Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΛΠ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΕ Κ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ Κ ΚΟΥΤΣΕΝΩ Κ ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΒΟΛΤΑΡΕΝ.ΕΙΧΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΑΠΕΞΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΑΛΑΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ.ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.

ΚΙΣΚΑ ΠΟΤΕ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΣΤΙΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ?

ΜΑΡΑΚΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ!!!!!!ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΓΕΡΑ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΑ!!!!!!!

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΓΕΡΟΣ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΑΣΕ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΜΑΖΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΛΠ.ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΑΡΑΘΟ Κ ΚΑΤΙ ΦΥΤΙΚΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΦΥΣΙΚΑ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!

τι κάνετε;; εγώ τάισα τον μπεμπούλη τώρα κοιμάται και κλασσικά τρέχω να προλάβω τις δουλειές πριν σηκωθεί.

Κάνω γίγαντες σήμερα.

Μυριαμάκι μου μια χαρά ο μπεμπούλης μου, μην στεναχωριέσαι πιστεύω όλα θα πάνε καλά.

και ο δικός μου έχει πρόβλημα με το ματάκι του, τρέχει συνέχεια, τσιμπλιάζει και πολλές φορές δεν ανοίγει, του βάζουμε κωλλύριο.

Νασιούλα μου γλυκιάααααα φιλάκια στις κοράκλες σου!!!!

Εσύ πώς είσαι;; σε φιλώωωω

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ?ΟΤΑΝ ΜΠΕΝΩ ΟΛΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΕΣ...ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑ.

ΜΑΡΙΑ 12 ΠΕΡΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ Κ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΣΟ ΝΑΝΕ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Εμείς εδώ κλασικά περιμένουμε στο χαλαρό!

Μύριαμ εμένα οι δίδυμες ανηψιές μου πριν γίνουν 2 μηνών είχαν και οι 2 ομφαλοκύλη και ήταν αρκετά μεγάλο το εξόγκομα. Όταν το είδα και εγώ τρόμαξα! Αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα, ούτε τα πονούσε. Τις παλιές εποχές τα πιέζαν για να μπουν μέσα αλλά τώρα είναι κατηγορηματικοί οι γιατροί ότι δεν κάνει να τα πειράζουν και φεύγουν μόνα τους. Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έφυγαν, αλλά 5,5 μηνών που τις βαφτίσαμε δεν φαινόταν τίποτα και όλα ήταν φυσιολογικά και στις 2! Μην ανχώνεσαι θα φύγει πολύ πριν το 1 έτος!

Μπουρεκάκι περαστικά βρε! Τώρα ήταν ανάγκη να σας τύχουν όλα μαζεμενα! Η μπέμπα όμως duracell ε; Μπράβο η ζουζούνα πάντα γερή να είναι.

Ρε κορίτσια για τις φόρμες που λέτε για μεσα στο σπίτι εγώ θεωρώ ότι μπορεί να είναι sexy μια γυναίκα και με φόρμες. Όπως και ένας άντρας. Και δε νομίζω ότι πρέπει συνεχώς να είναι στην τρίχα μια γυναίκα μέσα στο σπίτι. Και ειδικά με το μωρό αν είσαι μακιγιαρισμένη δε το θεωρώ ωραίο να το γεμίζεις με makeup και κραγιόν το δερματάκι του κάθε φορά που πας να το φιλήσεις ή να το κάνεις μια αγκαλιά. Εγώ τον άντρα μου προτιμώ να τον βλέπω μια φορά στις τόσες με κουστούμι σε μια ειδική περίσταση και να τον θαυμάζω, παρά να μου φοράει κάθε μέρα κουστούμι και να μη μου κάνει αίσθηση μετά. Βέβαια αυτά είναι γούστα του καθενός.

Δεν θυμάμαι τι άλλο είπατε. Δώστε πολλά φιλάκια σε όλα τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA!!!!!!!!!!!!

EDW KAI EGW!!!!!!!!!

O MPEMPOULIS XTHES KSYPNISE APO TIS 4:30 TO KSANAKOIMHSA....KSYPNISE KATA TIS 5:30 TOU EKANA NA FAEI KAI META DEN KOIMOTAN ME TIPOTA.....KOIMITHIKE KATA TIS 6:30 STO KREVATAKI MAS...!!!!!!!!!!TWRA KOIMATAI!!!!!!

