Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

αλλη απορια:τα βαπτιστικα του πρεπει να τα πλυνω στην θαλασσα που λενε ή να χυσω το πρωτο νερο σε γλαστρα;ντρεπομαι να παω στην θαλασσα να πλενω..για την γλαστρα ειμαι πιο οκ!!

εσυ τι εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σιγα να μην το αφισεις το μωρο νηστικο, εγω παντος θα τον ταιζα κανονικα..

Την λαμπαδα να την εχετε μαζι σας και την 3η φορα την αφινεις στην εκλησια.

Κανονικα οτι ρουχο εχει ερθει σε επαφη με το λαδι πρεπει να κρατισεις το νερο και να το πεταξεις σε μερος που θα ειναι απατιτο..Εγω να σου πω την αληθια τα ρουχαλακια της βαφτισης δεν τα εχω πλινει ακομι. Ειχε τοση ζεστη εκινη την ημερα που δεν τον ντισαμε καλα καλα γιατι θα εσκανε το μωρο.Οποτε ολα ειναι αφορετα εκτος απο το πουκαμισο και ενα παντελονακι απο το δεφτερο κουστουμακι που του πιραν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα θα ειναι η πρωτη νυχτα που θα ειναι μακρια μου και κατα καπιον τροπο στεναχοριεμε ρε γμτ..

Ελπιζω να του αρεσει γιατι αλιος με βλεπω να μετακομιζω στο δωματιο του...

Εχει δικο του δωματιο ευτυχος. Οταν ηταν η Φλωρα γιρο στα 2 και ειχαμε τοτε ενα διαμεριζμα με ενα παιδικο αποφασισαμε να το πουλισουμε και να παρουμε κατι μεγαλιτερο για να εχουν το καθε παιδι το δικο του δωματιο....Οταν ομως περνουσαν τα χρονια και δεν ερχοταν το αδερφακι φρικαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω που νιωθεις ετσι,ειναι σαν να τον αποχωριζεσαι..πιστεψε με ειναι πολλες οι φορες που κοιμαμαι στο δωματιο του,εχω εναν καναπε κρεββατι και το αφηνω ανοιχτο για να μπορω να κοιμαμαι εκει,οταν ο Μανος δινει ρεσιταλ με το ροχαλητο του...δικαιολογια βεβαια,θελω να νιωθω το μωρο μου καταλαβες;οποτε σε βλεπω να εισαι συχνα στο δωματιακι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα καθε φορα που περναω την σελιδα πανο κατο και βλεπω την Φωτογραφια σου καθομε και σας καμαρωνω, ειστε πολυ μωρα ;;);;)B-)B-)B-) και οι δυο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα καθε φορα που περναω την σελιδα πανο κατο και βλεπω την Φωτογραφια σου καθομε και σας καμαρωνω, ειστε πολυ μωρα ;;);;)B-)B-)B-) και οι δυο.....

:ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!(αν και για μενα υπερβαλλεις!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!(αν και για μενα υπερβαλλεις!!!!)

Αντε καλα, ο Ηλιας ειναι λιιιιιιγγοοοο πιο ωραιος :lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλα ειναι πολυ ομορφη σαν οικονα που ειστε ετσι μαζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτες τις μερες ο φωτογραφος θα εχει ετοιμες τις φωτο απο την βαπτιση,οποτε θα σας βαλω να δειτε!!

παει κι αυτο το κεφαλαιο!!τι εχουμε στην συνεχεια;τα πρωτα μας βηματα,τα πρωτα μας λογακια,οι πρωτες μας βρισιες!!!!!!και μετα σιγα σιγα σχολειο....πωπω φοβαμαι οτι ο καιρος περναει τοσο γρηγορα κι εμεις αναλωνομαστε σε βλακειες καθε φορα και χανουμε την ουσια της ζωης μας που ειναι αυτες οι ψυχουλες!! ο μικρος σημερα ενω περναγε καλα με την γιαγια του,καθε φορα που με εβλεπε σηκωνε τα χερακια του για να τον παρω αγκαλια και ρε συ!! τα τυλιγε στον λαιμο μου κι εσφιγγε!! σε τετοιες στιγμες πραγματικα νιωθω τοσο ευλογημενη που εγινα μανα κι εχω αυτο το αγγελουδι στην αγκαλια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα ειναι ευλογια τα παιδια, απο μικρο κοριτσακι αυτο που παντα ηθελα ηταν να εχω οικογενια και πολλα παιδια..Βεβεα τοτε δεν ηξερα ποσο δισκολα μεγαλονεις ενα παιδι γιαυτο ονειρεβομουν πολλαααααα παιδια....

