Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια!

Ουφ, πολύ βαριέμαι, όλη μέρα κάθομαι... Σήμερα νύσταζα κιόλας, ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα το βράδι, γιατί αύριο έχω γιατρό...

Νάσια, έχει καμιά γιορτή αύριο και θα έχει λειτουργία; Κι εγώ θέλω να πάω εκκλησία, αλλά δεν μπορώ να ξυπνήσω... :( Καλά, εμάς εδώ τις καθημερινές όταν έχει λειτουργία, τελειώνουν κατά τις οκτώμιση!!!! Δεν είναι για μένα...

Αναστασία, κοντεύουμε και δεν το πήραμε χαμπάρι... Ουφ, δεν έχω τίποτα έτοιμο ακόμα... Ακόμα κι αυτά που περίμενα ότι θα μου φέρουν, θα πρέπει να πάω να τα πάρω...

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω, πήρατε θερμός, λαβίδες, και διάφορα άλλα για τάισμα με μπιμπερό; Εγώ μόνο τρία μπιμπερό πήρα και αποστείρωση, γιατί θέλω να το παλέψω να θηλάσω. Το θερμός σε τι χρησιμεύει; Για να φτιάξουμε το γάλα όταν είμαστε εκτός σπιτιού;

Εύη, είπες να μπεις και έβγαλες το άχτι σου!!! Αυτό το μπανάκι από πού το αγόρασες;

Δε μου λέτε, οι νυχτικιές που πήρατε είναι 100% βαμβάκι; Εμένα μου έδωσε η μάνα μου τρεις, που τις είχε αχρησιμοποιήτες, με τις ετικέτες, αλλά μόνο η μία είναι 100% βαμβακερή. Όσο για το μπάνιο μας, αφού θα έχουμε το προδέρμ για το μωρό, ας κάνω κι εγώ μπάνιο μ' αυτό!

Ουφ, είμαι τελείως απροετοίμαστη ψυχολογικά για μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα η νυχτικια ειναι 100% βαμβακι και 1 η μπυζαμα,η αλλη ειναι μιση μιση.Κι εγω αρχισα να αγχωνομαι για τη συρταριερα,θα τους ξανα παρω τηλεφωνο αυριο.Λαβιδες εχει μεσα στον αποστειρωτη,τουλαχιστον εμενα εχει.

Αυριο παμε γιατρουλη να δουμε την φραουλιτσα.Λογικα τωρα πρεπει να ειναι κοντα στα 1600 με 1800 ετσι δεν ειναι?

Αννα Μαρια νομιζω ποτε κανενας δεν ειναι ετοιμος να γινει γονεας, αλλα οταν ερχεται το μωρο μεσα στην οικογενεια θες δεν θες προσαρμοζεσαι και σε βοηθαει και η φυση ετσι πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να έχει στον αποστειρωτή λαβίδες; Ούτε που άνοιξα να δω!

Εμένα πάντως είναι 1800 γραμμάρια και κάτι και 42 εκατοστά ύψος. Λογικά μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας, θα πάει δύο κιλά.

