Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.57-ΉΡΘΕ ΤΟ ΜΑΪΜΟΥΔΑΚΙ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ΑΝΕΚΔΟΤΟ της ημέρας:

Η μάνα μιας ξανθιάς της λέει...

-Έλα μέσα χιονίζει

-Σιγά και έξω χιονίζει

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σόρρυ ξανθούλες του τρένου μας :x

Αφρο πες νέα από τον παιδικό.....

Μαρία τόση δουλειά? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μείωση αποδοχών για τους ένστολους, μόλις διάβασα αυτό:

"Πιλότο για την αλλαγή των ειδικών μισθολογίων στους ένστολους θα αποτελέσει...

το νέο μισθολόγιο των στρατιωτικών. Οπως αποκάλυψε το «Εθνος» σε προχθεσινό δημοσίευμα, το σχέδιο για τις αλλαγές στο μισθολόγιο των...στρατιωτικών, που θα «συμπαρασύρει» και τους υπόλοιπους ένστολους (αστυνομικούς, λιμενικούς κτλ.), διαμορφώνεται με βάση την αρχιτεκτονική του Ενιαίου Μισθολογίου στο Δημόσιο. Τις μεγαλύτερες περικοπές, που θα φτάσουν μέχρι και 30%, θα υποστούν τα υψηλόβαθμα στελέχη των Ενόπλων Δυνάμεων (με βαθμό πάνω από συνταγματάρχη), ενώ τα χαμηλόβαθμα στελέχη μπορεί να καταγράψουν μικρές αυξήσεις στους βασικούς μισθούς με την ενσωμάτωση των οδοιπορικών στο μισθολόγιο (130-200 ευρώ μηνιαίως).

Αναμένεται να καταργηθούν όλα τα ειδικά επιδόματα και να παραμείνουν μόνο τρία: το επίδομα χρόνου υπηρεσίας, το επίδομα Ειδικής Απασχόλησης και το επίδομα Θέσης Ευθύνης. Σχεδιάζεται να αποδοθεί στους ανώτατους αξιωματικούς επίδομα ευθύνης 560 ευρώ, στους κατώτερους αξιωματικούς 140 ευρώ και στους υπαξιωματικούς 130 ευρώ.

Σε αντιστοιχία με το νέο βαθμολόγιο που επικρατεί στον δημόσιο τομέα, το οποίο συνδέεται άμεσα με τις αποδοχές των υπαλλήλων, αναμένεται να καταργηθεί στα στελέχη των Ενόπλων Δυνάμεων και αντίστοιχα στους υπόλοιπους ένστολους το καθεστώς των μισθολογικών προαγωγών και να συνδεθούν οι αποδοχές με τον διοικητικό βαθμό που κατέχουν. Το γεγονός αυτό θα επιφέρει «πάγωμα» μισθών σε όσους δεν κρίνονται ικανοί να «ανέβουν» βαθμό και σηματοδοτεί την «κατάργηση» ή τον περιορισμό της «αυτόματης» ωρίμανσης των μισθών με βάση τα χρόνια προϋπηρεσίας. "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pήρε ο άντρας μου τους γονείς του τηλέφωνο να τους πει ότι θέλουμε να πάμε στις 30 ή 31 Δεκ εκεί για να κάνουμε Πρωτοχρονιά και ο πεθερός είπε "πειράζει αν έρθετε στις 1 ή 2 Ιαν?" :o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil:

ε τώρα τι να πεις!!!

εμείς λέγαμε για να μην είμαστε μόνοι μας την πρωτοχρονιά, τι να το κάνω στις 2 Ιαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ....ακομα σκευτομαι ...

