Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη πώς νιωθεις γενικα;ξεφευγει λιγο το μυαλο απο το παιδι ολη μερα στην δουλεια;καθε μερα ειναι και λιγο καλυτερα ή μπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε!

Βρε καλά κάνεις και το μαθαίνεις έτσι το παιδί, ακούτε και οι υπόλοιπες αγορομάνες;;;;; μην γίνουν σαν αυτούς που κοροϊδεύουμε! ακούς εκεί λούλης το παιδί! :lol:

Αναστασία που είσαι;;;; πες μας κι εσύ τα νέα σου!

Βρε κορίτσια αυτές οι πρώτες μέρες στη δουλειά μου φαίνονται πολύ δύσκολες... παλιά μπορεί να σχολούσα αργά αλλά δεν με ένοιαζε τόσο πολύ, είχα μόνο την κούρασή μου να σκεφτώ και για το σπίτι έκανα τα χοντρά και τα υπόλοιπα το Σ/Κ και δεν είχα πρόβλημα. Τώρα όμως μου βγαίνει ο πάτος, μάλλον θέλω χρόνο για να προσαρμοστώ στους νέους ρυθμούς. Η μικρή κυλιέται κάτω οπότε θέλω καθημερινό σκούπισμα-σφουγγάρισμα, θέλω πολύ χρόνο για να ασχολούμαι μαζί της, θέλω χρόνο να ασχολούμαι με τον άντρα μου, θέλω χρόνο να κάνω τις υπόλοιπες δουλειές για να ειναι πάντα συμμαζεμένο το σπίτι μιας και κάθε μέρα μπαίνει η γυναίκα στο σπίτι... που να τον βρώ καλέ τόσο χρονο;;; :roll:

Αχ μέχρι να γράψω μπήκε και βγήκε και η Αναστασία! καλό βράδυ, καλή ξεκούραση! παρεμπιπτόντως κι εγώ Παρασκευιάτικα παντρεύτηκα :lol::lol: ! Δεν έβρισκα στο κέντρο που ήθελα ημερομηνία και αναγκαστικά...

Μαριέττα σου μισοαπάντησα παραπάνω... το μυαλό ναι ψιλοξεφεύγει λίγο από τη μικρή γιατί έχω πολύυυ δουλειά. Ελπίζω να είναι όπως είπες, κάθε μέρα και καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ελενη μην ανχονεσε τοσο πολυ για τις δουλιες, ο αντρας σου δεν βαζει καμια σκουπα για να σε ξεκουρασει λιγακι???

Ετσι οπως πας θα καταρεφσεις στο τελος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον η κυρια θα μπορει να σου σιδερωνει της Αφροδιτης τα ρουχαλακια...ετσι κανει και της αδεφλης μου η γυναικα που κραταει τα δυο της παιδακια...μονο των παιδιων τα ρουχα και το φαγητο τους...το εχετε συζητησει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημπεθερα βγαλατε κιαλο δοντακι \:D/ \:D/ \:D/ Με για......

Ασε εμας δεν φτανει μονο ενα ευχαιλεο, τι να μας κανει??? Εξορκιζμο θελουμε ομαδικος...

:lol::lol::lol::lol:

Καλά, ξεκίνα εσύ με ένα ευχέλαιο και βλέπεις στην πορεία!

Ευχαριστούμε! λέτε να πήρε φόρα και επειδή άργησε να βγάλει τώρα όλα τα δόντια μαζεμένα;;; το πρώτο το έβγαλε αρχές του μήνα.

Ασχετο (σχετικό γενικά άλλα άσχετο επί του παρόντος :lol: ): έχετε πάρει προστατευτικά για τα έπιπλα; υπάρχουν μόνο για τις γωνίες ή υπάρχει και κάτι που μπορούμε π.χ. να καλύψουμε γύρω γύρω το τραπεζάκι; η Αφροδίτη σηκώνεται στο τραπεζάκι και άλλες φορές σηκώνεται μόνο μέχρι τα γόνατα και κάθεται και το δαγκώνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ελενη μην ανχονεσε τοσο πολυ για τις δουλιες, ο αντρας σου δεν βαζει καμια σκουπα για να σε ξεκουρασει λιγακι???

