Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

Κορίτσια μου,

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!!!!

Ναι έχω γενέθλια σήμερα και από του χρόνου θα

τα γιορτάζω μαζί με το κοριτσάκι μου!!!Παρά λίγο θα

είχαμε μαζί γενέθλια!!!!

Άννα Μαρία μια χαρά παίδαρος ο Αντρεάκος!!!Μπράβο

το γλυκούλι!!

Μαράκι μου φαίνεται θα γεννήσουμε μαζί!!!!!!Ετοιμάσου!!!!

Marie να σου ζήσει το μπουμπουκάκι σου, είναι τόοοοοοοοοοοσο γλυκούλι!!

Καλή λοχεία φιλενάδα!!

Τιτινάκι ο γιος σου είναι σκέτο καραμελάκι, καλά να περάσετε στη γιαγιάκα!!!

Παμελάκι, Μαράκι, Muriamaki περιμένουμε νεάκια σήμερα!!

Girl μου πολλά φιλιά!!

Ευάκι μας δίνεις κουράγιο με το θηλασμό, να είσαι καλά κοριτσάκι μου!!

Νιάκι εσύ πότε πας για doppler;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσαρες!!!

τι κανετε?? εχει παει ο αντρας μου με τον μικρο στο ωδειο κ εκατσα λιγο να ξεκουραστω...

ελπιζω να περασουν καλα, ο αναστασης το περιμενε με μεγαλη ανυπομονησια το σημερινο!!!!

εχω ψοφησει στις δουλειες αυτες τις μερες... ουφ!

κοριτσια μην αγχωνεστε τοσο πολ για το θηλασμο... το στηθος δεν ειναι απαραιτητο να ειναι πρησμενο η να βγαζει πρωτογαλα πριν τη γεννα, μεσα στις πρωτες 72 ωρες μετα τη γεννα αρχιζει κ κατεβαινει το γαλα. μεχρι τοτε παραγεται το πρωτογαλα, που ειναι γυρω στα 40μλ το πρωτο 24ωρο αλλα υπεραρκετο για το μωρακι! να βαζετε το μωρακι στο στηθος οσο πιο συχνα μπορειτε, παραγεται μια ορμονη, η ωκυτοκινη-αν την εγραψα καλα- που βοηθαει τη μητρα να επανερθει στο φυσιολογικο της μεγεθος.

επισης δε χρειαζεται καμια προετοιμασια για τις θηλες.. τον πρωτο καιρο οταν τελειωνετε με το θηλασμο θα απλωνετε λιγο γαλατακι πανω στις θηλες κ θα τα αφηνετε να στεγνωνουν ετσι.. αν νιωθετε καποιο ερεθισμο θα βαζετε αυτη την κρεμουλα της μεντελα που λεει η ευη, ειναι πολυ καλη.

επισης θα πρεπει να προσεχετε το μωρο να ακουμπαει την κοιλιτσα του πανω στη δικη σας, να μην κοιταει η κοιλιτσα του στο ταβανι, δε θα μπορει να πιανει καλα το βυζι κ μπορει ν κανει κ γουλιες. επισης θα κοιτατε να πιανει ολη την θηλιαια αλω (εκεινο το μαυρο γυρω απο τη θηλη) οχι μονο τη ρωγα, αλλιως μπορει να σας την τραυματισει

δωρα χρονια πολλα κοριτσαρα!! ποτε με το καλο θα δεις το μικρο σου?

μαρακι απο πονους πως πας?

νασια τι κανει η μικρη?

μιριαμ ολα καλα?

αναστασακο μη βιαζεσαι καλε να εχεις συσπασεις!

μαρακι καλη λοχεια κοριτσι μου!

αννα μαρια ολοκληρο μωρο εγινε ο δικος σου!

τιτινακι τελειος ο μπομπιρας!!

οποιες ξεχασα τα φιλια μουυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ομορφιές μου...;)

Δώρα μου να τα εκατοστήσεις γλυκιά μου.....Χρόνια σου πολλά και καλά.....γεμάτα ευτυχία και παιδικά χαμόγελα σε πολύ λίγες μέρες...;).......

Μαριε μου να σας ζήσει ο κούκλος σας...;)....΄να τον χαίρεστε....;)...πωπωπω....τί όμορφα παιδάκαι έχουμε στο φορουμ μας..:).....μπραβοοοοοο μαςςςς...;)

πολλα γλυκα φιλάκια σε όλες σας.....περιμένουνε νεάκια από τις εγκυούλες μας...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα 1 ωρα κ με πεταξε!!!ελεος!!τωρα δε τα ξαναγραφω ολα!!

