Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.57-ΉΡΘΕ ΤΟ ΜΑΪΜΟΥΔΑΚΙ!


Recommended Posts

Γεια σας κορες!!!! :D

Φρανι πολυ πονος ρε συ....σφιχτηκε η καρδια μου παλι...αυτο το αρθρο και το "σκοτεινο δωματιο" με εχουν επηρεασει πολυ... :(:(:( Να σε ρωτησω...εσυ που τα ζεις και τα βλεπεις τοσο καιρο αυτα,κατα ποσο σε εχουν επηρεασει;;;βλεπεις διαφορετικα τη ζωη σου,το τροπο που σκεφτεσαι,που πραττεις,τα θελω σου,το τροπο που αντιμετωπιζεις τα καθημερινα προβληματα,τη σχεση σου με τον αντρα σου και το παιδι σου κτλ;;;;; :roll::roll:

Αργυ καταρχην με το Λουκακο που του εχω τοση αδυναμια κι ας μη τον ξερω!!!

Γιατι λες οτι εχει χαμηλη αυτοπεποιθηση;;;;τι κανει και το νομιζεις αυτο;;;Τι νομιζεις οτι το εχει προκαλεσει;;;;

Δηλαδη,περα απο την ιδιοσυγκρασια του καθε παιδιου,που αλλο μπορει να ειναι πιο εσωστρεφη,αλλο πιο τολμηρο κτλ τι θα μπορουσε να ριξει την αυτοπεποιθηση ενος παιδιου;;;

Πχ το να του μιλανε υποτιμητικα(εισαι χαζος,πως το εκανες ετσι αυτο,τιποτα δε μπορεις να κανεις σωστα κτλ)που εσεις απολειεται να του μιλατε ετσι!!!!

Το να του δινουν αρμοδιοτητες πανω απο τις δυναμεις του τις οποιες δε μπορει να διεκπεραιωσει κι ετσι να νιωθει αποτυχια..

Το να μη το αφηνουν να κανει πραγματα μονος του που θα μπορουσε και να τα κανει ο γονιος γι αυτο, οπου ετσι δεν αποκτα εμπιστοσυνη στις δυναμεις του..

Το να κανει κατι που γι αυτο ειναι σπουδαιο,να μη του δινουν καμια σημασια και να το προσπερνουν σα κατι ασημαντο,οπου ετσι παραιτειται και νιωθει ασημαντο...

Οποτε τι κανεις για να αποκτησει αυτοπεποιθηση;;;τα ακριβως αντιθετα!

Του λες συνεχεια μπραβο!του λες σε καθε ευκαιρια ποσο σπουδαιος και μοναδικος ειναι! δε κατακρινεις τις αποτυχιες του,αλλα επιβραβευεις και τη πιο μικρη του επιτυχια!του δειχνεις εμπιστοσυνη και τον αφηνεις να κανει πραγματα μονος του κι αν δε τα καταφερνει, παλι του λες μπραβο για τη προσπαθεια και μονο!

Τον καμαρωνεις!τον ακους και δειχνεις ενδιαφερον γι αυτα που λεει-κανει!Τον προτρεπεις να σε βοηθαει σε διαφορες δουλειες τωρα που ειναι "μεγαλος" και παντα του λες μπραβο κι ευχαριστω που χωρις τη βοηθεια του δε θα τα καταφερνες κτλ!

Νομιζω ομως απο το λιγο που σε "ξερω" οτι εσυ τα κανεις ολα αυτα..δε ξερω μηπως ο αντρα σου,που για τον Λουκα ειναι και προτυπο, δεν ειναι οσο ενθαρυντικος πρεπει απεναντι του.. :roll: ή μηπως στο νηπιαγωγειο που ειχε αυτες τις καργιες...ηταν παντα ετσι ο Λουκακος;;;μεχρι πχ τα 3 που πηγε σχολειο;;;;

σχετικα με τα πεθερικα..τι να πω;;;;ο καθενας βαζει τις προτεραιοτητες του... :? ο αντρας σου τι ειπε;;;

Καλα για το δωρο τους!!!!αααα!!!!!!μα τετοιο γουστο εχει ή απλως πηρε οτι βρηκε μπροστα της!!!!! :o:o:ymsick::ymsick:

Αφρο οι μικρες αιθουσες σε συνδιασμο με τη μικρη αυλη ειναι κακος συνδιασμος..δηλαδη αν ειχε μια αυλη της προκοπης να εκτονωνονται τα παιδια,δε θα πειραζε τοσο που ηταν μικρη η ταξη.. :roll: κι να μενει πολλες ωρες εκει ισως του δημιουργειται υπερενταση...