ο σταθμος παλιος ...οι αιθουσες μικρες ..σαν το σαλονι μου !!!και η καθε μια εχει 15 παιδια !! :shock: ...που χωρανε !!!προσεξα αυτο που μου ειπαι η τονια τα παραμυθια ,τα παιχνιδια με κουτια (παζλ κ.α) ητα φθαρμεα απο την χρηση ,ειχε χειροτεχνιες πατου ζωγραφιες πολλα παζλ ξυλινα και παζλ χαρτινα ,πινακα με γραμματα ενα μαναβικο με φρουτα και ταμιακη (για να μαθουν για την αξια του χρηματος) γωνια μουσικης (ραφι με οργανα) ....ενα δωματιακι με κουνιες και τα ρατζα που τα βγαζουν για υπνο ....μου εδειξε την κουζινα ΕΛΑΜΠΕ!!!!εκει ειχε τραπεζακι μικρο για τα μικρα παιδακια ,τα μεγαλα τρωνε μεσα ,το μπανιο και αυτο καθαρο με μικρες τουαλετες αλλαξιερα και πλυντηριο ...η αυλη ..οκ ας το αφυσουμε ενας χρος 4 επι 2 σαν ακαλυπτος με καποια παιχνιδια ,παρα πολλες φωτογραφιες απο γιορτες .

του Μ του αρεσε πολυ δε σταματισε να παιζει με το ζορι τον πηγα .

τις δασκαλες τις ειδα σε φωτο ...νεες και γλυκες φανικαν η ιδιοκτητρια καλη ,γλυκια οχι και σαν πετμεζι αλλα καλη ,μου μιλησε για τα παντα τι κανουν καθε μερα τι τρωνε καθε μερα μεχρι καιποτε βαζει πλυντηριο !!!

ειμαι μπερδεμενη ....συμπαθιτικος ειναι ,παλιος αλλα προσεγμενος δεν ηταν βρωμικος .

αυτα θυμαμαι να γραψω τωρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι δυο δασκαλες που εχει τις εχει χρονια ,δεν αλλαζει προσωπικο ,ειχε κουκλοθεατρο που το ειχαν κανει φατνη ,στις 22 μας καλεσε στην γιορτη τους για να δουμε την παρασταση και τα παιδια .μου ειπαι οτι οτι ωρα θελω μπορω να παω να δω τον μικρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ ο άντρας σου τι λέει σαν Γερμανός εννοώ ,το αποδεχεται ή στεναχωριεται?το βλέπει σαν αποριψη?ίσως να κανονισαν κατι ρε συ..

δηλ σου αρεσε Αφρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες γεια σας!

Είπα να πω μια καληνύχτα γιατί είμαι κομμάτια από την κούραση!

Ελπίζω αύριο να σας γράψω γιατί σήμερα δεεεεεεν.......

Τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Γιώτα σίγουρα θα έχουν κανονίσει κάτι, αλλά

1. πες μας "παιδιά έχουμε κανονίσει κάτι για εκείνες τις μέρες"

2. ακόμη και αν κανονίσανε, να ξεκανονίσουν γιατί

α. έχουν μόνο 1 παιδί και 2 εγγόνια που δεν τα βλέπουν συχνά, ίσως μία φορά τον χρόνο

β. δεν πάμε συχνά εκεί ίσως 1 φορά τα 2 χρόνια ή και πιο αραιά

γ. είναι πιο σημαντικό από το να δουν τα εγγόνια?

3. μας είπε ότι ήθελαν να έρθουν εκείνοι εδώ!!! :o:o:o:o:o:o

ε όχι, εμείς πότε θα ξεμουχλιάσουμε λιγάκι?.....και αφού ήθελαν να έρθουν αυτοί εδώ, άρα δεν έχουν κανονίσει τίποτα!!!!

αυτά.....

κατά τα άλλα καλά είμαστε :)

Αφρο καλός ακούγεται, βέβαια δεν έχει κήπο, προαύλιο για να παίζουν τα παιδιά, το οποίο είναι εξίσου σημαντικό για μένα :!: ,......πήγαινε και στην γιορτή που σου είπαν να δεις........και δες και κανέναν άλλον για να έχεις και μέτρο σύγκρισης!!!! :?

