Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

Σπιρτούλι μαζί μην στεναχωριέσαι..κι εμείς του χρονου το καλοκαίρι, Ιούλη μάλλον,θα τη βαφτίσουμε Κωσταντίνα, θα πηγαίνει τρέχοντας στη βάφτισή της :lol: Αντε να την κάνει καλά ο παπάς :? . Θα είναι 16 μηνών... :o . Αλλά δεν θέλω να τη βαφτίσω μέσα στον χειμώνα μπας και κάνουμε τη βάφτιση σε κανένα εκκλησάκι έξω όπως και το γάμο μας...Jule μου το σκέφτηκα αλλά προτίμησα να πάρω το παιδίατρο τηλ. και μου είπε για καλό και για κακό να μην της δώσω πάλι ρυζάλευρο. Όι πρώτες δύο κουταλίτσες ήταν ρε γαμώτο, τέσπα....Μου είπε να την αφήσω να ηρεμήσει κανα δυο μέρες και να την αρχίσω σιγά σιγά φρουτόκρεμα, μετά θα βάλουμε το μεσημεριανό και θα αφήσουμε το ρυζάλευρο για το τέλος που μάλλον θα της δώσουμε το σκέτο γιατί τις περισσότερες φορές αλλεργίες κάνει το γάλα και όχι το ρυζάλευρο.... Επομένως θα την αφήσω και αύριο μιας και σήμερα ήταν μια χαρά και θα ξεκινήσουμε με λιγο αχλαδάκι και λίγο μηλαράκι τη Δευτέρα. Ευτυχώς ο τελευταίος εμετός ήταν αυτός την Παρασκευή το πρωί. Πάντως σκέφτομαι να του πώ την Πέμπτη που έχουμε ραντεβού να της κάνουμε καμια εξετασούλα για αλλεργίες.. τουλάχιστον να μην βαδίζουμε με ικασίες και υποθέσεις. Ίσως απλά να ήταν τυχαίο το γεγονός..γιατί είχαν μεσολαβήσει και 4,5 ώρες απο τη στιγμή που είχε φάει το ρυζάλευρο μέχρι τον εμετό. Αυτά απο μένα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ειναι 2:45 και εχω γυρισει απο ενα γαμο, της αυπνιας το καγκελο γινεται στο κεφαλι μου :lol::lol::lol::lol::lol:

σπιρτουλι το εχω σκεφτει, μου ηρθαν βολικα κ σκαφτομαι κ για 4ο κατσε το 2ο με ο καλο να μου βγει δυστροπο και το ξανα συζηταμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαριτινα και εμεις με φροτα ξεκινησαμε μια εβδομαδα προτιμησε κοταλακι σιλικονης θα το παρει πιο ευκολα αφοσον θηλαζεις!

Σας πηρα την καληνυχτα Ρανια κ Κωνσταντινος συγχωρεστε με αλλα ο γαμος μου εκανε ενα κεφαλι ΝΑ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλο ξημερωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

:lol::lol::lol::lol: καθενας με τον πονο του ειμαστε εδω μεσα.......

παντως κοριτσια για σας που θα αργησετε να κανετε βαφτιση θα μ αρεζε βαφτιση κ γενεθλια μαζι... βεβαια δυσκολο να πεφτουν τα γενεθλια σαββατο ή κυριακη για να ταιριαξει!

εγω σε λιγο κων/νε θα μου λενε καλημερα... και θα λεω καλα ευχαριστω.... ~x(~x(~x(~x(~x(

θα σαλεψω η γυναικα.... σημερα παλι μετα απο 6 ωρες 50 μλ με το μπουκαλι, 20μλ με συριγγα, 10 μλ με μεγαλη πιπιλα και του το εσταζα μεσα στο στομα....

Μαριτινα δεν στεναχωριεμαι καθολου για το οτι θα το βαφτισω του χρονου και στου παραχρονου μην σου πω.... δεν παθανε τιποτα τα υπολοιπα που βαφτιστηκαν μεγαλυτερα!!! το μονο καλο ειναι πως αν τα βαφτισεις μικρα τις περισσοτερες φορες γλυτωνεις τα κλαματα!!!!

ααααααα ρε γιουλακι μακαρι να κανεις 4 και να ειναι τοσο γλυκα και βολικα σαν το καραμελακι!!! σου το ευχομαι!!!

κων/νος και σοφουκι και οποια αλλη βαφτιζει σημερα ολα να σας πανε τελεια και να χαιρεστε τα νεοφωτιστα σας!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli μπερδευτηκες την αλλη κυριακη εχουμε την βαφτιση... ρε συ γιατι τρωει τοσο λιγο, δεν πειναει ? η παιδιατρος τι λεει? απο υψος πως παει?

