Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Πριν καμιά ώρα γύρισα απ' το σχολείο. Πω πω, πέθανα απ' την κούραση και δεν κάναμε και τίποτα.... Δε με βλέπω να αντέχω όταν έρθουν οι μαθητές.... Εδώ καθόμαστε και κάνουμε συνεδριάσεις και τέτοια και ψοφάω...

Πω πω, Αναστασία και Ηλιάννα, τι πάθατε... Πιο πολύ είναι η τρομάρα, παρά το πέσιμο. Εγώ είχα πέσει δύο φορές από σκάλα στη Θεσσαλονίκη, μία φορά στην καφετέρια Άλφα στην Εθνικής Αμύνης και μία στον Κυριακίδη (νομίζω έτσι το λένε) στην Καμάρα, ένα μαγαζί με εκκλησιαστικά είδη που δούλευε μια φίλη μας και πήγαμε να τη δούμε και έπεσα μέσα σε μια ανοιχτή καταπακτή. Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα καμία απ' τις δύο φορές, αλλά μιλάμε για ΠΕΣΙΜΟ, όχι αστεία! Σε προχωρημένη εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο επικίνδυνο, γιατί το μωρό προστατεύεται απ' το υγρό.

Όσο για τα ψώνια που λέτε, ειδικά τώρα που άνοιξαν τα σχολεία, να δούμε πότε θα πάω τελικά... Αν πάω το πρωί για ψώνια, θα πεθάνω απ' την κούραση και δε θ' αντέξω στο σχολείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλπησπερα κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!πως ειστε??????

εγω σχετικα καλα....!!! :roll::roll::roll::roll: πηρα τηλ κ τον γιατρο μου κ του ειπα που επεσα κ μου ειπε να ειμαι ξαπλωμενη στο κρεβατι , να μην κανω τιποτα , να παρακολουθω το μωρο αν κουνιεται κανονικα , κ αν εχω πονακια να τον παρω παλι τηλ!!!!!!!

πω πω κοριτσια εμενα ηταν γερο το πεσιμο, τρανταχτηκα ολοκληρη χωρις υπερβολες , αφου μετρησα με τον ποπο 3 - 4 σκαλια!!!!!!! αχ παναγια μου!!!!!!!!! τι αλλο θα με βρει.......!!!!!!!!!!

οσο για πονους εχω αρκετους πονους περιοδου που κ που (εκτος απο το ποδι μου που με ποναει )....!!!!! :?:?:roll::roll:

αναστασια μου εσενα ευτυχως παλι καλα δεν ηταν ''γερο'' το πεσιμο κοριτσι μου!!!!!! αχ εγω τσακιστηκα!!!!

κατερινουλα μου μια χαρα ο μικρουλης σου!!!!!!πολυ χαιρομαι κοριτσακι μου μπραβο!!!!!

λυδια μου μια χαρα εισαι με τα πραγματακια σας βλεπω ...!!! ;);):D οσο για αποστειρωτες κ τετοια ετσι ειναι ολα την ιδια δουλεια κανουν πανω κατω!!!!!

αχ αννα μαρια μου καλα θα ηταν να ηταν κ σε μενα η τρομαρα πιο πολυ αλλα δυστυχως κ το πεσιμο ηταν.....!!!

πω πω τι κουρασηκ εσυ με το σχολειο ε????

αχ δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε , πολλα πολλα γλυκα φιλακια στις κοιλιτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα μου, ολα θα ειναι καλα!!!

το μωρακι σου τι κανει?κουνιέται?

θα τρόμαξε και αυτο το καημένο μωρέ!

εμείς δε πειράζει ας πονάμε αρκει να είναι γερά εκείνα! ;)

να προσέχεις!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚορΙτσακια μου, ξαναηρθα!

Ηλιαννακι μου, μεινε λιγο ξαπλωμενη οπως ειπε ο γιατρος σου κι ολα καλα θα πανε!μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου..

Αναστασια μου, εσπασανντα νευρα σου...λογικο..

Λυδια μου, κι εγω αν μεινω με το νυχτικο στην κλινικη θα παθω καταθλιψη μου φαινεται..ενω με την φορμα, θα βαλω κι ενα μπλουζακι απο πανω..μια χαρα..