Προχτες που ειμασταν στα πεθερικα μου και ολοι του ελεγαν " Τριανταφυλλε πες μπαμπα" και εκεινος ελεγε ξεκαθαρα "μαμα" το καταεφχαριστιθικα μιλαμε, και οταν του λεμε κανε αγγαλιτσα πεφτει πανο στον ομο μας και μας φιλαει και λιωνω στην κιριολεξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττακι μου φενετε πως θα παω να την πεσω γιατι τον τελεφτεο καιρο το εχει κανει σιστιμα να ξιπναει μετα της 4-5 και θελει ταιζμα αλαγμα και χαδακια, και επιδι φοβαμε πως και σημερα θα μου κανει τα ιδια ασ προλαβω να κοιμηθω λιγακι γιατι αυριο θελω να ειμαι ξεκουραστη και να παω και καμια βολτιτσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψιλοχάθηκα όντως γιατί αφενός δεν προλάβαινα, αφετέρου δεν είχα και πολλή διάθεση αυτές τις μέρες.. ψιλοντάουν.. Άσε που μπήκα κανά δυο φορές και έγραφα και μετά μου εμφάνιζε άσπρη οθόνη και πάνε τα γραμμένα.. όλο ξεχνάω να κάνω copy πριν..

Σήμερα άλλο κουφό... δε μπορούσα να μπω! Δεν ξέρω τί έγινε, πάντως δε δεχόταν ούτε τον κωδικό μου, ούτε τη σύνδεση μέσω facebook! Περίεργα πράγματα.. τπ... ζήτησα νέο κωδικό και έτσι κατάφερα και μπήκα..

Άρχισα δουλειά ξανά την Παρασκευή, εντελώς ξαφνικά..με ειδοποίησαν Πέμπτη βράδυ.. και από Δευτέρα συνεχίζουμε κανονικά, παρ'όλο που η κατάληψη δεν έχει σταματήσει. Έδωσε εντολή ο πρόεδρος να ανοίξουμε κανονικά..

Ο άντρας μου ήταν με λουμπάγκο όλη τη βδομάδα και ακόμα δεν του'χει περάσει. Κι έτσι δε μπορούσε να κρατήσει το Φίλιππο και τον πήγα στους γονείς μου. Ήταν γενικά ήσυχος, έφαγε, έπαιξε, κοιμήθηκε κλπ.. μόλις γύρισα και με είδε, έπεσε πάνω μου φωνάζοντας και γατζώθηκε, δε με άφηνε... αχ το παιδάκι μου... τπ...

Κατά τ' άλλα, ήταν μια σχετικά δύσκολη εβδομάδα από την άποψη ότι είχε αρκετή γκρινίτσα, αλλά επιτέλους έσκασε μύτη το 3ο μας δοντάκι, πάνω αυτή τη φορά και κάπως ηρέμησε μετά!

Πλέον πιάνεται όπου βρει και σηκώνεται όρθιος! Μόλις ξυπνάει σηκώνεται όρθιος και φωνάζει! Ελπίζω να μην αποπειραθεί να σκαρφαλώσει κιόλας.. πότε ξεκινάνε να το κάνουν αυτό;;;

Από φαγητό καλά τα πήγαμε αυτή τη βδομάδα... αλλά πρέπει να σκεφτώ νέα πράγματα γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια του φτιάχνω... ααα του έφτιαξα αυγοφέτα με κρόκο μόνο, μια φέτα ψωμί του τοστ κομμένη τετραγωνάκια, λίγο γάλα, ελάχιστη ζάχαρη και λίγη κανέλα και ψιλοέφαγε! Αλλά μου βγήκε αρκετά λιπαρή, έβαλα λίγο βιτάμ στο τηγάνι και νομίζω αν δεν το'χα βάλει θα την έτρωγε πιο καλά.. Next time!

Τα ζουζούνια που ήταν αρρωστούλια συνήλθανε;;; Περαστικά σε όλα!! Μυξούλες ξου ξου!!

Εύη ελπίζω να προσαρμοστεί εύκολα στο δωμάτιό του ο Τριαντάφυλλος!! Η Φλώρα τι κάνει;; Συνήλθε;;

Μαριέττα ωραία η φώτο με τον Ηλία!!! Έβαλες καμιά από τη βάφτιση σε προηγούμενες σελίδες;; Θα τις ψάξω αύριο..

Κάποια στιγμή χτες νομίζω, είδα μήνυμα της Ναταλίας στο facebook, ότι είναι καλά και η μικρή καλά και πολύ χάρηκα... έχει χαθεί διαδικτυακώς, αλλά αφού είναι καλά, αυτό μετράει!!!

