Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Σούλα να σου ζήσει η Ελενούλα μας,πλέον επισημα!Ειδα τις φωτο στο fb,πολύ ωραία όλα!!

Αφρο είσαι πολύ προχο στα θέματα διατροφης του μωρού,μπράβο,έχω μια απορία όμως όλα αυτα πχ κανελα,γλυκοπατάτα κτλ δεν είναι πολυ γλυκά?Μηπως το μωρό αργότερα δυσκολευτεί στις πιο αλμυρες η ξυνες κτλ γεύσεις....

Εμένα δεν τρώει φρούτα κ αναγκάζομαι να φτιάχνω κρέμα βαννιλια κ να προσθέτω μέσα λιγο φρουτόκρεμα,μονο έτσι τρώει.

Δάφνη καλή παρουσιαση κ καλό ξεκίνημα,θα θελα πολύ να ερθω αλλά ειναι για πιο μεγάλα παιδάκια.

Γεωργιάννα τι γίνεται?Κοιμάται τωρα ο Διονυσάκος?Μηπως τα καλομαθαινουμε με τις αγκαλιες,βεβαια περνάει κ ζόρι τωρα ο μικρός.....υπομονή μετά ετοιμάσου να τα κυνηγάμε. :)

Που χάνεστε καλέ όλες???Πωπω μετά που θα περπατάνε θα χαθούμε εντελώς :(

Η Χριστίνα κοιμάται απο τις 19.00 :shock: "προβλέπεται δυσκολη βραδιά"σκέφτηκα κ επεσα κ εγω απο τις 22.00... στις 00.30 όμως τσιριξε κ με τάραξε,αυτή φυσικά κοιμήθηκε σαν πουλάκι κ εγώ βρυκολακιάζω σαν κουκουβάγια.....

Εχουν ξεφύγει τα πράγματα,αυριο θα είμαι πάλι κομμάτια :(

Η ώρα είναι 2.15 ξημερώνει Δευτέρα κ είμαι καλά....ακόμα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!

Εγω κοριτσια μου ειμαι πολυ χαλια!! Και με τον ανδρα μου τσακωθηκα αλλα και ο Διονυσης με ξενυχταει με ουρλιαχτα. Ουτε νεογεννητο δεν το ειχα αυτο.

Παω να του δωσω την φρουτοκρεμα και να παω για κατι δουλειες και θα σας γραψω μετα τι εγινε.

Αφρο ωραια κρεμα φτιαχνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον δεν ειναι ιδιαιτερα γλυκια διοτι κανελα βαζω στη μυυυυυτη του κουταλιου δεν τη νιωθεις... εγω εχω ειτε αυτη για απογευματινο ειτε τα αχνιστα μηλα/αχλαδια με κεχρι. Στα φρουτα ωμα τρωμε με δυσκολια 4 -5 κουταλιτσες ειναι κ νωρις... κ σκεφτηκα αμα παρω καρπο βανιλιας κ βαλω μεσα λιγο μηπως της αρεσει η μπανανα θα εσωνε την κατασταση αλλααααα ειμαστε σουπερ δυσκοιλιες να ναι καλα ο λιναροσπορος κοριτσια ελευθερωθηκε το μωρο μου. Ετοιμες κρεμες δε δινω ειδικα αυτες που εχουν ζαχαρη αλλα εμεις λογω αλλεργιας στα γαλακτοκομικα μονο υποαλλεργικες απο το φαρμακειο μπορουμε να φαμε κι εχω μια σε περιπτωση που δεν προλαβω.... Τωρα ξενο δε δινω καθολου εχω ομως ενα κουτι κλειστο humana ha αμα χρειαστει να λειψω κ απελπιστει καποιος να το δωσει γιατι το θηλαστρο ουτε να το δω δε θελω ασε που ξεπαγωμενο απο καταψυξη δεν το πινει! ... εσωσαν την κατασταση τα στερεα φαι κ βυζι θελει το παιδι... μακαρι να καταφερω τουλαχιστον το χρονο η παιδιατρος ειναι αισιοδοξη λεει οτι το γαιδαρο τον εφαγα απο δω κι εμπρος ειναι πιο ευκολα για θηλαζουσες.

Γιωργιαννα κι εμενα ανησυχη ειναι τα βραδια κ μετα απο ενα 3ωρα-4ωρο που κανει αν ειναι μονη της μεσα γκρινιαζει και για αγκαλια ξυπναει πολυ το βραδυ για πιπιλισμα η αγκαλια ΔΕΝ υπαρχει βραδυ απο τοτε που γεννησα που να μην εχω ξυπνησει 4 τουλαχιστον φορες αλλα το συνηθια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααα παιδια ξερω χαθηκα μην με παρεξειγατε αλλα σαν αντρας εχω πολλες δουλειες πηγαινε ελα με το παιδι στον σταθμο ολη μερα ,baby sitting , εδω στο γραφειο τα ξερετε ... ειμαστε μια χαρουλα! αυτο εχει σημασια! :):)

εχω μεινει πολυ πισω παιδια να με συγχωρεσετε , ευχομαι να ειστε ολες καλα !

ποιες αλλες βαφτισεις εκτοσ της Αντριας εχω χασει ?