Για τις αγορες που λετε.. Εγω τα πηρα ολα εκτος απο το ριλαξ και το μουσικο περιστρεφωμενο που βαζεις πανω στο κρεβατακι και τα σεντονια για την καλαθουνα..βασικα αφησα αυτα το ριλαξ γιατι σε περιπτωση που κε ρωτησουν αν θελω κατι να μου φερουν, να εχω κατι να απαντησω γιατι αν τους πεις πηραμε απ ολα, θα σου φερουν ρουχα και ...τρεχα γυρευε να αλλαζεις κι αν του κανουν κτλ..

Μπιμπερο εγω πηρα nuk με θηλες σιλικονης.. Πηρα δυο μεγαλα κι ενα μικρο..η πωλητρια στο καταστημα μου ειπε οτι θελουμε εξι!!για αποστειρωτη , θα παρω αλλον γιατι αυτος της αβεντ μονο της μαρκας του παιρνει.. Και για μια εταιρεια tommy tippie(καπως ετσι) μου ειπαν ειναι καλη...

Κατερινακι, καλε ολοκληρο μωρο 2900!!μπραβο!!ποτε σου ειπε περιπου το βλεπει να γεννας?

Μαρια 12, καλως την!!αγορακι κι εσυ!!

Αννα μαρια, δεν χρειαζεται να πας σε πολλα μαγαζια.. Εκτως αν εχεις ορεξη να ψαχνεις..η κανενα σαββατο μαλλον..

Το ευακι μας λετε να γεννησε?

Η νασια εχει μερες να φανει!ελπιζω να ειναι καλα η φιλεναδα μας με τα κοριτσακια της!εχει και επετειο σημερα!!να ζησετε νασιουκο μου!!παντα χαρες!

Μυριαμακι, πηγες για ψωνια σημερα,ε?

Δωρακι μου, τι κανεις καλη μου??

Το χριστινακι μας, πρεπει να επαθε μεγαλο ερωτα με τον γιο της!!δεν μας εβαλε φωτο σημερα.. Ελπιζω να ειναι καλα το γλυκουλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου γλυκα!!!!!!μπηκα να σας καληνυχτισω για σημερα, γιατι δεν αντεχω αλλο.θελω να ξαπλωσω γιατι νιωθω πολυ εξαντλημενη, να ξεκουραστω!!!!!

μαρακι (12) μου , το μωρακι μου ναι ευτυχως κουνιεται το γλυκουλι μου κανονικα τωρα!!!!!!!!πρεπει να πηρε κ αυτο μεγαλη λαχταρα γιατι μετα εκανε ποσο για να κουνηθει!!!!!!!

ναι μωρε να ειναι καλα τα μικρουλια μας κυριως κ εμεις την παλευουμε!!!!!!

φιλακια στην κοιλιτσα σου, στο αγορακι σου!!!!!!

αγγελικουλα μου αποστειρωτη κ εγω της τομμυ εχω παρει κ μου εχει βγει καλος τοσα χρονια!!!!!

με τις νυχτικουλες κ εγω το σκεφτομαι..... γιατι δεν τις φοραω ουτε εγω!!!!!!

πολλα φιλακια στην κοιλιτσα σου φιλεναδιτσα μου!!!!!!!

νασιουλα μου που εισαι καλη μου???????γιατι χαθηκες?????ολα καλα γλυκια μου??????

να μου φιλησεις τα κοριτσακια σου (το μεσα κ το εξω)!!!!!

να ειστε παντα ευτυχισμενοι με τον αντρα σου καλη μου φιλεναδα!!!!!!!!τωρα με τον ερχομο της δευτερης κορουλας σας να ερθουν κ τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!

καλο βραδυ εγκυουλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και παλ κουκλιτσες .... Γυρίσαμε σκασαμε στο φαΐ και τώρα άντε να κοιμηθούμε χιχιχιχι.....maid μου πολυ όμορφο είναι και αυτο το καροτσάκι θα πάω να το δω το άντρα μου του άρεσε πιο πολυ αυτο εδω που τα λέμε ............

