Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

egv JERV ΟΤΙ πρεπει να περνεις και ηλεκτρολυτες...αλμορα σαχ!ρωτα την παιδιατρο!!!

ειναι σκονη και εχουν γευση ελμονι..

περαστικα σας μωρε!!!!ωραια προσκληση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

NICKIS TO HIDRANTEX EINAI ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΟΙΑ.

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΣΕΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑΜΕ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΕΤΟ. ΓΑΛΑ ΜΕ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΡΥΖΙ. ΟΧΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ.

ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ. ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΛΑΚΤΟΖΗ.. ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΜΕΤΟ.

ΤΟ ΑΛΜΟΡΑΛ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΥΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ. ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΛΑΜΠΡΑΖΟΛ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ. ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΕΜΕΤΟ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Ελένη μου!

Γάλα με ρυζόνερο της δίνω, Αλμοράλ το προσπάθησα αλλά δεν θέλει ούτε να το δει (είναι 23 μηνών και δεν την πείθω) και το Hodrantex δεν το ήξερα. Κάνει να το πάρει παιδί 2 χρονών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!!!!!!!!!

Νίκη μου πολύ ωραία η πρόσκληση!!!!!

Περαστικά στην ζουζούνα σου! Και εγώ με το ρυζόνερο λύνω το πρόβλημα της διάρροιας και με την αποχή φρούτων και λαχανικών. Η μπανάνα μόνο σφίγγει τα κακάκια. Τώρα για τα υπόλοιπα που λέει η Γεωργία και η Ελένη δεν ξέρω.... δεν έχουμε φτάσει ποτέ σε προχωρημένο στάδιο. Μια φορά όλη κ όλη αρρώστησε και σε 2-3 μέρες ήταν περδίκι.

Αντε πότε θα βρεθούμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία, μην με βρίσεις.. τώρα μόνο είδα το μήνυμά σου..Thanks! Σήμερα είναι καλύτερα αλλά πολλά νεύρα ρε παιδιά! Σκέφτομαι πολύ την ώρα της βάπτισης..σίγουρα θα κλαίει συνέχεια και δεν θα το αντέξω..

Μαίρη και εμένα πρώτη φορά το παθαίνει και την λυπήθηκα. Εχθές ευτυχώς έκανε μία φορά μόνο. Πότε γεννάς; τί κάνει ο Χριστόφορος; έχει νεύρα όπως την δικιά μου; :evil: Thanks για την πρόσκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικούλα με το καλό τα βαφτήσια και αφού θα έχεις άδεια σίγουρα θα κανονίσουμε συνάντηση!!!!

Ο Χριστόφορος έχει ηρεμήσει με το θέμα ντύσιμο-γδύσιμο αλλά έχει αγριέψει λίγο με το να μοιράζεται τα παιχνίδια του με άλλα παιδάκια... :( Εγώ μέσα του Φλεβάρη μπαίνω στο μήνα μου!!!!!

ΒΟΗΘΕΙΑ: Θα έχω πάλι μεγάλο θέμα με το σόι που θα θέλει να έρθει να μας ευχηθεί για το μωρό.... πείτε ρε κορίτσια αν είμαι παράλογη να κάτσω τουλάχιστον να το σκεφτώ πιο ήρεμα.... Λοιπόν, εγώ προτιμώ να έρθουν οι συγγενείς στην κλινική. Προτιμώ τους φίλους στο σπίτι που έχω μεγαλύτερη οικειότητα (όσο και αν φαίνεται περίεργο) και θα περάσουμε καλύτερα και θα ξεχαστώ και λίγο και δεν θα παρεξηγήσουν αν τα παιχνίδια του Χριστόφορου είναι σκόρπια σε όλο το σπίτι.

Οι συγγενείς μου όμως στην 1η μου γέννα είχαν έρθει όλοι στο σπίτι :twisted: είχα το ζόρι μου με το μωρό σαν φρεσκομανούλα, είχα το θηλασμό, είχα και τις θειάδες που έπρεπε να περιποιηθώ στο σπίτι και να το έχω να λάμπει γιατί έκαναν εξονυχιστικό έλεγχο μην τυχόν και έχει πουθενά καμιά σκονίτσα. Μετά κέρνα γλυκά, κάνε καφέδες, βγάλε για τους άντρες τσικουδιά που θέλουν όμως και μεζέδες... ουφ.... ( σε αντίθεση με τις φίλες που έκαναν μόνες τους καφέδες τους και έπαιρναν μόνες ότι ήθελαν από ντουλάπια και ψυγείο :lol: ) είχαν παίξει τα νεύρα μου. Και έχω και μεγάλο σόι και μόνο μια θεία να έρθει την φορά έχει 3-4 παιδιά που και αυτά με την σειρά τους έχουν άλλα 2-3 μικρά μούλικα και μαζεύονται ίσα με 10 άτομα την φορά....