Εγώ δεν είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά, αλλά ούτε και με άλλο τρόπο έχω προετοιμαστεί. Έχω ένα σωρό ψώνια, ένα σωρό ετοιμασίες... Το άσχημο είναι ότι πρέπει να δώσω πολλά λεφτά μαζεμένα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία δεν είναι καμία γιορτή αύριο.....απλώς στα Μουδανιά η Παναγία Κορυφινή (που είναι η αγαπημένη μου εκκλησία) λειτουργεί μόνο τις Δευτέρες οπότε είπα να κοινωνήσω εκεί πριν γεννήσω.....εγώ λαβίδες δεν πήρα γιατί έχει ενσωματωμένη λαβίδα στο βουρτσάκι που τα πλένω και χρησιμοποιώ εκείνη.....Θερμός έχω ένα από την κόρη μου....το χρησιμοποιούσα όταν έπρεπε να πάω κάπου και θα χρειαζόμουν ζεστό νερό για το γάλα της. Όταν ήμουν στο σπίτι δεν το χρησιμοποιούσα, απλά έβραζα νερό στον βραστήρα ότι ώρα κι αν έπρεπε να φτιάξω γάλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου καλό χειμώνα να έχουμε κοριτσάκι μου.....με τα μωράκια μας!!!!!!!!!! Άντε πάρε σειρά γιατί στο τέλος θα γκαστρωθεί ο άντρας σου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω βραστήρα να μην πάρω, θα βράζω το νερό σε κατσαρολάκι που θα το έχω μόνο γι' αυτό το σκοπό. Αλλά ελπίζω να μη χρειαστεί και να μπορέσω να θηλάσω! Είμαι αποφασισμένη, κι ελπίζω να έχω τη βοήθεια του άχρηστου του άντρα μου :P γιατί είναι πολύ εύκολο να τα παρατήσει κανείς αν δεν έχει βοήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αυτο το λουσιμο δεν το γλιτωνει κανεις,κι εμεις πρεπει να τα ακουμπησουμε τα ευρουλακια και απο εδω και περα με ενα νεο μελος ολο θα πληρωνουμε....

Νασια κι εγω σκεφτηκα να κοινωνισω αλλα λιγο αργοτερα!Καμια 15 ημερες νωριτερα λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα το στηθος δεν εχει πρηστει καθολου, αλλα λενε αφου γεννας βαζεις το μωρο να θηλασει και το κατεβαζει...αληθεια ή μυθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το δικό μου στήθος κορίτσια.....ΤΙΠΟΤΑ ακόμα.....άδειο φαίνεται, έχουν γίνει σαν καρδάρια αλλά από πρωτόγαλα ακόμα δεν είδα κάτι......λένε ότι το γάλα κατεβαίνει 2-3 μέρες μετά την γέννα! Ότι και να σας πώ ψέμα θα είναι.....η προηγούμενη εμπειρία μου κατέληξε σε παταγώδη αποτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο ξέρω, μπορείς να θηλάσεις λίγη ώρα μετά τη γέννα. Δεν είναι απαραίτητο να έχουμε πρωτόγαλα. Εγώ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα κρεμασαν δεν ξερω γιατι, ειναι φυσιολογικο?Και ξαφνικα μετα θα γινουν τουμπανο?Καλα πρωτογαλα ουτε για δειγμα!Το εχω κι εγω ενα αγχος αν θα θηλασω ειναι η αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, εμένα δεν έχουν κρεμάσει. Απλά οι ρώγες είναι κάπως πρησμένες. Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να είμαι αισιόδοξη: σκέφτομαι ότι ο-πωσ-δή-πο-τε θα θηλάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρτο χαλαρα Αννα Μαρια γιατι αν δεν τα καταφερουμε θα μας πειραξει πολυ.Αν ειναι να γινει θα γινει!!!

Πεινασμενο δεν θα μεινει παντως το μωρο! :D

Νασιουλααααα και βαλεεεεεεεε δεν ξερω που να τα χωρεσω τα κρεμασταρια! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ, πάντως, δε φοράω σουτιέν μέσα στο σπίτι, όχι επειδή έχει μεγαλώσει το στήθος μου, αλλά επειδή με ενοχλεί η κοιλιά. Ακούστε το άλλο κουφό: έχω ένα στράπλες σουτιέν, που πάντα με ζόριζε λίγο και με στένευε. Ε, τώρα είναι το μόνο που με βολεύει!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι λοιπον, αρχισα να εχω πονακια περιοδου,οχι συνεχεια...κανα 2 φορες την ημερα και διαρκουν 10 με 15 δευτερολεπτα.Επισης οταν σηκωνομαι καπου καπου νιωθω ενα απιστευτο βαρος κατω χαμηλα λες και θα βγει το μωρο.Να ανυσηχω ή ειναι τα γνωστα πετρωματα και συσπασεις που λενε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, δεν ξέρω να σου πω... Εγώ έχω πετρώματα στην κοιλιά, αλλά καθόλου πόνο. Όταν πονάει η κοιλιά μου είναι επειδή θέλω να πάω τουαλέτα! :P

