Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

αναστασια μου, κι εμενα τρωει 120 ml καθε 4 ωρες!!αρ το ιδιο με τη δικια σου, μονο που εμενα το πινει παντα ολο!!!γι αυτο και πηρε και 500 γραμμαρια απο τη γεννηση.θα της δινω και στηθος οσο εχω ακομη..

εσυ που ηδη το εκανες, πως χρησιμοποιουν αυτο για τις μυξουλες???εγω της βαζω αμπουλες φυσιολογικου ορου αλλα συνεχιζει να κανει σαν γουρουνακι :lol::lol::lol: η ψυχουλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol: ....Αναστασάκι μου......μιλάμε για πολύ σενάριο Φώσκολου-Ντισνευ...χιχιχιχι.... :lol::lol::lol: .....έτσι έκανε χθες και η δική μου....μια πείνα, την άλλη λόξυγγας, μετά κακάκια και πάλι από την αρχή....και ο ύπνος πουθενά.... :lol::lol::lol::lol: ....χιχιχι.... :lol::lol::lol:

Βανεσσάκι μου....πολύ γέλασα με το γουρουνάκι.....τα καημενούλια μωρέ.....θέλουν να ανασάνουν και αδυνατούν...;)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααα........προσωπικά δεν την κάνω μπάνιο κάθε μέρα αλλά κάθε 2 μερούλες με τον φόβο να μην μου κρυώσει λόγω του καιρού.....είναι και πολύ μικρούλα ακόμη οπότε κάθε 2η μερα απολαμβάνει το σπα της.... :lol::lol::lol: .....εσείς κάθε μέρα τα λούζετε τα βλασταράκια σας?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυδιακι κι εγω καθε 2 μερε την κανω μπανακι και το απολαμβανει τρελλα!!μονο που κρυωνει και τρεμει το καημενουλι και την τυλιγουμε κατευθειαν με 2 μπουρνουζακια να μη μας κρυωσει!!!παντως ειναι τελεια τα μωρακια μετα το μπανακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μπανάκι τον κάνουμε κάθε δεύτερη μέρα, μετά από συμβουλή και του παιδίατρου, επειδή είναι χειμώνας. Δυστυχώς όχι μόνο δεν το απολαμβάνει, αλλά κάνει λες και τον βασανίζουμε. Κρυώνει κιόλας ο κακομοίρης...

Όπως σας είπα, έχει γίνει έμμονη ιδέα στην πεθερά να μην τον κάνουμε ούτε κάθε δεύτερη μέρα, αλλά κάθε τρίτη, κάθε τέταρτη, και όποτε πάρει τηλέφωνο θα μας πρήξει γι' αυτό το θέμα. Στη μάνα μου πάλι, έχει γίνει έμμονη ιδέα ότι κρυώνει, κι επιμένει, όποτε έρχεται, ότι πρέπει να τον καλύπτουμε με ένα βουνό από κουβέρτες. Τι να πω, η κάθε μία με τα κολλήματά της...

Βανεσσάκι, για το θηλασμό και την περίοδο δεν ξέρω να σου πω.

Κι ο δικός μου σα γουρουνάκι κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγω...εμεις μπανακι 2-3 φορες τη βδομαδα μολις την κανω πιο συχνα κανει μυξα...οσο για το αιμα μετα τις 40μερες τελειωσε λιγο μετα δηλαδη..Αναστασια μου δεν ειναι περιοδος αυτο που εχεις οχι ακομα...λοχεια ειναι ειναι συνηθισμενο να σταματανε και να ξαναερχονται αφου θηλαζεις αργει η περιοδος ακομα...κοριτσια θα θηλασω τωρα και θα προσπαθιησω σε λιγο να σας γραψω μερικα πραγματα για τον υπνο..παντως και εμενα καθε βραδυ πριν να κοιμηθει ουρλιαζει χωρις καποιο λογο ετσι κανουν μαλλον απο κουραση εχτες 20λεπτα ουρλιαζε και στο τελος κοιμηθικε δεν μπορουσα να την ηρεμησω οποτε την κραταγα ουρλιαζε και στο τελος κοιμηθικε αυτα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΛΠ.Κ ΕΧΟΥΜΕ ΟΜΦΑΛΟΚΗΛΗ Κ ΤΡΕΧΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΣΤΙΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.....ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ.