πάω να κάνω το πρωινό, τα παιδιά ακόμη κοιμούνται, τουλάχιστον δεν ακούγεται τίποτα :)

α χθες το βράδυ ο Λ. έπεσε (δεν ξέρω πώς) από την σκάλα του κρεβατιού του και χτύπησε τα χείλη του σε μια καρέκλα :o:o:o:o:(:(:( ....κλάαααααμα και έτρεχε και αίμα, γέμισε όλο το πρόσωπό του με αίμα και σοκαρίστηκε όταν το είδε και περισσότερο για αυτό έκλαιγε....το χείλος από μέσα είναι λίγο μαύρο, σίγουρα θα του έχει πριστεί σήμερα και ίσως πονάει!!! :(:(

πάμε πάνω και η Ρ. αμέσως "μόνος του έπεσε, εγώ δεν φταίω"!!!! :o:o:o

και μας έλεγε όλη την ώρα πώς έγινε και ότι εκείνη δεν έφταιγε!!!! :lol::lol::lol::lol:

μάλλον φοβόταν μην την βάλουμε τιμωρία και την κατηγορήσουμε :o:o:o:o:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,περαστικά στο Λουκά ρε Αργυρω ,προσεξες μην έσκισε το χαλινό ? ¨οσο για τα πεθερικά μήπως το παίρνουν προσωπικά που δεν πηγαίνετε συχνά? γτ δεν πάτε πιο συχνά? όπως είπες ένα γιο έχουν ,μια νύφη και 2 εγγόνια ,οι γέροι είναι παράξενοι και δεν θέλουν να φευγούν από το σπίτι τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,περαστικά στο Λουκά ρε Αργυρω ,προσεξες μην έσκισε το χαλινό ? ¨οσο για τα πεθερικά μήπως το παίρνουν προσωπικά που δεν πηγαίνετε συχνά? γτ δεν πάτε πιο συχνά? όπως είπες ένα γιο έχουν ,μια νύφη και 2 εγγόνια ,οι γέροι είναι παράξενοι και δεν θέλουν να φευγούν από το σπίτι τους..

χαχαχα Γιώτα τα πεθερικά μου δεν είναι σαν αυτούς τους ηλικιωμένους που λες, είναι κοσμογυρισμένοι και στα αυγά τους δεν κάθονται!!!.....τώρα μεταξύ Γενάρη και Μάρτη θα πάνε Ρουμανία για δουλειά, ο πεθερός θα αναπληρώσει τον εκεί Πρέσβη για 3 μήνες, είχαν ζητήσει να πάνε Ινδία, δεν έκατσε, μετά Αμερική, πάλι δεν έκατσε και έτσι πάνε Ρουμανία :!: ......και στο Βερολίνο μένουν στο κέντρο της πόλης, δεν θα μπορούσαν π.χ. να μείνουν στην Βόννη γιατί είναι πολύ μικρή, ήσυχη για αυτούς!!! :!::roll::roll::roll::roll:

κορίτσια μην με κοροϊδέψετε, αλλά αν σας πω ότι δεν ξέρω τι και πού είναι το χαλινό? :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αργυρουλα περαστικα στον Λουκακο...προχτες ηθελα να βγαλω το μπλουζακι του Σεμπ κ ηταν στενο..Ο μικρος καθοταν πανω απο την μπανιερα κ οπως τραβαω δυνατα το μπλουζακι φευγει το κεφαλι του και κοπαναει το προσωπο πανω στην μπανιερα..εσκισε τα χειλη του...εκει να δεις αιμα... :?

Μητσακι, Γιωτα, Νατασα,καλημερα!!

Αφροδιτη απλα να προετοιμαστεις ψυχολογικα για ιωσεις...ειδικα σε μικρο χωρο 15 παιδια..αλλα τι να κανεις, κ αυτα στο προγραμμα ειναι...

Σας βαζω κ την τελευταια αναρτηση οτ μπλογκ

http://franmeg.blogspot.com/2011/12/blog-post_16.html

ειναι η ιστορια ενος συνεργατη,νομιζω αξιζει να την διαβασουμε ολοι...

