Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Αχ τελικα δεν πηγαμε για καφε αλλα λεω να παω σημερα ελπιζω να τα καταφερω!

Κατερινα μου τα μικρε ξεσαλωνουν και οχι μονο ...αχ δεν καθομαι δευτερολεπτο ,ο μικρος ειναι χειροτερος απ τον μεγαλο...δεν ακουει τιποτα.

Εγω εχω αρχισει πολυ καιρο και του δινω απ τα δικα μας αλλα κοριτσια ειναι ολιγοφαγος...ενω πινει κανονικα γαλα ,τρωει φρουτα το πρωι και κρεμα το απογευμα το μεσημερι τρωει 5 κουταλιτσες και αν και αναγκαστικα του δινω και γαλα....να σας πω την αληθεια τα λιωνω μερικες φορες για να τρωει περισσοτερο γιατι αλλιωσ κανουμε 2 ωρες για να φαει και τελικα δεν τρωει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδακια χειμωνα 2010-2011 και σπορακι:τα πρωτα μας κατορθωματα ενω οι μαμαδες παραλληρουν...

δεν εχω εμπνευση γαμωτο!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!μπρρρρρρ κρυο,αλλα μου αρεσει!!!!!!!!!!!!!!!!

στην Κρητη τι καιρο εχει;μηπως εχει ηλιο κι η Μαρια κλαιει;;;; =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Έχω να μπω πολλές μέρες και δεν ξέρω καθόλου τα νέα σας...

Έχω τρελό πήξιμο στη δουλειά και όταν γυρνάω σπίτι δεν προλαβαίνω...

Σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά και εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα Χριστούγεννα!!!

Χρόνια πολλά με υγεία και κάθε καλό και να 'ναι γερά όλα τα ζουζούνια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ!!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ!!

Εγώ φυσικά στην δουλειά και πείζωωωωωωω....έχω και ένα αφεντικό μέσα στα νεύρα που μου τα έχει σπάσει και εμένα!!! Μέχρι χθες αγάπες, χαρές και πλάκα και σήμερα χρονιάρα μέρα μέσα στην τσαντίλα...

Εγώ έχω εξαντληθεί από την κούραση αλλά συνεχίζω ακάθεκτη τα τραπέζια. Αύριο περιμένω καμιά 15αρια άτομα και δεν έχω κάνει τπτ ακόμα...ούτε δώρο στην βαφτιστήρα μου δεν έχω πάρει - να δω πότε θα τα κάνω..

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό μας και μόλις τον είδε έβαλε τα κλάματα..τον έμαθε πλέον και δεν μπορούσαμε να τον ηρεμήσουμε!! Ο Νώντας είναι 9900 και 79 πόντους. Από ότι διαβάζω από εσάς έμεινε κοντό το αγόρι μου...θα ψηλώσει, που θα πάει...

Τον επόμενο μήνα έχουμε μαντού να κάνουμε...

Από φαγητό μου είπε κανένα 6μηνο εβαπορέ και μετά φρέσκο γάλα..με τπτ μου είπε σκόνη.Δεν ξέρω γιατί. Επίσης μου είπε να μην τον πιέζω καθόλου στο φαγητό, ούτε στο γάλα. Εγώ τον πιέζω να μην τρώει τόσο...!! :lol::lol::lol:

Εγώ για πρώτη φορά έχω καθυστέρηση μιας ημέρας...όχι δεν πρέπει να είναι σποράκι...γκαντεμιά είναι για να πονάω αύριο στην γιορτή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη εγω και με ανοιχτους ουρανουσ θα παωωωωω!δεν αντεχω αλλο!

Ρουλακι καλες γιορτες και σε εσας με υγεια πανω απ ολα.