Το οτι εχει μονιμο προσωπικο επισης πολυ σημαντικο γιατι δειχνει οτι και οι δασκαλες ειναι ευχαριστημενες απο τον ιδιωκτητη και ο ιδιωκτητης κραταει μια σταθεροτητα προσωπων που ειναι πολυ σημαντικο για τα παιδια...

Αν εχουν εναλλαγη αιθουσων κατα τη διρκεια της μερας ομως ειναι καλο..δηλαδη αν υπαρχει εκτος της βασικης αιθουσα και μια αλλη πιο ανετη(χωρις τραπεζακια κτλ) που τα πηγαινουν και παιζουν ελευθερα,παλι μετριαζει το γεγονος οτι δεν εχουν μεγαλη αυλη...

Αλλος παιδικος παιζει για να εχεις μετρο συγκρισης;;;

Αλλα σου ξαναλεω το παν ειναι οι δασκαλα του!!!αν του δωσει την αγαπη και τη φροντιδα που χρειαζεται για να νιωσει ασφαλης και να δεθει μαζι της,νομιζω οτι τα χωροταξικα προβληματα περνανε σε 2η μοιρα! ;) Θα τον πηγαινεις εσυ βολτες να εκτονωνεται! :P

Ιουλιακι συμφωνω για τα αδερφακια,αλλα το παιδι εχει περισσοτερο αναγκη να βλεπει ευτυχισμενους τους γονεις του...τα πολλα παιδια εχουν και πολυ κουραση κι αν δεν υπαρχει ουσιαστικη βοηθεια μπορει να φτασεις ευκολα στη παρανοια!!και τι να τα κανουν μετα τα αδερφακια οταν η μανα ειναι μισοτρελη απο τη κουραση;;;; :roll::roll:

Βεβαια ειναι και καποιες γυναικες οι οποιες ειναι γεννημενες να ειναι μανες και δε μασανε τιποτα!!!

Εγω παντως δεν ειμαι απο αυτες!!! :P:?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι ο παιδικος δεν εχει τηλεωραση και μιλησαμε εκει μου ειπαι οτι την βγαλανε γιατι ο παιδιατρος ειπαι οτι δεν κανει για τα ματακια ....εγω σκευτομουν "και που θα την βαζατε και αυτην " :lol::lol::lol::lol::lol:

ενα πλην αλλα μπορει και τυχαιο ηταν ειναι οτι οσο ημουν εκει την πηραν τηλ απο το σχολικο να της πουνε οτι χαλασε στον δρομο!! και ειχε μεσα 6 παιδακια και δεν ξερανε πως να τα πανε σπιτια τους ...μου ειπαι οτι χθες ακουγαν ενα φςςςς και το πηγανε το πρωι στην αντιπροσωπεια αλλα τους ειπαν τιποτα δεν εχει ....την ειχαν παρει 3 φορες και τους ελεγε τι να κανουν αλλα δεν το εκαναν και πανω εκει την τριτη φορα φωναξε λιγο (καλα εγω θα φωναζα χειροτερα) και μου λεει ο Μ "φωναζει η κυρια" .

το θετικο ειναι οτι εχει θεση να παρει τον Μ ,πηρα σε εναν αλλον και μου ειπαν οχι .ειναι πολυ καλος στην τιμη .θα δω μαλλον και κανα δυο αλλους που πανω κατω ειναι η ιδια τιμη που με βολευει και θα δω .

τονια σκευτωμαι οτι εκει αν και μικρα δωματια θα παιζει με δασκαλες και παιδακια θα περνανε οι 4-5 ωρες ,εδω ειναι ολη μερα στο σπιτι και δεν κανει τοσα πολλα ουτε εγω παιζω μαζι του οπως οι δασκαλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι!!!

Αργυρούλα, είμαι -ας τα λέμε καλά!- αλλά πραγματικά το ανοσοποιητικό μου και εγώ μάλλον πνέουν τα λήσθια... :roll::roll::roll:

Προχθές το βράδυ, ξύπνησα μες στη νύχτα με εμετό και διάρροια και την πέρασα (πάλι!) ξάγρυπνη!