Κατερινακι μου μια χαρα το μικρακι σας με το καλο κοριτσάκι μου να το πάρεις στην αγκαλιτσα σου.....ηλιανακι κάτσε κατωωωωωωωωω.....και ΕΣΥ Αναστασία.........

Σας καληνυχτω ολες φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα ομορφες μανουλες, τι κανετε?

Χθες ειχα παλι λιγο καφετι ανοιχτο, τωρα απο το πεσιμο ηταν,επειδη εχω ηδη την μικρη αποκοληση, δεν ξερω.Η μικρη ομως μια χαρα κλωτσαει ευτυχως!Πονακια δεν εχω καθολου!Τωρα το πρωι σχεδον λιγο ειχα στο σερβιετακι....ουφ!!!Τωρα στο τελος μας ελειπε να παθουμε καμια τρομαρα, να το φυσαω και να μην κρυωνει!

Γεμιστα σημερα, εχω να φαω καιρο, αλλα ζυγισμενα,3 μικρουλια, σαλατουλα,τυρακι και ψωμακι.Σχεδον εχω μαθει σε αυτο το τροπο.

Λοιπον θα σας πω μυστικο που μου ειπε ο γιατρος για μετα τη γεννα, να χασουμε κιλα.Πρεπει να πινουμε 3 μπουκαλια μεγαλα νερο καθημερινα κι οχι την νοοτροπια του πιες γαλα για να κατεβασεις γαλα.Το μονο λεει που κανεις τοτε ειναι να παιρνεις θερμιδες και τιποτα αλλο.Επισης το φαε καλα για να παιρνει και το μωρο απο το θηλασμο παλι λαθος!Αν σε 6 με 8 μηνες μετα τη γεννα δεν χαθουν τα κιλα αυτα μενουν μετα.Αρα κανουμε κανονικοτατα διατροφη και τα χανουμε ολα!!!!Εγω θα το κανω παντως, με το που γεννησω θα παω σε διατροφολογο!

Ηλιανα μου εσενα ηταν γερο το πεσιμο, πω πω!!!Ξαλπωσε κανα 2 μερουλες οσο μπορεις βεβαια...

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε....φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!τι κανετε κουκλιτσες μου?

Αναστασακι μου, μου αρεσει η αποψη του γιατρου σου!!κι εγω πινω αρκετο νερο , παντα επινα, και ποστευω βοηθαει πολυ..κι εγω ειχα σκεφτει να παω σε διατροφολογο μολις γεννησω..αν και πι περισσοτερες γυναικες λενε οτι μεχρι να τςλςιωσουν με την λοχεια εχουν χασει αρκετα κιλα και μετα λιγο τα ξενυχτια με το μωρο λιγο η κουραση, χανονται ευκολα..θα δουμε..παλι εχεις καφετι εκκρισεις?!μεινε λιγο ξαπλωμενη ρε φιλεναδα.. Το σημαντικο ειναι οτι νιωθεις την μικρη να κλωτσαει..

Ηλιαννακι, κι εσυ ξεκουρασου λιγες μερουλες..οσο για τις φορμες, στην κλινικη που πηγαινω οι περισσοτερες με φορμες τις βλεπω να κυκλοφορουν την ημερα..εγω το καλοκαιρι δεν φοραω φορμες βεβαια αλλα οταν θα γεννησω ελπιζω να πεσει λιγο η θερμοκρασια...

Σημερα δεν ξερω τι να μαγειρεψω..μαλλον μακαρονακι κοφτο με κοκκινιστο κρεατακι..

Οι υπολοιπες κοιλιτσες τι κανετε???ξυπνηστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες μου!!

Πως ειστε σημερα?

Αναστασία μου όσο μπορεις ξαπλα.Πότε εχεις γιατρό?Μήπως να πας καμια βολτίτσα λόγω του πεσιματος κ του λιγο ροζ που ειδες?Ή παρτον κανενα τηλεφωνακι να ειναι ενημερος.Εσυ που προσεχεις κ τωρα τη διατροφή σου δεν θα εχεις θεμα με τα κιλά μετά.Εμεις να δω τι θα γινουμε..