δωρακι χρονια πολλα κ ο,τι επιθυμεις!!

κοριτσια ηθελα να ρωτησω κατι.μου συστησαν μια μαια που κανει μαθηματα για τοκετο.την πηρα κ μου ειπε οτι αργησα πολυ και οτι κανουν μαθηματα απο τον 7ο!!!!θα κανει καποια δωρεαν απο τεταρτη αλλα μου ειπε επειδη δε θα προλαβω, να κανω ιδιαιτερα με 280 ευρω!!!!μου φανηκαν παρα πολλα ειδικα εν μεσω οικονομικης κρισης κ δεν ξερω αν αξιζει !!!τι λετε οσες εχετε ηδη κανει??/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα 1 ωρα κ με πεταξε!!!ελεος!!τωρα δε τα ξαναγραφω ολα!!

δωρακι χρονια πολλα κ ο,τι επιθυμεις!!

κοριτσια ηθελα να ρωτησω κατι.μου συστησαν μια μαια που κανει μαθηματα για τοκετο.την πηρα κ μου ειπε οτι αργησα πολυ και οτι κανουν μαθηματα απο τον 7ο!!!!θα κανει καποια δωρεαν απο τεταρτη αλλα μου ειπε επειδη δε θα προλαβω, να κανω ιδιαιτερα με 280 ευρω!!!!μου φανηκαν παρα πολλα ειδικα εν μεσω οικονομικης κρισης κ δεν ξερω αν αξιζει !!!τι λετε οσες εχετε ηδη κανει??/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ειχα γραψει ενα κατεβατο ολοκληρο κ με πεταξε :twisted::twisted::twisted::twisted:

γρεφω εν συντομια, σημερα ειχαμε παει με τον αντρα μου κ ψωνισαμε ρουχακια κ παπουτσακια για τα παιδακια μας γιατι ειδικαο αγγελακος δεν ειχε τιποτα , ενω η αννα μαρια μου εχει ενα σωρο!!!!

σας διαβασα ομως δεν θυμαμαι κ πολλα..

δωρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΥΑ ΚΑΛΑ, ΓΕΡΗ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

αντε λιγες μερουλες μεινανε κ γεννας καλη μου!!!!με το καλο!!!αχ τι καλα!!!!

μαρακι μου κ εισαι ακομα εδω.... :lol::lol::lol::lol::lol:

αναστασια , μυριαμακι κ μαρακι περιμενουμετα νεακια σας απο τα νινακια!!!!!

νασιαουλα μου καλο χειμωνα φιλεναδα!!!!!καλα ξεσκιστηκαμε στις δουλειες χθες, πωπω!!!! :shock::shock:

μαρακι μου ειναι μια γληυκα το αγορακι σου, ευτυχισμενη μανουλα!!!!!!!να σας ζησει κ παλι γλυκουλα μου!!!!!

χριστινα μου φατσονι ο μικρος σου!!! ;);)

ααχχχχ αυριο εχω κ εγω γιατρο κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

την αλλη βδομαδα γεννααωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

για να δουμε τι θα μου πει.......εχω μεγαλο αγχος!!!!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο

πολλα φιλακια σε ολα τα μωρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!Λοιπον σημερα εκανα dopler.Ολα καλα μου ειπε ο ντοκτορης και ειμαστε 1700 γρ.Μαλιστα λεει ειμαστε και λιγακι μπροστα αλλα ειναι φυσιολογικο!Παντως τα τικερακια οτι να ναι λενε, εγω περιμενα να ειναι καμια 1800 με 1900 ισως!Του περιεγραψα τα πονακια που εχω και μου λεει δεν ειναι τποτα εφοσον κρατανε δευτερολεπτα.Μονο αν κρατουσαν παραπανω ωρα θα το βλεπαμε το θεμα!

Σε 15 ημερες παλι θα τα μας δει!!!Μας γυρισε πλατουλα σημερα η μανδαμ και δεν ειδαμε φατσουλα καλα!

Αυταααααα!!!Ποια ειναι η επομενη?Μιριαμ,Μαρακιιιιιιι περιμενουμε νεα.

Δωρακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κοριτσι μου οτι επιθυμεις και με ενα πονο την μπεμπουλινα σας!!Ολα καλα θα πανε!!