Γι' αυτό και δεν πήγα στη Παναγιωτούλα και στεναχωρήθηκα τόοοοσο... :(:(:(

Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι με πείραξε, αλλά επειδή -ευτυχώς- δεν πείραξε και τη Β, πιθανότατα ήταν ξώφαλτση γαστρεντερίτιδα!

Πάει αυτό, έχασα το καφεδάκι με τα φιλεναδάκια, :(:(:( αλλά δεν θα το ρίσκαρα σε καμία περίπτωση να κολλήσω τα μικρούλια!

Τώρα... από χθες το βράδυ άρχισε να μ' ενοχλεί λίγο πάλι :evil: ο λαιμός μου και τώρα το απόγευμα διαπίστωσα ότι έχω ένα 37,5... :shock:

Αν ξανακύλησα στην αμυγδαλίτιδα, θα κόψω τις φλέβες μου, δεν υπάρχει περίπτωση, Ε-Λ-Ε-Ο-Σ πια, τα 'χω φτύσει!!!! :evil::evil::evil: Δύο κουτιά αντιβίωση κι ενώ νόμιζα ότι συνήλθα... :(:(:(

Αυτά τα ωραία νέα μου! Συγχωρέστε με που δε σχολιάζω, σας παρακολουθώ και θέλω να πω πολλά, αλλά δεν έχω δύναμη! Κλαίει και το μικρόβιο, είμαι και μόνη μου... :?

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Παραλίγο να το ξεχάσω!!! :!::!::!:

Πείτε ένα φυτικό συμπλήρωμα διατροφής, συμβατό με το θηλασμό, τίγκα στις βιταμίνες κλπ κλπ κλπ...

Κάτι πρέπει να κάνω, δεν παλεύται άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπερα!!

Αργυρω ξεχασα να σχολιασω το δωρο..κοιτα δεν ειναι του γουστου μου αλλα δεν ειναι κ τοσο χαλια...απλα θα το φορεσεις στο γαμο του γιου σου η της κορης σου :D ..

Αναστασια για την ιστορια που λες, μωρε ειναι περιορισμενος ο χωρος, δεν μπορω να γραψω πολυ μεγαλη αναρτηση διοτι γινεται πολυ κουραστικο μετα..οποτε πρεπει να περιοριστω..επισης αυτολογοκρινομαι γιατι δεν θελω να δινω ολες τις λεπτομερειες απο τις ζωες των ανθρωπων κ επισης να μην γινεται κ μελο η ιστορια..

Παντως ρε παιδια υποτιθεται οτι η ιστορια του Μπεν ηταν χαρουμενη :?:? ..ΕΓω την εγραψα ως χαρουμενη..

Τονια μου δεν με επηρεαζει..τα ειχα ξαναδει ολα αυτα κ χειροτερα..δεν ειναι η πρωτη φορα που βρισκομαι σε αναπτυσσομενη χωρα ουτε που δουλευω εκει..Ειναι η πρωτη φορα που παω με μικρο παιδι και καπως αυτο εχει αλλαξει την οπτικημου γωνια...Αλλα δεν επηρρεαζομαι διοτι σκεφτομαι με τον ιδιο τροπο οπως πριν...Απλα θα ελεγα εχω συναισθηση του τι συμβαινει και βοηθαει αυτο να ισορροπω καταστασεις..οπως επισης και να διακρινω απευθειας τους ψευτες και τους "ανθρωπιστες"..Απο την αλλη εγω προσωπικα εχω μεγαλο σεβασμο για τους ανθρωπους των χωρων που ζω και κυριως εδω στην Ουγκαντα...Ειναι κατι που το εισπραττουν και οι ιδιοι και το ανταποδιδουν..

Παντως χτες που το συζητουσαμε, σκεφτομαστε πολυ σοβαρα να μην γυρισουμε πισω στον "αναπτυγμενο" κοσμο..Δεν θα κατσουμε Ουγκαντα διοτι το γραφειο κλεινει και αναγκαστικα ο Κ θα μετατεθει αλλου (αν κ ειλικρινα εγω θα εμενα λιγα χρονια ακομα Ουγκαντα) αλλα στην επομενη χωρα οπου θελω να δραστηροποιηθω πολυ σοβαρα επαγγελματικα (και εδω δουλευω αλλα θεω καποια μεγαλυτερη οργανωση με καλυτερα προγραμματα και πιο επαγγελματικα) σκεφτομαστε να εγκατασταθουμε..Μαλλον καπου στην ΝΑ Ασια θα ειναι...

