Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

:roll::roll::roll::roll::roll::roll: ....χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ....μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα και να μην έχουν τίποτα τρεξίματα με τον Χριστόφορο που είναι αρρωστούλης.,... :(:( ....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας αφήνω τώρα φεύγω γι τον αδελφουλι περιμένει να πιούμε καφεδάκι μάλλον θα τα πούμε αύριο γιατί δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσουμε φιλακια πολλα πολλα σε ολες τις κοιλιτσες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά να περάσεις Νιάκι μου...φιλάκια στα μικρούλια σου...:)

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.....μόνη με το μικράκι μου......΄πού είστε βρε φατσούλες???....:).........αχχχχχχχχχχχχχχχχχ....θέλω να φάω χαλβά φαρσάλωννννννννννννν....πωπω...΄΄οτι να' ναι..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Παιδεύτικα λίγο να διαβάσω τόσες σελίδες αλλά τελικά τα κατάφερα! :D

Πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας για τις κρέμες, λαδάκια κτλ. Πάντως ότι σελίδα βάζετε που μπορεί να μου φανεί χρήσιμη αργότερα, τις αποθηκεύω όλες και όταν μετά δω τα ζόρια με το μωρό να μπορώ να τα ξαναδιαβάσω. Τι να πω ρε κορίτσια, εγώ νόμιζα ότι είχα μια ιδέα πάνω σε μωρά και παιδιά, επειδή ασχολήθηκα αρκετά με τα ανήψια μου και τα βαφτιστικά μου, αλλά τελικά με εσάς εδώ έχω συνηδειτοποιήσει ότι έχω πάρα πολλά ακόμα να μάθω! :lol: Είστε καλές δασκάλες πάντως! ;)

Νια πολύ ωραίο και designάτο το καρότσι που διάλεξες. Θυμάμαι παλιότερα που έλεγες ότι ήθελες καρότσι με 3 τροχούς. Αυτό στα mothercare (που είναι και το αγαπημενο μαγαζί της Άνναμαρίας ;) ) το έχεις δει; Δεν ξέρω αν είναι καλό απλά όταν το είδα στο site σε θυμήθηκα και είπα να στο πω.

http://www.mothercare.gr/detail.asp?pCode=K1001

image.asp?pcode=K1001

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε βρε κορίτσια! Ελπίζω σύντομα να ακούσουμε και τα ευχάριστα από την μικρή Μίλα να ξαναξεσηκωθούμε όλες! Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, ηρθα κι εγω!

Ειχα παει στα μαγαζια (παλι) και πηρα μια ρομπα για το μαιευτηριο(λευκη με ροζ κορδελιτσα γυρω-ετσι κι αλλιως ειναι για μενα κι οχι για το μωρο) και μια φορμουλα μακρια.. Λεω να παρω κι αυτη στην κλινικη για να μην την βγαζω ολη μερα με τα νυχτικα που δεν μου αρεσουν..

Αναστασια και ηλιαννα, τι ειναι αυτα που διαβαζω??αχ βρε κοριτσακια μου, προσεχετε λιγακι.. Κι εγω με τις σκαλες ειμαι καπως επιφυλακτικη..φανταζομαι τι τρομαρα πηρατε..

Λυδια μου εχεις δικιο..απολυτο!!!!αν περιμενουμε να μας φερουν οι αλλοι... Ζητω που καηκαμε!κι εγω καπως ετσι σκεφτηκα και τα πηρα σχεδον ολα γιατι φαντασου να ερθεις σπιτι απο την κλινικη και να συνειδητοποιησεις οτι δεν εχεις αποστειρωτη, το ενα το αλλο.. Και θα τρεχουν οι αλλοι να μας φερουν..

Νια μου, καλη ορεξη..

Λενα το μελισσοκερι ξερω οτι το χρησιμοποιουν σε κρεμες αλλα για μεγαλυτερες ηλικιες..

Τι αλλο...

Επανερχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κοριτσια ειμαι ολο νευρα!!!!Ακουστε τι εγινε.Οταν ειχα παει στον διαβητολογο μου εδωσε μηχανημα για να μετριεμαι.Πηγαινοντας στο φαρμακειο για να παρω ταινιες και τα συνεργα του,ο φαρμακοποιος επειδη ειναι γνωστος μου εδωσε ενα πιο εξεληγμενο μηχανημα για καλητερα.Επρεπε ομως να κανω διασταυρωση με το μικροβιολογικο αν θυμαστε να δουμε αν οι τιμες εχουν αποκλειση.Φυσικα και πηγα με του φαρμακοποιου. Ο διαβητολογος βεβαια ηθελε να μου αλλαξει μηχανημα πιστευοντας οτι χρησιμοποιω το δικο του.Σημερα εκανα διασταυρωση στο μικροβιολογικο με το δικο του και η διαφορα ηταν ελαχιστη.Τον πηρα σημερα να του το πω και με εκραξε κανονικα και με το δικιο του.Και τωρα θελει 2 ημερες συνεχη μετρηση με το δικο του για να δει αν ειμαι καλα και αν δεν φτου και απο την αρχη.....και ειμαι σκ......αααααα!!!!Αλλα νομιζω οτι πρεπει να το ρυθμισα, αφου κατα 98%το προγραμμα πηγαινε ρολοι....αντε να δουμε τι θα κανω.....

Ασε Αγγελικουλα τρομαξα ειναι η αληθεια, αλλα ευτυχως το καταλαβα οταν γλυστρουσα και εδωσα βαρος μπροστα και επεσα στα γονατα,,δεν ξερω τι θα γινοταν αν τρανταζα τον πισινο μου!!!! :?

Πω ρε εχω χασει την μπαλα με τις κουβεντες σας.....ελπιζω ολες να ειστε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου μεγιά τα ρουχάκια σου..;)....πολύ μου αρέσει το λευκό μαζί με τα ροζ κορδελάκια...επίσης πολύ καλά έπραξες που πήρες και την φορμούλα.....και εγώ επιεδή δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να είμαι διαρκώς με την νυχτικιά, θα πάρω μαζί μου φόρμες οποτε αν έχω κόσμο ή θέλω να κάνω μια βόλτα στους διαδρόμους της κλινικής να μην νιώθω ότι είμαι άρρωστη...:).......γενικά με τα θέματα του μωρού που θα τα έχει άμεση ανάγκη, ήτοι αποστειρωτής, μπιμπερό κτλ. δεν περιμένω να φτάσω στο αμήν για τα αγοράσω..άσε που έχω ήδη πάρει αποστειρωτή, θερμαντήρα και μόνο 2 μπιμπερό των 150 ml.....αλλά θα πάρω και μεγάλα...αλλά δεν ξέρω πόσα τελικά θα χρειαστούν.... :roll::roll::roll::roll: ..΄....

κατά τα άλλα τί κάνει το αγοράκι σου?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου......έπρεπε βρε κοριτσάκι μου να ενημερώσεις τον διαβητολόγο ότι οι μετρήσεις που κάνεις είναι με το μηχανημα του φαρμακοποιού και όχι με το δικό του....αλλά να σου πω την αλήθεια δεν πειράζει καλό μου...ούτως ή άλλως το θέμα το έχεις ρυθμίσει και φαίνεται από τις μετρήσεις του μικροβιολογικού οπότε δεν υφίσταται λόγος ανησυχίας....:)......τί κάνει η φραουλίτσα σου?.... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μικι μου αυτο λεω το ρυθμισα το θεμα, απλα τυπικα να δουμε τις τιμες και με του γιατρου το μηχανημα για να ηρεμησουμε!

Κατα τελη σεπτεμβριου λεω να κανω μια εξόρμηση για αποστειρωτες,μπουκαλια,μπανιεριτσα και γενικα ψιλουδια και κρεβατακι.Και κατα οκτωβρη ριλαξ,πορτ μπεμπε κτλ!Μπουκαλια εγω πηρα ενα μεγαλο κι ενα μικρο αλλα απο οτι φαινεται αλλα 3-4 θελουμε στανταρ.Μου εφεραν 2 κουβερτουλες που γραφουν ακρυλικο και οχι βαμβακερες,επιτρεπονται στο βρεφος ρε κοριτσια?Ειναι αγκαλιας οχι για βραδυνο υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης να σας παραθέσω ότι τα δύο που αγόρασα μέχρι τώρα είναι της chicco.....θα πρέπει να πάρω και τα υπόλοιπα chicco ή και NUK?.....απλά πιστεύω ότι το μωρό αν συνηθίσει στην αρχή με μια συγκεκριμένη θηλή μετά είναι πολύ δύσκολο να την αλλάξει.....έχω δίκιο?....συνεπώς να μην το ρισκάρω και πάρω άλλης εταιρίας, αλλά να συνεχίσω να αγοράζω της Chicco?.....χίλια συγνώμη αν σας ζάλισα...:)

