Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Axxx Elenh egw pantos eimoun kataanxomenh kai sta duo paidia mou kai den katalava kai polla pragmata...Na fantastite ton stolizmo oute pou ton proseksa ekinh thn wra, meta stis fwtografies ida ti eixe kanei h kopela pou anelave na stolisei...

Kale oute se emena den tha peis to onoma ths nhfoulas mou??? Egw den tha mporesw na to akousw live outos h alos :(:(:(

Pantos kita na xalaroseis gia na apolafseis thn prigkipissa sou opos theleis....

Anastasia esois pote vaftizete thn Sofoula???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε εννοείται ότι θα πας στον ξαδερφούλη σου! δεν πειράζει, θα σας βάλω μερικές φωτο να δείτε! εγώ κλαίω ανεξάρτητα με το αν θα κλάψουν τα μωράκια (που συνήθως κλαίνε!), συγκινούμαι πολύ κάθε φορά ειδικά στην αρχή που λέει ο νονός το όνομα αλλά και τη στιγμή που τα βουτάει ο παπάς στην κολυμπήθρα, αν κλαίω στα ξένα μωρά φανταστείτε τι έχει να γίνει στο δικό μου. Αλλά μας προειδοποίησε η Ρούλα, αδιάβροχη μάσκαρα μην ξεχνιόμαστε!!!

Ευάκι ευχαριστώ, θα το προσπαθήσω πολύ να χαλαρώσω γιατί θέλω να απολαύσω και να θυμάμαι την κάθε στιγμή.

Κοριτσάκια σας αφήνω κι εγώ πάω να ξεκουραστώ λιγάκι γιατί η αυριανή θα είναι πολύ κουραστική μέρα, καλό βράδυ και όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante me to kalo na vaftistoun ta koritsakia mas....Pragmatika ta niothw san dika mas paidia ola ta paidakia mas giati ta gnorizoume akomi pou htan sporakia kai mas klotsousan mesa apo thn kilitsa...

Kathimerinh anafora gia tis klotsies eixame thimaste???? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 25/9. Πλησιάζει και μας η μέρα αυτή...

Πριν σας αφήσω, να σας πω κι αυτό το άσχετο που διαπίστωσα: εγώ βαπτίζω το ίδιο Σ/Κ με την Κατερίνα, η Αναστασία την ίδια μέρα με τη Μαριέττα και η Παναγιώτα το ίδιο Σ/Κ με την Ειρήνη!!! όλες οι βαπτίσεις μας δηλαδή που γίνονται Αθήνα γίνονται δυό δυό, εκτός από της Ευγενίας νομίζω. Πως τα καταφέραμε έτσι;;; :?

Καληνύχτααααα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έτσι είναι Ευάκι μου! Κι εγώ ετσι νοιώθω για τα μωρά της παρεούλας μας.

Αχ αν θυμόμαστε λέει! Εχτές είχα μπει στα πρώτα θεματάκια μας και διάβαζα μερικα από αυτά που μοιραζόμασταν όλες απ' τις ανυσηχίες μας και με πέρναν τα ζουμια... Είναι απίστευτο το πως έχουμε δεθεί μέσα από εδώ.Εγω ειλικρινα δεν υπάρχει μέρα που να μην αναφερθώ στους δικού μου ανθρώπους (κυρίως στον άντρα μου)για τα μωράκια μας εδώ μέσα. Λέω τα κατορθώματα τους, την ανάπτυξή τους σαννα είαι των φιλενάδων μου που είχαμε βγει βόλτα και μου λέγανε τα νεα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw sinexia anaferome se esas les kai vlepomaste kathimerina...

Kamia fora pou lew kati pou exw diavasei apo edw me rotaei "pios to eipe auto"

Kai tou apantaw " ta koritsia vre" " Aaaaaa ta koritsia" mou leei kai autos les kai sas kserei :lol::lol::lol:

Kalhnuxta :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ξεσηκωστρες και σπορακι!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ελπιζω η σημερινη η μερα να ειναι καλυτερη!!!!!

εγω βεβαια με τον ανδρα μου δεν μιλαμε ακομη νιωθω πολυ θυμωμενη ακομη!!!!

σας φιλω ευχομαι να εχουμε ενα τελειο Σ\Κ!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!

μαρια την ειχα διαβασει αυτην την ειδηση για το παιδακι... :(

κατι για τρουφακια ακουω...για μαζευτητε λιγο με τα γλυκα γιατι ξεκιναω αποτωξινωση!!!!!!