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι μου και εμας τι ειχα και μαλιστα δεν το ηξερα...η γιατρος οταν πηγαμε στον 1 μηνα μου το ειπε και μου λεει ομως θα φτιαξει..βεβαιαειχα κολλησει και το κοιταγα καθε φορα που την αλλαζα αλλα οντως μπηκε μεσα....λοιπον εχω στο χερι τη Μιλα για αυτο θα γραψω οσα περισσοτερα μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως κοιμαται ενα μωρο?

Συνηθως η μαμα θηλαζει το μωρο και μετα περπαταει κουνιεται σε κουνιστη καρεκλα η νανουριζει το μωρο με τραγουδακια και τα ματακια αρχιζουν να κλεινουν,οι βλεφαριδες του ομως εξακολουθουν να παιζουν και η αναπνοη του ειναι ακανονιστη,ενω μπορει ακομα να κανει γκριματσες υπνου η ακομα και εκφρασεις σαν να πιπιλιζει κατι.Την στιγμη που πατε να το βαλετε στην κουνια για να κοιμηθει ξυπναει και κλαιει.Αυτο συμβαινει επειδη απλουστατα αν και φαινεται ετσι το μωρο δεν εχει κοιμηθει βαρια.Εαν μολις ξυπνησει ακολουθισετε ξανα το τελετουργικο του υπνου αλλα και τα παρατεινετε 20λεπτα θα παρατηρισετε οτι μολις το μωρο κοιμηθει σταματουν οι γκριματσες και η αναπνοη γινεται πιο σταθερη ενω οι μυες του χαλαρωνουν πληρως.Τα χερακια του δεν ειναι πια σφηγμενα σε γροθιες τα ποδαρακια του και τα χερακια του πεφτουν βαρια.Αυτη ειναι η φαση που το μωρο κοιμαται βαρια και σας επιτρεπει να το αφησετε στην κουνια χωρις να ξυπνησει ωστε να μπορεσετε να ξεκουραστειτε και εσεις επιτελους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΥΚΛΟΙ ΥΠΝΟΥ

Τα μωρα εχουν πιο συντομους κυκλους υπνου απο τους ενηλικες.Εαν παρακολουθησετε τι συμβαινει σε ενα μωρο αφου κοιμηθει βαθια θα δειτε οτι μια ωρα οφοτου κοιμηθει αρχιζει να κουνιεται να κανει γκριματσες αλλαζει η αναπνοη του σφιγγεται .Ξαναμπαινει δηλαδη σε φαση του ελαφρη υπνου οποτε και μπορει να ξυπνησει και να αρχισει να κλαιει ειτε γιατι πειναει ητα γιατι θελει βοηθεια για να ξανακοιμηθει.Εαν δεν ξυπνησει η φαση αυτη θα διαρκεσει καποια λεπτα και μετα θα ξαναπεσει σε βαθυ υπνο .Σε εναν ενηλικα μια φαση υπνου κατα μεσο ορο διαρκει 90λεπτα ενω σε βρεφος 50-60 λεπτα .Επομενως εαν παρατηρησετε οτι το μωρο σας κοιμαται ελαφρα βαλτε το χερι σας στην πλατη του τραγουδηστε του η απλως φροντιστε να ειστε διπλα του εαν κοιμαται μαζι σας στο κρεβατι .Ετσι μπορειτε να το βοηθησετε να μην ξυπνησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΒΑΡΙΑ?

