Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μου!Σας εχασα παλι...Πως ειστε?εμεις τα ιδια,πολυ καλα σε γενικες γραμμες αλλα μας ταλαιπωρουνε τα δοντακια μας κ εχουμε λιγη γκρινιτσα κυριως απογευμα κ νυχτα :(:( εχω ξεχασει πως ειναι να κοιμασαι συνεχομενα αλλα κ τι να κανουμε...ψυχολογικα μια απο τα ιδια γλυκες μου,χαλια κ εχω τσακωθει με ολο τον κοσμο,ουε ορεξη να κανω τιποτα εχω...τελοσπαντων..

Κατερινακι μου γλυκο ελπιζω να μην εχει τιποτα ο μικρος για να ηρεμησεις κι εσυ.Μα τι ταλαιπωρια κι αυτη κοπελα μου κ ιδιως αυτα τα νοσοκομεια με τις λοιμωξεις...Υπομονη κ περιμενουμε νεα.

Χρυσταλλενη μου περαστικα στον αδερφο σου κ καλες ετοιμασιες για τη βαφτιση!

Μαρακι μου κι εσυ τωρα βαφτιζεις?Βρε κοριτσια εχω μεινει πολυ πισω τελικα..

Νικολ μου ειδα φωτο στην ομαδα μας κ ο Στελακος σας ειναι κουκλοοοοοοοςς!!κ η μανουλα του επισης ;)

Ιφιγενεια καλα να περασεις!

Παρασκευη μου φιλια στην μπουμπουκα σου!

Ευη μου να βγαζεις οσο μπορεις γαλα κ να βγαινεις οσο το δυνατον περισσοτερο,εστω κ για μια απλη βολτιτσα.Εγω οποτε ειμαι χαλια αυτο κανω,βεβαια κ για μενα ειναι δυσκολο να αφηνω δυο μωρα αλλα το προσπαθω!

Σας φιλω προς το παρον,παω να πιω καφεδακι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου καλησπέρα.....εγω είμαι αυπνη .....ο Στελάκος χθες κοιμόταν απο της 7 με αποτέλεσμα να ξυπνήσει 1 και να παίζει μέχρι της 4......ο άντρας μου να κάνει εμετο.......

εχει γαστρεντερίτιδα κ τρεμω στην ιδεα μη κολήσει το μωρό.....τον εχω απομονώσει τον κακομοίρη αστον πάνω όροφο...εγω θα κοιμηθώ με τον μπέμπη σε άλλο δωματιο αλλα κ πάλι φοβάμαι.....εχουμε αρρωστήσει φέτος όσο ποτε...ΕΛΕΟΣ.....

Σοφακι μου γλυκό σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια........... μη νομίζεις κ εγω ψυχολογία στα πατώματα έχω κ δεν θα έπρεπε τωρα με το μωρό...............εχουν συμβεί πολλα που με έχουν διαλύσει................

Μαρακι μου και Κατερινάκι μου κ στα υπόλοιπα κοριτσακια φιλια ....δεν μπορω να γραψω κλαιειιιιιιιιιιιιπ΄αλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου περαστικα σας....ειναι πολυ ζορι οταν α μωρα αρρωσταινουν...αντε τα πιο μεγαλα λιγο τα ξεγελας με παιχνιδια ή σου λενε κ τι τους ποναει...τα μωρακια ομως?οσο μπορεις να τον θηλαζεις...κανει θαυματα...το ιδιο ειχε παθει κ η κουμπαρα μου με την μικρη της πριν χρονια...ολοι ειχαν κολλησει,μεχρι κ οι γιαγιαδες κ η μικρη ντουρα...ευχομαι να ειναι τυχερος ο μικρουλης....

σοφακι λογικο αν δεν εχεις ψυχολογια να σου φταινε ολο κ ολοι.....ευχομαι μονο να σε καταλαβαινουν κ να μην παρεξηγουν...υπομονη σε λιγους μηνες που θα φτιαξει ο καιρος θα βγαινεις βολτα με τα κοριτσια σου κ θα δεις ολα θα ειναι καλυτερα....

παρασκευη καλα να περασετε σημερα στην εκδρομη σας...μονο καλο καιρο να σας κανει γιατι εδω σημερα ειμαστε πολυ χαλια...βροχη με το τουλουμι,αερας κ αστραποβροντα....μπρρρρρρ!!! :?:?:?

αχ πως περασε ο καιρος κ τα μπεμπακια τρωνε κ φαγακι......μαρακι καλες βουτιες αυριο :D:D:D

κατερινακι αντε καλη αρχη κ σε εσας....τι ταλαιπωρια ειναι αυτη ρε παιδι μου...παντως ευτυχως που ο μικρος δεν δισανασχετει...μαλλον τους αρεσουν πολυ οι βολτες...εστω κ αν ειναι νοσοκομειο...κ που να ξερε ο μικρος οτι ουτε απο εξω δεν θελουμε να περναμε...μωρε κ λα ειχα πει εγω οτι καποια νοσοκομα του γυαλισε εκει μεσα :lol::lol::lol::lol:

εμεις σημερα εδω κλεισμενοι μεσα ογω βροχης...ανεβηκαμε στηνπεθερα μου κ φαγαμε κ παλι πισω....ασε που με αυτον τον καιρο μονο για χουχουλιασματα ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες!!Τιι κανετε?Εμεις μια χαρα κ ο μικρος μες την τρελλη χαρα!!!!