πρεπει να σου φερω μια μερα τον δικο μου να ταισεις να καταευχαρηστηθεις.... φτου φτου μην τον ματιαξω αλλα τρωει πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy εσεις που πλησιαζεται να κλεισετε τον 7ο μηνα σα εχει βαλει εμβολιο? εμενα μου σημειωσε τον πνευμονιοκοκκο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΝΕΑ?ΑΡΚΕΤΑ ΒΛΕΠΩ....ΚΟΣΤΑΝΤΙΝΟς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΟΜΙΖΩ,ΑΠΟ ΔΙΑΡΟΙΑ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΚΑΠΩς ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ 3 ΜΕ Ω4 ΦΟΡΕς ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕς ΚΕΝΩΣΕΙς ΕΙΝΑΙ ΜΥΞΟΥΔΑΡΕΙΕς ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟς ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΩς ,ΑΠΟ ΒΑΡΟς ΕΙΜΑΣΤΕ 8 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΝΤΟΥς 72 ΨΙΛΗ ΘΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΕΙΠΕ Η ΝΤΟΚΤΟΡ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΕΡΟΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩς ΚΑΙ ΠΩς ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΜΑς ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚ ΓΙΑΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΟΛΙΓΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BAFTISTIKAME !! twra pia eimaste o KWNSTANTINOS tsixlakos axaxaxaxaxa !

ola pigan kala ! den eklapse stin kolumpithra... eklapse pou ton ntuname ! mas aresei o gumnismos ! xaxaxa ! fwto suntoma sto fatsompouki :-)

me to kalo k oi epomenes !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει μαρακι.... ο συνονοματος...

κοριτσια :cry::cry::cry: ειδα τον καιρο το αλλο σαββατο δινει βροχες.. αν βρεξει κ την κυριακη την βαψαμε! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια!!! Είναι κάπως πιο ξεκούραστα τα πράγματα για μένα από χθες γιατί άρχισε η άδεια του μπαμπά της για μία βδομάδα και μοιραζόμαστε τα βάρη τα οικογενειακά :P . Τώρα την κρατάει εκείνος για να πιώ ένα τσαγάκι θηλασμού και να σερφάρω λίγο στο ιντερνετ. Περιμένω την αυριανή μερα να δω πώς θα της φανεί η πρώτη κουταλιά φρουτόκρεμας...εννοείται με κουταλάκι σιλικόνης..έτσι έγινε και η προσπάθεια με το ρυζάλευρο. Νεότερα αύριο..φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli μπερδευτηκες την αλλη κυριακη εχουμε την βαφτιση... ρε συ γιατι τρωει τοσο λιγο, δεν πειναει ? η παιδιατρος τι λεει? απο υψος πως παει?

πρεπει να σου φερω μια μερ :x:x:x α τον δικο μου να ταισεις να καταευχαρηστηθεις.... φτου φτου μην τον ματιαξω αλλα τρωει πολυ!

ναι πραγματικα μπερδευτικα...Μαρακι και σοφουκι ηθελα να πω.... :D:D

γιατι τρωει τοσο λιγο???? εεεεεμμμ τι νομιζεις οτι σας τα εχω ζαλισει αδικα τοσες μερες? ειμαι να σκασω... σημερα το πρωι στις 9 80 μλ με το ζορι, στις 12.10 40 μλ κοιμησμενος, στις 2 4 κουταλακια μηλο αχλαδι φρουτοκρεμα και στις 5 ρυζαλευρο με 100 μλ γαλα που και την κρεμα αυτη αποψε την ξερασε...... δεν ξερω τι να κανω... μου την εχει δωσει!!!! θα την παρω αυριο ξανα να δω τι θα μου πει. στο τελος θα παμε στο νοσοκομειο ετσι που παει...

υψος στις 31/8 που πηγαμε ηταν 66 ποντους και 5900.

Μαρακι μου να χαιρεσαι τον κων/νο σου και παντα με υγεια!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας....ειμαι πτωμα αλλά ηταν υπεροχη βαφτιση....ειχε υπεροχη μερα κ γενικα ηταν ολα τελεια....χαλαλι το τρεξιμο που φαγαμε....να ζησουν ολα τα μπεμπεκια που βαφτιστηκαν σημερα κ περιμενουμε κ τα αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μπραβο βρε Τεσακι ! και στο Σοφουκάκι !

Να ναι καλοφώτιστα τα μωρακια μας και ολα τα μωρακια που θα βαφτιστούν ! :)

ευχαριστούμε για τις ευχές :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια (επιτελους μια φορα ειπα κ γω την καλημερα - ολο την καληνυχτα λεω)

τεσακι να σου ζησει το Μαρακι.....!

