Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Καλησπέραααα! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!

Τι κάνετε κούκλες; εμείς πριν λίγο μαζευτήκαμε επιτέλους σπίτι μας, από το Σαββατο το απόγευμα όλο έξω είμαστε και πολύ το χαρήκαμε μικρή-μεγάλοι.

Να ευχηθώ χρόνια πολλά στον Γιαννάκη για τα γενέθλιά του χθες, να είναι πολύχρονος, τυχερός και τρυφερός μεγάλος αδερφός!

Χρόνια πολλά Ινα για τη γιορτή σου, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να γίνεται τέσσερις!

Ελίζα να χαίρεσαι τον γιό σου! Μαριέττα να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Μαρία να χαίρεσαι τον Μανωλιό σου, έστω και ανεπίσημα ακόμα!

Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν. Αχ τι να σας πρωτοπώ κι εγώ... το Σαββατο περάσαμε πολύ όμορφα στο πάρτυ του Γρηγόρη, μεγάλωσε πολύυυ από την τελευταία φορά που τον είδα και μου φαίνεται όσο μεγαλώνει μοιάζει στην Ειρήνη! Ο Παναγιώτης πάντα κούκλος και κύριος, βέβαια είχε πάθει "αλλεργία" με τόσα μωρά :lol::lol: ! Ξαναείδα τη Μαριέττα και τον Ηλία, ο οποίος είναι πραγματικά ένα πολύ ήσυχο και γλυκό μωρό, σκέτο αγγελούδι και πολύ όμορφος! Γνώρισα την Αννα και τον Ακη, Αννα είσαι μια πολυ γλυκιά μανούλα και για τον Ακη σου τι να πρωτοσχολιάσω! απίστευτο μωρό, πολύ έξυπνο, κουκλί και... γκομενιάρης :lol::lol: ! Η Αφροδίτη πέρασε κι εκείνη καλά, πρώτη φορά ήταν ανάμεσα σε τόσα παιδάκια της ηλικίας της αλλά ήταν καλή, έπαιζε ήσυχα με τα παιχνίδια του Γρηγόρη, φώναζε συνέχεια μαμ και το κορυφαίο ήταν που την σταύρωνε η Ειρήνη και την σταύρωσε και αυτή =)) ΠΟΛΥ τσαούσα θα μου βγει μου φαίνεται...

Αναστασία στενοχωρήθηκα που δεν είδα κι εσένα με τη Σοφούλα.. δυστυχώς είχατε τρεχάματα ε; ευτυχώς που ο παππούς είναι καλά. Εσύ τι κάνεις, είσαι λίγο καλύτερα;

Χθες πήγαμε στη μαμά μου από το πρωί και φάγαμε κιόλας εκεί, ανταλλάξαμε δώρα (σε εμάς ο Αγ.Βασίλης έρχεται τα Χριστούγεννα!), η Αφροδιτούλα πήρε πολλά δωράκια και κοινώς έχουμε γεμίσει ρούχα και παιχνίδια! δεν ξέρει με ποιό να πρωτοπαίξει. Μας έδωσε και μια φίλη μας μια τεράστια τσάντα με παιχνιδάκια των παιδιών της και έχουμε καταντήσει παιχνιδάδικο. Φεύγοντας άφησα τη μικρή στη μαμά μου και πήγαμε στο νονό της που είχε ετοιμασει τραπέζι για 30 άτομα, δεν την πήρα γιατί φαντάστηκα ότι θα κάπνιζαν κλπ και τελικά όντως έτσι ήταν. Ομως φύγαμε κατά τις 12 το βράδυ γιατί δεν ήθελα να την αφήσω να κοιμηθεί στη γιαγιά.

Ουφ! σας τα είπα σχεδόν όλα δεν έχετε παράπονο :lol: ! Τι ωραία που αύριο δεν δουλεύω και θα είμαι σπίτι με το παιδάκι μου! Θα ξαναμπω αργότερα μπας και πετύχω καμία, αλλιώς τα ξαναλέμε το πρωί! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πολύχρονοι να είναι όσοι γιορτάζουν..Κατερινάκι, Ελιζα και Κρητικομαράκι ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑ!!