Μαριεττα ωραιος ο τιτλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες?Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σας.Ειμαστε καλα.Εγω βαριεμαι να κανω οτιδηποτε εκτος απο το να αγοραζω παιχνιδια τη μικρη,πρεπει να σταματησω ομως.Τα υπολοιπα την πρωτοχρονια.Πρεπει να ετοιμασω για τους καλεσμενους των Χριστουγεννων καθωτι γιορταζω εγω.Αλλα βαριεμαιιιιιιι............. θελω να παιζω μονο με τα παιχνιδια [smilie=blob1.gif] Παραγγειλα να μας φτιαξουν και ενα κουκλοσπιτο :x:x:x:x Ειδατε αλλες περνουν πτυχια και αλλες παιζουν ακομα με τις κουκλες :?::!::?::!::?::!:

fORZA KATERINA :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ευη οτι και να σου πω βρε κοριτσακι ειναι λιγο αλλα τι να κανεις ,περαστικα και συντομα

Αλικη μην ανχωνεσαι αν πειναει θα τρωει σιγουρα δεν τρωνε τις ιδιες ποσοτητες γιατι κυριως βαριουνται να καθονται στο ιδιο σημειο.αν το παιδι σου γενικως ετρωγε θα συνεχισει να τρωει.Απλως θα αλλαξει τα φαγητα που θα τρωει.Εμεις σημερα ειχαμε μοσχαρι με κουσκουσακι με σαλτσα τρελενετε.Δεν θα βαζεις αλατι και θα τα κανεις ζουμερα για να μπορει να καταπινει πιο ευκολα.Εγω εχω σταματησει να αλεθω απο τον 10ο.Της τα εδινα ολα μικρα κομματακια.Για να την ξεγελασω και να μην φαει φαγητο τρωει φρουτα μανταρινι αχλαδι και μπανανα αλλα με προσοχη γιατι κολλαει.Εχεις αρπαξει απο το τραπεζι σαλατα λαχανο χωριατικο λουκανικο και προχθες ηθελε μυδοπιλαφο. Γενικως φωναζει συνεχεια μαμμμμμμ

Τζενη γιορταζεις αυριο?

Μαριεττα και εγω την ιδια βλακεια κουβαλαω αλλα τωρα τελευταια δε μου βγανει, κατι δεν παει καλα

Ηρθε η κολωνα του σπιτιου σας αφηνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδακια χειμωνα 2010-2011 και θηλυκο εμβρυακι:"μαμα,μπαμπα κοιτα τι κανω!!!πιασε με αν μπορεις!!"

βοηθηστε βρε!! δεν εχω τοση εμπνευση...το βραδυ με πιανει καλυτερη ;)

κοριτσια παω να την πεσω,ειμαι ψοφια απο πρωι στο ποδι...ο Ηλιας κοιμαται και παω να ξεραθω κι εγω...

ελπιζω το απογευμα που θα μπω,να σας βρω σε αλλο τιτλο!!!

φιλια κορες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίνα πόσα παιχνίδια θα πάρεις ακόμη κορίτσι μου???? Αναρωτιέμαι αν παίζει με τα μισά από αυτά η κόρη σου!! Εκτός αν τα θέλεις αλήθεια για σένα…. :lol::lol:

Γιατί κ ο άντρας μου του έχει πάρει 50 μπάλες κ όλο αυτόν βλέπω να βαράει σουτ….. :x τώρα ξεκινήσαμε με αυτοκινητάκια…!!!

Γενικά τρώει ο καημένος…. κ σήμερα έφαγε φακές με κουσκουσάκι απλά έχω συνηθίσει να τρώει πολύ (μεσημεριανό) κ είπα μήπως δεν είναι έτοιμος ακόμη… :roll: θέλω να τον περάσω κ στο φρέσκο γάλα κ είπα να περιμένω καμία εβδομάδα μην του έρθουν όλα απότομα!!!

Αλήθεια της δική σου το φρέσκο της άρεσε από την αρχή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα!μαριετα ακομα??δε πειραζει περιμενουμε το βραδακι που θα σου ερθει η εμπνευση να σου πω και γω μια ιδεα??""θηριακια χειμωνα 2010 και θηλυκο εμβρυακι" απλα μια ιδεα ειπα!βεβαια μηπως καλυτερα να εκανε και η ευγενια μας ενα τεστ εγκυμοσυνης μην τυχον πρεπει να γραψεις σπορακια αντι για σπορακι?? :lol::lol::lol::lol:

ινα κι εγω το εκανα αυτο οτι λεφτα μου περισσευαν επαιρνα κατι για το μικρο το αγαπημενο μου δε να τον πηγαινω σε παιχνιδαδικα και να διαλεγουμε παιχνιδακι,τωρα ομως εχω σταματησει γιατι εχουν αρχισει και μου μαζευονται πολλα :shock: σελιγο δε θα χωραμε εμεις στο σπιτι...ασε που οσο μεγαλωνουν τα σκατουλια κακομαθαινουν!