Τα αποτελεσματα ευτυχως σταθερα δεν ανεβηκαν αλλο..

απλα σε 15 μερες επανεξεταση..

Μαρακι μου με το καλι να βαφτιστει ο Στεφανακος σας!!!Παντα τετοιες χαρες να εχετε στο σπιτικο σας!!!

Μιχαελα κ γω το χω πει..του αρεσουν οι νοσοκομες κ οι γιατροι!!!!! :D:D:D:D

Νικολμου μακαρι να μην κολησει ο μικρουλης..ειναι ατιμη η γαστρετεριτιδα..κανατε εμβολιο γι αυτη?εμεις τωρα θα κανουμε..ειναι ποσιμο..

Σοφακι μου γλυκο..σε σκεφτομαι συνεχεια κ ευχομαι να σαι παντα καλυτερα...φυσικα κσε καταλαβαινουμε ολες..κ γω μια πανω μια κατω..ειναι τα τρεχαματα με κρυολογηματα κλπ συν οι ορμονες μας που ακομη χορευουν..που θα παει θαανοιξει ο καιρος θα ανοιξει κ η ψυχολογια μας!!!

Παρασκευη να περασετε τελεια!!!!Ιφι κ συ το ιδιο!!!

Γιελιζ γιουχουουου!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραια μερα ειχε χτες κ τι μερα εχει σημερα... :x:x:x

κ μεις μεσα σημερα λογω καιρου..πολυ αερα πολυ κρυο κ 2 μερες ειναι που σταματησαμε ορους κλπ

Λοιπον σημερα του εβαλα στη φρουτοκρεμα κ σκονη φρουτοκρεμα..πηρα της νεστλε χωρις ζαχαρη..

οταν τη δοκιμασα με μονο τα φρεσκα φρουτα ηταν τελεια..με τη σκονη βλακεια...αλλα την εφαγε καλυτερα!!!Τι να πεις??

μετα δεν του εδωσα συμπληρωμα..κ κατα τι; 13.45 βαζει μια τσιριδα,,ενα κλαμαααα τα αυτια μου!!!Κ εφαγε 210μλ..καλυτερα απο οταν του εδινα κ συμπληρωμα!!

Τωρα κοιμαται το μαναρι μου κ θα φαμε κρεμουλα το απογευμα!!Η παιδιατρος μου πε να ξεκινησουμε..που παλι πηρα χωρις ζαχαρη..κ μενα δεν με τρελαινει..αλλα την εφαγε..εφτιαξα 60μλ νερο κ μετα γαλα..

Εσεις καθε ποτε το αυξανατε??

Αυριο θα ξεστολισουμε!!!!!!!

Αυτα τα νεακια μας!!!

Φιλακιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! πώς είσαστε???? :D:D:D:D:D

Nikol μου….. ευχαριστώ!!!! Επειδή είμαι η μάνα μου την κοτσάνα της χθες (ως πότε θα θηλάζεις??? Τι λέει η Παιδίατρος??? Μετά τον 6ο μήνα δε νερώνει το γάλα???) της απάντησα πως όσο έχω γάλα θα του δίνω του μικρού μου!!! Που με ανταμείβει με τον καλύτερο τρόπο αφού το εξαφανίζει ώσπου να πεις κύμινο!!! Δε με νοιάζει ούτε ο κόπος ούτε ο χρόνος!!! Αρκεί να το πίνει ο μπόμπος μου!!! Πλάκα-πλάκα….. πάμε καρφωτά για το βασικό 6μηνο θηλασμού!!!! Ααααχχχχ….. πώς περνά ο καιρός!!! Εεεεεε…. αν τα καταφέρω για ένα χρόνο θα νιώσω πολύ υπερήφανη….. το αξίζει ο γλύκας μου…… είναι πολύ καλό κι ήσυχο μωράκι….

Chrystalleni μου περαστικά στον αδελφούλη σου κορίτσι!!!!!

Εύη μου….. περαστικά και υπομονή με τη μαστίτιδα κορίτσι!!!! Είχες τίποτε περίεργα συμπτώματα??? Παίζει να ‘χω περάσει κι εγώ & να μην το έχω καταλάβει??? Σίγουρα πάντως είχα άπειρες φορές φραγμένους πόρους….. πόόόόονοοοοοοςςςςςςς……..

Μαράκι μου…… έφτασε η ώρα της Βάπτισής σας??? Καλοφώτιστος ο γλύκας σου κοριτσάκι μου!!!! Και να κλάψει….. ελάχιστα….. έτσι για το καλό!!!! Κι εμείς μάλλον πρέπει σιγά-σιγά ν’ αρχίσουμε να ψαχνόμαστε….. λέμε για μέσα Ιουνίου….. να μην έχουνε πιάσει ζέστες ακόμη….. σουπίτσες εμείς απ’ τον Φλεβάρη….. πατάτα-κολοκυθάκι-καρότο-σέλινο κι αργότερα λίγο μοσχαράκι….. τα κάνουμε πουρέ όλα αυτά??? Νερό όχι ακόμη…..