μαρια αν θυμαμαι καλα μονο εγω κ συ θηλασουμε ,ε? τα φωτα σου θελω.... εγω εχει εδω κ καμια βδομαδα θηλαζω μονο πρωι κ βραδυ (7.30πμ κ 10.30 μμ ) κ νιωθω ατι τοο στηθος εχει "αδειασει" σου συμβαινει κ σενα? κ εδω κ 3 μερες ξυπναει κ στις 2 η ωρα να θηλασει :?:? εχει αρχισει κ δεν του φτανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ...........

Καλοφωτιστα να ειναι τα παιδακια σας Μαρια, Σοφουκι και Τεση........... Θελουμε φωτο. Μη βαλετε τα μωρα αλλλα στολισμο, καμια μπομπονιερα γενικες φωτο , να παιρνουμε ιδεες ;)

Σπιρτουλι ποτε θα ξαναπατε στο γιατρο? Δεν μπορει να σου δωσει τιπς και κολπακια για να φαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια αν θυμαμαι καλα μονο εγω κ συ θηλασουμε ,ε? τα φωτα σου θελω.... εγω εχει εδω κ καμια βδομαδα θηλαζω μονο πρωι κ βραδυ (7.30πμ κ 10.30 μμ ) κ νιωθω ατι τοο στηθος εχει "αδειασει" σου συμβαινει κ σενα? κ εδω κ 3 μερες ξυπναει κ στις 2 η ωρα να θηλασει :?:? εχει αρχισει κ δεν του φτανει?

...μωρε δεν ξερω στα σιγουρα να σου πω γιατι εμεις ακομα "χαζολογάμε" με τις κρεμες... :roll:

δεν εχουν μπει για τα καλά ακόμα στο προγραμμά μας... την προηγούμενη εβδομάδα μια ετρωγε μια γκρινιαζε με το ρυζαλευρο και σημερα πρώτη μερα φαγαμε αχλαδάκι ! κατα τα αλλα ειμαστε ΟΛΗ ΜΕΡΑ θηλασμος (καθε 2 ωριτσες) ενω τη νυχτα παλι 2 - 3 φορες θα ξυπνήσει (στο 12ωρο ομως, πχ 8 μμ - 8 πμ) ... παντως απ οτι εχω διαβάσει και αδειο να μοιαζει το στήθος, δεν παίζει ρολο στην παραγωγή... βρε :shock: μπορεί να ΜΗ θελει γάλα ο μπεμπης σου αλλα περισσότερη "επαφή" με τη μαμά !!! ;);):oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Γιουλάκι ! οσες φτιαξετε μονες τις μπομπο σας, μη ξεχάσετε να στολίσετε τα καλαθάκια ;)

that's all σαν tip απο την πρόσφατη εμπειρία μου !!! χιχιχι !!! :roll:

τα στόλισα, απλα το σκεφτηκα τελευταία στιγμή ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστούμε για τις όμορφες ευχες....θέλω να ρωτησω τις μανουλες που αλεθουν μονες τα φρουτα...εμεις αρχισαμε με μηλο κ σταδιακά μας ειπε θα προσθετουμε αχλαδι - μετά μπανανα κλπ....ομως σημερα δεν το εφαγε καθολου το μηλο...τι να κάνω?εσεις τι δίνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! τι κανετε?? να μας ζησουν τα μωρακια οσες βαφτισαμε!!! με το καλο και τα υπολοιπα της παρεας!! λοιπον..ηταν ολα φανταστικα, ηλιος,θαλασσα, ολοι οι καλοι μας φιλοι, συγγενεις, μπαλονια, λουλουδια, παιδακια, χαμογελα, και ενας ΝΙΚΟΛΑΣ απιστευτα ευδιαθετος, ολο γελακια και ναζακια, μας διεψευσε ολους που λεγαμε οτι θα πλανταξει στο κλαμα!! δεν εκανε ουτε κιχ, μονο εβλεπε συνεχεια γυρω γυρω με ανοιχτο το στομα και εκανε γκριματσες σε οσους του παιζανε απο κοντα! :D:D:D δροσιστηκε με το νερακι και ηταν κυριος ολη μερα!! ειχαμε εναν απιστευτα καλο παππα, επιανε τα χερακια του μωρου οσο ελεγε τα λογια του, του εδινε να αγγιξει το ευαγγελιο, ηταν φοβερος!! οταν τελειωσε η βαφτιση, μας καλεσε με τους νονους και μας ειπε λογια απιστευτα... τρυφερα... συγκηνητικα... ομορφα... πλημμυρισα απο ευτυχια. ολο το νοημα της βαφτισης με την πιο ομορφη περιγραφη... δεν θα τον ξεχασω ποτε αυτον τον ανθρωπο και οσα ακουσα απο εκεινον...

