Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου....παει κ αυτη η χρονια...την τελεψαμε ;););) ευχομαι η καινουργια να ειναι καλυτερη σε ολα της...

κατερινακι καλη σας εξοδο....θα νυχτωπερπατησει ο μπεμπης.....

καλα γιεληζ το νεο σου παρατσουκλι για το 2012 θα ειναι γιουχουυυυυυυυ!!!! :lol::lol::lol: οσο για τις τουλιπες ωραιες ειναι αλλα χανουν γρηγορα τα φυλλα τους κ μενουν μονοπρασιναδια....ζητημα να κραταει 10 μερες το λουλουδι....ειχα παρει πιο παλια....τις φυτευεις τετοια εποχη τους βολβους κ αρχιζουν κατα τον μαρτιο κ σκανε τα κοτσανακια τους....σιγα σιγα μεγαλωνουν κ κατα τον μαιο θα δεις λουλουδι αλλα για πολυ λιγο....βεβαια επειδη ειναι βολβος πολαπλασιαζεται κ με τα χρονια γινονται πολλες....εχει η πεθετα μου σε παρτερι κ φαινονται ωραιες...εγω ειχα βαλει σε γλστρα κ οταν μαραθηκαν εκανα το λαθος κ ςβγαλα τους βολβους κ φυσικα χαλασαν.

μαχη μου περαστικα σας.....η αλθεια ειναι σκληρο να αποχωρηζεσαι τον αντρα σου τετοιες μερες....σκεψου οτι δουλευει κ καλα κ θα εισαι μονη με τον μπεμπη ;);)

αυτο με το σιδηρο δεν το ξανακουσα για τοσο μικρη ηλικια....μηπως εκανε εξετασεις κ ειχε ελλειψη?

χριστινα καλα να περασετε αποψε...κ εμεις θα πμε στο σπιτι της κουμπαρας μου για χαρτακι...θα ερθει η μαμα μου να κρατησει τα μικρα....αυριο βεβαια θα σερνομαι απο το ξενυχτι κ το πρωινο ξυπνμα αλλα δεν πειραζει...μια μερα ειναι θα περασει....

καλη χρονια σε ολες μας κοριτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας καλυτεροτερη παρεα του 2011!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε??

εγω σημερα ολη μερα τρεξιμο ,τωρα ψηνω την βασιλοπιτα τσουρεκι παρακαλαω που εφτιαξα για πρωτη φορα κ ελπιζω να πετυχει!!!

Ειμαστεκαπως καλυτερα αλλα δεν πτοουμαστε θα βγουμε να παμε στον μπμπα μας για πρωτοχρονια!!Θα τον ντυσω Αγ.Βασιλη κ θα παω να παρω κατι του αντρα μου θα το βαλω σε μια χριστουγεννιατικη μποτα κ θα το χω στον μπεμπη ν ατου το δωσει μολις αλλαξει ο χρονος!!!

Ευχομαι σε ολες μετα το τελειο για εμας 2011 μιας κ γιναμε μαμαδες το 2012 να ναι ακομη πιο τελειο να μεγαλωσουν τα μωρακια μας με υγεια κ αγαπη κ οπως ειπε κ η Πηνελοπη γιατι οχι κ μεενα 2ο νινακι προς το τελος του 2012 στην κοιλιτσα!!!!!

Γιελιζ Γουχουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μπηκα να ευχηθω ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΩΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!Η σημαντικοτερη χρονια της ζωης μου φτανει στο τελος της.Η χρονια που εφερα στον κοσμο τον θησαυρο μου!

Να εχουμε ολες μια καλη χρονια,γεματη υγεια,ευτυχια και γαληνη στις οικογενειες μας!

Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΦΛΟΥΡΙΙΙΙΙΙ!!! :D:D:D Κοψαμε νωρις την Βασιλοπιτα γιατι ο μπαμπας μας δουλευει και εται θα μεινουμε μοναχουλες μαζι με την μαμα μου να αλλαξουμε τον χρονο!