Αχ βρε Κατερινάκι μου….. τι ταλαιπώρια είναι αυτή βρε κορίτσι μου??? Σας μούντζωσε κανείς βρε παιδάκι μου??? Κάνε 1 Ευχέλαιο!!! Ειλικρινά!!! Περαστικά του μικρούλη σου!!! Σιδερένιος!!! Εμείς ξεκινάμε φρουτόκρεμα αύριο….. αχλαδάκι…. πήραμε και μπλέντερ να το λιώνουμε…… αχ για να δούμε πώς θα πάει…..

Παρασκευή μου την πήγατε την εκδρομούλα σας??? Πώς τα περάσατε??? Ελπίζω να το ευχαριστήθηκε και η μπουμπού…… εμείς αρχές Φλεβάρη πάμε Λίμνη Πλαστήρα!!!! Και οι 3 μας εννοείται!!!!! Δεν διανοούμαι ν' αφήσω τον μπόμπο μου πουθενάάάά!!!!! Έχουμε πάθει κι εγώ κι ο άντρας μου μεγάάάλη εξάρτηση!!!!!

Σοφάκι μου υπομονή κοριτσάκι μου με τα ψυχολογικά….. κι εγώ είμαι κάπως….. μου την έχει βαρέσει η κλεισούρα…… κουράζομαι & βαριέμαι πολύ εύκολα….. έχω νεύρα σε ανύποπτες στιγμές….. αλλάάάά….. παίρνω τον μικρούλη μου αγκαλίτσα και τα ξεχνάω όλα!!!!! Φάση είναι θα περάσει!!!! Υπομονή!!!!!

Ωωωωχχχχχ Nikol μου….. περαστικά στον άντρα σου κι ελπίζω να μην κολλήσει ο μικρός σου!!!!! Τι είναι αυτό με την Γαστρεντερίτιδα φέτος εεεεε???? Θερίζει….. ουυυυφφφφ…….

Πώς είσαστε Μιχαέλα μου??? Τί κάνουνε οι κουκλίτσες σου κοπέλα μου??? Φιλιά πολλάάάά.....

Τα νέα μας…..

Πήγαμε Jumbo & ΛΗΤΩ χθες…..

Πήραμε λευκά είδη για την κούνια….. καρεκλάκι φαγητού….. φορμάκια βελουτέ…… παντελονάκια με ποδαράκια….. βάση για τα μπιμπερό….. και…… παραγγείλαμε από Βιοτεχνία Βρεφικών Ειδών στο Περιστέρι παπλωματάκι για την κούνια μας….. από πούπουλο χήνας παρακαλώ!!!! Αφού η κρεβατοκάμαρα μας είναι το πιο παγωμένο δωμάτιο του σπιτιού!!!! Θα το έχουμε σε 10 μέρες περίπου & πάει στα 75 Ευρούλια!!!! Πολύ καλά νομίζω!!!!! Στην πλειοψηφία τα ρούχα & τα λευκά είδη που πήραμε είναι σε χρωματισμούς πορτοκαλί-κίτρινο-πράσινο-μπεζ!!!! Φωτεινά χαρούμενα κι ουδέτερα!!!!!

Το απόγευμα είχαμε επισκέψεις….. τη μάνα μου & τη θεία μου…. η οποία δουλεύει πάνω από 10 χρόνια ως Baby-Sitter και μας έδειξε πώς να δίνουμε στο μωράκι την κρεμούλα του!!!! Ο μπόμπος όχι μόνον την έφαγε όλη….. αλλά βουτούσε και το χεράκι του μέσα!!!! Κατενθουσιάστηκε το μανάρι μου!!!!! Ανυπομονώ να δω πώς θ’ αντιδράσει σήμερα!!!! Θα είναι το ίδιο ενθουσιώδης???

Όσο για τη μάνα μου….. τα διαβάσατε φαντάζομαι στο φατσομπούκι!!!! Του πιάνει τα χεράκια (που συνέχεια βάζει το νινί στο στόμα λόγω δοντιών!!!!) αλλά δεν έπλυνε χέρια….. λεωφορείο-ΜΕΤΡΟ-εισιτήρια….. τι ζητάω πιααααα??? Τόσο πολύ βαριέται να πάει να πλύνει τα ρημάδια τα χέρια της??? Αμάν πιααα….. τόσο πολύ κλ@σιμο????

Ο καλός μου πήγε και πήρε τον 1ο Αγιασμό της χρονιάς…… την ώρα που εγώ κι ο λουκουμάς μου χουχουλιάζαμε!!!!!! Να μας πάει καλά η χρονιά κορίτσια μου!!!!! Σε όλες μας!!!!! Και στα νινάκια μας βέβαια!!!!!

Βρε κοριτσάκια ποιές έχετε αδιαθετήσει??? Εμένα ακόμη γιοκ..... έχω όμως νεύραααα..... πολλά νεύραααα..... δεν την θέλω (εεεε δεν μου έλειψε κιόλας!!!!) αλλά θα ηρεμούσανε τα νεύρα μου.....

Χαιρετώ!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!