Ετσι οπως πας θα καταρεφσεις στο τελος....

καλα σου λεει η Ευη και στο κατω κατω δε μπορει να εχουμε λαμπικο το σπιτι,επειδη μια κυρια ερχεται καθε μερα!!πηγαινε εσυ στο δικο της και ελα πες μου μετα :lol::lol::lol:

ασε ρε συ!! τα βασικα για την υγειινη της μικρης και τα υπολοιπα Σ/Κ....στο κατω κατω και μια σφουγγαριστρα μπορει να βαλει η κυρια οταν τελειωσει το παιδι το φαγακι του,γιατι οχι;δεν ειναι ντροπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου φενετε πως θα σας αφισω για σημερα γιατι με κοβω να κοιμαμε πανο στο πλικτρολογιο σε λιγο (-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|

Καλη νυχτα μανουλια ονειρα γλυκα :-*:-*:-*:-*:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη αυτο που εχει κανει η αδελφη μου στο τραπεζι του σαλονιου και παρεπιπτοντως εδω και τρια χρονια εχω ξεχασει πώς ειναι :lol::lol::lol: το εχει καλυψει με παπλωματα και κουβερτες κι ενα σεντονακι απο πανω κι ετσι τα μικρα και να κουτουλανε,δεν χτυπανε σε σκληρο...εχει γινει αφρολεξ :lol::lol::lol:

αυτο θα κανω κι εγω ...τωρα για τις μπριζες δεν εχουμε παρει κατι ακομα,αν και θα επρεπε και για τις γωνιες και τα συρταρια,αλλα δεν εχουμε οργανωθει :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη έτσι νιώθω κι εγώ, ότι θα καταρρεύσω που λέει και η Μανωλίδου (και δεν την χωνεύω κιόλας :lol: ). Από την ώρα που γυρνάω σπίτι μέχρι την ώρα που θα κοιμηθεί η μικρή ασχολούμαι κυρίως μαζί της για να την χορτάσω και ενδιάμεσα κάνω ψιλοδουλειές (πλένω πιάτα, μαγειρεύω το φαγητό της μικρής, συμμαζεύω, ξεσκονίζω, καθαρίζω το μπάνιο, ετοιμάζω τα ρούχα που θα βάλω την επόμενη μέρα κλπ) και αφού κοιμηθεί - τελευταία κοιμάται 11.30 με 12, προχθές 12.30!! - σκουπίζω και σφουγγαρίζω. Πάει λοιπόν 1-1.30 μέχρι να πέσω επιτέλους για ύπνο. Αλλά δεν μπορώ να αφήνω το σπίτι λόγω της γυναίκας, ούτε να αφήσω π.χ. το σορτσάκι που φοράω στον ύπνο πάνω στο κρεβάτι πεταμένο δεν μπορώ, πρέπει όλα να τα μαζεύω...

Μαριέττα ήδη από μόνη της μου είπε να σιδερώνει τα ρουχαλάκια της μικρής! και προχθές είχαμε βάλει πλυντήριο σιδέρωσε ακόμα και τα δικά μας! δόξα τω Θεώ δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο από εκείνη, μέχρι και τα δώρα της μικρής που ακόμα δεν έχουμε αλλάξει έκατσε και τακτοποίησε για να μην πιάνουν τόσο χώρο στο δωμάτιό της.

Αλλά θα το δεις κι εσύ (δυστυχώς), μετά τον ερχομό των μωρών μας αυτή είναι άλλη μια νέα άγνωστη φάση-κατάσταση στην οποία πρέπει να συνηθίσουμε...

