Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

kai egv eimai apo aytes poy ta pernoyn sto krevati xixixixixxi alla den kserw an einai swstw omws giati mathenoyn etsi kai meta ti tha kanoyme?????

oso gia to eksw einai kalo an mporoyme na vgenoyme ligaki kselampikaroyme kai emeis giati kaka ta psemata koyrazomastai arketa .......paw na ftiaksw vafles twra ta leme pali meta filakia se olessssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!

καλε μην ακουτε βλακειες. θα τρωτε απο τα παντα με μετρο! απο ολα!

αν παρατηρησετε κατι ανησυχητικο στο μωρο η οτι κανει κακα με αιμα κλπ τοτε θα αρχισετε να κοβετε

τι τακτικη ειναι αυτη, δεν το καταλαβαινω...

δηλ αν θηλαζετε για 6 μηνες πχ δε θα τα φατε αυτα???

αγγελικουλα θα ρωτησ κ θα σου πω!

βασουλα να σας ζησει!!!!!!! καλη λοχεια!!!

νια καλε τι κουκλακια ειναι αυταααααααααααααααααααα μαναρακια μουυυυυυ

αναστασακο τους 3 πρωτους μηνες τα μωρα γενικα βαζουν απο μισο μεχρι ενα κιλο

αυτο ποικιλλει απο μωρο σε μωρο

μεχρι να κλεισει εξαμηνο πρεπει να εχει διπλασιασει το βαρος γενησης

αννα μαρια πως εισαστε σημερα??

αχ μαρακι ασε με ελιωσε χτες το παλικαρακι μου..

σημερα πηγαμε γιατρο, ειδαμε τον μπεμπη, εχει παρει τελεια θεση, ειναι 3380 (οσο γεννηθηκε ο αναστασακος μας) αλλα δε με ειδε απο κατω, ειπε να κλεισω πρωτα το μηνα κ μετα

οποτε καταλαβαινετε, τελευταια θα γεννησω :lol::lol::lol::lol:

για την αγκαλια που λετε, θα το ξαναπω: αν ειναι να κακομαθουν απο κατι ας κακομαθουν στην αγκαλια!!! η πολυ αγαπη δεν εκανε ποτε κακο σε κανενα!

κ για το κρεβατι, γενικα αυτα τα 3 πραγματα πρεπει να γινονται στο βαθμο κ στα ορια που θετει το ζευγαρι.. δηλ δε θεωρω σωστο να κοιμαμαι εγω με τον ανασταση κ ο αντρας μου στο σαλονι.. για ποσο μπορει να συνεχιστει αυτο? μετα απο καποιο σημειο κ μετα αρχιζει κ κανει κακο στο ιδιο το ζευγαρι.. ολα αυτα πιστευω οτι πρεπει να γινονται στα πλαισια που ειναι ανεκτα κ θελουν κ οι 2 γονεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο κρεβάτι δεν τον παίρνω ποτέ. Μόνο το βράδι όταν τον θηλάζω, βάζω το μαξιλάρι σε όρθια θέση, κάθομαι και τον κρατάω. Σε κάποια φάση μας παίρνει και τους δύο ο ύπνος, αλλά σε καθιστή στάση. Μετά ξυπνάω και τον βάζω στο πορτ μπεμπέ. Κατά τη διάρκεια της μέρας, όποτε τον κοιμίσω, με παίρνει ο ύπνος στην πολυθρόνα. Στο κρεβάτι, όμως, ποτέ, είναι κάτι που δε θέλω.

Ρε κορίτσια, όπως φαίνεται, ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του, όπως πάντα. Εμένα μου έκοψε μόνο τροφές που προκαλούν αέρια και εσπεριδοειδή που ευθύνονται για σοβαρές αλλεργίες. Κατά τα άλλα, ούτε γαλακτοκομικά μου έκοψε, ούτε τίποτα άλλο. Κι αυτά απ' ό,τι κατάλαβα είναι για τις πρώτες σαράντα μέρες και μετά τα τρώμε όλα με μέτρο.