Ααααααα...... γειά σου Κατερινάκι μου!!!!! Μια χαρά τ' αποτελέσματα!!!! Μπράβο!!!!! Κι εμείς αύριο ξεστολίζουμε λογικά!!!!! Εμείς ακόμη με την κρέμα Βανίλια-Ρυζάλευρο δίνουμε κανονικά 150μλ. γαλατάκι..... να μείωνα σταδιακά το γάλα & ν' αύξανα την κρέμα???? Μια μεζούρα κρέμας δίνω.... 40μλ. περίπου..... δεν ξέρω.... να συνηθίσει στο κουταλάκι πρώτα και βλέπουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά κάνεις πιπιτσακι μου με το γάλα..δεν νερώνει είναι μια χαρά .....εμένα βέβαια εχει μειωθεί αισθητά δεν τουμπανιάζομαι όπως παλαιότερα.....ε με τη δουλεια δύσκολο...αν δεν έχεις κ πολύ για να βγάλεις να φυλάξεις...........και εγω δεν εχω αδιαθετήσει ακόμα αν κ καποιες φορές είδα εκκρίσεις ανεπαίσθητες.............πιστευω μέχρι τον άλλο μηνα.... αν μειωθεί κ αλλο το γάλα ...που δεν το εύχομαι...

όσο για τη μαμα σου ...πες της ότι θες χωρίς να εκνευρίζεσαι......θα καταλάβει δεν μπορεί....μαμα σου είναι...........α και μεγιες τα ρουχαλάκια σας...:-)

sisaki μου ευχαριστώ κοριτσακι μου ...μακαρι να τη γλυτωσει ο μπεμπούλης μου κ αυτη τη φορά.....

Κατερινακι μου δεν ήθελε ο άντρας μουνα το κάνουμε........κ κοιτα τωρα......... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pipiza απο οσο ξερω πρεπει ανα δυο μερες να τη αυξανεις..ετσι οταν φτασετε στα 150 κρεμ κοβεις το γαλα συμπληρωμα ..μεχρι τον 6-7 θα πρεπει να πινουν 2 γευματα γαλα 500μλ την ημερα δηλ κ τα αλλα 3 φρουτο κρεμα φαγητο.

Εγω του δωσα τελικα κ αλλη κρεμα..γαλα δεν ηθελε ηπιε μονο 50 μλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα.

Πιπίτσα μου μην εκνευρίζεσαι με τη μαμά σου. Απλά μην δίνεις σημασία. Εσύ να σαι περήφανη που συνεχίζεις με το θηλασμό.

Εύη μου περαστικά σου και εύχομαι να σταματήσει η ταλαιπωρία σου σύντομα.

Παρασκευή μου ελπίζω να περάσατε καλά στην εκδρομή σας.

Μαράκι μου άτε με το καλό να βαφτίσετε το μικρό σας. Εμείς είμαστε στα καλέσματα και σκέφτομαι για το στολισμό και κάνω το σχεδιάγραμμα με τα τραπέζια. Περνάει ο καιρός, 3 βδομάδες μείνανε.

Κατερινά μου τι να πω, υπομονή κορού μου και ελπίζω να ξεγνοιάσετε σύντομα.….

Σοφούλα μου καταλαβαίνω πως νιώθεις είναι και δύο τα μωράκια σου δύσκολο. Προσπάθησε όμως να μη σε παίρνει από κάτω. Είσαι θετικός άνθρωπος εσύ.

Νικόλ μου πέρασα και εγώ γαστρεντερίτιδα και ήταν το άγχος μου να μην κολλήσει το μωρό.

Τα δικά μας νέα. Ο αδερφός μου έκανε MRI να δουν ποιο είναι το πρόβλημα και φάνηκαν κάτι σαν στίγματα στον έγκέφαλο του!!!! Βασικά εδώ και 2-3 μήνες ταλαιπωρείτον από ιώσεις και επηρεάστηκε μέρος του εγκεφάλου, φλεγμονή και πρέπει να αντιμετωπιστεί με κορτιζόνη και άλλα διάφορα.Θα καθήσει καμιά δεκαρία μέρες νοσοκομείο. Δεν μπορεί να σταθεί στα πόδια του και να περπατήσει. Επηρεάστηκαν νεύρα του εγκεφάλου. Θα επανέλθει όμως. Χρειάζεται ξεκούραση. Αχ ρε κορίτσια σαν την υγεία δεν υπάρχει ολα τα άλλα τα φτιάχνουμε.

Ο μικρός μου σήμερα έφαγε το πρώτο του κρεατάκι. Κοτόπουλο με πατάτα καρότο σελινο. Του άρεσε. Το ρυζάλευρο το καταβροχθίζουμε. Το θέμα μας είναι τα φρούτα. Δεν του αρέσουν καθόλου και η γιατρός είπε όχι ακόμα φρουτόκρεμα.

φιλιά πολλά

Χαιρετώ!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!

Ααααααα...... γειά σου Κατερινάκι μου!!!!! Μια χαρά τ' αποτελέσματα!!!! Μπράβο!!!!! Κι εμείς αύριο ξεστολίζουμε λογικά!!!!! Εμείς ακόμη με την κρέμα Βανίλια-Ρυζάλευρο δίνουμε κανονικά 150μλ. γαλατάκι..... να μείωνα σταδιακά το γάλα & ν' αύξανα την κρέμα???? Μια μεζούρα κρέμας δίνω.... 40μλ. περίπου..... δεν ξέρω.... να συνηθίσει στο κουταλάκι πρώτα και βλέπουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μυο καλημέρα! Μπήκα να πω ένα γεια και να ετοιμαστω να βγω για κατι τελευταιες δουλίτσες.Αυριο η βάφτιση και μπορώ να πω ότι νιωθω συγκίνηση ήδη...αύριο ελπίζω να μην βάλω τα κλάματα!!! :lol:

Ο Στεφανάκος δίπλα μου και κατασπαράζει την Σόφη του!!!! :lol:

Σας διάβασα βιαστικά και δεν θα σχολιάσω.