Αχ δεν σας προλαβαίνω, πήγα να βάλω λίγο χυμό πριν την υποβολή! καληνύχτα κοριτσάκια μου! όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη αυτο που εχει κανει η αδελφη μου στο τραπεζι του σαλονιου και παρεπιπτοντως εδω και τρια χρονια εχω ξεχασει πώς ειναι :lol::lol::lol: το εχει καλυψει με παπλωματα και κουβερτες κι ενα σεντονακι απο πανω κι ετσι τα μικρα και να κουτουλανε,δεν χτυπανε σε σκληρο...εχει γινει αφρολεξ :lol::lol::lol:

αυτο θα κανω κι εγω ...τωρα για τις μπριζες δεν εχουμε παρει κατι ακομα,αν και θα επρεπε και για τις γωνιες και τα συρταρια,αλλα δεν εχουμε οργανωθει :oops::oops::oops:

Αααα Μαριέττα πολύ καλή ιδεα αυτή, κι εγώ το ίδιο νομίζω ότι θα κάνω! θυμάμαι το τραπεζάκι σαλονιού της κουμπάρας μου (που παρεμπιπτόντως είναι το ίδιο ακριβώς με το δικό μου) πως το είχε κάνει η βαπτιστήρα μου και αργότερα η αδερφή της... μέσα στη γρατζουνιά και στα χτυπήματα, λες και ήταν άλλο τραπέζι! Με τη λύση αυτή προστατεύουμε και τα μικρά από τα χτυπήματα αλλά και το τραπεζάκι :!: Θα είμαστε λίγο σαν τους γύφτους βέβαια, αλλά εντάξει όταν έρχεται ένας άνθρωπος θα τα μαζεύουμε, τι να κάνουμε. Πες μου όμως (αύριο πλέον), δεν τα τραβούσαν τα μικρά να τα φέρουν κάτω;

Με ρώτησες και για το πανηγύρι, είναι λόγω της γιορτής της Αγ. Σοφίας αύριο - ή μάλλον σήμερα πλέον! έχουμε πολύ μεγάλο πανηγύρι κάθε χρόνο, το μεγαλύτερο που έχω δει. Αλλά πλέον μου τη σπάει που στα πανηγύρια είναι περισσότερο ξένοι πωλητές (δεν το λέω ρατσιστικά αλλά σκέφτομαι πόσοι παλιοί έχασαν τις δουλειές τους...) και που έχουν τόοοσα πολλά κινέζικα ρούχα, μαϊμού παπούτσια κλπ... Και τα παιχνιδάκια που έχουν, χάλια είναι κι αυτά πλέον!

Ουφ πάλι άπλωσα σεντόνι βραδιάτικο, από τη νύστα έχω πάρει φόρα και γράφω :lol: !

Καλό Σ/Κ να έχουμε, καλό βράδυ και καλημέρα στις πρωινές! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ευη μου ευχομαι να περασει γρηγορα και ανωδυνα!!!!υπομονη!!!

καλημερα στις εργαζομενες μανες respect!!!

εμεις εδω γκρινια αυπνιες κτλ και πανω απολα κυνηγητο!!τωρα μαθαινουμε την λεξη ΟΧΙ και εκπλησομαι το οτι το καταλαβαινει και δεν πιανει τιποτα!!!η κιθαρα μου οι γλαστρες κτλ ειναι ακομα κατω στο σαλονι τα κιταει αλλα δεν τα αγγιζει!!!

και γενικα ολο το σπιτι παιδια ειναι μια παιδικη χαρα!!!δεν με ενοιαζε ποτε πως θα το δουν οι αλλοι!!!!καθαρο να ναι και ας ειναι ακαταστατο λογο παιδιου!!!!!

θελω ελλαδιτσααααααααααα!!!!!ενας μηνας εμεινε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ απο εμένα!

Εύη περαστικά στην Φλώρα!μακαρι να μην κολήσει κ ο μικρός!κουράγιο μανούλα!

rebbeka ερχεσαι Ελλαδίτσα?πότε?

μαρακικρητικό κατέληξες με τα παπούτσια?