Γενικα ο Σεμπ μονο θετικα αποκομισε..η Αφρικη ηταν πολυ καλη για εκεινον και μακαρι να μεναμε 2 και 3 χρονια ακομα...Εγω παντως δεν θα κοψω τισ σχεσεις μου με την Ουγκαντα...Τον Ιουλιο θα επιστρεψω (οπου κ να ειμαστε) και θα παω να μεινω στο χωριο (ναι αυτα τα χωρια που σας εδειχνα συο βιντεο του Πατρικ) για καποιο διαστημα (ο Σεμπ θα παει λιγο Δανια με τον Κ)..

Δεν θελω να επιστρεψω ουτε Ευρωπη ουτε Αμερικη...για μενα ο δυτικος κοσμος ειναι πολυ απληστος, δεν μπορω να προσαρμοστω πλεον..καλα ποτε δεν μπορουσα αλλα τωρα πια σιγουρευτηκα...Και δεν μου λειπει τιποτα απο την Ευρωπη...

Αυτα σας επρηξα ολιγον...

Μητσακι περαστικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθαμε και εμεις!

πηγαμε παιδοτοπο....ολες οι αδελφες και ολα τα ανηψια...

εκανε αναρηχηση ...πολυ γελιο....!

επιστρεφοντας εκανε 38,0 πυρετο!

εχει λιγο γκρινια!

δεν εχει πολυ ορεξη για φαγητο...εφαγε λιγη σουπα και απο το πρωι εχει πιει 1 λιτρο γαλα!

περιμενω να ερθει ο Π. να την κανουμε μπανιο!

σημερα φορω ολη μερα τα γυαλια μου και δεν πονουν τοσο πολυ τα ματια μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας!

Φοβερα 2χρονα κ π@π@ριες!!!Φοβερα 7χρονα να λετε! :lol: Το κεφαλι μου ετοιμο να ανοιξει!

Γιωτα απο το παιχνιδαδικο του νησιου πηρες παιχνιδι για την Κ?Τι?

Αργυρω ξεχασα ρε συ!Περαστικα στο Λουκα!Και γελασα τοοοοσο πολυ με τη Ρεα!!!

Τονια γεια!!!! :roll:

Φραν μαλλον εχεις δικιο...Ειναι ομως η προσωπικη μου αντιληψη κ ο μονος λογος που στη λεω ειναι γτ νομιζω οτι σε ενδιαφερει η γνωμη μου/μας!Δλδ να το πω απλα εμενα δεν προλαβε να με αγγιξει.... :oops::oops::oops: Σημασια δεν εχει η εκταση ενος κειμενου αλλα το να σε κραταει εκει...να σε βαζει μεσα στο πλανο...!Εχω σκυλοβαρεθει με κειμενα(οχι δικα σου!) 1 παραγραφου κ πηδουσα κ γραμμες κ εχω καταπιει μονοκοπανια βιβλια ολοκληρα!

Βικυ τι θεμα εχεις με τα ματια?Μυωπια?Νομιζω πως στην εγκυμοσυνη αυξομειωνεται μερικες φορες...ισως γι'αυτο ζοριζεσαι...

Δημητρουλα μου περαστικα σου καλη μου! :(:(:(:( Φανταζομαι θα εχεις μεινει μιση....Κουραγιο!

Αφρο οχι δεν το σηκωσα!!!!Δωρο για βαφτ. κ για την Αννυ απο τον Αγ.Β!

Τζουλια δε θυμαμαι τι σας ελεγα για την βαφτ.Αυτη ειναι που τη βαφτισαμε μαζι!Εχει αλλη μια μονος του(Λαμια μενουν).Με την εδω βαφτ . τα παμε παρα πολυ καλα τελευταια!Την παιρνω κ στο σπιτι καμια κυριακη απο το πρωι κ περναμε καλα!

Κοριτσακια 8 χρ θα ηθελαν λετε κουκλες κ τετοια?Η σημερινη(7) μου ζητησε κατι που να εχει σχεση με μπαρμπι.Η αλλη που ειναι 8<?Λετε να της κακοφανει αν στειλω βιβλια κ ρουχα ή/κ μπουφαν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδωσα ντεπον στη Μ-Ι,

εριξα ματσ ε τον Π.

γιατι αλλο...για τον παππου του!

το μεσημερι που φευγαμε βγηκε εξω να δει ποιος ειναι

και ενω ειπα γεια...αρχισε να ρωτα..."που πατε?"