Φιλιά σε όλες θα πω και στα γλυκά μας τα μπεμπάκια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεςςςςςς......... :D:D:D:D:D

Αν και νυστάζωωωωωω φοβερά..... δε λέει να ξανακοιμηθώ..... δεν κάνω τίποτε άλλο 2 μέρες τώρα και το σπίτι κοντεύει να καταντήσει μπάχαλο!!!!! Πρέπει να βάλω 1 πλυντήριο bebe (αυτά που ψωνίσαμε προχθές του κανακάρη μας!!!!) μια ηλεκτρική ένα σφουγγαρισματάκι & ξεσκόνισμα......

Επίσης..... σίδερο....... μέγα θέμααααα....... έχουνε μαζευτεί ούτε και ξέρω πόσα πλυντήρια....... ουυυυυφφφφφ...... και καλά τα δικά μας τα κάνω 2-3 διπλώματα και στα συρτάρια..... αλλά του μικρού δε γίνεται..... αλήθεια ξέρετε βρε κορίτσια μέχρι πότε είναι άκρως απαραίτητο το σιδέρωμα ως μέσον αποστείρωσης????

Επειδή βέβαια..... χώρος για σιδέρωμα & Stirella μέσα στην κρεβατοκάμαρα δεν υπάρχει πλέον..... λέω να βάλω 2 πετσέτες μεγάλες επάνω στο τραπέζι της κουζίνας & σε μια άκρια να βάζω ωραία-διπλωμένα τα σιδερωμένα...... εεεεε..... τί άλλο να κάνω..... χώρος για Stirella δεν υπάρχει πουθενά μέσα στο σπίτι..... θα τη στείλω πατάρι..... θα ξεστολίσω και το δεντράκι μας..... του χρόνου θα το στολίσουμε παρέα με τον μικρούλη μας..... τα επόμενα Χριστούγεννα (Πρώτα Ο Θεός βέβαια!!!!) θα είμαστε εκτός Αθηνών..... κι εκτός Ελλάδος γιατί όχι????? Πάντα με το νινί μαζί!!!!! Δεν τον αφήνω πουθενά!!!!! Δεν εμπιστεύομαι κανέναν!!!!!

Κι επειδή δεν μου φτάνουνε καλέ το ΜΑΜΜΥ και το PARENTS...... γράφτηκα και στο BABYSPLANET!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Που έχει διαγωνισμό για ένα πολύ όμορφο σετάκι μπιμπερό!!!!! Εξάλλου.... αυτό το forumάκι είναι δημιούργημα μιας μανούλας του ΜΑΜΜΥ!!!!!

Nikol μου ειλικρινά να τη γλυτώσει ο μικρούλης σου!!!!! Ξουτ-ξουτ μακριάάάάάά..... εγώ τουμπανιάζω αν αργήσω να βγάλω γάλα..... στο 4ωρο-5ωρο είμαι ΟΚ...... αλλιώς πονάω πολύ & πρήζομαι..... κι είναι πιο δύσκολο το θήλαστρο για το μαστό..... προσπαθώ να τηρώ το 4ωρο-5ωρο.....

Ναι Κατερινάκι έτσι κάπως πάει με το πρόγραμμα διατροφής το ξέρω...... απλώς όπως μας είπε και η Παιδίατρος..... σε καμία περίπτωση δεν τον πιέζουμε..... όσο φάει.... μόνος του θα μας καθοδηγήσει σιγά-σιγά..... αυτό που πλέον πρέπει να καθιερώσουμε είναι να τον ταϊζουμε κανονικά στο 4ωρο (έστω κι αν κοιμάται) και να προσπαθούμε να μην ξυπνά ενδιάμεσα τη νύχτα..... σε αυτό όμως μόνος του μας δείχνει το δρόμο εδώ κι ένα μήνα περίπου..... κοιμάται κατά τις 11-11.30 κι ως το πρωί πάει σερί!!!!! Πολύ σπάνια θα ξυπνήσει πια....

Chrystalleni μου...... πιο πολύ υπερήφανη νιώθω που κάνω 2πλό κόπο για να δώσω στο μικρό μου το γαλατάκι του..... που στο κάτω-κάτω της γραφής δικό του είναι!!!!!! Δεν είναι δικό μου & δεν έχω κανένα δικαίωμα να του το στερήσω!!!!!! Όσο έχω θα δίνω..... αν είναι να το κόψω..... μετά το χρόνο...... αποκλείεται νωρίτερα!!!!!! Τα καλύτερα πουλάκι μου για τον αδελφούλη σου!!!!! Ειλικρινά!!!!!

Όσο για την απάντηση...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου..... με το καλό!!!!!!!! Σήμερα Βαπτίζει το Cesiliaki μας τον Ιωάννη της!!!!!! Καλοφώτιστα και τα 2 μωράκια μας!!!!! Εγώ πάντως φιλενάδα...... δεν υπάρχει Βάπτιση που να μην έκλαψα!!!!!!! Φαντάζομαι στου γιου μου θα βαλαντώσω!!!!!