Θα παω Δανια..αχ στα κρυα..σνιφ...μετα θα ερθω Ελλαδα για λιγες εβδομαδες κ μετα πισωωωω...Θα παμε για καφε ετσι????? Μετα τις 3 Γεναρη βεβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας!!καλο ΣΚ!!!

Πηγα στο τζαμπο(εχει γενεθλια η βαφτιστηρα σημερα-να την χαιρομαι-ευχαριστω! :lol: ) και γινοταν πανικος!!Ευτυχως πηγα σχετικα νωρις!Κατα τις 11 οπου εμεις ειχαμε τελειωσει κ παιζαμε στην παιδ.χαρα απ'εξω δεν υπηρχαν καν καροτσια για αυτους που εμπαιναν! :o:roll::roll::roll: Θα πλουτισει η κινα παλι! :lol:

Αργυρω μια ιδεα,μη με βρισεις...!Γτ δεν παιρνεις εσυ τηλ στα πεθερικα οταν θελετε να πατε...να δουμε πως θα μιλησουν σε σενα κ τι θα πουνε!....Καλα πριν λιγους μηνες δεν τους ειχες για 2 βδ?Παλι αυτοι να ερθουν?Μαλλον δε θελουν να...λερωσετε το σπιτι τους! :lol::twisted:

Εγω λεω(αν σε ενοχλει αλλα κ αν πραγματικα πιστευεις πως θα ξεσκασετε αν πατε) να τους παρεις κ να το παιξεις λιγακι ναζιαρα κ τσαχπινα ελληνιδα(οχι πως δεν εισαι :lol: )..."Αχ ποσο θελαμε να ερθουμε!κ τα παιδια εχουν ενθουσαστει με την εκδρομη κ τους αρεσει παρα πολυ το σπιτι σας!!!Να...λεγαμε να παμε κ καμια βολτα καπου αλλου το ζευγαρι κ αν θα μπορουσατε να κρατησετε τα παιδια...να ανανεωθουμε λιγακι κλπκλπκλπ" Ομως να βαλεις πολλες σαλτσες κ τετοια για να μην σου πουνε καμια πατατα κ βρεθεις με ανοιχτο στομα! :roll::roll::roll: Βασικα....

Καποιοι ανθρωποι εχουν εναν τροπο να σε κανουν να κανεις αυτο που θελουν χωρις καν να τοι ζητησουν!!Τετοιες συμβουλες προσπαθω να σου δωσω!Κ στον εαυτο μου επισης! :P

Φρανιτα το διαβασα το αρθρο κ μου αρεσε αρκετα...βασικα εγω θα ηθελα περισσοτερες λεπτομερειες για τη ζωη του...εννοω πως καποια πραγματα ισως θα ηθελα περισσοτερο μπλα μπλα...και καποια αλλα οχι,...Δλδ οσο κ αν αναλυσεις την πολιτικη ζωη ,τους πολεμους κλπ εγω δε νιωθω ΤΟΣΟ οπως ο λαος...Αλλα αν ηξερα περισσοτερο για τη ζωη των ανθρωπων μεσα σε καθε γεγονος... ;) Και φωτο!Πολλες φωτο!Πιο πολλες να βαζεις!!! :D:D:D

Αφρο υπαρχει αλλη επιλογη?Για π[αιδικο???Θα δεις κατι αλλο?

Α νομιζω Αργυρω πως ο χαλινος ειναι εκεινο το πετσακι-κρεατακι που ενωνει τη γλωσσα με την κατω γναθο... :?:?:?:? Δε βαζω κ το χερι στη φωτια ομως!!! :lol:

Κοριτσια δε θυμαμαι τα αλλα γτ τα διαβαζα χθες.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυτό είναι το χαλινό!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: θυμάμαι μια φορα πήγα στο τζαμπο κοντα στα χριστουγεννα και το είχα μετανιώσει!!! :lol::lol::lol: και εγώ πρεπει να παω στο ενα κ μοναδικο παιχνιδάδικο που έχει το νησί ,μιλάμε για ΤΟ μονοπώλιο ε? κλείνει σε μια ώρα και βαριέμαι!!!!!!!!!ζύμωσα ζύμη για κουλουράκια ,με τη μικρή , :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: έτσι νοιώθω μου εβγαλε το λάδι.... αύριο εορταστική αγορα ανοικτή μα δουλευώ όοοολλλληηηηη μέρα..... :evil::evil::evil::evil: έφτιαξα ένα καπουτσίνο τώρα,λέτε να μου φέρει ο Μπίλης μια ντολτσε γκούστο? :cry::cry::cry::cry::cry:

Φραν πότε θα είσαι Αθήνα ,λέγαμε να πεταχτούμε μια βόλτα,απλά ο Γεναρης είναι δύσκολος γ μενα , κλείσιμο έτους ,ετησια δικαιολογητικά ,απογραφή μπλα μπλα μπλα...ατελείωτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες, σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαόνω να γράψω,

στο γραφείο γίνεται πανικός και στο σπίτι ως συνήθως δεν προλαβαίνω.......

Να σας πώ τα νέα από την παιδίατρο,

Καταρχήν μας έδωσε εξετάσεις αίματος και κοπράνων να κάνουμε σε 1η φάση

Όταν της είπα τι τρώει μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην μπορεί να χωνέψει αυτά που τρώει και γιαυτό να κάνει διάρροιες και να βλέπω και κομματάκια φαγητού μέσα και γιαυτό τον λόγο δεν βάζει και αρκετό βάρος σε σχέση με αυτό που τρώει.

Όλα αυτά θεωρίες βέβαια........

Είδε την κοιλιά της και την πασπάτευε κανένα 5λεπτό και μου είπε ότι δεν φαίνεται τίποτα περίεργο.

Μου είπε σε 1η φάση να προσπαθήσω να τις περιορίσω τις πολλές φυτικές ίνες να δούμε αν υπάρχει διαφορά, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω αυτό γιατί η Έλενα ξεσικώνει τον κόσμο αν θέλει να φάει κάτι και δεν της το δώσω :o:o:o

Μου είπε επίσης ότι αν πάω σε γαστρεντερολόγο θα της κόψει από την αρχή πολλές τροφές

Τέσπα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω, θα κάνουμε αυτήν την εβδομάδα τις εξετάσεις και μετά βλέπω.

Ερώτηση και μην γελάσετε, πού μαζεύουμε κόπρανα? εκεί που μαζεύουμε και τα ούρα ή υπάρχει κάτι άλλο?????????????

Άφρο να δείς κι άλλους παιδικούς για να μπορείς να συγκρίνεις, όχι πολλούς για να μπερδευτείς αλλά 1-2 ακόμα για να έχεις μέτρο σύγκρισης. Το παλιό πάντως εμένα δεν με ενδιαφέρει σε περίπτωση που είναι καθαρός.

Αργυρώ τι να πώ για τα πεθερικά........... έχουν διαφορετική νοοτροπία, όταν έμενα Γερμανία έβλεπα διάφορα που τα θεωρούσα παράλογα κι όμως για τους Γερμανούς ήταν φυσιολογικά ;)

Μια γνωστή μας (Γερμανίδα) ενώ ήταν διακοπές πέθανε η μητέρα της και για να μην χαλάσει τις διακοπές της ζήτησε να την βάλουν σε ψυγείο για 1 εβδομάδα μέχρι να επιστρέψει :shock::shock::shock:

Γιώτα φιλιά στην Κωνσταντίνα, σας πεθύμησα.....