Τώρα που θα έχω το νεογέννητο αλλά και τον Χριστόφορο πως θα έχω και το κουράγιο να είναι το σπίτι στην εντέλεια καθημερινά και να περιποιηθώ και το σόι;;;;; Και το θέμα είναι πως όλοι αυτοί πάντα έρχονται απροειδοποίητα :twisted::twisted::twisted: ούτε ένα τηλέφωνο έστω την ώρα που φεύγουν από το σπίτι τους ρε παιδί μου και εκνευρίζομαι..... Την προηγούμενη φορά μου ερχόντουσαν εντελώς ακατάλληλες ώρες. Συνήθως ερχόντουσαν γύρω στις 5, που εκείνη την ώρα σχολάει ο Γιώργος και δεν μπορούσε να μπει να κάνει το μπάνιο του και να φάει σαν τον άνθρωπο μόνο καθόταν μαζί τους με τα ρούχα της δουλειάς και ξεθεωμένος μια που τότε είχε ακόμα ραβδίσματα. Την άλλη μου είχαν έρθει Σαββατο βράδυ που είχα καλέσει τη νονά του Χριστόφορου για φαγητό. :shock: Είχα τα μαγειρέματα και τις ετοιμασίες είχα να περιποιηθώ και το σόι που πάλι είχαν έρθει απροειδοποίητα. Και εννοείται ούτε που τους είπα να κάτσουν να φάμε (άσε που είχα κανονίσει φαγητό για 4 και όχι για 14 άτομα). Όταν ήρθαν οι κουμπάροι την κατάλαβαν τα ξαδέρφια και την έκαναν με ελαφρά.

Και επίσης δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με κανένα από τα 22 πρώτα μου ξαδέρφια! Ούτε τηλέφωνα δεν ανταλλάζουμε σε γιορτές κλπ. Δεν έχω καν τα κινητά τους! Εκτός από μια ανύπαντρη ξαδέρφη λατρεμένη και μια άλλη παντρεμένη επίσης λατρεμένη με 4 παιδιά, όλους τους άλλους τους έχω αλλά και με έχουν χ@σμένη!

Είπα στην μάνα μου να τους το πει με τρόπο να έρθουν στην κλινική, αλλά οι μανταμίτσες θα έρθουν σίγουρα στο σπίτι για να δουν τα έπιπλα και την σόμπα και να μπαίνουν και σε κάθε δωμάτιο και να σχολιάζουν.... ~x(~x( Και όχι δεν θέλω ούτε τα ψευτοδωράκια τους ούτε τα βαρβάτα τα δώρα...την ησυχία μου θέλω.

Όχι πείτε μου αν είμαι παράλογη και τί μπορώ να κάνω;;;;

Σας κούρασα αλλά θέλω γνώμες και συμβουλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε καλα που ειμαστε μακρυα απο ολους...

ξεκαθαρισμα..δε δεχομαστε επισκεψεις..

ο χριστοφορος θα ζοριστει ουτωε οι αλλως...οποτε σπιτια σας ολοι!!

εσεις ειστε εδω που κρατατε ηθη και εθιμα;;

ο λεγομενος 40ρισμος;;

ε ρε ξεφτιλα!!οχι για τους κρητικους..αλλα για το κωλοσογο!!

καλωβς εχοντων των πραγματων νικη θα ερθομυε βαφτιση!!και αντωνια..εκτοε απροοπτου!!

να βρεθουμε ρε πασιδια...ποτε λετε;;

νικη πες ρε καλο μυο απο βδομαδα ποια μερα σε βολευει..η καλυτερα πες μερες για να δω ποτε βολρυει και μενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γ@μησέ τα Σωσώ μου δεν βρίσκεις άκρη.... μου την έχει βιδώσει άσχημα και όσο σκέφτομαι πως πλησιάζει ο καιρός τρελαίνομαι.