ρωτησε 2-3 φορες εεεε απαντησα "βολτα"

- "ααα βολτα?που πατε βολτα?"

απαντηση καμια απο εμενα...

-"Μ-Ι που πατε βολτα?"

απαντηση καμια απο εμενα...

-"Μ-Ι? δεν ακους?"

απαντηση καμια απο εμας

- "Μ-Ι πας για ψωνια?"

απαντηση καμια απο εμας

μετα φυγαμε....

ενω ημασταν στον παιδοτοπο..τηλεφωνησε η πεθερα...δεν ειδα την κληση...επιστρεφοντας δεν θυνηθηκα να την παρω...

μου τηεφωνει ο Π. να μου πει να της τηλεφωνησω....

τηλεφωνω...εεε δεν ηθελε τιποτα...να δει τι κανουμε

γυριζοντας ο Π. απο την δουλεια...αρχισε να μου λεει

*οτι δεν σηκωνω το τηλ

*οτι δεν μιλαω στον παππου

*οτι δεν θελω τους δικους του

εεεε και ξεκινησε ο καυγας....

αλλα ενοειται πω δεν καταλαβε....

συνεχιζει να επιμενει οτι δεν το κανει ο παππους απο περιεργεια και ελεγχο αλλα απο ενδιαφερον για εμενα

ο καυγας προχωρησε...συγκρινοντας ο ενας ηνν οικογενεια του αλλου....

τωρα δεν μιλαμε....

σκεφτομαι να το τραβηξω ....

δεν μπορω αλλο...

στη τελικη δεν εχω παντα την ορεξη τους...

ετσι μου ρχεται να μην ξαναμιλησω σε κανεναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Τι κανετε?

Εγω μονη εδω με τον μικρο, πριν λιγο τον ταιζα αχλαδι και χωρευαμε πανω στο τραπεζι :lol: τωρα επεσα ομως παλι...Η Ε. ειναι απο το πρωι στην γιαγια της και πριν λιγο με πηρε τηλ. να με πει οτι θα παει καρουζελ και μετα δεν θα ερθει σπιτι θα μεινει εκει. :( Μου ελειψε η σκατουλα μου...

Αργυ πονεσε η ψυχη μου με αυτο που επαθε ο Λουκακος :( Γιατι ομως λες οτι εχει χαμηλη αυτοπεποιθηση? Δεν βασιζεται να κανει κατι μονος του? Και εγω θα σου ελεγα να τον επιβραβευεις σε οτι και αν κανει ακομα και αν αποτυχει να του λες: δεν πειραζει τουλαχιστον προσπαθησες. Χιονακι εχουμε, εχουμε? :P Εδω τιποτα, ελιωσε το λιγο που ειχε.

Και συνεχιζω μετα απο 2.5 ωρες...

Μιτσακι μου σε σκεφτομουν χθες..το ενα πισω απο το αλλο σας βρισκει γμτ :( Εγω αρχισα εδω και 15 μερες ιπποφαες και πηρα και σπιρουλινα για αργοτερα. Ακομα δεν ειδα τρελα αποτελεσματα αλλα ειναι νωρις ακομα νομιζω. Η Παναγιωτα ειχε βαλει κατι προιοντα της Weleda τα οποια δεν βρισκω τωρα. Αν μπει και το διαβασει θα σου πει. Τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους :YMHUG::x

Γιωτακι γιατι οχι δευτερο παιδι? Επειδη δεν εχεις βοηθεια εκει? Σε νιωθω που θελεις το σπιτι σου, λογικο ειναι.

Μπα δεν με αφηνει το σκατιαρικο να γραψω, ξυπναει συνεχεια..ισως μπω αργοτερα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!

καταρχας σας ευχαριστω ολες για τα τηλεφωνα κ τις ευχες κ ολα!! πραγματικα με συγκινησατε!!

ο μικρος ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοος!!!!

με επιασαν οι πονοι κατα τις 7, κατα τις 7.30 ειπα στον τολη οτι μαλλον γενναω, φτασαμε στην κλινικη κατα τις 8.30 κ ετρεχαν πανικοβλητοι ολοι να μου κανουν τις εξετασεις κλπ πριν γεννησω

εμενα με επιασε πανικος, ετρεμα ολοκληρη απο τον πονο κ φωναζα να αφησουν τον τολη να μπει μεσα :lol::lol: η αγγελικη δεν ειχε φτασει ακομα, ηταν ομως η συνεργατιδα της κ μου ελεγε να κανω επισκληριδιο για να ηρεμησω κ να συνεργαστω, τελικα εκανα, καταλαβαινα ομως τα παντα!

