Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

Gewrgianna mou nomizw itan kairos, den 8elw na ma8ei na koimate mazi mas k meta na min pigenei me tipota sto dwmatio tis..Exei kairo pou to pira apofasi alla o andras mou kratouse pisini k me epireaze k mena twra fanika pio dinati tou eipa pws 8a ma8ei etsi k meta 8a exoume klammata k etsi alliws otan klaiei egw 8a talaipwroume na pigenw sto dwmatio tis na tin iremw ekeinos 8a koimate opws panta :lol: ..

OK twra tin koimisa sto krevvati mas k meta siga-siga 8a tin valw sto krevvataki tis sto dwmatio tis..Tin vazw sto diko mas krevvati 3aplwnw k egw tin vazw plai mou k tis xaidevw tin platoula tis k tin koimizw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να σας πω να γελασετε!!! θηλαζω τη μικρη για βραδυ και εχω πει στο γιωργο να κανει και 100 μλ ξενο, μηπως τυχον και θελει...εφαγε απο το ενα στηθος και ετοιμαζομαι να την βαλω και στο αλλο,οταν θυμαμαι οτι δεν της εχω αλλαξει την πανα και πρεπει να το κανω τωρα πριν παραβαρυνει απο το φαγητο... την αλλαζω λοιπον,και στο ενδιαμεσο μου εχει αφησει ο γιωργος το μπυκαλι στο καλοριφερ..την αφηνω,αλλαγμενη ,στο ανακλιντρο για να συνεχισω το θηλασμο και παιρνω το μπουκαλι απο το καλοριφερ για να το αφησω στο πατωμα και να το φτανω καλυτερα..τη βαζω στη θεση της και βγαζω στηθος για μαμ.....εεεεε βαζει κατι κλαμματα, που προς στιγμην ανησυχησα,λεω τι επαθε, δεν θελει να φαει;;;;; μμμμ.....παιρνω το μπουκαλι και το φερνω μπροστα της και ανοιγει το στομα με χαρα!!!! :o:o:o:o η τεμπελιτσα μου ειχε δει το μπουκαλι την ωρα που το μετεφερα και περιμενε να φαει, οποτε βαριοταν να θηλασει!!!!!τελικα εφαγε 70 μλ .. ακου τωρα!!! ηταν η πρωτη φορα που της εδινα ξενο σημερα, την θηλασα το πρωι, το μεσημερι και το απογευμα, και οσο προλαβε το βραδυ!!!αυτα που λετε,παω να συνεχισω το με λενε βαγγελη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα που πήρες και σου είπαν τόσα λεφτά? Έχουμε τρελαθεί τελείως! Στην Περιστέρα κοίταξες?? Ή πάρε το Ντίνο στη ταβέρνα στο Μεσορρούγι και ρώτα τον αν ξέρει για κανένα πιο φθηνό δωμάτιο...

Κι εμείς ψάχνουμε για την Παύλιανη και δεν πέφτουν κάτω από 70 ευρώ, που θεωρώ μεγάλο ποσό για την εποχή που διανύουμε. Για να δούμε...

Ουφ ο Αρούλης ήταν πολύ γκρινιάρης σήμερα, ανακυκλώνουμε τόσες μέρες μια ίωση εδώ μέσα και τελικά κόλλησε κι αυτός για τα καλά. Νομίζω πως και το εμβόλιο της Παρασκευής τον επιβάρυνε και είναι με συνάχι και βήχα και πυρετούλι. Του έδωσα ντεπόν και του έριξα γαλατάκι μου στη μυτούλα και ξεβούλωσε αμέσως (ναι, είναι αλήθεια, κάνει θαύματα!) Τώρα κοιμάται ήσυχος!