Εμείς είχαμε ένα κουραστικότατο γιορτινό τριήμερο αλλά περάσαμε καλά. Το Σάββατο τελικά είχα 20 άτομα στο τραπέζι και 6 παιδάκια!! Περάσαμε καλά, φάγαμε του σκασμού και πήραμε πολλά όμορφα δωράκια. Χθες είχε τραπέζι η μάνα μου και φάγαμε παλι και το βράδυ αφήσαμε τον Νωντα στην γιαγιά και πήγαμε σε ενα μεζεδοπωλείο με ζωντανή μουσική και πολύ κέφι...Χόρεψα μετά από πολύ καιρό και κατάλαβα ότι το έχω ξεχάσει το άθλημα!!! Περάσαμε σούπερ αν και είχαμε απώλειες από την παρέα..θερίζει η γαστρεντερίτιδα!! Σήμερα λιώνω στο εξωχικό. Απαγόρευσα οποιαδήποτε επίσκεψη ή βόλτα για να ξεκουραστώ λιγάκι...ο Νώντας σήμερα είχε καταρροή...μάλλον κόλλησε καμια ίωση στο ρεβεγιόν....

Κατα τα άλλα η περιόδος ακόμα γιοκ...τεστ έκανα αλλά ήταν αρνητικό (πειράζει που το έκανα απόγευμα?). Ο Νώντας σήμερα περπάτησε μόνος του και δεν τον πιάνουμε πλέον. Φυσικά πήρε πολύ αέρα ο κώλος του και πήγε να πιάσει και κάτι μόνος του από κάτω και έσκασε με το κεφάλι στο πάτωμα. Πάλι καλά ήταν πολύ μικρή η απόσταση και δεν επαθε τπτ..

Πάω να κάνω μπάνιο και να κοιμηθώ μήπως ξεκουραστώ λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες...

Μαριεττα να χαιρεσαι τον αντρα σου, Ελισακι και εσυ να χαιρεσαι τον γιοκα σου...

Μαρια αν και αβαπτιστος ακομι ο "Μανωλακης" ειναι ιδι ξακουστος και τρομερος, οποτε να τον χαιρεσαι τον ανταρτι σου να ειναι παντα γερος....

Κατερινα ιδες που τον κατιγορουσες τον αντρα σου, μπραβο στον Λουκα παντα τετια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Αφου αρχισε να αντιστεκετε στην μανουλα ειναι σε καλο δρομο μια χαρα θα πανε ολα....

Ελενη τσαουσα η νηφουλα μου εεε??? Μια χαρα ειναι το κοριτσι μας, ουτος η αλος εμεις θελουμε νυφη με προσοπικοτιτα οχι καμια νεροβραστη :)):)):)):)) Περασατε καλα τα χριστουγεννα πολυ χαιρομε για εσας :-*:-*:-*

Αναστασια κριμα που χριαστικε να περασετε ετσι τα Χριστουγεννα σας αλλα ευτυχος ειναι καλα ο παπους εε?? Εισαι καλιτερα γενικοτερα??? Φιλια στο Σοφακι σου...

Ινα Κουτουρντισε η Αναστασια απο το τρελο παρτι που της ετιμασες η μιπος βρικε κανενα ποτιρακι διαθεσιμο και δοκιμασε τιποτα αλκοολ =))=))=))

Αννα ανιπομωνω να δω τον Ακη απο κοντα ,και εσενα φισικα αλλα ο Ακης ειναι που εχει τρελανει κοζμο και κοζμακι με το χαμογελο του.......Ινα θα ερθεις και εσυ ετσι??????

Αλικη φιλιαααααα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Εύη μου, τι κάνεις; πως είναι η Φλώρα, συνήλθε; άσε μεγάλο μούτρο η νυφούλα σου!