Ουφ, μάλλον άρχισε να έχει κολικούς ο κακομοίρης, γιατί κάνει κάτι κλάματα στο άσχετο... Πριν του έτριβα την κοιλίτσα και έκανε αρκετά κακά και αερίστηκε πολλές φορές. Μετά τον άκουγα να ζορίζεται όπως κοιμόταν και έριχνε κάτι κλανιές!!! Μακάρι να αερίζεται για να ανακουφίζεται, να μην πονάει.

Νία, κουκλάκια τα διδυμάκια! Εμείς δέντρο λέμε Παρασκευή ή Σαββατοκύριακο να στολίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι και εγώ!

Βασούλα να σου ζήσει κοπέλα μου! Γερή και καλότυχη η μικρούλα σου και σε εσένα καλή λοχεία εύχομαι! Να γυρίσετε στο σπίτι με το καλό και να μας πεις την εμπειρία σου!

Άντε Λένα να πάρουμε και εμείς σειρά! Σας ακούω όλες να μιλάτε για τα μωράκια σας και προσπαθώ να φανταστώ πως θα είναι όταν έρθει και η δικιά μας η μικρή!

Οσό για το ποια θα είναι η τελευταία, συμπεθερόνι δε θα μου κλέψεις την πρωτιά από το τέλος! :D Εγώ προβλέπω να γεννάς την άλλη εβδομάδα και μετά από λίγες μέρες θα ακολουθήσω τα χνάρια σου! Μάλιστα λέω μήπως να μην ανοίξουμε νέο ποστ το Νο14 γιατί τζάμπα θα πάει. Ας το τραβήξουμε αυτό λίγο παραπάνω και ας πάμε κατευθείαν μετά σε ποστάκι για μανούλες!

Η πίεση έπεσε σήμερα Λένα; Εμένα όποτε πάω στο γιατρό είναι πάνω από 12. Αλλά στο σπίτι πάντα είναι γύρω στο 10.5 με 11. Είναι μάλλον από το άνχος. Μεγάλωσε πάντως ο γαμπρούλης μας! Έτοιμος είναι! Εμείς θα πάμε το Σάββατο γιατρό να δούμε πόσα φτάσαμε. Λογικά πάνω από 3 αφού πριν 2 εβδομάδες μας την έβγαλε 2800.

Αυτό ρε κορίτσια με τις απαγορεύσεις στα φαγητά λόγω θηλασμού με προβλαματίσατε. Αν σου κόβουν τα γαλακτοκομικά, λαχανικά και όσπρια ε τι μένει τότε! Μπορείς να τρως και κρέας κάθε μέρα; Εγώ έχω και κόλημα με τα τυριά, ειδικά την φέτα, οπότε αν μου πουν και εμένα κάτι τέτοιο θα δυσκολευτώ πολύ!

Να δώσετε πολλά φιλιά σε όλα τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakiaaaaaaaaa!!!!!!shmera prwinh prwinh...

o antras mou etoimazotan gia douleia kai eixe paei panw apo thn kounia tou mpemph kai kanane gelakia.......erixne kati tsiridesssssssssss.......panagia mou!!!!!!!e kai shkothika mhn xasw to show!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

lenaki kai madi eisaste oi teleytees e????

madi mou ypomonh ligo akoma kai tha zhseis kai esy aytes tis magikes kai omrfes stigmes me to mwraki sou!!!!!!!!!

lena mou pws eisai shmera??????h piesh?????????axxxxxx sou emeine poly ligo erxete to antraki sou!!!!!!!! ;);)

emeis stolisame exthes!!!!!!!!o mpempis xazeve ta fwtakia....den trellathike kiolas....tha deiksei sthn poreia......

kale sympetheraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ti kouklia pou einai ta paidakia su?????????ftou ftouuuuuuuu!!!!!!!!h nyfh mou koukla alla kai o kouniados poly agrios antras panagitsa mou!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

na mou ta filiseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!τι κανετε?

Εμεις ειμαστε στην κλινικη και μαλλον θα βγουμε σαββατο!

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια για τις ευχες σας!

Η μπεμπα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ειναι καλα! Την θηλαζω αλλα δινω και λιγο ξενο προς το παρον γιατι ακομα δεν εχω παρα πολλη γαλα,αλλα τη βαζω παντα στο στηθος για να κατεβει!