κοριτσια ανυπομονω να δω φωτο απο τα βαφτισια σας!!!αντε με το καλο!!ολες μαζι!!!!

η μικρη κοιμηθηκε οχι και τοσο καλα παλι....

στελλακη εισαι οκ/???ολα καλα???

ευη και γω το ιδιο λεω :D i talk with the girls and........ :D:D:D

καμια πρωινη????

κοριτσια η μικρη εχει παρει δρομο σκαρφαλωνει σε μικρα υψωματακια καναπεδες και το περνει σαν τα καβουρια σιγα σιγα....χαχαχα μεγαλωσε μωρε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα καλημερα!

να σου ξαναπω οτι μια αγκαλια θα σε ξελαφρωσει και τον αντρα σου επισης!κανε το σε μια στιγμη τελειως αυθορμητα,μη το αφησεις να σε πικραινει περισσοτερο,ακου που σου λεω! σε νιωθω πραγματικα,πιστεψε με ομως οτι θα χαλαρωσεις μετα..και θα περασετε ομορφο Σ/Κ,κριμα ειναι να ειστε απομακροι για ο,τι και να εχει γινει!μια αγκαλια και δε χρειαζεται να πεις τιποτα..μονο αυτο και θα δεις ποσο θα σε ανακουφισει,καν'το και θα με θυμηθεις!!

Κοριτσια ασχετο:αυριο το μεσημερι θα παμε στην ξαδελφη του Μανου που θα κανουν αυτο το baby shower..γενναει με το καλο τον Νοεμβρη,τι δωρο να παρω;το εμβρυακι ειναι κοριτσακι..σκεφτομαι κατι σε κουβερτουλα,ή σετ σεντονια ή μπουρνουζι και πετσετα..επειδη ειναι πρωτα ξαδελφια δε θα ηθελα κατι απλο πχ παιχνιδακι,ή φορμακια..ετσι κι αλλιως σε δυο μηνες απο την γεννηση θα θελει μεγαλυτερα..τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ξεσηκωστρες και σπορακι!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ελπιζω η σημερινη η μερα να ειναι καλυτερη!!!!!

εγω βεβαια με τον ανδρα μου δεν μιλαμε ακομη νιωθω πολυ θυμωμενη ακομη!!!!

σας φιλω ευχομαι να εχουμε ενα τελειο Σ\Κ!!!!!!1

στελλακη μου ξερω πως εισαι συνχησμενη και στεναχωρημενη!!!

εχω να σου δωσω μια συμβουλη ομως σαν 10 χρονια μεγαλητερη :D:D

κοριτσακι μου ποτε μην κοιμασαι το βραδυ με τον αντρα σου μαλωμενη... νευριασμενη...κοιτα να λυσεις το προβλημα πριν ξαπλωσεις στο κρεββατι...την νυχτα και οσο περναει η ωρα μεγαλωνει ο θυμος,οι σκεψεις και τρωνε σιγα σιγα το ζευγαρι....να κοιμαστε παντα αγαπημενοι....

εγω φταιω δεν φταιω αν τσακωθουμε παντα ζητω συγνωμη εστω και για τον τονο της φωνης μου,αγκαλια φιλια και παντα λυση στο προβλημα....παντα με αγαπη τα λεω γλυκια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβεκκα καλημερα!!

ειδες τι ωραιο ειναι να τα βλεπεις απο μωρα να γινονται σιγα σιγα παιδακια;ακου τι ειπα τωρα,λες και πριν ηταν κατι αλλο!! :roll: καλα κανεις και την βαζεις στον καναπε και σκαρφαλωνει..φανταζομαι την χαρα της και τις φωνουλες που θα βγαζει!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι ουουυυυυυυ!!!

καλε εμεις πολυ ταιριαζουμε......

λοιπον εμενα η φιλη μου ειχε παρει ενα καλαθακι μπαμπου οχι πολυ μικρο και ειχε βαλει μεσα!!!καλτσακια σκουφακι αρκουδακικαι διαφορα αλλα καλουδια..ααααα ενα σετ πετσετουλες σαλιαρες.....ειχε τελος παντων φτιαξει μονη της κατι πολυ ομορφο και φανταχτερο...ειχε τοσα μικροπραγματα μεσα που φαινοταν πολυ πλουσιο στα ματια μου!!!μια ιδεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι ουουυυυυυυ!!!

καλε εμεις πολυ ταιριαζουμε......