MMYRIAMAKI PERASTIKA STO AGORAKI SOU!!!!!!!!EYXOMAI NA MHN EINAI TIPOTA KAI NA PERASEI GRHGORA!!!!!!!!!

EYXOMAI NA PERASEI KAI SENA H MESOULA SOU KAI NA XAIRESE TON ANTROULH SOU!!!!!!!!!!!!

MARAKI TI EPATHE TO MATAKI TOU?????GIATI ETSI??????PERASTIKA TOU MWRE!!!ENA FILAKI TERASTIO APO MENA!!!!!!!!!! :P:P:P

MADI MOU ERXETE KAI ESENA TO KORITSAKI SOU!!!!!!YPOMONH!!!!!!

OSO GIA TIS FORMES KAI TIS MPITZAMES KAI EGW OLH MERA ME THN PITZAMA EIMAI....E KAI TI EGINE?????LOGIKO EINAI EFOSON EIMASTE SPITI KAI EIDIKA ME TO MWRO PREPEI NA FORAME KATI ANETO...KAI FYSIKA OXI MAKIGIAZ ME TO MWRO!!!!!!!

SYMFONW OTI KAI ME FORMA MPOROUME NA EIMASTE PERIPOIHMENES....ALLA EGW SE AYTO TO XALI POU EINAI TO MALI MOU KAI ME THN PSYXOLOGIA POU EXW DEN NIOTHW KATHOLOU KALA OUTOS H ALLOS... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POU EISASTE OLES KALE SHMERA????????????????

EGW FTIAXNW MAKARONIA STO FOURNO ME KIMA KAI TYRAKIA!!!!!!!!!GIAM GIAM!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

THA PAME KAI JUMBO SHMERA GIOUPI!!!!!!!!!!!!THA PARW DWRAKI GIA TON MIKRO NA TO VALW KATW APO TO DENTRAKI MAS!!!!!!!!(AN ANTISTATHW KAI DEN TO ANOIKSW....XIXIIXIXIXIX)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!!

Νασιούλα ναι αυτά είναι τα ποδαριάκια της μπεμπούλας μου!!Μην ανησυχείς για τις

κύστες θα απορροφηθούν, είχε και μια φίλη μου και έφυγαν μετά από λίγο καιρό!!!

Φιλησέ μου τα κοριτσάκια σου!!

Muriamaki μην ανησυχείς για την ομφαλοκύλη, θα περάσει κοριτσάκι μου!!να χαίρεσαι

τον αντρούλη σου και περαστικά!!!

Μαράκι φίλησέ μου το αγοράκι σου ιδιαίτερα στο ματάκι και ελπίζω να του περάσει γρήγορα!!

Χριστινάκι καλά ψώνια καλή μου!!!

Γιωτούλα περαστικά σε όλους σας, φιλιά στο κοριτσάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

ειμαστε ευτυχως καλυτερα.......η μπεμπα ελπιζω να ξεφυγε απο ολο αυτο το χαμο της αρρωστιας......σημερα ειναι υπερβολικα ησυχη και με τρομαζει ολο αυτο...χαχαχα.......

κοιμηθηκε και πολυ καλα το βραδυ.....απο τις 11 και 30 μεχρι τις 3 και 30 και μετα ξανακοιμηθηκε στις 4 μεχρι τις 7 και μετα μεχρι τις 10....και ξανακοιμηθηκε στις 11.....ελπιζω να μην μου τα χαλασει μερα....χαχαχα.........τωρα περιμενω προς το τελος της βδομαδας να ερθει και η παιδιατρος να ττη δει,....να δουμε και ποσο βαρος περνει αν και αν κρινω απο τις πανες πρεπει να ειναι σουπερ......ασε που καθε φορα που την αλλαζω με κατουραει....στανταρ αυτο....

ανναμαρια κουκλος ειναι ο γιος σου....

μυριαμ ελπιζω να φυγει η ομφαλοκηλη γρηγορα....

αναστασακι δεν εχω φεις να δω τη φραουλιτσα σου :(

αυτα.......φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμας!!!

σημερα κλεινουμε ενα μηνα!!!!

μυριαμακι, να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και να περασετε τελεια!!!

γιωτακι και μαρακι, περαστικα!!!δεν ειναι τιποτα!!!εμενα η μικρουλα μου, εχει βγαλει κατι μικρα σπυρακια κοκκινα στα μαγουλακια και στο προσωπο πο φευγουν και μετα βγαινουν αλλα και κανουν αυτο τον κυκλο

η παιδιατρος μου ειπε οτι ολα τα μωρακια βγαζουν και δεν ειναι τιποτα...

