Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Γειά σας και πάλι!

Ειρηνάκι φαντάζομαι ότι θα είσαι μια κούκλα! βάλε μας καλέ μια φωτό να σε καμαρώσουμε! πως ήταν η εβδομάδα του Παναή στο σχολείο;

Κατερινάκι ναι, ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑΝΝΑΚΗ!! λοιπόν, για να επισυνάψεις φωτό θα πας κανονικά σαν να γράφεις απάντηση, και θα δεις ακριβώς από κάτω που γράφει τις επιλογές, στο διπλανό tab λέει "προσθήκη συνημμένου". Θα πατήσεις εκεί, θα επισυνάψεις τη φωτογραφία και θα πατήσεις προσθήκη αρχείου.

Αναστασία μου ακούγονται πολύ όμορφα αυτά τα προστατευτικά, μπορείς να βάλεις φωτο; δεν ήξερα ότι το ΙΚΕΑ έχει και τέτοια!

Μαράκι αφού περπατάει πλέον ο Μανωλιός, θα σου έλεγα να ειναι ανατομικά. Θέλουν πολύ καλά παπουτσάκια τον πρώτο καιρό μέχρι να διαμορφωθεί η καμάρα του ποδιού και να πατήσουν σωστά, μετά κανένα πρόβλημα. Η μάνα μου μου έχει πει ότι στον Καναδά το προσέχουν πάααρα πολύ αυτό το θέμα, σε όλα τα μαγαζιά πηγαίνεις 1 φορά το μήνα και τους μετράνε το ποδαράκι και αν χρειαστεί σου προτείνουν το μεγαλύτερο. Εδώ δεν δίνουμε και τόση βάση, ούτε νομίζω ότι θα κάτσει καμία πωλήτρια να μετρήσει το ποδαράκι του για να σου δώσει το κατάλληλο... Και για το θέμα της φοβίας έχεις δίκιο, προσπαθώ να το ξεπεράσω. Αλλωστε αν δεν πέσουν δεν θα μάθουν κιόλας να προσέχουν.

Για το θέμα των δουλειών το ξέρω ότι έχετε δίκιο, αλλά τι να κάνω; αν δεν είχα τη γυναίκα στο σπίτι ίσως να ήμουν πιό χαλαρή αλλά τώρα δεν μπορώ, νιώθω ότι θα λέει "τι νοικοκυρά είναι αυτή;;;"! προ Αφροδίτης ήμουν πολύ υστερική με τις δουλειές, από τότε που γεννήθηκε χαλάρωσα και τώρα μου φαίνεται ότι ξαναγυρνάω στην υστερία...

Πήγαμε τελικά Ερμού, κάναμε τις αλλαγές μας και με παρέσυρε η μάνα μου σε ένα μαγαζί με ριχτάρια και ψώνισα και από αυτά :oops: . Εχω αρρώστια με τα ριχτάρια και τις κουρτίνες, θέλω να αλλάζω συχνά για να μην τα βαριέμαι! Μπήκε η Αφροδίτη για πρώτη φορά στο τρένο. Στα μαγαζιά είχε πολύ γέλιο, χόρευε συνέχεια μέσα στο καροτσάκι της! πολύ χορό αυτό το παιδί, ακόμα και με τις διαφημίσεις χορεύει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ ψωνια στην Ερμου!!Τι καλα!!! είχε κοσμο;;;

Ρε συ τα ριχταρια δε σας τη σπανε που μολις καθεται καποιος γινονται "κωλος"...και εγω ειχα και τα εβγαλα γιατι μολις σηκωνονταν αυτος που καθονταν εκει πηγαινα και τα ισιωνα... :o:o:o

Σαικο εντελως ειμαι με την καθαριοτητα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα, κι εγώ ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο κάνω Παναγιώτα μου! ειδικά με τον Στέλιο συγχίζομαι συνέχεια, μα γιατί να μην μπορεί να κάτσει σαν άνθρωπος και να μου κατεβάζει μονίμως το ριχτάρι στο πάτωμα;;; μου φαίνεται ότι αν δεν είναι στρωμένο καλά το ριχτάρι το σπίτι μοιάζει ακατάστατο. Αλλά έκανα την μαλ@@ία και πήρα το ύφασμα του καναπέ σε μπεζ ανοιχτό, οπότε το έχω μονίμως σκεπασμένο, μόνο σε καμιά γιορτή βγάζω τα ριχτάρια.