Καλα να περασετε!Τα λεμε του χρονου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ!!!!!!!!! καλή χρονιά να έχουμε. Εφυγε όπως λέει και η Νίκη η σημαντικότερη χρονιά μας, η χρονιά που αποκτήσαμε τα μωράκια μας και οι περισσότερες από μας γίναμε πρώτη φορά μανούλες. Μια χρονιά με άγχος να εξελιχθούν καλά οι εγκυμοσύνες μας, τα πρώτα σκιτήματα των αγγέλων μας στις κοιλίτσες μας και τώρα τα έχουμε στην αγκαλία μας και ετοιμαζόμαστε για βαφτίσεις. :D:D:D

Ο καινούργιος χρόνος να φέρει πάνω απ΄ολα ΥΓΕΙΑ σ όλους μας και τα μωράκια μας να μεγαλώνουν και να ναι ευτυχισμένα και να μας ξαφνιάζουν με τα κατορθώματα μας.

Είμαι σίγουρη οτι θα συνέχίσει η παρέα μας εδω΄ενωμένη δυνατή, να στηρίζουμε η μια την άλλη στις δυσκολίες και να μοιραζόμαστε τη χαρά μας, να λύνουμε τις απορίες μας, η γενικά να βαριόμαστε παρέα :lol::lol:

Τις καλυτερες μου ευχές σε σας και στην οικογένεια σας

χχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Νικακι συμφωνω απολυτα μαζι σου κι εγω ενιωθα μεγαλη συγκινηση για την χρονια που περασε.Η πιο ευτυχισμενη χρονια της ζωης μου!!!!

Ααααα!και ο μπεμπης μου κερδισε εχθες το φλουρι.Τυχαιο;Δεν νομιζω!!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες?????

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!

Να χαιρόμαστε τα βλαστάρια μας & τις οικογένειες μας!!!!!!

Πώς τα περάσατε καλέ????

Εμείς εδώ στο σπίτι μας….. πολύ ήσυχα παρέα με τα πεθερικά που ήρθανε να δούνε τον μπεμπάκο!!!!! Φέρανε και φαγητό και γλυκίσματα…… κόψαμε και τη Βασιλόπιτά μας…… όπου το φλουρί έπεσε στην πεθερά αλλά είπε “δεν είναι δικό μου του μπέμπη μου είναι!!!!” ;););)

Το απόγευμα θα στήσουμε την κούνια μας!!!! Να ξεκινήσει να κοιμάται μόνος του….. αχ θα μου λείψει όμως που τόσο καιρό κοιμόμασταν αγκαλίτσα κι οι 3 μαζί!!!! Το πιστεύετε??? Πιστεύω θα μας πάρει κάποιο διάστημα να συνηθίσει έτσι…. θα του δίνουμε κάποιο ρούχο μου….. να έχει μυρωδιά μανούλας….. να ξέρει πως δεν είναι μόνος του…. και μόλις έρθει και η συρταριέρα μας εντός της εβδομάδας θα τακτοποιηθούμε για τα καλά!!!!! Σε καταστήματα Βρεφικών Ειδών οι τιμές έπαιζαν περί τα 350-400 ευρόπουλα (και βάλεεεε …..) για 3 συρτάρια!!!! Κι εμάς…. ο μαραγκός θα την φτιάξει με 5 συρτάρια (θα φτάσει στο 1μ. ύψος!!!!) και μας τη χρεώνει 320 Ευρώ!!!!! Καλά δεν είναι βρε κορίτσια???