Ειμαστε τρελαμενοι μαζι της!ειναι τοσο ομορφηηηη!

Μαντυ και λενακι και στα δικα σας κοριτσακια μου!με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας!

Αννα Μαρια τι κανει ο αντρικος σας?ο συζυγος προσαρμοστηκε με το παιδι?

Αναστασια μου η φραουλιτσα?

Αγγελικουλα μου πως ειστε?ο μπεμπης?

Χριστινακι κανει γελακια η φατσουλα σας ε?

Νια μιυ τι κουκλακια ειναι αυτα?να σας ζησουν κοριτσακι μου!ειναι πανεμορφα!

Τι αλλο ειπατε κοπελες μου?δεν θυμαμαι!

Φιλακια σε σας και στα μπεμπακια σας!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιααααααααα!!!!!!!!!!

Νιάκι τέλεια τα μωρά σου στο ξαναλέω!!!!!!!!

Λενάκι μου μια χαρούλα ο μπεμπάκος σου!!!!!

Μπράβο φιλενάδα!!!

Σε ένα φυλλάδιο που μου έδωσε η παιδίατρος γραφει αυτό που λες και εσύ για την αγκαλιά ότι από την αγάπη δε κακόμαθε κανείς!!!!!

Εγώ στο κρεβάτι τον πήρα μόνο σήμερα, γιατί αισθανόμουνα πολύ κούραση και τον τάισα και τον έβαλα δίπλα μου…κοιμήθηκε.

Άννα Μαρία μου και εμένα βογκούσε από τους κολικούς και του άρεσε που του έτριβα την κοιλίτσα, τώρα πονάει λιγότερο…άντε να περάσουν να ηρεμήσουμε από το θέμα ΚΟΛΙΚΟΥΣ γιατί ήρεμες τώρα πια δεν θα είμαστε ποτέ!!!!

Μάντι μου και εγώ για τα τυριά και το γάλα μου στο καφέ τρελαίνομαι…..και έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ αυτό τον καιρό αλλά δε το μετανιώνω… δεν είναι τυχαίο , τουλάχιστον στο δικό μου μωρό , ότι χτες που έβαλα γάλα στο καφέ για δοκιμή βογκούσε πάλι το μαναράκι μου…οπότε λέω…ούτε σταγόνα !!!!!!! ας περιμένω λίγο ακόμα…….

Όσο για την μικρή σου τέλειαααααααααα!!!!!!!!!!!!

Χριστινάκι έρωτα με το γιό σου ε;;; και εγώ το ίδιο!!!!!

Τον παίρνουνε αγκαλιά , δε με πειράζει καθόλου, αλλά ρε παιδί μου λες και ζηλεύω (με την καλή έννοια!!!!!), λες και εχω να τον πάρω πάνω από ώρα…..μου λείπει κιόλας!!!!!!χα χα χα το παθαίνεις και εσύ αυτό!!!!!!!

Βασούλα με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!!!!!!! Θα νιώσεις τέλειαααααα θα το δεις!!!!

Ειμαι σίγουρη ότι θα είναι θεάααααααααα!!!!!!! Να σου ζήσει και πάλι και όλα τα καλά, την υγειά της πάνω από όλα!!!!!! Ο Θεός και η Παναγιά πάντα να την προστατεύουν και όλα τα παιδάκια του κόσμου και μετά και το δικό μου!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σαςςςςςςςςςς!!!

Χθες ηταν αλλο πραγμα η μικρη, μεσα στην γκρινια....πεινουσε,ετρωγε λιγο,το εβγαζε ,ξανακοιμοταν, ξαναγκρινιαζε.....εγω να κοιμαμαι ορθια,ο αντρας μου να ροχαλιζει......σηκωθηκα σημερα εβαλα πλυντηρια,σιδερωσα......πτωμα ειμαι θα κοιμηθω λιγο γιατι δεν την βγαζω καθαρη...

Κοριτσια ποτε αρχιζουν και βλεπουν τα μωρα?Διακρινουν δηλαδη καλυτερα και αρχιζουν τα αγκου?