Εγώ έχω μια βαρεμάρα τώρα... Πάω να δω καμιά ταινία με τον άντρα μου... Καληνύχτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα ησυχάσαμε μετά το μπάνιο και κοιμηθήκαμε. Όλη μέρα γκρίνια (το δοντάκι φταίει)

Η Αριάδνη μου είναι 8,5 μηνών. Γεννήθηκε 2 εβδομάδες πριν από ΠΗΤ, στις 24/03/2011. Είχε ισχιακή προβολή και όταν την είδα πρώτη φορά τρόμαξα (πρέπει να ήταν πολύ στριμωγμένη μέσα στη κοιλιά) γιατί τα κόκκαλα του κεφαλιού ήταν σχεδόν ένα πάνω στο άλλο. Οι μαμές που την έβλεπαν όλες με ρωτούσαν: «Ισχιακή?» Δόξα το θεό όλα έστρωσαν και είμαστε μια χαρά. Υπερκινητική είναι και φοβάμαι πως θα τα καταφέρνω όταν θα αποκτήσω δεύτερο παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη περαστικα για τον αρουλη,ξεχασα να σου πω!!!θαυματουργο το γαλατακι της μαμας εεεε;;!! :lol:

ιωαννα,πολυ ωραιο ονομα για τη μικρη σου!!να τη χαιρεσαι!!δηλ. ερχοταν με τα ποδαρακια;;;καισαρικη εκανες;;;οταν βγαζουν δοντακια γινονται ανησυχα , θα στρωσουν, που θα παει!!!θεσσαλονικια εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια,καλη αρχη στο δωματιο σας!!!

κοριτσια, γιατι αναρωτιεστε για τα δωματια μου ειναι κλεισμενα σ'αυτες τις τιμες;;;;;λεφτα υπαρχου,εμεις δεν εχουμε!!!! :lol::lol::lol:

δαναη,θελω να σε ρωτησω,τι ειναι αυτο το boden που λες στη συνταγη;;;;δεν ειμαι και γεωργιαννα!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ioanna mou egw eimai i andria k i Victoria mou einai 7 minwn..K egw gennisa 18 meres pio nwris erxotan me ta podia k itan tiligmeni me ton omfalio lwro 2 fores eutixws pou gennisa pio nwris giati o giatros tin vrike san tin kremasmeni stin koilia mou o omfalios lwros egine san 8ilia, Agio eixe eutixws glitwsame ta xeirotera :shock:

Se euxaristoume afrodite stin metafora den 3ipnise euxomai na perasoume mia iremi nixta!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα, εγώ δε σε καλωσόρισα ακόμα ε? Συγγνώμη! Καλώς ήρθατε λοιπόν κι εσύ και η Αριάδνη σου! (ωραίο όνομα!!)

ακόμα περιμένω το Βαγγέλη να ξεκολλήσει από το ίντερνετ για να δούμε ταινία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα, εγώ δε σε καλωσόρισα ακόμα ε? Συγγνώμη! Καλώς ήρθατε λοιπόν κι εσύ και η Αριάδνη σου! (ωραίο όνομα!!)

ακόμα περιμένω το Βαγγέλη να ξεκολλήσει από το ίντερνετ για να δούμε ταινία...

καλε,τι ωρα θα δειτε εσεις ταινια;;;!!! :o:o θα ξημερωθειτε!!!

παω κι εγω,αντε καληνυχτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Κοριτσια 100ε την ημερα εννοω, για 3 μερες ειναι 300ε. Νομιζω οτι ειναι πολλα!!

Δαφνη μου κοιταω να εχει κουζινακι μεσα, περιμενω να δω τι θα κανουμε. Και ετσι λιγο κολαω να παρω αυτον στην ταβερνα, αλλα θα δω. Παντως ειναι φανταστικα εκει και δεν εχω παει ποτε. Ευχαριστω!! Περαστικα στον Αρουλη!!!!!!

Τα σχολεια κλεινουν αργα φετος 23.12!!!! Αλλα δεν θα παρουμε τον Αλεξανδρο μαζι μας θα παει στο μπαμπα του, αυτο ειχαμε συμφωνησει ουτως αλλως.

Ιωαννα το δοντακι βγηκε ή προσπαθει να βγει; Πολυ ωραιο ονομα! Την βαπτισατε;

Αφροδιτη μαλλον δεν σε θελει και τοσο πια η Αθηνα!!!

Του πηρα κοακερ και λεω να του φτιαξω με μηλαρακι να φαει αντι φρουτοκρεμα. Δεν παιδευετε αλλα κανει σφιφτα σαν προβατακι κακα.

Κατι ακουσα για ΑΠΕΡΓΙΑ στα φαρμακεια!! Αφρο βοηθεια τι λενε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια,καλη αρχη στο δωματιο σας!!!