Τώρα τ΄αντράκια μου την έχουνε πέσει…… εγώ μόλις τελέψω το αρμέγεσθαι θα πάω να μαγειρέψω του καλού μου για τη δουλειά….. μακαρονάδα με κιμά το 1ο φαγί της χρονιάς!!!!! Εγώ θα βολευτώ με το φαγητό της πεθερούλας….. χοιρινό με πατατούλες & τυράκια….. και θ’ απλώσω και τη μπουγάδα μου….. πώς μαζεύονται όμως βρε παιδάκι μου τα ρούχα….. 2 πλυντήρια στην εβδομάδα είναι του μπόμπου!!!!! Ααααααα…… τώρα που το θυμήθηκα…… Τρίτη πάμε Jumbo να ψωνίσουμε…… σεντονάκια & πάντα για την κούνια μας….. και πρέπει να δω τι μας έχουνε φέρει από δώρα για σκέπασμα (δεν είναι όλα ωραία όσα μας φέρνουνε….. έτσι δεν είναι???) αλλιώς να του πάρουμε εμείς του γούστου μας….. επίσης χρειαζόμαστε υπνόσακο (δεν ανεχόμαστε τα σκεπάσματα ούτε για πλάκα!!!!) φορμάκια για μες στο σπίτι & βελουτέ σετάκια για τις βολτίτσες μας!!!!

Καιιιιιιιιιιι…… τον ερχόμενο Φλεβάρη…… θα κάνουμε το 1ο μας ταξιδάκι εκτός Αθηνών!!!! :D:D:D:D:D:D

Είχε κλείσει ο καλός μου 4ήμερη διανυκτέρευση στη Λίμνη Πλαστήρα αλλάάάά…… μας προέκυψε το νινί…… ήρθε και η αποκόλληση μετά….. αναβολή στην αναβολή θα πάμε τώρα!!!!! Και φυσικά….. ο λουκουμάς μαζί μας!!!!! Δεν εμπιστεύομαι να τον αφήσω πουθενά αλλά και τον θέλουμε μαζί!!!! Η Παιδίατρος μας έχει δώσει το ΟΚ!!!!!

Αυτάάάά!!!!

Χαιρετώ!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλα και καλή χρόνια σε όλες φιλεναδομανουλες!!!!

όντως το 2011 ήταν η χρόνια μας!!!παρόλο τις δυσκολίες της χώρας μας για μένα ήταν η καλύτερη χρόνια!!!εύχομαι το 2012 να φτιάξουν τα πράγματα λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια μανουλιτσες!!!!!!!!!!!!!Με υγεια κ αγαπη παντα να χουμε ενα ομορφο 2012!!!!!!

Πως περασατε??

Εμεις πολυ ωραια,οπως σας ειπα τον εντυσα Αγ.Βασιλη ηταν κουκλος :D:D:D:D αγορασα ενα αρωμα του αντρα μου το εβαλα σε μια μποτα χριστουγεννιατικη περασα κ κορδελα σαν πουγκι εγινε κ πηγαμε στο ξενοδοχειο που δουλευει ο μπαμπας μας κ καναμε την πρωτη μας πρωτοχρονια ολοι μαζι!!Ο μικρος γελαγε σε οποιον περνουσε απο μπροστα του κ σε οποιον τον κοιταγε δηλ σε ολους..τον ταισα εκει το τελ γευμα αν κ κοιταγε δεξια αριστερα μην χασει τιποτα ο κουτσομπολης κ δεν εφαγε καλα..ηταν ησυχος κ γελαστος ..κατ τις 12,30 εβαλε μια φωνη οχι κλαμα τον κοιμησα στο καροτσακι κ ολα μια χαρα!!!Κατα τις 1,30 ημασταν σπιτι μας!!

Βρε κοριτσια δεν ηταν πολυ συγκινητικη αυτη ηπρωτοχρονια??

Εγω ημουν πολυ συγκινημενη παντως!!!

Σημερα μαζευτηκαμε ολοι μαζι στην μαμα μου..μαμ καφεδακι κουβεντουλα!!!

Αυτα τα νεακια μας!!Α το φλουρι επεσε στον αντρα μου απο την βασιλοπιτα τσουρεκι που εφτιαξα εγω..που παρολο μου ξεφουσκωσε στο ψησιμο εγινε αφρατη κ ωραια !!!