ενιωθα τους πονους αλλα οχι σε εντονο βαθμο, ενιωθα ακριβως ποτε επρεπε να σπρωξω, ενιωθα πως κατεβαινε το μωρο, ολα ηταν τελειααααααααααα κ ευχαριστησα πολλες φορες την αγγελικη που ειχα μια τοσο τελεια γεννα!

βεβαια οταν τον εβαλαν επανω μου δεν ειχα συνειδητοποιησει καλα καλα οτι γεννησα..

κ τον εβλεπα με τοσο μαυρο μαλλι, μια κοκκινη φατσα κ με κοιτουσε με γουρλωμενα ματια..

οταν τον εβαλα πανω στο βυζι τα μαγουλα του τα τεραστια τον εκαναν να φαινεται πολυ αγριος!! :lol::lol::lol:

αλλα ειναι ενας κουκλος!!!! μοιαζει αρκετα τελικα στον ανασταση (ατιμα γονιδια του τολη) κ ειναι πολυ πολυ καλο παιδακι!

με το θηλασμο τα παμε τελειαα!! θηλαζει γυρω στη μιση ωρα τη φορα, με ενα μικρο διαλειμμα απο το ενα στηθος τη φορα κ μετα κοιμαται γυρω στη μιαμιση το πολυ 2 ωρες. τις 3 πρωτες μερες ομως παιζει να ηταν 22 ωρες το 24ωρο πανω μου, τα βυζια μου ειχαν παρει φωτια :lol::lol:

ο αναστασης γενικα το εχει παρει αρκετα καλα.. αλλα οταν βλεπει τον μικρο να θηλαζει φαινεται πολυ δυστυχισμενος, περπαταει μονος του μεσα στο δωματιο που ειμαι, κατεβαζει το κεφαλι κ πιανει αμηχανα τα χερακια του. κ αν παει ο τολης να του μιλησει φρικαρει κ αρχιζει να ουρλιαζει, φανταζομαι θα το συνηθισει, ειναικ πολυ αρχη ακομα

αυταααααααααααααααα εκανα 4 ωρες να ολοκληρωσω το κειμενο :mrgreen:

σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωω κ θα επανερθωωωωωωω δριμυτερη :mrgreen::mrgreen:

ερωτηση: οσες θηλαζατε αποκλειστικα απο ποτε αρχισαν να κανουν κακα κανονικα?

εμενα εκανε μια φορα με το που γεννηθηκε, μια την επομενη μερα κ μεχρι τωρα τιποτα

αλλα πανες βρεχει κανονικα, ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!! :D:D

Λεναρα τι ωραια νεα ειναι αυτα!!! Τελειος ο μικρουλης!!! :x:x

Κακα(θηλασμου): τις πρωτες 4 μερες αποβαλει το μυκωνιο.

5 -14 ημερα κανουν 2-5 φορες την ημερα

στη συνεχεια πολλες φορες σε μια μερα ή μια φορα μεσα σε πολλες μερες.

Σημερα εχει γενεθλια ο πατατουλης μου!!!Γίνεται 1!!!!

Τον αγαπω πολυ!!!! :x:x:x:x:x:x

Να εχετε ολοι σας μια καλη Κυριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα!!!

Ψηνω τυροψωμο! :D

Λεναρα μου τι ωραια!!!Τι ιδανικη γεννα!!!!!Χαιρομαι παρα πολυ για σενα!

Να σας ζησει το μαναρακι σας κ γρηγορα να προσαροστει κ ο Α χωρις απροοπτα!!!

Για τα κακακια...Η Α εκανε συχνα απο τις 1ες μερες...Στην αρχη της 3ης μερας ειχε κανει κανονικα(κ οχι μηκωνιο)...Παρε τον γιατρο τηλ να ρωτησεις!Αν κ το πεπτικο συστ ειναι ετσι κ αλλιως ανωριμο στα νεογεννητα και περισσοτερο στα αγορακια...!

Παναγιωτα να τον χαιρεσαι!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Ευτυχισμενος κ υγιης!!!!!!!!!

Βικυ τι μου θυμιζεις!!!!Εκει στον 6ο-7ο μηνα αρχισαν τα οργανα με το σοι του αντρα μου!Οι ορμονες δε με αφηναν να καταπινω τις τρέλλες τους...!!!