Αυτάάάάάάάά!!!!!!!

Πάω να χτυπήσω 1 πολύ δυνατό φραπεδάκι....... να πλακωθώ στις δουλειές μου..... κι αν μπορέσω θα κοιμηθώ το μεσημεράκι....... τί τρώτε σήμερις????? Έλεγα να βάλω μπιφτεκάκια με πατατούλες στο φούρνο...... πανεύκολο-πεντανόστιμο-ψήνεται μόνο του!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χαιρετώ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα....με πολυ κρυο μπρρρρρρ....κρισταλενι μου περαστικα στον αδερφουλι σου κ ευχομαι γρηγορη αναρρωση...

μαρακι με το καλο αυριο η βαφτιση....κ επισημα πια καλοφωτιστος ο στεφανος σου :D:D:D

συμπεθερα να χαιρομαστε τον μπεμπακο σου κ απο σημερα κ επισημα πλεον Ιωαννης....να ειναι γερος κ φωτισμενος,με ολα τα καλα του κοσμου...ελπιζω να μην εχει πολυ κρυο στην θεσνικη κ ξυλιασετε γιατι εμεις εδω σημερα εχουμε αρκετο...θα περιμενουμε νεα...αν κ νομιζω πως ο μικρος σιγυρα θα ειναι πολυ κουλ με την βουτια...ετσι τον κοβω :lol::lol::lol:

θελω να ξεστολισω το δεντρο κ βαριεμαι........αλλα πρεπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα δεν σας ειπα...με επισκεφθηκε η κουκινοσκουφιτσα...πρωι πρωι με την αυγη :lol::lol::lol: μετα απο 13μηνες κ 10 μερες περιπου....αντε να δουμε θα ηρεμησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Μαρακι και σεσιλιάκι μας η βάπτιση των μωρών σας....Καλοφώτιστα και τα 2 μωράκια μας.

Αντε ενα ενα να πάιρνει κ το ονοματακι του..

Σισακι καλώς τα δέχτηκες..... :D εγω οχι ακομα..........

Καλημέρα σας..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε νικολ....κ γεννησες κ πριν απο μενα....παντως η αληθεια ειναι οτι ψιλοηρεμησα λιγο....μου εφυγε το πριξιμο...κ ελεγα οτι ειναι απο το φαγητο... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερ γλυκες μου!βγηκα βολτιτσα για ψωνια σημερα κ ανεβηκα ψυχολογικα!!!μονο που δεν προλαβα να πιω κ ενα καφεδακι :(:(

Μαρακι κ Χρυσα με το καλο να βαφτισετε τα μωρακια σας,περιμενουμε φωτο!

Πιπιτσα μου πονεμενο θεμα οι δουλειες,αυτο το σιδερο δε...μα ποτε δεν τελειωνει??

χρυσταλλενη μου κ παλι περαστικα στον αδερφουλη σου,να πανε οοοολα τελεια κ να αναρρωσει συντομα ευχομαι!Οντως κοριτσια,σαν την υγεια τιποτα..

Μιχαελα ηρθε η ακατανομαστη?Ξεκουρασου κ ξαπλωσε γιατι αν κρινω απο τη δικη μου πρωτη φορα ειναι πολυ δυσκολα..

Σας αφηνω,παω να φαω μακαρονια με κιμα που τρελαινομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσταλλενη μου περαστικα στον αδερφουλη σου, ξέχασα να σχολιάσω πρίν...ναι το πιστευω πως η υγεία είναι το πάν...όλα τα αλλα γίνονται....

Η 1η περίοδος κορίτσια είναι με πολύ αίμα ε? εχω τρομαξει κ κουβαλαω στη τσαντα μου 1,5 μηνα τωρα σερβιέτες μπας κ με βρει πουθενα ακατάλληλα.......αλλα δεν...για να δούμε............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.........ευτυχως σοφια δεν καταλαβα τιποτα...να μην σου πω καλυτερα κ απο οταν πριν μεινω εγκυος....ουτε πονο ουτε ενοχλησεις ουτε τιποτα...χθες το απογευμα ενοιωσα κατι τσιμπηματακια στην κοιλια αλλα νομισα οτι ειναι το εντερο μου...κατα τα αλλα πολυ ησυχα...

νικολ οσο για το αιμα...σε εμενα η ροη ηταν οπως κ παλια...απλα το χρωμα τους ειναι πολυ μαυρο ρε παιδι μου :?:?:? δεν μυριζει αλλα ειναι μαυρο...να δουμε ποσες μερες θα μου κρατησει κ στις ποσες μερες θα μου ξαναερθει....παω να φαω το τοστακι μου κ το βραδυ εχει παιδικα....αγκαλιτσα στο μεγαλο κρεβατι με την μεγαλη μου...η μικρη μολις κοιμηθηκε...εχει μια ταινια κινουμενων στο μεγκα...την εχει ομως αργα...10:15...για παιδακια ειναι αργα....αλλα λογω σαββατου θα κανουμε μια παρασπονδια ;););) αν κ δεν το κοβω να την βλεπουμε ολη...να δουμε ποια θα κοιμηθει πρωτη :lol::lol::lol: ελα να πεφτουν τα στοιχηματα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!Τι κανετε;Εγω δεν ειμαι και στα τρελα μου κεφια...Μου την εχει βαρεσει που εχει παλιοκαιρο και εχω κλειστει στο σπιτι.Ειναι και ο αντρας μου απογευματινος αυτες τις μερες και εχω κλειστει μεσα...Η μικρη ειχε σημερα απιστευτη γκρινια και τσιτωθηκαν τα νευρα μου.Εχω πολυ εντονη την αναγκη να ξεφυγω,να βγω για 3-4 ωρες μονη μου να στανιαρω!Ειχε και γιορτη ο ξαδελφος του αντρα μου σημερα και μας ειχε καλεσει να παμε στην αγαπημενη μας πιτσαρια που θα πηγαιναν παρεα αλλα ο αντρας μου σχολαει στις 11...Αλλα και νωριτερα να σχολουσε που να παμε με το μωρο βραδυατικα... :( Τα νευρα μου δεν ειναι καλα...Και χανω και την υπομονη μου με την μικρη και δεν θελω.Τεσπα...