Είχε κόσμο στην Ερμού, όχι βέβαια όπως τις παλιές καλές μέρες που Σάββατο γινόταν πανικός, ο κόσμος δεν νομίζω ότι πολυψώνιζε αλλά οι καφετέριες ήταν γεμάτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina χορευταρου θα σου βγει η μικρη!κι εγω υστερικη με τη καθαριοτητα ημουν πριν γεννησω!!!ολα γυαλιζαν και ειχαν συγκεκριμενη θεση..αν καποιος μου τα πειραζε δεν ελεγα τιποτα αλλα εβραζα μεσα μου!ναι σε τετοιο σημειο ειχα φτασει.μολις γεννησα το γιαννη ηρθα στα ισα μου και εγινα ανθρωπος!η ακαταστασια πια ειναι μερος της ζωης μας αλλα παντα καθαρα ε??

αυτο με τα ριχταρια τωρα τι μου θυμησες τωρα παναγιωτα??ηταν η αιτια για τα πρωτα καβγαδακια με τον αντρα μου οταν παντρευτηκαμε...δε ξερω πως αλλα μου το κατεβαζε παντα οταν καθοταν στο πατωμα και γινομουν εξαλη :evil::evil: καλα και οταν ειχα καλεσμενους το ιδιο γινοταν ετσι μου ερχοταν να τους σηκωσω την ωρα που καθοντουσαν για να το ισιωσω..αλλα κρατιομουν με νυχια και με δοντια δε μπορω να πω! :lol::lol::lol::lol: ετσι για να γλιτωσω και απο αυτη τη νευρασθενια μια ωραια πρωια τα πεταξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Ειρηνάκι φαντάζομαι ότι θα είσαι μια κούκλα! βάλε μας καλέ μια φωτό να σε καμαρώσουμε! πως ήταν η εβδομάδα του Παναή στο σχολείο;

Κατερινάκι ναι, ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑΝΝΑΚΗ!! λοιπόν, για να επισυνάψεις φωτό θα πας κανονικά σαν να γράφεις απάντηση, και θα δεις ακριβώς από κάτω που γράφει τις επιλογές, στο διπλανό tab λέει "προσθήκη συνημμένου". Θα πατήσεις εκεί, θα επισυνάψεις τη φωτογραφία και θα πατήσεις προσθήκη αρχείου.

Αναστασία μου ακούγονται πολύ όμορφα αυτά τα προστατευτικά, μπορείς να βάλεις φωτο; δεν ήξερα ότι το ΙΚΕΑ έχει και τέτοια!

Μαράκι αφού περπατάει πλέον ο Μανωλιός, θα σου έλεγα να ειναι ανατομικά. Θέλουν πολύ καλά παπουτσάκια τον πρώτο καιρό μέχρι να διαμορφωθεί η καμάρα του ποδιού και να πατήσουν σωστά, μετά κανένα πρόβλημα. Η μάνα μου μου έχει πει ότι στον Καναδά το προσέχουν πάααρα πολύ αυτό το θέμα, σε όλα τα μαγαζιά πηγαίνεις 1 φορά το μήνα και τους μετράνε το ποδαράκι και αν χρειαστεί σου προτείνουν το μεγαλύτερο. Εδώ δεν δίνουμε και τόση βάση, ούτε νομίζω ότι θα κάτσει καμία πωλήτρια να μετρήσει το ποδαράκι του για να σου δώσει το κατάλληλο... Και για το θέμα της φοβίας έχεις δίκιο, προσπαθώ να το ξεπεράσω. Αλλωστε αν δεν πέσουν δεν θα μάθουν κιόλας να προσέχουν.

Για το θέμα των δουλειών το ξέρω ότι έχετε δίκιο, αλλά τι να κάνω; αν δεν είχα τη γυναίκα στο σπίτι ίσως να ήμουν πιό χαλαρή αλλά τώρα δεν μπορώ, νιώθω ότι θα λέει "τι νοικοκυρά είναι αυτή;;;"! προ Αφροδίτης ήμουν πολύ υστερική με τις δουλειές, από τότε που γεννήθηκε χαλάρωσα και τώρα μου φαίνεται ότι ξαναγυρνάω στην υστερία...