Ευγενία μήπως να έκανες άλλο ένα τεστάκι το πρωί, που είναι και η ιδανικότερη ώρα; ποτέ δεν ξέρεις! καλά να περάσετε στο εξοχικό και περαστικά στον Νώντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις περασαμε σχετικα καλα και φετος. Το Σαββατο τελικα ακιρωσα το τραπεζι που ειχα και βγικα για ψωνια γιατι δεν ειχα διαθεση να μαγιρεψω ημουν και πτομα απο τα ξενυχτια και τις αρωστιες. Εστιλα την Φλωρα στην πεθερα μου και γιρνουσα ολη μερα, το καταευχαριστιθικα....

Εχθες φαγαμε στην πεθερα, γιορταζε και ο αντρας μου αλλα δεν εκανα τπτ στο σπιτι αντιθετος πιγαμε στον κολιτο του που εκανε γιορτη και αφισα τα παιδια με την πεθερα μου για μερικες ωρες για να ξενιασω και εγω λιγακι....

Σημερα πιγαμε στο Χωριο μου, καθε χρονο δεφτερη μερα μαζεβομαστε στην θεια μου και τρωμε μεχρι τελικης πτοσης, παιξανε και τα παιδια με τα ξαδερφακια τους καλα ηταν....

Την πρωτοχρονια (παραμονη) δεν θα κανουμε τπτ θα ειμαστε εδω στο σπιτι οικογενιακος.

Την αλη μερα θα φαμε παλι στην πεθερα μου...

Εχθες εδοσα στον μικρο να ανιξει τα δωρα του και ο χαζουλης αντι να ανιγει τα πακετα ετρωγε το χαρτι περιτιλιγματος..

Ευγενια αν εισαι ακομι πολυ στην αρχη μπορει να παιξει ρολο το οτι δεν ηταν πρωινα τα ουρα, αν δεν σου ερθει ξανακανε ενα τεστακι πρωινο. Ελπιζω ο καινουριος χρονος να σου φερει και ενα σπορακι...

Αντε γενικα θελω να βλεπω πολλαααααααα σπορακια το 2012.... [smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο, χαίρομαι που περάσατε καλά μετά από τόση ταλαιπωρία με τις αρρώστιες. Κι εσάς Χριστούγεννα έρχεται ο Αγιος Βασίλης ε; χα χα χα! ο γαμπρούλης μου έτρωγε το χαρτί περιτυλίγματος ε;; :lol: Η Αφροδίτη της δώσαμε τα δώρα να τα ανοίξει, που συνήθως της αρέσει να σκίζει χαρτιά και να περιεργάζεται, κι εκείνη καθόταν και έπαιζε με το κουτί χωρίς να το ανοίγει! του χρόνου θα καταλαβαίνουν περισσότερα και θα έχουν πιό πολύ πλάκα.

Καλέ γιόρταζε και ο συμπέθερος, να τον χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε του χρονου μαλον θα εχουν και προτιμισοις στα δωρα...

Εχθες παντος εγινε σφαγη για ενα αυτοκινιτακι που πιγενε σε κατι ραγες (στο κουτι εγραφε 5+) αλλα ο κουνιαδος μου το αγορασε για τον μικρο και η Φλωρα θεορισε πως ειναι δικο της αφου ο μικρος δεν μπορουσε να το παιξει κατα την γνωμη της, αλλα λογαριαζε χορις τον ξενοδοχο...

Αν ητανε η ζηλια ψωρα δεν λενε????

Ο αντρας μου εχει απο τα πιο σπανια ονοματα νομιζω, πρην τον γνορισω δεν ειχα ξαναακουσει αυτο το ονομα παντος.....Και το ονομα αυτου....... Χρυχοβεργης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχ βαχχχχχ παω να την πεσω γιατι αρχισε να γουργουριζει παλι το στομαχι μου και οσο μενω ξιπνια θα πιναω ολο και περισοτερο, με βλεπω χομενη μεσα στο ψυγειο σε λιγο :oops::oops::oops:

Καλη νυχτα ονειρα γλυκα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ το είχα ξανακούσει αυτό το όνομα!!

Αχ η καημενούλα η Φλώρα ζήλεψε ε; εσύ καλά κάνεις και κρατάς τις ισορροπίες.