Πάω να ξαπλώσω καμιά ωρίτσα, το απόγευμα θα πάμε στα γενέθλια του Φίλιππου :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα υπάρχει στο φαρμακείο κατι σαν πλαστικο κουταλάκι που μπαίνει σε θήκη ,με αυτό περνουν δειγμα κοπράνων ,μου είχαν δωσει στο νοσοκομείο όταν είχα γαστρεντερίτιδα ,από την αηδία μου μου κόπηκαν κ οι διάρροιες κ ολα!! :lol::lol::lol::lol::lol: και εμενα μου λείψατε .... δυστυχώς κατι ακουγται για ελαχιστη παραμονη στην παραμεθοριο τα 4 ετη ,κοινώς την βάψαμε... :(:(:( ρε συ τα παπουτσια που σου είχα πει ,τα θες ακομη?το ξεχασα....κ στη Βενι ηταν να στειλω κατι κ το ξεχασα...γενικα ξεχνάω ..πολύ ..επίσης κατι στη δουλεια μου λένε να μιλάω πιο σιγά ,το ίδιο μου είπε κ ο Γ σήμερα ,κ με εβαλε σε σκεψεις ,μου είπε μήπως δεν ακους? δνε το ειχα σκεφτεί ποτέ ότι ίσως να μιλάω καταυτους δυνατα κατεμε κανόνικα επειδή δεν ακούω...ρε συ μη΄πως έχεις φορητο ιντερνετ να κανουμε κληση σκαιπ οσο ειστε στα γενεθλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. δεν είναι ο τύπος μου αυτός, οι μαλαγανιές κ.λπ, είμαι πιο ευθύς άνθρωπος.....άσε που ξέρω τις απόψεις τους γενικότερα.....σιγά μην τους παρακαλέσω κιόλας.....αφού είπα στον άντρα μου "πάρε τηλ. τους γονείς σου να τους πεις ότι ερχόμαστε" (δεδομένου ότι η πεθερά μας είχε πει να πάμε για χριστ. ΄ψώνια, αλλά δεν μπορέσαμε λόγω άδειας) και μου απαντάει "όχι να τους πω, να τους ρωτήσω"!!! :o:o:o:o:o:o

σε ευχαρίστώ για την εξήγηση, όλο ακούω χαλινό, χαλινό και ντρέπομαι να ρωτήσω, απλά ακούω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: , αλλά χαίρομαι που και εσύ δεν είσαι σίγουρη :roll::roll::roll::roll:

Νατασούλα δεν είναι όλοι οι Γερμ. έτσι, αλλά σίγουρα είναι πιο ψυχροί από μας!!! :?

για τα κόπρανα όπως σου είπε και η Γιώτα, υπάρχει ένα σωληνάριο με λίγο υγρό, που μέσα έχει ένα σαν οδοντογλυφίλα-ψιλό το βουτάς στα κόπρανα και το βάζεις πάλι μέσα.....τουλάχιστον έτσι έχουν εδώ :roll::roll::roll:

έκανα πίτσα να φάμε και να φύγουμε, θα πάμε κέντρο να πάνε τα παιδιά στο καρουσέλ!! :)

Φρανίτα θα το διαβάσω μάλλον αύριο :!:

Γιώτα ακόμη και 4 χρόνια να μείνετε Χ. δεν σας αρέσει? από άποψης ζωής ή από άποψης εργασίας? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ας σχολιασω οτι θυμαμαι απο χθες ....

αργυρο μου τελειο το δωρο !!! :lol::lol::lol::lol: αντε σου εφεξε ποια πεθερικα ελληνικα θα σε χρυσοναν καθε χρονο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τον καιμενο τον Λ πως επεσε !!!και η ΡεΑ πολυ πλακα "οχι δεν το εκανα εγω" :lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασια σηκωσες τα τζαμπο ?

ελενα τι λεγανε τα πεθερικα καλε !!!!! :o:o:o:o:o:o εφριξα μιλαμε !!!!καλα σκατα εχουν στο μυαλο τους ? :o:o:o:o:o:o:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Παναγιωτα καλο τραπεζομα στην κουμπαρα .

Χρυσα ακομα ο μικρος σου ειναι μικρος και δεν εχει ξετσουτσουνισει για να δεις αντιδρασεις απο τον Χ ...κατσε να δει οτι δεν καθετε απλα και κανει μαμ κακα και νανι και θα δεις .Ο Μ μεχρι τωρα δεν εκανε τιποτα και απο την ωρα που ο μικρος θελει τα παιχνιδια του και παιζει εχει γυρισει το ματι του Μ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalησπερα πανεμορφες!