Βασουλα με το καλο να πατε σπιτι σας,μην αφηνεις να δινουν πολυ ξενο, ετσι εκανα και την πατησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

συμπεθερονι εσυ πως εισαι? απο πονους εχεις τιποτα?

εγω εχω αλλα ανεκτους κ οχι πολυ συχνους αρα ακομα φεεεεεεεεεετα :lol:

ο αντρας μου εχει φαγωθει να κλεισω ραντεβου στη γιατρο την επομενη βδομαδα να μου βαλει χερι, μπας κ αρχισει ο τοκετος, εχει βαρεθει λεει να μακουει να βογκαω καθε φορα που σηκωνομαι :lol::lol::lol:

τιτινακι σε ειδα στον υπνο μου! ειδα οτι ησουν παρουσιαστρια σε ειδησεις :lol::lol:

αναστσια μηπως ηταν αλμα αναπτυξης? τα εχεις να τα συμβουλευεσαι?

νομιζω η οραση τους μετα τον πρωτο μηνα αρχισει κ καθαριζει

βασουλα με το καλο να πατε σπιτι σας!!!!!!!!!!!

μαρακι τα εχεις κοψει δηλ ολα τα γλακτοκομικα? κ οτι περιεχει γαλα??

πω πω μια φιλη μου το κανει αυτο, εχει αλλεργια η δικια της, σε λιγο καιρο χρονιζει κ εχει κοψει οτι περιεχι γαλα, σχεδον τα παντα δηλ!! εγω δεν ξερω αν θα το αντεχα, πραγματικα..

σας χαιρετω, ο μικρος ειναι στη μαμα μου, θα παμε με τον αντρα μου μια βολτα απο τα μαγαζια να ριξουμε μια ματια για το τι δωρο θα παρουμε στον αναστασακο.. ενα κ καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

επιστρεψαμε και εμεις........ειμαστε καλα........

η μικρη εχει κανει κλασσικα τη νυχτα μερα.......απο τις 7 το πρωι μεχρι το απογευμα στις 7 κοιμαται και τρωει....τελεια δηλαδη...απο τις 7 το απογευμα και για ενα 12ωρο ειναι συνεχεια στο βυζι......τεσπα

ειμαι ξετρελαμενη...δεν το πιστευω οτι αυτο το πλασματακι ειναι δικο μας........ειναι μια κουκλιτσα....χαχαχα....

βασουλα να σου ζησει η μικρη σου........πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα.......

λυδιακι να σου ζησει η μπεμπουλα σου......φανταζομαι θα ειστε ξεστρελαμενοι......

λενακι ακομα εδω;;;;;;;;;;;;;;χαχαχα

αυτα κοριτσακια......δεν διαβασα και πολλα.........προσπαθω να μπουμε σε ενα ρυθμο.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγω φιλενάδες μου..

Γιωτακι να σου ζήσει το κοριτσάκι σου καλη μου..ευλογημένο και γερο να είναι ..

Βασουλα τι γίνεται?πως τα πας?ποναει η τομη?αντρ δε δυο μέρες πάτε σπιτάκι..

Νιά μου, τέλεια η χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα στο σπιτάκι σας με τα μωρα και μάλιστα κάτω απο το δέντρο ..είναι σαν τα δώρα!καλα, η μικρη με το μπιμπερο δεν παίζεται..

Χριστινακι, στολισατε?!δεν ενθουσιάστηκε ο μικρός με τα φώτα?εμεις ακόμα δε. Στολισαμε ..έφερε χθες ο άντρας μου τα στολίδια αλλα τα λαμπάκια και τις κορδέλες που μπαίνουν αρχικά τις ξέχασε στην αποθήκη και πήγε να τα πάρει, ξεκίνησε να βρέχει καρέκλοποδαρα και θα στολισουμε σήμερα..παρ ολα αυτα ο μικρός ενθουσιάστηκε που έβλεπε το δέντρο έστω και χωρίς στολίδια..

Λενακι,βολτιστα με τον αντρουλη,ε?τι δωράκι θα πάρει ο Αναστάσης?