Ελένη δεν χρειάζεται το σπιτι να είναι πάντα τέλειο,μωρό έχεις σπιτι,κάνε κάθε δεύτερη μέρα κάποιες δουλειές.Αλήθεια πώς αποθήλασες πήρες το χάπι ή σταδιακά?

Εγώ χθες κατέρευσα κορίτσια,το απόγευμα εκεί που έκανα βόλτα με το καρότσι έξω κ περίμενα τον άντρα μου νιώθω όλα να γυρίζουν,ευτυχώς ήρθε ο άντρας μου, του λεω κράτα το παιδί ,πέφτω ,ευτυχώς δεν έπεσα,αλλά το σώμα μου έπαθε....ή αιματοκρίτη χαμηλό θα είχα ,αφου είχα περίοδο ή η πίεση,όταν με μέτρησε σπίτι ήταν 7 κ 4! ανέλαβε τον μικρό ο άντρας μου κ εγώ κοιμήθηκα από της 9,ξύπναγα για γάλα μόνο.Δευτέρα πάω για γενικές εξετάσεις.

εκτός απο εργαζόμενες μανούλες έχετε κ μία σπουδάστρια εδώ ,εμένα,τον άλλο μήνα ξεκινώ πάλι το ΙΕΚ ,αντε να τελειώσω φέτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα πας στο πρώτο πρώτο μήνυμα και πατήσεις επεξεργασία, πας και αλλάζεις τον τίτλο σε ότι θέλεις. Αλλά ίσως θα πρέπει να το κάνουμε κι εμείς copy-paste στα επόμενα μηνύματά μας για να συνεχιστεί μετά στα επόμενα... Για δοκίμασε και βλέπουμε...

καλημεραααα...το εκανα αλλα αλλαζει μονο ο τιτλος στη δικια μου δημοσιευση και οχι ο γενικος...παω να διαβασω τι κουτσομπολευατε ολο το βραδυ και ερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Καλορίζικο το θεματάκι μας!Καλέ,πότε προλάβατε να γεμίσετε 7 σελίδες??? :shock:

Χρόνια πολλά σε Σοφία-Αγάπη!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!

Ξύπνησα πρησμένη σήμερα κορίτσια :( το ένα δόντι που με ενοχλούσε πρήστηκε, ξεκίνησα αντιβίωση και ο Θεός βοηθός! τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν με πολυπονάει.

Ρεββέκα μπράβο στη Λυδία! η Αφροδίτη με το όχι και το μη δεν πολυχαμπαριάζει! στην αρχή τραβιέται αλλά μετά στο τέλος κάνει το δικό της! νευριάζει κιόλας το σκατό μετά από λίγο που της το λέω! αχ με βλέπω να μαζεύω τα πάντα...

Σήμερα θα γιόρταζε και η Σοφούλα μας ε; δεν πειράζει που δεν βαπτίστηκε ακόμα, εμείς θα το πούμε: χρόνια πολλά μικρή Σοφία, να σε χαίρονται οι γονείς σου και να είσαι πάντα γερή!

Μαιρούλα τι κούκλος που έχει γίνει ο γιόκας σου; φτου φτου! πω πω ευτυχώς που ήρθε ο άντρας σου και ήσουν μόνη με το μωρό ε; πως το φοβάμαι αυτό... παλιά το πάθαινα πολύ συχνά, ευτυχώς δεν έχει συμβεί από την εγκυμοσύνη και μετά. Σήμερα νιώθεις καλά; Οσο για το πως αποθήλασα, βασικά και με τους δύο τρόπους :lol: ! Αραίωσα πολύ τις αντλήσεις (ούτως ή άλλως είχε μειωθεί πολύ το γάλα για αυτό και σταμάτησα), αρχικά 3/μέρα για 2-3 μέρες, μετά 2/μέρα, μετά 1, μετά μέρα παρά μέρα, και στο τέλος πήρα και το χάπι! Ο γυναικολόγος μου είχε πει να πάρω κατευθείαν χάπι αλλά για να είμαι σίγουρη ότι έχει σταματήσει το γάλα εντελώς και έχω "αδειάσει", το άφησα πρώτα να συμβεί φυσικά και μετά απλά το πήρα για σιγουριά.