ειπα να γραψω τωρα,γιατι αν καταπιαστω με κατι..αφαντη θα παραμεινω..οχι πως ειναι κακο δηλαδη αυτο! :lol::lol:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥς ΟΣΟΥς ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ! :D:D Βασικα ολο το τρενακι πρεπει να ηταν! :roll::roll::D:D:D:D:D:D να ειστε ολες γερές,τυχερές κ ευτυχισμενες κ να χαιρεστε τα παιδακια,τους αντρες,τις οικογενειες σας! :):):)

ο,τι θυμαμαι τωρα..

αφρο εμενα μου φαινεται καλος ο παιδικος..φυσικα να δεις κ αλλους ωστε να εχεις μετρο συγκρισης..αν κ,να εισαι προετοιμασμενη,παραπονακια στην πορεια θα εχεις..το τελειο,για τα δεδομενα του καθενος,δυσκολα εως απιθανο να βρεθει..

εμενα ,εγω απευθυμοναι κ στη θουλη,με εκνευριζει που βλεπουν τηλεοραση..ο γιωργος ολο για το νεμο κ τον απαισιοτατο κ τον μακουιν λεει,κ αυτα ειναι παιδικα που δε τα εχουμε δει σπιτι..μαλλον απο την ωρα του φαγητου εως την ωρα που τα παιρνουμε,βλεπουν τηλεοραση..αλλα δεν μπορω να κανω κατι,εκτος απο το να παραπονιεμαι εκει κ να κλεινω την τηλεοραση σπιτι..δε τον αλλαζω παιδικο επειδη αγαπαει πολυ τη δασκαλα του,προσαρμοστηκε επιτελους κ δε γινεται φτου κ απο την αρχη τωρα..του χρονου θα ειμαι πιο προσεκτικη..

τηλεοραση ειδες αν εχουν πουθενα μεσα; ;)

αργυρω ο καημενος ο λουκακος :(:(:(

αλλα κ η ρεα! :lol::lol::lol::lol:

για τα πεθερικα..δε φανταζομαι να τους προτεινεις να ερθουν; :evil::evil::evil::evil::evil: να πεις οτι θα πατα καπου αλλου,αφου δε γινεται να πατε εκει..αι στο καλο τους πια!γεμανοι ξεγερμανοι,αλλα ειναι γαιδουρια,συγγνωμη κιολας! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

σημερα εχει γενεθλια ο ανιψιος μου κ θα παμε εκει..νατασουλα καλα να περασετε στον φιλιππακο,να δωσεις κ τις ευχες μας! :):)

δε σας ειπα..ο γιωργος το βραδυ ηταν ζεστος..κ το πρωι..κ δεν τρωει..αλλα απο το πρωι ως τωρα ειναι καλα..λεω να παω στο παρτυ του ανιψιου κ να καθησω λιγο,μικρο σπιτι κ καπνιζουν μεσα :evil::evil: ,αλλα θα στεναχωρεθει η ξαδερφη μου αν δεν παω..αν βεβαια δεν ανεβασει πυρετο ως το απογευμα ο γιωργος..

την παρασκευη το απογευμα ειναι η γιορτη του παιδικου μας,θα γινει στη μονη λαζαριστων,μας εστειλαν προσκλησεις!τί καλα.. :D:D:D στο τελος ο αγιος βασιλης θα τους μοιρασει κ δωρα κ μας ειπαν να τους παμε το δωρο που θελουμε να τους φερει ο αγιος! ;)

πηραμε κ τη στολη μας..ειναι τελεια!δε θα την παρω απο τον παιδικο,μας ειπαν 25ε,αλλα νευριασα γιατι ενας καλος μας φιλος που εχει βιοτεχνια με στολες κ συνεργαζεται με παιδικους τους ειχε κανει προσφορα με 20 ε κ προτιμησαν αλλον..αρα,για να μου λενε τωρα 25,φανταζομαι τί μιζα θα βαλουν στην τσεπη τους! :evil::evil::evil:

κ τους ειπα οτι εγω θα ραψω αλλου τη στολη του παιδιου..φυσικα δεν εφεραν αντιρρηση!