Κι ομως υπαρχη σοβαρη εξηγηση γιατι τα μωρα δεν κοιμουνται τοσο ευκολα,τοσο βαρια αλλα και τοσο πολυ,αλλα και γιατι ξυπνουν τοσο ευκολα.Ισως δεν ειναι δικαιο για τους γονεις που πραγματικα εξαντλουνται απο το βρεφικο ωραριο ομως ο λογος ειναι ζωτικης σημασιας για την αναπτυξη του βρεφους .Η κατανοηση του μηχανισμου επιβιωσης των βρεφων απο τους γονεις ισως τους βοηθησει να αποδεχτουν πιο ευκολα τα εξαντλητικα ωραριοα του μωρους τους.Ποιος ειναι λοιπον αυτος ο μηχανισμος?Το ξυπνημα τη νυχτα ειναι εξαιρετικα οφελη για τα μωρα .Τους πρωτους μηνες της ζωης τους οι αναγκες τους ειναι υψυλες και πολλες ομως η ικανοτητα τους να τις εκφραζουν χαμηλοτατη.Ας υποθεσουμε οτι το μωρο κοιμαται βαθια το μεγαλυτερο μερος της νυχτας .Τοτε δεν θα ικανοποιουνταν οι βασικες τους αναγκες.Τα νεογεννητα βρεφη εχουν μικρο στομαχι και το μητρικο γαλα χωνευεται γρηγορα .Εαν λοιπον η πεινα δεν τα ξυοπνουσε τοτε δεν θα ετρωγαν και αρα η επιβιωση τους θα ηταν σε κινδηνο.Επιπλεον ενα εκλεινε η μυτη του μωρου και δεν ανεπνεε εαν κρυωνε και χρειαζοταν να σκεπαστει και ηταν βυθισμενο σε τοσο βαθυ υπνο δεν θα ξυπνουσε για να κλαψει και να σας ενημερωσει τοτε πραγματικα θα κινδυνευε.Με αλλα λογια τα μωρα ειναι προ/να να ξυπνουν.Μαλιστα ερευνες στο βρεφικο υονο αποδεικνυουν οτι ενας ενεργος και ελαφρης υπνος ειναι προστατευτικος για τα μωρα σε περιπτωση του συνδρομου αιφνιδιου βρεφικου θανατου.επομενος οι γονεις πρεπει να κατανοησουν οτι ο τροπος που κοιμουνται τα μωρα ειναι στενα συνεφρασμενος με την επιβιωση τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΘΗΜΑ ΥΠΝΟΥ 1

Τα μωρα χρειαζονται παρεα για να κοιμηθουν.Με αλλα λογια ενα μωρο δεν προκειται να κοιμηθει απο μονο του απλως βαζοντας το στην κουνια .Επιπλεον χρειαζεται να νιωσουν ασφαλεια και να χαλαρωσουν με τη βοηθεια των γονιων τους .Καθε μωρο χαλαρωνει με διαφορετικο τροπο κουνημα περπατημα κ.λ.π.

ΜΑΘΗΜΑ ΥΠΝΟΥ 2

Μερικα μωρα χρειαζονται βοηθεια για να ξανακοιμηθουνε.Χρειαζονται τη μαμα η τον μπαμπα να τα ξανακοιμησουν να ναουριστουν να θηλασουν να τα κουνησουν

ΜΑΘΗΜΑ ΥΠΝΟΥ 3

Το να ενθαρρυνεται ενα μωρο να κοιμαται βαθια στους πρωτους μηνες ζωης του ισως δεν ειναι καλο για την αναπτυξη και την επιβιωση του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, πάαααρα πολύ χρήσιμα αυτά που μας έγραψες! Καλά, πώς δηλαδή ενθαρρύνουμε ένα μωρό να κοιμηθεί βαθιά; Το νανουρίζουμε και κοιμάται. Δε θα το βαρέσουμε και στο κεφάλι να κοιμηθεί βαθιά! :P Θυμάμαι μια περίπτωση που μου έλεγε η μάνα μου, παλιά κάποιοι πρόσεχαν ένα μωρό και οι γονείς πρόσεξαν ότι ήταν συνέχεια κοιμισμένο. Τελικά κατάλαβαν ότι αυτοί που το πρόσεχαν του έδιναν κουμανταρία (γλυκό κρασί όπως η μαυροδάφνη) και κοιμόταν!!! Απαπαπα!!!!!!!

Πάντως αυτά που έγραψες τα διάβασα στον άντρα μου να σταματήσει να με πρήζει ότι έχει πονάκια το μωρό και γι' αυτό κλαίει. Επιμένει ότι έχει πονάκια, επειδή έτσι του είπαν όλες οι γυναίκες που ξέρει (χωρίς καμία να έχει δει το μωρό).

Εγώ πάντως δεν τον ξυπνάω για να φάει.Τις δύο πρώτες μέρες στο σπίτι κοιμόταν εξάωρο το βράδι και το πρωί τον ξυπνούσαμε γιατί αγχωνόμουν ότι θα πάθει τίποτα τόσες ώρες νηστικός. Μετά δεν τον ξαναξύπνησα. Πιστεύω ότι όταν πεινάσει θα ξυπνήσει. Άλλωστε, το φαγητό δε γίνεται με ωράρια. Εμείς τρώμε με χρονόμετρο; Για το βράδι είχα διαβάσει σε οδηγίες θηλασμού ότι πρέπει να ξυπνάμε το μωρό κάθε τρεις ώρες μέχρι να γίνει δύο εβδομάδων και να έχει ανακτήσει τα κιλά της γέννησης + 200 γρ. Ο δικός μου όταν έκλεισε δύο εβδομάδων είχε βάλει 380 γρ. πάνω από τα κιλά της γέννησης και δεν τον ξύπνησα ποτέ το βράδι για να φάει.

