Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλοριζικο το καινουριο ποστακι! ;) ολα καλα κι εμεις... απο το πρωι τον εχει η μαμα μου κι εγω γυριζω, μοιραζω προσκλητηρια, κανονισα τα τελευταια του στολισμου, τις λεπτομερειες με το catering και οι μερες περνανε!!! :D:D:D αχ το πως ανυπομονω... δε λεγεται!!!! μια βδομαδα εμεινε!!!

το βραδυ κι εμεις περιμενουμε κοσμο και το σπιτι ειναι πραγματικα χαλια!! παω για δουλειες...

αα!! κατι μου λεει οτι μεχρι να γεμισουμε το ποστ αυτο, θα εχουμε και καινουριες ανακοινωσεις εγκυμοσυνης εδω μεσα... :ymparty::ymparty::ymparty:

για να δουμε.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο ρε κοριτσια... τι προβληματα να χουμε ρε γιουλακι με το ονομα του ποστ....

οπως να ναι ας το λενε ... η παρε ειναι που μετραει! ;)

σοφουκι για πες λεπτομερειες για το catering ποσο στοιχισε, τι περιλαμβανει κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantine το catering περιλαμβανει 5 ειδη αλμυρων (ταρτακι κοτοσαλατας, πιτσακι, κις λωρεν, σουδακι τονοσαλατας και μπομπα), γλυκακι σε σφηνακι με κουταλακι, γαλαζια σουμαδα (ειναι παραδοσιακο ποτο για γαμους κ βαφτισια στο νησι μου), νερα, αναψυκτικα, 2 ατομα σερβις. ολα αυτα για 250 ατομα, 600 ευρω. νομιζω μια χαρα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω Σοφουκι τι φανταστικη τιμη, εμας εδω Θεσαλονικη μας παιρνουν το"σκαλπ"!!!

Λετε να εχουμε εγκυμοσυνες εδω? Αχ τι καλα που θα ηταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή αρχή και καλά βαφτισάκια!!!

Εμείς μια χαρά, καταβροχθίζουμε τα πάντα με άνεση :lol:

απο χτες αρχίσαμε και κοτόπουλο κ το κάνουμε να!

μια κ διάβασα για τις πάνες, εγώ επιμένω ελληνικά με babylino που είναι όντως πολύ μαλακές! του lidl τις έχω δει κ είναι επίσης καλές, αλλά τις αποκλείω γιατί είναι ξένες... η babylino μου στέλνει διαρκώς κουπόνια κ έτσι τη μεγάλη συσκευασία την παίρνω 11€ αντί 15€ κ η διαφορά νομίζω με τις lidl είναι μηδαμινή. pampers δοκίμασα πριν 1 μήνα με ένα κουπόνι, αλλά βρωμοκοπάνε απαίσια!!! :?:?:? και είναι κ γερμανικές :o

εμάς το catering ήταν τέλειο! είχε 10 είδη αλμυρών γευστικότατα ρε κορίτσια, 2 είδη γλυκάκια, κρασιά, αναψυκτικά, φρουτπανς, εμφιαλωμένο απεριόριστα, δικά τους τραπεζάκια για να ακουμπάει ο κόσμος κ ήταν σούπερ. Μας στοίχισε 900€ για 100 άτομα.

Στο βιβλίο ευχών, που είπε κάποιο κοριτσάκι, είχα βάλει στην 1η σελίδα το προσκλητήριό του για στόλισμα, μου άρεσε ως ιδέα. ουφ ακόμη δεν έχω προλάβει να ενημερώσω fcb γιατί τρέχω κ δεν φτάνω με τη δουλειά...... Κάθε Σεπτέμβρης για εμάς τους εκπαιδευτικούς είναι προβληματικός μέχρι να έρθουμε στα ίσα μας.........