Καλημέρα Μαράκι, κοιμάται ο Μανωλιός;

Πάω να πείσω τον άντρα μου να πάμε Ερμού να κάνουμε κάτι αλλαγές της μικρής. Τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια υπαρχει αυτο εδω που προκειται καποια στιγμη να παρω και εγω οτι πρεπει ειναι..http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... 9%CE%B1/...για τσεκαρετε το εχει και αλλα στιλ...οτι αρεσει στην καθεμια.στο τραπεζι της κουζινας μου εχω βαλει γωνιτσες γιατι ειναι τζαμι αλλα στου σαλονιου θα βαλω αυτο που σας εδειξα γιατι καμια φορα εκει που κρατιεται παραπαταει και θα φαει κανα κουτελο...παντως απο χθες το καμαρι μου μου δειχνει οτι στεκεται περισσοτερο κανει και μικρες στροφες και στεκεται και χορευει..

μαριεττα καλα κανεις και τον μαθαινεις απο τωρα οχι σαν τον δικο μου τον ακαματη που μονο να πεταει ξερει..παντως να σας πω κατι μου εχει παρει πολυυυυυυυ τον αερα...οσες φορες του πω μη και οχι αλλες θα φυγει αλλα αν το θελει πολυ γυριζει με κοιταει βουρκωνουν τα ματια του και γυριζει και βαζει το κεφαλι του στον ωμο μου η στα ποδια μου και κανει πως κλαιει.. :(:(:(:( και εγω η κακουργα η μανα μενω ψυχρη στα παρακαλια του...και επιμενω..

ρεββεκα μου και αννουλα και παναγιωτα και ολες οι ξενυχτησες...εχθες σας σκεφτομουν γιατι παρολο που το καμαρι μου πηγε 9 η ωρα για υπνο ξυπνησε στις 3.30 με γκρινια και κλαμα και ξανακοιμηθηκε στις 5..τιποτα δεν ηθελε..ουτε γαλα ουτε παιχνιδια μονο αγκαλια...στο τελος μπηκα και εγω στην κουνια του και μετα απο λιγο αποκοιμηθηκε...

εχω βρει κατι ομορφα παπουτσακια θα τα παρω σε 22 και για πιο καλα θα παμε σε καποιο μαγαζι να τα δοκιμασει κι ολας..λετε να παρω ανατομικα?τωρα που περπαταει?μαιρουλα εισαι ενταξει σημερα???να προσεχεις πολυ ειδικα αν εχεις και το μωρο μαζι...

λενακι οταν εχει σπιτι ενα παιδι και δουλευεις κι ολας οι δουλειες ειναι περριτες..εγω μολις σηκωθω το πρωι σκουπισμα -σφουγγαρισμα αφου ολη μερα ειναι στο πατωμα και οταν κοιμηθει αν προλαβω θα κανω κατι εσυ που δουλευεις κι ολας θα ελεγα μονο το φαγητο σας και τα υπολοιπα το σ/κ.

τι αλλο ηθελα να πω???το ξεχασα..ααα να μην φοβασται μωρε να τα αφηνετε να χτυπησουν δεν πειραζει θα ξανασηκωθουν θα ξαναπεσουν..και ξανα απο την αρχη και σιγα σιγα δεν θα χρειαζονται πια την προσοχη μας...ολα με μετρο βεβαια εε??απλα αυτο που θελω να πω ειναι πως οσο φοβιτσιαρα νομιζα οτι θα ημουν τοσο πιο ανεξαρτητο τον εχω...και θα κλαψει και θα χτυπησει και θα του θυμωσω και χιλια δυο αλλα αλλα νομιζω για 10 μηνων παιδακι ειναι μαλλον αρκετα προχωρημενο και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο αλλα απο τις αντιδρασεις του μαλλον του αρεσει...αυτα βεβαια ειναι δικη μου αποψη και μονο δικη μου... 8-)8-)8-)8-)

τα ειπα και φευγω μιας και ακουω κατι αγελαδες να μουγκριζουν και μαλλον μεχρι να τελειωσω αυτα τα λιγα που εγραψα ξυπνησε..φιλια πολλα και μην εξαφανηστητε ολες για σ/κ...