εκανα σπιτικη μερεντα..την εκρυψα κ αυριο θα τους κανω κρεπες! :):):):)

θου,αυτο με το πιστολι,το εκανε κ ο γιωργος κ το ειχε δει στο παρκο!θυμασαι,αν δε θυμασαι εσυ θα θυμαται ο δημητρης της νατασας :lol::lol: ,που στη γιορτη της ειρηνης ο γιωργος ειχε παρει εκεινο που καθαριζουν τα τζαμια στο μπαλκονι,το κουνουσε κ ελεγε στο σκυλακι στο διπλανο μπαλκονι"α κοτωσω κυλακι,α κοτωσω!" :roll::roll::roll::roll::roll: ειχε φαει κολλημα κ εγω δεν ηξερα πού να κρυφτω! :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

γιωτα,αλλα 3 χρονια χιο;τουλ.μετα θα ερθετε σιγουρα εδω;δες το θετικα..η κωνσταντινα θα ζησει ξενοιαστα τα καλυτερα χρονια της,εννοω πριν αρχισει σχολειο,χωρις το αγχος κ τους περιορισμους της πολης..για τα παιδια η επαρχια ειναι ο,τι καλυτερο..συμφωνω οτι για τους μεγαλους ειναι μανικι,ειδικα οταν εχουν μαθει αλλιως..υπομονη!

χαμος στα τζαμπο,ε ;κ εγω θελω να παω..ο γιωργος φαγωθηκε να του φερει ο αη βασιλης μια σφυριχτρα με μια μπαλα πανω :shock::shock::shock::shock::shock: ,κ ισως εκει κατι βρω..

αναστασακι να χαιρεσαι τη βαφτιστηρα!ειναι δικια σου ή αυτη του α. που μας ελεγες παλια;

επισης,εγω,αν κ δε σχολιαζω συχνα,πολυ χαιρομαι να διαβαζω τί κανουν κ λενε τα παιδακια σας!

να σα ςπω καποιες σκεψεις μου;καλα,θα πω!ειναι πολυ ωραιο μια οικογενεια να εχει πολλα παιδακια..τα παιδια ποτε δε νιωθουν μοναξια..παντα εχουν παρεα!επισης,ακομη κ αν δεν εχει κανεις πολλους φιλους κοντα,το σπιτι ειναι παντα γεματο κ τα σαββατοκυριακα τοσο γεματα με χαμογελα κ ζωντανια! :D:D

ενταξει,η κουραση μεγαλη..αλλα για τα απιδια,ειναι θειο δωρο τα αδελφακια!

ασχετο,αλλα το σκεφτομουν βλεποντας τη φωτο που ειχε βαλει η αργυρω με τον λουκα τη ρεα να διαβαζουν στον καναπε..

νατασουλα ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο.. :(:(

λεω ν απαρω κ τη λενα αργοτερα..οταν ειχαμε μιλησει ηταν μια μερα πριν βγει κ ακουγοταν κουρασμενη.. :roll::roll::roll: μακαρι ολα να ειναι σχετικα ηρεμα..

βικυ πολυ χαρηκα με τα νεα για τις εξετασεις! :):):)

τονια να παραμεινεις στην πρωινη δουλεια λεω!τί σκεφτεσαι εσυ;

σας φιλω ολες ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία εχεις δίκιο είναι ευτυχία...αλλά εμείς δεν θα κάνουμε άλλο...όσο και αν με σταναχωρεί αυτό δυστυχώς είναι η πικρή αλήθεια,θα μεγαλώσει σαν μοναχοπαιδι... Θέλω να γύρισω σπίτι μου ,στα πραγματα μου !!!στην κουζίνα μου και στο κρεβάτι μου,το σπιτι ειναι στημένο και μας περιμενει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...