Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

γιουλακι τωρα τρωει ρυζαλευρο και δεν του αρεσει ιδιαιτερα αλλα καταφερνω και τρωει αρκετη ποσοτητα και καμμια φορα ολο... 20 του μηνα μου ειπε για φρουτα γιατι λεει στο 6 εχει στρωσει πληρως το πεπτικο τους και τα δεχονται καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια !

σπιρτουλακι ο θηλασμος εκανε τον κυκλο του ! μπαινετε σε νεα εποχη τωρα με το κουκλι σου!

μπηκα βιαστικά γιατι σημερα ερχονται οι παπουδες απο το Αγρινιο και μετα οι νονοί και θα εχουμε ολο επισκεψεις μεχρι τα βαφτισια (Κυριακή) :D για να σου πω οτι το χαπι dostinex εγω το επαιρνα και παλιαααααα προοοοοοο εγκυμοσυνης λογο υπερπρολακτιναιμίας που ειχα και ειναι πολύ καλό χαπι, δεν ειχα ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ παρενεργεια !!!! ΒΟΥΡΡΡΡΡ !!! :lol::lol::mrgreen::x:x:x:x:x

ΦΙΛΑΚΙΑ τσουπρες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! κι εγω με το ιδιο χαπακι σταματησα το θηλασμο και ολα μια χαρα... με το που ηπιε μπιμπερο, αμεσως μπηκε σε προγραμμα, κοιμηθηκε ολη νυχτα και κοψαμε το βραδυνο γευμα (λιγοτερο απο 2 μηνων!!!!). σπιρτουλι οπως τα λεει η μαρια. εκανες οτι μπορουσες για το νινι σου. παμε γι αλλα. μη σκας. ;)

σημερα εβγαλα ψαρονεφρι απο την καταψυξη να το κανω με ρυζακι και ποση ωρα τωρα ψαχνω καμια καλη περιεργη σαλτσουλα να τα συνοδευσω... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι εγω το ψαρονεφρι το βαζω στο αντικολλητικο , το αλατοπιπερωνω και μολις ψηθει το περιχυνω με ζωμο απο πορτοκαλι κ σουσαμι. Γινεται γλυκισμα.Βγαζει και τα ζουμια του και ειναι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι το κανω με ασπρη σαλτσα κ ροκφορ...μιαμ, μιαμ!

βεβαια ειμαι σιγουροι οτι οι περισσοτερες δενθα τρωτε ροκφορ αλλα εμας μας ξετρελαινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλες???

να ρωτησω...εσεις που δινετε ριζαλευρο ποσα ml νερο βαζετε????

πηρα το ριζαλευρο βανιλια της νουνου ξεκινησαμε λιγο λιγο κ εχθες εφτασε να φαει 150ml κρεμουλα...ουτε μια εβδομαδα δεν περασε που ξεκινησε μηπως την ειμαι πολυ???

ελσα μου αντε κ γουρουνοπουλο τωρα :lol: μην στεναχωριεσε που σταματας τον θηλασμο,σημασια εχχει να αναπτυσετε σωστα το μωρο σου κ εγω λυπηθηκα πολυ που σταματησα εστω κ αυτο το μεικτο που ειχαμε αλλα δεν γινοταν...

οι βλεννες στα κακα σταματησαν απο τοτε που αλλαξα γαλα καλα διαισθανομουν οτι αυτο εφταιγε τωρα πινει το nativa κ ειναι μια χαρα!!!

να ακουτε το ενστικτο σας!!!

φιλια καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!! τι κανετε εσεις σημερα?? εμεις μολις τελειωσαμε την κρεμα με τα χιλια ζορια....εφαγε λιγη κρε4μα και πολυυυυυυυυυυυ νερο. τελικα το μωρο μιυ ειναι ΥΒΡΙΔΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.... :cry::cry::cry:

αχ βρε happy μου, μακαρι να ετρωγε και ας μην θηλασε.... πανω που λεω τι μια οκ σημερα κατι εφαγε την επομενη μου το παιρνει πισω.... εχω νευρα, νευρα, νευρα.... θα σκασω στο τελος..........και εχει τοσηηηηηηηηηηηη ενεργεια, πειτε μου που τη βρισκει αφου δεν τρωει??? με 50 μλ ειναι απο τις 6 το πρωι και την κρεμα του την εδωσα 10 και δεν την εφαγε κιολας... ας μην σας τα πριζω αλλο και σας... τι φταιτε να με ακουτε καθε μερα να κλαιγομαι...

