Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

ευχαριστω κοριτσια για τη συμπαρασταση και τις προσευχες σας!!!πριν καμια ωρα γυρισαμε απο την παιδιατρο ( καινουρια και βλεπουμε.....) και ειμαι κομματια!!!!ρινιτιδα εχει και πρεπει να το προσεξουμε μην εξελιχθει σε τιποτε πιο σοβαρο γιατι ειμαστε μικρουλες ακομα....θα ταλαιπωρηθουμε μας ειπε αυτην την εβδομαδα, αλλα μπροστα στα χειρουργεια μας φαινεται περιπατος!!!!στη συναντηση προφανως δεν θα ερθουμε, να μην κολλησουμε τα αλλα μπεμπακια της παρεας!!!!επισης ευτη η ξηροδερμια στις γαμπιτσες μας ειναι ατοπικη δερματιτιδα και μας εγραψε μια αγωγη, αυτο με ανησυχησε λιγο, αλλα θα ξεκινησουμε και βλεπουμε πως θα παει...επισης, θα περιορισω τα γαλακτοκομικα , γιατι μπορει να ειναι αλλεργικη αντιδραση....το κουφο ειναι πως μας βρηκε σε 20 μερες 3 ποντους ψηλοτερη, δηλ. 67 εκ, αλλα χωρις να εχουμε παρει βαρος :(:(:( η αληθεια ειναι οτι και λογω της ιωσης δεν τρωμε πολυ συχνα, τωρα θα τη βαζω να θηλαζει περισσοτερο...

αυτα κοριτσακια, καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ξεχασα!!!γεωργιαννα, αν μπορεις στειλε μου πμ τα στοιχεια του παιδιατρου σου, και που ειναι γιατι ακομα στο ψαξιμο ειμαι...ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειωσα με τις δουλειες, εκανα και ενα μπανακι!!!! Πολυ μαγειρεμα σημερα λεμε!!!!! Καταφερα και εκανα στην γαστρα λαχανοντολμαδες και τυροπιτουλα για τον ανδρουλη μου.

Δαφνη λεγαμε για Σαββατο επειδη δεν εχει απεργιες και ειναι και πιο ανετοι οι δρομοι. Οποια κοπελα τα καταφερει να ερθει, θα κανουμε και αλλες συναντησεις. Ειπαμε ηταν πιο δυσκολη η αρχη. Και εμενα με βολευει το Σαββατο επειδη θα παρω και τον Αλεξανδρο και ετσι δεν θα πιεστο στο χρονο.

Πηγα απο τον παιδιατρο και τον ρωτησα τι να κανω με τον μικρο που δεν κοιματε και μου προτεινε να αγορασω το βιβλιο "Κοιμησου παιδι μου" απο τις εκδοσεις Πατακης. Διαβασα στο ιντερνετ σχολια και καποια ηταν καλα και καποια καλα. Το εχει καποια υπ'οψιν; Λεω να το διαβασω και να δημιουργησω την γνωμη μου. Λεει μεσα διαφορους μεθοδους αναλογα με την ηλικια πως πρεπει να τους κοιμηζουμε.

Περιμενω την τυροπιτα να φτιαχτει και μετα θα παω να κανω νανι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε απο την βόλταα...'ολα καλά η μικρή κοιμάται.

Αχ βρε Στεισυ θα οργωνει ολα τα clubακια η Γεωργία...το χει το όνομα χαχα.

Περιττο να σας πώ ,πως με έχει πεθάνει η μέση μου,δεν μπορώ να σταθώ πουθενά :(

Αφροδιτη χαιρομαι που ειναι καλά η μικρη,εννοω είναι ολα περαστικα...υπομονη κ θηλαζε οσο μπορεις....

Οποτε τα λεμε Σαββατο σιγουρα έτσι???

Μάλλον θα τα ντυσουμε κ πιο ζεστα ετσι οπως πάει...

Καλη νυχτα στις μανούλες κ στα μωράκια μας κ παιδακια μας!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα και Γωγώ αν σας βολεύει όλες το Σάββατο, θα το παλέψω κι εγώ!