Μαντι μου, κι εγω είμαι λάτρης των τυριων όσο δεν φαντάζεται..η δικη μου παιδιατρος όμως λέει ότι πρέπει να τρώμε γαλακτοκομικα και τα κόβουμε μόνο όταν το παιδι παρουσιάζει σοβαρή αλλεγια..εγω και γάλα πινω και γιαούρτι τρώω αλλα και τυριά (εννοείται ολα με χαμηλά λιπαρά) ..βέβαια τις εβδομάδες που είχαμε τους τρελους κολικους είχα δοκιμάσει να τα κόψω αλλα δεν είδα απολύτως καμία διάφορα..

Μαρακι12, ποτε θα ξεκινήσεις να τρως γαλακτοκομικα εσυ?μετα τους τρεις μήνες?

Βρε κορίτσια η μυριαμακι εχει πολυ καιρο να μπει..φαντάζομαι θα την τρέχει ο μικρός..

Αυτα θυμάμαι..

Εδω σήμερα εχει κακοκαιρία..δυνατός αέρας , βροχή..οχι ότι δεν μου αρέσει βέβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Γιώτα, να σας ζήσει η μικρή!

Βάσω, πώς τα πας; Κι εγώ έτσι στην αρχή, έδιναν ξένο οι νοσοκόμες και τον έβαζα και στο στήθος να κατέβει το δικό μου γάλα. Την τρίτη μέρα κατέβηκε τελικά.

Εμείς σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο. Ο Αντρέας έχει βάλει αρκετό βάρος, 380 γρ. από την προηγούμενη φορά και ψήλωσε και μερικά εκατοστά! Ο γιατρός μας είπε ότι είναι κλαψιάρης και ιδιότροπος, κι ότι το δυνατό και γοερό κλάμα που κάνει δεν οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα, ούτε σε κολικούς, ούτε σε πείνα. Εκείνη την ώρα δεν είχε καθόλου αέρια στην κοιλίτσα. Μ' αρέσει τελικά ο παιδίατρος, γιατί είναι πολύ καθησυχαστικός και υποστηρίζει πολύ το θηλασμό. Πήρα και τη μάνα μου και της τα είπα, για να σταματήσει επιτέλους το τροπάριο με το αραιό γάλα...

Γαλακτοκομικά τρώω κι εγώ συνέχεια. Μόνο γάλα δεν πίνω, γιατί δε με τραβάει, αλλά μάλλον θα πρέπει να το αρχίσω, για το ασβέστιο κυρίως... Πιο πολύ τρώω τυρί. Μάντι, λαχανικά δε μου έκοψε ο γιατρός εκτός από μερικά που προκαλούν αέρια. Η αλήθεια είναι ότι και να μη θήλαζα, τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες ούτως ή άλλως δε θα μπορούσα να φάω τέτοιες τροφές, γιατί είχα κι εγώ τρελούς κολικούς μετά την καισαρική.