Φιλιαααααααααααααα σε ολες τις μανουλες κ τα αγγελουδια μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Η μάλλον γιουχούυυυ!!! χαχαχαχαχα (δεν μπορώ να βάλω εικονίδια γιατί φαίνεται να έχει πάθει κάτι πολύ σοβαρό η σελίδα!!! έχει απλωθεί σε όλη την οθόνη και δεν μου βγάζει ούτε τα εικονίδια ούτε τις φωτογραφίες των προφίλ... και απο κάτω γράφει αυτό Not able to open ./forum-neo/cache/data_global.php ) τέσπα!

Δεν θα γράψω πολλά γιατί το πιο πιθανό είναι να μην καταφέρω καν να τα δημοσιεύσω, έτσι όπως είναι η σελίδα!!!

Εύχομαι σε όλες καλή χρονιά!!! Το 2012 να φέρει υγεία αγάπη και ευτυχία στις οικογένειες σας!! Όλα τα καλά του κόσμου στο σπιτικό σας!!! Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας!!!

Σας φιλώ όλες!!

Πάω να ακούσω τον Παπακωνσταντίνου στο ΣΚΑΙ!!! Καληνύχτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααχχχχχχ....... πώς έγινε έτσι το ΜΑΜΜΥ καλέέέέ?????

Τί έπαθε?????? Χάλιαααααααα.........

Κοριτσάκια.....

Μάλλον έχω θέμα με τον φρονιμήτη μου.......

Από τον πόνο δεν έχω κοιμηθεί καθόλου απόψε......

Πήρα 1 ντεπονάκι αλλά δεεεεεενννννν......

Πονάωωωωωωωωωωω...... κι έχω και φοβερή ημικρανία......

Ουυυυυφφφφφφφφ........

Πρέπει να το πάρω απόφαση να πάω στην Οδοντογιατρό μου.....

Δυό χρόνια έχω να πάω..... ήθελα να πάω πέρυσι Νοέμβρη..........

Τον τυπικό ετήσιο έλεγχο & καθαρισμό......

Θα πάωωωω θα πάωωωω και τελικά..... δεν πρόλαβα..... αφού έμεινα έγκυος.....

Και τώρααααααα...... θα τρέχωωωωωωω....... καλά να πάθωωωωωωωω.......

Κατερινάκι......

Όντως..... η πιο συγκινητική Πρωτοχρονιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσακια μου γλυκά να σας ευχηθώ να έχετε μια υπέροχη χρονιά..να γίνει ενα θαυμα κ να γίνουν τα πράγματα καλύτερα για όλους...κ φυσικά να έχουμε υγεία κ να χαιρόμαστε τα στρουμπουλά μωρά μας......ευχομαι στη κάθε μια ξεχωριστα ότι επιθυμεί η καρδούλα της. Απο εμένα κ τον μπέμπη ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ.