Πήγαμε τελικά Ερμού, κάναμε τις αλλαγές μας και με παρέσυρε η μάνα μου σε ένα μαγαζί με ριχτάρια και ψώνισα και από αυτά :oops: . Εχω αρρώστια με τα ριχτάρια και τις κουρτίνες, θέλω να αλλάζω συχνά για να μην τα βαριέμαι! Μπήκε η Αφροδίτη για πρώτη φορά στο τρένο. Στα μαγαζιά είχε πολύ γέλιο, χόρευε συνέχεια μέσα στο καροτσάκι της! πολύ χορό αυτό το παιδί, ακόμα και με τις διαφημίσεις χορεύει :lol:

Ελενάκι ναι, θα τα φωτογραφήσω τώρα και θα προσπαθήσω να τα περάσω. Είναι όντως πολύ ωραία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπω αργότερα μπας και πετύχω καμια σας. Σημερα έχω όρεξη για κουβεντούλα. Για μαζοχτήτε τσούπρες.

Πάω να κάνω ένα μπανάκι γιατί κολλάω ολόκληρη. Έκανα όσες δουλειές μπορούσα αλλά τώρα νύχτωσε και σταμάτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους τελος και η σημερινη μερα..τωρα ηρεμια και ξεκουραση...θελω και εγω ψωνιαααα....εγω θα παω σε δυο βδομαδες ηρακλειο να πεταχτω μια βολτα στα τζαμπο γιατι πρεπει να εξοπλιστω για το σουπερ παρτι των γενεθλιων μας..για πειτε βρε κοριτσια εσεις που ειστε παλιομανουλες πως νοιωθεις οταν προσπαθει να σβησει το πρωτο κερακι??φανταζομαι συγκηνηση...

σημερα ειχαμε εναν γαμο εδω στην γειτονια και ειχαν στολισει το σπιτι και καθομουν και φανταζομουν πως θα ειναι οταν βγαζω και τον δικο μου γιο(ευχομαι να μην μεινουμε μονο σε αυτον)γαμπρο απο δω μεσα...εκλαιγα ...και μετα σκεφτομουν ποσα θα ζησω παιχνιδια χαρες διαβασματα φιλια αγκαλιες μετα ερωτες απογοητευσεις ραντεβου αγωνιες στα ξενυχτια και χιλια δυο αλλα και λεω μονο καλα να μας εχει ο θεος να μην μεινουν μονο στην φαντασια μας...

νατασσακι τι γλυκουλια ειναι αυτα???εσεις εισαστε τυχεροι με τα ικεα εμεις τζιφος.

εγω κοριτσια εχω σωθει με τους καναπεδες μου γιατι το υφασμα ειναι αλεκιαστο...δεν λερωνει ακομα και αν το θες..εχουν πεσει πανω τα παντα(γιατι και ο αλεξης δεν ειναι και ο πιο προσεκτικος ανθρωπος του κοσμου..)και με ενα βρεγμενο πανακι τσουπ τσουπ τελος..και ετσι ουτε ριχταρια ουτε καλυματα ουτε τιποτα χαιρομαι το σαλονακι μου...δυο φορες τον χρονο βγαζω και τα μαξιλαρια για πλυσιμο και ολα οκ...

κατερινα αντε περιμενουμε φωτογραφιες!!!!ζηλευω το τικερακι σου θελω και εγωωωωω :((:((:((:((:((:((:((

παω να ταισω το μεγαλο μωρο και επιστρφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι καμια εδώ;

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σας σήμερα για την Σοφούλα μου.

Του χρόνου που θα γιορτάζουμε κανονικότατα και επισημα θα κερνάμε γλυκό κι ότι άλλο τραβάει η ορεξή σας!

Μαράκι είμαι εγώ εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εύη πως είναι η Φλώρα;;

Μαρία αυτά τα καλύμματα τα έκανες εσύ παραγγελία κάπου ή έτσι ήταν οι καναπέδες εξαρχής;;

Άραγε μπορώ να φτιάξω κι εγώ κάπου τέτοια καλύμματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τηνα..δεν μου λες ρε φιλεναδα..τι δωρο να κανω του παιδιου μου στα γενεθλια του???ΕΕΕΕ???

ρουλα τωρα το ειδα το μυνημα..οταν πηγαμε να παραγγειλουμε τα επιπλα μας ρωτουσαν τι υφασμα θελουμε..και επειδη ηξερα τι με περιμενει ειπα ας ειμαι προετοιμασμενη και δεν πειραζει για λιγα ευρω παραπανω...το ιδιο υφασμα εχουν και οι καρεκλες της τραπεζαριας..εκει να δειτε ποσο βολικο ειναι..ακομα και με στυλο εχω γραψει και εχει βγει...μονο μαρκαδορο δεν εχω δοκιμασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ιδέες για δώρο εε;;

Μια καλή κατάθεση στην τράπεζα... άντε κι ένα παιχνιδάκι!

