Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ??????????


Recommended Posts

Κοριτσια χρειαζομαι την βοηθεια σας, γιατι στο τελος θα μου στριψει!!!!

Εχω προαναφερει οτι ο πρωην καλος μου, μου εκανε αρκετα "δωρακια" οπως χλαμυδια, ουρεοπλασμα και HPV(μονο τον ιο, χωρις κονδυλωματα). Για τα χλαμυδια λοιπον, εχω κανει 2 φορες θεραπεια(21 ημερων η καθεμια) με Vibramycin 2 φορες την ημερα, και, μετα τον επαναληπτικο ελεγχο, δεν υπηρχαν. Εχθες η μικροβιολογος μου ειπε οτι εχω παλι! Ο αντρας μου ειχε κανει θεραπεια για χλαμυδια 15 χρονια πριν. Ξερετε καθολου αν τα χλαμυδια ειναι απο τα μικροβια που βρισκονται σε λανθανουσα κατασταση στον οργανισμο και "ξυπνανε" ξανα? Ο γιατρος δεν μου απαντησε! Μηπως για να μην υποψιαστω κατι για τον αντρα μου? Το συζητησα με τον αντρα μου και μου ειπε οτι θα παει κι αυτος να κανει εξετασεις γιατι λεει οτι ειναι ορθοτερο να παρει αγωγη αναλογως των αποτελεσματων του και οχι των δικων μου και οτι 32 ημερες Vibramycin και 1 κουτι Handlinol (αντιμυκητιασικο) ειναι υπερβολικα. Δεν ξερω τι να πω! Δεν με νοιαζει ποιος φταιει.... Θελω να ξερω αν μπορω να κανω κατι για να περασουν δια παντως! Εγω παντως ξεκινησα την αγωγη σημερα.

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΜΗΝΥΜΑ....

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, και εγω ειχα χλαμυδια και μολις τελειωσα την αγωγη. Εμενα ειχαν φτασει μεχρι την μητρα και μου ειπε ο γιατρος οτι πιθανον (εως σιγουρο) να τα ειχα πολλα πολλα χρονια και να μην το πηρα χαμπαρι, γι αυτο και ειχαν φτασει στη μητρα. Λογω της αποβολης, τη μερα του καθαρισμου, μου πηραν δειγμα απο τη μητρα και το ανακαλυψαν. Αλλιως ουτε εγω δε θα το ανακαλυπτα! Μας εδωσε ciproxin , εμενα για 15 μερες, στον αντρα μου 20, και καθολου σεξ αυτες τις μερες. Οταν τον ρωτησα αν θα φυγουν εντελως ή εχω κινδυνο να το παθω ξανα, μου απαντησε αυτο ακριβως:''θα μπορουσα να σου δωσω vibramycin, αλλα με αυτο θα ειχες 70-80% πιθανοτητες να θεραπευτεις, αλλα σου δινω ciproxin που ειναι το μονο που σκοτωνει 100% τα χλαμυδια και δεν θα εχεις κανενα φοβο να το παθεις ξανα''. Το εψαξα στο ιντερνετ και οντως ειδα οτι ειναι το μονο που εχει 100% επιτυχια.Και μαλιστα ειναι τοσο απολυτος, που μου ειπε οτι δε χρειαζεται καν να κανω ξανα εξεταση για χλαμυδια, γιατι θα θεραπευτουν 100%.

Τωρα τι να σου πω, εγω του εχω απολυτη εμπιστοσυνη, κυριως γιατι τον εχω τσεκαρει σε καταστασεις οτι δε κοιταει να βγαλει χρηματα κανοντας σου περιττα πραγματα.

Ρωτα τον γιατρο σου και γι αυτο το φαρμακο και πες μου τι θα σου πει, ειμαι πολυ περιεργη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, και εγω ειχα χλαμυδια και μολις τελειωσα την αγωγη. Εμενα ειχαν φτασει μεχρι την μητρα και μου ειπε ο γιατρος οτι πιθανον (εως σιγουρο) να τα ειχα πολλα πολλα χρονια και να μην το πηρα χαμπαρι, γι αυτο και ειχαν φτασει στη μητρα. Λογω της αποβολης, τη μερα του καθαρισμου, μου πηραν δειγμα απο τη μητρα και το ανακαλυψαν. Αλλιως ουτε εγω δε θα το ανακαλυπτα! Μας εδωσε ciproxin , εμενα για 15 μερες, στον αντρα μου 20, και καθολου σεξ αυτες τις μερες. Οταν τον ρωτησα αν θα φυγουν εντελως ή εχω κινδυνο να το παθω ξανα, μου απαντησε αυτο ακριβως:''θα μπορουσα να σου δωσω vibramycin, αλλα με αυτο θα ειχες 70-80% πιθανοτητες να θεραπευτεις, αλλα σου δινω ciproxin που ειναι το μονο που σκοτωνει 100% τα χλαμυδια και δεν θα εχεις κανενα φοβο να το παθεις ξανα''. Το εψαξα στο ιντερνετ και οντως ειδα οτι ειναι το μονο που εχει 100% επιτυχια.Και μαλιστα ειναι τοσο απολυτος, που μου ειπε οτι δε χρειαζεται καν να κανω ξανα εξεταση για χλαμυδια, γιατι θα θεραπευτουν 100%.

