Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα μανουλες...

Βρε κοριτσια καντε copy πρην πατισετε υποβολη γιατι και εγω τα ιδια παθενα και εκνεβριζομουν...

Ρεββεκα απο οτι ειδα στο fb εσενα θα γιορτασουμε πρωτη (εχεις γεννεθλια στης 4 Νοεμβριου σωστα????)

Μετα ειναι το Ρουλακι στης 11 και εγω στης 18, Νοεμβριου παντα.... Αντε να μην ξεχναμε τους εαφτους μας επιδι γιναμε μανουλες.... :D:D:D

Κατερινα μην ανχωνεσε και αφισε τον στην μαμα σου για ενα βραδι να πας να ξεσκασεις και εσυ λιγακι...

Να εισαι σιγουρη πως αυτα ξερουν να διαχοριζουν και να αξιολογουν που τους περνει και που οχι και στην μαμα σου θα ειναι Παναγητσα..

Παντος ρε κοριτσια πρεπει να ειμαι πολυυυυυυ κολοφαρδη με το θεμα του υπνου, 9με 10 τον βαζω για υπνο και ξιπναει 9 με 10 το αλο προι....

Αννουλα ωραια κινιση αυτη με την ανταλαγη αλλα εγω μενω μακρια διστυχος....

Φιλια κουκλες με φωναζει το ζυμαρακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ειμαι πολυ συγκινημενη!!!ο μικρουλης μου οπως σας εχω πει δεν εκανε βημα οταν τον κραταγα απο τα χερακια.τον ειχα παει λοιπον τωρα στις κουνιες και τον κραταγα ορθιο να κανει κανα βηματακι τιποτα....ωσπου του βαζω μακρια το αγαπημενο του γκατζετακι το κινητο μου (και ειναι το αγαπημενο του γιατι δεν τον αφηνω να το πιασει οποτε του εχει μεινει το αχτι..)οποτε μολις ειδε το κινητο απο μακρια μη τον ειδατε...προχωρισε κανονικοτατα σα μεγαλο παιδι :shock::shock::shock::shock::shock::shock: μα αυτο το παιδι ετσι ξαφνικα να μου τα κανει ολα βρε κοριτσια??σοκαριστικα!!!!!!(ευχαριστα φυσικα)

ινα πατας copy(αντιγραφη) με το δεξι πληκρο του ποντικιου πανω σε ολα το κειμενο που εχεις μαρκαρει.ετσι αν το χασει και σε πεταξει στο επομενο πατας απλα paste( επικολιση) στο επομενο που θα γραψεις και στο εμφανιζει.

ρεββεκα ο υπνος ειναι μια πονεμενη υποθεση και γι αμενα πια...να σε ρωτησω αυτο το βιβλιο που ειχες "κοιμησου παιδι μου"εκανε δουλεια?

ευακι οντως εισαι πολυ τυχερη...κι εμενα ετσι ηταν αλλα εγω φαιω που τον εβαλα μια δυο φορες στο κρεβατι...δεν ηξερα οτι τη πατας τοσο ευκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Είμαι στην δουλειά και βαριέμαι!! Θέλω να φύγω τώρα...μου έχουν μείνει ακόμα 25 λεπτά!!

Σήμερα δεν είχα δουλειά και έκανα έρευνα για τα γενέθλια του Νώντα! Μαράκι συγχαρητήρια για την όρεξη που είχες να κάνεις τόσα πράγματα. Ήταν υπέροχα όλα!!!

Εμείς γυρίσαμε χθες το βράδυ από την εκδρομή μας - περάσαμε υπέροχα και ο Νώντας είχε τρελαθεί που είχε συνέχεια παιδάκια μαζί του. Σκεφτόμασταν πόσο καιρό είχαμε να φύγουμε έτσι όλοι μαζί...καταλάβαμε ότι δεν είχαμε πάει ποτέ όλοι μαζί εκδρομή!! Απίστευτο!! Πάντα κάποιος έλειπε από την παρέα.

Θέλω ιδέες για το παιδικό πάρτυ του Νώντα..