το μαμμυ τα εχει παίξει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη χρονια με υγεια για ολους........πως περασαμε?εμεις μια χαρα επιτελους μεαζετηκαμε σπιτι κ νυσταζωωωωωω...νομιζα οτι για τα επομενα 24ωρα θα κοιμαμαι σαν φυτο...δεν βλεπω την ωρα να την πεσω....παραμονη αλλαξαμε στο σπιτι μας,ηρθε κ η μαμα μου...μετα πηγαμε στης κουμπαρας μου για χαρτακι...ειμασταν 8 ζετγαρια,περασαμε υπεροχα...πολυ γελιο κ πολυ σαμπανια...ωωω ναι...σαμπανια...ηπια 5 ποτηρια κ δεν με πειραξε καθολου...πεξαμε χαρτακι...κ βγηκα κ κερδισμενη του τραπεζιου...42Ε...μια χαρα...κ επισης κερδισα κ το φλουρι της πιτας που κοψαμε εκει...μακαρι ολη η χρονια να μου ειναι να ειναι ετσι τυχερη οπως κ η πρωτη μερα...κατα της 4.30 με πηρε η μαμα τηλ γιατι ξυπνησε η μπεμπα κ ψαχνοταν κ εκλαιγε...γυρισαμε αρον αρον...ευτυχως τα σπιτια μας ειναι 5λεπτα αποσταση....τοσα βραδυα δεν τρωει τη νυχτα παρα μονο νωρις το πρωι γυρω στις 6...ε τελικα το καημενο πινουσε,με ρουφηξε κ τελικα με τα πολλα κοιμηηκαμε στις 5.30 κ ξυπνησαμε 8.30.περιτο να σας πως οτι μονο με τρεις ωρες υπνου ημουν σαν ζομπι...μετα το μεσημερι πηγαμε στης κουνιαδας μου για φαγητο...περασαμε πολυ ομορφα κ η μπεμπα μου ηταν το πιο βολικο μωρο...καθολου δεν ακουστηκε το κοριτσακι μου...εφαγε,κοιμηθηκε κ ολο μεσα στα γελακια ηταν...ευτυχως οταν γυρισαμε το μεσημερι κοιμηθηκε 2 ωριτσες σερι κ ετσι κοιμηθηκα κ εγω...αλλα κ παλι σαν αρρωστη ξυπνησα...το βραδακι πηγαμε κ παλι στην κουνιαδα μου για ποτο,γιορταζε ο αντρας της, κ κοιμηθηκαμε κ παλι στης 2...κγενικα αυτες τις μερες πολυ ξενυχτι...αφου η μεγαλη μου σημερα μου λεει:μαμα νυσταζεις?ε τοτε να μην βγαινεις βολτα,αφου δεν μπορεις!!!μας πηραν χαμπαρι κ τα μωρα....δεν βλεπω την ωρα να νυχτωσει...απο της 9 θα την πεσω σημερα,μαζι με τα μωρα.

καλε τι επαθε το μαμυ...ωχ κ εγραψα κ πολλα,θα με πεταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά.....ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλες εύχομαι...Το 2012 να φερει σε εσάς κ στις οικογένειες σας μόνο ομορφες στιγμές. Να είμαστε πάντα καλά, να καμαρώνουμε τα μωράκια μας. Υγεία πάνω από όλα!

Τα έπαιξε το μάμμυ ε????

Εμείς παραμονή πρωτοχρονιάς πήγαμε στα ξαδερφια του άντρα μου.Θα πηγαίναμε και στους νονούς του Στεφανάκου μου αλλά μου ήρθε περίοδος κι η μουν χάλια. Εδώ και χρόνια κάθε Πρωτοχρονιά έχω περίοδο...Εκτός από πέρσι που ήμουν έγκυος!!! :-)

Καλά ήταν, λίγο βαρετά αλλά οκ. Ο Στεφανάκος μου κοιμόταν κι όταν άλλαξε ο χρόνος πήγαμε με τον άντρα μου και τον φιλήσαμε και ξύπνησε! Ηταν μες στα γέλια και στα νάζια...τους ξετρέλλανε όλους!!!!

Ευτυχως βρήκε τα κέφια του αν και τον ταλαιπωρεί ακόμα λίγος βήχας.

Τρώει μπανάνα, μήλο, αλλά και χορτοσουπα την οποια λατρεύει!!!!Του είχα φτιάξει πατάτα, καρότο κολοκύθι για 3 μέρες και την έτρωγε με όρεξη.Σήμερα του έβαλα και λιγο σπανάκι.Τρωει αρκετή ποσότητα αλλά με΄τα θέλει έστω και 60μλ γάλα!!!

Ετοιμασα τα πάντα για τη βάφτιση....Ρούχα δεν βρήκα ακόμα....απο αύριο θα πάω να δω...

Κατά τα άλλα πολλές δουλειές και κούραση.