Ελενα ξεκουρασου λιγακι!Χαλαρωσε εσυ κ θα επιστρεψει η τζουτζουκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ως ειναι αναμενομενο , δεν εχω διαβασει τιποτα, να ευχηθω μονο στη Λενα να σας ζησει το μωρακι σας , να ναι γερο και τυχερο και να σας δινει παντα χαρες!!!!

Δεν ξερω αν θα προλαβω να σας διαβασω , μαλλον οχι, ελπιζω μονο στις γιορτες να εχω πιο πολυ χρονο ελευθερο να τα λεμε...

Σας φιλω ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

Λενα τι τελεια γεννα !!αχ θελω παρα πολυ να δω τον μικρο σου !!!

Παναγιωτα μου χρονια πολλα στον μικρουλι και γλυκουλι Φωτακι !!!το ζουζουνι να ειναι παντα μεσα στα χαμογελα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα να χαιρεσαι τον κουκλο σου!

να συνεχισει να ειναι τοσο ησυχος οπως ειναι τωρα!!

neni79 καλως ηρθες...χαθηκες!

τα παιδια καλα?

η Μ-Ι χθες βραδυ ειχε πυρετο...καθως και το πρωι...δεν επεφτε ουτε με πονσταν...στις 4:00 την καναμε μπανιο...

κοιμηθηκαμε μαζι στο 2πλο και ο Π. στο μονο.!

τωρα βλεπει ντορα...θα λιωσει στην τηλεοραση!

απο το πρωι προσπαθω να κανω καμια δουλεια...αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο με τη Μ-Ι με πυρετΟ!

τι να μαγειρεψω σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

εχω αγχωθει πολυ με το χεσιμο του μικρου, απο χτες σφιγγεται κ κλανει κ μυριζει σα να τα εχει κανει αλλα ακομα τιποτα

τι να πω... ελπιζω να μηνειναι τιποτα

το απογευμα που θα παει ο αναστασης στη μαμα μου θα προσπαθησω να μπω κ να σας βαλω μια φωτο να δειτε τον μικρο

παναγιωτα μου να χαιρεσαι τον φωτακη σου!!!! πολυχρονος γερος κ πανατα ευτυχισμενος

συγνωμη που δε σας σχολιαζω..

σας φιλωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα τι καλά, τι ωραία, τι όμορφα :D:x:x:x

να σας ζήσει και πάλι, ο καημενούλης ο Αναστ., θα το ξεπεράσει σιγά σιγά, μην ανησυχείς.....λίγη περισσότερη προσοχή :x

για τα κακάκια που λες......ούτε που θυμάμαι :lol::lol::lol::lol:

αποκλειστικά θήλαζα, αλλά.....

Έλενα (Λενάκι) [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif] δεν έχουμε καθόλου χιόνι βρε, ήταν μια στιγμή, όχι καλή, που πέρασε :lol::lol::lol::lol: αντίθετα έχουμε ηλιάκο :D

Γιώτα εννοείς ότι δεν έχετε τίποτα από τα πράγματά σας εκεί? :o:o:o:o:o

δεν ξέρω, εγώ αν μετακόμιζα συχνά, θα έπερνα και τα πράγματά μου μαζί, το θεωρώ φυσικό επακόλουθο!!!.....ακόμη και αν επρόκειτο για 1 χρόνο, που συνήθως στο στράτευμα είναι λίγο δύσκολο :?

Βίκυ :( περαστικά στην νυφούλα μου :x

Μιστάκιιιιιι πάρε καμμιά βιταμίνη, δεν ξέρω ποιά, να σε βοηθήσει....μα είναι δυνατόν πάλι να κυλήσεις? :o:o:o περαστικά :x

Παναγιώτα :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=wav.gif] [smilie=occasion15.gif] να χαίρεσαι τον Πατατούλη σου, ευτυχισμένος να είναι πάντα.....πολλά φιλάκια να του δώσεις :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούληηηηηη πόσο κρατάει η περμανάντ? ένα χρόνο? :?

σκεφτόμουν να κατσαρώσω τα μαλλιά μου λίγο, να τα κάνω χοντρές μπούκλες, όχι σε όλο το μαλλί :?

α΄λλά νομίζω ότι θα με μεγαλώνουν :?

ποιά είναι η μόδα για το 2012?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πλυντηριο στο ξαφνικο αρχισε να μην σταματα να γεμιζει με νερο με αποτελεσμα να βγουν τ ανερα εξω!