Αναστασία, πρέπει να σηκώνεται κι ο άντρας σου. Εμένα όταν κλαίει ο μικρός το βράδι σηκώνεται ο άντρας μου, τον αλλάζει και μου τον δίνει να τον θηλάσω. Χτες βράδι ξύπνησε στις 4 και ενώ έφαγε δεν ξανακοιμόταν. Τον πήρε ο άντρας μου για λίγο, αλλά κλασικά, μου λέει "βάζει τα χέρια στο στόμα, βάλτον στο στήθος". Τον έβαλα, αλλά πήγε έξι παρά για να ξανακοιμηθεί. Αν θέλει στήθος ο άντρας μου δεν μπορεί να κάνει κάτι. Αν έχει, όμως, κολικούς, τότε είτε εγώ τον κρατάω, είτε ο άντρας μου, το ίδιο του κάνει. Οπότε, όπου μπορεί να βοηθήσει ο άντρας, καλό είναι. Και δεν έχει σημασία αν δουλεύει, άλλο δουλεύω οκτάωρο, κι άλλο ασχολούμαι με το μωρό όλο το 24ωρο... Κι εμείς πρέπει να ξεκουραζόμαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια,κι εμενα ειχε μανια να βαζει τα χερια στο στομα και του εδωσα πιπιλα..βεβαια ξεκινησε να το κανει στισ 4-5 βδομαδεσ..πιο νωρις δεν θα του εδινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα απ' ό,τι μου είπαν, τα χέρια του τα τρώει από τη στιγμή που βγήκε απ' την κοιλιά μου! Πιπίλα παίρνει, αλλά σπάνια. Στην κλινική έπαιρνε πιο συχνά, ίσως επειδή εκεί τον τάιζαν και με το μπιμπερό τις τρεις πρώτες μέρες. Η μαία μου είχε πει ότι δε συνηθίζουμε να δίνουμε πιπίλα στα πολύ μικρά μωρά που θηλάζουν, αλλά επειδή ο δικός μου έχει μανία με το πιπίλισμα, δε θα δημιουργήσει πρόβλημα στο θηλασμό, και όντως δε δημιουργεί. Αλλά δεν τη θέλω κι εγώ πολύ την πιπίλα, γιατί ανοίγει άλλες ιστορίες μετά. Κάθε φορά που θα του πέφτει η πιπίλα θα κλαίει και θα τρέχουμε, μετά θα πρέπει να κάνουμε αγώνα για να την κόψουμε, και τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαστε κι εμεις!!!

βασουλα μου, να σου ζησει κι εσενα το μωρακι, με το καλο να επιστρεψετε σατο σπιτακι σας και καλη λοχεια!!!

γιωτουλα, πως τα πατε, πιασατε ρυθμους???λυδιακι, εσεις???τι κανει η μικρουλα???

λενακι εισαι ενταξει με την πιεση σου???

αγγελικη, ειναι ενας κουκλος!!!!

νιακι μου, π[εριττο να σου πω ποσο πολυ σε θαυμαζω που τα βγαζεις περα με τα διδυμα!!!εγω με ενα και ωρες ωρες μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα οταν δε μπορω να την ηρεμησω...

σημερα πηγα κομμωτηριο μετα απο 9 μηνες????εκανα τις ανταυγειες μου και αρχισα να ξανανιωθω γυναικα!!!επιτελους εφυγε η μαυριλα απο το κεφαλι μου και ξαναειμαι ξανθια!!!κριμα που δε μπορω να σας βαλω φωτο να με δειτε!!!(δε θελω με τιποτα να ανεβαζω φωτο στο ιντερνετ).πηγα και για ψωνια και αρχιζω σιγα σιγα να ανανεωνομαι...και για μενα αλλα και για τον αντρα μου!!!παρολο που αυτος με βρισκει παντα κουκλα ,ακομα και με πυζαμες και οπως και αν ειμαι, εγω το κοκετιλικι το εχω μεσα μου και τοσο καιρο το ειχα εγκαταλειψει...αυριο που θα ερθει, θα με ξαναερωτευτι :lol::lol::lol:

κατι αλλο τωρα(αφου σας επρηξα ηδη) :lol::lol::lol: η μικρουλα δεν εχει κανει κακα απο χτες!!!ειναι ανησυχητικο, να παρω την παιδιατρο???

madi μου,χριστινακι, φιλακια πολλα και σε σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω ρε μπερδεμα.....Λενακι τι γινεται με αυτα τα αλματα αναπτυξης δεν μπορω να τα καταλαβω...οποια μπορει ας εξηγησει...ειμαστε στην 5η εβδομαδα....

Βανεσσακι δεν ειναι ανυσηχιτικο κι εμενα ετσι η δικια μου μετα απο 24 ωρες εκανε,και ο παιδιατρος ειπε και 3 ημερες να μην κανει δεν πειραζει!!!Αν θελεις να εισαι ησυχη παρε ρωτα τον.Εμενα λιγο τα κακα της με προβληματισαν, δεν ειναι τελειος ρευστα αλλα ουτε και παρα πολυ σφιχτα...αλλα προς τα εκει,....τι να φταει η διατροφη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι πολύ χαίρομαι που σε διαβάζω έτσι ανεβασμένη!!!!!!!!!!!!