κατα τ'αλλα χθες εφαγα τα παντα... σοκολατες, γαριδακια, παγωτα, τοστ και εχει και συνεχεια.... :D:D:D αφου δεν τρωει ο γιος θα τα φαει η μαμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!καλα,σπιρτουλι,τουλαχιστον χορταινεις εσυ τωρα!απτο να ειστε νηστικοι κ οι 2...αυτο ειναι που λενε να τρωει η μανα κ του παιδιου να μη δινει!τι να πω κ εγω που οταν τελειωνει το γαλα αρχιζει κ κλαιει?εχει μαθει κ το σηκωνει πανω πανω το μπουκαλι για να το στραγγιξει ολο!

κατα τα αλλα ηρεμια,για βαφτιση δεν το κοβω παλι..ππαντως εγω πηγα τωρα κ εβαψα τα μαλλια μου για να ειμαι ετοιμη μπας και..τωρα που ειπα μαλλια,θα βαλω το βραδυστο fb μια φωτο του μπεμπη απτο κινητο του αντρα μου που ειναι οοοολα τα λεφτα.κατουρηθηκα στα γελια πρωι πρωι!το κοροιδευω το παιδακι μου,αλλα εχει πολυ φαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα κοριτσια....εμεις εχουμε ακομα ψιλοδοιαρια κανει 4 με 5 βφορες την ημερα καποιες φορες κανονικα η κρεμοδες και κανα δυο σαν αραιη κρεμα :twisted::twisted: αντε να δω ποσο ακομα 4μερα σημερα μαλλον ιωσουλα την κοβω....σε οσες τα μωρα σαςπινουν γαλα μονο πρωι και βραδυ καθε ποτε τους αλλαζετε πανα απο τσισα?κατουρανε αρκετα?γιατι εμενα δεν κατουραει πολυ ανα γευμα μαλλον ανα δυο γευματα!αλλα την αλλαζω...ρανια με το εξορκιστης ακομα γελαω :lol::lol::lol: οσο για την βαφτιση ετσι οπως τα λες δεν το βλεπω και αυτη την κυριακη,σας εχει παει γκαντεμια..τι να πω υπομονη ...που απο οτι διαβαζω την εχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμμυς καπου διαβαζα οτι οταν βγαινουν τα δοντια μπορει να εμφανιστει διαρροια. Το γιατι δεν το ξερω αλλα ειναι στα συμπτωματα.Μηπως λοιπον δεν ειναι ιωσουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!!!τι κανετε?εμεις καλα ειμαστε..την κυριακη αρχιζουμε κρεμουλα βανιλια!!!την αλλη κυριακη ειναι η βαπτιση μας..εχω τοση αγωνια!!!τι ακουω θα εχουμε νεες εγκυμοσυνες?αχ και εγω θελω και αλλο νινι το 3ο ζουζουνακι μας αλλα ακομα ειναι νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Καπου διαβασα για διαρροια. Ο μεγαλος μου πριν σκασουν τα δοντια ειχε για 2 μερες πυρετο και διαρροια. Αρα μπορει να ειναι και απο τα δοντια. Περαστικα σας.

Τονια και εγω θελω 3ο αργοτερα. Ευτυχως που δεν ειμαι μοναδικη που σκεφτομαι ετσι. Με το καλο η βαπτιση να σας ζησει. Εμεις τον βαπτισαμε πριν 2 εβδομαδες κι ηταν πολυ ωραια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα....ξέρω έχω χαθεί αλλά δυστυχώς ενώ διαβάζω τα νέα σας δεν έχω χρόνο να απαντήσω και να γράψω. Παρακαλώ για τα φώτα σας και τη βοήθειά σας σήμερα γιατί με έχει πιάσει απελπισία. Η μικρούλα μου είναι τώρα σχεδόν 6 μηνών και την θηλάζω αποκλειστικά...για ξένο γάλα ούτε γι αστείο. Χρειάστηκε ένα βράδι να της δώσουμε και έκανε σαν να ήθελε να κάνει εμετό. Πριν απο δύο βδομάδες μας είπε ο γιατρός αν θέλω να την ξεκινήσω ριζάλευρο. Την ξεκίνησα χθες. Το δέχτηκε στην πρώτη κουταλιά, η δεύτερη σαν να την ανατρίχιαζε η γεύση του αλλά τελικά την πήρε. Αυτό έγινε 5:30 το απόγευμα. Το βράδυ όμως που πήγα να τη θηλάσω μου έκανε εμετό δύο φορές. Κατα τη διάρκεια της νύχτας μου ξυπνούσε και της έδινα μόνο αν είχε περάσει 2ωρο...πήγε καλά. Και νόμιζα οτι πέρασε και ήταν απλά αδιαθεσία. Στις 8:30 μου ζήτησε το πρωινό της γαλατάκι και πάλι της έδωσα όσο ήθελε - απο την αρχή γενικά θήλαζε πολλές φορές την ημέρα - και μετά απο μία ώρα μου ξαναέκανε εμετό. Έχει συμβεί σε καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες????? πλησιαζουν τα βαφτισακια σας εεε? μαρια και σοφουκι νομιζω? η ειναι και αλλοι? αντε ολα να πανε καλα!!!!