φιλάκια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Κ με τις νέες εγκυμοσύνες που λέτε, κόντεψα να κάνω την αρχή γιατί είχα σχεδόν μια βδομάδα καθυστέρηση, αλλά το self clear ήταν σωστό για άλλη μια φορά!!! Τελικά αδιαθέτησα! όχι τίποτε άλλο, μα να προλάβω τουλάχιστον λέω να κάνω ένα τεστ παπ :roll:

κατα τ' άλλα, θα χάσω μερικά κιλάκια κ βουρ στο free sexaki, το οποίο κάνουμε ήδη σε λιγότερο, υποτίθεται, επικίνδυνες μέρες. όποτε έρθει! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!ηρθα απο δουλεια,νοσοκομεια κ τα σχετικα κ ετοιμαζομαι να παω να κοιμηθω στους γονεις μου!εχουν εκει το μπεμπεκο,πηγα να τον παρω,κοιμοταν κ τον λυπηθηκε ο πατερας μου να τον ξυπνησω.οποτε θα παω εγω εκει,αφου ο αντρας μου θα μεινει νοσοκομειο μεχρι αυριο το μεσημερι..εχω να κοιμηθω 3 χρονια στο πατρικο μου!

αυριο εχουμε κ γαμο,ετοιμασιες,κομμωτηρια απο νωρις κ τα σχετικα...για τη δικη μας βαφτιση,καλως εχοντων των πραγματων λεμε για την αλλη κυριακη.αυριο θα βγαλουν το σωληνακι του πεθερου μου κ αν αρχισει να τρωει απο το στομα,θα τον βγαλουν απο βδομαδα!

αυτα!παω γρηγορα πανω!!!αντε κωνσταντινος σου παραχωρω τη θεση μου να μας καληνυχτιζεις εσυ τελευταια!για λιγο μονο ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! καλημερα!! τι κανετε? εμεις σηκωθηκαμε με την ησυχια μας σημερα... γενικα αυτες τις μερες εχω ψιλοξεκουραστει αν και τρεχω ακομα με τη βαφτιση... ο μπεμπης ολη τη βδομαδα κοιμοταν στη μαμα μου απο κατω και ηταν μια χαρα... τον εβλεπα κ οποτε ηθελα... αλλα ειχα κ το χρονο μου... την ηρεμια μου να κανω πραγματα... σημερα μεσημερακι θα τον παρει η πεθερα μου και απο δευτερα θα επιστρεψει πια σπιτι του ο κυριος! ;);) σημερα νιωθω πολυ ομορφα, δεν ξερω γιατι, παντρευεται ενας καλος μας φιλος το βραδυ και εχουμε ετοιμασιες. σε λιγο θα παω για μαλλια, και κατα τις 4 θα ερθει μια κοπελα να μου φτιαξει νυχια, αποτριχωση και να με βαψει... εχω πολυ καιρο να περιποιηθω ετσι... ολοκληρωμενα! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!κ εγω τωρα γυρισα απο κομμωτηριο,ωραια μου τα εκανε.πρωτη φορα που μου αρεσει χτενισμα πανω μου.μονο με το ισιο νιωθω καλα που ειναι κ φυσικο μου.θα στολιστουμε,θα φορεσουμε κ την πουκαμισια μας το βραδυ (ο μπεμπης δηλαδη) κ θα παμε στο γαμο χωρις το μπαμπα μας :(:(:( ελπιζω να μη γκρινιαζει με τη μουσικη κ να μπορεσει να κοιμηθει..

αυτα!νεα δεν εχω,τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!! ετοιμασιες στο φουλ βλεπω και.... εξοδους ε;!

εμεις φαγαμε ψες το απογευμα την πρωτη μας κρεμούλα > ρυζαλευρο της νουνου με δικο μου γαλα, και την εκανε ΝΑ ! πολύ καλό ! αλλα πιο τυχερός ηταν ο μπαμπας μας στο ταϊσμα... εμενα χαζολόγαγε ενώ στο Φωτη "μουγκριζε" να ερθει γρηγορα η επομενη κουταλιά !!!!!! :shock::mrgreen:

εφαγε μονο 70 ml γαλα με σκονη... κανονικά πόσο τρωνε ;;; ή πρεπει να αλλαξω κρεμα (πχ βανιλια κλπ) για να την φτιαχνω αλλιως και ετσι θα καταλαβαινω καλύτερα ;;;

απο Τρίτη να βαλω και φρουτακια το πρωί ... αλλα η γιατρος μας ηταν "φλου" στις οδηγίες της... με ΤΙ να αρχίσω ;;; :roll: για πειτε βρε κοριτσια !!! (ΘΕΛΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ Ε! ;) )

και επισης χθες το απογευμα πλακωθηκαμε εγω η μανα μου και η εφηβη αδελφή μου και ξεπεταξαμε 180 μπομπο !!! επιτελους δηλαδή γιατι το ειχα αγχος, οπως περναγαν οι μερουλες !