Ναι υποτίθεται ότι τηρούν τον σαραντισμό αλλά να πάνε επίσκεψη σε ασαράντιστη δεν υπάρχει πρόβλημα. Το να μπει όμως λεχώνα στο σπίτι τους το θεωρούν μεγάλη γρουσουζιά :shock:

Αν τους ξεκαθαρίσω ότι δεν δέχομαι στο σπίτι θα παρεξηγήσουν και θα τα βάλουν και με την μάνα μου και δεν θέλω να την πληρώσει αυτή. Οπότε πάλι τον μ@λάκα θα κάνω και θα τους ανεχτώ. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HIDRADEX DINEIS META TON XRONO..EINAI ΣΚΟΝΑΚΙ ΤΟ ΑΡΑΙΩΝΕΙΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ.. ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ...ΑΜΑ ΠΑΣ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ.

ΜΑΡΙΛΛΟΥ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΝΟΛΟΙ... ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕ. ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ...ΚΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΣΥ..ΣΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΜΕΧΡΙ 3 ΜΗΝΩΝ...ΕΤΣΙ ΓΛΙΤΩΣΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελάτε κορίτσια στην βάπτιση! Θα χαρώ πάρα πολύ!!!!! Πολύ χάρηκα που με τιμάτε και θα έρθετε Γιωργία!

Για συνάντηση την ερχόμενη εβδομάδα χλωμό καθώς έχω αφήσει κάποιες λεπτομέρειες για την βάπτιση και θα τις κάνω τότε. Αγόρασα κουβαδάκια από το Jumbo και θέλω να τα γεμίσω με λιχουδιές για να τα βάλω στα τραπέζια κτλ Μετά την βάπτιση ότι θέλετε είμαι μέσα! Από τότε που κλείσαμε ημερομηνία τρέχω.

Όσον για το blog, με κούφανες! Δεν είχα ιδέα ότι ασχολιόσουν με παλαιώσεις! Μπράβο! Φοβερό! Θα σε πείραζε να το δημοσίευα στο facebook; :ympray:

Μαίρη, δεν είμαστε καλά που σου έρχονται απροειδοποίητα! Εμένα μου το έλεγαν και πάλι νευρίαζα :evil:

Το καλύτερο είναι να έρθουν όλοι στο νοσοκομείο. Άκου εκεί να δουν τα έπιπλα! Μήπως να βγάλεις και την προίκα;

Ελένη thanks! Θα το έχω στα υπόψιν μου για την άλλη φορά (μακριά από εμάς βέβαια). Προς το παρόν δείχνει να της έχει περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σου ρε νικη!!!!πολυ σε παω!!

ναι ρε..βαλτο οπου θελεις..αλλα δεν εχω πολυ υλικο..ασε να βαλω κανα 2-3 αναρτησεις και μετα το βαζεις αν θελεις..

οτι θελεις..

καλε τωρα ξεκινησα..

ερασιτεχνικα πραγματα κι τετοια!!χααχαχαχ!!

αν εχει κουβαδακια με ζαχαρωτα εγω ειμαι μεσα!!χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμμυλαντεζες μουυυυυυυυυυυυυυ!!

καλημερα να μαι κ γω ..τι κανετε ..

Βαφτησια βλεπω , μπλογκ βλεπω ..ουαου..

Νικη μου για την βαφτιση της μικρης σου δεν μπορω να ξερω τι μου ξημερωνει με τα μικρα μεχρι τοτε οποτε βλεποντας κ κανοντας ..ελπιζω να τα καταφερουμε ανευ απροοπτου παντα ..

Της περασε η ιωση υποθετω ..το καημενο μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε με την βαφτιση θα κλαψουρισει λιγο εκτος κ αν το παιξει κυρια κ απλα συγκρατηθει :D

Μαριλουκι μου καλο νευριασα με την περιγραφη των επισκεψεων ..αληθεια τωρα κ χωρις πλακα κοψε τους την φορα γιατι οταν με το καλο αριβαρει ο μπεμπης δεν θα εχεις χρονο ουτε για να ετοιμασεις ρακακια ουτε για να κανεις το σπιτι αψεγαδιαστο ουτε τιποτα ..οποτε πες τους ενα λυπαμαι πολυ αλλα κολλυομαι να σας δεχτω κ φροντισε να το διαδωσεις απο τωρα ..κατσε καλα δηλαδη ..ειπαμε ολα εχουν ενα οριο..η μαμμυ σου θα μπορουσε να δεχτει αντι για εσενα , το εχεις συζητησει μαζιτης ?? Νομιζω οτι ισως θα ηταν μια καποια λυση ετσι ωστε να ξεφορτωθεις μερικους μερικους ..θα μου πεις θα τους φορτωθει αυτη .. :roll: ..σκεψου ομως μικροβια κτλ αν το σπιτι ειναι ανοιχτο σε επισκεψεις αερα πατερα δηλαδη..βαλε κ τον Γιωργη στο παιχνιδι ..να το πει κ αυτος στους δικους του ..σοβαρα τωρα ..