Σορρυ,δεν σας διαβασα... :oops:

Καληνυχτα και ελπιζω αυριο να ειναι μια καλυτερη μερα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε?Εγραψα ενα ολοκληρο κατεβατο κ με πεταξε.. :twisted::twisted::twisted:

Μαρακι κ Χρυσα με το καλο!!!!!Κ καλα μπιξιματα...εγω παντως θα τα βαλω..εδω τα βαζω καθε φορα που βλεπω νεογεννητα,γεννες γενικα οτι εχει να κανει με εγκυμοσυνη!!

Μιχαελα μου εγω στους 2 μηνες αδιαθετησα...3 κυκλους πολυυυυ ροη καθε 18 του μηνα..4η φορα ειχα 10 μερες καθυστερηση αλλα κανονικη ροη..ιδωμεν..

Κρυσταλεννη μου καληαναρρωση του αδερφου σου!!!

Κ μεις με φρουτοκρεμα εχουμε θεμα..δεν τη θελει με τιποτα..μονο τη πρωτη μερα απο καθε δοκιμη..την δευτερη αηδιαζει..σημερα δε εκλαιγε κ κουναγε περα δωθε το κεφαλι..αυριο θα δοκιμασω να βρασω μηλο αχλαδι..κ αν δε σκονη κ ενα φρουτο καθε μερα μεσα..

δεν ξερω τι αλλο..

βανιλια ειχα παρει της νεστλε χωρις ζαχαρη..ετσι κ ετσι ..του πηρα της νουνου σημερα κ του αρεσε καλυτερα..

εβαλα την ανηψια μου κ δοκιμασε κ νουτριτσια κ τιπαραπανω..πιοωραια λεει νουτριτσια μετα νουνου νεστλε δεν της αρεσε καθολου..

εχω κ φρουτοκρεμα νουτριτσια επισης δεν της αρεσε..

ειναι δυο κουτια που ανοιξα προχτες τα θελεικαμια?ειναι κριμα να πανε χαμενα..οποια θελει ας μου στειλει..

Νικακι γιατι να μη τη βγαλεις εξω?τι θα παθει?Εμεις τον βγαζουμε κ ειναι μια χαρα το χερετε κιολας κ αμα νυσταξει κοιμαται στο καροτσι..δεν λεω να ξενυχτισεις αλλα μεχρι τις 22-23 μια χαρα ειναι..εγω τον ταιζω εξω κιολας κ παντα εχω πυτζαμακι μαζι μου τον αλλαζω κ μετα κατευθειαν στην κουνια του..κ ετσι δεν κλεινομαστε μεσα..η παιδιατρος μου χει πει το παιδι να βγαινει ακομη κ με χιονια δεν παθαινει τιποτα..

Τα νεα μας...

τα καλα ειναι οτι γυρισε μπρουμυτα!!!!!

Τ αλλα..πηγαμε σημερα σε παιδονεφρολογο..θα παμε τηνΤριτη να κανουμε καλιεργια με καθετηρα κ αν το μικροβιο ειναι σιγουρο που θα ναι..θα πρεπει να κανουμε εισαγωγη για ενδοφλαβια αντιβιωση 7 ημερων..διοτι αντιβιοτικο ποσιμο ειναι δυνατο για την ηλικια του κ την αποφευγουν..

Το κουλο ειναι οτι το μωρο δεν εχει κανενα συμοπτωμα..κ θα ξαναταλαιπωρηθει με ενσωρι τρυπηματα..ειμαι να σκασω απο το πρωι..

μετα θα κανουμε κ σπινθηρογραφημα νεφρων να δουμε αν εχουν πειραχτει τα νεφρα απο την ουρολοιμωξη που περασε.αν ειναι οκ που θα ναι λει γιατι ο υπερηχος ηταν οκ θα κοψουμε την αντιβιωση που πινει τωρα 3,5 μηνες..

Αυτααααα φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;

Με το καλο τα σημερινα βαφτισια!

Κατερινακι περαστικα σας.Πωπω τι ταλαιπωρια τραβαει ο μικρουλης σου...Κριμα...