νατασσακι μου να χαιρεσαι την κορακλα σου και να την καμαρωνεις...καμια αλλη εορταζουσα εχουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Ρουλάκι ευχαριστουμε πολύ για τα χρόνια πολλά! Αν και επίσημα το ονοματάκι μα θα το έχουμε την άλλη Κυριακή.

Μαιρούλα τι έπαθες βρε κοριτσάκι μου; Πως είσαι σήμερα; Την Δευτέρα να κάνεις οπωσδήποτε εξετασεις.

Ποιος θα σου κρατάει το παιδί όταν πας στο ΙΕΚ; Άντε να τελειώνεις δεν λες τίποτα.

Ελενάκι δεν ξέρεις πως σε καταλαβαίνω με τις δουλειες και τους χρόνους μας κοριτσάκι. Ετσι τρέχω κι εγώ όλη μερα. Δεν γίνεται όμως πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο γιατί θα πέσουμε κάτω. Εγώ μετα την βάφτιση και εφόσον τελειώσει και η μετακόμιση απ' την δουλεια που με έχει κουράσει κι αυτή,έχω σκοπό να κάνω και λίγο την κινέζα με τις δουλειές. Καθαρα να είναι όπως λεει και η Ρεββέκα και ας είναι κατι λιγο ακααστατο δεν πειράζει. Παιδια έχουμε πλέον δεν μπορουν να είαι όλα στην ενταίλεια.

Χαίρομαι που τα πατε καλα με την γυναίκα και δεν έχει παράπονο. Μεγάλο πράγμα κι αυτό να τα βρισκεις με τον άνθρωπο που είναι τόσεςώρες με το παιδί σου.

Μαριεττάκι και η δικιά σου καλή ακούγεται μωρέ. Μαλλον δεν εχει εξικοιωθεί ακόμα εντελώς. Σιγά σιγά να δεις όταν μείνει και μόνη της με τον Ηλία πόσο ωραία θα παίζουνε.

Μαράκι καλα τον γιο σου τον έφτυσα χίλιες φορές!!!! Είναι γλύκας!!!!!!!!!!!!!!! Οφειλω να ομολογήσω ότι τα ανεβαίνει με πολύ μεγαλύτερη άνεση τα σκαλιά απ' την δικιά μου! Τον σκατούλη για φάγωμα είναι!

Εμείς έχουμε βάλει προστατευτικά μπολικα πλεον στο σπίτι. Τάπες στις μπρίζες, κάτι ωραία προστατευτικα στις γωνίες του τραπεζιού που είναι σε σχήμα παλάμης σαν παιδικό χερακι απ' τα ΙΚΕΑ που βρήκαμε και μου άρεσαν πολύ, κουμπώματα στα ντουλάπια και μας μένουν τώρα οι πορτες στα σκαλιά να βάλουμε.

Ευάκι πως είναι η Φλωρίτσα; Έφαγε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα εγραφα....σβηστικαν ολα! :twisted::twisted::twisted::twisted: τι σπαστικο!

anyway,χρονια πολλα στη μικρη μας σοφουλα!!!!να τη χαιρεσαι αναστασια μου!

ευη πως ειναι η φλωρα σημερα?τα διαβασα τα νεα σας..τι γκαντεμια ρε γαμωτο?ευτυχως δεν ειναι τιποτα σοβαρο κοπελα μου αυτο να σκεφτεσαι,κρατα και τον τριανταφυλο καλου κακου απο μακρια οσο μπορεις.