αναστασια μου, ηθελα πολυ να δω τη φραουλιτσα σου, αλλα δεν εχω φεις... :cry::cry::cry:

αννα μαρια, κουκλος ο αντρεακης!!!τετοια μαγουλακια εχει και η δικια μου!!!σαν κουταβακια ειναι!!!οι ψυχουλες μας!!!λιωνω βρε κοριτσια, τι αγαπη ειναι αυτη!!!!δε χορταινω να την κραταω αγκαλιτσα και να της δινω φιλακια...τελειο συναισθημα!!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k΄λημεραααα εδω και εμειςς απο μεσγ χαλιααα εχω προβλημα δισκοπαθειας απο τραυματισμο στο χορο και τωρα με επιασε...μιλαμε κουτσαινω κανονικα,,,εμας ο αφαλος μπηκε μεσα λιγο πριν γινει 3 μηνων οχι ξαφνικα σιγα σιγα αρχισε να μπαινει...απο φαι εκανα ρεβυθια που τα πεθυμισα...1 μεγαλη κατσαρολα...ε να βαλω και στην καταψυξη....εκανα και κεφτεδακια κλασικα να μπει και αυτο...και θελω να κανω 2 ζημες για πιτσα να εχω...και 1 κεικ που ζηταει ο χριστοφορος...θα πεθανω σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wx evaki perastika sou!!!!!!!valton kwlo sou katw kai katse kai ase pia thn katapshksh ta kaneis allh mera vre!!!!!!!!!!!!!!kane mono to keik pou den mporei na mpei sthn katapsyksh!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

pantws tou dikou mou o afalos mia xara einai mesa apo thn arxh....ektos kai an den katalava akrivws ti ennoeite mesa kai eksw....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον Ανδρεάκη! Όντως έχει μαγουλάρες, ευτυχώς δηλαδή, αφού ήταν ειδική παραγγελία. Άμα δεν είχε θα τον επέστρεφα και θα ζητούσα τα λεφτά μου πίσω! :P

Εμείς σήμερα πήγαμε στο ΚΕΠ να κάνουμε αίτηση για επίδομα τέκνου, αλλά τζάμπα ξεσηκωθήκαμε, και φέραμε και τη μάνα μου να μας κρατήσει το μωρό, γιατί ζητούσαν χαρτί απ' το Αλλοδαπών για τον άντρα μου, κι εμείς δεν είχαμε...

Τέλος πάντων...

Μαρία, κι εμάς σήμερα ο μικρός κάνει τσίμπλες στο ένα του ματάκι. Θα του το πλύνω μετά με τσαγάκι (ζαμπούκος λέγεται στα κυπριακά, στα ελληνικά δεν ξέρω πώς είναι).

Βανεσσάκι, κι εμένα έχει αυτά τα κόκκινα σπυράκια που λες. Δεν έδωσα καν σημασία, τα θεώρησα φυσιολογικά και όντως έφυγαν, βγήκαν άλλα, κ.ο.κ.

Μύριαμ, ξεκουράσου βρε! Μην κάνεις τόσες πολλές δουλειές! Με τόση κούραση πώς να μην σε πιάσει η μέση σου; Θυμήθηκα τη μάνα μου τώρα, τις μέρες του γάμου μου, που είχε κουραστεί τόοοοοοοσο πολύ που κατέληξε στο νοσοκομείο με τη μέση της...

Νάσια, εμένα δεν είναι ξενύχτης, αλλά είναι αγκαλίτσας. Χτες δεν καθόταν με τίποτα στο πορτ μπεμπέ. Ήθελε συνέχεια μα συνέχεια αγκαλιά. Κοιμόταν στην αγκαλιά μου μία ολόκληρη ώρα μακάρια και βαθιά, και μόλις τον βάζαμε στο κρεβατάκι άρχιζε γκρίνια και μετά κλάμα. Άσε που άρχιζε ο άντρας μου το τροπάριο "διψάει το παιδί" "έχει πονάκια το παιδί", επειδή έτσι του είπε η μάνα του που ΔΕΝ έχει δει το παιδί, και μου έσπαγε τα νεύρα...