Μαρια Σαραντοπουλου καλε τι παιδι ειναι αυτο πω πω , να σας ζησει παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου......μια χαρούλα λοιπόν με την μικρή σας φραουλίτσα....:).......ολόκληρη κοπέλα έγινε..:)......μπράβο....:)

εσύ τί κάνεις?....πώς είσαι?.......τα πονάκια συνεχίζουν?......εγώ σήμερα έχω κάτι ενοχλήσεις.... :cry::cry::cry: ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι δικαιοοο να γραφεις ενα ολοκληρο κατεβατο και να σε πεταειι....ελεγα λοιπον οτι δεν εκανα τιποτα πριν στις θηλες...στο νοσοκομειο ειχα μαζι μου το μωρο και ετσι δεν μπορουσαν αν του δωσουν ξενο γαλα μονο αν ηθελα εγω...στην αρχη μετα το θηλασμο επινε 10-20γρ ξενο για να χορτασει αλλα αυτο κρατησε μια μερα μιας και μετα χορταινε με το δικο μου γαλα..στον Χριστοφορο και δεν μου εδειξαν και ειχαν το παιδι δεν το ειχα εγω και εδιναν οτι ηθελαν και μαλιστα παντα ηταν το παιδι χορτατο και ας ειχα πει αποκλειστικο θηλασμο δεν μπορουσα να ελενχω τι κανουνε...λοιπον οπως ειπε η Λενα γαλατακι πανω στο στιθος και μεντελα λανολινη...ειναι σουπερ οκ επειδη εγω ταλαιπωριθικα δεν σημαινει οτι και εσεις θα παθετε το ιδιο ειπαμε εγω δεν εχω θηλες και παιδευτικα ..αχ..αιμα δακρυα και ιδρωτας...πρεπει να πινετε υγρα και εστι θα εχετε γαλα..αα Αννα Μαρια νομιζω με ρωτησες για το μπανακι..εγω το πηρα απο το Λητω αλλα εχει και το Μαρια εβιτα εγω το πηρα απο εκειγιατι αμα κανεις παραγγελεια πανω απο 50ευρω δεν πληρωνεις εξοδα μεταφορας...και επειδη ειχα και αλλα να παρω το πηρα απο εκει...σας βαζω φωτο απο μπανακι και απο την κρεμουλα..εχει 11 ευρω αλλα ειναι σουπερ..ρε κοριτσια μου εκανε κατι τρελο το μαμμυ με πεταξε σε μια σελιδα να βαλω ενα κωδικο που μου εδειχνε μηπως και ειμαι σπαμ...ελεος...ΑΑ οσο για τα κιλα στον υπερηχο καλα αστα να πανε..εμενα εβγαινε την μερα πριν γεννησω στα 3κιλα και ειχα χαρει κιολας οτι επιτελους φτασαμε το 3κιλο και τελικα 2630 ηταν το παιδι..και την κολλητης μου παλι που εβγαινε 3...τελικα...3540 γεννηθικε...ασχετο εντελως...

post-1349-13873937806425_thumb.jpg

post-1349-1387393780652_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο!! πολυ μεγαλωσε βρε η μπουμπου!!!!

βανεσακι τι λες τωρα?? πολλα λεφτα!!!!!

να ψαξεις για αλλη μαια.. εκει που θα γεννησεις δεν κανουν μαθηματα ανωδυνου???

λυδια μου τι ενοχλησεις? κρατανε πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλίτσα μου...ίσως είναι επειδή αλλάζω μήνα.....ίσως πάλι είναι από το εντεράκι μου....το καλό είναι ότι δεν κρατάνε πολύ......δεν ξέρω.....κάθομαι και πολλές ώρες στο γραφείο και ίσως πιέζω την κοιλια μου χαμηλά......!!!.....

εσύ πώς είσαι κουκλίτσα μου?.......

ποιο θήλαστρο προτείνετε κορίτσια?......και αναφέρομαι μόνο στις Medela.....το swing ή το mini electric?....τα έχει δοκιμάσει καμία.???......δεν σκοπεύω να πάρω ακόμη.......απλά κάω έρευνα αγοράς.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα μου κι εγω αυτο πιστευω!!!ειναι παρα πολλα λεφτα και να φανταστεις οτι μου ειπε οτι ειναι ειδικη τιμη λογω κρισης!!!δεν παει καλα ο κοσμος μου φαινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!!!!!!!!