Πριν πήρε η πεθερά και άρχισε πάλι τα "μαθήματα". Αυτή τη φορά αποφάσισε ότι το μωρό πρέπει να το ταΐζω κάθε τρεις ώρες, και στα ενδιάμεσα να δίνω οπωσδήποτε κιντέρτε, γιατί το μωρό κλαίει επειδή διψάει και γιατί έχει πονάκια και το κιντέρτε θα το ηρεμήσει. Και φυσικά ο άλλος ο ηλίθιος επηρεάστηκε αμέσως και με πρήζει να δίνω κιντέρτε... Να του εξηγώ ότι το μωρό όσα υγρά είναι να πάρει τα παίρνει απ' το γάλα, και δε χρειάζεται ούτε τσάι ούτε νερό, να του λέω ότι με το κιντέρτε δε θα περάσουν τα πονάκια, να του εξηγώ ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ πονάκια, απλά γκρίνια έχει... Αφού το πολύ κλάμα το κάνει μετά το θηλασμό. Τι περίπτωση υπάρχει να δώσω τσάι και να το πιεί; Εκεί αυτός, δώσε κιντέρτε. Ό,τι του πει η μαμάκα του... Και πονάκια να έχει, πιστεύω ότι το μητρικό γάλα είναι πολύ καλύτερο φάρμακο απ' το @Π*&($#&κιντέρτε. Τα νεύρα μου πια, καινούριο πράγμα βρήκαμε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Παναγια μου τι τραβας και εσυ...κοιτα και εμενα για 2 βδομαδες μου ελεγαν πανω απο 5 ωρες να μην την αφηνω να κοιμαται γεννηθικε και με λιγο βαρος και επρεπε να φαει ειχε και λιγο ικτερο αλλα μετα μου ειπε η παιδιατρος να μην την ξυπναω οπως και φυσικα κανω..απλα εγω την σηκωνω η 4 η στις 5 αναλογως ποτε θα ξυπνησω για να μου φαει οολα τα γευματα μεχρις τις 10 το βραδυ περιπου..για να κοιμηθω και εγω..για το κιντερντε εμενα η παλια γιατρος ηταν εναντιον για το λογω οτι επειδη περιεχει ενα σωρο βοτανια μεσα προκαλει κολικους αντι να βοηθαει και μου ελεγε μονο χαμομηλι αν δεν κανει κακα να δινω...τωρα η γιατρος παλι το ιδιο μου ειπε χαμομηλι 2 φορες τις εχω δωσει και αυτο στην αρχη δεν εχει ξανα πιει απο τοτε...καλα εμενα η πεθερα μου ειχε πιει στον αντρα μου οτι αμα πανω στο μαλακο στο κεφαλακι ειναι μεσα τοτε το παιδι επαθε αφηδατωση και πρεπει να πιει νερο...μου το λεει και του λεω καλα παλι αρχισε με το νερο τα ιδια εκανε και με το Χριστοφορο το παιδι πινει γαλα..λεει καλα θα ρωτησω τη γιατρο τη ρωταει του λεει παλι τα ιδια και οτι αυτι γινεται οταν δεν πινει καθολου γαλα το παιδι τοτε θα παθει αφυδατωση και ετσι δεν ξανα ειπε τιποτα..αμαν πια αυτες οι μαναδες οοολα τα ξερουν εμενα αμα λεει κατι μου γυρναει το ματι..και τον πιανει φοβος και δεν μου λεει πια...του λεω και εγω ρωτα τη γιατρο..την ρωταει τρωει την πατατα και το βουλωνει..χαχαχα...οσο για αυτο με το βαθυ υπνο...εχω μια γνωστη η οποια το ταιζει σχεδον καθε 1 ωρα...150ml...χωρις πλακα και μονιμος κοιμαται το παιδι και αμα δει οτι λιγο κουνιεται το ξαναταιζει γιατι λεει δεν χορτασαι και πειναει για αυτι κουνιεται αλλιως θα κοιμοτανε...προσπαθησα να της εξηγησω πολλες φορες αλλα δεν καταλαβαινει...δυστυχως...αα πολλες φορες το ταιζει και στα 20 λεπτα....φαντασου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε βρε, ό,τι του πουν το πιστεύει. Ό,τι του πω εγώ, το αμφισβητεί...