Τις τελευταιες μερες εδω γινοταν χαλασμος Κυριου απο την βροχη.Που να το βγαλω εξω το μωρο;Ουτε εμεις δεν μπορουσαμε να κυκλοφορησουμε απο την καταιγιδα...Κατα τ'αλλα την βγαζω εξω αλλα οχι νυχτα.Χαλαει το προγραμμα της.Εχει συνηθισει να κανει μπανακι κατα τις 9μιση,να τρωει και να κοιμαται.Δεν θελω να την ταλαιπωρω.Και επισης επειδη θηλαζω,θελει ηρεμια για να φαει,αποσπαται η προσοχη της με την φασαρια και δεν θελω να την θηλαζω μεσα σε κοσμο και φασαρια...Την αλλη φορα που πηγαμε στα γενεθλια και γυρισαμε στις 10 ηταν μεσα στην γκρινια και εμεινε και απλυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη κ εγω ατο θεμα υπνου κ ειδικα του βραδυνου ειμαι πολυ τυπικη....η μεγαλη μου οσο ηταν μωρο πουθενα δεν πηγαιναμε,ακομα κ τα καλοκαιρια απο της 10 επρεπε να κανει το μπανιο της κ να κοιμηθει...κ τωρα κ με την μικρη τα ιδια...8 μπανιο κ μεχρι της 9 εχει κοιμηθει...κ η μεγαλη στις 9 παει για υπνο...μον τωρα στις γιορτες καθοταν μεχρι της 9:30 αντε κ κανα δυο φορες που ειδαμε παιδικα που ειχε στην τηλεοραση...οπως χθες βραδυ....ως γνωστο τα μωρα αγαπουν την ρουτινα κ την συνηθεια....κ εμεις για βραδυ δεν παμε πουθενα με την μπεμπα...ή νωρις κ γυρναμε στην ωρα της για μπανιο...ή την βαζουμε για υπνο κ μετα παμε οπου ειναι να παμε...πραγμα δε σπανιο....περιπου μεχρι 1,5 με 2 μετα στρωνουν....να φανταστεις η μεγαλη μου η πρωτη φορα που ξενυχτισε ηταν περυσι την πρωτοχρονια που ηταν σχεδον 4....δεν πειραζει ετσι ειναι τα μωρα....με τον υπνο μεγαλωνουν...ελεγαν οι παλιες.

εσυ εισαι καλυτερα σημερα?μηπως σου εφταιγε ο καιρος που κλειστηκες μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου,δεν μπορω να πω οτι ειμαι στα κεφια μου,βαριεμαι απιστευτα οταν ειναι απογευμα ο αντρας μου...Και δυστυχως θα ειναι για μερικες μερες ακομη...Την μικρη δεν την βαζω μονη μου στο αμαξι γιατι φοβαμαι να την εχω πισω και εγω να οδηγω.Με το καροτσι δεν μπορω να παω καπου,αφου βρεχει,οποτε παλι κλεισμενη σημερα... :(

Εμενα η μικρη κοιμαται κατα τις 10 προς το παρον,δεν της το κανω πιο νωρις.Για να μην ξυπναει μετα νωρις το πρωι. ;) Κοιμαται 10-7.Τρωει και ξανακοιμαται ως τις 10....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο είναι να ε΄χουν πρόγραμμα αλλα κορίτσια δεν μου βγαίνει με τίποτα...οταν δεν θέλει δεν θέλει...κ όταν θέλει δεν κρατιέται απο την γκρίνια...

και τα νέα μας...ο άντρας μου είναι καλύτερα απο γαστρεντερίτιδα εγω πάλι χάλια με δέκατα -πονοκεφαλο - λαιμο....είναι απίστευτο αυτο που μας συμβαίνει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ ΚΑΙ ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΑ!θελουμε λεπτομερειες!!

χρυσταλλενη περαστικα στον αδελφο σου,γρηγορη αναρρωση ευχομαι!

νικολ εμενα οταν μου ηρθε μετα απο 1,5 μηνα που γεννησα ειχα τρελοοοοοοοοοοοοοο αιμα αλλα τελειωνω στις 4 μερες.ακομη και τωρα,χαμος απο αιμα και η βλακεια ειναι οτι λερωνω και σεντονια.πλεον αγορασα σελτεδακι και για μενα!!περαστικα μωρε,σε κολλησε ο ατιμος ο αντρας σου????χχχ!

κατερινα μου ευχομαι ο μικρουλης σου να μην εχει κατι μωρε,υπομονη σου ευχομαι αυτες τις 7 μερες.προσπαθησε να σαι ηρεμη.σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο να εχεις το μωρακι σου στο νοσοκομειο εννοειται αλλα αφου πρεπει κανε κουραγιο...οσο για τις κρεμουλες που σου κανει κολπα δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω,εμεις ακομη δεν αρχισαμε και ειμαι πολυ απειρη.ισως λεω αν μεγαλωσει λιγο ακομη να του αρεσουν τα φρουτακια.γυρισε και μπρουμυτα ο ατιμος?????τελεια!!

εμεις σημερα ειμαστε μεσα στην γκρινια,το τζελ για τα δοντακια μαλλον δεν μας κανει,θα παρω αλλη να δοκιμασω,πολυ ταλαιπωρειται η καημενουλα μου.

οσο για το μπανι που λετε και γω την ρουτινα δεν την αλλαζω,της κανει πολυ καλο,μπανακι στις 8 φαγακι και υπνος,ειναι στανταρ!

νικη κανε υπομονη κοντευει η ανοιξηηηηη!!!!!!!δεν θα μας πιανει κανεις!!!!!!

αυτα κοριτσια μου,καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...