κοριτσια... οσες δεν εχετ βαφτισει ακομα... εγω ετρεχα σαν τρελη μηνες ολοκληρους για να τα εχω ολα τελεια... απο το πιο σημαντικο μεχρι την παραμικρη λεπτομερεια... εκεινη τη μερα ομως, πραγματικα σας το λεω... δεν αφησα το μωρο μου απο τα ματια μου, δεν ειδα ουτε στολισμους, ουτε τιποτα! φοβερη ευτυχια, φοβερη συγκινηση... και το λεω τωρα που τελειωσαν ολα. πολυ χαμος για το τιποτα και το νοημα ειναι τελειως αλλου ;) . σας επρηξα εε?? σορυ μωρε, απλα νομιζω οτι απο χτες εχω γινει αλλος ανθρωπος... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax πολυ ομορφη περιγραφη Σοφουκι, μπραβο σας!

Μαριαδεν θα εχω καλαθια καθως οι μπομπο ειναι κρεμαστες!

Τεση εμενα ολο εναλλασει τις προτιμησεις της. Στην αρχη δεν ηθελε τη μπανανα κ ξετρελαθηκε με το αχλαδι. Το μηλο το περασαμε αδιαφορα.Τωρα αν δεν βαλω παραπανω μπανανα δεν το τρωει, θελει να εχει εντονη γευση κ εχω αρχισει κ βαζω 1/4 μηλο ισα ισα για να βαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα.να σας πω στα γρηγορα γιατι φευγω για δουλεια τι επαθα χτες.ειπα να βγω για ενα καφε με το μικρο μονοι μας,αφου ο μπαμπας μας ειναι συνεχεια στον πατερα του.μολις φευγαμε,τον ζορισα λιγο με τις ζωνες του αυτοκινητουεκλαιγε.μπαινω γρηγορα μεσα κ εφυγα,αυτος πλανταζε στο κλαμα,με αναφιλητα.ειχε βραχνιασει.ειπα δεν θα την πατησω να σταματησω παλι στη μεση του δρομου.θα κλαψει 6-7 λεπτα κ φτασαμε.με το που φτανουμε κ ενω ειχε ξεραθει στο κλαμα,παω πισω κ τον βρισκω να του εχει φυγει η ζωνη κ να εχει πεσει μπροστα κ πλαι (κολλητα στην πορτα του αυτοκινητου)!μου κοπηκαν τα ποδια.το βουτηξα γρηγορα κ γατζωθηκε πανω μου χωρις να μιλαει.μετα ολα οκ.τον αλλαξα κατευθειαν,τον εκανα μπανακι να χαλαρωσει κ ηταν ολο γελακια.μονο τη νυχτα ξυπνησε κατα τις 3 κ εκλαιγε μετα απο πολυ καιρο.εφαγε κ κοιμαται ακομη.

χεστηκα πανω μου!τι θα μπορουσα να παθω η ηλιθια.δεν μπορουσα να παω με τα ποδια η τεμπελα?20 λεπτα ειναι η πλατεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα, το καρεκλακι το εχεις πισω απο τον οδηγο? αν ναι πολυ κακος πρεπει να μπαινει πισω απ το συνοδηγο ωστε οταν οδηγας να μπορεις να τον βλεπεις απο το κεντρικο καθρεφτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

ευτυχως Ρανια που δεν εγινε τιποτα πιο κακο!!!! αυτα θα μας συμβουν πολλα ακομα μεχρι να μεγαλοσουν τα μωρακια μας αλλα δεν γινετε να μην στεναχωριομαστε οταν γινετε η βλακεια...

βρε κων/νε θα μας τρελανεις?? πως θα το δει το μωρο αφου το καθισματακι ειναι αναποδα?? και γω στου συνοδηγου το εχω αλλα δεν βλεπω το μωρο...εσυ το εχεις κανονικα δηλαδη? η εχεις κανει κανενα κολπο να μου το πεις και μενα που δεν παω πουθενα μονη μου γιατι δεν βλεπω το μωρο τι κανει...

Γιουλακι τι κολπο να μου πει και η παιδιατρος που την εχω πριξει και αυτη...δεν τρωει και δεν τρωει.

στις 11 εχουμε ραντεβου να τον ζηγησει και μαλλον θα παμε και στη παιδογαστραντερολογο να παρουμε μια γνωμη για το στομαχακι και να κανουμε και υπερυχο στομαχου και εγκεφαλου. πρεπει να αποκλεισουμε το γεγονος να εχει κατι παθολογικο.προχθες εβγαλα λιγο μαμαδογαλο που ειχα στην καταψηξη για να δω αν δεν του αρεσει το γαλα και δεν πινει αλλα και απο αυτο εφαγε 70 μλ μονο.

τελος παντων τα λεμε οταν επιστρεψω.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!σημερα παμε αθηνα να ετοιμαστουμε για την βαπτιση μας!!!την κυριακη θα εχουμε και ονομα!!!θα σας βαλω την αλλη βδομαδα και φωτο!!!φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...