Μαριτινακι καλως μας ηρθες!!! η ζουζουνα σου ειναι ενα κουκλακι!!!! δεν μπορω να σε βοηθησω... το μονο που μπορω να σκευτω ειναι να την πειραξε η κρεμα και να της χαλασε το στομαχακι... πηρες την παιδιατρο??

george να σου ζησει το μωρακι!!! οτι καλυτερο ευχομαι!!!

λοιπον πηρα την παιδιατρο και μου ειπε αφου δεν πινει γαλα να ξεκινησω και τα φρουτακια...σημερα του εδωσα λιγο μηλο αλλα αναγουλιαζε ο καημενος... πειτε μου εχω ελπιδες τις επομενες μερες να του αρεσει?? εσας την πρωτη φορα τους αρεσε???

σημερα ειναι με 60 μλ στις 6,30 και με 60 μλ στις 10 και επρεπε να τον κοιμησω πρωτα γιατι δεν το επινε αλλιως... ειναι ζητημα επιβιωσης να μαθει να τρωει το φαγακι του τουλαχιστον...

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.πωπω ρε σπιρτουλι,βασανακι ο μικρος ε?ειναι λιτοδιαιτο μωρο μωρε.μην ανησυχεις.θα το τρωει ολο το φαγητακι του αργοτερα.

εγω τελικα ακυρωσα τη φωτογραφο για την κυριακη.μου το εχει πει μερες ο αντρας μου αλλα ειχα μια ελπιδα.χτες πηγε κ φυσιοθεραπευτης κ δεν καταφερε να τον σηκωσει..εχω στενοχωρηθει παρα πολυ με αυτο το ζητημα.θελω να τον βαφτισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα γινατε 5 μηνων σημερα!!!! να ζησει το ομορφακι σου Ρανια.

Βασανακι δεν λες τιποτα. θα τον βαφτισεις μωρε μην στεναχωριεσαι.

τελικα περιοδευσες η οχι???? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριτινα η δικια μου ξεκινησε κ τα βγαζει ολα στο πρωινο γευμα,την ταιζω δηλαδη κ στο ρεψιμο με κανει μπανιο :lol: την ξανα ταιζω μετα απο λιγο...η δικη μας περιπτωση μαλλον φταει που ειναι ολη νυχτα νυστικια...αν δοκομασεις να της δινεις λιγοτερη ποσοτητα???κ σιγα σιγα να την αυξανεις μεχρι να συνηθησει...

ρανια μου μονο υπομονη μπορεις να κανεις,εγω σε καταλαβαινω γιατι κ εγω ηθελα τωρα που ειναι μικρη ακομη να την βαφτισω κ μειναμε χωρις νονο ευτυχως τωρα βρηκαμε αλλα θα δουμε ποτε θα μπορεσουν να το κανουν..