Αυτά... ας πάω κι εγώ για ύπνο και τα λέμε αύριο... φιλάκια, καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! βλέπω σήμερα είσασταν βραδυνές βραδυνές αλλά εγώ και πάλι κατάφερα να είμαι ακόμα πιό βραδυνή από εσάς πάλι :lol::lol:

Είχαμε πάει επίσκεψη και μαζευτήκαμε πριν ένα μισάωρο, μπήκα να σας διαβάσω αλλά έχετε γράψει πολλάαααα και μόνο 2 σελίδες άντεξα να διαβάσω.

Κατ' αρχάς να ευχηθώ στην Παναγιώτα μας που βάφτισε σήμερα, να είναι ο νεοφώτιστος πάντα γερός, χαμογελαστός και ευτυχισμένος! περιμένουμε φωτο!

Αννούλα τέλειος ο μικρός!!! σκέτη γλύκα!

Ρεββέκα καλορίζικο το δοντάκι!! στην ίδια ηλικία τα έβγαλαν τα παιδάκια μας.

Εύη άστα, όχι μόνο αγγίλωση είχα πάθει στην οδοντίατρο, τα είχα δει όλα! και η πλάκα είναι, γύρω στο τρίωρο νομίζω πρέπει να ήταν, δεν άντεξα άλλο και έκλεισα εντελώς το στόμα μου και με μάλωνε ότι τώρα που φτάνουμε στο τέλος θα τα χαλάσω όλα :? .... ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;; πήγα να της πω θέλεις να αλλάξουμε ρόλους; :lol:

Μαρία καλορίζικα τα καινούρια σας πραγματάκια! το φουσκωτό ακούγεται τέλειο, μακάρι να είχα τεράστιο σαλόνι να μπορούσα να πάρω κι εγώ ένα.

Μαιρούλα, θέμα όντως αυτό με τους παιδιάτρους... εγώ της ξεκίνησα γιαούρτι 9,5 μηνών, όσπρια μου είπε από τον 10ο οπότε σε λίγες μέρες θα της βάζω και φακές, αν και ήδη της είχα δώσει μια φορά από το δικό μας φαγητό να τις δοκιμάσει και της άρεσαν! σήμερα πρώτη φορά της έβαλα λίγο μπρόκολο.

Αυτά πρόλαβα να διαβάσω για να σχολιάσω... τα δικά μου νέα είναι ότι είμαι ψόφια, το πρωί έκανα όλες τις εξωτερικές δουλειές που σας είπα εκτός από τις αλλαγές που δεν τις πρόλαβα, και από το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα καθάριζα παράθυρα και πατζούρια. Μετά τάισα την μικρή, την έκανα μπανάκι, ετοιμαστήκαμε και πήγαμε επίσκεψη σε φίλους. Αύριο παλι θα λείπω μέχρι το απόγευμα και μετα πρέπει να καθαρίσω όλο το σπίτι. Ουφ, τα Σ/Κ είναι πολύ κουραστικά! αντί να ξεκουράζομαι κουράζομαι περισσότερο! Α και το δυσάρεστο είναι ότι η γυναίκα που κρατάει την μικρή είναι άρρωστη από την Παρασκευή, ελπίζω να έχει συνέλθει εντελώς μέχρι τη Δευτέρα και να μην μου κολλήσει το μωρό! Δεν θα το αντέξω!

Φιλάκια κοριτσάρες μου και καλό βράδυ, τα ξαναλέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες??!!Ευχαριστούμε και πάλι για τα καλά σας λόγια!!Εύη πως τα πήγε ο Τριανταφυλλένιος μας??

Μαριέττα,πραγματικά η φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά!!Περιμένουμε και τις άλλες φωτογραφίες της βάπτισης!!!

Ελένη,όπως είπαμε και πριν...οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!!!

Όσο για τους παιδιάτρους...10 άνθρωποι της ίδιας ειδικότητας,έχουν 10 διαφορετικές απόψεις...και μετά πρέπει να τους έχουμε εμπιστοσύνη... :? Εγώ πλέον λειτουργώ με το ένστικτο και με βάση όσα διαβάζω.

Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή Κυριακή!!

Καλοφώτιστος ο μικρός της Παναγιώτας!!

Άννα ο μικρός σου είναι για φάγωμα, τελεία και παύλα!!!

Αχ πρέπει να πάω κι εγώ οδοντίατρο κι όλο το αναβάλλω... ουφ!

Πάω να βάλω μπροστά να μαγειρέψω, νηστικοί θα μείνουμε στο τέλος! :lol:

Μπριζόλες για μας και μοσχαράκι κοκκινιστό για το μικρό.. κοπιάστε!!