Αννα Μαρία αφού κουράζεσαι από τωρα στο σχολείο μπηπως να επαιρνες εκεινη την αδεια πιο νωρίς..?Αφού μπορείς εκμεταλλεύσου το.

Αγγελική μου κ μενα το ριλαξ μου το εχουν παρει δωρακι.Το ιδιο ακριβως μου συνεβει, οπως το φανταζεσαι, με ρωτησαν τι χρειαζομαι κ ηταν κατι που δεν ειχα παρει.Δεν εχω πάρει κ θερμαντήρα κ σχεδιάζω κ αυτό αν με ρωτησει καποιος να του το "παραγγειλω"... :lol::oops:

Αγγελική μου από τα λεγομενα του γιατρού δεν υπάρχει καμια ενδειξη που να δειχνει γεννητουρια τωρα κοντά.Μεχρι που μου είπε ότι αν φτασουμε την πητ κ δεν εχω γεννησει θα το προγραμματισουμε εκτος κ αν θελω εγω να περιμενουμε..Δεν ξερω αν φταιει το αγχος αλλά δεν πιστευω οτι θα τον παρω ολο τον μηνα.Είναι ισως που θελω να κατσω κ με το μωρακι πιο πολυ μετά.Αν γεννησω πριν την πητ θα παρω αυτες τις μερουλες που θα ¨κερδίσω¨, μετα σαν αδεια.Θα κατσω δηλαδη 2 μηνες κ οσες μερες μετρησω πριν την πητ.Αλλιώς μονο 2 μήνες.Θα μου πεις τι να σου κανουν πχ 7 μερες επιπλεον?Ε κατι ειναι κ αυτο προκειμενου να ειμαι με τον μπεμπακο μου!

Μαρία μια χαρα ειναι το μωρακι σου!Εμενα 22/8 ηταν 2250 κ σε περναω 10 μερες σχεδόν..!

Πηγα πρωι πρωι μου πηραν αιμα για τις τελευταιες εξετασεις πριν τη γεννα.Το μεσημερι παω καρδιολόγο, εκανα χθες κ την κολπικη καλλιέργεια κ τωρα περιμενω αποτελεσματα!Με κούρασαν κ αυτες οι εξετασεις καθε μηνα.Τωρα θα ξανακανω λογικα την μερα του τοκετού..

Άντε ξυπνήστε!Που είστε??Η Εύη μας ειχε κανεις κανενα νέο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, καλημερα!

Θερμαντηρα εγω δεν πηρα.. Βασικα αυριο θα παω στην παδιατρο και θα μου πει αν ειναι τοσο απαραιτητος..

Ποτε θα ξαναπας γιατρο?αν παρεις ολο τον μηνα και αν σκεφτεις οτι το μωρο τωρα ειναι 2900 ,ποσο θα φτασει? βεβαια δεν ειναι και τοσο ακριβεις οι μετρησεις φανταζομαι..

Χθες που ειχα βγει, βρηκα κι αλλη μια φουσκοκοιλιτσα και πιασαμε κουβεντα.. Ηταν στην 39η βδομαδα, ακομα οδηγουσε και ουτε ενοχλησεις ειχε ουτε τπτ..εγω αμα περασω την 38η και δεν ερχεται, θα παω εξω απο την κλινικη με την βαλιτσα και θα του πω του γιατρου να γεννησω..με σκοτωνει η αναμονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα μου καλημέρα!!!!

Πώς είσαι σήμερα? Μην αγχώνεσαι στο λέει και το μπεμπάκι σου ότι όλα καλά είναι, έχει τον δικό του τρόπο τα κουνήματά του!!! φιλιά και στους δυο :D:D

Aggt, πώς είσαι σήμερα;

Αχ, σε νιώθω! Και εμένα αυτή η αναμονή με σκοτώνει, θέλω να δω τον μπεμπούλη μου, νιώθω πώς δεν κυλούν οι μέρες!!Τι να κάνουμε όμως, για καλό τους είναι, υπομονή μας έμεινε λίγο ακομα! ;)

φιλάκιααααααα

nikoylinaki καιρό έχουμε να τα πούμε!

μπράβο κοριτσάκι μου για τα διδυμάκια σου!!!!! να είναι γερά!!!!!

