Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Καλορίζικο λοιπόν και το καινούριο μας θεματάκι! :ymparty::ymparty:

Δεν είχα κάποια άλλη έμπνευση, έβαλα αυτό που είχε προτείνει η Παναγιώτα και το αφιέρωσα και στο σποράκι της Κατερίνας μας :D

Με το καλό και πάλι Κατερινάκι, να έχεις μόνο ευχάριστα να μας λες εδώ για το σποράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και γαμω τους τιτλους!!!!!!!

με το καλο να το γεμισουμε κι αυτο και σε καμια δυο εβδομαδες να παμε για νεο τιτλο!!

Ελενη ζεις,εσυ μας οδηγεις!! :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα, αυτό το τρέχα Ελένη τρέχα μου θύμησε το "run Forest, run" :lol::lol:

Ηρέμησε τώρα ο μικρός; πω πω μάτωσε και το αυτάκι του ε; κι εμένα το τραβάει συνέχεια όταν νυστάζει. Ρε συ ούτε η δικιά μου πίνει νερό, τι θα τα κάνουμε;;; με το ζόρι να πιεί 20-30 ml την ημέρα! μόνο στις διακοπές έπινε λίγο παραπάνω, λύσσαγε επειδή έγλυφε το νερό της θάλασσας και μετά έπινε αρκετό νεράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο!!!

ωραιος τιτλος!!! :D

η δικια μου παντως εφαγε ενα πιατο σουπα και απο υπνο τιποτα!!κανει περατζαδα στον καναπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες

με γεια το καινουργιο μας θεματακι

κατερινακι με το καλο το μπεμπε,ενα ειναι τελικα ε ???????

οποτε ελισακι δεν περισσευει κορη για εσενα,θα την παρω εγω :D

εμενα ο φουσκας πινει πολυ νερο,μαλλον ειναι τοσο κοιλιοδουλος που το περναει για φαγητο :shock:

ο παναης ουτε επινε ,ουτε πινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεββεκακι μου σε καταλαβαινω και σε θαυμαζω ,γιατι εγω δεν νομιζω να αντεχα σε ξενη χωρα,χωρις τους δικους μου....οσο και αν αγαπαγα τον ανθρωπο μου :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το νέο θεματάκι μας...και εύχομαι στα επόμενα θέματα να υπάρχουν και πολλά άλλα σποράκια!!

Καλησπέρα σας πολυλογούδες...

Πλέον ούτε εμένα πίνει το νερό που έπινε το καλοκαίρι..φτάναμε τα 250 ml..τώρα με το ζόρι πίνει μέχρι το βράδυ 100 ml. Του δίνω συνέχεια αλλά δεν ρουφάει καθόλου..και έχει πολύ ζέστη ακόμα...

Σήμερα έφαγε για πρώτη φορά αυγουλάκι που μας το έστειλε ο θείος μου από την Μήλο..το τσάκισε...άνοιγε συνέχεια το στόμα να του δώσω και άλλο...είχε τελειώσει και περίμενε...μετά του έδωσα την φρουτόκρεμα και το έκλεισε ερμητικά!!!! :?:?:?

Ψάρι έπρεπε ήδη να του έχω δώσει αλλά δεν έχω βρεί φρέσκο μπακαλιάρο και κάνω ειδική παραγγελία σε ψαρά να μου βρει και να μου φέρει.... :roll::roll:

Τελειώνω και με την βάπτιση επιτέλους - το μόνο που μου έχει μείνει είναι το μακιγιάζ και γλυκά για την εκκλησία...ααα και να δώσω τα προσκλητήρια!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει τα ξαναδιάβασα όλα και επανήλθα να σχολιάσω:

Ρεββέκα, πραγματικά, ΟΛΕΣ σε καταλαβαίνουμε! κι εγώ τυχαίνει να νιώσω κουρασμένη και να σκεφτώ αχ να μπορούσα να την άφηνα στη μαμά μου και να ησηχάσω για λίγη ώρα. Μετά νιώθω τύψεις που το σκέφτηκα και μαλώνω τον εαυτό μου, αλλά είναι φυσιολογικό πιστεύω να χρειαζόμαστε και λίγη ηρεμία ή λίγο χρόνο βρε αδερφέ για τον εαυτό μας.