σπιρτουλη κ εμενα ενα φεγγαρι δεν ετρωγε ειχα κατα στεναχωρεθει την ταιζα με το ζορι ανοιξα το μπιμπερο κ αλλη τρυπα κ το αφηνα να τρεχει στο στοματακι αναγκαστικα το καταπινε αλλα εκλεγε η καημενουλα,τωρα την πιανω στον υπνο καποιες φορες βγαζω ταχυδακτυλουργικα την πιπιλα κ βαζω μπιμπερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!αυριο γινομαστε 5μηνων!!!την αλλη κυριακη θα εχουμε βαπτιστει και θα εχουμε και ονοματακι!!!ανυπομονω..εχω αρχισει να ετοιμαζω τα πραγματα..την τριτη φευγουμε για αθηνα οπου θα γινει η βαπτιση εκει που παντρευτηκαμε και βαπτισαμε και τον 1ο γιο μας!!!εκει ειναι ολοι οι φιλοι μας!!!περνανε γρηγορα οι μερες!!! georgi χαιρομαι που θες και εσυ 3ο παιδακι...βασικα εγψ δεν ηθελα ουτε 2ο αλλα μετα αλλαξα τελειως σκεπτικο...το θελω τοσο πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ναι,χτες γιναμε 5 μηνων αντρες!βγηκαμε 1 ωριτσα βολτουλα με το μπαμπα μας το πρωι για κατι δουλιτσες κ τωρα μειναμε παλι οι 2 μας,αφου ο μπαμπας μας παει στον παππου στο χωριο...μαλλον αυριο θα επιστρεψει :(:(

τονιαχαν με το καλο η βαφτιση σας!νομιζω πως κ το μαρακι βαφτιζει τον τσιχλακο αυριο κ καποια αλλη κοπελα αλλα δεν θυμαμαι ποια..με το καλο ολες λοιπον κ εγω μου φαινεται τελευταια οπως δειχνουν τα πραγματα.οπως γεννησα τελευταια κ καταιδρωμενη,ετσι κ θα τον βαφτισουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Μαριτινα μας χαθηκες, δοκιμασε αλλη μαρκα ρυζαλευρο. Ειναι μερικα που ηδη περιεχουν γαλα (γι'αυτο ισως τη πειραξε) και αλλα που το προσθετεις εσυ. Δοκιμασε να της την φτιαξεις με δικο σου γαλατακι.

Και σιγα σιγα με μηξη. Να προσθετεις κ λιγο ξενο.

Σπιρτουλι εμενα στην αρχη γλυφοταν με το αχλαδι κ μου εφτινε τη μπανανα, τωρα γλυφεται με τη μπανανα κ δεν θελει το αχλαδι με τιποτα. Σιγα σιγα αν τα δοκιμαζεις μπορει να τα θελησει. Κανε πειραματα ή κανε αυτο που κανει κ η κουκιδα. Σε δυο διαφορετικα μπολ τα φρουτα και εναλλαξ για να δεις ποιο του αρεσει

Ρανια θα τον βαφτισετε κ ολα θα πανε καλα και θα ειναι πολυ ομορφα, καθε ε μποδιο για καλο δεν λενε ;)

Τονια και georg και εγω θελω κι αλλο ΤΩΡΑ :lol::lol::lol::lol::lol: και 3ο και 4ο , αχ θελω πολλα παιδια!!!!

Μαριτινα πες μας κ πως θα την βαφτισετε να τη βαλουμε στη λιστα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου ειχες την πρωτια στο δοντι μην το ξεχνας.....

ο δικος μου με τα σαλια εχει μεινει δοντι ακομη δεν εχει βγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!! πηρα σημερα το dostinex και ειμαι κρεβατομενη... ζαλιζομαι, ποναει το κεφαλι μου, το στομαχι μου...δεν ξερω αν ειναι τυχαιο.ευτυχως που εχει αναλαβει η μανα μου το μωρο.

happy και γω καπως ετσι το ταιζω... αν δεν κοιμηθει δεν τρωει ουτε αυτο το λιγο.ελπιζω να ειναι φαση και να περασει...

Τι λες βρε ρανια??? εγω θα κανω την βαφτιση τελευταια... του χρονου λεμε αλλα για το ποτε, κανεις δεν το ξερει :roll::roll: αρα μην στεναχωριεσαι... δεν θα παθει κατι το παιδι αν το βαφτισεις αργοτερα και ισως με καλυτερες συνθηκες απο τωρα...

α ρε γιουλακι, πολυτεκνη!!!!! χαρα στο κουραγιο σου 4???? :shock::shock:

ενα να σου κατσει σαν το λιτοδιαιτο το δικο μου την εβαψες. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα να σου κατσει σαν το λιτοδιαιτο το δικο μου την εβαψες. :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol: καθενας με τον πονο του ειμαστε εδω μεσα.......

παντως κοριτσια για σας που θα αργησετε να κανετε βαφτιση θα μ αρεζε βαφτιση κ γενεθλια μαζι... βεβαια δυσκολο να πεφτουν τα γενεθλια σαββατο ή κυριακη για να ταιριαξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...