διπλή χαράαααααα οπότε δώσε τους και διπλά φιλιάααααααααα :lol::lol:

anastasia mou 32 μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!!!!!! θετική σκέψη, μην επηρεαζεις και την μικρή σου, άστη να συνεχίσει τα κουνήματά της!!!!!

θα ακολουθήσω και εγώ τις συμβοουλές περί απώλεια κιλών!!! φιλάκια ;)

κατερινούλα 11 καλημέραααααα!!!!!!

όντως οι εξετάσεις κουραστικές αλλά μας έγιναν συνήθεια, και μπορώ να πω και γλυκιά συνήθεια για το λόγο που γίνονται!!!! καλά αποτελέσματα! και πολλά φιλιά στην κοιλιτσα! ;)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου!!!!

Πως είστε;

Εγώ δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή και το ίντερνετ για αυτό χάθηκα εχθές.

Κατερινούλα μια χαρά το μωράκι σου, παιδάκι ολόκληρο .Το γλυκούλικο!!!!!!!!!Άντε να κάνεις και τις υπόλοιπες εξετάσεις και σύντομα να έχουμε γεννητούρια!!!!!!!!Βέβαια έχεις ακόμα καιρό!!

Ηλιαννάκι πως είσαι σήμερα;εσύ κατατσακίστηκες μικρό μου!Να προσέχεις και να μείνεις λίγο ξάπλα!Ο Χρηστάκος είναι δυνατός, το έχει αποδείξει το πουλάκι μου!!Οπότε ξεκουράσου μανούλα και όλα θα είναι μια χαρούλα!!

Αναστασάκο τι έπαθες και εσύ παιδί μου;Προσοχή προσοχή!!!Όσο για τις μετρήσεις και το σάκχαρο σε έχουνε σκάσει φιλενάδα!!Μια χαρά ρυθμισμένη θα είσαι μην ανησυχείς καθόλου!

Νασιούλα είχατε επέτειο εχθές;να τα εκατοστήσετε και να είστε ευτυχισμένοι και βέβαια με το καλο να γίνεται γονείς και πάλι!!!Ελπίζω να κάνατε κάτι καλό εχθές για αυτό να σε χάσαμε!!!

Άννα Μαρία μου κουράστηκες παιδί μου;Δες πως θα πάει και αν είναι πάρε νωρίτερα την άδειά σου!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι όπως τα λες ειναι Μαρία μου!Γινονται για καλο λογο οι εξετασεις!Ευχομαι κ σε σενα καλο υπολοιπο κ ολα να πανε καλα!

Αγγελική μου θα ξαναπαω την επομενη εβδομαδα στο γιατρό.Τωρα θα εχω καθε εβδομάδα ραντεβου!Κ εγω ακουσει πολλές αποκλισεις για τα κιλά, παντα οι μετρησεις ειναι +-250 γραμμ αν εχω καταλαβει καλα.Αν φανταστεις ότι δεν μπορουν να το ζυγισουν αλλα μετρανε περιμετρο κεφαλιου, κοιλιας κ μηκος μηριαίου (νομιζω) οστου κ απο κει βγαζουν συμπερασμα..Έχω μια φιλη που γεννησε προχθες προγραμματισμενα 4 κιλα με φυσιολογικο τοκετο το μωρακι της.Υποθετω οτι απο ενα σημειο κ μετα δεν γινεται να γεννησεις φυσιολογικα ενα πολύ μεγαλο μωρό.Μεχρι την προηγουμενη επισκεψη ο γιατρός μου ειχε πει οτι θα ξεπερασει τα 3 κιλα, χθες δεν σχολιασε το βαρος.Ίσως γιατι κ γω στην προηγουμενη ειχα αγχωθει οτι ειναι μικρο το μωρακι κ μου το ειχε πει για να μην ανησυχω.Τωρα για την αναμονή?Άλλο καπέλο!Κ γω τωρα που μπηκα στην τελικη ευθεια ανυπομονώ!Μου φαινεται ο μηνας αιώνας!!

Εσυ Αγγελική μου πότε θα πας στο γιατρό, δεν θυμαμαι??

Καλημ'ερα Δώρα μου!Πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα σου!