κοριτσια, γιατι αναρωτιεστε για τα δωματια μου ειναι κλεισμενα σ'αυτες τις τιμες;;;;;λεφτα υπαρχου,εμεις δεν εχουμε!!!! :lol::lol::lol:

δαναη,θελω να σε ρωτησω,τι ειναι αυτο το boden που λες στη συνταγη;;;;δεν ειμαι και γεωργιαννα!! :oops:

Καλημέρα!!Αφροδίτη,το Boden ειναι η βάση του γλυκού στα γερμανικά...στο σπιτι μας με τους γονείς μου λέμε απ' ανάμεσα κ καμιά λέξη στα γερμανικά... :D

Ανδρια,πώς κύλησε η πρώτη νύχτα της Βικτώριας στο δωμάτιό της?θα σκέφτηκε το παιδί "επιτέλους οι γονείς μου θα πρέπει να μάθουν να κοιμούνται μόνοι τους!" :lol::lol::lol:

ιωάννα,πολύ ωραίο το όνομα της κορούλας σου!κ εμείς το σκεφτόμασταν για τη δικιά μας γιατί ειναι το δεύτερο όνομα της μαμάς μου,αλλά τελικά κέρδισε το Μυρτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,δεν ειναι δυνατόν να μην έχεις γάλα κ παρόλα αυτά να τη θηλάζεις πρωί,μεσημέρι,απόγευμα.απλά συμβαίνει αυτό που λες,η μικρή μας κατεργάρα τεμπελιάζει γιατι απαιτεί λιγότερο κόπο το μπιμπερό γι'αυτήν.εγώ δεν θα της έδινα μπιμπερό,γιατί έτσι μπορεί να σταματήσει να προσπαθεί κ τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας.γνώμη μου πάντα.νομίζω ότι η παραγωγή σου είναι μια χαρά,απλά η μικρή προτιμάει το fast food :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!!!

Eixame mia teleia nixta..

Danai mou den 3ipnise KA8OLOU..9:30-11:30 koimotan sto krevvati mas k stin metafora den pire xampari k 3ipnise stis 7:30 :o:? piga k tin ele3a 2 fores an anapneei giati agxw8ika..Oute kini8ike ka8olou opws tin evala emeine :shock:..Den sas krivw pws ekla4a eniw8a pws tin paratisa, 3erw den einai etsi alla to mualo paizei asxima paixnidia k o andras mou eniw8e kapws adeiase to dwmatio mas..Ontws auti tin e3artisi tin exoume emeis k oxi ta mikroulia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πο,πο, πολλές σελίδες γράψατε! Τι να πρωτοθυμηθώ!

Ιωάννα, καλως ήλθες στην παρέα μας!

Δάφνη, περαστικά στον Αρούλη. Κι εγώ χάλια είμαι! Βραχνιασμένη και με μπουκωμένη μύτη. Αλλά εμένα είναι η αλλεργία μου.

Άντρια, μια χαρά η πρώτη νύχτα! Μπράβο!

Εμείς χτες βράδυ πήγαμε στον παιδίατρο γιατί η Γεωργία τράβαγε το αυτί της και έκλαιγε. Την είδε και ευτυχώς δεν είναι ωτίτιδα. Η γκρίνια μάλλον είναι από το εμβόλιο και το πάνω δοντάκι που "έρχεται" σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!μπραβο,βικτωρια, που κοιμηθηκες μονη σου και μπραβο αντρια που κοιμηθηκες μονο με τον αντρα σου!!! :lol:

δαναη,κι εγω νομιζω οτι καλομαθε, και ηδη απο τον προηγουμενο μηνα ειχε αρχισει να βαριεται, αλλα δεν με πιστευει κανεις.... :( τωρα σκεφτομαι να αρχισω να βγαζω με θηλαστρο για να αυξησω την παραγωγη και να μου μενει και κανα μπουκαλι ,ετσι ωστε ωστε αν θελει μπιμπερο να πινει απ'το δικο μου ;) το πρωι θηλασαμε και πριν λιγο φαγαμε τη μπανανα μας!!