Εγώ Κατερίνα το έβαλα πείσμα και δεν τον έχω ξαναπάρει στο κρεβάτι μου για ύπνο. Τον αφήνω να κλαίει και κάποια στιγμή κοιμάται. Επίσης τον εξαντλώ μέχρι αηδίας και δεν προλαβαίνει να γκρινιάξει ούτε δεύτερολεπτο - ροχαλίζει με την μια!! Αυτό ισχύει και για τον γιο αλλά και για τον πατέρα του!!!

Τι γέλιο έριξα στην εκδρομή - Ήθελε ο Δημήτρης να κάνουμε ζουζουνιές. Του λέω να κοιμηθεί ο Νώντας και μετά. Τελικά ο Νώντας δεν κοιμήθηκε ποτέ σε αντίθεση με τον Δημήτρη που ξεράθηκε. οπότε ποτέ δεν έγιναν αυτές οι ζουζουνιές.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να πω ένα γειααααααααααααααα!!

Γύρισα στη δουλειά και πήζωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

Φιλάκια σε όλες, θα μπω το βράδυ να διαβάσω τα νέα σας!

Μπράβο στο Γιαννάκη για τα πρώτα βηματάκια!!!!

Μήπως να κάνω κι εγώ το ίδιο με το Φίλιππο;;; Λύσσα με τα τηλέφωνα λέμε!!! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μπραβο μια χαρα τα καταφερνετε!ελπιζω κι εμεις να'χουμε ευχαριστα με τον υπνο!καλα περασατε ε???καλα για τις ζουζουνιες δε πειραζει και η αθηνα καλη ειναι!διαθεση να υπαρχει!

ειρηνη αυτο με το κινητο καντο...πιανει 100% εδω επιασε στον δικο μου !

βαριεμαι!!!!σκεφτομαι οτι αν παμε το βραδυ στο τραπεζι δεν εχω τι να βαλω...εχω κανει μια κοιλουμπα τουρλωτη τουρλωτη :lol::lol::lol::lol::lol: και δεν εχω τι να βαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι κι εγω στο γραφειο,αλλα οπως μπηκα απο τις σπανιες φορες ειδα οτι ο Γιαννακης περπατησε!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

μπραβο αγορακι μας!!!! λυσαξε η μαμα,αλλα εσυ της την φυλαγες ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!!

Κατερινα τρεχα γυρευε τωρα!!! :o):o):o)

θα μπω το βραδυ επιτελους να σχολιασω!!!

ΥΓ Ευγενια χρονια πολλα για τον Δημητρη ρε!!συγνωμη αλλα το ειχα ξεχασει εντελως :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδιαααααα...τι κανετε???ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΑΚΗΗΗΗΗ :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::x:x:x ναιιιιιι...η μανα σου να τα βλεπει αυτα που κοντευε να σε παει σε ψυχολογο...κατερινακιιιιι ηρεμησες τωρα???αντε τρεχα τωρα να σε δω... :P

σημερα πηγαμε στην παιδιατρο ειχαμε εμβολιακια να κανουμε μετα απο 3 μηνες και ειμαστε πια 10.100 και 83εκ.μια χαρα τον βρηκε...και μου εδωσε και συγχαρητηρια που δεν ντυνω το παιδι σαν κρεμμυδακι..τωρα κοιμαται του καλου καιρου δεν ειχε κοιμηθει καθολου σημερα..αυριο θα ξυπνησει παλι..και ειμαι και εγω σαν την ευη τυχερη αν δεν κλεισει 12ωρο υπνου δεν ξυπναει...

σας αφηνω για την ωρα αν τα καταφερω θα τα πουμε και πιο μετα..σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!Πολλές απουσίες βλέπω...που χαθήκατε αγαπητές μου?????

Μπράβο στο Γιαννάκη μας!!!!Τώρα τρέχα μανααααααα!!! :lol:

Ίνα όπως σου είπαν τα κορίτσια,πριν δημοσιεύσεις κάτι,να το κάνεις μια αντιγραφή πρώτα!

Τα νέα μας...Έσκασε το 4ο μας δοντάκι και είναι έτοιμα άλλα 2!Έχει λίγη γκρινίτσα και θέλει όλο αγκαλιά σήμερα..Επίσης ο κύριος αποφάσισε ότι δεν θέλει πια αλεσμένα και τρώει την φρουτόκρεμα και την χορτόσουπα σε κομματάκια και φυσικά γίνεται χάλια και αυτός και ό,τι υπάρχει γύρω του!!! :lol:

Κατερινάκι,θα πάω και με τα δυο αντράκια μου!Αν έρθεις θα χαρώ να γνωριστούμε και από κοντά!!

