Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012


Recommended Posts

delphine μου δε σε ξεχασα ειδες κατευθειαν ενημερωσα τη λιστα μου και απο οτι φαινεται πρωτη θα να το σκασεις το νινακι!!! μπραβο σου που πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ti einai to pappa?na rotiso k kati allo.mia fusiologiki genna sto nosolomeio me asfaleia tebe plironoume kati?me kaisariki lene tipota den plironeis.mia xara aleka...eksupiretisi stin xlida!!!k ego mia xara tis ekana.den taleporithika katholou. aa...o giatros xtes mou eipe na kano k alles 2 aimatologikes eksetaseis. (listeria k aids) einai polu psiras..esas sas sta edose auta?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax nai aleka mou!!!to eida!!me evales stin lista katetheian!!!nai ola kala!!polu xairomai..ola leptomeros..xerakia podarakia o egkefalos to soma!!!mono to(ergaleio) den fainotan!!!xexexexexe...viazomai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H pappA ειναι μια αιματολογική που συνδυαζεται με την αυχενική. Βάσει αυτών των δυο βγάζουν συμπερασματα. και εμενα μου εχει δωσει aids λιστερια κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω καλο ειναι να την κάνεις. Η αυχενική σε συνδυασμό με αυτη δείχνουν για χρωμοσωματικες ανωμαλίες των εμβρυων. Από ότι ξέρω απαιτειται γιατί πρακτικά βασίζονται σε στατιστικά, οπότε αν έχουν παραπάνω απο μια πηγή τόσο το καλύτερο. Δεν ξέρω βέβαια ότι σου πει ο γιατρός σου. Πόσο χρονών είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγω θα τις κανω αυτες τις εξετασεις απλως δεν γινονται στο ικα. τωρα για το τεβε ειμαι ασχετη, καλα και για το ικα ειμαι ασχετη ουτε που ξερω τιμες και τετοια. εκει κατα τον 7ο μηνα θα ρωτησω να μαθω που κανω τα χαρτια μου για τις αδειες. παντως η νυφη μου που γινεσαι πριν 2βδομαδες πληρωσανε με φ.τ 800ευρω τη γεννα και 58ευρω τη μερα το δικλυνο (μονοι τους), ειχαν ικα αλλα αυτη ηταν ασφαλισμενη στου αδελφου μου το βιβλιαριο μιας και δεν δουλευε. εγω περσυ που γεννησα δεν πληρωσα τιποτα (εμενα σε τετρακλινο με μια αλλη κοπελα μονο μεσα) αλλα εκανα καισαρικη.

ματκα μου εσυ που ενημερωνεσαι πληρως το pappA δεν το κανουμε αφου κανουμε την αυχενικη???

delphine μου τον γιο τον εχεις τωρα βουρ για την κορη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka, πρεπει να γίνουν αν οχι την ίδια μέρα με μία μερα διαφορά, για να είναι συγκρίσιμα τα αποτελεσματα. Που γεννήσατε βρε κορίτσια? εμένα είναι το πρωτο (με το κάλο) Εν το μεταξύ η νύφη μου γεννάει το Μάρτη, η αδερφή μου τον Μάιο και εγώ τον Ιούνιο! Τρελό γέλιο. Βέβαια για εκείνες θα έιναι το 2ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ματκα μου συννενοημενες ησασταν??? αντε με το καλο θα ερθουν τα μωρακια σας!!! φανταζομαι η μαμα σου δεν θα ξερει σε ποια θα πρωτοπαει, κανονικα ομως εσυ εισαι η καινουργια μαμα αρα ολοι σε σενα πρεπει να ριξουν το βαρος τους!!! σε δημοσιο θα γεννησεις???

Γεννησα στη Ροδο σε δημοσιο νοσοκομειο οπου διαμενω πλεον μονιμα (αν και δεν ειμαι απο εδω). Στην αρχη ειχα εξωτερικο γιατρο οπου ξεγεννουσε σε ιδιωτικο, τον ειχα ρωτησει ποσα ηθελε και του ειχα ξεκαθαρισει οτι μετα την β επιπεδου θα πηγαινα σε αλλο γιατρο στο νοσοκομειο αφου ειναι πανακριβη μια γεννα σε ιδιωτικο και οσα θα επερνα απο το ταμειο μου τοσα θα τα εδινα ολα. Στο τεταρτο μηνα εκανα αλφα τεστ και βγηκε θετικο για συνδρομο down και επρεπε να κανω αμνιο, τον ρωτησα ποσα ηθελε και μου ειπε πανω απο 1000ευρω και του απαντησα ποιος την κανει στο νοσοκομειο, μου ειπε τον γιατρο που ηθελα να παω και ετσι την εκανα στο νοσοκομειο με 460ευρω και με ανελαβε πληρως ο αλλος γιατρος και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai gia to aids ennoousa..tha pao sto nosokomeio k vlepoume..tha rotiso me tin eykairia ti paizei ekei me times gennas!!pou exoume katantisei...na psaxnoume me ligotera xrimata..aleka ti einai ayto to lfa test?k to amnio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αλφα τεστ ειναι μια αιματολογικη εξεταση που δεν την συνιστουν οι γυναικολογοι για πολλες φορες βγαινει ψευδης (δινει λαθος αποτελεσμα) απλως τοτε με εβαλε να το κανω γιατι το pappa ειχε βγει στο οριο για συνδρομο νταουν γιαυτο. η αμνιο ειναι η αμνιοπαρακεντηση που εκανα για να δουμε αν το μωρο ειναι καλα, ειναι μια εξεταση που την κανει ο γυναικολογος, σου βαζει μια βελονα στη κοιλια και σου τραβαει υγρο απο το σακο και το στελνει για αναλυση.