Παω να κανω ενα μπανακι για να παω στον καρδιολόγο!Θα τα πύμε μετά το μεσημεράκι!

Κ σημερα τρωμε λαχανοντολμάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα,

σε καταλαβαίνω με την αναμονή......αλλά είναι γλυκιά!!

να σκεφτείς εμένα κάτι με πιάνει από τώρα.......

Φιλιάααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου, σωστα τα ειπες, μετρανε περιμετρο και συμφωνα με τον ογκο υπολογιζουν τα κιλα του μωρου..εγω θα παω 13/9 (μια μερα μετα την μαρια12 η οποια περναει και μια μερα χιχι) . Τελευταια φορα, στις 31/8 ηταν 2300(μετρησε μηριαιο), μαλλον ειναι λιγο πιο μικρουλι απο τα δικα σας...ο γιατρος βεβαια λεει οτι ειναι οκ γιατι εγω τα ψειριζω αυτα και ρωταω συνεχεια τι ειναι ολα εκεινα τα ακαταλαβιστικα που μετραει....αααχχχχ, ας ειναι καλα τα μωρακια μας...Ανυπομονω πολυ να τον παρω αγλακιτσα!!!

Δωρακι μου,τι κανεις καλη μου?τι ομορφιες ειναι αυτες!κουκλα η μπεμπα αν παρει απο σενα!!γι αυτο σκανε αγαπη μου!

Μαρια 12, τι κανει το αγορακι σου??ουτε εσυ αντεχεις να περιμενεις..αυτη ειναι η πιο γλυκια αναμονη και ταυτοχρονα η πιο αγωνιωδης..

Νασια μου, που εισαι??ελπιζω να εισαι καλα?

Ευη μου, να υποθεσω ηρθε η μιλα?

Μυριαμακι, βανεσακι, λυδια, χριστινα, νια, ηλιαννακι, λενα, αναστασια, αννα μαρια, επιστημη, ελπιζω να μην ξεναω καμια κοιλιτσα... Φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια τι γινεται με αυτο το ικα δεκα σβουρες εκανα μεχρι να μου γραψουν τις ταινιες ελεος!!!!

Κατερινακι αχ ποτε θα φτασω κι εγω στις εβδομαδες σου,εχω πολυ αγωνια να δω την μπεμπουλα μας.Την αλλη παρασκευη εχω γιατρο,αλλα νομιζω τα ροζ-καφε απο την αποκοληση ειναι γιατι με το πεσιμο ομαλα ηταν δεν τρανταχτηκα!

Δωρακι ασε εχω χτυπησει κοκκινο με το ζαχαρο,μετρα,φαε,ζυγιζε αλλα τι να κανω ολα για το μωρο!

Μαρια12 ευτυχως κουνιεται και ησυχαζω οτι ολα ειναι καλα!φιλια στην κοιλιτσα σου, πλησιαζεις κι εσυ με το καλο!!!

Ο θερμαντηρας ειναι απαραιτητος γιατι σε καμια λιστα με τα απαραιτητα δεν τον ειδα να το εχουν!Οπως επισης οι θηκες για μπιμπερο και αυτες πρεπει να τις εχουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11τι κανετε??????πως ειναι οι κοιλιτσες?????

ο μικρουλης μου κ εγω καλα ειμαστε , τον ακουω μια χαρα, μονο που εγω σημερα ποναω αρκετα!!!!!!!!!

δεν με πηραζει ομως αρκει που ειναι καλα το μωρακι μου κ το ακουω κανονικα!!!!!!!!ειμαι ξαπλα ομως κ σηκωνομαι πολυ λιγο!!!!!ευτυχως δεν παει κ ο αντρας μου για δουλεια σημερα κ θα ειναι εδω!!!!!

σημερα θα φαμε φασολακια,θα τα φτιαξει η πεθερα. ε τοσα χρονια δεν εχει κανει τιποτα, ας κανει κατι τωρα!!!!!

αναστασια μου γεμιστα τι καλα!!!!!! προσεχε καλη μου !!!!!!

αγγελικουλα μου πως εισαικοπελα μου?????χαχα θα την στηεσεις απ'εξω απ'την κλινιη ε???? αχ κ εγω αν ημουν κανονικα ετσι θα ημουν μες στο αγχος!!!!!