Ελενη τι κανεις εχω να σε ακουσω καιρο ..η μικρη σου ??

Εχω τρελα νευρα γιατι τις τελευταιες δυο μερες που γυρισε νοτιας η Αριαδνη κανει ανησυχο υπνο ..ξυπναει κ μια κ δυο κ τρεις φορες κ γκρινιαζει γμτ..εχω ξεσυνηθισει την αυπνια τι να πω ..ελπιζω η ανησυχια να παραμεινει εκει κ να μην κατεβασει ολο τον βοσπορο σε μυξα ..αντε να δουμε ..

Επισης θα σας πω την τελευταια ατακα της μεγαλης ..Δεν μπορω θα το πνιξω λεμε ..Καθομαστε οι δυο μας στο σπιτι γιατι ειχαν κατεβει οι αλλες δυο στην μαμα μου κ εκαναν πιτουλες ..λοιπον καθεται η Σοφια στον καναπε κ εχει ενα παραμυθι οποτε κανει οτι το διαβαζει φωναχτα εννοειται ..Καποια στιγμη ενω εγω βαζω πιατα στο πλυντηριο , ακουω την εξης φραση ..βαρεθηκα μαμα θα πω αλλο παραμυθι ..λεγε καλο μου της λεω κ γω σε ακουω απο εδω ..

Σοφια : ..μια φορα κ εναν καιρο ηταν ενα αλογο που το πηδηξανε .. :shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Πρεπει να ψιλοκουτουλησα στο ντουλαπι απο πανω που ειχα ανοιχτο δεν θυμαμαι να σας πω ακριβως ..Την ρωταω τι εννοεις καρδουλα μου ..μου λεει ερχοταν τα παιδακια κ πηδουσανε πανω του χοπ χοπ χοπ ..

Εννοειται οτι εριξα τοσο γελιο ...

τεσπα ..σημερα μου λεει το πρωι οταν σηκωθηκε καλημερα μαμα ειμαι η ελληνικη Σοφια ..

θα το πνιξω λεμε... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Σωσωκα μας όλο εκπλήξεις είναι! :lol:

Γεια σου ρε Νίκη!!!! Πες τα πες τα γιατί με λένε παράλογη! Καλέ είναι πολύ κουτσομπόλες οι θειάδες μου από την μεριά του μπαμπά μου.... η μάνα μου έχει μόνο μια αδερφή αλλά είναι γαμώ τα άτομα και πάντα παίρνει τηλέφωνο και ρωτάει πότε να έρθει και κάθετε λίγο και δεν κάνει "έλεγχο".

Από την μεριά του Γιώργου έχουμε καθαρίσει! :lol: Ο πεθερός μου είχε 2 αδερφούς, ο ένας ανύπαντρος και ο άλλος χωρίς παιδιά όπου πέθαναν και οι 2. Η πεθερά μου έχει μια αδερφή η οποία ζει Αμερική! Αυτά!

Αχ Εύα μου! Καλή η ιδέα σου! Θα ανέβουν βέβαια να μου κάνουν το κλασικό τσεκάρισμα αλλά τουλάχιστον θα κατέβουν μετά κάτω να με αφήσουν ήσυχη! Θα συννενοηθώ με την μαμά μου! Το θέμα είναι "θα θέλουν να κατέβουν";;;;; Γιατί θα θέλουν αναλυτικά την ιστορία της γέννας και εννοείται να μου κατσιάσουν το μωρό από τα πιασίματα τους! Τεσπα.... θα δούμε πως θα το χειριστώ.... θα βάλω και την μαμά μου να πετάξει στην γιαγιά μου που είναι ρόϊτερ την κουβέντα "η Μαίρη θα προτιμούσε να δεχτεί κόσμο στο νοσοκομείο αντί στο σπίτι" και αν κολλήσει.... κόλλησε!

Ευα φοβερή η κόρη!!!!! Ειδικά αυτό με το άλογο με πέθανε! =))

Ελένη μου, σ'ευχαριστώ πολύ! Να μου φιλήσεις την ξανθιά κουκλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ@!!!!