Τωρα τι να σου πω, εγω του εχω απολυτη εμπιστοσυνη, κυριως γιατι τον εχω τσεκαρει σε καταστασεις οτι δε κοιταει να βγαλει χρηματα κανοντας σου περιττα πραγματα.

Ρωτα τον γιατρο σου και γι αυτο το φαρμακο και πες μου τι θα σου πει, ειμαι πολυ περιεργη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα Καλησπερα!!!!...και σε ευχαριστω πολυ!

Ευχομαι ολη αυτη η ταλαιπωρια σου, να ειναι και Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

Το Ciproxin το γνωριζω καλα..το πηρα το 2004 για το "πακετακι: ουρεοπλασμα+χλαμυδια)...οχι ομως για τοσες πολλες μερες. Ειναι απο τις δυνατοτερες αντιβιωσεις που υπαρχουν(το παιρνεις με ΕΙΔΙΚΗ συνταγη, ετσι?)Το μονο που σκεφτηκα να κανω, ειναι αυτο που ειχα αφησει για τελευταιο: Να παω στον γυναικολογο της μαμας, που ειναι ΚΟΡΥΦΗ αλλα δεν ηθελα να παω γιατι ειναι πολυ αποτομος. Αυτον, τον εμπιστευομαι απολυτα κι εγω, γιατι την εχει σωσει πολλες φορες και ειναι αιτια που γεννηθηκαμε εμεις και που δεν εχουμε ενα αδερφακι( που πρακτικα θα περνουσε μια ζωη μεσα στην ταλαιπωρια μεχρι τα 12 του οπου(με μαθηματικη ακριβεια)θα "εφευγε". Την Δευτερα το βραδυ λογικα θα σου εχω απαντηση για αυτο με τις αντιβιωσεις....Και παλι σ' ευχαριστω...Και οαλ να σου ερθουν δεξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα Καλησπερα!!!!...και σε ευχαριστω πολυ!

Ευχομαι ολη αυτη η ταλαιπωρια σου, να ειναι και Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

Το Ciproxin το γνωριζω καλα..το πηρα το 2004 για το "πακετακι: ουρεοπλασμα+χλαμυδια)...οχι ομως για τοσες πολλες μερες. Ειναι απο τις δυνατοτερες αντιβιωσεις που υπαρχουν(το παιρνεις με ΕΙΔΙΚΗ συνταγη, ετσι?)Το μονο που σκεφτηκα να κανω, ειναι αυτο που ειχα αφησει για τελευταιο: Να παω στον γυναικολογο της μαμας, που ειναι ΚΟΡΥΦΗ αλλα δεν ηθελα να παω γιατι ειναι πολυ αποτομος. Αυτον, τον εμπιστευομαι απολυτα κι εγω, γιατι την εχει σωσει πολλες φορες και ειναι αιτια που γεννηθηκαμε εμεις και που δεν εχουμε ενα αδερφακι( που πρακτικα θα περνουσε μια ζωη μεσα στην ταλαιπωρια μεχρι τα 12 του οπου(με μαθηματικη ακριβεια)θα "εφευγε". Την Δευτερα το βραδυ λογικα θα σου εχω απαντηση για αυτο με τις αντιβιωσεις....Και παλι σ' ευχαριστω...Και οαλ να σου ερθουν δεξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, θελει ειδικη συνταγη και ειναι πολυ βαρυ φαρμακο,αλλα αν κανει δουλεια γιατι να μην το παρεις;;;

Σου εστειλα μηνυμα για τα υπολοιπα!!

Χαιρομαι που βοηθησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, θελει ειδικη συνταγη και ειναι πολυ βαρυ φαρμακο,αλλα αν κανει δουλεια γιατι να μην το παρεις;;;

Σου εστειλα μηνυμα για τα υπολοιπα!!

Χαιρομαι που βοηθησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...