Το βιβλίο που λες Γεωργιάννα, το έχω διαβάσει και το θεωρώ απαράδεκτο! Βασίζεται στη τεχνική του ελεγχόμενου κλάματος (δηλαδή αφήνεις το μωρό να κλαίει πριν ανταποκριθείς, την πρώτη μέρα λίγο, τη δεύτερη περισσότερο, τη τρίτη ακόμα πιο πολύ... μέχρι να συνηθίσει...) Για μένα είναι ένα βιβλίο πειθαρχίας γερμανικού τύπου χωρίς ίχνος συναισθήματος. Τα υπόλοιπα που λέει είναι αυτονόητα (να υπάρχει ρουτίνα ύπνου και σταθερό περιβάλλον). Μου το έκαναν δώρο και δε το θέλω καθόλου, αν θες στο φέρνω στη συνάντηση. Αν έχεις καλή σχέση με τ' Αγγλικά υπάρχει ένα βιβλίο που διαβάζω τώρα και είναι πιο του γούστου μου, λέγεται The No-Cry Sleep Solution, της Elizabeth Pantley, δε ξέρω αν υπάρχει στα ελληνικά, εγώ το βρήκα στο amazon. http://www.amazon.co.uk/No-Cry-Sleep-So ... 354&sr=8-1

Αφροδίτη μου μην ανησυχείς, θα συνέλθει η Αθηνούλα κι όλα μια χαρά θα είναι. Όσο για το βάρος και μένα ο Αρούλης αυτό το μήνα παίρνει πολύ πολύ λίγο, ρίχνουν λίγο τους ρυθμούς τους, άσε που εσάς τα πήρε σε ύψος!!

Αναστασία υπομονή εύχομαι, είναι κάποιες νύχτες δύσκολες!

Ο Άρης πήγε για ύπνο στις δέκα και μισή αλλά ξύπνησε ήδη δύο φορές και ήθελε στήθος για πιπίλα. Πάντως κοιμάται στο κουνάκι του όλο και περισσότερο!

Φιλιά και όνειρα γλυκά σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Δαφνη ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!! Αχ περασανε 4 μηνες και σε σας!

Εαν δεν το θελεις θα το ηθελα εγω να το διαβασω, ευχαριστω πολυ.

Εχθες το βραδυ κοιμηθηκε μια χαρα μονος του στις 10 παρα μετα απο μια ωρα κλαμα δυνατο. Τον πηρα αγκαλια του εδωσα πιπιλα τπτ. τον εκανα βολτα μες στο σπιτι, τον πηρα στο κρεβατι μαζι μου ΤΙΠΟΤΑ. Μετα απο 45 λεπτα του εδωσα στηθος και ηπιε 2 γουλιες του εβαλα πιπιλα και κοιμηθηκε. Μη με κατηγοριτε ηξερα οτι ηθελε στηθος αλλα ειχε φαει πολυ μια ωρα πριν. μετα κοιμηθηκε μεχρι τις 3. Τι θα κανω δεν θελω να μαθει με το στηθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΗΣΕ 4 ΠΑΡΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ....ΤΟΝ ΤΑΙΣΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ?ΔΕΙΝΟΠΑΘΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ....ΚΛΑΑΑΑΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ.....ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΑΜΑΡΚΑΝΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ..ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!δαφνουλα, χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!τι κριμα να μην μπορω να ερθω να δω πως μεγαλωσαν τα μπεμπακια μας!!!!χτες της φορεσα ενα φορμακι 6 μηνων γιατι δεν μας εκαναν τα υπολοιπα στο μηκος!!!!αν τη δειτε, στον κορμο της χωραει αλλη μια αθηνουλα, αλλα τα ποδια μας ειναι μακρια!!!χεχεχεχε!! :lol::lol::lol::lol: κρυωσε ο καιρος και πριν καν φαω πρωινο, εβαζα πλυντηριο τα χειμωνιατικα!!!εσεις τι τους φορατε;;;η δικη μου ειναι και αρρωστουλα και ολο νομιζω οτι κρυωνει... γεωργιαννα, τι επαθε ο διονυσακος και δεν κοιμαται;;;καπου ειχα διαβασει οτι τα μωρα αναστατωνονται στις μεγαλες αλλαγες στη ζωη τους, οταν βγαζουν δοντια, ετοιμαζονται να περπατησουν η να πουν τις πρωτες τους λεξουλες, μηπως συμβαινει κατι τετοιο;;;; παντως, μην τον αφηνεις να κλαιει, νομιζω οτι αναστατωνεται χειροτερα....σημερα τι εχει το μενου;;;;εμεις θα φαμε γαυρακι!!! γιουλη μου, μηπως εβλεπε καποιο ονειρο και τρομαξε;;;τι να πω, ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα!!αντρια, μπραβο στη βικτωρια!!!μια χαρα οι αναλογιες της!!!τωρα τρωτε ξενο η μητρικο;;;

εμεις ειμαστε καλυτερα σημερα, αλλα ακομα εχουμε βηχα....χτες την ξυπνησαμε κατα τις 2 που εβηχε για να βαλουμε ορο στη μυτουλα και μετα περασε ηρεμα η νυχτα...τωρα κοιμαται το πουλακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι κάποιες μέρες που αισθάνομαι πως έχω έναν άγνωστο δίπλα μου... Έναν άγνωστο που μου κάνει μόνο κριτική και στον οποίο πρέπει να απολογηθώ γιατί κουράζομαι κι ας μη δουλεύω 10 ώρες την ημέρα και γιατί δεν προλαβαίνω (κι ούτε μ' ενδιαφέρει) να ταχτοποιήσω το ντουλάπι με τα εργαλεία...