ακουσε εκει;;και το αλογο εχει μια....ψ...αλλο πραγμα!!χαχα!!τι λεω μεσημεριατικα η ρουφιανα!!δευτ πρωι βολευει καφε πρωινο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ευχαριστω μαριλου... κι συ να μου φιλησεις κοιλιτσα και γιο..

καλα ειμαι ευα μετα απο μια γαστρεντεριτιδα καλα... σχετικα με το αλλο θεμα προσπαθουμε να ειμαστε αισιοδοξοι...

χαχαχαχα!!!!!!!!

δεν παλευεται η κορη σου...

να πω τωρα και η δικια μου τι λεει;

απο κατω μας μενει μια κυρια που την λενε σουλα...

η ειρηνη την συμπαθει πολυ και βγαινει στο μπαλκονι και φωναζει:

ΚΥΡΙΑ ΤΣΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Α μαθαιναμε τα ζωα. Φτασαμε στην αρσενικια κουκουβαγια....(μπουφος)...

"ΜΑΜΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΠΟΥΤΣΟ!!!!!!!!!!)... :lol::lol:

Υ.Γ.

ΛΕΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΝΝΟΕΙ ΑΠΛΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εύα, είμαι στη δουλειά και έχω πεθάνει στα γέλια με την κόρη σου!!! Εννοείται ότι το διάβασα δυνατά και έχουν σκάσει όλοι στα γέλια!! Θεά η Σοφία!! Θεά!

Ελένη, φοβερή και η δικιά σου!!!! Αχ! πότε θα αρχίσει κι εμένα; προς το παρόν όλα τα παιδάκια τα φωνάζει Μαρία. Μαρία λένε την νύφη μου και πρωτοείπε το όνομα της, από τότε όποτε της συστήνω παιδάκια τα φωνάζει Μαρία. Ό,τι να'ναι!!

Γεωργία, θα έχω λιχουδιές στα τραπέζια και σε ένα τραπέζι στην είσοδο του μαγαζιού. Αυτά που θα βάλω στην είσοδο, mushmallow & μπεζέδες νομίζω λέγονται, θα τα φτιάξει ένας γνωστός μου ζαχαροπλάστης και μπορούν να τα φάνε και μικρά παιδάκια. ok! για το blog! θα το δημοσιεύσω / προωθήσω.

Μαίρη, σε λυπάμαι. Εγώ πεθαίνω με τις απροειδοποίητες επισκέψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχω πεθανει με την κορη σου ρε Ελενη ..

μπρε συ γιωργια τι συνειρμους κανεις με το αλογο κ τα κακαλα του ..καλα το ειπα?? ;) Συμφωνα με την κορη μου το αλογο πηδηξανε , δεν πηδηξε το ιδιο το ζωο.. :D:D

τι λεμε χριστε μου μεσημεριατικα ...μπα σε καλο μου εχω πεθανει στο γελιο ..

Πριν καμια ωριτσα που ηρθαν οι κορες απο παιδικο η σοφια γυριζει στο ξεκαρφωτο κ μου λεει :

..εσυ εισαι η μαμα γουρουνα ..( κανε παιδι να δεις καλο ..)

ευτυχως μου ειπε κ το υπολοιπο οποτε το εσωσε καπως τουλαχιστον ..

..κ μεις τα τρια γουρουνακια ..κ ο μπαμπας γουρουνος ειναι ..ειμαστε μια μεγαααααααααααλη οικογενεια με γουρουνια ..χριστε μου εχω δακρυσει απο τα γελια ..

σε καλο μου παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!!!τωρα σε ειπανε γουρουνα;;που εμεινες μιση;;εγω νομιζα οτι τον εφαγε καποιος απο το αλογο..με το μπαρδον..

δευτ πρωι..ξανα λεω!!

αν εχει μπεζεδες θα κραταω και 2 ταπερ!!

για 2 μερες!!στο γαμο μου τους ξεσκισα..μας περιμενε ο κοσμος να μπουμε στη δεξιωση και ειχα μπουκωσει με μπεζεδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε δεν ντρέπεστε λίγο;;;;; χαχα!!!!!

Μου φτιάξατε την διάθεση πρωί πρωί!!!!

Ελένη φοβερή και η μικρή σου! χαχα!

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τέτοιο λεξιλόγιο! :lol: Το έχουμε κόψει γιατί πλέον λέμε "ψωμάκι" αντί για "ψωλάκι" που λέγαμε μέχρι 18 μηνών! Η φάση ήταν όταν το ζητούσε μόνος του από την φουρνάρισσα!