Αυτά κοριτσάκια....Σας φιλώ!!!

Σας στέλνω και μια φωτογραφία από τα αντράκια μου σήμερα το πρωί που χουζούρευαν!!!

post-13601-13873937972051_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου!

Καλορίζικο το καινούριο μας θεματάκι! μακάρι να γεμίσει και με καινούρια σποράκια για οσες το επιθυμούν!

Μαρία συγχαρητήρια, το πάρτυ του Μανωλιού φάνηκε τέλειο και είμαι σίγουρη ότι όλοι πέρασαν καταπληκτικά! όντως χαρά στο κουράγιο σου, μπράβο και πάλι μπράβο! και του χρόνου!

Μαριέττα κούκλος ο Ηλίας! ειδικά στη φωτό με το φορμάκι του Παναθηναϊκού είναι σκέτο μοντέλο! είναι που είναι όμορφο το μοντέλο, του προσθέτει και το πανέμορφο φορμάκι όσο και να το κάνεις, και το σύνολο είναι σούπερ :lol::lol:

Αννούλα μου φαίνεται ότι μόνο ο αντρούλης σου χουζούρευε, ο μικρός ξύπνιος και μες στην καλή χαρά είναι! :P Ασε και η δικιά μου γκρίνια με τα δόντια έχει, όπου να 'ναι θα σκάσουν άλλα δύο (το 5ο και το 6ο!). Κάθε βράδυ ξυπνάει με λυγμούς, μόνο εχθές το βράδυ κοιμήθηκε σερί και ξεκουραστήκαμε κι εμείς.

Μπράβο στον Γιαννάκη μας για τα πρώτα του βηματάκια!! όσο για το θέμα του ύπνου, συμφωνώ με τα κορίτσια να του το κόψεις μαχαίρι το θέμα του κρεβατιού σας, πάρτο απόφαση να ξενυχτήσεις 2-3 βράδια αλλά θα ανταμειφθείς αργότερα.

Ρεββέκα υπομονή και σε σένα με το θέμα του ύπνου. Θα έρθουν καλύτερες μέρες που θα πάει!

Αναστασία όλα έτοιμα λοιπόν για το πάρτυ της Σοφούλας; πριγκιπικό όπως της αρμόζει! αχ ζηλεύω που πήγατε με το Ειρηνάκι παρεούλα για ψώνια!

Συμπεθέρα υπναράς ο γαμπρούλης μου ε; σαν την πεθερά του (προ Αφροδίτης φυσικά!!). Τώρα πίνω κι εγώ σανγκριά και σε θυμήθηκα!

Πολλά φιλάκια και στα υπόλοιπα κορίτσια, πάω στο ζουζούνι μου που αλωνίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια παλι στασιμος εμεινε με τα δοντια..κολλησαμε στα 4..και ουτε φωνη ουτε ακροαση για αλλο..εγω κανω τον σταυρο μου που μου επεσε καλο παιδι στον υπνο...παντως πολυ κουραση ρε κοριτσια με τα γενεθλια του χρονου θα κανω λιγοτερα φαγητα και περισσοτερα ορεκτικα... :shock::shock::shock: μην βαρατε ντε δεν τα σχεδιαζω απο τωρα...τωρα σχεδιαζω τα χριστουγεννα και την πρωτοχρονια..δεν ξερω τι θα κανω και αν θα κανω τιποτα..σιγουρα την βραδυα των χριστουγεννων θα ειμαι με τον μπαμπα μου που γιορταζει..ανεπισημα γιορταζει και ο γιοκας μου..αλλα την πρωτοχρονια δεν ξερω...απο την μια θελω να κανω κατι στο σπιτι αλλα απο την αλλη δεν θελω τις ξινισμενες φατσες που θα καλεσει ο αλεξης..δεν ξερω τι να κανω..και φυσικα εννοειται δεν θελω να παω στης γλυκιας μου...