αναστασια περαστικα σας!!!δοντια ειναι, θα περασουν!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!μπραβο,βικτωρια, που κοιμηθηκες μονη σου και μπραβο αντρια που κοιμηθηκες μονο με τον αντρα σου!!! :lol:

δαναη,κι εγω νομιζω οτι καλομαθε, και ηδη απο τον προηγουμενο μηνα ειχε αρχισει να βαριεται, αλλα δεν με πιστευει κανεις.... :( τωρα σκεφτομαι να αρχισω να βγαζω με θηλαστρο για να αυξησω την παραγωγη και να μου μενει και κανα μπουκαλι ,ετσι ωστε ωστε αν θελει μπιμπερο να πινει απ'το δικο μου ;) το πρωι θηλασαμε και πριν λιγο φαγαμε τη μπανανα μας!!

αναστασια περαστικα σας!!!δοντια ειναι, θα περασουν!! :D

Euxaristoumeeeeeeee xexe :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ανδρια!!! Γενικα ξυπναγε την νυχτα;

Τωρα καλο ειναι να κανεις το επομενο βημα!! Σιγα σιγα βεβαια. Να την κοιμιζεις στο κρεβατακι της μονη της. Εγραφε στο βιβλιο οτι εαν το παιδι ξυπνησει την νυχτα και ειναι σε αλλο μερος θα τρομαξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κ εγώ!

Η Χριστίνα κ ο μπαμπάς κοιμουνται,ευκαιρία να σας γράψω :D

Ιωάννα κ εμένα 8,5 μηνών είναι,πραγματικά με έχει τρελάνει,θέλει συνέχεια να είσαι απο πάνω της.

Είναι κ εσένα έτσι ε?Για δευτερο ούτε να το σκέφτομαι!

Γεωργιάννα είναι η περίοδος κιολας που κοπανάνε στις τιμές.Ευχομαι να βρεις κάτι κ να μας πεις να ξερουμε,που ξέρεις ίσως να κερδισουμε στο Τζοκερ :lol:

Οπως λέει κ η Αφροδίτη,λεφτά υπάρχουν,εμεις δεν έχουμε :shock:

Αφροδίτη γουστάρει μπιμπερό η μικρή ε?Εμ τι ,ευκολες λυσεις...θυμήθηκα που την έβαζα στο στήθος κ στριγγλιζε επειδή ηθελε μπιμπερο....

Αναστασία ευτυχως δεν εχει ωτίτιδα...βουρ για επόμενο δοντάκι!

Το δέντρο το στολίσατε???? :lol:

Αύριο περιμένουμε τον γιατρό,να μας πεί κ για το καινούργιο μενού,μάλλον θα έχει αυγό κ εμας,μου το είχε πεί κ ξέρω κ αλλα μωρά που εχουν ξεκινησει 8 μηνών...το χάσμα που λέγαμε?

Αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μας....

Αντριά κάθεται μόνη της στο δωμάτιο γενκοτερα?

Εμάς ξυπναει την νύχτα στην κούνια κ μου φωνάζει να την πάρω...πφφφ

Το άλλο το κουφό?Κουτουλάει το κεφαλακι της σαν ταυρος στο κεφαλαρι του κρεββατιου!

Και όλη την νυχτα την κατεβαζω προς τα κάτω τιουυυυυυν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας και από εμένα!!!

έχω αρκετή δουλίτσα σήμερα και είπα να κάνω ένα διάλειμμα να πω ένα γεια! :D:D:D

Είπα στον έξυπνο τον άντρα μου να βγάλουμε την μικρή από το δωμάτιό μας και μου απάντησε: πάνω από το πτώμα μου .......................... :?:?:?:?:?:?:?:? δεν είναι στα καλά του! έπρεπε να είχε πάει σε άλλο δωμάτιο εδώ και 3 μήνες!! Είναι πάρα πάρα πολύ βολικό παιδάκι στον ύπνο και γενικά και πολύ φοβάμαι ότι δεν κάνουμε τις κατάλληλες κινήσεις και αυτό θα αλλάξει...μου την κακομαθαίνει συνέχεια! δεν σκέφτεται με την λογική αλλά με το συναίσθημα...καλά δεν λέω μου αρέσει αυτό και για αυτό τον ερωτεύτηκα....γιατί ήταν πολύ πολύ συναισθηματικός...αν και δεν του φαίνεται καθόλου από πρώτης άποψης....χαχα να ξέρετε κορίτσια αυτοί που το παίζουν σκληροι κλπ κλπ πολλές φορές το κάνουν για να μην φανερώσουν τον ευαίσθητο συναισθηματικό τους κόσμο...αλλά οκ είπαμε...όχι και να κοιμόμαστε μια ζωή με τα παιδιά αγκαλίτσα!!!