Α γι'αυτο που λέγατε εμένα καθεται κανονικά, βασικά ο ιδιος θέλει να κάθεται και βάζει δύναμη να σηκωθεί.Γυρνάει μπρουμυτα, σκύβει μπροστά για να πάρει τα παιχνίδια του και γενικά ότι βρίσκει μπροστά του το αρπάζει!!!

Βρε Γιελιζ....μήπως ήταν κύπρια η κοπέλα???Στην Κύπρο γιουχου τη λέμε!!! :-)))))))))))))

Μιχαέλα κι τα δυο κουτάκια μου άρεσαν.

Ιφιγένεια, Τόνια, Χριστινακι, Χρυσταλλένη, Πιπίτσα, Εύη, Συμπεθέρα μου, Χρύσα, ΄Μάχη κι όλα τα υπόλοιπα κορίτσια μου....πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και καλη χρονια!!!!να ναι αυτη η χρονια γεματη υγεια ευτυχια και ειρηνη σε ολο τον κοσμο!!!!και στις οικογενειες μας!

περασαμε τελεια στη βεροια!ξενυχτησαμε και λιγο και ακομη σερνομαι και γω!!!!

σημερα γιναμε 5 μηνων!!!αχ!περναει ο ατιμος ο χρονος!ενα τσακ θελουμε να γυρισουμε μπρουμητα!αχ σημερα την αφηνω κατω στο γυμναστηριο να απλωσω ρουχα και μολις μπαινω μεσα που την βρηκα?????????στην πορτα της!επαθα πλακα,συρθηκε το φιδακι!!!χαχα!!τρελαινομαι με τα καινουρια κατορθωματα!!

παω να κοιμηθω να ξεκουραστω τωρα!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Καλη χρονια να εχετε ολες!!Υγεια ευτυχια κ για οσες απο εμας ψαχνουμε δουλιτσα,να βρουμε συντομα!!Κ φυσικα να χαιρομαστε τα ζουζουνακια μας!

Απ'οτι μπορεσα να διαβασω(αληθεια κ σε εσας ετσι χαλια ειναι το μαμμυ ή κατι επαθε το λαπιτοπι μου?)περασατε ολες καλα.Εμεις σπιτι κ ποοοολυ χαλαρα,ηρθαν οι κουμπαροι μας αλλαξαμε χρονο κ το διαλυσαμε νωρις νωρις.Ειμαι πτωμα τις τελευταιες μερες αν κ σχετικα ησυχα ειναι τα κοριτσακια μου αλλα οι δουλειες δε τελειωνουν ποτε κ νιωθω οτι δεν προλαβαινω να κανω τιποτα...Τελοσπαντων...Πολλα φιλια σε ολες!

Υ.Γ.Πολυ ωραια η ομαδουλα μας κ τα μωρακια μας σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτισα καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα.εμεις περασανε καλα τις γιορτες μας δοξα το θεο περα οτι εχω τον μεγαλο λιγο αρρωστουλη σε ελεγχομενη κατασταση παντως 31 ειχα εγω τραπεζι κ το φλουρι το κερδισε ο μεγαλος μουα και στις 1 φαγαμε στου αδερφου μου και κερδισε η γεωργια μου ..οπως ειπα τρεχω με το μικρο με τις δου΄λεις συν οτι θα φυγω κανω βαλιτσες για ενα μηνα απλα ηταν να φυγουμε μεθαυριο αλλα ισως την επομενη να το κανουμε εβδομαδα θα δουμε με τις υπηρεσιες του αντρα μου..τωρα σημερα καναμε εμβολιο ειμαστε 7600 βαλαμε 600γρ. και 66 ποντους μια χαρα...ο γιος μου ηταν 6 μηνων 7400 και 69 χαχα...ξεκιναμε χορτοσουπες αχ τι καλα μεγαλωνουν τα πουλακια μας σας φιλω καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!! Επιτέλους έφτιαξε το μαμμυ!!!

Ιφιγένεια μου περαστικά...

