Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012


Recommended Posts

μπραβο σου ματκα μου που ειδες το μωρακι σου και ακουσες μια καρδουλα πολυ δυνατη!!! εισαι και εσυ πλεον στη λιστα μας (την delfine περιμενω)

σορυ που ψιλοχαθηκα αλλα ετρεχα με τη μικρη σε εμβολια και παιδικους! μας πηραν στο ιδιωτικο σταθμο (εκει που πηγαινε και το καλοκαιρι) αλλα σε προγραμμα που δεν πληρωνεις και ετσι σωθηκα αφου το καλοκαιρι που θα γεννησω θα εχω τουλαχιστον ολο το πρωινο μου με το καινουργιο μελος της οικογενειας!!! και τρεχω τωρα να της ετοιμασω ολα τα εμβολια για να παμε απο τη επομενη βδομαδα χολειο (το σου το τρωμε)!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18μηνων κοριτσαρος και οχι τιποτα αλλο ο παιδιατρος της ειναι στο ικα. απο την ωρα που παταμε το ποδι μας στο ικα μεχρι να μπουμε στο γιατρο κλαιμε. μετα σταματαει μεχρι να γραψει στα βιβλιαρια της και οταν την εξεταζει γινεται ΧΑΜΟΣ. αλλα σημερα αφου τελειωσε την εξεταση και ειμασταν ετοιμες για να φυγουμε της λεω "δωσε φιλακι στο μαγουλο στο γιατρουλη" και πραγματικα του εδωσε!!!! πανπονηρη αρκουδα ειναι ετσι την λεω!!!

εσυ εισαι στη φαση των διαβασματων???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxxaxxa...poulaki mou!!!na sou zisei aleka mou,na tin deis kopelara!!!tin fantazomai giati k o dikos mou etsi ekane..xaxaxaxxa..ase pou ta koritsia einai k pio malaganes!!o dikos mou aman ekane na fugoume,oxi na tou po na ton dosei filaki!!!sfaliara tha ton edine ton giatro apo ta neyra tou!!!den ton ithele katholou!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα δεν τον γουσταρει καθολου καλε απο εξω απο το ικα να κλαιει? ρομπα γινομαστε!!! γουρουνα ειναι τι περιμενες να τους εχει ολους να ασχολουνται μαζι της η σκατουλα!!!

πως τα περνας εσυ??? ο πονος ηρεμησες καθολου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxa....ta atima!!mpa aleka den iremei o ponos..to kako einai oti an tha kano kana 2 meres na pao toualeta petheno ston pono.pino siropi kathe mera gia na min pristoun ta entera k xtupisoun ton omfalo..mexri 6 minon mou eipe o giatros etsi tha eimai..to siropi tha kanei thaymata!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΔΥΟ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΘΕΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ... ΚΥΡΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΣ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai apo mena!!

Aleka fantazomai tin koroula sou etsi opws ta perigrafeis, prepei na einai polu tsaxpina!

Delphine ti siropi einai auto? Kai egw exw problima me to entero. Prizetai kai ponaei arketa. Katarxin oti kai na pernw den paw toualeta moni mou me tipota. Kai otan pigainw (me upotheto glukerinis panta) pethainw ston pono giati exoun sklirinei polu (sorry gia ti leptomereia) mallon apo to sidiro. Polu talaipwria auti i toualeta efialtis mou exei ginei! Ti aktinidia trww, ti nero pinw, pernw kai auto me tis fitikes ines pou mou eipe o giatros, alla de blepw beltiwsi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!!!to siropi legete duphalac..o giatros mou eipe na pino treis fores tin mera mexri na mallakosoun arketa.meta mia fora tin mera mexri na genniso.giati leei einai polu epikindino gia to moro na menoun ta koprana mesa giati einai kundinos apovolis.dilitirio.oso gia ton omfalo mou eipe o giatros mou an genniso me kaisariki tha mou rapsei tin trupa pou exo ston omfalo.gia na min trexo ksana se klinikes k extra lefta.gia tin ayxeniki epitelous simera tha mou pei..8 i ora exo rantevou..entometaksi simera exo genethlia!!!34 pia... to vradu tha paro to pio omorfo doraki!!!tin foto baby!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine Xronia Polla, na ta ekatostiseis!! Ontws auto tha einai to kalitero dwro! Teleia...perimenoume nea sou!! Tha rwtisw kai egw to giatro mou gia auto to duphalac.