να μην ασφαλιζει η πορτα!

εχω απιστευτα νευρα...

εβγαλα και ξεβγαλα ολα τα ρουχα στο χερι...

το μπανιο γεμισε νερα...

μεσα σε ολα αυτα τηλεφωνουσε η πεθερα για να ερθει να της βαψω τα μαλλια...και ο ξαδερφος του Π. να ερθει για καφε ...ελεος στις 2:00 το μεσημερι...

στον ξαδελφο απεριψα την κληση και δεν θα τηλεφωνησω πισω!

μα κανενας σεβασμος?

μετα απο ολα αυτα τηλεφωνει ο Π.

του τα λεω και τι μου λεει...

εεεε ας αφηνες να τα μαζεψω εγω το βραδυ που θα ερθω......!

μα να αφησω τα νερα ως τις 9:00 το βραδυ?

ποσο μυαλο εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!! χρόνια πολλά στο Φωτάκη!!!Να τον χαίρεστε Παναγιώτα μου!!!

Αναστασία ,από εδώ τα πήρα τα δώρα της ,τον ελεφαντούλη ,ένα λαπτοπ και ενα κουκλοσπιτο της πλευμομπιλ.Φυσικά μου αποδείχτηκε γ άλλη μια φορά πως ότι πληρώνεις πέρνεις καθώς το λαπτοπ δεν αλλαζει την ενταση του ηχου με αποτελεσμα να μας κουφαίνει και η κυρία που μιλάει ακούγεται σα ρωσίδα που μιλάει ελληνικά!!! μονο το κουκλόσπιτο κρατησα γ τα χριστούγεννα ,τα άλλα τα έδωσα..

Λένα πολύ χάρηκα που το πήρε τοσο καλα ο Αν. μπράβο!!!όσο για το χεσιμο δεν ξ'ερω η Κωνσταντίνα ήταν χεσμένη σε κάθε αλλαγή,ίσως να α έκανε υπερβολικά...

Αργυρώ δεν πηραμε τπτ, διότι όσοι είναι σαν τον αντα μου και είχαν φύγει ,στα 2 χρόνια γύρισαν ,φυσικά το μετάνιωσα διότι τα φθηνά επιπλα κ ηλεκτρικα που πήρα απο εδώ μου κοστισαν το ίδιο με μια μετακόμιση...και εχουν ψιλοδιαλυθεί κιόλας και δν το αισθάνομαι σαν σπιτι μου...

ρε συ Βικυ είσαι να μαζευεις νερα με την κοι΄λιά ?καμμια αδερφη δεν μπορει νασε βοηθησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα να κανει μια πλυση χωρις ρουχα ...καιδεν εβγαλε νερα....!

τα νευρα μου...

θα ερθει ο πεθ να δει το φιλτρο...

καθότι ο Π. ειναι ασχετος με ολα αυτα...!

Γιωτα ...δεν ηταν κανει εεδω...ημουν μονη σε ενα σπιτι με τοοοοσο κοσμο...

οποτε τα μαζεψα μονη μου...ευτυχως με βοηθησε η Μ-Ι σε οτι της ζητουσα!

ηρθε η πεθ να της βαψω τα μαλλια....χχαχχαχ την επιασε φαγουρα απο την βαφη και την ξεβγαλε αμεσως......ξανα χαχχαχχα

ηρθε και ο ξαδερφος του για καφε....μολις εφυγε...

λετε να εφυγε πειδη δεν ειπα να παραγγειλω...μηπως ειμαι πολυ κακια.?

η Μ-Ι μολις την πηρε ο υπνος...θα την αφησω λιγο να χαλαρωσει η γλυκουλα μου...!

την εχει τσακισει ο γ@μοπυρετος!

να φυγει...να παει αλλου!

τα ματακια της ειναι χαλια!

Εμεις ακομα δεν εχουμε ψωνισει για τον αγιο βασιλη!

βασικα δεν εχουμε ψωνισει τιποτα....

το τεραστιο δωρο μου δεν φτανει ουτε για τα σηματα...θα πρεπει να βαλω κι αλλα!

ακομα και στο δωρο εχω κρατησεις για τους ανεργους....ελεος!

ηρθε και ο εγκεφαλικος φορος

μα ποσα να εχουμε πια?

Λενα να σου ζησει και παλι ο μικρος!

απο οσο θυμαμαι εκανε σχεδον καθημερινα κακα...

μηπως απο τη διατροφη σου εχει πολλα αερια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...