Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Εμάς δεν κάνει πολύ κρύο, αλλά το σπίτι δεν έχει κεντρική θέρμανση, οπότε ίσως χρειαστούν...

Μαρία, πονάκια στη μέση και συσπασούλες έχω κι εγώ. Εμείς θέλουμε πονάρες και συσπασάρες. Κανόνισε!

Νάνσυ, μην της δίνεις σημασία. Προσοχή θέλει. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάνσυ βοήθεια!!!!!!!!!!!

Δε ξέρω αν θα πρεπει να παρω τη μαία....πρωτη φορά πονάωωωω :lol:

Έχω συσπάσεις από τις 22.30 περίπου...αλλά όχι π.χ. κάθε 20'

Έτσι όπως μετραγα τα λεπτά πήγαιναν 17, 16, 14,7, 9,7,12,6,8 και η ένταση δεν αυξήθηκε!!!!!

βγάζεις τώρα άκρη;;;;;;;;; για πες μου;;;;;;;έχω μπερδευτεί

Άννα Μαρία μου χαίρομαι βρίσκεις πάλι το χιούμορ και τις ατάκες!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα Αννα Μαρία λες να το κανει για να της δωσουμε προσοχή??????? :lol::lol:

Ρε Μαράκι αυτή δεν είναι συχνότητα χαχαχαχα αντε βγάλε ακρη τωρα....δεν μας τα λεει καλα ο γιος σου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω..παοδευομαι καμια ωριτσα να αλλαξω το τικερακι..μαλακια εκανα και μου βγαζει κατι βλακειες απο πανω..να δω πως θα τα σβησω τωρα αυτα..

Τι κανετρ εσεις?

Αννα μαρια με γεια..πολυ ομορφο το μπεζακι αλλα εμεις πηραμε το γκρι πουα!!

Βανεσακι με γεια το χαλακι σας!

Λενακι μου, τι γινετε φιλεναδα ου?τι κανει η αδυναμια μου ο αναστασης?πηγε για νανι?η τομη δεν ποναει και τοσο αλλα το μουδιασμα ακομα δεν εχει φυγει..θαμαργησει ειπε ο γιατρος..ο μικρος σημερα κοιμοταν ολη μερα..τωρα με το ζορι τον κοιμησα..ειχε το ματι γαριδα..καθε 2-3 ωρες ξυπναει αλλα μπορει και λιγοτερο..

Επιμενω με τον θηλασμο..ποτε θα στρωσουν ομως τα πραγματα?εχουν περασει δυο μιση βδομαδες..ακομα δεν μπηκαμε σε μια ρουτινα.

Μαρακι Μου νομιζω οτι γεννας καλε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, δε σου δίνω σημασία. Σε αγνοώ...

Αγγελική, νωρίς είναι ακόμα, μέχρι να σαραντίσεις κάπως έτσι θα είναι, απ' όσο καταλαβαίνω... Τα περισσότερα παιδιά τότε βρίσκουν το ρυθμό τους.

Το μούδιασμα που νιώθεις είναι από τη ραχιαία αναισθησία ή από την επέμβαση; Αν σου έλεγαν τώρα να επιλέξεις, τι θα προτιμούσες, ολική αναισθησία ή ραχιαία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μετράω ως τις 1.00 και αν συνεχίσει έτσι παίρνω τηλέφωνο...οι πόνοι εσένα ήταν δυνατοί;;; για κάνε μια περιγραφή ρε Νάνσυ.... ξεκινουν από τη μέση, πετρωνει η κοιλιά αλλά δε πονάω στη κοιλιάαααα

Αγγελικούλα μου ξέρω εγώ....όλο γεννάωωωωωωωωωω!!!!! :lol::lol:

Άννα Μαρια καλά κάνεις...........και εγώ με βαρέθηκαααααα!!!!!!! :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν ήταν δυνατοί ήταν σαν να περίμενα περίοδο και ήταν όπως λες ξεκινούσαν απο την μεση και πέτρωνε η κοιλιά αλλά δεν μου πονούσε αρχικά η κοιλια.....αυτό κράτησε 3 ώρες και μετά μου έσπασαν τα νερά αλλά οι πόνοι ίδιοι μόνο η συχνότητα άλλαξε μετά και έγινε ανα 10λεπτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα αννα μαρια με σκοτωσες!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαρακι οι συσπασεις δεν ειναι αναγκη να ειναι πολυ δυνατες, αλλα πρεπει να ειναι τακτικες για αρκετη ωρα, δηλ να εχεις για καμια ωρα συσπασεις ανα 15' πχ

εκτος αν βλεπεις οτι γινονται πολυ πιο συχνες κ εντονες (οπως ειχε γινει σε μενα) οποτε ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΣΑΙ επιτελους!!

ναι ρεσυ αποστολια πολλα λεφτα.. κ με ανεργο αντρα δεν ειμαστε να δωσουμε στην ξεφτιλα 60 ευρω για 3 φορμακια..

αγγελικουλα μουυυυυ υπομονη κ επιμονη! τα πας τελεια κ να συνεχισεις ετσι!

εγω το πρωτο διμηνο ημουν ετσι.. οοοοοολη μερα με το βυζι απεξω..

το πολυ στις 8 εβδ θα εχει εδραιωθει η γαλουχια σου μην ανησυχεις

η αδυναμια σου κοιμαται απο τις 10 κ ολο βηχει.. μαλλον κατι τον πειραξε σημερα που τον αφησα με τους δικους μου ενα 3ωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια το μουδιασμα ειναι απο την τομη..τρεις στρωσεις σε κοβουν και σε ραβουν..η ραχιαια λενε ειναι καλυτερη απο την επισκληριδιο αναισθησια αλλα δεν θα ηθελα να κανω ολικη με τιποτα..την ωρα της γεννας μπορει να μην ενιωθα τιποτα αλλα ακουσα και ειδα το μωρο μολις γεννηθηκε..βεβαια ηαν φριχτη η αισθηση να νιωθεις οτι σε εχει πλακωσει κατι και δεν μπορεις να αναπνευσεις και φωναζα να μοθ βαλουν οξυγονο γιατι θα πεθανω απο ασφυξια..εχω κανει βεβαια και δυο φορες ολικη αναισθησια αλλα εκει ηταν αλλα και τα συναισθηματα μιας και ηταν οταν εκανα αποξεση..αχ μωρε ολα αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε ενα μωρακι που εισβαλει ετσι στην ζωη μας..

Μαρακι παρε τηλ τωρα λεω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα με πιάνει από τη μέση πόνος και πετρώνει η κοιλιά αλλά δε πονάω.....μόνο η μέση μου πονάει!!!!

Εσενα σπάσανε και τα νερά και κατάλαβες.....εμενα;;;;;

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, δεν είναι ανάγκη να σε πονάει η κοιλιά. Και η μέση μας κάνει!

Ρε κορίτσια, λέτε να γεννήσει και να ξεκουμπιστεί επιτέλους;

Αγγελική, κι εγώ για τους ίδιους λόγους θα ήθελα ραχιαία (αν τελικά κάνω καισαρική δηλαδή). Αλλά είναι καθαρά θέμα αναισθησιολόγου, αφού θα κάνω και αντιπηκτικές λόγω θρομβοφιλίας και μπορεί να μη γίνεται να κάνω ραχιαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι εγώ παντως όταν πήρα τηλ(ασχέτως που έσπασαν τα νερα) τα πονάκια ερχόταν ανα 10 λεπτά και αυτό κράτησ εμία ςρα περιπου....μέτρα ανα πόση ώρα έρχετε η συσπαση.....Αννα-Μαρια εγω λέω πως θα γεννησει....μετά να δω σε ποιον θα λες τις χαριτωμένες σου ατάκες!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ο γιατρός μου ειπε να φυγω να παω μαιευτήριο να δούμε στο μηχανημα...μπορεί να είναι προπαρασκευαστικά αλλά μπορεί να γεννάααααααααωωωωωωωωωωωω.....

