Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι να παρω????


Recommended Posts

kalimera sas..

ego me to kalo gennao febrouario..

k skeftomai ti na paro /.ipnosako?kouberta?i paploma???pio einai to kalitero gia neogennito?????

aplos me eipan oti k na paro na einai 100% bambakero....

eseis ti pirate?thanks girls

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θουλη βασικα πηρα κουβερτες ισπανικες (αναγκαστικα ακρυλικεε λογω καιρου) αλλα θα βαζω σεντονακι αναμεσα σε αυτο και στο μωρο οπως μου ειπαν τ ακοριτσια και μια παιδιατρος.

παπλωμα πηρα με την προικα αλλα υπιτιθεται πως απαγορευεται για τον 1ο χρονο(αν και μου φιανεται πιο βολικο).μια μαια μου ειπε πως κανει εαν ειναι μικρουλι.

υπνοσακο και εγω σκεφτομουνα αλλα μου ειπανε πως για τοσο μικρουλι δεν κανει ειναι για λιγο αργοτερα.(αν και εμενα παλι μου φαινεται πολλυ πιο βολικο)

οι βαμβακερες κουβερτουλες ειναι πιο λεπτες.

πηρα και 2 κουβερτουλες αγκαλιας που ειναι πολλυ μαλακο φλισακι αλλα και παλι με πανιτσα απο μεσα.

βασικα δεν βοηθησα και πολλυ αλλα και εγω το ιδιο μπερδεμενη ειμαι!!!!!!!

καλα ψωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θουλη βασικα πηρα κουβερτες ισπανικες (αναγκαστικα ακρυλικεε λογω καιρου) αλλα θα βαζω σεντονακι αναμεσα σε αυτο και στο μωρο οπως μου ειπαν τ ακοριτσια και μια παιδιατρος.

παπλωμα πηρα με την προικα αλλα υπιτιθεται πως απαγορευεται για τον 1ο χρονο(αν και μου φιανεται πιο βολικο).μια μαια μου ειπε πως κανει εαν ειναι μικρουλι.

υπνοσακο και εγω σκεφτομουνα αλλα μου ειπανε πως για τοσο μικρουλι δεν κανει ειναι για λιγο αργοτερα.(αν και εμενα παλι μου φαινεται πολλυ πιο βολικο)

οι βαμβακερες κουβερτουλες ειναι πιο λεπτες.

πηρα και 2 κουβερτουλες αγκαλιας που ειναι πολλυ μαλακο φλισακι αλλα και παλι με πανιτσα απο μεσα.

βασικα δεν βοηθησα και πολλυ αλλα και εγω το ιδιο μπερδεμενη ειμαι!!!!!!!

καλα ψωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Marthaki mou!!

Exw akousei oti to paplomataki den endiknytai

gia mwra katw tous enos xronou.Kai egw phra alla

den to xrhsimopoihsa akoma.Egw ths phra enan

ypnosako alla den ton thelei kai poly kai etsi thn

skepazw me mia kouvertoula alla me ta xeria panta

apo exw kai thn katavriskei.Thn prosexw omws panta

na mhn skepastei to kefali ths kai exoume alla meta.

Filakiaaa!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Marthaki mou!!

Exw akousei oti to paplomataki den endiknytai

gia mwra katw tous enos xronou.Kai egw phra alla

den to xrhsimopoihsa akoma.Egw ths phra enan

ypnosako alla den ton thelei kai poly kai etsi thn

skepazw me mia kouvertoula alla me ta xeria panta

apo exw kai thn katavriskei.Thn prosexw omws panta

na mhn skepastei to kefali ths kai exoume alla meta.

Filakiaaa!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα!

Η αλήθεια είναι οτι κάνουμε όλες σαν τρέλές. Σπεύδουμε να αγοράσουμε τα πάντα και στο τέλος δε χρησιμοποιούμε ούτε τα μισα! :)

Γεγονός είναι οτι το βαμβακερό είναι το πιο ασφαλές ύφασμα.

Προσωπικά, αν και τα έχουμε αγοράσει όλα, χρησιμοποιώ για το λελέ μου ακρυλική κουβερτούλα που είναι ζεστή, αλλά απαραιτήτως με βαμβακερό σεντονάκι.

Τα χεράκια μας τα έχουμε έξω απο τα σκεπάσματα, αλλά φοράμε βαμβακερά γαντάκια για να μην κρυώνουμε.

Σημαντικό είναι να υπάρχει σταθερή θερμοκρασία στο δωμάτιο του μωρού, τέτοια ώστε ένας ενήλικας ελαφρά ντυμένος να αισθάνεται άνετα.

Φιλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα!

Η αλήθεια είναι οτι κάνουμε όλες σαν τρέλές. Σπεύδουμε να αγοράσουμε τα πάντα και στο τέλος δε χρησιμοποιούμε ούτε τα μισα! :)

Γεγονός είναι οτι το βαμβακερό είναι το πιο ασφαλές ύφασμα.

Προσωπικά, αν και τα έχουμε αγοράσει όλα, χρησιμοποιώ για το λελέ μου ακρυλική κουβερτούλα που είναι ζεστή, αλλά απαραιτήτως με βαμβακερό σεντονάκι.

Τα χεράκια μας τα έχουμε έξω απο τα σκεπάσματα, αλλά φοράμε βαμβακερά γαντάκια για να μην κρυώνουμε.

Σημαντικό είναι να υπάρχει σταθερή θερμοκρασία στο δωμάτιο του μωρού, τέτοια ώστε ένας ενήλικας ελαφρά ντυμένος να αισθάνεται άνετα.

Φιλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΛΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ,Η ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΕΣ ΒΑΜΒΑΚΕΡΕΣ ΜΙΣΕΣ ΑΚΡΥΛΙΚΕΣ,ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣΑΚΟ (ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙΝΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΛΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ,Η ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΕΣ ΒΑΜΒΑΚΕΡΕΣ ΜΙΣΕΣ ΑΚΡΥΛΙΚΕΣ,ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣΑΚΟ (ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙΝΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΟ.

ΒΕΒΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΙΟΥΝΙΟ ΟΠΟΤΕ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ(4 -5 ΜΗΝΩΝ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΟ.

ΒΕΒΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΙΟΥΝΙΟ ΟΠΟΤΕ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ(4 -5 ΜΗΝΩΝ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...