Χριστινάκι πολύ θα ήθελα να το δώ αυτό... να γράψεις σε όλα τα ποστ!! χαχαχα

Δεν διάβασα τα προηγούμενα οπότε δεν σχολιάζω τιποτα άλλο!! Απλά μπήκα να πώ πόσο χάρηκα που έφτιαξε επιτέλους το μαμμυ!!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε όλες!!! Φιλάκιααααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαααααα σε καλό του!!!!!!

Φαίνεται να ήρθε στα σύγκαλά του το ΜΑΜΜΥ....... εεεεεε.......

Μην το ματιάξουμε.......

Πώς είσαστε τσούπρες???? Πώς περάσατε την Πρωτοχρονιά???? Πού αλλάξατε χρόνο????

Εμείς..... αν και θέλαμε να...... κοιμόμασταν την ώρα της αλλαγής..... ήρθανε τα πεθερικά να δούνε το μπόμπο.....εεεεε..... με φαγητά με γλυκά...... τί να τους λέγαμε..... μείνανε κι αλλάξαμε μαζί....

Ο μπόμπος στην αγκαλιά του μπαμπά.... με το που γύρισε η χρονιά ξεράθηκε στον ύπνο!!!!!

Καλά ήτανε πάντως..... ήσυχα.... δεν θέλαμε να ταλαιπωρήσουμε και τον μικρούλη..... έκανε και κρύο εκείνη τη μέρα αφού το μεσημέρι στην καροτσάδα μας το δαγκώσαμε!!!!!

Λέγαμε να πάμε μια ημερήσια εκδρομούλα ως την αγαπημένη μας Χαλκίδα (ο άντρας μου έχει όλη τη βδομάδα αδειούλα!!!!) αλλάάάά..... τί θα κάναμε με το άρμεγμα???? Το πολύ ν' αντέξω 5 ώρες..... μετά πονάω πολύύύύύ...... άλλη φορά.....

Με την κούνια & το απίστευτο στρίμωγμα έχω καταστενοχωρηθεί!!!!!! Έλεγα να κοιτάξω την πίεση αλλάάά...... το αμέλησα!!!!!! Μπας και χτύπησα κανένα 18άρι!!!!! Φοβερός πονοκέφαλος...... απ' το άγχος μου..... η ντουλάπα πολύ δύσκολα ανοίγει πιααααα..... η σιδερώστρα της Stirellas θα πάει πατάρι βέβαια..... πού θα σιδερώνω τώρα???? Λογικά..... στο τραπέζι της κουζίνας..... 2-3 πετσέτες σαν σιδερόπανο..... ουυυυφφφφφ...... τί να κάνουμε..... καθόμουν σαν μ@λ@κ@ς με την κοιλιά στο στόμα και μετρούσα διαστάσεις για την κούνια..... αλλά πάλι αυτό που ήθελε ο καλός μου έγινε..... αφού μας χαρίσανε κούνια..... σιγά μην κοιτάξουμε διαστάσεις..... σκασμένη είμαι.....

Χαιρετώώώ.......

Να τελέψει το άρμεγμα να πάω για ύπνο..... νυστάζωωωωωωω.......

Άμα δεν αργήσω πολύ το πρωί με αρμέγματα κτλ. θα πάμε μιά βόλτα στα Jumbo (πωω πωω..... πώς βαριέμαι τις ατέέέέλειωτες ουρές στα ταμεία!!!!!) να πάρουμε προικιά για την κολυνια μας & φορμάκια του μπόμπου βελουτέ ή μάλλινα..... χοντρά τέλος πάντων...... κι οπωσδήποτε υπνόσακο για την κούνια γιατί ξεσκεπάζεται ο σκατούλης..... αρχές Φλεβάρη θα πάμε το 1ο μας οικογενειακό ταξιδάκι!!!!!! Λίμνη Πλαστήρα..... κανονισμένο απ' όταν έμεινα έγκυος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...