οτι κι αν γινει παντως ενα ειναι το μονο σιγουρο..το χριστουγεννιατικο δεντρο θα περασει ποοοοοοολυυυυυυ δυσκολες μερες... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Καλό μήνα - ο Θεός να τον κάνει καλό έτσι όπως μπήκε!! Ο γιόκας μου είναι άρρωστος. Τον κολλήσανε οι τσούπρες στην εκδρομή!! Χθες χάλασα ότι είχα φτιάξει. Ο Νώντας στο κρεβάτι μαζί μας γιατί ξυπνούσε συνέχεια και έκλαιγε. Δεν μπορούσε να πάρει ανάσα από την μύτη και ήταν μέσα στην γκρίνια. Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου και είμαι σαν ζόμπι..

Κατερινάκι μπράβο στον Γιαννάκη!! Εμένα κάνει μερικά βηματάκια αλλά μόνο μέσα στο πάρκο που νιώθει ασφάλεια. Μέχρι τέλος του μήνα θα έχει φύγει και αυτός νομίζω. Από δόντια πάμε καλά. Έχουν σκάσει το 5ο και το 6ο και είδα να φουσκώνουν έντονα και τα κάτω οπότε πάμε για 7ο και 8ο σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα

καλοριζικο το νεο θεματακι

έσκασε επιτελους το πρώτο δοντάκι μας,38 πυρετό μας εκανε κ μας ταλαιπωρει :(

ασχολουμαι με μια εκδηλωση για πανελλαδικο ταυτοχρονο θηλασμό αυτη την Κυριακή κ κάνω απουσίες εδω :oops::oops::oops:

μου αρέσει πολυ ο τίτλος τα πρωτα γενέθλια!!!!αχ!!!! πώς περνάει ο καιρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακικρητικο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΣΟΥ

ΥΓΙΗΣ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΓΑΠΗ

εξαφανιστηκα τοσες μερες κ σου δινω αργοπορημενα τις ευχες :oops::oops::oops:

Ποιά μανουλίτσα ακολουθεί???

έχασα τα νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!βρε σεις δε καταλαβατε καλα!!!ο γιανακης περπαταει μονο αμα τον κραταω απο τα χερακια,δεν περπατησε μονος του!!!φυσικα για μας ηταν μεγαλο κατορθωμα και αυτο!!!ακομα δεν μπουσουλα ,ουτε σηκωνεται απο τη θεση του.μαλλον δεν εχει καταλαβει ακομα οτι μπορει να το κανει.ο γιατρος τον εχει σιγουρο οτι δε θα μπουσουλησει και απλα μια μερα θα τον δω ορθιο...ετσι ξαφνικα οπως τα κανει παντα ολα.πιστευω θα αργησουμε ακομα να εχουμε τετοιες εξελιξεις,το καμαρι μου βλεπετε περιμενει να ειμαι με τη κοιλια στο στομα για να αρχισει να κανει ταρζανιες!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ανουλα κουκλι ζωγραφιστο ο μικρος σου!νομιζω εχουμε τις πιο ομορφες φατσουλες εδω!!!

ευγενια αφου περπαταει στο παρκο σου αν οχι θεμα χρονου ειναι θεμα δευτερολεπτω να περπατησει και εξω απο αυτο!!

μαιρουλα τι εκδηλωση ειναι αυτη?η επομενη ειναι η αναστασια που μας υποσχεται ενα φουξια-ροζ πριγκιπικο παρτυ!!εγω ειμαι μαλλον απο τις τελευταιες.αν καλεσω αρκετα παιδακια τελικα μου φαινεται θα χρειαστω κι εγω ενα καστρο να με σωσει!μαρια απο που το πηρες και ποσο ειχε??θελω επισης διαστασεις!απο την αλλη μπορει να κανω και κατι ηρεμο..εξαρταται πως θα ειμαι και τι αντοχες θα εχω τοτε :roll:

εμεις τα ιδια χθες τον αφησα στη μανα μου και πηγαμε τελικα στο τραπεζι γαμου.δε μπορω να πω οτι περασα καλα...τα πρωτα λεπτα ημουν μονιμως δακρυσμενη γιατι μου ελειπε το μπεμπακι μου γιαυτο τελευταια δε θελω να τον αφηνω βραδυ γιατι ετσι κι αλλιως σκατα περναω οποτε δεν υπαρχει λογος,πρωι δεν εχω προβλημα να τον αφησω....ο κερατουκλης τα ιδια εκανε και στη μανα μου!ηθελε διπλο κρεβατι για να τον παρει ο υπνος........τελος παντων δε θελω και να πιεζω καταστασεις ωρα που τον εχει πιασει το αγχος αποχωρισμου.μολις ηρεμησουν λιγο τα πνευματα θα τον ξαναεπαναφερω στο κρεβατακι του.ακομα δεν το επιχειρω γιατι θελει πολυ υπομονη και ηρεμια κατι που αυτη τη στιγμη δε μου βρισκονται!!με τη πρωτη ευκαιρια ομως ξεκιναμε.

σημερα εχει ριζοτο με κοτοπουλο και μανιταρια μιαμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου τι κανετε???εγω μαλλον μου βγαινει το αγχος και η κουραση αυτων των ημερων και ειμαι κομματια..αφηστε που και ο ταρζαν δεν κοιμαται ολη μερα εκτος απο κανα μισαωρο αντε μια ωρα μετα το πρωινο του..μετα οτι και να του κανω δεν κλεινει ματι..και τωρα κοιμαται απο τις 6 και θα ξυπνησει αυριο παλι..και ετσι τον κυνηγαω ολη μερα και μετα ειμαι για συνεργειο ανακατασκευων..και πρεπει να κανω και αγαπουλες..αλλα με τι αντοχες?μου λετε??? :oops::oops::oops::oops:

κατερινακι ξερεις ποσο σημαντικο ειναι που περπαταει εστω και αν τον κρατας???και συμφωνω με τον γιατρο...μαλλον καποια στιγμη θα τον δεις να περπαταει μονο προσεξε μην σου ερθει νταμπλας γιατι εισαι και σε δυσκολη κατασταση..το καστρο το ειχα παρει απο τα τζαμπο εκανε 49ευρω και οσο για διαστασεις...ειναι..2,16 το πιο φαρδυ σημειο..1,93 το μηκος και 1,14 το υψος του...

μαιρη μου σε ευχαριστω για τις ευχες και μην ανυσηχεις για 40 μερες πιανει...αλλωστε οποτεδηποτε και αν ακους ευχες για το παιδι σου τις καλοδεχεσαι..

ευγενια μου περαστικουλια σας μωρε..αχ παιδια πανικοβαλομαι και μονο στην σκεψη οτι θα αρωωστησει...μπορω να αντεξω τα παντα αλλα ενα τοσοδουλικο κορμακι να ψηνεται απο τον πυρετο δεν το αντεχω...ψυχουλες μου..περαστικα να ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα οι διαστασεις οχι οτι εχω μεγαλο σπιτι καμια σχεση αλλα για εκεινη τη μερα μπορω να βγαλω κατι να το βαλω.και μετα θα παει ευοια μαλλον για καλοκαιρινα ξεσαλωματα!!!ειναι λογικο να σου βγαινει η κουραση αφου ξεπατωθηκες!

ευγενια περαστικα του νωντα ευχομαι αυριο να ειναι πολυ καλυτερα....κι εγω τρεμω μη μου αρρωστησει αλλα δυστηχως αυτα δε τα αποφευγουμε!

το παλιοπαιδο σημερα το πιστευετε οτι μου εκανε το ψοφιο κοριο στις κουνιες και δεν εκανε βημα??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: το βαρεθηκε και το κινητο τι να πω!!ευγενια μου μην ανησυχεις θα ξαναμαθει μετα απλα πηγε μια προσπαθεια χαμενη :cry:

φιλακια κοριτσια καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κατερινακι καλο βραδυ καλη ξεκουραση..θα σας αφησω και εγω γιατι εχει μπαλα σημερα και εχουμε παρεα σπιτι...

καληνυχτα λοιπον κοριτσουδια ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε.. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μωράκια τρελά (μεγάλα και μικρά)!