Πάω κι εγώ να ξαπλώσω φιλενάδα, τα λέμε αύριο! καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!

Νατάσσα μου όλα καλά να πάνε από εδώ κ πέρα…… :YMHUG:

Ελένη μου μπράβο σας που περάσατε καλά……. πάντα τέτοια….!!!!

Ευγενία μου με τα πρωινά ούρα είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα!!!

Μπράβο κ σε εσάς Ευούλα που περάσατε καλά….. πάντα τραπεζώματα, γλέντια, χαρές!!!!! αααααα!! να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!!!

Βρε κορίτσια τι θα κάνω με το γιό μου που όλο το βράδυ δεν με αφήνει να κοιμηθώ??? Δεν με πειράζει που ξυπνάει αλλά που κάνει 30’για να ξανακοιμηθεί κ μετά από 40’-50’ πάλι τα ίδια!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είμαι έγκυος το ξέκανα το σποράκι...το Σάββατο αφού έκανα το τεστ, έβαψα μαλλί, την Κυριακή μπεκροπινα κρασιά και κάπνιζα σαν φουγάρο...θα το αφήσω μερικές ημέρες ακόμα μήπως αλλάζει ο κύκλος μου και μετά θα ξανακάνω. Το τεστ πάντως ήταν αρκετά ευαίσθητο και έπρεπε λογικά να το δείξει και ας ηταν απόγευμα...θα δούμε!!! Δεν έχω καθόλου άγχος έτσι και αλλιώς..

ΑΑΑΑ την Παρασκευή μου ευχήθηκε το αφεντικό μου "άντε και με ένα δεύτερο τώρα" ...Κοντή γιορτή του λέω. Μέσα στο 12 θα κάνω και το δεύτερο!! Μάλλον δεν το περίμενε τόσο γρήγορα και μου λέει πολύ κοντά θα είναι και θα σε κουράζουν...εγώ πάντως προετοίμασα το έδαφος.... :mrgreen::mrgreen:

Ευη μου καμία μας δεν νομίζω ότι έχει ξανακούσει αυτό το όνομα...και εμείς στην οικογένεια δεν έχουμε κλασικά ονόματα. Εγώ Ευγενία, ο αδερφός Μανούσος, η μαμά Πολυτιμη, ο μπαμπάς Στέλιος και ο γιος μου Επαμεινώνδας...

Νατάσσα περαστικά στον παππού σου - ευτυχώς που δεν ήταν κάτι σοβαρό..

Τα κέρατα του γιού μου είδες? Κανονικά στον Δημήτρη έπρεπε να το έβαζα αλλά θα με παρεξηγούσε!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέμαι να δουλέψω...το έχετε καταλάβει μάλλον!! Τώρα κατάφερα και διάβασα τα νέα σας!!

Κατερινάκι ο Λουκάς όφειλε να κάνει αυτή την κίνηση - Πρέπει να προστατεύει την οικογενειά του και αυτή είσαστε εσείς τώρα και όχι οι γονείς του.. Μακάρι να μην χρειάζεται να φτάνουμε σε αυτό το σημείο, αλλά όταν τα πράγματα ξεφεύγουν πρέπει να μπένει ο καθένας στην θέση του. Εσένα μόνο τα παιδάκια σου πρέπει να σε απασχολούν. Η νοφούλα μου θέλω να είναι ήρεμη και ευτυχισμένη όταν γεννηθεί!!! Το ίδιο και η συμπεθέρα μου!! ;);)

Κορίτσια πολύ θέλω να συναντηθούμε κάπου...Αν δεν μπορούμε κάποιο σπίτι ίσως να πάμε πάλι olympico.

ΑΑΑ σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Να είσαστε πάντα καλά και ευτυχισμένες με τις οικογενειές σας.

Ειρήνη, δεν μας είπες? Πως πηγαν οι εξετάσεις? Όλα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες!!!!!!!!