Για τις φόρμες που λέτε, συμφωνώ κι εγώ. Μέσα στο σπίτι εγώ κυκλοφορώ πάντα με φόρμα από κάτω και από πάνω μπλουζάκια με κουμπάκια για πιο εύκολο θηλασμό. Το βράδι αν κάνει πιο πολύ κρύο, βάζω και τη ρόμπα μου. Με πυτζάμες δεν κυκλοφορώ ποτέ, και κρυώνω και δε μ' αρέσει. Όσο για μακιγιάζ, δε βάζω ποτέ πλέον, ούτε κρέμες, ούτε τίποτα, γιατί πιάνω και φιλάω το μωρό συνέχεια.

Σήμερα που πήγαμε στο ΚΕΠ, ήθελα να φορέσω ένα κανονικό ρούχο, αλλά ο άντρας μου ήταν με κάτι χάλια ξεβαμμένες φόρμες, και δεν μπορούσα εγώ να ντυθώ σαν άνθρωπος. Έβαλα πάντως το τζιν μου κι ένα πουλόβερ κολλητό. Με τίποτα δε φαίνομαι ότι ήμουν έγκυος πριν τρεις βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μπράβο που είστε καλύτερα!!Όσο για το πρόγραμμα της μικρούλας

απλά σούπερ!!!φιλιάααααααα

Ευάκι περαστικά, κοίτα να ξεκουραστείς λίγο φιλενάδα!!

Βανεσσάκι να ζήσετε, είδες τι γλυκούλια που είναι μωρέ....σκέτος έρωτας!!

Η μπεμπούλα σήμερα βάζει συνέχεια το χ'ερι στο στόμα και ακούω τα κλασικά:

μήπως πεινάει, μήπως δεν είναι καλό το γάλα κ.λπ .έλεος........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια τι τελεια που χωρας στα ρουχα σου......εγω εχω πεσει αισθητα...αλλα θελω ακομα...βεβαια δεν αγχωνομαι ουτε 2 βδομαδες δεν ειναι που γεννησα...η κοιλια μου ειναι λες και με ειμαι 3 μηνων εγκυος δηλαδη οκ σχετικα....αλλα εχω βαλει κιλα παντου...οποτε θα χαθουν σιγα σιγα...το καλοκαιρι ειναι μακρια και μεχρι τοτε θα ειμαι μια χαρα....και με τρια παιδια.....χαχαχα......

οσο για τις φορμες και εγω ετσι κυκλοφορω....και σε οποιον αρεσω...αυτο με βολευει.....

πηγε και ο αντρας μου στον ογα και εφτιαξε τα χαρτια για το επιδομα τριτεκνιας....καλο καλοκαιρι του ειπαν...κλασικα πραγματα...απλα το ειπε οτι το 2000 λογικα θα το παρουμε σε 3 με 4 μηνες......

αυριο μπαινουν και τα λεφτα για το επιδομα λοχειας και το επιδομα τοκετου....μπαμ μπαμ...σχετικα....το καλο το χωριου......αν εχεις γνωστο τακτοποιησε αμεσως.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρακι εχεις να ακουσεις ακομα!!!!!!!!εδω εμενα που ειναι το τριτο και μου λενε....και εχω θηλασει το μικρο μου γιο και 18 μηνες....ασε ρε δεν περιγραφονται οι μπουρδες που λενε......

το πιο πιθανο ειναι να περναει καποιο αλμα αναπτυξης....δε ξερω και ποσο ειναι η μικρη σου...βαλε βρε ενα τικερακι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρακι εχεις να ακουσεις ακομα!!!!!!!!εδω εμενα που ειναι το τριτο και μου λενε....και εχω θηλασει το μικρο μου γιο και 18 μηνες....ασε ρε δεν περιγραφονται οι μπουρδες που λενε......

το πιο πιθανο ειναι να περναει καποιο αλμα αναπτυξης....δε ξερω και ποσο ειναι η μικρη σου...βαλε βρε ενα τικερακι.......

Η μικρούλα μου είναι 2 μηνών και 1 εβδομάδας, θα προσπαθήσω να βάλω τικεράκι

είμαι λίγο άσχετη.....

φιλιάαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Τα μωράκια περνουν αναπτυξιακά αλματα . Επειδη ομως καθε μωρο ειναι ξεχωριστο και διαφορετικό , δεν παιρνουν ολα τα μωρα με την ιδια ένταση τα άλματα .

Στο αναπτυξιακό αλμα τα θηλάζοντα μωρά αυξάνουν την παραγωγή συμφωνα με τις ανάγκες του , ενω τα μωρα που πινουν ξένο γάλα μπορει είτε να αυξήσουν την ποσοτητα φαγητού είτε να την μειωσουν για εκεινη την περιοδο .