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ ΟΛΑ....αν δε γράψω πρωί ξέρετε ...θα γλυτώσει η άννα Μαρία από εμένα...........φιλιαααααααααααααα

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου γλυκό μακάρι να γεννας!!!!!!!!!!!! σου εύχομαι με το καλό να φέρεις στο κόσμο το αγοράκι σου!!!!!!!!!!!!!!! φιλιά πολλά......Περιμένουμε νέα σου..............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Καλεεεεεεεεεεεε μπορει να γεννησε η συμπεθερα μου?Αχ μακαρι,για να δουμε!!!

Σημερα νωρις νωρις ξυπνησα,αυπνιες...

Αννα Μαρια νομιζω μπηκες στο μηνα σου σημερα, το μωρο στο τικερακι γυρισε αναποδα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

απ οτι βλεπω το μαρακι πρεπει να ειναι ειτε σε διαδικασια τοκετου ειτε εχει γεννησει!

καλα να στε κοριτσακι μου και περιμενουμε νεα σας!

νιακι μου μια χαρα τα διδυμακια σου, κι απο βαρος τελεια τα παμε!

δωρακι μου μας εχεις λειψει πολυ καλε!τωρα με την μπουμπου πρεπει να πλεεις σε πελαγη ευτυχιας ε? :D

μυριαμακι μου που εισαι?Δεν σε ειδα να περιπλανιεσαι!καλα εισαι?

ηλιαννακι μου τωρα θα κρατας το μικρο χρηστακο στην αγγαλιτσα σου!αχ μωρε!τι τελεια!

αννα μαρια πηρατε το καροτσι ε?αυτο απο κατω μπορει και να ξεχασαν να το βαλουν !παρε τηλ και ρωτησε τους!

αγγελικουλα μου το παλληκαρακι μας δεν εχει βρει τη ρουτινουλα του ακομη ε?νωρις ειναι ακομη κοπελα μου!δωσε του λιγο χρονο και να δεις πως θα μπει σε προγραμμα!

νανσυ κουκλα η κορακλα σου!Να την χαιρεσαι!

τι αλλο?Δεν θυμαμαι!

φιλια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakiaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!kati mou leei oti to maraki mas genaei!!!!!!!ante makariiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!elpizw na me thymithei kai na mou steilei mhnyma pou ths eipa!!!!Gia na doume!!!!!eyxomai me to kalo na ferei ston kosmo to agoraki ths!!!!!!!!!ante giati mas eskase piaaaaaaaaa :P:P:P

niaki mou ta mwrakia sou einai super......ante siga siga na pernete shra kai eseis :D:D:D:D anypomonw na dw ta didimakia sou!!!!!!!!!!!!!!

ax ti kala pou gennate oles siga siga.....:))))))))

anna maria mou to karotsi sas einai yperoxooooooooooooooooo kai to xrwma theikoooooooo isws na sas vromizei ligo eykola alla einai super...kai fantazmai oti apo konta tha einai akoma pio omorfo...me to kalo na to gemisete!!!!!!!!!!

koritsia egw exthes phga ston gynaikologo na me dei.....mono thn tomh mou koitakse tipote allo mou eipe kiolas oti mia xara eimai apo kila san na mhn exw genisei.....axaxaxaxaxaxa eeeee afoueixe lisaksei se olh thn eggymosynh mhn trws kai mhn trws...........pwpw syginithika poly pou phga sto iatreio tou.......thymithika thn prwth fora pou eixa paei kai twra hmouna ekei xwris koilitsa....evlepa tis alles kopeles me koilitsa kai kati pathaina!!!!!!!poly mou eleipse ayth h fash....einai allo pragma...pws na to kanoume...

anna maria mou kai egw episkliridio tha dialega kai pali.........einai oti kalytero na vlepeis to mwraki sou thn stigmh pou vgainei kai na to akous...den tha hthela me tipota olikh...........einai magikh stigmh kai einai krima na thn peraseis koimismenh....