καλε μη λεμε τετοια εχουμε δρομο μπροστα μας μια χαρα ειναι τα μωρακια μας ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι τράβηξες ρε συ? Ευτυχώς όλα καλά. Εγώ δεν ξέρω ακόμη. Είμαι Αθήνα, και ο γιατρός μου είναι Ιασώ, Λητώ και Ρέα νομίζω. Ακόμη δεν το έχω συζητήσει. Το μόνο που σκέφτομαι για το δημοσιο είναι ότι μαζευονται κατα περίπτωση στα δωμάτια πολλόι τσιγγανοι, γυφτοι κτλ Και επιδή δεν παίρνουν τα μωράκια από το δωμάτιο με ανησυχει κάπως....Σίγουρα πάντως όχι στο Ιασώ. Ειναι πανακριβο. Στο Λητώ γέννησε η αδερφη μου και η νυφη μου και είναι ευχαριστημένες. Αυτές θα γεννήσουν στο Ρέα, οι τιμες είναι ίδιες και πιο κοντά στο σπιτι τους. Δεν ξέρω.... θα το συζητησω όταν θα πάω για την αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπου εσυ νιωθεις καλυτερα αυτο ειναι το σημαντικοτερο. εχεις δικιο αυτο με τους τσιγγανους που λες απλως οταν ξεκινησαμε στο 8ο το καρδιοτοκογραφο που ηταν διπλα τα δωματια ειχα πιασει φιλιες με τις μαιες και τις νοσοκομες, εμαθα ποια εκανε κουμαντο για τα δωματια και την "δωροδοκησα" και με εβαλε σε δωματιο με μια αλβανεζα που κανενας δεν εμενε μαζι της (αφου ειχε ηδη τρια παιδια) και ηταν πολυ ησυχη αφου φροντιζε το μωρακι της μονη της.

ταλαιπωρια ψυχολογικη ηταν περισσοτερο απλως επεσα σε καλο ανθρωπο που μεχρι την τελευταια στιγμη ηθελε να γεννησω φυσιολογικα αλλα η σαντυ σκαλωσε στη λεκανη (ειναι νουμερο απο μωρο η κορη μου). και εκτος των αλλων ηταν και η εποχη με τη γριπη των χοιρων και δεν με αφηνε ο γιατρος να ταξιδεψω εξωτερικο και αν πηγαινα ελλαδα επρεπε να κανω και το εμβολιο.... αστα να πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ayto skeftomai k ego..tis tsigganes..pooo re aleka ti agxos travikses?na vgei sto orio?ego eimai 34 k den mou eipe kati akoma..tha fanei tin alli vdomada mipos mou pei na pao na to kano ayto to alfa test.matka times ksereis apo aytes tis klinikes sto peripou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θυμαμαι καλα ( αλλα θα μου πει η αδερφή μου που το ρώτησε πρόσφατα) γύρω στα 1650 για φτ συν τον γιατρό που συνηθως είναι άλλα τόσα. Και δωρεαν τα βλαστοκυτταρα. θα σας πω όταν μαθω ακριβως. Aleka που γέννησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο γενικο νοσοκομειο ροδου γεννησα. τη μονη ιδιωτικη κλινικη που εχει το νησι ειναι η euromedica που ειναι 2000ευρω τα νοσηλεια και αναλογα τι τιμη θα σου κανει ο γιατρος.

οσο για τα βλαστοκυτταρα δυστυχως μονο σε ιδιωτικες εταιριες κλινικες μπορω να τα στειλω (μιας και ειμαστε μακρυα απο τη αθηνα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!!!!

ετοιμαζομαστε με τον αντρα μου να παμε για καμια μπυριτσα στο κουμπαρο μας μιας και εχουμε και επετειο γαμου σημερα 6 χρονια κλεισαμε!!! φιλακια σε ολες και δεν θελω κακες σκεψεις (ετσι και αλλιως εχουμε κακιες σκεψεις αφου οι ορμονες μας κανουν παρτυ!)

φιλακια στις κοιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!ντελφιν χρονια πολλα για χθες, εκατοχρονηηηηηηη!με το καλό το νινι σου!

εμένα ο γιατρός μου δεν μου πε να κανω για λιστερια και έιτζς?! οσον αφορα το παπΑ το κανεις την ιδια μερα με την αυχενικη, οπότε με βάση καποιους μαθηματικους τύπους βάση της αυχενικης, του παπΑ και της ηλικιάς σου βγάζουν 95% πιθανότητες για νταουν!εγω μαζι θα κανω, αυχενικη και παππΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo polu kikitsa gia tis eyxes sou!!!! aleka na zisete...na gerasete mazi!!!!!tin paraskeyi tha mou pei logika otan kano tin ayxeniki..loipon...kalunixta sas ta leme ayrio!!!!filakiaaaa....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...