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !"

sas vazw alli mia ta almata anaptykshs koritsia!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia m!

meres na grapsw alla me ena paidi sto spiti ta psiloxasame!

vgikame to savvato koritsakia m!

pigame k paidiatro otan vgikame!eutixws 50 grammaria mono exase i mikri!

mia xara tin vrike!

DOXA TON THEO KAI THN PANAGIA!

loipon exoume ena thema me to thilasmo!to stithos i mikri den to pianei eukola!tin piezw gia na to piasei k ekneurizetai k klaiei!den exw oute thiles, einai flat to stithos kai xrisimopoiw pseftikes ap to farmakeio!kati ginetai m autes alla me to gala m den xortanei me tipota kai etsi m pe i paidiatros oso trwei ap to stithos k meta na ftiaxnw 60ml xeno k oso faei!kapote trwei 30, kapote 40, kapote 50!alla panta trwei ap to stithos estw k ligo, oso kataferei diladi!m pe i paidiatros gia na mi zita parapanw apo 60ml tote trwei k ap to diko m!pantws to paleuw!ktipame k kati tetrawra aupnes mesa sto vradi, kai taismeni k allagmeni, alla to mati garida!enw ti mera mia xara!siga siga k tha strwsei pisteuw!

stenaxwriemai polu omws p den thilazw apokleistika!to thela toso poli k telika den m vgike!opote xipna ti vazw sto stithos alla to xeno den to glutwsame k poli lipame!kai na xeis kai ton kathe asxeto na s leei ma prepei na prospathiseis!xereis oti den prospathw?me exeis dei posi wra krataw tin mpempa na tsirizei na min pianei to stithos kai gw ekei na epimenw?telospantwn. . . !

kata ta alla eimaste polu eutuxismenoi!i mpempa mas exei parei ta muala koritsia!

sas afinw giati xupnise!

filakia kai elpizw oles na ste kala!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, μη στεναχωριέσαι. Κι εμένα ενώ στην αρχή έπιανε το στήθος μια χαρά, μετά δεν ξέρω τι έπαθε, και κάνει μισή ώρα να πιάσει τη θηλή. Γυρίζει το κεφάλι του απ' την άλλη μεριά και τρώει το μπράτσο μου, τρώει τα χέρια του, και φυσικά, ουρλιάζει μέχρι να καταφέρει να πιάσει τη θηλή. Δεν έγινε και τίποτα, εγώ το αντιμετωπίζω με χιούμορ (φυσικά, στις τρεις το πρωί δεν το βλέπω τόσο αστείο!).

Γιώτα, εγώ όταν βγήκα από την κλινική, έμοιαζα σαν έγκυος έξι μηνών. Από κιλά, είχα βάλει 12-13 και όταν γύρισα σπίτι είχα χάσει τα έξι. Σιγά-σιγά, χωρίς να το καταλάβω και χωρίς καμιά δίαιτα, έφυγαν άλλα τέσσερα-πέντε. Στο τέλος της εγκυμοσύνης ζύγιζα 70-71 κιλά, ενώ σήμερα το πρωί που ζυγίστηκα ήμουν 59.5!!! Κι όλα αυτά χωρίς δίαιτα!!!!! Φυσικά μένει το πρήξιμο στο σημείο της τομής και χαλάρωση στην κοιλιά, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι κοιλιακούς δικαιούμαι να κάνω σε έξι μήνες... :(

Χριστίνα, τα μελετώ με προσοχή για να γράψω άριστα αύριο στο τεστ! :P

Δώρα, καλά, το τι έχουμε να ακούσουμε ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου μη στεναχωριεσαι βρε κουκλα μου...οκ το τελειο θα ηταν αυτο...αλλα δεν γινεται παντα αυτο...σημασια εχει να ειναι καλα η μικρη σου και φυσικα εσυ.......

καλο κουραγιο με τα ξενιχτια....και ναι δυστυχως χωρις να εχουν κατι...δεν κοιμουνται ολη την ημερα...και η αυπνια τους τα πιανει παντα οταν εμεις κουτουλαμε...χαχχαχα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax re koritsia na xerete poso me lupei auto to thema!

niwthw oti den katafera ena skopo!stenaxwriemai:(

prospathw na valw tickeraki re koritsia ap to lillypie kai mono html m vgazei!den m vgazei Bbcode kai etsi den vgainei to tickeraki!xerei kapoia na me voithisei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...