ευχαριστουμε για τις ευχες για τον Μανο...χθες ηρθε η οικογενεια του το απογευμα κι ο μικρος δεν τους ηθελε καθολου ομως!! :shock::o:lol::lol::lol: ερχοταν συνεχεια και κρατουσε το παντελονι μου και δεν πηγαινε ουτε στον μπαμπα του!!!!!ειχε γκρινια απιστευτη!!!!!!

οταν εφυγαν,ηταν μες την τρελη χαρα :shock::o:lol::lol::lol:

σημερα ειμαι γραφειο και βαριεμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!

αντε και αυριο και Πεμπτη παλι με το μωρο μου!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

θα μπω το βραδυ να σας σχολιασω.....

φιλια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Παλι φαγαμε σημερα παλι ηπιαμε και σε λιγο θα μας κατρκυλανε δεν χρειαζετε να περπαταμε.Συντομα αρχιζει το βραστο παρτυ!!!!

Η Αναστασία σημερα επαιζε με το νονο της και ξετρελεθηκε και επεσε ξερη για υπνο και μολις ξυπνησε???????!!!!!Τι θα κανουμε μεχρι το βραδυ!!!

τα λεμε μετα φωναζει η ψυχη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!

Εδω ειναι και η "Φωτεινουλα" η Γιωτα δηλ. Κατερινιω!!!!

Εκανα 2 μερες να σας διαβασω κοριτσια δεν προλαβαινω συγχωρεστε με να μπω....Κοιμαται ελαχιστα την ημερα και οποτε κανω καμια δουλεια...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ...

Κατερινα μου χρονια πολλα τον Γιαννακη σου...Αχ παει χρονισε και αυτο το ζουζουνι...

Ινα μου χρονια σου πολλα πολυχρονη,,να χαιρεσε και την κορουλα σου για προχθες...Αναστασια νομιζω ετσι???

Ευγενια μου χρονια σου πολλα και εσενα και χρονια πολλα και το Μανωλιο της Μαριας....Χαθηκε και αυτη λιγο ελπιζω οταν μπει να μας πει και αυτην ευχαριστα για κανενα σπορακι!!!

Και επισης καλοριζικο και το θεματακι μας...Μαριετα ,,τελειος τιτλος μπραβο σου..ΕΜ δεν μπορουμε να τα πιασουμε πλεον κοριτσια,,,,παρακαλουσα να λυθουν τα χερια μου να φυγει απο την αγκαλεια και τωρα δεθηκαν τα ποδια μου και η μεση μου να σκυβω να κανουμε βηματακια....

Δεν θυμαμαι και πολλα αλλα κοριτσια σιγα σιγα καθε κατεργαρης θα μπει στον μπαγκο του τωρα με τις γιορτες χαθηκαμε λιγο..

Καλο βραδυ σε ολες και ελπιζω να προλαβαινω να σας διαβασω πιο συχνα και οχι να αφηνω 12 σελιδες μαζεμενες και να τρεχω να σας διαβαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! ησυχία βλέπω σήμερα στο θεματάκι μας.

Αλίκη σε ξυπνάει ακόμα ο μικρός ε; τι να κάνεις, μόνο υπομονή μέχρι να μεγαλώσει λίγο ακόμα και όλα θα φτιάξουν, θα δεις κι εσύ μια άσπρη... νύχτα!

Γιώτα δεν πειράζει που χάθηκες, αρκεί που είστε καλά.

Μαριέττα ώστε έτσι ο Ηλίας με το σόι του Μάνου ε;; Ε, δεν λένε ότι από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια; μικρός ο Ηλίας, τρελέγκω εσύ, εντάξει σας πιστεύουμε =))

Ευγενία ο Νώντας στη φωτό είναι όλα τα λεφτά! και κούκλος φυσικά!

Ινα αυτό με το φαγητό ξαναπές το.... τρελή μάσα έχει πέσει αυτές τις μέρες! το καλυτερο το έφαγα χθες στον κουμπάρο μου, αγριογούρουνο αλλά τόσο καλά μαγειρεμένο και με μια φοβερή σάλτσα, έπαθα πλάκα παροτι δεν τρελαίνομαι για κρεατικά. Βέβαια και η γεμιστή γαλοπούλα της μαμάς μου ήταν όνειρο. Πω πω πάλι πείνασα, πάω να ψήσω μια σπανακόπιτα και κάτι σκορδόψωμα που έχουμε. Ινα εσύ φταις για όλα, χα χα χα!