Αναστασάκι μου λογικά είναι κουβερτούλες fleece...εεε..?......δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, και μένα μου άρεσε μια πάρα πολύ ΄και την αγόρασα......το πολύ πολύ από κάτω να βάζω ένα σεντονάκι και μετά την κουβερτούλα για να μην έρχεται σε άμεση επαφή με το δερματάκι του..;)...αλλά όπως και να το κάνουμε, τα βαμβακερά πάντα είναι κρύα......ενα αντιθέση με τα ακρυλικά που είναι ζεστά υφάσματα....:).....εγώ θα την χρησιμοποιήσω......:)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ Αναστασία μου έχω κάτι εκκρεμότητες με τα βασικά του μωρού....απλά κρεβατάκι και καρότσι θα τα πάρω κατά τον Φλεβάρη....προς το παρόν πήραμε την καλαθούνα και την βάση της, μπανιερίτσα, αποστειρωτή, θερμαντήρα, εσωρουχάκια, φορμάκια, γαντάκια, καλτσάκια....΄΄εχω ακόμη όμως αρκετά να εξοπλισθώ....:)...σιγά σιγά...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο θεμα ρουχισμου του μωρου ειμαι ετοιμη νομιζω,λιγο τα δικα μου υπολειπονται,μπυτζαμες,σερβιετες και ψιλουδια γενικα.Νομιζω μια μαρκα να ακολουθησεις στα μπουκαλια,ο αποστειρωτη σου δεχεται ολες τις μαρκες?Την θηλη την αλλαζεις απο τα μπουκαλια δεν ειναι προβλημα.

Σκεφτηκα να τις βαλω στο ριλαξ τις κουβερτουλες, ναι φλις ειναι μικι,για να μην ξαπλωνει το μωρο στο σκληρο πανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα αυτή που ξετρελάθηκα είναι fleece και την πήρα....θα την χρησιμοποιήσω όπως και να έχει....:).....ο αποστειρωτής που πήρα είναι της bebe pharm και είναι μαζί και θερμαντήρας και ατμομάγειρας για φαγητό... :P:P:P:P ...δέχεται όλα τα μπιμπερό και όχι μόνο μιας συγκεριμένης εταιρίας....μας άρεσε πάρα πολύ Αναστασία μου.....γι΄ αυτό και τον πήραμε....νομίζω κάπου στα 65 Ευρώ.....υπάρχει στο ιντερνετ....απλά δεν θυμάμαι σε ποιο σιτε...νομίζω στο ονειρα bebe...υπάρχει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διάβασα πολύ καλές συστάσεις για την εταιρία bebe pharm πριν καταλήξω να την πάρω.....άσε που πανω κάτω όλες την ίδια δουλειά κάνουν.....βάζεις λίγο νεράκι στην βάση και τσουπππππ...ο ατμός τα αποστειρώνει όλα.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι ολα την ιδια δουλεια κανουν, ετσι δεν χρειαζεται πολλα λεφτα να δωσουμε, πρακτικες λυσεις ειναι καλυτερα!Μονο στο καθισμα αυτοκινητου θα εδινα βαση γιατι πρεπει να ειναι καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω....την ίδια άποψη έχουμε Αναστασία μου.....θεωρώ ότι χρειάζεται προσοχή στο κάθισμα αυτοκινήτου και στο στρώμα της κούνιας....όλα τα άλλα είναι σχετικά..... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες μου!!

Μόλις μπήκα στο σπιτακι μου!Είχαμε παει γιατρό, μετα σουπερ μαρκετ κ βολτιτσα!

Το μωρακι μας ειναι καλα 2900 γραμμ καναμε κ καρδιοτοκογραφημα κ ολα ειναι καλα.Ενθουσιάστηκα!Αύριο πάω για εξετασεις αιματος κ καρδιογραφημα, να φευγουν σιγα σιγα κ αυτα.Μετα θα εχω αγχος μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα.Δεν βαριεσαι!Σε δουλεια να βρισκομαστε!

Ηλιάννα κ Αναστασια τι παθατε καλέ?Απαπα!Τουλάχιστον είστε καλά!Να προσέχετε!

Λένα μου εγω χρησιμοποιησει λαδακι για τις ραγαδες της weleda κ μεχρι ωρας ειμαι πολύ ευχαριστημενη.Σκέφτομαι να παραγγειλω κ για το μωρακι μου προιοντα της ιδιας εταιρειας.Δεν εχουν μεσα parabens κ γενικοτερα εχουν πολυ καλες κριτικες!Ειναι αρκετα (σχετικο θα μου πειτε) "αγνα".

Πολλά φιλάκια κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...