Έλεος πια με τις μανάδες που τα ξέρουν όλα...

Η δική μου έχει κόλλημα με τις κουβέρτες και θέλει να το καλύπτουμε με βουνά από κουβέρτες γιατί κρυώνει. Να της λέω ότι το μωρό ιδρώνει με τη μία κουβέρτα που του βάζω και να επιμένει ξανά και ξανά και ξανά. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Η μάνα του κάθε φορά βρίσκει κάτι καινούριο... Πριν ήταν το μπάνιο, τώρα είναι το κιντέρτε... Και άρχισε ο ηλίθιος να μου λέει διάφορα του στιλ "εμείς έτσι μεγαλώσαμε".

Τα νεύρα μουυυυυυυυυ..........

Καλά, ωραία η φίλη σου. Να τη γνωρίσουμε στον άντρα μου. Πριν κρατούσε τον μικρό και μου λέει "πεινάει". Του λέω, "μα πριν λίγο τον τάισα". Να επιμένει αυτός ότι πεινάει το μωρό. Τον βάζω στο στήθος, έφαγε για τρία λεπτά και μετά έφτυνε το βυζί και έκλαιγε γοερά. Κάθε φορά που ανοίγει το στόμα, αυτός θεωρεί ότι το μωρό πεινάει...

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυ.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ελεος με αυτο το πειναει δεν αντεχω αλλο...εγω την ταιδα στις 7.30 και στις 8.30 εκλαιγε...μου λεει την ατακα μηπως πειναει....ριχνω ενα βλεμα...και λεει καλα μια ερωτηση εκανα..λες και θα ξεχναγα να την ταισω...ελεος..αλλα φαντασου βλεμα..ξερεις εμενα ειναι και το 2ο και δεν μπορει να πει οτι δεν ξερω και οτι ακουει τους αλλους..με το που ριχνω βλεμα τελος ασε που παντα βγαινω σωστη σε οτι εχω πει και το καταευχαριστιεμαι.,...η ατα κα και καλα πειναει γινεται για τον εξης λογω(μου το ειπε ο αντρας μου σε μια συζητηση που καναμε γιατι το ακουω συχνα απο αντρες)πολυ απλα δεν θελουν να το κρατανε για να το ηρεμισουν και αν πουν πειναει ανγκαστικα θα το παρει η μανα μιας και ο πατερας δεν μπορει να το ταισει δεν θα φαει το παιδι αλλα η μανα θα το κρατησει να το ηρεμισει και ετσι την γλυτωσαν!!Ασε αυτη η φιλη μου το εχει ξεκανει πραγματικα το λυπαμαι το παιδακι δεν το εχω δει ποτε με ανοιχτα τα ματια χωρις υπερβολη...παντα κοιμαται και αναπνεει βαρια απο το παχος και επειδη εχει σκασει το κακομοιρο..αλλα δεν ακουει τι να πεις της λεω αμα τρωει χερακια δεν πειναει και λεει οχι εμενα πειναει αμα του δινω τρωει...και μετα κανει ρουκετα και λεει λες να το πειραξε αυτο που εφγα λεω οχι το πειραξε το πολυ γαλα και λεει οχι βρε αλεργια ειναι ...ΝΤΟΙΝΝΝ...οποτε σταματησα και δεν λεω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!

Εύη πολύ ωραίες οι οδηγίες που μας έβαλες ειδικά για εμένα που είμαι άσχετη είναι σούπερ!

Να βάλω και εγώ ένα βιντεάκι που είδα πριν με ένα παιδίατρο που εξετάζει πρώτη φορά το μωρό και τις οδηγίες που δίνει στη μαμά. Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και έμαθα πολλά. Εσείς που ήρθατε σε επαφή με τον παιδίατρο σας ίσως να τα ξέρετε.

Εμείς είμαστε καλά απλά λόγω πεσμένης πίεσης νιώθω μια ατονία και κομάρα. Προσπαθώ να πίνω πολλούς χυμούς και φρούτα αλλά δε βλέπω και τεράστια βελτίωση.