και εγώ πήγα σήμερα κομμωτήριο για χτένισμα γιατί είχα αρχίσει να με βαριέμαι

και μου φάνηκε η έξοδος του αιώνα....τελικα χρειάζεται να βγαίνουμε και λίγο!!

βέβαια η σκέψη μου ήταν στο σπίτι!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου ο γαμπρούλης μας λαχταριστός, σκέτη απόλαυση!!!

Αναστασακο μια χαρά βάρος έχει φραουλίτσα!!

Άννα Μαρία μια χρά παιδί είναι ο Αντρικος, σιγά μην είναι κλαψιάρης και ιδιότροπος!!

άντε πήρατε και βάρος κια θα ησυχάσει η γιαγιά!!

Λενάκι. MaDi ΄πλησιάζετε φιλενάδες!!!

Μαράκι φιλησέ μου τον αγκαλίτσα σου!!

Νια μου τα διδυμάκια σου είναι για φάγωμα!!!

Κορίτσια εγώ από τις στερήσεις του θηλασμού δεν μπορώ με τίποτα να νατέξω να μην

τρωω σοκολάτα.μου φαίνεται θα την αρχίσω δειλά δειλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τις μυξουλες τι κανετε?αν κατεβουν τις βγαζω με μπατονετα,αλλα αυτες που ειναι πιο μεσα με τι? αυτο το ρουφιχτηρι για ποτε ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά επιστρέψαμε σήμερα το πρωί στο σπιτάκι μας δόξα τον Θεό...;)

Σας υπερ-ευχαριστούμε για τις ευχες σας και τα πολύ όμορφα λογάκια σας..;)..μας συγκινήσατε ειλικρινά πολύ....:)

είμαστε πολύ καλά, πανευτυχείς και ερωτευμένοι με την κορούλα μας.....αυτές οι ώρες είναι μαγικές....;).....πήγαν όλα καλά, λεπτομέρειες δεν προλαβαίνω να γράψω αλλά γέννησα πολύ γρήγορα...;)...και τα πάμε καλά με τον θηλασμό.....:)

Βασούλα μου να σας ζησει και εσας το αγγελουδάκι σας....καλή λοχεία να έχεις..:)...σε περιμενουμε..;)

Ότι καλύτερο και ότι πιο όμορφο σε όλες μας και ιδίως στα μικρά βλασταράκια μας...;)...σας γλυκοφιλώ...;)

Λενάκι μου και Μαντι μου λίγη ακόμη υπομονή.....και θα κρατάτε στην αγκαλιά σας τα θαυματάκια σας...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τα παιδάκια μου τα διαμάντια και μου χιχιχι....τι μου κάνετε ??

Λυδια μου μου καλώς μας ήρθες και πάλι..να ζήσει το μπουμπουκακι σας.καλη λοχεια κοριτσάκι μου ...

Συμπεθερουλα μουυυυυ ε τι νομιζες ότι και ότι νύφη θα έπερνε ο γιος σου :lol::lol::lol: Αλλα και ο κούνιαδος εε???ταλιμπανακος χαχαχαχαχα.....

Λενακι και Madi μου άντε γέννησε και εσείς με το καλο να ανοίξουμε το νέο ποστακι μας.....

Τι άλλο είπατε δεν θυμάμαι δεν μου έχει μείνει και μυαλό μου το έχουν πάρει τα μικρουλια μου χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δεν σας είπα έχω ετοιμάσει το ζυμαρικι μου για να κάνω μπισκότα και κανελας να μυρίσει το σπιτάκι μας ....και απο βδομάδα έχουμε να κάνουμε μέλομακαρονα και κουραμπιεδες .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Σήμερα ο μικρός έχει ρίξει πολύ ύπνο, φτου φτου μην τον ματιάσω! Πριν κοιμήθηκε κανένα τετράωρο, ξύπνησε, τον άλλαξε ο άντρας μου, και τον θήλασα από ενάμιση βυζί και αποκοιμήθηκε πάρα πολύ εύκολα, σε σημείο που αγχώθηκα!