Στέλλα, εμένα αυτά που σου είπε η γιατρός για τη διατροφή της μου φάνηκαν λίγο πρόωρα για την ηλικία της, π.χ. αρνάκι & κατσικάκι; δεν θα πέσουν βαριά στο στομαχάκι ενός μωρού 7 μηνών; και η παρμεζάνα όντως έχει ασβέστιο αλλά έχει και πολύυυυ αλάτι... Τι να πω βρε κορίτσια, πραγματικά έχω χάσει πάση ιδέα για τους παιδιάτρους, ο καθένας λέει τα δικά του. Εμένα μου είπε μονο κοτόπουλο και μοσχάρι προς το παρόν, τα υπόλοιπα κρέατα σιγά σιγά και μετά τον 10ο μήνα γιατί είναι πιό "βαριά", από λαχανικά τα πάντα εκτός από αρακά που καλύτερα να της το βάλω από τον επόμενο μήνα, και όσπρια πρώτα φακές και αυτές από τον άλλο μήνα. Μπορώ να βάζω ζυμαρικά (κριθαράκι, νυχάκι) μια χούφτα μαζί με λαχανικά και το κρέας. Αλλά το αρνάκι εδώ κάθεται σε εμάς βαρύ, πόσο μάλλον σε ένα μωράκι.

Συμπεθέρααααααααααααα! λέτε να ακούστηκα στη Θεσ/νίκη; έχει καμία το τηλέφωνό της, αρχίζω να ανησυχώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το νερο κοριτσια η γιατρος μου εχει πει οτι αφου πινει γαλα και τρωει φρουτα,ο,τι πιει απο νερο καλα ειναι...τωρα βρισκω αλλο κολπο,γιατι και με τα ποτηρακια μια τρυπα στο νερο καναμε,που αν επεφτε ο μπεμπης θα επινε κατι τουλαχιστον :lol::lol: (μονη μου τα λεω,μονη μου γελαω)..εδω θα σχολιασει κατι η Σαρα,το κοβω...ελεγα λοιπον οτι παιρνω το μπιμπερο κι οπως ανοιγει το στομα του,ζουπαω την πιπιλα και καταπινει αρκετο...με κοιταει με ματια γουρλωμενα αλλα ξανα η σκυλα μαμα :lol::lol: κατι πινει λοιπον!!

Ευγενια σφιχτο το αυγο ε;και πρωτα κροκος;το ελυωνες καθολου ή οπως ηταν;μπραβο στο παλικαρι!!!

ρε συ!!ποσο νερο επινε;μηπως του δινατε σαρδελες του παιδιου; :lol: αυτος ο θειος που λες μου μοιαζει λες και ειναι απο το Αμερικα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με'γεια μας το νέο θέμα!!!

Ωραίος τίτλος!! Κατερινάκι με το καλό το σποράκι!!!

Ο Φίλιππος πίνει λίγο περισσότερο νερό από τότε που του πήρα εκπαιδευτικό ποτηράκι. Με το μπιμπερό δεν έπινε σχεδόν καθόλου!!

Πάμε για νάνι, τα λέμε αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το καινουργιο θεματακι!το σπορακι ενινα σε ευχαριστει πολυ για το τιτλο!!!

μολις τον εβαλα για νανι και ειπα να κατσω λιγο(φυσικα δεν κοιμαται γελαει μονος του στη κουνια και παιζει :twisted::twisted: !τι μερα κι αυτη!υπομονη βρε κοριτσια με τα μωρακι σας.ο δικος μου παρολο που ειναι πολυ καλοβολο μωρο εχει φυσικα και αυτος τις κακες του μερες που μου κανει κατι νευρα κροσια!για τη παρμεζανα η πεθερα μου με εχει πριξει να του βαλουμε στο φαγακι για να μην ειναι αναλατο αλλα εγω δε θελω γιατι εχει πολυ αλατι και περα απο αυτο δε μου το εχει πει ο γιατρος ακομα.αχχ οποτε παμε εκει ειναι ενα βασανιστηριο γιατι ολο θελουν να του δωσουν πραγματα και εγω πρεπει να ειμαι συνεχεια απο πανω να λεω οχι :evil::evil::evil: οπως καταλαβαινετε δεν θα τον αφησω μεχρι να κλεισει τα 5 του χρονια στη πεθερα ουτε κατα διανοια!οι λογοι πολλοι δεν προλαβαινω να τους αναλυσω τωρα!

ενινα και μαριετα εμενα ο δικος μου δεν επινε νερακι,με βοηθησε πολυ ενα μπιμπερο της chicco .ειναι μικρουλι,εχει κατι κοτοπουλακια και αυγα σπασμενα απ'εξω (μπορει να εχει και σε αλλα χρωμματα)πορτοκαλι καπακι και εχει μια τρυπα αναμεσα στο μπουκαλι για να το πιανουν μονα τους.απο τοτε που το πηρα πινει και δε σταματαει!