Ασχετο, αλλά μου την έχει δώσει που κάνει τόσο κρύο, θέλω να πάρω τη μικρή να πάμε μια βόλτα και το σκέφτομαι, πως και πως περίμενα να πάρω άδεια να αρχίσουμε τις βόλτες. Τελοσπάντων σας αφήνω προς το παρόν, πάω να ψήσω. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραφα, έγραφα και έκανα μια μα...κια κίνηση και αποσυνδέθηκε ο υπολογιστής και τα έχασα όλα ρε γαμώτο.... Πάμε πάλι από την αρχή.

Έγραφα λοιπόν πως κάθομαι κι εγώ επιτέλους με την υσηχία μου να σας γράψω μιας και που η σουσουράδα μου κοιμήθηκε νωρίς σήμερα.

Κατα 'ρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για το ενδιαφέρον σας για μένα και να σας καθυσηχάσω πως είμαι καλά κι εγώ και η οικογενειά μου.

Αλικάκι γιατί σου ξυπνάει μωρέ ο μικρός; Τί κάνει δηλαδή εκείνη την ώρα; Πεινάει; Θέλει αγκαλιές; Θέλει να παίξει; Πρέπει να καταλάβεις τι θέλει για να βρεις την λύση.

Η δικιά μου ας πούμε ξυπνάει μερικές φορές θέλει μια αγκαλια, ένα χάδι (μάλλον έχει ανασφάλεια).

Την ξαναξαπλώνω λοιπόν, την χαϊδεύω και ξανακοιμάται αμέσως. Μονο που από εκεινη την ώρα και ύστερα δεν ανέχεται να την σκεπάσω. Τι κόλλημα είναι αυτό που τρώει δεν ξέρω. Δεν ξυπνάει επειδή ζεστένεται πάντως γιατί την έχω αφήσει και ξεσκέπαστη από την αρχή και πάλι τα ίδια κάνει.

Ευγενία μου αν και καθυστερημένα Χρόνια σου Πολλά! Δεν πήγατε εκδρομούλα τελικά ε; Δεν πειράζει αρκεί που περάσατε καλά κι εδώ. Αυτό έχει σημασία.

Ο Νώντας σου είναι ένα κουκλί στην φώτο. Άν κάνεις άλλο τεστάκι να μας πεις ε;;; Μακάρι να είσαι εγκυούλα!

Ελενάκι μου κι εγώ στεναχωρήθηκα που δεν ήμουνα στην συμπεθέρα μου και δεν σας είδα.

Θα κανονήσουμε όμως να βρεθούμε. Μια μαμαδοσυνάντηση είναι καλή ιδέα. Να γνωρίσουμε και τις καινούργιες κοπέλες με τα ζουζούνια τους.

Κι εγώ με το κρύο μου την δίνει που δεν μπορούμε να βγαίνουμε βόλτες ανα πάσα ώρα και στιγμή. Αν και νομίζω πως περισσότερο παίζει ρόλο το ότι είμαστε κουρασμένες μετά την δουλειά και δεν βγαίνουμε και όχι το κρύο γιατί στο χωριο που ήμουνα το Σ/Κ και δεν είχαμε τι να κάνουμε με την Σοφούλα και χωρίς παιχνίδια μαζί μας, την έντυνα καλα (σαν κρεμμύδι δηλαδή) και βγαίανμε έξω στα χωράφια όλη την ώρα και το ευχαριστιόταν η μικρή.

Οπότε με την άδεια σου μην το σκεφτεσαι καθόλου. Να βγαίνετε βολτίτσες συνέχεια. Μην το ρίξεις στις δουλειές.

Ευάκι μου τι κάνετε; Ξένοιασες και εσύ λιγάκι αυτές τις μέρες ε;;; Κάλα έκανες . Το δικαιούσαι κι εσύ.