egw pantws aggelikh mou kati travigmata thn wra ths kaisarikhs ta katalavaina den xerw gia sena....eidika to telaiytaio travigma pou vgainei to mwro to katalava kanonikotata!!!!!!!!!!!!!

emena o giatros mia xara thn eide thn tomh mou exei epoulwthei para poly kala..alla to moudiasma paramenei...kai apo oti exw akousei tha einai kai gia kairo akoma....logiko tosa nera kvontai!!!!!!!!!!ma den einai poly spastiko ayto to moudiasma????????????????????fffffff :evil::lol::lol::lol:

venessaki to xalaki sou einai theikooooooooooooooo mou arese para poly kai eida kai alla mesa sto site kai htan super......h evi prepei na to dei ayto to xalaki :lol::lol::lol::lol:

xmmmmm den thymamai ti allo diavasa... :oops::oops::oops:

ante na mathoume nea apo to marakiiiiiiiiiiiiiii tha skasw milame!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kapoio koritsaki rwthse gia thn epistimh??????????den thymamai pia.....pantws kala einai!!!!!!!!!exei valei sto facebook fwtografies tou mikrou ths!!!!kai einai poly fatsoulas :D:D:D:D kathiste na valw kai tou dikou mou na deite poso megalwse to asteri mou!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε χριστινακι τι κουκλο γιο εχετε κανει:)

για τα καλλιστεια ειναι ο μπεμπης!

Κ Ο Υ Κ Λ Ο Σ!

Πτου του!να τον χαιρεστε κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα μια όμορφη μέρα για ολες μας κορίτσια και για το μαρακι μάλλον είναι η ομορφότερη τις ζωής της .......τι τέλεια οντος χριστινακι μου... μου που σιγά σιγά ολες περνουμε σειρά και πανε όλα καλα για ολες ......πολυ συγκηνουμαι κάθε φορά που κάποια απο εμάς φέρνει στον κόσμο το αγγελουδι της εγω νιώθω σαν να εισασταν φίλες μου απο τα παλιά και ας μην έχουμε γνωριστεί απο κοντά είναι πολυ όμορφο να μιλα και να μοιραζεσαι αυτές τις όμορφες στιγμές τις ζωής σου με ανθρώπους που χαίρονται με εσένα και δεν ζηλεύουν όπως γίνεται τις πιο πολλές φορές......

Δεν σχολιάζω τον μπομπιρα σου χριστινακι μόνο στον ζητάω για γαμπρό .......ε είναι κουκλος καλε τι να λέμε .......αν θέλει και εκείνος εγω παντός θα είμαι καλη πεθερά τώρα η νύφη δεν ξέρουμε ακόμα χαχαχαχαχααχαχαχα......

Αννα Μαρια τέλειο το καροτσάκι σας κούκλα μου με το καλο να γεμίσει ...και ναι μάλλον μπηκες και ΕΣΥ στον μήνα σου καλ λέει η Αναστασία ......

Αναστασακι μου με το καλο ο γαμπρουλις σου χιχιχιχιχιχιχ.......πολλα φιλιαααααααα...

Girl πολλα φιλακια στο μπεμπεδακι σου ....

Η μυριαμ που είναι ??.?.

Λυδιακι μου να μπενεις να βλέπουμε τα νεακια σου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ontws nia mou kai egw kathe fora pou genaei kapoia kopela einai san na genaei dikos mou anthrwpos...apistteyto ayto pou niothw!!!!den yparxei!!!!!!!!!!!

ante se ligo oles tha exoume gemates aggalies!!!!!!!!!!!!!!!

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA epitelous vrhka kai egw mia sympaitheraaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!xaxaxaxaxaxa

nia mou eyxaristws na dextoume.....tha einai teleia h koroula souuuuuuuuu thn theloume gia nyfoulaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!alla den xerw ti tha pei o aderfoulis ths....xixiixixixixixixixiix

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...