Καλημέρα!! Ευχαριστούμε για τις ευχές! Ξεκινήσαμε τα μηνογενέθλιά μας με γκρίνια... αλλά που θα πάει θα ηρεμήσουμε (μικροί και μεγάλοι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ετοιμάζομαι να πάω να αφησω κάτι βιογραφικά κ είπα να σας γράψω...

Δαφνη μου να τα χιλιασει ο μικρος γερός κ δυνατος!!!

Τωρα να σου ζητάει να του φτιάχνεις κ τα εργαλεια,έχεις δίκιο είναι κάπως.

Συζητησε τα οταν είσαστε ηρεμοι η αστον μια μερα με το μωρο να καταλάβει πως ειναι κ τι κουραση εχει...ολα εχουν τα ορια τους...'

Εμενα μου λεει το πρωι -τελευταια μερα σημερα του Ρεπο ,θα παω για καφε-ΠΑΛΙ!!!

Ημαρτον δλδ!!!Του λεω κατσε μεσα γτ φευγω για δουλειες,θα γυρισω το απογευμα στις 17.οο να παω κ την μικρη βολτα....

πολυ αερα εχουν παρει μου φαινεται κ πρεπει να τους το κοψουμε...

φΙΛΙα τα λεμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Δάφνη μου,χαρούμενα μηνογενέθλια! Όσο για τους άντρες, τι να πω :shock: σε νιώθω :( .

Δεν καταλαβαίνουν πώς είναι ένα ΟΛΟΚΛΗΡΟ 24ωρο με το μωρό.....και τι κούραση έχει!

Γωγώ, θα σας βάλω να κάνετε παρέα με τη μπέμπα :lol: !

Γιούλη, κι εγώ πολλές φορές δεν ξέρω τι να την κάνω όταν κλαίει έτσι. Σήμερα από το πρωί έχω ένα συνεχόμενο "ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι" στα αυτιά μου. Δεν αντέχω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου το ιδιο παραπονο εχω και εγω απο τον ανδρα μου, δεν με βοηθαει και εχει παραπονο και απο πανω!! Του ζητησα να κραταει για μιση ωρα το πρωι να παω τον μεγαλο σχολειο και μου ειπε οτι δεν μπορει!!!! Προτιμαει το παιδακι του να κλαιει στο αυτοκινητο παρα να ξυπναει και να τον κραταει!!!

Οπως βλεπω εχουμε πολλα κοινα οι περισσοτερες απο μας!!!

Σημερα του ειπα οτι δεν εχω ρουχα για το μικρο και να κανει κατι!

Εμαθα και σας ενημερωνω και εσας οτι Παρασκευη και Σαββατο στο Βεροπουλου εχει 50% στα Λιμπερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελουδες....επιτελους εκατσα λιγο στον καναπε.εχω μια απορια.ολες αυτες οι δουλειες απο που ξεφυτρωνουν.ημαρτον δηλαδη.απο το πρωι που σηκωθηκα ουτε την πυτζαμα μου δεν καταφερα να βγαλω......παλι καλα που θυμηθηκα(μετα απο καμια βδομαδα)να βαλω λιγη υδατικη στην μουρη μου.θελω να κανω κ τριτο παιδι τρομαρα μου.........στο δαφνη θα καταληξω.χε χε.καλε τι ψυχρα ειναι αυτη σημερα.ψωνισα σαββατο στον μεγαλο 2 τζιν παντελονακια,3 ζευγαρια φορμες και διαπιστωνω οτι και παλι δεν εχει ρουχα.γκρρρρρρρρρρρρρρ.παλι καλα που για τον μικρο δεν χρειαζομαι.εχω πολλα απο τον μεγαλο.τελικα ολοι οι αντρες ιδιοι ειναι.ο δικος μου βεβαια με βοηθαει αρκετα οταν μπορει και προλαβαινει καθοτι δουλευει σχεδον ολη μερα.εννοειται πως στο σπιτι δεν κανει ΚΑΜΙΑ δουλεια αλλα με βοηθαει με ψωνια να μου κρατησει τα μικρα.κατι ειναι και αυτο δεν μπορω να πω.χαρουμενα μηνογενεθλια δαφνη στο αντρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη, μη μασας, κι εγω ετσι αισθανομαι μερικες φορες ( κι ας ειμαστε μαζι 13 χρονια!!!), οι σχεσεις θελουν δουλεια κι υπομονη ;) .....