Σίγουρα θα το εκτιμήσει το παιχνίδι τώρα και αργότερα την κατάθεση! ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι καταθεσεις γινονται καθε μερα..δεν ανυσηχω για αυτο..για παιχνιδι σκεφτομουν..

κατι τετοιο???http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=12733&ref=bestprice

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιαχαρά σε βρίσκω φιλενάδα με το ύφασμα που διάλεξες. Καλα έκανες.Έχεις σωθεί.

Όσο για το δώρο του Μανωλιού. Χμ! Νομίζω ότι άξιζει ενα πολύ ωραίο και μεγάλο παιχνίδι αλλά τι;Εχουμε και χειμώνα μπροστά μας γαμώτο αλλιώς θα σου πρ'οτεινα ποδηλατάκι (εάν δεν έχετε ήδη) αυτό που εχει την λαβή πίσω (που αργότερα βγαίνει) και το σπρώχνεις αρχικά με τεντουλα από πανω.

Είναι πολύ ωραιο. Έχω εγ'ω της Σοφούλας. Πολλέ φορές την βγάζω με αυτό αντί με το καρότσι και κανει ότι οδηγεί τρομάρα μου.

Αλλιώς τι άλλο; Τι παιχνίδια αραγε θα μπορουν να παίζουν από ενος χρονού και πάνω; Θα το ψάξω λίγο και θα σου πω.

27 Οκτωμβρίου έχουμε το πρώτο παρτυ απ' τα μωρά μας ε; και μετά ακολουθεί το δικό μας 3 Νοεμβρίου. Απίστευτο μου φαίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι καταθεσεις γινονται καθε μερα..δεν ανυσηχω για αυτο..για παιχνιδι σκεφτομουν..

κατι τετοιο???http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=12733&ref=bestprice

Δεν είναι και άσχημο! Πως τον κοβεις τον δικο σου; θα χοροπηδάει εκει μέσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα σου πω τωρα οτι δεν μαρεσουν καθολου αυτα τα ποδηλατακια??ασε που το παιδι μου δεν ειναι ενα φυσιολογικο παιδι και δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να κατσει υσηχος..αυτος θα θελει να κατεβει σιγουρα αφηνω το ποδηλατο για αργοτερα...ειμασταν σε ενα παιδοτοπο και ειχε ενα σπιτακι απο κεινα τα πλαστικα ξερετε και ειχε τρελαθει ολη την ωρα μεσα εξω και να κανει τσα απο τα παραθυρα...αλλα ειναι πανακριβα...ειπαμε τωρα αλλα οχι και ετσι...και επισης του αρεσε και η τσουληθρα αλλα θα βρω τον μπελα μου οπως τοτε και δεν θα θελει να σταματησει να τσουλαει...καταλαβαινετε πως το παιδι μου ειναι διαδραστικο... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι και άσχημο! Πως τον κοβεις τον δικο σου; θα χοροπηδάει εκει μέσα;

νατασσα το θεμα ειναι να χοροπηδαει μονο μεσα... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μου στο δικο μου παιδι οι ηλικιες ειναι απλα λεπτομερεια... :lol::lol::lol::lol:

μαρεσει γιατι ειναι κλειστο και ετσι και να πεσει και μαλακο ειναι και δεν προκειται να χτυπησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς! Για τον Μανωλο μιλαμε! Τι ενδείξεις ηλικιών και κουραφέξαλα!

Αρα το ποδήλατο το απορίπτουμε προς το παρον. Η δικιά μου ευτυχως καθεται.

Κοιταζα τώρα σε κάτι site τα σπιτάκια. 'Οντως είναι ακριβά τα κέρατα.

Μάλλον για το τραμπολίνο σε κόβω και αν το πάρεις βάλε και κανα πάπλωμα από κάτω να προεξέχει για καλό και για κακό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια την κανω..αρκετα και για σημερα...σας αφηνω και δινω δουλεια και στις πρωινες αντε σκεφτειτε και εσεις κατι που να εχει πολυ τρεξιμα..οχι για μενα καλε... :lol::lol::lol::lol:

καληνυχτα υσηχη και ηρεμη νυχτα να εχουμε... :-*:-*:-*:-*

ναι νατασσα και εγω κατι τετοιο λεω η αυτο http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ct_id=2726

σκεφτειτε το...καληνυχτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...