Είχαμε ευτυχώς μια ήρεμη νύχτα απόψε. Νωρίς το βράδυ έκανε 38 πυρετο, ήπιε το PONSTAN του και από εκείνη την ώρα δεν ξαναέκανε πυρετό. Σταμάτησε και η μύτη και το μόνο που έχει τώρα είναι μια βραχνή φωνή που με τις φωνές που κάνει θα την βραχνιάσει ακόμα περισσότερο...Από σήμερα επιστροφή στην κούνια...θα περάσουμε καλά. :cry::cry::cry::cry:

Εγώ επιτέλους κοιμήθηκα - μου έλειπε πολύ ύπνος και από το τριήμερο και σήμερα είμαι ορεξάτη ορεξάτη. Βαριέμαι μόνο να δουλέψω...θέλω καφεδάκι και τσιγαράκι....έκανα μερικά στο τριήμερο και το ευχαριστήθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μωράκια τρελά (μεγάλα και μικρά)!

Είχαμε ευτυχώς μια ήρεμη νύχτα απόψε. Νωρίς το βράδυ έκανε 38 πυρετο, ήπιε το PONSTAN του και από εκείνη την ώρα δεν ξαναέκανε πυρετό. Σταμάτησε και η μύτη και το μόνο που έχει τώρα είναι μια βραχνή φωνή που με τις φωνές που κάνει θα την βραχνιάσει ακόμα περισσότερο...Από σήμερα επιστροφή στην κούνια...θα περάσουμε καλά. :cry::cry::cry::cry:

Εγώ επιτέλους κοιμήθηκα - μου έλειπε πολύ ύπνος και από το τριήμερο και σήμερα είμαι ορεξάτη ορεξάτη. Βαριέμαι μόνο να δουλέψω...θέλω καφεδάκι και τσιγαράκι....έκανα μερικά στο τριήμερο και το ευχαριστήθηκα!!!

κωλοπαιδο!!! κι ειχες πει οτι θα το εκοβες!!!να χαρω εγω!!!

περαστικα στον μικρουλη!!!!παρεπιπτοντως σου μοιαζει απιστευτα!!!!κουκλακι ειναι!!!!

κι εμεις σημερα καναμε πυρετο το πρωι..37,8 και του εδωσα κατευθειαν depon για να μη ξεκινησει η μερα κι ανεβει κι αλλο...τωρα πηρα τηλ στο σπιτι κι ειπε η κοπελα οτι ειχε 37....αντε να δουμε τι θα μας βγαλει γαμωτο!!!

το πρωι εκαιγε,αλλα επειδη κοιμοταν βαθια του εβαζα μονο κομπρεσουλες στο μετωπακι του...τι σκατα κολλησε γαμωτο!!!!

κοριτσια ειμαι γραφειο,ειναι μια μερα χαλαρη...οποτε που και που θα μπαινω...

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εγω ειμαι παλι με το κολοαυχενικο :cry: ελπιζω να περασει μεχρι το απογευμα γιατι εχω πει με μια φιλη να παω για καφεδακι.

Μου ηρθαν μερικα πραγματακια(πιατακια,ποτηρακια κτλ)που ειχα παραγγειλει για το παρτυ μας!

εχω αρχισει και εκτυπωνω διαφορα με θεμα τα στρουφακια γιατι θα τα φτιαξω μονη μου,..δεν εχουν πολλα πραγματα στα μαγαζια...και τωρα ασχολουμαι με αυτο οσο προλαβαινω βεβαια...

ΑΑΑΑ δεν σας ειπα ξεκινησα και εγω δουλεια απο Δευτερα...ειμαι βεβαια σε οικογενειακη επιχ/ση γι αυτο και το καθυστερησα :D να σας πω την αληθεια το χρειαζομουν λιγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκτακτο δελτιο:38,1...εδωσα οδηγιες να του κανουν ενα ζεστο μπανακι,χωρις λουσιμο και οταν περασει 6 ωρο απο το depon,να του δωσουν ponstan και μετα φαγητακι...

ατιμη κοινωνια που πρεπει τετοιες μερες να ειμαι στο κωλογραφειο και το παιδι μου να ψηνεται!!!!

γαμωτο και παλι γαμωτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν περασει 6 ωρο απο το depon,

ρε συ στον πυρετο δινεις αν 4ωρο αντιπυρετικα εφοσον ο πυρετος ειναι πανω απο 38.

Μην περιμενεις να περασουν 6 ωρες...

Περαστικα στον Ηλια.

Τι κανετε;;Χαθηκα αλλα δεν εχω καθολου διαθεση ρε κοριτσια.Σερνομαι κυριολεκτικα.