Με το καλό όλες μας να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα

και καλή λοχεία στις φιλενάδες μας που γέννησαν!!!!!

Αναστασάκο τέλεια η φραουλίτσα μας, μια χαρά κορίτσαρος,φτου φτου!!

Βανεσσάκι σε μια φίλη μου ζήτησαν 400€ για τα μαθήματα και τελικά

δεν τα έκανε!σαν πολύ ακριβά να τα χρεώνουν μου φαίνεται!!

Ευάκι αυτή την κρέμα μου σύστησε και η μαία και την πήρα να είμαι

έτοιμη!Το μπανάκι φανταστικό.Αχ σε ευχαριστούμε, η αλήθεια είναι

ότι μας κατατοπίζεις τέλεια!!

Λενάκι γεννάω κατά πάσα πιθανότητα την Παρασκευή, περιμένω

επιβεβαίωση.Και εσένα σε ευχαριστούμε που μας είπες τόσα

χρήσιμα πράγματα για το θηλασμό.

Ηλιαννάκι άντε να πας και εσυ στο γιατρό αύριο και να

μας πεις το πότε!!!

Σας φιλώ προς το παρόν!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι ούτε να το σκέφτεσαι κορίτσι μου....θεωρώ όχι μόνο ότι είναι αρκετό το κόστος αλλά και ότι η όλη συμπεριφορά της μαίας ήταν αποκαρδιωτική....δεν χρειάζεται......ολα θα πανε καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλίτσα μου...ίσως είναι επειδή αλλάζω μήνα.....ίσως πάλι είναι από το εντεράκι μου....το καλό είναι ότι δεν κρατάνε πολύ......δεν ξέρω.....κάθομαι και πολλές ώρες στο γραφείο και ίσως πιέζω την κοιλια μου χαμηλά......!!!.....

εσύ πώς είσαι κουκλίτσα μου?.......

ποιο θήλαστρο προτείνετε κορίτσια?......και αναφέρομαι μόνο στις Medela.....το swing ή το mini electric?....τα έχει δοκιμάσει καμία.???......δεν σκοπεύω να πάρω ακόμη.......απλά κάω έρευνα αγοράς.... :P:P

Γλυκιά Miki,

και εγώ είχα ενοχλήσεις όταν άλλαζα μήνα, μην ανησυχείς καθόλου!!

Τα φιλιά μας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Δωρα μου οτι ξερω και εγω λεω να βοηθησω...εγω νομιζα οτι το μωρο πιανει το στιθος και ολα καλα...αλλα...πεθανα και μου λεει η γυναικολος μου ναι η αληθεια ειναι οτι ποναει ο θηλασμος και δεν το ξερει ο κοσμος..τι να πω..εγω πεθανα παντος...Λενακι εγω εχω το mini electric αλλα μεχρι να το παρω ειχα δοκιμασει της κολλητης μου η οποια εχει το swing και ετσι ξερω ποιες ειναι οι διαφορες...λοιπον το πρωτο που εχω εγω εχει πανω ενα που γυρναει για να βαζεις ποσο δυνατα θελεις να σε ρουφαει και κανει θορυβοοοο..απαπαπα...και δεν ειναι για συνεχης χρηση..το αλλο ειναι αθορηβο και ετσι αμα κοιμαται και το μωρο δεν ακουγεται εχει τα κουμπια πανω εκει στο στρογγυλο σαν μαξυλαρακι που ειναι στην αρχη προετοιμαζει το στιθος και οταν ειναι ετοιμο αρχιζει η αντληση και μετα αυξανεις η μειωνεις το ποσο θες να ρουφαει..και ειναι για συχνες αντλησεις...η διαφορα ειναι και στην τιμη..εγω το πηρα 95 ευρω και η κολλητη μου 150 ευρω ομως το χρησιμοποιω μια με 2 φορες την εβδομαδα οποτε κανει τη δουλεια που θελω..αλλα αν το θες για συνεχεια παρε το αλλο καλυτερα...μαζι εχει και ενα μπιμπερο αλλα αμα θες πουλανε και εξτρα μπιμπερο η σακουλες για να κανεις αποθηκευση στο γαλα..αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΑΚΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ Κ ΚΑΡΟΤΑ.Η ΣΟΥ[ΠΙΤΣΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ Η ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ.ΚΟΤΟΣΟΥΠΑ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 2800 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΑ ΕΥΤΗΧΩΣ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ,ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ Κ ΤΑ ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ Κ ΦΟΒΑΜΕ ΜΙΝ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Κ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ....ΟΥΦ ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΠΑΛΙ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!ΞΕΚΙΝΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ Κ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ.ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΣΟΥ?ΠΗΡΕΣ ΤΗΛ.?ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΜΕΝΑ Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ Κ ΘΑ ΤΙΝ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΘΑ ΤΙΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΕΡΙΣΤΕΙ Κ ΘΑ ΤΙΝ ΞΑΝΑΠΕΡΣΩ ΕΝΑ ΠΑΝΙ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ.