ελενακι υπομονη θα προσαρμοστεις ρε συ..ειναι νωρις ακομα.ε και αφηνε και κανα σορτσακι στη μεση δε πειραζει δικος σας ανθρωπος θα γινει σιγα σιγα η κυρια που τη κραταει!εισαι τυχερη που βρηκες καλη γυναικα!ειπες να μου κανεις παρεα με το δοντακι??κι εγω πρησμενη ειμαι αστα!

μαριετα μαλλον ντρεπεται η μικρη μωρε δες πως θα παει και αμα δε νιωθεις εμπιστοσυνη κοιτας και για κατι αλλο,σημασια εχει να νιωθεις καλα με το ατομο που τον αφηνεις.

τι κανει η μασκοτ μας σημερα??ο μανωλιος??ψοφαω να ακουσω καινουργια καμωματα μαρακι!

ευγενια με για το μαλλι!ελπιζω να μην εχει ριζωσει βαθεια η βαφη! :lol::lol::lol::lol::lol:

σημερα θα κανει μπαρμπεκιου μια φιλη μας οποτε εχει εξοδο το βραδακι θα αφησω το μπεμπη και στη μαμα μου να μην το ταλαιπορησω γιατι θα γινεται πανικος εκει.αχχ βγαινουμε τοσο σπανια που πεταω τη σκουφια μου πια οποτε εχουμε χρονο για τετοια :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα, για πέρνα μια βόλτα απ'αυτό το θεματάκι:

http://www.mammyland.com/forum/23/18837 ... 38#p789238

Νομίζω είσαι η πιο αρμόδια ν'απαντήσει!!! :D:D:D:D:D

Κατερινάκι καλά να περάσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ντροπη μου χαστουκιστε με!δεν ειπα με για το καινουργιο μας θεματακι!!!!!!!μονο καλα νεακια να ακουμε παναγιτσα μου!

για πειτε πως μπορω να βαλω φωτογραφιες στο μηνυμα!δε σας εχω βαλει καμια με το γιαννακι γιατι ειμαι λιγι ασχετη επι του θεματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με υγεια το νεο μας θεματακι

σοφουλα χρονια πολλα .....ευχομαι του χρονου να μας καλεσει η τεμπελα η μανα σου για κανενα γλυκο :lol:

περαστηκα Φλωριτσα

μαρακι εσενα σου ευχομαι μεχρι να τελιωσει αυτο το θεματακι να μας πεις χαρμοσυνα νεα ;)

εχω γαμο σημερα,εφτιαξα μαλλι εκανα μακιγιαζ και ειναι τρελα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Καλοριζικο το θεμα και ευχομαι οσες θελετε να μεινετε εγκυουλες να τα καταφερετε!!!! :D:D

Αντε βρε..να δειτε τη γλυκα με 2 παιδια!!!! :lol::lol::lol:

αναστασια χρονια πολλα για τη Σοφουλα σου!!!ΝΑ ειναι πολυχρονη και να τη χαιροσαστε!!!!!

ΕΥΗ μου στα ειχα γραψει στο αλλο θεμα για την λοιμ.μον..μαλλον δεν το ειδες εεεεε :?::?::?:

να εδω στη μεση περιπου

http://www.mammyland.com/forum/17/18739?start=960

Ειρηνη βαλε καμια φωτο με το λουκ ρε!!!!Πως παει ο Παναης;;;;

ΜΑρια νομιζω 21 νουμερο θα του ειναι οκ!!!!

Μαριεττα μαλλον ντρεπεται λιγο η κοπελα ρε!!!Αμα φυγεις θα αναλαβει δραση και θα ασχολειται με τον μικρο...καλε γιατι δεν μου απαντας στις ερωτησεις μου;;;; :(:(

Ρεββεκα κανε υπομονη και θα στρωσουν τα πραγματα..τι καιρο εχετε εκει τωρα;;;Εδω κανει ακομη πολυ ζεστη αλλα απο βδομαδα λεει θα δροσισει αρκετα...

Σημερα λεμε να κατεβουμε μεχρι Φλοισβο με την κουμπαρα μου..Οποτε αμα ειναι εκει καμια ας ερθει στις κουνιες να με δει... :D:D:D Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...