Συνήλθε η Φλωρίτσα; Να χαίρεσαι και τον άντρα σου. όντως σπάνιο όνομα.

Αννούλα μου δεν σας είδα ρε γαμώτο κι εσάς και περίμενα πως και πως να γνωρίσω το μοντέλο σου τον Άκη από κοντά. Θα σας δω όμως ελπίζω σύντομα.

Μαρριετάκι μου νομίζω πως ο Ηλίας δικαιούται τον τίτλο του καλύτερου παιδιού της παρέας.

Και πρέπει να είσαι πολύ περήφανη για την προσωπικότητά του. Έχει άποψη και σωστή κρίση το παιδί από τώρα γι' αυτό ήταν μες στα νεύρα με το σόϊ του άντρα σου. (ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ). Να τον χαίρεσαι κι εσύ τον αντούλη σου.

Κατερινάκι μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Γιαννάκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι πάντα ΓΕΡΟΣ και ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟΣ!!!!!!!! Με το καλό να υποδεχτεί και την αδερφούλα του!!!

Καλά ε! Πολύ το χάρηκα που ξεσπάθωσε ο άντρας σου ε; Φαντάζομαι πόσο το χάρηκες εσύ! άντε βρε κοριτσάκι ελπίζω να ηρεμήσετε από εδώ και πέρα.

Γιωτούλα σε τρέχει η μικρή ε;;; Δεν πειράζει ας είναι καλά και ας σε τρέχει έτσι δεν είναι; Θα ηρεμήσουνε κάποια στιγμή που θα πάει.

Που είναι το κρητικομαράκι; Μου έχουν λείψει τα κατορθώματα του Μανωλιού. Μαράκι να τον χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω να περάσατε καλά αυτές τις μέρες.

Κορίτσια μου συγνώμη για το μεγάλο post αλλά ένοιωθα την ανάγκη να ξαναενταχθώ στην παρέα που τόσο πολύ τελικά έχει δέσει και μας έχει γίνει απαραίτητη!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα!!!

δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ...ο Ηλιας για πρωτη φορα στα χρονικα,ηθελε να κοιμηθει με την μαμα του σερι!!!τον ταισα 22:30,ηπιε ολο το γαλα και απο την στιγμη που τον εβαλα στο κρεβατακι του,σηκωνοταν ορθιος φωναζε κι ελεγε:ΝΑΙ;μαλλον μιλαγε στο τηλεφωνο :lol::lol:

κοιμηθηκε λιγο μαζι μου,οταν αποκοιμηθηκε τον ξαναπηγα στο κρεβατι και ξανα κλαμα!!!

και ξανα μαζι με την μαμα....κατα τις 05:00 ο κυριος ειχε φουντωματα και καψες!!!σηκωθηκε,χορευε,μου τραβουσε τα μαλλια κι εγω εκει να μη κουνιεμαι μπας κι αποκοιμηθει...μετα εκλαιγε,ξυπνησε ο Μανος,τον νανουρισε τον εβαλε στο κρεβατι του και ξανα κλαμα!!!!

θυμαμαι οταν τον θηλαζα που δε κοιμομουν και τωρα Αννα σε νιωθω ξανα!!!!

σημερα γραφειο κι απο αυριο αδεια!!!!

καλημερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ειπα οτι ΝΥΣΤΑΖΩ ετσι;

φτιαξτε μου εναν καφε και μη βαλετε ζαχαρη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οταν ειμαι αυπνη,με πιανει μαλακια!!!!συγχωρεστε με!!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ειπα οτι ΝΥΣΤΑΖΩ ετσι;

φτιαξτε μου εναν καφε και μη βαλετε ζαχαρη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οταν ειμαι αυπνη,με πιανει μαλακια!!!!συγχωρεστε με!!!! :oops::oops::oops:

α!!ξεχασα να σας πω οτι ο Ηλιας ολο το βραδυ ΑΕΡΙΖΟΤΑΝ!!!!!! ευτυχως που δε μυριζε το αερακι του!!!:oops::oops::oops: το μεσημερι ειχε φαει φακες...λετε να ειχε βαρυστομαχια;γιατι δε μου ελεγε να του δωσω σοδα; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Σήμερα κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα….. κ επιτέλους ήπιαμε φρέσκο γαλατάκι κ του άρεσε!!!