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!!ΤΙ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!!

ΗΛΙΝΑΚΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ε?ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΟΙ Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ!!!!!!!!

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ Κ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!!!!!

ΜΙΚΙ ΓΚΕΡΛ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΙΤΙΝΑ ΝΑΣΙΑ ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΛΕΝΑ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρεσ τι μου κανετε??

μια χαρα βλεπω ολεσ ειμαστε......

αναστασακι μια χαρα κοπελαρα η φραουλιτσα μασ εε????????τελεια.....

βανεσακι εχει τρελαθει ο κοσμος νομιζω.........

μαρια σαραντοπουλου τι κουκλακι ειναι αυτο πολλα φιλακια στα πατουσακια του........

καποια με ρωτησε ποτε κανω εγω ντοπλερ ...εγω την αλλη τεταρτη θα παω........

λυδιακι μου ποτε θα κατσεισ εσυ να ξεκουραστεισ????

ηλιανακι μου γλυκο μια εβδομαδα εε?????Αντε κοριτσακι μου με το καλο ........

αχ δεν θυμαμαι κατι αλλο αλλα εδω θα ειμαι τα λεμε παλι.......

μυριακι μου μια χαρα ολα ε??τελεια ολοκληροσ παιδαροσ ο μικροσ μασ.......με το καλο ολα κοριτσαρα...

φιλακια σε ολεσ φιλεσ μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς το απόγευμα πήγαμε με τον άντρα μου στον γναθοχειρουργό για να δούμε τι θα γίνει με το δόντι του. Συμπαθητικός μας φάνηκε και θα το προχωρήσουμε. Ευτυχώς δε θα δώσει όλα τα λεφτά μονοκοπανιά και δε θα μας πέσει πολύ βαρύ.

Μετά πήγαμε στο σούπερ μάρκετ και πήραμε παιδικά καλλυντικά και πάνες. Πάνες πήραμε Nanny's, για το μαιευτήριο και για κάποιες εξόδους, γιατί ως επί το πλείστον θα χρησιμοποιούμε υφασμάτινες. Καλλυντικά πήραμε αφρόλουτρο, ενυδατική κρέμα και λαδάκι, όλα της Προδέρμ. Ελπίζω να μας βολέψουν, δηλαδή να βολέψουν το Ανδρέα. Φυσιολογικό ορό θα πάρετε από σούπερ μάρκετ ή από φαρμακείο; Θερμόμετρο πήρατε;

Εύη, τέλειο το μπανάκι και πολύ βολικό μου φαίνεται! Αλλά δεν ξέρω πόσο χρεώνουν τα μεταφορικά για Κύπρο. Θα το ψάξω πάντως.

Αναστασία, μην περιμένεις ότι το μωρό σου συμβαδίζει με όσα λέει το τικεράκι! Κάθε μωρό είναι μοναδικό και αναπτύσσεται όπως θέλει αυτό! Και οι μετρήσεις που κάνουν οι γιατροί έχουν απόκλιση.

Λένα, τι έγινε τελικά με το ωδείο;

Μαρία (Σαραντοπούλου), σου είπα και στο φέισμπουκ, να σας ζήσει να τον χαίρεστε, κουκλάκι είναι! Γέννησαν και η Αγγελική, η Κατερινούλα και η Επιστήμη!

Βανεσσάκι, πολλά λεφτά η μαία... Δεν κάνουν σε κάποιο νοσοκομείο δωρεάν μαθήματα;

Μύριαμ, μια χαρά σε βλέπω!!! Κοντεύεις κι εσύ! Θρεφτάρι ο δικός σου!

Δώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε ρώτησα πριν αν έχεις γενέθλια, αλλά δε σου ευχήθηκα!!!!!!! Χρόνια πολλάααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Για το θηλασμό το παίρνω χαλαρά όπως έχω ξαναπεί. Πιστεύω ότι είναι κάτι πολύ φυσιολογικό, διάβασα ένα λινκ που είχε βάλει η afro24 μια φορά που μπήκε στο ποστ μας και είναι εξαιρετικά κατατοπιστικό. Το τύπωσα και το έβαλα στο ψυγείο μας και όποτε ανοίγω το ψυγείο, ρίχνω και μια ματιά! Σε δύο σελίδες τα λέει όλα! Νομίζω ότι δε θα είναι τόσο δύσκολο, απλά θέλει πααααααααρα πολλή υπομονή!

Θήλαστρο δεν έχω πάρει, μου είχε πει μια φίλη μου ότι θα μου δώσει το δικό της, αλλά είναι αυτή που θα μου έδινε και την καλαθούνα, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να αγοράσω! Δεν παίρνω ακόμη, θα δω αν θα χρειαστεί, αν και νομίζω ότι θα χρειαστεί.

Λυδία, τι ενοχλήσεις έχεις; Σήμερα είπα στον γιατρό για τις συσπάσεις και μου είπε αν δεν μου περάσουν με την ξεκούραση, να πάρω κάτι χαπάκια που μου έγραψε. Με προειδοποίησε ότι προκαλούν ταχυκαρδίες και τρέμουλο, κι ότι, επειδή έχω χαμηλή αιμοσφαιρίνη, μπορεί να προκαλέσουν τρελές ταχυκαρδίες. Σήμερα ευτυχώς είχα συσπάσεις, αλλά λίγες (κάτω από 5-6 που είναι το όριο που μου έβαλε) και ελπίζω να αποφύγω τα χάπια!

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε (κλαψ)...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου τι κανετε?

Σορυ που δεν πολυμπαινω αλλα ειναι καπως περιεργες ευτες οι μερες με τον μικρο στο σπιτι..

Σημερα κουραστηκαμε πολυ..πηγαμε εκκλησια γιατι ετσι ειναι το εθιμο εδω, εγω δεν μπηκα, μονο το μωρακι, μετα πηγαμε παιδιατρο για να μας παρουν αιματακι για το κεντρο προληπτικης παιδιατρικης..

Ηταν πολυ ανυσυχος ολη μερα αλλα τωρα ξεραθηκε στον υπνο..εγω ξεχασα τι ειναι υπνος..τι ειναι αραγε?τα ματια μου ειναι κατακοκκινα μεσα και εχω κανει κυκλους κατω απο τα ματια..

Κοριτσια με το θηλασμο ειναι παιχνιδη υπομονης..οποιος εχει περισσοτερη υπομονη κερδιζει..θα ακουσετε πολλα..ακομα και στο μαιευτηριο θα σας πουν δωσε και λιγο συμπληρωμα γιατι ..χιλιους δυο λογους βρισκουν..εγω συνηλθα απο την καισσαρικη και ζητησα να τον βαλουν ματευθειαν στο στηθος μου οταν καταφερα να νιωθω καπως καλυτερα τα χερια μου..την πρωτη φορα ηταν δυσκολο γιατι δεν ενιωθα τιποτα απο το στηθος και κατω και μετα βιας καθομουν..μετα ξεκινησαν ολοι να μου λενε να αφησω να περασουν δυο τρεις μερες και μετα να ξεκινησω αλλα δεν ακουσα κανεναν..στην κλινικη του εδιναν συμπηρωμα γιατι επεθε λιγο ικτερο αλλα κι ο δικος μου ειναι καπως αχωρταγος..δυο μερες τωρα κυκλοφορω με ενα στθος στο χερι κι ενα μωρο να αποκοιμιεται μολις το βαλω πανω μου..θηλαζουμε συνεχως, δεν εχει ωραριο..αλλα ειναι πολυ σπασιμο να σου λενε δωσε και συμπληρωμα για να ξεκουραζεσαι..

Οσο για τα θηλαστρα εγω προς το παρον δεν τα συνιστω γιατι τωρα στην αρχη το βασικο ειναι να μαθει να πιανει το στηθος το μωρο και να μαθει την θηλη μας..οποτε αν του δινουμε μπιμπερο η πιπιλα ειναι σαν να υποχωρουμε καπως..

Δεν εχω διαβασει πολλα απο αυτα που γραφετε λογω μωρου..

Ααααα, σας ευχαριστω ολες παρα μα παρα πολυ για τις ευχες σας..ευχομαι με εναν πονο και καλη λευτερια και σε σας αγαπημενες μου φιλεναδες κι οσες ειστε ηδη μανουλες καλη υπομονη με τα αγγελουδια σας και καλη ξεκουραση..