βρε γεωργιαννα, που μαθαινεις για ολες τις εκπτωσεις;;;;!!!!λαγωνικο εισαι!!!!

αντρια και γωγω, καλη επιτυχια στην αναζητηση εργασιας!!!! ααα, δεν σας ειπα, μειον 200 ε αυτο το μηνα ο μισθος μου, ωραια εεεεεε;;;;!!!καλα μιλαμε, πολυ εξυπνοι αυτοι στην κυβερνηση!!!

αναστασια, τι εχει η μικρη και γκρινιαζει;;;τα δοντακια της;;;

τελος το διαλειμμα , επιστροφη στο σιδερο.... :( παντως, το μωρο μου ειναι πολυ καλυτερα σημερα, δεν εχει σχεδον καθολου μυξουλες και χαιρομαι!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βασω!!!!κι εγω απο το πρωι δεν εχω κατσει καθολου!!!!καλα να'μαστε, δε βαριεσαι, να μας απασχολουν οι χαζοδουλειες του σπιτιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι μυξουλες περασαν αλλα εχει φλεγματα...τι να κανω?σκεφτομε να την παω στην παιδιατρο το απογευμα μπας κ της δωσει κατι γιατι βηχει κ μαλλον ποναει γιατι κλαιει μετα τον βηχα...

μερικες φορες οι αντρες ειναι για ξυλο!!!!δεν καταλαβαινουν νομιζουν οτι επειδη καθομαστε σπιτι κουραζομαστε λιγοτερο...

γωγω μου βιογραφικα ε?καλο τρεξιμο!!!!κ εγω θελω να παω σε κανα σουπερ μαρκετ 4ωρη αλλα απο το πασχα ξεκιναω παλι να φτιαχνω νυχια!!!!

δαφνη χαρουμενα μηνογεννεθλεια!!!!!

αφροδιτη ποσο χαρηκα με τα νεα σας!!!!!!!!!!

γιουλη μαλλον τα νινια μας ειναι συνεννοημενα!!!

σε καποια φαση ανοιγω την νυχτα τα ματια μου κ βλεπω τις ματαρες της ορθανοιχτες να με κοιταζει :shock: δεν της μιλησα γυρισα πλευρο κ κοιμηθηκα :lol::lol::lol: ευτυχως εκανε το ιδιο...αλλα το προγραμμα μας εχει χαλασει πια...

εμεις μειον 166 ευρω στον μισθο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, καλώς ήρθες στην παρέα μας!εγώ είμαι η Δανάη και είμαι επίσης καλά (διότι δουλεύω σε πρόγραμμα απεξάρτησης!).η κόρη μου γεννήθηκε στις 5.5 και εγώ έχω γενέθλια την ίδια μερα με το γιο σου.Ζω στα Χανιά αν και Θεσσαλονικιά στην καταγωγή.Ο άντρας μου είναι Χανιώτης.Εσύ που μένεις?Περαστικά στο αγοράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Piga ekana antaugeies sta mallia mou, ta eko4a k ta xtenisa..Kapoia fasi 8a prepei na paw na kanw manicure,pedicure,apotrixwsi k ka8arismo proswpou gia tin vaftisi..

O andras mou 8a me kra3ei k 8a eixe dikaio alla ti na kanw gmt? afou prepei na eimai kali stin vaftisi :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria ποσο θα ηθελα να παω σε εν σπα και να ξεχασω να βγω απο κει μεσα...χθες 1 η ωρα το βραδυ εβγαζα τα φρυδια μου.πλεξουδες κοντεψα να τα κανω.........αλλα αφου εχεις την βαφτιση της μικρης επιβαλλεται μια κουρα ομορφιας :lol::lol: .χα χα.danai μενω αθηνα στον αλιμο.τα χανια ειναΙ πανεμορφη πολη.1 φορα ηρθα πριν 5 χρονια βεβαια αλλα ηταν αξεχαστες διακοπες. τυχερη που μενεις εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki mou noiw8w asxima pou prepei na kanw ola auta eimaste oikonomika xalia alla apotrixwsi exei na kanw edw k 2-3 mines, ka8arismo proswpou edw k 1,5 xrono sxedon apo persi ton maio apo to gamo mas, ta mallia mou apo ton maio pou gennisa k etsi mazeutikane ola :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...