Δώρα, ο παιδίατρος δεν το είπε για κακό ότι ο μικρός είναι ιδιότροπος και κλαψιάρης. Όντως είναι ιδιοτροπάκος και βάζει κάτι κλάματα δυνατά και γοερά, σα σειρήνα! Καμία σχέση με κάτι άλλα μωρά που απλά νιαουρίζουν. Αυτός ουρλιάζει, έτσι στο άσχετο, χωρίς να πεινάει ή να πονάει κάπου ή να τον ενοχλεί κάτι. Πιο πολύ το είπε για να μην ανησυχούμε που κλαίει τόσο δυνατά και τόσο πολύ. Δηλαδή εγώ δεν ανησυχούσα, γιατί το καταλάβαινα ότι είναι από ιδιοτροπία που κλαίει και θέλει αγκαλιά. Ο άντρας μου και η μάνα μου άρχιζαν την καταστροφολογία.

Λυδία μου, να σας ζήσει κι από κοντά! (κοντά λέμε τώρα!).

Βανεσσάκι, ψώνια ε; Αφού σου αρέσουν... :) Εγώ δε θέλω να ψωνίσω, θέλω να κάνω κάτι του στιλ να πάω για καφέ, ας πούμε! Όσο για κομμωτήριο, ούτε λόγος. Τα μαλλιά μου μ' αρέσουν πολύ αυτήν την περίοδο, είναι πλούσια, δε βάζω τίποτα πάνω και για κάποιο λόγο γίνονται μπούκλες από μόνα τους, ενώ μια ζωή ήταν ένα μαύρο χάλι χωρίς αφρό ή ζελέ.

Νία, κι εμείς λέμε για μελομακάρονα. Κουραμπιέδες δε φτιάχνουμε, γιατί δε μας αρέσουν πολύ. Στην Κύπρο φτιάχνουν και το περίφημο αγγλικό christmas cake, που είναι κέικ φρούτων, αρκετά βαρύ, όμως, με επικάλυψη αμυγδαλωτού και ζαχαρένιου γλάσου, αλλά επίσης δε μας αρέσει καθόλου. Η μάνα μου φτιάχνει κάθε χρόνο και το κάνει και θέμα, ότι είναι ένα αριστούργημα και τέτοια, αλλά φέτος μάλλον δεν έφτιαξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςς εδω ειμαι και εγω επιτελουςςς ειχαμε και γεννητουριααα αχ τι καλααα ....καλη λοχειααα...εγω εκανα εενα σωρο δουλειες εκανα και κουραμπιεδες εχτες εκανα και μελομακαρονα ετοιμασα και λαχανο και κιμα για λαχανοντολμαδες αλλα πτο ην πολυ κουραση αυριο θα το τελειωσω δεν μπορω καθολου συν οτι επρεπε να κανω βιτρινα στο μαγαζι...συν οτι εβαζα ζαχαρη ανχη με στους κουραμπιεδες με τη Μιλα αγκαλια...η πχ..εβγαζα το ταψι απο το φουρνο με τη Μιλα αγκαλια...εχω και το κακομοιρη το Χριστοφορο που θελει και αυτος τα δικα του..που μενουν λιγο πισω γιατι δεν ξερω τι να πρωτοκανω και εχω τυψεις μετα...αχ τι ναλεμε τωρα...απο κακακια κιτρινα νερουλα...απο τροφες τρωω τα παντα τα παντα ομως...δεν εχω δει κατι να την πειραξη δοκιμες θα κανετε και αμα πειραζει κατι το κοβετε..ειδικα το λαχανο τρωω πολυ γιατι το βραδυ δεν τρωω φαγητο...οποτε δεν λειπει τιποτα απο την διατροφη μου...σημερα ζυγιστικα...ειμαι συνολικα -5 κιλα απο τα 7 που ειχα βαλειιι..αχ τι καλα..και εγω νομιζα οτι ειμαι ιδια..ποσο χαρηκααα..αντε μεχρι το καλοκαιρι να εχω στρωσει..φοραω τον κορσε οσο περισσοτερο μπορω..τωρα απο γυμναστικη αν πιανουν οι δουλειες..κανω..αχ δυσκολο να βρω χρονο για εμενα..ουτε τουαλετα πια δεν παω..χωρις πλακα..αχχχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...