Σωσω μου μόνο να σε φανταστώ με το νυφικό και με μακιγιάζ να ...γουρουνιάζεις πεθαίνω λέμε!!!! :lol:

Δευτέρα πρωί είμαι μέσα για καφέ! Θα έρθετε σ'εμένα ή θα μπει στον κόπο μια από εσάς να έρθει να με πάρει; :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..γεια χαρα νταν κ απο εμας..

κωλονοτιας μου εχει παιξει τα νευρα ..γμτ πια ..τελικα δεν την γλιτωσε η Αριαδνη μονο με ανησυχο υπνο ..εχει κατεβασει ολο τον βοσπορο σε μυξα οπως επισης κ βηχα της κακομοιρας .. :( Οποτε την εχω μεσα την καημενη αυτες τις μερες ..παρολα αυτα το κεφι δεν το χανει ..Οποτε το καφεδακι το πρωινο που λετε για δευτερα δεν ξερω αν μπορουμε να το ακολουθησουμε κ μεις ..αν δεν σας πειραζει ν¨ακουτε την Αριαδνη να φταρνιζεται πενηντα φορες το λεπτο κ να της σκουπιζω την μυξα οκ ελατε κ απο δω αν θελετε ..ουτως η αλλως ειναι θεμα αλλεργιας κ οχι ιωσης ..

Σημερις πηγα τις μεγαλες κομμωτηριο ..τι γελιο θεε μου..καθησαν στον λουτηρα κοψαμε μαλλακια κ τωρα καμαρωνουν περα δωθε τις καινουργιες κουπ..Το μικρο λυσσαξε κ θελει κ αυτο ..μνησθητι ..

..Με το μπαρδον επισης αλλα οι μπεζεδες τι ειναι ..κ πως σαβουρωνονται ..ας με ενημερωσει καποιος ..μηπως εμεις τους λεμε αλλιως ..αυτο με την μαρεγκα ειναι ??

Ρε παιδια η Γιουλη τι κανει αραγε ??

Σωσ ωραιο το μπλογκ ..το χεις , το χεις ..

Μαριλουκι αν τελικα ερθετε για καφε σε μενα δευτερα πρωι ευχαριστως να σε παρω εγω οπως θα επιστρεφω απο τον παιδικο ...ακους εκει το ψωμι .. :lol::lol::lol::lol: τι ελεγε δηλαδη στην φουρναρισσα ?? καλε κυρια τετοια μου βαλε λιγο ψωλακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σε καλο μου παλι ..

Η μαρια που χαθηκε καλε επισης ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα την μικρη απλα θα την σκοτωνα...και ενω ειχα περασει την χαρτοπετσετε στο καμβα..κτλ..πηγαμε για τσιγαρο και μου λεει η μαρθα κοιτα..και παω στους 4 μικορυς καμβαδες και ειχε βαλει το δαχτυλο της σε ολους και ξεκολησε η χαρτοπετσετα!!!εγκεφαλικο!!

αλλα δε φταιει αυτη..εγω φταιω που τα εβαλα εκει..

αλλα με 3 ωρες υπνο τι θελεις να κανω να το ζυζητησω;;;

τεσπα!εμεις ταβερνα με αντωνια!!

φαγαμε σκασαμε!

αυριο απογ δουλεια!!

νανα ΓΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!

οκ για δευτερα πρωι!!

στης ευας;;τι λετε;;σε μενα;;οπου θελετε..αν παμε στης ευας μαριλου σε παιρνω εγω!!

κατσε να μιλησω κια με αντωνια και θα σας ενημερωσω...τι λετε;;

ναι καλε αυτο με τη μαρεγκα!!

σκοτωνω γι αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Ευακι με γεια τα καινούρια μαλλάκια!!!!!! .... και υπομονή με το Αριαδνάκι μωρέ... νομίζω από αύριο σταματάνε οι κωλονοτιάδες.

Στο φούρνο έλεγε: " σέλω ψωλλλλλλλάκι!" και το τόνιζε πολύ! :lol:

Ρε Σωσωκα κρίμα τον κόπο σου καλή μου.... αλλά αν τα είχες σε μέρος που είχε πρόσβαση η μικρή δεν φταίει μωρέ... ήθελε να βοηθήσει τη μανούλα!

Οκ για αύριο!!!! Θα έρθουμε! :D Εύα μου αν είναι θα με πάρει η Γεωργία μην σε αναστατώνουμε πρωί πρωί... Σωσω θα σου τηλ σε λίγο να συνεννοηθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...