Αναστασακι μου, αν κανεις καισσαρικη, ξεχνα την τουρτα το πρωτο βραδυ..εγω ακομα δεν εφαγα πιτσα κι εχουν περασει και 8μερες..ασε που μου φαινονται λυσσα ολα τα φαγητα..

Μαρια 12, γεννησες?

Κατερινουλα 11 και μαρια σαραντοππυλου, να σας ζησουν τα αγορακια σας..γερα και καλοτυχα να ειναι..

Ηλιαννακι μου γλυκο ελπιζω να εισαι καλα..

Ευη μου, τι κανει το κινεζακι σου?εσυ θηλαζεις αποκλειστικα?

Χριστινακι, περασε ενας μηνας ε?μεγαλωσε ο γλυκοθλης σου!να σου ζησει..

Δωρακι μου, καλη μου φιλεναδα και συμπεθερα, ποτε μπαινεις για καισσαρικη?περιμενουμε την κουκλα μας..

Νασιουκο μου, τι κανουν τα μικρα ταλιμπανακια σου?

Μυριαμακι μου, τι κανεις?ετοιμαζεσαι?

Βανεσσακι μου, τι κανεις?

Μικακι μου, κοντευουμε?να μαθουμε επιτελους και το φυλο..

Νια μου, τι κανουν οι μικροι χορευτες?αληθεια εσυ ποτε γεννας..εχεις διδυμα κι αν δεν κανω λαθος πρεπει να γεννησεις πριν τις 40βδομαδες..

Αννα μαρια, τι κανει ο μικρος αντρικος?ετοιμαζεστε κι εσεις σιγα σιγα..

Γκιρλ μου, πως εισαι καλη μου?τι κανει η μικρη σου?

Λενακι μου, τι κανει ο αναστασης?ο μικρουλης στην κοιλιτσα?

Κοριτσακια μου, ελπιζω να μην ξεχασα καμια..

Αντε να ερθουν κι αλλα μωρακια να ανοιξουμε ποστακι με αλλο τιτλο..

Δεν εχω πιστεψει ακομα οτι ειμαι μαμα..ωρες ωρες το ξεχναω..

Σορυ για το μεγαλο μηνυμα αλλα ειχα καιρο να γραψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μου τι κανεις βρε ψυχη?Φανταζομαι οτι εισαι ενα πτωμα και ηδη στο μυαλο μου προετοιμαζομαι κι εγω.....Νομιζω μια χαρα το χειριστηκες το θεμα με το θηλασμο!Σιγουρα θα σε κουραζει αλλα καλυτερα απο το να δωσεις συμπληρωμα!Σημερα που πηγα στο γιατρο η μικρη εχει παρει θεση και μου ειπε ο γιατρος δυσκολα να αλλαξει τωρα, ετσι ελπιζω για φυσιολογικο τοκετο εκτος απροοπτου.Συνεχιζω δηλαδη να ονειρευομαι το γλυκο για την ιδια ημερα.Τωρα αν ειναι και την επομενη τι να κανουμε!

Μιριαμ μεχρι τις 10/10 θα μου την φερουν ειπαν την συρταριερα, τι να πω!Αγωνιω να ξεκινησω να πλενω τα ρουχαλακια της!

Αχ και το Δωρακι μας τελειωνει σιγα σιγα το φουσκωμα...θα ξεφουσκωσει.....ποτε θα περασουν κι εμας οι ημερες....νομιζω αν αρχιζω να πλενω και να ετοιμαζω θα περασουν χωρις να το καταλαβω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, εγω με το φουσκωμα δεν ειδα αμεσως διαφορα..τις πρωτες μερες μετα την καισσαρικη ενιωθα οτι ειχα φουσκωσει πιο πολυ..σημερα ομως ειδα οτι κατι μπαλαρινες που ειχα παρει και φορουσα τον τελευταιο καιρο και τις πηρα ενα μεγεθος μεγαλυτερο,ε σημερα μου ηταν μεγαλες..ξεκινησε σιγα σιγα να φευγει..

Αχ..περομενω να ξυπνησει να τον αλλαξω να τον θηλασω και μετα ξανα αλλαγη πανας και μετα αν ειμαι τυχερη μπορει νανκοιμηθω κανα διωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυδια κ εγω θελω να παρω θηλαστρο.. θελω να κανω 1 το πολυ 2 αντλησεις την ημερα.. αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλο, αν κ εχω ακουσει για το σουιγνκ της μεντελα που λεει κ η ευη..

