά τώρα δεν θυμάμαι ποια έγραψε τι....

Οπότε θα απαντήσω γενικά.

Για την πρόταση, κάθε μήνα να αλλάζουμε φωτο, οκ κάθε μήνα που αλλάζω μήνα θα βγάζω και μία φώτο, να βλέπουμε και διαφορά! Αν και στο πρώτο μου παιδάκι δεν είχα κάνει μεγάλη κοιλίτσα, ήμουν στον 9ο και νόμιζες ότι ήταν στον 7ο, αλλά εντάξει και το μωράκι δεν βγήκε κανένα θηρίο :D Όχι ότι με χάλασε μιας και γέννησα φυσιολογικά οπότε ήταν πιο εύκολα :D Σε αυτό θα δούμε!

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν το β Επιπέδου!

Όσο για τα οικονομικά, ευτυχώς θα γεννήσω σε Νοσοκομείο οπότε δεν θα έχουμε έξοδα. Στο πρώτο επειδή δεν λειτουργούσε η κλινική του Νοσοκομείου πήγαμε κλινική και πληρώσαμε μαζί με τον γιατρό 3000€, είχαμε δυσκολευτεί τότε αρκετά.

Δεν ξέρω κορίτσια στις πόλεις σας τι καιρό έχετε αλλά εδώ γίνεται χαμός απ' τα χιόνια! Αυτός ο χειμώνας ήταν ο χειρότερος των τελευταίων ετών. Πάνω από 1 μήνα έχουμε χιόνια, πάνω που πάνε να λιώσουν ξαναχιονίζει. Αλλά σήμερα γινόταν χαμός. Ευτυχώς που σήμερα είχα εξωτερικές δουλειές και δεν πήγα στο γραφείο, αν και πρέπει λίγο να κρύωσα, λίγο τον λαιμό μου τον νιώθω κάπως.

Έκλεισα ραντεβού ξανά στο γιατρό για τις 23/2 και μετά από αυτή την επίσκεψη θα κλείσω για Β επιπέδου, άντε να περάσει ο καιρός...!!!!

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!καλή επιτυχία σε όλες σημερα που θα πάτε σο γιατρο!να πάνε όλα καλά!ερωτηση: εμείς που δεν έχουμε άλλα παιδάκια πότε πρέπει ναρχίσουμε να ψωνίζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...