μέρος δεύτερο: έχω μια πολύ καλή πρόταση για δουλειά στο εξωτερικό (2 βασικά η μία ΄πολύ πιο καλή από την άλλη) και το συζητάω με τον άντρα μου να πάω για 2 χρόνια και εκείνος κάνει σαν τρελός!!!!!!!!!!!!!! Τα χρήματα είναι τόσο καλά που μπορώ να γυρίσω με καθαρό οικονομικό κέρδος (πέραν το επαγγελματικό κέρδος που θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!) ...30.000 ευρώ....Εκείνος ούτε να το συζητήσει δεν θέλει....εντωμεταξύ τελειώνουν τώρα τον Δεκέμβριο κάτι συμβάσεις με εταιρείες που είχα γιατι πάνε όλοι κατα διαόλου και δεν υπάρχουν δουλειές....και από τον Ιανουάριο πρέπει να ψαχτώ και δεν βλέπω να βρίσκω κάτι καλό (ούτε καν και κάτι κακό :lol::lol::lol: ) για δουλειά...

και αυτό με θυμώνει λιγάκι που εκείνος προτιμάει να προσφέρω λιγότερα οικονομικά στο σπίτι και να είμαστε όλοι μαζί από το να αρπάξω μια ευκαιρία που μου δίνεται ΤΩΡΑ και όχι αργότερα....και να εξασφαλίσω και ένα πιο καλό μέλλον για τα παιδιά μου και πιθανότατα και καλύτερη και πιο μονιμη επαγγελματική δική μου αποκατάσταση....

αφήστε το ότι έχω μάθει να είμαι πάντα οικονομικά ανεξάρτητη αλλά τώρα που λήγουν οι συμβάσεις και που θα είμαι 6-7 μηνών έγκυος με το νέο έτος, σιγά μην βρω να κλείσω καμιά καλή συμφωνία...πάει θα τρελαθώ με το θέμα δουλειάς.............................. :?:?:?

ουφ τα είπα και ξέδωσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλώ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou 8elw k egw na tin koimizw apeu8eias sto krevvataki tis alla klaiei me ligmous mono na tin valw glarwmeni menei..Alla siga-siga 8a vroume lisi k s'auto..Mporei na 3ipnouse giati tis epese i pipila alla molis tis tin edina 3anakoimotan, merikes fores k me kleista ta matia tin zitouse :D

Gwgw mou den ka8ete ka8olou sto dwmatio tis, einai ston 1o orofo k den tin pernw giati egw tin vgazw sinexws stin kouzina sto isogeio k den volevei na tin afinw sto dwmatio tis..Stin kouzina ka8etai ligo sto relax tis i ka8omaste sto kanape parea..

Elenaki mou k egw pira tin apofasi na tin parw sto dwmatio tis edw k kairo alla o andras mou den dexotan mou elege: "Oxi, den tin lipase? Den 8a tin pe8imas?" k kati tetoia xaza k me ekane na exw "ti4eis" alla den pigene allo..E4es mou eipe: "Paw na tin ferw" k tou eipa: "Ma nomizeis pws egw niw8w kala? min rixneis ladi stin fwtia" k mou eipe: "Exeis dikaio prepei na to dextoume giati meta 8a exoume provlima"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou k egw pira tin apofasi na tin parw sto dwmatio tis edw k kairo alla o andras mou den dexotan mou elege: "Oxi, den tin lipase? Den 8a tin pe8imas?" k kati tetoia xaza k me ekane na exw "ti4eis" alla den pigene allo..E4es mou eipe: "Paw na tin ferw" k tou eipa: "Ma nomizeis pws egw niw8w kala? min rixneis ladi stin fwtia" k mou eipe: "Exeis dikaio prepei na to dextoume giati meta 8a exoume provlima"

και εσείς είστε και 1 μήνα μικρότερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μα αυτό είναι το σωστό κατά την γνώμη μου! Να έχει το παιδάκι το δωματιάκι του και να κοιμάται...

μην νιώθεις τύψεις γιατί είναι για το καλύτερο!

ουφ 'αντρες!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...