αν εχεις σκοπο να κανεις πολυ συχνη χρηση του θηλαστρου πρεπει ομως να παρεις νοσοκομειακο, να ξερεις, αυτα του εμποριου δεν ειναι καταλληλα για πολλες καθημερινες αντλησεις

βανεσσακι της ειπες ευχαριστω που σου κανει κ ειδικη τιμη??? :lol::lol::lol:

ε ρε πως πατανε στις φοβιες της νεας μανας..

μιριαμ μην αγχωνεσαι για τις συσπασεις, για να γεννησεις θα πρεπει να ειναι συχνες! ο μπεμπαρος θα ερθει οταν ειναι ετοιμος!! ;)

αννα μαρια με το ωδειο μια χαρα πηγε ο μικρος!! ο αντρας μου μου ειπε οτι τρελαθηκε!!!!

ελεγαν τραγουδακια, χορεψαν, χτυπουσαν παλαμακια με το ρυθμο, επαιξαν κ διαφορα παιχνιδακια κ σε ολα ο χουλιγκαν πηγαινε μεχρι τον τελικο με ενα παιδακι 4 χρονων, το πιο μεγαλο!!

κ ηρθε στο σπιτι ενθουσιασμενο το σκατο!!!!!

αλλα το σκεφτομαστε ακομα, ειναι αρκετα τα λεφτα.. ο οκτωβρης ειναι δωρεαν, γιατι ειναι δοκιμαστικος κ μετα μεχρι κ το μαιο ειναι 490 ευρω... δεν ξερω αν μπορουμε να τα διαθεσουμε, θα τα βαλουμε κατω κ θα δουμε... αυριο θα τον παω κ στη χανθ να δουμε πως θα παει κ με τις αλλες δραστηριοτητες

ποσες συσπασεις εχεις? εγω εχω το πολυ 3 φορες τη μερα, χωρις πονο κ εμενα το ιδιο μου ειπε για ξεκουραση.. ποσο να ξεκουραστω με τον μικρο ομως..

αγγελικουλα μου!!! μποραβο κοριτσαρα μου!!!!!!!

μπραβο που τα πας τοσο καλα με το θηλασμο!!!!!!!

ετσι ειναι, θελει υπομονη κ επιμονη, τις πρωτες 4-5 βδομαδες ειναι το λουκι αλλα μετα θα δεις οτι θα ειναι πολυ πολυ πιο ξεκουραστα τα πραγματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα την γεννα λενε οτι πρεπει να βαλεις βρακακια ειδικα που μαζευουν την κοιλια, ισχυει αυτο?Γιατι ρωτησα τον φαρμακοπειο μου και μου ειπε οτι αυτα ειναι χαζα και πρεπει να αφηνουμε τη μητρα να επανελθει απο μονη της.Μια θεια μου ειπε να βαλω γιατια υτη δεν εβαλε και κρεμασε η κοιλια της.Ποιον να πιστεψουμε τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, μ' αρέσει που ζητάς και συγγνώμη που δεν μπαίνεις συχνά!

Καλά το χειρίζεσαι με το θηλασμό. Τα υπόλοιπα πώς τα προλαβαίνεις; Βοηθά κι ο άντρας;

Φαντάζομαι θα είναι πάρα πολύ σπαστικό, εσύ να δίνεις αγώνα για το θηλασμό, και να σου λένε όλοι να δώσεις συμπλήρωμα. Αμάν πια, όλοι έχουν μάθει με το συμπλήρωμα και στους δύο μήνες σου λένε "δεν έχω πολύ γάλα, πάει να κοπεί, οπότε θα αποθηλάσω". Ε, πώς να μην κοπεί, άμα δίνεις συμπλήρωμα από την πρώτη μέρα;

Την καισαρική με επισκληρίδιο την έκανες έτσι; Για να δούμε εμείς πώς θα γεννήσουμε...

Αναστασία, για τα βρακιά μιας χρήσης δεν ξέρω, εμένα μου είπαν ότι βοηθάνε πολύ.

Λένα, ο άντρας σου δε βρήκε τίποτα ακόμα ε; Ούτε ο δικός μου...

Όσο για τις συσπάσεις, μπορεί να είχα και πάνω από δέκα, χωρίς πόνο πάντως. Σήμερα είχα σαφώς λιγότερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...