Πες το στο γιατρό σου, αν και, όπως το περιγράφεις, τα πονάκια είναι πάααρα πολύ αραιά και σύντομα και μάλλον είναι φυσιολογικά στην εβδομάδα που είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα του το πω αυριο που θα παω.ΕΕΕΕ καιρος δεν ηταν να αρχισουν και σε μενα?Αλλες καημενες τα εχουν απο τον 6ο μηνα!Χθες μαλιστα το καταλαβα και μεσα στον υπνο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ φοράω σουτιέν μέσα στο σπίτι, με δυσκολεύει πάρα πολύ και μου φέρνει στεναχώρια.....κανονικά θα έπρεπε να φοράω γιατί βάρυνε αρκετά αλλά δεν μπορώ!

Αναστασάκο μπορεί να είναι και συσπάσεις αυτά που περιγράφεις αλλά καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου.....βρε τί κόλλημα σ'έχει πιάσει να έχεις σώνει και ντε συσπάσεις?????? Δεν είναι και ότι καλύτερο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι να ειναι τοτε βρε Νασιουλα?Αφου με πιανει εκει στις σαλπιγγες πονος και δεν μπορω να περπατησω και μετα περναει αν τεντωθω στο κρεβατι!Μακαρι να μην ειναι τι να πω!

Καλα κι εγω μεσα στο σπιτι ενα δεξια παει κι ενα αριστερα...λυμένα τα εχω και αδεσποτα! :lol::lol:

Σας καληνυχτω κοριτσια, θα τα πουμε αυριο παλι,φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κι εγω μεσα στο σπιτι ενα δεξια παει κι ενα αριστερα...λυμένα τα εχω και αδεσποτα!

=))=))=)) Και στη μέση η κοιλιά.......καλά δεν παίζεσαι λέμεεεεεεεε!!!!!!!! Καλό βράδυ Αναστασάκο!!!!!!!

Καληνύχτα κοριτσάκια μου κι εγώ πάω για νάνι, είμαι πτώμα στην κούραση!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ Κ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΚΛΑΨΕ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ!!!!!ΜΕΤΑ ΕΙΧΑΝ ΤΡΑΠΕΖΙ Κ ΕΦΑΓΑ ΠΟΛΥ Κ ΤΟΥΜΠΑΝΙΣΑ ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ :lol::lol::lol::lol: ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΜΟΥΝ Κ ΟΝΟΥΣΑΝ Η ΚΑΡΠΟΙ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΝΑΤΕ?ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΙΓΟ ΣΥΜΑΖΕΨΑ Κ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΑΙΝΙΑ ΡΟΔΑ ΤΣΑΝΤΑ Κ ΚΟΠΑΝΑ ΚΑΛΗ ΗΤΑΝ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΝΑ ΤΙΝ ΔΕΙΤΕ ΕΙΧΕ ΓΕΛΙΟ.Κ ΑΥΡΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΡΑΚΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ Κ ΚΑΡΟΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟ,ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ Η ΟΧΙ?ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ Κ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ Κ ΣΕ ΕΣΕΝΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!ΞΕΒΙΔΩΘΗΚΕΣ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΙΓΟ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΕ!!!!!!ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΠΕΡΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!!

ΞΕΣΚΑΣΑ Κ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΨΩΝΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ Κ ΜΕΣΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ 12 ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΕ ΒΡΕ ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΠΑΜΕ!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΣΑΕΣ ΚΑΛΑ!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ......ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΜΑΖΕΜΕΝΟ.

Ο ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΧΕΙ ΛΑΒΙΔΑ ΜΕΣΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΛΛΗ.

ΘΕΡΜΟ ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΟ ΝΕΡΟ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΣΤΙΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΝ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ.ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΙΝ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΝ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΠΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΙΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΤΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΨΩΝΙΑ ΚΛΠ.ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙΣ ΕΚΕΙ.

ΕΥΗ ΜΟΥ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΕΖΑΚΙ!!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...