μαρακι μου γλυκο πως εισαι κοπελα μου!!!!!αχ ναι ετσι ειναι!!!!!!!φιλακια στην κοιλιτσα σου!!!!!

δωρα μου τι κανεις κοριτσι μου???????η μικρουλα σου??????

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!

οι υπολοιπες που ειστε σκομα κοιμοσαστε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα αγάπες μου... :P:P ....

Από ότι μπορώ να υποθέσω έχουμε σίγουρα γεννητούρια....:)....εεε...???....λέτε?....αχχχ..τί καλά να ήρθε η μικρή Μίλα κοντά μας..;).... :P:P ....

Αναστασάκι μου αυτά τα καφετί δεν λένε να σε αφήσουν πια.....ουφφφφφφφφφφφφφ.....δεν νομίζω να είναι από το πέσιμο....είναι υπολείματα από την αποκόλληση που είχες την προηγούμενη φορά....οπότε η φραουλίτσα σου είναι μια χαρούλα μέσα στην κοιλίτσα σου...:).... εγώ πήρα και θερμαντήρα και βάση για να στεγνώνουν τα μπιμπερό και θήκη για να τα βάζω όταν αποστειρωθούν στο ψυγείο.... :P:P:P:P χιχιχιι....όλα τα καλούδια...:))

Δώρα μου γλυκιά τί κάνεις?....πώς είναι η κούκλα μπεμπούλα σου?...:)......σας φιλούμε και τις δύο..;)

Κατερινούλα μου....πλησιάζουν και οι δικές σου μέρες για να κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιά....όπως και της Μαρίας12.....λίγο έμεινε μέχρι να δώσετε ένα γλυκό φιλάκι στα μικρούλια σας...;)

Αγγελική μου....πώς είναι το αγοράκι σου?......να μου το φιλήσεις...και συμφωνώ απόλυτα με τις φόρμες....και εγώ έτσι θα κυκλοφορώ...:)

Ηλιάννα μου....πρόσεχε βρε αγάπη μου.....μην ανησυχείς όμως...όπως είπε και η Δώρα ο Χρηστάκος είναι δυνατό μωρό και το έχει αποδείξει περίτρανα τόσο καιρό...;)

Πολλά φιλάκια σε όλεςςςςς μαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εξηγειστε μου την διαδικασια αποστειρωσης....βρασιμο,και μετα στο ψυγειο μπαινουν τα μπουκαλια?πως το κανουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν....επειδή το έψαξα και ρώτησα παιδίατρο..;)...η διαδικασία είναι η εξής..:

αφού πλύνεις τα μπιμπερό από τα υπολλείματα γάλακτος με την βούρτσα τα βάζεις νανάποδα, δηλαδή με το στόμιο προς τα κάτω μέσα στον αποστειρωτή.......προσθέτεις το ανάλογο νεράκι μέσα στην συσκευή και την θέτεις σε λειτουργία.......εφόσον τελειώσει η όλη διαδικασία, τα βγάζεις με την λαβίδα και τα αφήνεις να στραγγίξουν λιγάκι στην βάση στεγνώματος....και μετά πάλι με την λαβίδα τα κλείνεις προσεχτικά και τα βάζεις στην θήκη και τσουπππππππππππ μέσα στο ψυγείο για 24 ώρες...;)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεερααα ακομα εδω και εμεις...δεν πολυ μπαινω...ειμαι πτωμα..μετα το 2ημερο με το Χριστοφορι αρρωστο και αφου το σωμα μου ειχε ξεχασει που ειναι εγκυος...αρχισαν εχτες το βραδυ οι πονοι...μιλαμε...απο τις 2 και μιση μεχρι τις 5 και μιση το πρωι πεθανα..η μεση μου με ξεκανε...πετρωματα βουνο και εκει που λεω μολις παει 6 θα παρω τηλ τη γιατρο...ξαφνικα σταματησαν..μετα αρχισαν παλι κατα τις 7 πιο ηρεμα ομως...εγω πηγα οπως και να εχει..καναμε κορδελα...εδειξε συσπασεις...αλλα σε πονο δεν ηταν οπως το βραδυ...η μικρη εφτασε αισιως τα 3κιλα...εχει σφινωσει δεν μπορει να ξαναγυρισει..καναμε και την υπεροχη εξεταση δακτυλο με τραχυλο...μπλιαχχχ..ο οποιος ειναι ψηλα ακομα..αλλα εγω δεν το λαμβανω υποψην αυτο μιας και εμενα ο τραχυλος μου ανοιγει αποτωμα και ξαφνικα..οι πονοι που εδειξε δεν ηταν για να με στειλουν στο νοσοκομειο ακομα...αλλα αναμενουμε...μου λεει λιγο ακομα υπομονη...κουραστικα ομως τις τελευταιες μερες πραγματικα...μα δεν σπανε τα νερα να παω μια και εξω???αυτο το πραγμα να πονας και να μετρας και να περνανε οι ωρες χωρις υπνο ειναι απιστευτο....τα ποδαρακια τα ειχε μαζεμενα..δεν χωρανε πια..ανυπομονω να την δω επιτελους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαααα εχει ιστορια η αποστειρωση, μαλιστα!