αλικη κι εμεις με τις μπαλες τα ιδια πρεπει να εχουμε αρκετες,οπως και αυτοκινητακια.αλλα αρεσουν και στο μικρο.την αλλη βδομαδα βαζουμε κι εμεις φρεσκο γαλατακι και μετα απο καμια βδομαδα παλι ξεκιναμε κανονικες μασες!

ερωτησουλα...ακουω το γιαννη να ρουθουνιζει μεσα στον υπνο του λες και ειναι πολυ βουλωμενη η μυτη,του βαζω 2-3 ορους καθε μερα αλλα τα ιδια...το παραξενο ειναι οτι δεν εχει καθολου μυξουλες...σας εχει τυχει κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ

Αλικη η μικρη οταν το εβαλε πρωτη φορα στο στομα της τραβηξε το μπουκαλι και το ειδε και μετα συνεχισε να πινει.προς το τελος επινε με το ζορι 120 σκονη τωρα πινει πανω απο 180-220 και το ζηταει σα τρελη.περνω το advance χωρις προσθετα και λιγοτερη λακτοζη.

Αυριο παλι τρεξιμο καθαρισμα σουπερ προετοιμασια για την κυριακη.Το βραδυ ομως θα πεσει ενα ντελιβερι βαρβατο απο τωρα σκεφτομαι τι θα παραγγειλω.θα περασουμε παραμονη τα δυο μας και το τριτο το μικροτερο στο κρεββατι του απο τις εννια.θα πιουμε και το κρασακι μας μονο που το παρτυ θα σταματησει εκει γιατι περιμενουμε και μεις την μηνιαια φιλη μας!Θα ρθει δε θα ρθει θα ρθει δεν θα ρθει :?: Σημερα αποκτησαμε ενα καροτσακι για το σουπερ μαρκετ με φρουτα και αλλα προιοντα.Η μικρη παιζει περισσοτερο με τις μπαλες και τα βιβλια.Τα βιβλια της τα εχει μαθει απ εξω αλλα καθε μερα θα τα παρει ολα με τη σειρα και τρεις και τεσσερις φορες.τωρα θελει να την ρωταω να μου δειχνει ξερει το καθενα σε ποια σελιδα ειναι παιχνιδια ζωα χρωματα.

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε να ναι γερα τα παιδακια μας, ηρεμες οι μαμαδες τους και οι μπαμπαδες να φερνουν λεφτα στο σπιτι για παιχνιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Διάβασα τα νέα σας αλλά έχω ένα κεφάλι καζάνι και θυμάμαι ελάχιστα :?

Είδα τη φωτό του Ακη, στην οποία είναι ένας γλύκας όπως πάντα! Εύη πως είναι η Φλώρα;

Σήμερα σχόλασα κατά τις 7.30 είχα πολύ δουλειά... και δυστυχώς προέκυψαν κι άλλα και δεν θα καταφέρω να πάρω ολόκληρη την ερχόμενη εβδομάδα άδεια, αλλά ευελπιστώ να πάω μόνο για 1 ημέρα. Μετά καπάκι πήγα να ψωνίσω μερικά δωράκια (και φυσικά πήρα και πράγματα πάλι για την Αφροδίτη) και μαζεύτηκα σπίτι μου στις 9.30. Είχε και μια κίνηση άλλο πράγμα, πόσο τυχερές είστε όσες μένετε επαρχία δεν φαντάζεστε!

Μαριέττα σειρά σου να ανοίξεις θεματάκι, ακόμα να σου έρθει η έμπνευση; έχω κι εγώ μια (κλασικά!!) αν σας αρέσει: "Μωράκια χειμώνα 2010 Νο7/πέτα την πεθερά απ'το τρένο" :lol::lol:

Αυτά για σήμερα πάω για νάνι μαζί με τα 2 μωρά μου, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...