Συμπεθερόνι είσαι ακόμη εδώ; Προσέξτε γιατί θα σας περάσουμε έτσι όπως πάτε :lol:

Σας αφήνω κορίτσια γιατί δεν έχω πολλές αντοχές. Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα!!!!!!!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;;;;

Τα μωράκια μας;;;;;;;;;

Στάμυ τι κάνεις κοριτσάκι;;; με το καλό!!!!!!

Άννα Μαρία φτουυυυυυυυυυ σας!!!! Ο γιος σου από την αρχή μια χαρά τα πάει με το βραδινό ύπνο, εύχομαι να συνεχίσει έτσι το μαναράκι σου!!!!

Άντε βρε τυχερούλα καλά που έχεις και την πεθερά σου να σου λέει τι να κάνεις!!!!! Χα χα ..το έχουνε οι πεθερές να ανακατεύονται ή μου φαίνεται;;;;;;;;

Συμπεθέρα και εμείς Παρασκευή πάμε για εμβόλια.

Μην στεναχωριέσαι σιγά σιγά θα φτιάξει το πρόγραμμα του φαγητού της….θα το δεις, όλα θα είναι πιο εύκολα.

Αγγελικούλα και εμείς όλο βόλτες είμαστε, έχει καλομάθει, και όταν μπαίνουμε σπίτι δε του αρέσει καθόλου.

Στολίσατε και δεντράκι, άντε και του χρόνου, να έχετε υγείααααα!!!!!!

Δωράκι πώς είναι η μικρούλα σου;;;

Λυδία τι κάνει η κορούλα σου;; πώς τα πάτε;;; το βράδυ κοιμάται καθόλου;;;

Εμένα το αίμα μου σταμάτησε στις 40 ημέρες, όλο και κάτι είχα σαν τη Δώρα.

Βανεσάκι μου τι έκανες τελικά με το θηλασμό;; έκοψες το γάλα;; φιλάκια στη μπέμπα σου!!!!!

Μυριαμ τι έπαθε ο μικρούλης σου;;;

Πώς έγινε αυτό;;;; όλα θα πάνε καλά!!!!!!!

Ευούλα και Μάντι ωραίες πληροφορίες μας δώσατε! Να είστε καλά.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςςςς....χθες ειχαμε πολυ καλο βραδυ,χτυπησε κατι τετραωρα μια χαρα και τωρα το πρωι στις 4.5 ωρες με το ζορι ξυπνησε για να φαει...τι να πω!!Ελπιζω να μπουμε σε προγραμμα συντομα αν και υποψιαζομαι πως θα κλαιει ολη μερα!

Γεννησε καμια μηπως χθες το βραδυ? 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααα, καλημερααααααααααααα!! τι κανετεεε?!!

εγω εχω καταπληκτικα νεααα, χθες αρχισε η πρωτη μας περιοδος! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ :evil: και μου κανει τοοσο εντυπωση μιας και θηλαζω τι στο καλο? γιατι τοσο νωρις ?!

πηγα και στον γυναικολογο χθες, ρωτησα και για σπιραλ που σκευτομουν να βαλω, μου εξηγησε βεβαια, μου πε πως δεν θα πονεσει γενικα μετα χρειαζεται να ελεγχω και μονη μου αμα ειναι στην θεση του.. αλλα δεν ξερωωω, λογικα δεν θα το βαλω γιατιι φοβαμαιιι :?:?

ο μικρος σημερα ξυπνησε στις 8παρα και θηλαζαμε μιση ωρα.. μετα δεν τον ξαναεπαιρνε ο υπνος και εκανε χαρουλες στην κατερινα :lol: τα καταυχαριστηθηκα μαζιι! :D ηθελε να ξαναφαει στις 10 και μιση και τωρα κοιμηθηκεεε, και λογικα θα ξυπνησει το μεσημερι οποτε byee byeee μεσημεριανε μου υπνεεε :lol::lol:

τι κανουν τα καμαρια σας?

καλα της αννας μαριας μπορει να παταει κλαμματα και τσιριδες, αλλα φαινεται απο τα πιο ησυχα.. να ναι καλα μην το ματιασουμεεε :)

που ρωτησατε για μπανακι και εμεις μερα παρα μερα κανουμε.. υπερβολη το βρισκω καθε μερα, εκτος και αν τυχει να πασαλυφτει με τα κακα του, που κανουμε ενα γρηγορο μπανακιιι ;)

σας φιλωωωωω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..