ειρηνακι ναι ενα ειναι!δε βαζω και το χερι στη φωτια γιατι ο υπερηχος του γιατρου μου ηταν και λιγο παλιας τεχνολογιας.μαλλον εχασες το κοριτσακι ρε γαμωτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οντως που ειναι η ευη και η αναστασια χαθηκε :?:?:?

ελιζα εισαι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia,,,XILIA SIGNOMH pou sas ekana na anisixisete den htan auth h prothesh mou :oops::oops::oops:

An kai me sigkinei to gegonos oti sas lipw ligaki...

Eimaste mia xara oloi mas apla autes tis meres me epiasan ta psuxologika mou pali kai san na mou kovete h dinamh ena pragma den exw diathesh gia tpt.

O mikros exei alaksei me ton upno tou teleftea kai den koimate opos palia me apotelezma o dikos mou xronos na einai elaxistos.....

Aaaaa na ti sas elega :|:| Ksipnise kai klaiei...

An den me ksepatosei mexri to vradi tha mpw argotera....

AAA paraligo na to ksexasw.....Kaloriziko to neo mas themataki.

Elenh o titlos einai polu kalos mpravo..

Afieromeno sto sporaki mas auto to themataki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μας ολα καλα μπραβο,απο ψυχολογια ολες εχουμε το θεματακι μας...περαστικα να ναι και οι κακες ψυχολογιες....

το αντρακι μου με εβγαλε βολτα για φαι να συνελθω να δω κοσμο κτλ,

επισης που πηγε και ξετρυπωσε ελληνικα βιβλια δεν ξερω....μου εφερε 15 βιβλια απο τις εδοσης λιβανη και το ενα απο αυτα ειναι.... :D ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙς ΟΙ ΜΑΝΕς.... :D απιστευτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.biblion.gr/ekd_kyrio/livanis ... iManes.htm

κοριτσια αρχισα να διαβαζω το βιβλιο...εχω τρελαθει στο γελιο μου εφτιαξε την διαθεση...δειτε πανω περιληψη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka eftuxos pou mporite kai vgenete kai gia kanena fagaki, emeis ta kopsame kai auta :(:( Lefta giok....

Thn Kuriakh tha pame se ena mnimoshno kai meta protina ston kouniado mou na vgoume ekso gia fagito oloi mazi kai exthes me pernei h pethera mou thlefwno gia na me rotisei an theloume na fame ekei oloi mazi kai otan ths eipa pws protina gia ekso mou eipe me afstiro tropo " asta ta ekso den eiste gia tetia twra, elate na fate edw" .....Polu mou kakofanike re koritsia :(:( Tha dinw logariazmo sthn pethera mou twra an thelw na paw mia volta h kalitera , an exw anaggh na vgw mia volta...

Fisika panta egw eimai to mavro provato giati o gios tous doulevei kai egw kalopernaw kai thelw ipervoles..Den mou ta lene vevea alla den xriazonte kai polla logia gia na katalaveis kapia pragmata...

Alla ti tous niazei an egw exw mpouxtisei, an eimai klizmenh olh mera mes sto spiti kai kontevw na ekragw X(X(X( Arki na mhn ksodevw ta lefta se pragmata pou autoi theoroun ipervoles..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου μπορεις να περασεις καλα και χωρις λευτακια αρκει να το ψαξεις!!!

εμεις οταν δεν εχουμε αρκετα να ξοδεψουμε βγαινουμε και παλι αλλα ψαχνουμε τροπους να μην χαλασουμε πολλα!!!παγκακι και σουβλακι!!!

παγωτακι στο χερι και βολτα στις βιτρινες η στο παρκο!!!

πικνικ σε ενα παρκακι με δικα μας σαντουιτσακια σαλατιτσες κτλ...

επισης κανεις μα κανεις δεν θα σου πει τι θα κανεις εσυ και η οικογενεια σου!!αυτο αφορα μονο εσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Θελω να φυγει αυτη η μερα ηταν η χειροτερη μου!!

Ευακη υπομονη κοριτσι μου εγω ειμαι τοσο φρικαρισμενη με πεθερικα και αλλα τετοια που δεν περιγραφεται!!!!

Πολλες φορες μου ρχεται να τουσ παρατησω τελειως.σημερα για κατι τετοια τσακωθηκα πολυ ασχημα με τον ανδρα μου και δεν εχω χειροτερο!!!Ακομη δεν μιλαμε!! X(X(X(X(X(X(X(X(X(:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας,βασικα καλησπερα,σας σκεφτομουν ολη μερα,δηλαδη απο το απογευμα και μετα!!