Κατ αρχην Σούλα μου να σου ζήσει η μικρή Ελενα σας ,και επισημα!Ειδα και εγω τις φωτο στο fb,πραγαμτικα ολα υπεροχα !!! :):):) Συγχαρητηρια να σας ζησει η νεοφώτιστη !!!

εμειςςς... γιναμε 6 μηνων , βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι απο κατω, χθες ξεκινησαμε να τρωμε κοτοπουλο με κολοκουι και ρυζι σε κρεμουλλ και αρχισαμε να δοκιμαζουμε φρεσκα φρουτα. ;);) δοκιμασαμε αχλαδι , μηλο, μπανανα , ροδακινο δυστυχως δεν του αρεσε τιποτα :?:? , ειπαμε να ξαναδοκιμασουμε αν και δεν το βλεπω να του αρεσουν κριμα παντως, απο οτι καταλαβα αν δεν του αρεσοιυβ θα παμε στα ετοιμα κατι που ηθελα να αποφυγουμε . εν το μεταξυ ουτε το κτοπουλο του αρεσει και το φτυνει πισω.εσεις κοριτσια τι εμπειρια εχετε σε αυτο το θεμα? τι μας προτεινετε? :?::?:

βαλαμε και το προτελευεταιο μας εμβολιο και μας ειπε οτι σε 1 μηνα θα μπορει αν τρωει απο ολα. :)

α ξεχασα να αναφερψ οτι ειμαστε 67 cm και 7910 κιλα ! ειχαμε μεινει στα ιδια κιλα πριν 3 εβδομαδες γιατι ειχε αρωστησει το καλο μου και δεν επινε το γαλατακι του και το ειχαμε με τισ μασκουλες ( 3 φορες την ημερα και σιροπυ) ευτυχως λιγο πριν την βαπτιση του εγινε καλα αλλιως εχαμε αγχωθει οτι μπορει να μην καναμε την βαφτιση του αν συνεχιζε ετσι , ΔΟξα το ΘΕο ολα πηγαν κατ ευχην! :):)

φιλια χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!να μην ξεχασω, αφροδιτη υπαρχει καποιο βιβλιο που βρισκεις ολες αυτες τις ωραιες συνταγες;;;;αν μπορεις πες μου ποιο ειναι, γιατι μ'αρεσουν παααααααααρα πολυ και ειμαι λιγο στουρνος, οταν θα χρειαστω θα τα ξεχασω... ;)

σουλακι να σου ζησει το ΕΛΕΝΑΚΙ σου!!!!καλοφωτιστη και καλη χριστιανη!!!

δαναη κι εσενα η ΜΥΡΤΩ!!!

γωγω, μηπως σου λειπουν τα παλια μπαροξενυχτια;;;;; :lol::lol::lol: γιατι ολο βρυκολακιαζεις τωρα τελευταια!!

γεωργιαννα, πιστευω οτι ειναι φαση και θα περασει, λιγη υπομονη..και με τους μικρους και τους μεγαλους!!!

χτες, ολη μερα ημασταν εξω, το πρωι για καφε με φιλους, το μεσημερι σε μια ξαδερφη για φαγητο και τι απογευμα σε μια θεια μου....απο τις 11 το πρωι καλες 8.30 μαζευτηκαμε!!!εεεε σημερα ειμαστε μεσα, να βρουμε λιγο τους ρυθμους μας!!!

το μενου εχει αρακα, αγαπημενο μου φαγητο, που δυστυχως το φτιαχνω σπανια γιατι δεν αρεσει στο γιωργο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια κ αγορι της παρεας!!!!!!!!

δαναη μου να σας ζησει η μυρτω!!!!!!!!!!!καλη χριστιανη κ να ειναι παντα γερη κ δυνατη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πο,πο! Πολλά νέα!

Σούλα να σας ζήσει η Έλενα! Είναι ένα από τα αγαπημέμα μου ονόματα! Έτσι λένε και την 2χρονη ξαδερφούλα μου!

Γωγώ πάλι ξενύχτι? Σε "τσιτώνει" η Χριστινούλα έ? Δοκίμασε να πίνεις ζεστό γάλα ή τήλιο για να σε βοηθάει να κοιμηθείς. Εμένα με βοήθαγε πριν σαραντήσω που ήμουνα τσίτα..

Άφρο, κι εμείς με τα υποαλλεργικά θα πάμε... ΗΑ κρεμούλα τρώμε. Ευτυχώς τρώει τα φρούτα (10 κουταλίτσες δηλαδή).

Αφροδίτη, όλο βολτίτσες βλέπω! Αχ, κι εγώ δεν μπορώ να μαζευτώ... Δεν μπορώ να το πάρω απόφαση ότι χειμωνιάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ά! Πήραμε και ποτηράκι εκμάθησης για νερό 6m+ της avent!

Βρε κορίτσια, το αγοράσαμε από το amazon 3,5 ευρώ, και εδώ έχει 9 ευρώ :o

Έλεος! Μας κοροιδεύουνε μου φαίνεται!

post-14765-13873937972001_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κ αγόρι γειά σας!!! άνοιξα το νέο θεματάκι μας γιατί φουλάρε αυτό! ελπίζω απο αυτή την εβδομάδα να σας γράφουμε κ εμείς τα νέα μας.. μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...