Den iksera oti einai kundinos apobolis...eutuxws den ta afinw kai xrisimopoiw to upotheto, alla an ta afisw mporei na perasei kai mia ebdomada. Tha rwtisw opwsdipote. Esu eides diafora me auto?

Makari na einai apotelesmatiko.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα βγάζω καπνούς :evil:

Πήγα στο ΙΚΑ πρωτη φορά για να μου γράψουν τις εξετάσεις καταρχάς αλλά και για να καταγραφεί η εγκυμοσύν στα κοιταπια τους. Τι το θελα? Κλείνω ραντεβού στο κέντρο μάνας παιδιού στο παγκράτι (η αλήθεια είναι αμέσως). Πάω στις 8.30 στο γυναικολογο, μου γράφει τις εξετάσεις και μου λέει θα πας στην γραμματεια να στις θεωρήσουν. Πάω στη γραμματεία, μου λέει τις 2 θα τις κάνεις σε νοσοκομείο γιατί δεν τις κάνει το ΙΚΑ, τις υπόλοιπες θα πας απέναντι στο μικροβιολογικό να σου πουν. Πάω η καλή σου και μου λέει μια τύπα εκέι ότι πρέπει να περιμενω τον διευθυντή γιατί αυτός μόνο κλείνει ραντεβού. Ωρία λέω, και τι ώρα ερχεται? Στις 10 μου λέει. Μα η ώρα είναι 9.10 και έχω ήδη καθυστρήσει στη δουλειά μου. Τι να σας κάνω μου λέει, αν δεν θέλετε φύγετε!!!! Να μην σας τα πολυλογώ, έρχεται ο μαλάκας στις 10.45 και μου κλείνει ραντεβου για 14/12 και θα πάρω λέει τις απαντήσεις 1 μήνα μετα!!!!! Μα του λέω είμαι έγκυος και οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν άμεσα . Αυτο έχω μου λέει ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. Τα χω πάρει στο κρανίο, πρέπει να ειναι η 2ηφορά στη ζωή μου που επισκέπτομαι ΙΚΑ και αυτό αναγκαστικά. Και να φανταστείτε ότι πληρώνουμε αδρά κάθε μήνα για να έχουμε ιατροφαρμακευτική κάλυψη. Μου ρθε να του χώσω σφαλιάρα φφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine Χρόνια σου Πολλά και πολύ πολύ ευτυχισμένα!!!!

Εγώ έχω σπαστική κολίτιδα και ως εκ τούτου τρομερο πρόβλημα με το έντερο. Πρηξίματα, πόνο δυσκοιλιότητα κτλ. Τώρα με την εγκυμοσύνη χειροτερεψε και ο γιατρός μου έδωσε μαγνήσιο πρωί βράδυ, Μπορώ να πω οτι με βοήθησε αρκετά. Βέβαια μόλις σήμερα ξεκίνησα το σίδηρο , οπότε δεν ξέρω τι θα γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo polu gia tis eyxes sas!!!!ola kala na mas pane!!nai to siropi ekane kali douleia..otan vlepo oti 2 meres den pao pino treis koutalies tin mera gia na to prolavo..k ego sto ika piga gia na mou grapsoun tis eksetaseis k 3is tis ekana ekso.35e mou vgikan.se 2 meres tis eixa parei oles!!matka to sidiro sfiggei arketa..tha deis diafora!!me sugxoreite gia tin frasi(anakonta)me to sidiro.petra..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Matka auta akribws pou eipes me tin idia seira ta ekana kai egw ton proigoumeno mina. Sto mana kai paidiou amesws rantebou, o gunaikologos ekei mou tis egrapse...paw ika...mou lene edw tha kaneis mono tis mises tis upoloipes eksw kai oxi opou nanai, mou edwsan kai mia lista se poia iatrika kentra mporw na paw. Paw sto prwto, mou lene den exoume plafon prepei na tis plirwseis kai na pas sto ika na kaneis dapani. Paw sto deutero, to idio, tis ekana tis plirwsa kai egw kapou ekei 30 eurw kai meta eutuxws pige o antras mou gia ti dapani....kai lew eutuxws, giati itan olokliri istoria!! Kai de sta dinoun kai amesws, prepei na tous pas kai logariasmo trapezas kai ta bazoun meta apo ena mina!! Aparadekto diladi gia mia egkuo na pernaei oli auti tin talaipwria. Tis upoloipes eksetaseis sto ika mou eipan oi kopeles pou kleinoun ta rantebou na mpw kateuthian sto ergastirio na tous pw oti eimai egkuos kai na mou kleisoun ekei rantebou gia pio grigora. Kai tis ekana tin epomeni ebdomada, Paraskeui kai tis pira Deutera.