Σας διαβαζω ομως!!!

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Που χαθήκατε όλες??????

Μαριέττα,περαστικά!!Κρύες κομπρέσες και χλιαρά μπανάκια θα βοηθήσουν για τον πυρετό!

Μήπως είναι από τα δοντάκια?

Παναγιώτα μου,γιατί σέρνεσαι βρε συ???Σε ταλαιπωρούν τα αντράκια σου?

Ελίσα,περαστικά και σε σένα!Και καλή αρχή στην δουλίτσα!

Ευγενία,περαστικά και σε σας!

Κατερινάκι,είναι πολύ σημαντικό που κάνει βηματάκια ακόμα και όταν τον κρατάς!Ο δικός μου σήμερα εκεί που ήμασταν στην παιδική χαρά και κάναμε βηματάκια όταν του κρατούσα τα χεράκια,ήρθε μια μαμά με ένα κοριτσάκι 12 μηνών και μόλις της είδε ο δικός μου,άφησε το ένα χέρι και πήγε σχεδόν τρέχοντας στην μικρή!! :shock::lol: Εντυπωσιάστηκα!!Περπάτησε πολύ καλά και με το ένα χεράκι μόνο!!Βρε άμα θέλουν αυτά,τους βγάζεις το καπέλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Χάθηκα κι εγώ λίγο αλλά χρόνος μηδέν για καθισιό.

οι ετοιμασίες για το πάρτυ της Σοφίας μ'έχουν κάνει και τρέχω και δεν φτάνω σε συνδιασμο με την δουλεια στο γραφείο και τις δουλειές στο σπίτι με καταντήσαν ένα ράκος!

Αύριο η Σοφούλα μου γίνεται 1 έτους! Δεν μπορώ να το πιστέψω... Το παιδάκι μου μεγαλώνει.

Μαριετάκι πως είνσι ο Ηλίας; Αμα συνεχίζει να έχει 38 και άνω να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Κυκλοφορεί μια ίωση με υψηλό πυρετό που επιμένει πολύ. Ανα τετράωρα τα αντιπυρετικα όπως σου λέει και η Παναγίωτα. Εύχομαι να μην είναι τίποτα.

Ελισάκι σε πεδεύει το αυχενικό σου βρε κοριτσάκι; Περαστικά εύχομαι.

Ευγενία είναι καλύτερα ο Νωντας;

Αννούλα μπράβο στον κούκλο σου! Είδες παιδί μου εάν θέλουνε;

Μαράκι δεν σε έχω ξεχάσει. Θα σου φτάξω και από το πάρτυ γενεθλίων σας ένα βιντεάκι μετά το δικό μας πάρτυ γιατί τώρα δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά οκ;

Λοιπόν σας φιλώ προς το παρόν. Θα τα πούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα διάβασα τα νέα σας κ ειδα τα υπεροχα βιντεο της Αναστασιας για τον Μανωλιο,καλα ε αισθανομαι πολυ γαιδούρα που δεν ημουν παρουσα στο παρεακι σας για τα γενεθλια του,το πρωτο μωρακι της παρέας μας.Μαράκι πολύ συγκηνιτικά όσα έγραψες για το βλαστάρι σου.

Και τωρα έχει σειρά η Σοφούλα!!!!!

πυρετούς βλέπω να ταλαιπωρούν το παρεάκι μας,περαστικούλια !!!!!

Ενημερωση ,Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ 1-7 ΝΟΕΜΒΡΗ είναι αφιερωμένη στο θηλασμό,κ φέτος την Κυριακή 6 Νοεμβρη με εθελοντικη συμμετοχη θα γινει πανελλαδικα ταυτοχρονως θηλασμος με μυνημα ο θηλασμός είναι μεταδοτικός ώστε νέες μανούλες να θηλάσουν τα παιδια τους κ ταυτοχρονα να μαθουν οτι υπάρχουν φορείς κ εξειδικευμένα άτομα που μπορούν να τους βοηθήσουν .ΘΑ πραγματοποιηθει σε διάφορες πόλεις της Ελλάδος σε κεντρικά σημεία .Αν πατησετε στο φεισμπουκ θα βρειτε πληροφορίες στο μητρικος θηλασμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...