Κισκα κανε υπομονη κοριτσι μου δεν αργεις απο οτι καταλαβα!!!Αξιζει η αναμονη για την κουκλιτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, αυτοι οι αποστειρωτες!μεγαλο κεφαλαιο τελικα!!

Καπως ετσι οπως τα γραφει η λυδια μας τα διαβασα κι εγω.. Χθες εψαχνα αυτο το περιβοητο κουτι που αποθηκευεις τα μπιμπερο.. Δεν υπαρχει μου ειπαν στο καταστημα κατι γι αυτον τον λογο.. Τα αφηνεις μεσα.. Δεν το καταλαβα..

Πχ, εγω πηρα αυτον το 24ωρο της αβεντ που χωραει 6.κανεισ την αποστειρωση και τα αφηνεισ μεσα λεει η πωλητρια..αλλα οταν το ανοιξεις και παρεις ενα μπιμπερο, τα αλλα πεντε πρεπει να τα αποστειρωσεις ξανα λεει..απλα χρησημοποιεις το ιδιο νερο, δεν προσθετεις αλλο.. Βλακειες δλδ!!δεν αξιζε τα λεφτα του, θα τον επιστρεψω και θα παρω κατι πιο απλο..

Αυτο το κουτι που τα βαζεις να στραγγισουν και το αλλο που τα αποθηκευεις, που θα το βρω. Στο καταστημα που πηγα χθες δεν ειχαν κατι τετοιο.. Ουτε σε αλλο μαγαζι ειδα κατι.. Που εχει?στα τζαμπο?

Αφηστε που ρωτησα και για θηλαστρο και ειδα κατι τιμες..90-100€ και οι απιονιστες και υγραντηρες στα 100-130 το καθενα..ποτε ομως τα θελουμε αυτα?

Ευη μου, ακομα???!!!!κι εκει που στην αρχη ελεγες οτι μπορει να σκασει μυτη πρωρα κι εΚανες και τις κορτιζονες σου, τελικα το κοριτσακι σου δεν θελει να βγει απο την κοιλιτσα σου!!!για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη θηκες για μπιμπερο εγω βρηκα στα τζαμπο,οχι ακριβα!Νομιζω και η Muriam απο εκει πηρε,ρωτησε την!Τωρα βαση δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο εμαθε η κυριααα και δεν λεει να βγει τωρα...εγω πηρα κατι σαν κουτι να το πω απο τα τζαμπο βαζει μεσα τα μπουκαλια τα οποια τα κλεινεις καλα με το καπακι αυτο που μπαινει μεσα απο την πιπιλα και τα βαζεις ψυγειο...εγω ετσι εκανα τοτε και παλι το ιδιο θα κανω και εχω παρει και ενα παλι απο τα τζαμπο απλα για να τα τραγγιζω οταν τα πλενω..εχω παρει απο τοτε εναν απλο αποστειρωτη τα βγαζεις τα βαζεις κουτι και ψυγειο και τελος,...βασικα κατι σαν καφασι μικρο ειναι..για να καταλαβεις πως μοιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...