Νατάσσα μου χαίρομαι που είστε καλά κ εσύ πάλι κοντά μας….. !!!!!

Ελενάκι αυτό λέω κ εγώ….. φαί φαί που θα πάει??? ήθελα να χάσω κ 2 κιλά μέχρι τις γιορτές κ τελικά μετά θα έχω +10….. κ εγώ θέλω να βολτάρω λίγο με το γιό μου αλλά δεν αντέχω το κρύο!! Ο Σπύρος το αντέχει!!!

Ίνα κ εσύ τραπεζώματα…φαί, φαί, φαί….??

Γιώτα μου χρόνια πολλά κ σε εσάς….. εεμμ ήθελες να κουνηθεί η τσούπρα… τώρα τρέξε!!!!

Μαριέττα όπως νιώθει η μαμά νιώθει κ το παιδί…. έτσι δε λένε???

Νατάσσα μου πραγματικά δεν έχω ιδέα γιατί ξυπνάει… σίγουρα 1 με 2 θέλει να φάει κ του δίνω αλλά μπορεί να σηκώνεται κ κάθε ώρα…. Τον παίρνω αγκαλιά, τον νανουρίζω, τον βάζω στο κρεβάτι κ τσουπ κλαίει να τον ξαναπάρω!!!! Άντε κ κάποιες μέρες είναι τα δόντια….. από τον Ιούλιο όμως μέχρι σήμερα δεν έχω κλείσει μάτι….. τι δόντια είναι αυτά??? Πριν τουλάχιστον θήλαζα κ υπήρχε δικαιολογία…. ξυπνούσε κάθε 2 ώρες περίπου αλλά κοιμόταν αμέσως στο στήθος…. Τώρα δεν ξέρω μήπως έχουν δίκιο ότι πρέπει να τον βάλω σε δικό του δωμάτιο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλάρες του Mammyland!!!

Έκανα τεστ και σημερα το πρωι και πηρα την ιδια απάντηση - αρνητικότατο!! Καλύτερα γιατί θυμήθηκα ότι πρέπει να κάνω κάποια πράγματα πριν ξαναμείνω έγκυος...καταρχήν οδοντίατρο... φαφούτα θα μείνω αν δεν παω να τα φτιάξω τώρα!! Να κόψω το κάπνισμα έστω και αυτό που κάνω (κάθε ΣΚ που πάω για καφέ), να ξεκινήσω felicine, κλπ κλπ

Εκδρομή δεν ήταν να πάμε τώρα - στα Φώτα έχω κανονίσει και θα πάμε με τον νονό του Νώντα και την οικογενειά του. Κλείσαμε χθες το τουτού μας!! Τους είπα - εκδρομή δεν ξαναπάμε με το μικρό..δεν χωράμε με τπτ - και έτσι το πήρε απόφαση ο Δημήτρης και το κλείσαμε!! Να δω πως θα το οδηγάω εγώ γιατί εγώ θα το έχω... :shock::shock::?:?

Γιώτα καλώς ήρθες πάλι !!!

Μαριέττα να χαίρεσαι τον σύζυγο και πιο πολύ τον γιόκα σου, που ξέρει να κρίνει τους ανθρώπους!!!

Είσαι θεότρελη και πολύ χαίρομαι για αυτό!!!

Τον Νώντα τον έπιασε και βήχας σήμερα και πάμε μια χαρά και δυο τρομάρες....δεν μπορώ να τον βλέπω άρρωστο..Κοιμήθηκε καλά πάντως και συνέχιζε και αφού έφυγα για δουλειά. Έχει αρχίσει και πίνει και το γάλα του πριν κοιμηθεί!! Δυο μέρες τώρα ξεκίνησα πάλι δοκιμαστικά και τα πάει μια χαρά..βρήκα το κόλπο του μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...