τις τακτοποιησα και σε καλάθια ... λιγο τουλι γαλαζιο θελω να στολίσω τα καλαθια γυρω γυρω, και νομιζω οτι μολις κλεισουμε και τα μπαλονια... ειμαστε ΕΤΟΙΜΟΙ ! :x:x:x:x:x:x

κατα τα αλλα εχουμε ΠΕΙΣΜΩΣΕΙ τρελά... το χει βαλει σκοπο να μπουσουλήσει ! σηκωνεται στα 4 αλλα δεν μπορεί να προχωρήσει ! μονο την οπισθεν δουλευουμε πολύ αλλα συρτοί πανω στο κρεβατι :lol::lol::lol: ελπιζω να τα καταφερει συντομα γιατι οταν το παλευει και δεν το καταφερνει τον πιανει ΤΡΕΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ!!! (ετσι με σηκωσε σημερα...τρελή μουρμουρα απο τις 7...ελεος...) :lol:

παντως το ΣΚ μας εχει καθαριοτητα σε γενικες γραμμες.... και πολύ χαλαρώτητα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια κοριτσουδια το νεο μας ποστ!!!! :D:D:D:D

τι κανετε?? πολους γαμους βλεπω... και μεις σε γαμο αποψε,εφτιαξα και γω το πρωι τα μαλλια μου και εδειξα λιγο ανθρωπος ;););) θα τον παρουμε και μεις τον μπεμπακο το βραδι, θα ειναι εξω το γλεντι και πιστευω δεν θα εχει προβλημα... εχει ξανακοιμηθει και μεσα σε κεντρο με τσιτα τη μουσικη...

κατα τ'αλλα τα ιδια.... δεν πινουμε γαλα, δεν πινουμε γαλα....τωρα μετα απο 4,5 ωρες εφαγε 100 μλ με το ζορι...ευτυχως την κρεμα δειχνει να την θελει αλλα ειμαστε ακομα στα 3 κουταλακια...

βρε Μαρια του εδωσες με την πρωτη ποσοτητα απο κρεμα?? εντυπωση μου κανει γιατι ολα τα κοριτσια νομιζω αρχισαμε με κουταλακια πρωτα... του εδωσες τελικα γαλα σκονη??

οσο για τα φρουτα ας σου πουν οι αλλες γιατι εμεις αρχιζουμε τελος του μηνα.

dolfin σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!!!!!! και εμενα ειναι 5900 και να φανταστεις γεννηθηκε 3370. εσενα εχει παρει πιο πολυ βαρος απο την γεννηση του!!! καθε μερα λεω να μην αγχονομαι και καθε μερα ΣΚΑΩΩΩ!!!!δεν ειμαι καλα...... ~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας!!!!!!!και καλοριζικο το νεο μας ποστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μαρακι εμεις ξεκινησαμε πρωτα μηλο αχλαδι μπανανα απο μισο αλλα την πρωτη μερα 2 με ω3 κουταλακια την δευτερη 4,5 και την τριτη 10 μετα ολο το μπωλ κανονικα ευτηχως οτι εχει να κανει με φαγητο τα τρωμε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #:-s απο της 20 και μετα αρχιζουμε και γιαουρτακι που του γιου μου δεν του αρεσε καθολου για να δουμε της μπουμπους??????αυριο εχουμε να παμε και σε κατι βαφτισια και μετα επειδη δεν εχει τραπεζι θα παμε για φαγητο με τους νονου;ς της μικρης καπου εξοχικα για να ξελυσαξουν και τα παιδια...βρε σπιρτουλι μην ανχωνεσαι θα παρει και ο μικρουλης τα πανω του απλα η αλλεργια σας παει λιγο πισω...για ποσο καιρο θα του δινεις ειδικες κρεμουλες γαλατα κτλ?σας ειπε ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love δεν αγχονομαι τοσο για τα κιλα οσο γιατι δεν τρωει.... :(:(:(:(:( σηρα μεχρι τις 17.00 ειχε πιει 275 μλ γαλα μονο, ολη μερα και απο αυτα τα 150 ηταν δικο μου γαλα που τωρα πια με αυτα που δεν τρωω ειναι σαν το νερακι λευκο.... αν σας βαλω φωτο πως ηταν το γαλα μου πριν ενα μηνα και πως ειναι τωρα θα τα χασετε...