Ετρεχω να πάω τράπεζες για δουλειές κτλ.. Αλλα δεν μπορουσα να μη σας ενημερώσω ότι έχουμε άλλο ένα μωρακι στην παρέα μας!

γέννησε το λενακι μας!!!3770 γρ και με πολυ μαλλι το κούκλακι της!στις 9 και μιση σήμερα το πρώι ξανά έγινε μανούλα η Λένα μας!!!φιλεναδα μου, να τον χαίρεστε τον κουκλο σας..ολα τα καλα να εχει στην ζωη του..φιλία απο μένα στον μικρο και στον ανάσταση

Κορίτσια επανέρχομαι το μέσημερακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααα καλε έχουμε γενητουριαααααα

να σου ζήσει λενακι μου να είναι γερο και τυχερο πάντα και σε εσένα καλη λοχεια φιλενάδα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα να τος ο μπεμπης εσκασε μυτιιιιιι!!

να τον χαιρεσαιι λενα μου, να σας ζησει, γερος και δυνατος να ειναι παντααα, να μεγαλωσει με πολλααα πολλααα χαμογελααα! τα φιλια μου και σε περιμενουμε πισω στην παρεααααααα :D

αγγελικηη καλες δουλειεεεεεες :)

νια τι κανουν τα διδυμακιααααααα? πως τα πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA!!!!!!!!!!!!!!!!

GYRISAME KAI EMEIS!!!!!!!!!!!1

EIXAME PAEI APO THN PARASKEYH STA PETHERIKA MOU!!!!!!!!!

VGHKAME KAI TO SAVVATO MIA XARA!!!!!!!!!RIXAME KAI TOUS XOROUS MAS..XKXIXIXIXIIXIXI!!!!!!!!!

O MPEMPOULIS MAS KANEI SYNEXEIA XAROULES KAI GELAKIA.........TSIRIZEI SYNEXEIA....THELEI NA MAS MILISEI O KAIMENOULIS KAI DEN MPOREI :P:P:P:P

TO VIDEAKI DEN TO EXW TELEIWSEI AKOMA.....TO KANW LIGO LIGO GIATI SYGINOUME POLY....POLY KLAMA!!!!!!!!!MOLIS EINAI ETOIMO THA SAS TO VALW YPOMONH!!!!!!!!!!

DEN THYMAMAI TI GRAPSATE.. :(:(:(:(

EVAKI POLY WRAIA AYTA POU MAS EGRAPSES GIA TON YPNO!!!!!!!!!!

OSO GIA TO KINTERTE EGW TOU EDINA LIGO STHN ARXH...DEN XERW AMA FTAIEI AYTO PANTWS DEN EIXE KOLIKOUS ENTONOUS O DIKOS MOU!!!!

H VIOPSIA DEN EXEI VGEI AKOMA MAS EIXAN PEI SE 3 EVDOMADES....DHLADH KONTA STA XRISTOUGENNA|!!!

TA MALLIA MOU PANTWS SYNEXIZOUN NA PEFTOUN APISTEYTA GRHGORA.....POLY XALI...PLEON MONO ME KORDELA MPANTANA EIMAI OLH MERA.........FFFFFFFFFFFFFFFFFF :cry::cry::cry::cry::cry:

TELOS PANTWN....THA DOUME TI THA GINEI!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερόνι μου τον έβγαλες τον παίδαρο τον γαμπρούλη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif] [smilie=blob10.gif] [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Μπράβο το παλικάρι μας! Καλά ε 3770 άντρακλας ολόκληρος! Να σου ζήσει Λενάκι μου να είναι πάντα υγιαίστατος και τυχερός στη ζωούλα του! Και σε εσένα καλή λοχεία και με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας. Εύχομαι και ο Αναστασάκος σου να είναι ο καλύτερος αδερφός και να τον προσέχει σαν τα μάτια του!

Αχ μόλις συνηδειτοποίησα ότι σήμερα είναι και Τρίτη και 13!!!! Και εγώ Τρίτη και 13 γεννήθηκα και την θεωρώ πολύ τυχερή μέρα! Θα έχουν 6 μέρες διαφορά τα αγγελουδάκια μας! :D:D

Εμείς εδώ στην γλυκιά αναμονή! Σάββατο πάμε γιατρό και αν όλα πάνε καλά Δευτέρα πρωί μπαίνουμε για την καισαρική! Προς το παρόν παρέα με την Σταμούλα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...