λοιπον εμενα η φιλη μου ειχε παρει ενα καλαθακι μπαμπου οχι πολυ μικρο και ειχε βαλει μεσα!!!καλτσακια σκουφακι αρκουδακικαι διαφορα αλλα καλουδια..ααααα ενα σετ πετσετουλες σαλιαρες.....ειχε τελος παντων φτιαξει μονη της κατι πολυ ομορφο και φανταχτερο...ειχε τοσα μικροπραγματα μεσα που φαινοταν πολυ πλουσιο στα ματια μου!!!μια ιδεα!!!

Ρεβεκκα πολυ ωραια ιδεα!! σε ευχαριστω πολυ!! λοιπον, αυτο θα κανω!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα πικραθηκα πολυ !!!

Εγω θα σου προυεινα κατι σε κουβερτουλα ειναι πολυ χρησιμοδωρο!!!!!εμενα μου φερανε και τη χρησιμοποιησα περισσοτερο απ'ολα τα δωρα !!!γιατι εκανε και πολυ κρυο!!!!!!!!!

μπροβο στο Λυδιακη μας μεγαλωνουνε μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να βαλω λιγο το κρεας στην κατσαρολα,θα φτιαξω κοκκινιστο για εμας και κοτοπουλο για τον μικρο κι επανερχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβεκκα πολυ ωραια ιδεα!! σε ευχαριστω πολυ!! λοιπον, αυτο θα κανω!!! :YMHUG:

χαιρομε που βοηθησα...μπορεις να βαλεις και μια απλη φλις κουβερτουλα τυλιγμενη σαν ρολο και δεμενη με μια κορδελιτσα!!!επισης τις καλτσουλες τις ειχε κανει κουβαρακι και τις ειχε καρφωσει σε ξυλινα καλαμακια και φαινοταν σαν γλυφητζουρια!!!3 ζευγαρακια σε διαφορα χρωματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!Χάθηκα αλλά δεν ήμουν στα καλύτερά μου..Τελικά δεν μου ήρθε η περίοδος ακόμα...Τα νεύρα ήταν από την αυπνία μάλλον...σήμερα κοιμήθηκα λίγο καλύτερα και έστρωσα!!!Ο μικρός μου θα φάει την πρώτη του σουπίτσα σήμερα...για να δούμε...Δεν σας διάβασα αλλά κάπου είδα οτι το σποράκι μας είναι καλά γραπωμένο στην κοιλίτσα και η καρδούλα χτυπάει!!! :D:D:D Μπράβο!!!!

Στέλλα,δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με το αντράκι σου αλλά καμιά φορά καλό είναι να ζητάμε συγνώμη ακόμα κι αν δεν φταίμε προκειμένου να εξασφαλίσουμε μια γαλήνια οικογένεια!!

Σας φιλώ! (έχω διάβασμα,ξέρει η Ρεββέκα,περιμένει μετά την περιληψη :mrgreen: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ρεββέκα όταν θηλάζεις δεν κάνει να κάνεις δίαιτα κι αποτοξίνωση, γιατί οι τοξίνες πάνε στο μητρικό γάλα.

Καλύτερα απλά πρόσεχε τι τρως, απέφευγε γλυκά και παχυντικά και άσε τη δίαιτα για όταν αποθηλάσεις..

Στελλίτσα συμφωνώ με τη Μαριέττα τα μούτρα και το να μη μιλάτε δεν οδηγεί πουθενά. Πικραίνετε τις καρδιές σας και είσαστε μες την μιζέρια. Δώσε τόπο στην οργή παιδάκι μου και κάνε μια αγκαλιά του άντρα σου. Και μετά ήρεμα ήρεμα, εξήγησέ του τι σε πείραξε, μην τα κρατάς μέσα σου (άλλη μια μεγαλύτερη με συμβουλές! :lol::lol::lol::lol::lol: ).

Μαριέττα ωραία η ιδέα της Ρεββέκας!

Εμάς μας τάραξαν στις κουβέρτες, ανοίγω μαγαζί!!! χαχαχαχαχα

Το κακό είναι ότι ήταν από μαγαζιά που ήταν πολύ μακριά από την περιοχή μας, δε μπορούσα να τρέχω να αλλάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικιο και το ξερω θα προσπαθησω να τα ξαναβρουμε γιατι τον αγαπαω και με αγαπαει το ξερω!!!!!

Αυτοι τον πιεζουν και αντιδραει ετσι !!!

Εγω παντως θα προαπαθησω να γινω πολυ καλη πεθερα!!!!!

Δεν θελω να λεω και μεγαλες κουβεντες!!!!! ;);););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...