στις 17.00 ειπα να τον βγαλω στο δρομο μπας και αλλαξει περιβαλον και φαει...παλι τιποτα.ηρθε μια γυναικα εκει που καθομουν και πιασαμε την κουβεντα και μου λεει να τον ταισω εγω?? της τον δινω... τιποτα. οσπου μου λεει και εμενα η κορη μου δεν ετρωγε και της το εδεινα με την συριγγα :shock::shock::o:o:o παω και γω στο σπιτι και φερνω μια και το αποτελεσμα εφαγε 175 μλ με χαρα και την επαιζε και με την γλωσσα του... ρε παιδια πολυ αντιπαιδαγωγικο μου φαινεται αλλα αν εχει αποτελεσμα θα το κανω και ετσι :(:(:(:( τι να κανω η δολια μανα για να φαει επιτελους....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα μεχρι ενος ετους θα δινω γαλα και κρεμες αντιαλλεργικες και μετα θα κανουμε προκληση στο αγελαδινο και ο θεος βοηθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

Σπιρτουλι να σου πω- αν πινει το γαλα με τη συριγγα -δωστο ετσι- τι πειραζει? πολλα παιδακια το τρωνε ετσι. αρκει να τρωει το παιδι.

Μαρια εμεις θα σου πω τι καναμε με τα φρουτα

4 μερες μηλο- μετα 4 μερες μηλο μαζι με αχλαδι- μετα 4 μερες μηλο μαζι με μπανανα- μετα με ροδακινο- κ αυτο για να υπαρχει η βαση- και μετα να βλεπεις βημα βημα πως το δεχεται- αν εχει αλλεργια σε καποιο δλδ περισσοτερο- και μετα κανε οτι γουσταρεις.

εγω της βαζω πια 3 φρουτα- και ζουμι απο πορτοκαλι. τωρα τελευταια την τρωει με ρυζαλευρο μεσα- μιας κ η κυρια απαξ και εφαγε χορτοσουπα- νοστιμευτηκε και δεν τα γουσταρει κ πολυ τα φρουτα.

σημερα πηγαμε κ εμεις σε γαμο αλλα εγω επεστρεψα με την μικρη σπιτι γιατι δεν ησυχαζε με τιποτα- τα δοντια μας εχουν τρελανει. εχασε το προγραμμα της η καημενη -μαζι κ εγω ανω κατω.

το χειροτερο της υποθεσης εινα ιοτι δεν καθεται σε κανενα αλλο εκτος απο εμενα κ τον μπαμπα της. δεν μπορω να ξεμυτισω.

shit...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Εγω εγραφα στις φρεσκογκαστρουλες του Μαιου αλλα η παρεα μας χαθηκε!!!Μας εφαγε το φατσομπουκι που εγω απο πεποιθηση δεν εχω!Σας διαβαζα ομως συχνα μιας και η ηλικια της μπουμπους μου ειναι πιο κοντα στα δικα σας τελικα!!Αν δεν σας πειραζει θα ηθελα να με προσθεσετε κι εμενα στην παρεα σας!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα. καλως μας ηρθες Ιωαννα,δεν εχουμε κανενα προβλημα η παρεα να μεγαλωσει...ισα ισα!!!! για πες τι ειναι το φατσομπουκι που εσυ δεν εχεις???????

εμεις χθες περασαμε καλα στο γαμο, ομπεμπακος κοιμηθηκε στο καροτσι του και δεν τον πειραζε καθολου η μουσικη...

κουκι με τη συριγγα θα του το δινο οταν δεν το τρωει...δεν μου αφηνει επιλογες αυτο το παιδι :(:(:(:(

καλη σας μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε σπιρτουλακι ! εστω και με συριγγα ! ...εγω τις λεω ΘΕΟΣΤΑΛΤΕΣ τετοιες πληροφοριες!