Θα φτιάξω και ψωμί!! Άντε και καλή μας όρεξη!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ρούλα,δεν στέλνεις και από δω ένα πιάτο για τον άντρα μου να μην μαγειρέυω????Ο μικρός έχει φαγητό από χθες,εγώ δεν έχω ανάγκη,όλο και κάτι θα βρω να τσιμπήσω αλλά αναγκάζομαι να μαγειρέυω για τον σύζυγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες....

Ρε σι Αννα φαε κοριτσι μου κατι, θα αρχισω να σε πριζω σαν την μαμα σου προσεχε :-@:-@

Δεν σε εχω δει απο κοντα αλλα νομιζω πως δεν τρως καλα γενικοτερα, θιλαζεις κιολας θα πεσεις κατο καμια μερα....

Καλα μονο εμενα δεν μου κοβετε η ορεξη ΠΟΤΕΕΕΕΕ ?????????

Ρουλα βδομαδα κολαση μου φενετε πως περασες, αλλα μην εισαι ετσι πεζμενη ρε σι κανενας μας δεν θα χαθει κατι θα κανουμε που θα παει....

Εγω ξερεις τι θα ηθελα παρα πολυ, να μπορουσαμε να σμιξουμε τα δυο μας μια φορα στην κουζηνα και να μεγαλουργισουμε....

Και μετα να καλουσαμε ΟΛΑΑΑΑΑ τα κοριτσια για να φαμε μαζι, αχχχχχ ονειροπαρμενο που ειμαι :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Σημπεθερα κουλαρισε λιγακι γιατι και εσενα δεν σε βλεπω καλα, τον Βεγγο θειο τον εχεις????

Κανεις δεν μπορει να σου πει τπτ, εργαζομενη γυννεκα εισαι με μωρο στο σπιτι και τα θελεις ολα στην εντελια..Κιτα και λιγο τον εαυτο σου σε παρακαλω....

Ο Τριανταφυλλος κοιμηθικε σαν πουλακι εχθες, φτου φτου φτου φτιστε μας γιατι καθε φορα που λεω κατι τετιο κοριτσια μα το θεο μετα ευχομε να ειχα καταπιει την γλωσσα μου καλιτερα....

Ελπιζω να σινεχισουμε ετσι.....

Παω να σινεχισω τις δουλειες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ομορφες καλησπερααααα....τι κανετε??σημερα ειναι μια υπεροχη συννεφιασμενη κυριακη...μετα απο τοσες ζεστες αυτος ο καιρος αντι να με μελαγχολει μαλλον με ηρεμει...και πολυ μαρεσει..το μεσημερι που κατεβηκαμε στο μαγαζι του εβαλα μακριμανικα και κοντεψε να γκρεμισει το σπιτι...τι θα τον κανω μου λετε???για να αλλαξουμε μπεμπιλινο γινεται μαχη δεν πιανουν ουτε οι ιστοριες ουτε τα τραγουδακια τιποτα σημερα μου ξεφυγε και γυριζε γυμνος στο σαλονι...τελειο θεαμα... :lol::lol::lol::lol::lol:

μονο μια λυση εχει μεινει...η αννουλα να ερθει να του κανει εκπαιδευση μπας και γλιτωσουμε...ελα βρε αννα ποσα θες?σου παρεχω στεγη και φαι οχι μονο σε σενα εννοειται και στον ακη..αντε ελαααα...HELPPPPP

ΩΧ ΞΥΠΝΗΣΕ...ευη δεχομαι την προσκληση για φαι με την προυποθεση πως θα εχει και κατι αλλο εκτος κολοκυθα εεε??? :lol::lol::lol::lol:

σας αφηνω θα τα πουμε πιο βραδυ..αρχιζει η μαχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια εχω παθει σοκ :shock::shock::shock: Το μωρο μου κιματε σαν τουβλο εδω και ωρες, ειναι και θεονηστικος :(:(

Το προι με το που φαγαμε προινο εφιγε ο αντρας μου με τα παιδια για το χωριο του για να μηνω λιγο μονη να τελωσω τις δουλιες μου..Επιδι δεν θα καταφερνε να ετιμασει το φαγιτο του μαζι εστιλα μονο ενα γιαουρτακι και μια μπανανα και οταν θα γιρνουσαν το μεσημερη θα τον ταιζα εδω, αλλα οταν γιρισαν ο μικρος κοιμοταν στο καρεκλακι του και λιπιθικα να τον ξιπνισω. Τον βαλαμε στο κρεβατακι και απο τοτε κοιματε και δεν εχει αλαξει ουτε πλεβρο απο την ωρα που τον εβαλα :roll::roll:

Μα τοσο πολυ να του αρεσε αυτο το δοματιο πια ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...