Isws epeses se lathos atomo ti na pw. Pantws oti einai talaipwria einai.

Tis prwtes eksetaseis prin meinw egkuos, ton progenetiko elegxo pou eixa paei na kanw, pou itan polles kai akribes eksetaseis, epeidi den eixa xrono na asxolithw piga kai tis ekana oles eksw kai tis akriboplirwsa kiolas. Esena Matka se exei balei na tis kaneis oles aptin arxi??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ μη μου λετε τετοια γιατι αυριο θα παω σε γιατρο του ικα για να μου τις γραψει. εγω δεν εχω πολλες μιας και εχω και απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη τις απαντησεις και ετσι δεν χριαζεται να κανω κατεβατο εξετασεις. στη σαντυ μου ειχαμε οι ξενοδοχουπαλληλοι δικο μας ταμειο με δικο μας εξωτερικο μικροβιολογο και τις καναμε στο αψε σβησε και οσες επρεπε να πληρωσω επερνα ολα τα λεφτα πισω, αλλα παθαμε συγχωνευση ταμειων και ετσι ολοι πλεον ικα... αλλα σε μας το ικα συνεργαζεται και με εξωτερικα ιατρεια - ας πληρωσω που λεει ο λογος αλλα να παρω και λεφτα πισω οχι αφου γεννησω να παρω τις απαντησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εlena κανονικά έτσι πρέπει, όταν είσαι έγκυος μπαίνεις κατευθειαν για εξετασεις, απλά εγώ έεπσα σε ηλίθιο! Έχω ένα κατεβατο γιατι ειναι οι πρώτες που θα κάνω, δεν εχω κανει άλλες.

Delphine ουάου! 4,5 εκ!!! Τεράστιος μωρός :D:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εγω ευτυχως δεν πληρωσα ακομα τιποτα σε εξετασεις-λογω δημοσιου.

την αυχενικη θα μου την κανει η γιατρος μου και θα προσπαθησω να κανω τη β-επιπεδου σε δημοσιο νοσοκομειο.θα δουμε αν τα καταφερω-με μεσο βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας και απο μενα!!! πηγα που λετε το πρωι σε γυναικολογο του ικα( μεγαλος σε ηλικια) μια χαρα μου εγραψε ολες τις εξετασεις οι μισες γινονται μεσα στο ικα και οι υπολοιπες περασα απο ελεγκτη και γινονται οπου θελω εγω. φανταστειτε πως πηγα πρωτα στα ραντεβου να κλεισω ημερομηνια για μικροβιολογικο και μου ειπαν "κατεβειτε κατω τωρα και θα τις κανετε αμεσως" και εμεινα μακακας τετοια εξυπηρετηση ουαου!!! πηγα στο μικροβιολογικο και μου λενε "κατσε να σου παρουμε αιμα" και τους λεω χαλαρωστε μιας και εκανα 2 εμετους πρωι πρωι και εφαγα πριν παω εκει και ετσι θα της κανω την δευτερα νυστικια και μου δωσανε και δικο τους κυπελλακι για τα ουρα και θα μου παρουνε και δευτερο φιαλιδιο με αιμα για να το παω σε εξωτερικο μικροβιολογο για να μη με ξανατρυπησουν. ΕΚΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΜΙΛΑΜΕ!!!!

οπως και στη κορη γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο ετσι και στο κολοκυθα (ετσι λεω το νινακι) θα γεννησω παλι με το ιδιο γιατρο και αυχενικη την κανουμε μεσα στο νοσοκομειο. ρε κοριτσια αν θυμαμαι καλα το pappA ειναι αιματολογικο και ετσι σε μικροβιολογο την κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...