να ναι καλα αυτη η κυριουλα που συναντησες !!! ;)

καλα... εγω εφτιαξα 70 γραμ γαλα δικο μου με σκονη ρυζαλευρο... ουτε η μιση δεν πηγε στο στομαχι του... το 1/3 πηγε στη σαλιαρα και το αλλο 1/3 γυρω γυρω απο το στομα... οποτε το 1/3 υπολογιζω οτι βρηκε στόχο :lol::lol::lol::lol: (ακομα μονο μητρικο, πινει μιας και ρωτησες)

χθες πχ εφτιαξα πολύ λιγοτερο (για να μην παει χαμενη...) και σημερα γυρω στα 40 ml που την εφαγε ΟΛΗ !!! τιποτα δεν πηγε χαμενο !!!! :):):):):x:x

μηπως να του δωσω μετα απο μια εβδομαδα τα φρουτακια ;;; ε ;; να μην το ζορισω ... ε ;;;

και τα φρουτα, θα του λιωσω πχ μισο μηλο, να το αραιωσω με λιγο νερακι και να του το δωσω ;;;

γεια σου Ιωαννα !!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιωάννα!

καλωςηρθες!

Μαρακι μουλτι δεν εχεις??? το μηλο ειναι σκληρο φρουτο κ πρεπει να σιγουρευτεις οτι θα πολτοποιηθει πληρως!!!βαλε λιγο νερακι και καντο κοσκινο στο μουλτι ή οτι αλλο τετοιο μηχανημα εχεις.

κοριτσια το καλοκαιρι τελειωνει..μπουχου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εχουμε μουλτι λεει.............. δεν ζουμε χωρίς αυτό κουκιδιτσα μου :x

ο Φώτης δεν αντέχει ουτε να ΔΕΙ φλιδα απο κρεμμυδι μεσα σε φαγητό οποτε το κρεμμυδακι παντα λιωμενο οσάν κρέμα το ριχνουμε στο μαγειρεμα ;););)

ετσι λοιπον ε ; πολτοποιημενο και λιγο νερακι και μαμ ! και αρχιζω με μηλο ή αχλάδι ;;

πωπωωω σας τρελανα αλλα το χω και λιγο χαμένο το μυαλό μου απο ξενιτεμούς - γαμους - βαφτισια κλπ κλπ ... αχ αχ....... :oops::oops::oops::oops:

νερο δινουμε ;;;; εγω να πω την αμαρτια μου σημερα μετα την κρεμουλα του εδωσα κανα δυο γουλιτσες απο την βρυση.... (ψιλοεγλυφε και το νερο της πισινας στην Κερκυρα που βουτηξε...και λεω ....ε της βρυσης θα ειναι και καλυτερο.... :lol::lol::lol: γιατι οχι....;; :mrgreen: ) μαλακια εκανα ;;;

παντως γουσταρει φαγητακι... μεχρι να ερθει η επομενη κουταλια μουγκριζε παλι...!!! και αυτη τη φορα τον ταισα και λιγο νωριτερα απ οτι θα ζηταγε γαλα... αρα δεν ειναι απλα οτι πειναγε... του αρεσε !!!!!!! :x:x:x α! και πασαλειφτήκαμε και λιγοτερο απο χθες και προχθες ! ;):x

βρε κουκιδιτσα ... εγω βαρεθηκα φετο ... δεν εχουμε και καθαρες παραλιες μεσα στην Αθήνα (εγω τουλαχιστον δεν τις εμπιστευομαι) και ετσι τον μικρο δεν τον βουτηξα στη θαλασσα...

προσωπικά περιμενα πως και πως να τελειωσει το φετινό καλοκαίρι... ανυπομωνώ για τις φθινοπωρινες δροσουλες - βροχουλες σαν τρελή ! :shock::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε καταλαβαινω- κ εγω αν εμενα στην Αθηνα το καλοκαιρι δεν θα το προτιμουσα.. τωρα ομως θα δροσισει σιγα σιγα οποτε να χαιρεσαι.

κοιτα- νερακι με τις στερεες χρειαζεται- για φαντασου να φας κ να μην πιεις νερο μετα- θα γκανιασεις!

εγω πλεον το μπιμπερο το εχω μονιμα διπλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...