παω να διαβασω τα μαθηματα μου κι επανερχομαι να κουτσομπολεψω...ειναι κανεις εδω; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου μπορεις να περασεις καλα και χωρις λευτακια αρκει να το ψαξεις!!!

εμεις οταν δεν εχουμε αρκετα να ξοδεψουμε βγαινουμε και παλι αλλα ψαχνουμε τροπους να μην χαλασουμε πολλα!!!παγκακι και σουβλακι!!!

παγωτακι στο χερι και βολτα στις βιτρινες η στο παρκο!!!

πικνικ σε ενα παρκακι με δικα μας σαντουιτσακια σαλατιτσες κτλ...

επισης κανεις μα κανεις δεν θα σου πει τι θα κανεις εσυ και η οικογενεια σου!!αυτο αφορα μονο εσας!!!

O antras mou Rebbeka einai xrusos anthrwpos me polu kalh kardia kalos oikogeniarxhs allaaaaaa, edw arxizoun ta alla..

Den exei katholou fantasia kai den enthousiazete me tpt pou na aresei se emena, dld ena sinema h opos les kai esu ena pick nick, ta theorei ola xaza kai katholou aparetita, ekei distixos den ta vriskoume katholou, auto einai fisika kai to provlima mas san zevgari...

Twra gia to alo thema pou elega pou xonete h pethera mou ksafnika einai giati teleftea tou edose o petheros mou lefta gia na plirosei kapious logariazmous kai isos nomizei oti mporei na exei kai logo gia to pou tha ta ksodevoume kiolas....Den thelw na eimai axaristh alla egw etsi den mporw na zw kai an sinexistei auto tha exoume fasaries..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες!!!

Σημερα ειχα διακοπη 8το πρωι με 6 το απογευμα!!! :o:o:o

Με γεια το θμετακι μας...φοβερος τιτλος...

Ευη επανηλθες;;; ωχ γαι πεθερα διαβαζω...μπρρρρρ

Κατερινα ολα καλα ε;;;

Μαριεττα καπου ρωτουσες για τον Νικολα ε;;μμμμμμ...πως ειναι ο Ηλιας;;;εεεεεεε καμια σχεση :lol::lol::lol: θα στα πω απο κοντα!!!!

εχω κανει και εγω ομως λαθη... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.biblion.gr/ekd_kyrio/livanis/livanis_EllhnLogo_TiTrabameKiEmeisOiManes.htm

κοριτσια αρχισα να διαβαζω το βιβλιο...εχω τρελαθει στο γελιο μου εφτιαξε την διαθεση...δειτε πανω περιληψη :D

To vivlio akougete telio Rebbeka, polu tha ithela na to diavasw....

An mou perisepsei kanena frangko aurio pou tha paw gia manikiour pentikiour mporei na to agorasw..

Kai mhn viastite na pite tpt gia to manikiour pentikiour, ta lefta mou ta edose h mama mou prhn figei sto aerodromio kai o antras mou den kserei oute kan pws ta exw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη καλη μου φιλη,αν μιλησεις ανοιχτα θα σε παρεξηγησουν,θα θυμωσουν και το βασικοτερο θα τσακωθεις με τον αντρα σου...αν παλι δε μιλησεις και δε βαλεις στην θεση τους καποιους τριτους,θα σε πουνε και μαλ...κα...και θα εχουν καθε δικιο να χωνονται και να ανακατευονται...ασε κι εγω πικραμενη σαν εσενα,σαν την Στελλα..α!παρεπιπτοντως Στελλιτσα:τωρα αρχιζουν τα δυσκολα!!(βλ.γνωστο τραγουδι...Σακηηηηηηηηηηηηηη)...

για να μη λεω πολλα,αυτο που εχω βγαλει ως συμπερασμα στο γνωστο και μη εξαιρετεο θεμα ΠΕΘΕΡΕΣ,ειναι οσο γινεται μακρυα,οσο γινεται λιγοτερα να ξερουν για το σπιτι μας κι οσο γινεται οι αντρες μας να κρατανε το στοματακι τους κλειστο και να μη μεταφερουν λογια κλπ..το τελ.για τον Μανο δε μπορω να το υποσχεθω..θελει δουλεια πολυ το παλικαρι :evil::evil::evil:

Ρε Παναγιωτα,μου αρεσε που θυμασαι το ονομα του μικρου...τι καλη που εισαι;με συγκινησες!!αληθεια το λεω!! τι λαθη εχεις κανει ρε συ;οι μανες ο,τι κανουν ειναι για καλο,οποτε συγχωρουνται...βεβαια αυτες τα τραβανε ετσι κι αλλιως,οποτε κανε οσα λαθη θες!! εχεις το ελευθερο απο την Παναγιωτα :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...